S přáním, abychom sledovali jen co nejhezčí fotbalová utkání, se s vámi loučím a přeji vám dobrou noc.
I díky těmto okamžikům je fotbal fotbalem. Na jedné straně dnes máme neuvěřitelně smutnou Málagu a na straně druhé neuvěřitelně šťastný Dortmund. Borussia Dortmund byla do 91. minuty venku z letošní Ligy mistrů, pak se ale stalo něco nevídaného. Když v 82. minutě Eliseu poslal Málagu do vedení 1:2, Dortmund potřeboval k postupu dvě branky a věřil mu asi málokdo. V samotném závěru utkání se ale prosadili Reus se Santanou a odstartovali obrovský gejzír nadšení. Borussia Dortmund se tak po dlouhých patnácti letech probojovala mezi čtveřici nejlepších týmů starého kontinentu. Málaga sice končí, nicméně za dnešní výkon jí patří všechna čest. Manuel Pellegrini to z rodinných důvodů neměl před utkáním vůbec jednoduché, přesto svůj tým perfektně připravil a celý jeho plán byl zhacen jen zázračným koncem utkání.
90+5
90+4
Málaga nevěří svým očím, požaduje odpískání postavení mimo hru. Gól ale platí, andaluskému celku zbývá jedna jediná minuta.
90+2
Dortmund právě vstřelil branku!
To snad není možné, co se teď v Dortmundu děje! Tomu už chybí pouze fanoušci na hrací ploše! Dortmund během dvou minut otočil celé čtvrtfinálové utkání s Málagou. Reus nepovedeně nastřelil míč před branku, FELIPE SANTANA prvně trefil protihráče, Schieber pak ale nasměroval míč zpátky na branku a Santana těsně před brankovou čárou doklepl míč do sítě.
90+1
Ještě není rozhodnuto! Subotić pod sebe hledal Santanu, tomu sice zezadu ve skórování zamezil Gámez, míč se ale odrazil k dobíhajícímu MARCU REUSOVI a ten dorážkou do prázdné branky zařídil infarktový závěr utkání.
90+1
Borussia Dortmund má ještě čtyři minuty na vstřelení dvou branek.
90
Subotić na zadní tyči nedoklouzal k přihrávce a nakonec i on byl v postavení mimo hru.
89
Schieber v postavení mimo hru.
88
Jérémy Toulalan vletěl kolíky napřed do souboje se Subotićem a i když jej tento střet bolel více, než stopera Dortmundu, je napomenut žlutou kartou.
87
Střídání v týmu Málaga CF: ze hřiště odchází Joaquín, přichází Francisco Portillo.
86
Reus to samozřejmě zkusil rovnou na branku, jeho zatočená rána ale o dobrý metr přeletěla Willyho břevno.
86
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Ilkay Gündogan, přichází Mats Hummels.
85
Sergio Sánchez před velkým vápnem ostře zastavil Lewandowského, volný kop pro Dortmund.
85
Nakonec se ale nechal doběhnout a pak se také zamotal s míčem, takže definitivní pojistka ze strany Málagy nepřišla.
85
Dortmund hraje na velké riziko, dopředu jde sám Joaquín.
85
Ani tento rohový kop Dortmundu se ale neujal.
84
Vysokou hlavičku Lewandowského musel Willy pro jistotu posunout nad břevno.
83
Střídání v týmu Málaga CF: ze hřiště odchází Júlio Baptista, přichází Roque Santa Cruz.
82
Málaga právě vstřelila branku!
Zdá se být definitivně rozhodnuto, Dortmund v tento okamžik potřebuje dvě branky. Júlio Baptista dostal dobrou přihrávku za obránce Dortmundu a přihrál těsně před branku, kde střídající ELISEU, jenž se před tímto utkáním pral se zdravotními obtížemi, doklepl míč.
81
Sergio Sánchez se nakonec k hlavičce nedostal a Weidenfeller stáhl míč ze vzduchu.
81
Subotić u postranní čáry zastavil průnik Isca a Dortmund bude mít opět co dělat s nebezpečnou standardní situací soupeře.
80
Sahin se pokusil přetáhnout hru přes celou šestnáctku, místo toho jen zařídil odkop od Willyho branky.
79
Z toho tradičně nic nebylo.
79
Götze přebral přihrávku za obranou, před ním už byl jen Willy, domácí hráč ale opět jakoby zavřel oči a brankář Málagy jeho pokus špičkou kopačky vytáhl na rohový kop!
77
Do Isca hodně ostře zajel Sahin a vypadá to, že fotbalistovi andaluského celku se nebude jen tak chtít na nohy.
76
Následný rohový kop již tak nebezpečný nebyl.
76
Málaga může děkovat Willymu! Reus dostal míč prakticky na malé vápno, v obrovské šanci ale trefil jen skvělého brankáře soupeře.
