Ve druhém poločase jsme viděli jen jednu branku, a to v 80. minutě, kdy se Quagliarellovi povedlo využít špatného ofsajd systému Chelsea a prostřelil Čecha. Hosté byli ve druhém poločase aktivnější, měli snahu vyrovnat a to se jim zaslouženě povedlo. Navíc mohli vstřelit ještě třetí branku, ale zastavilo je břevno. Chelsea byla poněkud pasivnější, nevytvářela si tolik příležitostí a musí si tedy s Juventusem rozdělit body po remíze 2:2. To je z programu 1. hracího kola Ligy Mistrů vše, hezký zbytek večera.
90+3
Juventus nikam nepospíchá, a tak to vypadá, že se oba celky rozejdou smírně.
90+1
Chelsea se s blížícím se závěrem snaží o jakýsi tlak, chce se pokusit utkání ještě vyhrát.
90
Hlavní sudí Proenca nastaví zápas o tři minuty.
89
Po standardce Maty se míč poodrážel až k Torresovi, ale ten pohotovou střelou trefil jen protihráče.
88
Poslední střídání v hostujícím mužstvu. Odstoupil Vučinič, zahraje si Matri.
87
Chelsea si koleduje! Quagliarella ošálil Terryho a jeho technický pokus se otřel o břevno za bezmocným Čechem!
85
Po střele vedle branky Chelsea se k zemi skácel Vučinič, ale hra po chvíli pokračuje dál. Útočníka Juventusu postihly křeče.
83
Ostrý centr Isly z pravé strany chytil před dobíhajícími hráči Čech.
82
Nutno dodat, že Juventus měl v posledních minutách více ze hry. Jeho snaha o vyrovnání byla hodně evidentní, navíc Chelsea není schopna něco kloudného vymyslet.
80
Juventus právě vstřelil branku!
Domácí obránci opět zaspali a FABIO QUAGLIARELLA svůj nájezd na Čecha zakončil střelou mezi nohy. Juventus se tak dočkal vyrovnání - 2:2!
79
Juan Mata si narazil míč s Hazardem a poté vypálil jen do boční sítě. Povedená a rychlá akce domácích málem skončila třetím gólem!
77
Další střídání v italském celku. Odchází Lichtsteiner, opačným směrem putuje Isla.
75
Vystřídali také hosté. Nevýrazný Giovinco dohrál, nastoupil Quagliarella.
74
Ze hry jde střelec dvou gólů Oscar, jeho místo zaujme Mata.
74
Chiellini vymýšlel nějakou zajímavou nahrávku, ale míč poslal tam, kde žádný z jeho spoluhráčů nebyl.
72
Hosté se snaží dohnat jednogólové manko, ale střela Giovinca neměla šanci na úspěch.
71
Juventus chtěl proniknout středem, ale tam bylo plno.
69
A Di Matteo poprvé střídá. Odchází Ramires, nastupuje Bertrand.
69
Mezitím zůstal ve středu ležet Oscar, který dostal od Bonucciho pořádně naloženo.
68
Chelsea se nedaří přechod do útoku, Torres byl nyní v obklíčení čtyř hráčů a logicky se neprosadil.
66
Vidal stáhl za dres k zemi Oscara a za taktický faul dostává zaslouženou žlutou kartu.
66
Hosté poté kopali roh, ale nic z něj nevytěžili.
65
Marchisio se objevil sám mezi stopery Chelsea, už se chystal zakončovat, když mu do jeho střely skočil Luiz.
64
Po několika odrazech zakončoval hlavou Bonucci, ale přes Mikela se mu nepovedlo trefit domácí bránu.
63
Giovincův zajímavě zatočený centr na zadní tyč musel Cole odhlavičkovat do zámezí.
61
K přímému kopu se postavil Giovinco, ale branku Chelsea vysoko přestřelil.
60
Ramires zajel šlapákem do Vidala, dostal za to žlutou a navíc nabídl Juventusu přímý volný kop.
59
Luiz poslal nedovoleně k zemi Giovinca a Juventus bude rozehrávat z levé strany.
58
Hazard procházel kolem Barzagliho, v souboji s ním upadl, ale sudí Proenca se nenechal obalamutit a penaltu neodpískal.
57
Oscar získal míč, následně jej přenesl na Hazarda, ale toho odzbrojil Lichtsteiner.
55
Po střetu Buffona s Ramiresem zůstal záložník Chelsea ležet na zemi a je ošetřován.
54
Anglický celek je zatím ve druhém poločase o poznání aktivnější, Juventus se ne a ne dostat před branku Petra Čecha.
53
Lampard zvolil prudkou technickou střelu doprostřed branky, Buffon stál na správném místě a pokus domácího hráče vyrazil pryč.
52
Lampard byl Bonuccim sražen k zemi a Chelsea se nabízí velmi zajímavá pozice k ohrožení hostující brány.
51
Londýňané jsou stále u míče, kombinaci domácích zakončoval sváteční střelec Ivanovič, ale Buffon jeho střelu k tyči s námahou vyrazil.