75
Toulalan se opět nebál daleko od dortmundské branky opřít do míče, tentokrát ale jeho rána tak nebezpečná nebyla a proletěla se hodně vysoko nad Weidenfellerovým břevnem.
74
Střídání v týmu Málaga CF: ze hřiště odchází Duda, přichází Eliseu.
73
Málaga dostala možnost k přečíslení, Duda ale nepřebral ideální přihrávku a jeho pokus o obstřel skončil daleko od Weidenfellerovy branky.
73
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Sven Bender, přichází Nuri Sahin.
72
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Jakub Blaszczykowski, přichází Julian Schieber.
71
Zdá se, že Jürgen Klopp připravil dvě střídání.
70
Duda prakticky od koncové čáry nabil pět metrů za šestnáctku Toulalanovi a ten tvrdou ránou donutil Weidenfellera k pouhém vyražení do středu branky směřujícího míče!
69
Lewandowski sice po Blaszczykowského přiťuknutí hlavou poslal Dortmund do vedení, poté se ale ani neradoval, neboť věděl, že oba byli v ofsajdu.
68
Borussia dostane k dispozici prakticky totožnou situaci.
67
Reus ale poslal míč jen do míst, kde byli tři hráči Málagy a nikdo z domácích.
66
Duda nakopl Lewandowského do hrudníku a míč tak připadne Dortmundu.
66
Demichelis se tlačil k hlavičce, přitom ale zatlačil Subotiće a navíc byl v postavení mimo hru.
65
Tentokrát Subotić pokus Júlia Baptisty o obhození zastavil, pomohl si ale přitom rukou a Málaga tak má možnost ukázat další secvičený signál.
64
Antunes dobrým pasem za obranu vysunul Júlia Baptistu, ten je ale zjevně vysílen nesčetnými souboji na hrotu a tak mu po obhození Subotiće ukopl vracející se Bender míč.
63
Gámez opět na zemi, tentokrát jej ale skutečně fauloval Götze.
62
Nakonec dostal žlutou kartu Jesús Gámez. Těžko říct, co se vlastně skutečně odehrálo, podle všeho to vypadá, že Schmelzer spěchal pro míč za postranní čáru a srazil se s Gámezem, který neváhal vše přibarvit.
61
Gámez se po střetu se Schmelzerem ocitl na trávníku a z toho může být velká komplikace pro celou Borussii.
60
Vracející se Marcel Schmelzer fauloval Joaquína a je za to jako druhý hráč v utkání potrestán žlutou kartou.
60
Jenomže v zahrávání standardních situací je mezi oběma týmy stále velký rozdíl, což se nám opět ukázalo v plné kráse.
60
Bender pronikl do šestnáctky a snažil se vytvořit co nejlepší pozici pro sebe či pro Reuse, nakonec musí vzít za vděk rohovým kopem.
59
Dortmund ale ve většině případů, kdy ztratí míč, tak je to na více než půl minuty, než jej pracně získá zpět.
58
Santana s Gündoganem měli poměrně velké štěstí, že Isco nevypíchl druhému jmenovanému na půlící čáře míč a pouze jej fauloval. Z toho by mohlo být velmi nebezpečné přečíslení domácí obrany.
56
Tentokrát se Málaga ubránila bez problémů.
56
Reus rozehrál nakrátko se Schmelzerem, jeho centr Santana přiťukl k Piszczekovi, jehož střelu z voleje srazil na další roh Sergio Sánchez.
55
Schmelzer se poprvé v utkání dostal k úspěšnému průniku po lajně a hned vybojoval rohový kop.
55
Pro krajního beka Málagy to není nic příjemného, naštěstí za postranní čáru odešel po svých a po chvíli by se měl vrátit do hry.
54
Na hřišti po nezaviněním střetnutí se Sergiem Sánchezem zůstal ležet Gámez a bude potřebovat pomoc lékařského týmu.
53
Santanův pas dopředu pouze za sebe prodloužil Sergio Sánchez a neúmyslně tak posunul do šance Götzeho, jenž si zpracoval míč na prsa, pak ale nezvládl zakončení a promarnil další velkou příležitost! Proti Málaze mu zkrátka není přáno.
51
Sergio Sánchez ale Reusův centr vyhlavičkoval.
51
Teď tu ale je standardní situace i pro domácí, na přímou střelu to nebude.
50
Borussii ale opět začíná trápit přesnost přihrávek. To je opravdu velká bolest domácích, která pramení v jedné jednoduché věci – Málaga přijela velmi dobře připravená a Dortmund nemůže hrát svou hru.
49
Krátce poté se ale Joaquín definitivně dostal s míčem za koncovou čáru.