49
Iniciativu převzala Chelsea, ale ani její útočná snaha nevedla ke kýženému úspěchu.
48
Hazard zleva centroval na spoluhráče, ale Ramires na centr nedosáhl.
47
Zatím kombinuje převážně jen Juventus, Giovinco poslal pas za obranu na Marchisia, přihrávce však chyběla větší přesnost.
46
Všichni aktéři dnešního zápasu se vrací na zelený pažit, druhá půle je na spadnutí.
V první půli jsme zpočátku sledovali opatrný fotbal, oba týmy jakoby testovaly, co jim soupeř dovolí. Po půlhodině to však vypuklo. Během necelých tří minut se dvakrát trefil domácí Oscar a Chelsea byla rázem na koni. Juventusu se však povedlo rychle odpovědět, pět minut na to snížil přesnou trefou Vidal. Hosté měli překvapivě i jiné šance, ale ujala se jen střela Vidala. Závěr prvního poločasu slibuje zajímavou podívanou i ve druhém poločase.
45+2
Pirlo poslal míč přes zeď, ale branku domácích netrefil.
45+1
Vučinič se obtočil kolem Oscara, který jej fauloval a Juventus bude kopat přímý volný kop v závěru první půle. Poslední akce prvního dějství.
45
V prvním poločase se bude nastavovat jedna minuta.
44
Až nyní se ke střele propracoval Ramires, ale Buffon jeho překvapivou střelu viděl a vyrazil ji.
43
Chelsea útočí do plných, Juventus však tentokrát dobře bránil a domácí ke své brance nepustil.
41
Vidal vysunul Giovinca, ale útočnou akci Staré dámy dobře vystihl Čech a míč lapil.
40
Hra nabrala velmi slušné tempo, přelévá se z jedné strany na druhou. Po vstřelených brankách rozehrály oba týmy velmi pohlednou podívanou.
38
Hostům se podařilo zatlačit Chelsea a snižují na rozdíl jedné branky. ARTURO VIDAL zpoza šestnáctky vystřelil a jeho přízemní rána zapadla přesně k levé tyči Čechovy brány - 1:2!
36
Hazard utekl po levé straně, vnikl do šestnáctky, ale tam za sebou zapomněl míč.
35
Vidal se dostal do zakončení, ale jeho technický pokus se do branky Chelsea nevešel.
35
Centr uklidil do bezpečí Lampard, hosté však zůstávají u míče.
35
Na opačné straně chtěl zakončovat Marchisio, ale Cole mu odkopl míč do zámezí.
33
Chelsea právě vstřelila branku!
Fantastická chvíle OSCARA, který během dvou minut dává svůj druhý gól. Brazilec z hranice šestnáctky vypustil z otočky parádní ránu, která skončila přesně v šibenici - 2:0!
31
Domácí jdou do vedení, když OSCAROVU střelu tečoval Bonucci mimo dosah gólmana Buffona. Pro mladého Brazilce je to tedy velmi podařený debut v Lize Mistrů - 1:0!
31
Po srážce s Luizem musí být ošetřen Vidal, ale nebude se jednat o nic vážného.
29
Po špatné rozehrávce Chelsea posunul Vidal míč do šance Vučiničovu, který pálil na přední tyč, ale míč skončil jen na boční síti!
29
Ramires se nejprve individuálně neprosadil, ale poté se k němu míč vrátil. Záložník domácích však poslal míč šajtlí hodně mimo.
28
Juventus jej rozehrál signálem, jenže Vidal už se ke střele nedostal. Navíc poté zahrál rukou.
28
Na druhé straně dal o sobě vědět Vučinič, získal také roh.
27
Další Lampardův přetažený roh nepřinesl pro branku hostů žádné nebezpečí. Standardky zatím Chelsea nejdou.
27
Cole byl důrazný a dokázal na Lichtsteinerovi vydolovat roh.
26
Oscar se probíjel středem, ale Lampardovi se mu nepodařilo nahrát, navíc narazil na neprostupnou obranu italského celku.
24
Chelsea měla před brankou Juventusu náznaky šancí, ale ani Ramires, ani Torres nedokázali celou akci zakončit.
23
Juventus je aktivní, nyní se po pravé straně proháněl Lichtsteiner, ale odcentrovat se mu již nepovedlo.
21
Obrana Chelsea po pasu Barzagliho zaspala, Marchisio šel sám na Čecha, ale český brankář dobře vyběhl a šanci Juventusu uhasil!
20
Hosté rozehrávali po faulu na Vučiniče, kombinací se však do pokutového území Angličanů nedostali.
19
Jenže ani tentokrát se Chelsea z rohového kopu neprosadila.
19
Hazardův centr na zadní tyč přistál u Torrese, ale ten byl těsně bráněn, přesto se po několika odrazech dostane Chelsea k rohu.
18
Torres opět neohroženě pronikl středem hřiště, posunul doprava Oscarovi, ale jeho následný centr zastavil Chiellini.
17
Naopak Torres vyrazil se dvěma spoluhráči do protiútoku, ale průnik z levé strany Hazardovi nevyšel.
16
Vidal zpoza šestnáctky vypálil, ale Terry jeho střelu srazil do zámezí. První rohový kop rozehráli hráči Juventusu nakrátko, ale nic poté nevymysleli.
14
Na druhé straně centroval zprava Lichtsteiner, ale žádného svého spoluhráče nenašel. Obrana Chelsea si počínala bezchybně.
14
Přetažený centr úspěch nepřinesl a stejně dopadl i opakovaný centr Luize.
13
Centr Ramirese z pravé strany odhlavičkoval Barzagli před Torresem do zámezí. Lampard tak bude zahrávat další roh domácích.
11
Lampard zkusil vyzkoušet pozornost Buffona, ale jeho tečovaná střela hostujícímu gólmanovi starosti nepřidělala.
10
Oba týmy se snaží v přechodové fázi volit krátké přihrávky, ale většinou je dřív nebo později zradí přesnost.
8
Lichtsteiner hledal mezi obránci Giovinca, ale toho obrana Chelsea dobře pokryla.
7
Hostům se rodil zajímavý útok, ale Vučinič poslal Vidalovi příliš dlouhou přihrávku a Vidal centroval až ze zámezí.
5
Bonucci hledal vepředu Vučiniče, jenže černohorský útočník byl vystaven do ofsajdu, a tak bude opět hrát Chelsea.
4
Lampard posadil míč na hlavu Luize, ten však zamířil jen doprostřed branky.
4
Torres po chvíli vybojoval pro domácí tým další roh.
3
Po několika hlavičkových soubojích se míče zmocnil Buffon, a Chelsea tak první standardku nevyužila.
2
Oscar posílal míč před bránu, Bonucci musel míč odvrátit do zámezí. První roh pro Chelsea.
2
Oba celky se zpočátku utkání oťukávají, nikdo nechce udělat zbytečnou chybu.
1
Dnes bude určitě zajímavé sledovat souboj nejlepších gólmanů světa - Čecha na straně domácích a Buffona na straně hostů. Velkou pozornost si také zaslouží dvojice talentovaných ofenzivních křídel Chelsea - Belgičana Hazarda a Brazilce Oscara. V dresu Juventusu bude nebezpečný drobný Giovinco.
Oba týmy jsou již na hrací ploše, oba ve svých tradičních barvách. Chelsea nastupuje komplet v modrém, Juventus v pruhovaných černobílých dresech.

Chelsea FC: Čech - Ivanovič, Luiz, Terry (K), A. Cole - Ramires, Mikel, Lampard - Hazard, Torres, Oscar

Juventus FC: Buffon (K) - Barzagli, Bonucci, Chiellini - Lichtsteiner, Vidal, Pirlo, Marchisio, Asamoah - Vučinič, Giovinco

Rozhodčí: Pedro Proenca - Miranda, Trigo, Tavares, Capela, Ferreira (vš. Portugalsko).
Stamford Bridge hlásí před dnešním utkání VYPRODÁNO. Oba celky se v Lize Mistrů naposledy potkaly v ročníku 2008/2009, kdy se v osmifinále mohl z postupu radovat londýnský klub. V Turíně se zrodila remíza 2:2, v Londýně pak Chelsea zvítězila 1:0.
Chelsea se také může pyšnit tím, že v současné době vede ligu, v Premier League nastřádali svěřenci trenéra Di Mattea ve čtyřech utkáních deset bodů a mají skóre 8:2. Jak již bylo zmíněno dříve, londýnský klub vyhrál LM v minulém roce a i letos má jen ty nejvyšší ambice. Londýňané v posledním ročníku všechny domácí zápasy LM vyhráli a z posledních devíti účastí v této soutěži skončili v základní skupině sedmkrát první. Stručně řečeno, utkají se dvě těžké váhy a dva superkluby prahnoucí po vítězství v Lize Mistrů. Máme se nač těšit.
Italský tým se do Ligy Mistrů vrací po tříleté odmlce, ale hned se může pasovat mezi černé koně letošního ročníku. V lize jsou fotbalisté Juventusu téměř nepřemožitelní, vyhráli třináct ze čtrnácti posledních zápasů. V nové sezóně zatím zvládli všechny tři duely a se skóre 9:2 jsou na 1. místě. Turínští se sice musí obejít bez kouče Conteho, který dostal za účast v sázkařském skandálu zákaz trénování na deset měsíců. Ale jak je vidět, mužstvo složené z italských reprezentantů šlape dál.
Po prvním dni základních skupin Ligy Mistrů, kdy se představily týmy ve skupinách A - D, nastoupí ve středu celky ve zbylých skupinách. Na programu je také nesmírně atraktivní duel posledního vítěze této soutěže londýnské Chelsea a italské mistra Juventusu Turín. Šlágr středečních zápasů tak nabídne souboj týmů, které už ví, jaké to je vyhrát nejprestižnější klubovou soutěž. A díky Petru Čechovi se dočkáme také české stopy ve skupině E.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.