49
Ten se Dudovi příliš nepovedl, Málaga ale zůstane u Weidenfellerovy šestnáctky.
48
Bender fauloval Júlia Baptistu a pak přišla další luxusně rozehraná standardní situace, na jejímž závěr hlavou poslal Joaquínovi míč do jasné šance Demichelis, střelec první branky dvojutkání ale nechal vyniknout Weidenfellera, jenž skvěle zakročil na rohový kop!
47
Götze se neodvážil zpoza šestnáctky vystřelit a tak tuto úlohu na sebe musel vzít Lewandowski, z poměrně dobré pozice ale vypálil jen doprostřed branky, kde čekal Willy.
46
Oba týmy vstoupily do druhého poločasu beze změn, i když hlavně na straně Borussie by se pár jedinců zralých pro lavičku našlo.
46
Dnešní první poločas stejně jako první utkání tohoto čtvrtfinálového klání měl málo společného s fotbalovou atraktivitou. Málagu v pětadvacátém minutě poslal do vedení umístěnou střelou Joaquín a přesto, že o čtvrt hodiny později srovnal po krásné akci Lewandowski, Málaga je nadále ve výhodě, neboť v její prospěch hovoří větší počet vstřelených branek na hřišti soupeře. Druhý poločas začne cca ve 21:49.
45+2
45+2
Málaga nakonec standardní situaci rozehrála poměrně dobře, Joaquín se hlavou snažil překonat Weidenfellera na zadní tyč, domácí brankář se ale dobře natáhl a uchránil domácí od další katastrofy!
45+1
Bender zahrál rukou a míč tak na poslední vteřiny připadne Málaze.
45
Hrát se bude navíc jedna minuta.
44
Dortmund se v závěru prvního poločasu dokázal natlačit před šestnáctku Málagy, sražený pokus Schmelzera ale skončil jen u Willyho.
43
Reus prošel přes dva protihráče, ustál poměrně ostrý souboj a pokusil se na zadní tyči najít Blaszczykowského, míč ale zastavil Demichelis a udělal nejlépe, jak mohl – Blaszczykowski by totiž pravděpodobně doklepl míč do odkryté poloviny branky.
42
Stále je to ale pro něj málo. K zopakování patnáct let starého semifinále potřebuje dnes bezpodmínečně zvítězit.
41
Celá gólová akce ale paradoxně začala u ztráty Antunese na levé straně. Málaga v prvním poločase zaznamenala rozhodně méně ztrát, ospalému Dortmundu to ale stačilo na srovnání.
40
Toto se ale muselo líbit. Borussia poprvé v utkání překročila svůj vlastní stín, Götze našel ve středu pole Reuse, jenž nádherně sklepl míč do běhu ROBERTU LEWANDOWSKÉMU a polský útočník si pak věděl rady i s vybíhajícím Willym.
38
Lewandowski sklepl Piszczekovo autové vhazování ke Götzemu, tomu ale byl odpískán poměrně hloupý ofsajd.
38
Lewandowski se tentokrát skutečně zapojil do vzdušného souboje s Willym, tomu sice míč vypadl, dokázal si jej ale doběhnout a zažehnat případné nebezpečí.
37
Götze předal míč Reusovi, jenž se jej pokusil vytáhnout do středu a vystřelit z dálky, jeho snaha ale skončila na tělech několika hráčů Málagy.
36
Málaze se zatím daří ve velmi malém počtu hráčů přehrávat Dortmund u jeho šestnáctky a pokud náhodou při centru selže Joaquín, tak je vzadu stále hodně hráčů, kteří jeho chybu dokáží napravit.
35
Joaquín poslal svůj centr na pomezí malého vápna, kam také vyběhl Weidenfeller a měl velké štěstí, že míč, který se mu nepodařilo vyrazit, netrefil nikdo z hráčů Málagy.
35
Antunesův centr srazil na rohový kop Piszczek.
34
Subotićův dlouhý pas do šestnáctky stáhl Willy a jeho očekávaný soupeř do souboje Lewandowski jej při doběhnutí stačil jen pohladit loktem.
32
Sám Götze jej také rozehrál, nikdo z jeho spoluhráčů se ale k hlavičce nedostal a pak byl odpískán ofsajd Subotićovi.
32
Až teď se dvacetiletý záložník zapojil do akce svého týmu a Demichelis musel ihned zasáhnout na rohový kop.
31
Vypadá to, že se do druhého poločasu dočkáme řady změn. Götze, jenž mohl rozhodnout první utkání na stadionu La Rosaleda, je prakticky neviditelný.
30
Dortmund se snažil překvapit Málagu na pravé straně, Málaga se ale dokázala v dostatečném počtu doplnit a pro Blaszczykowského průnik po lajně tak nezbyl prostor.
29
Piszczek ze své pozice opět pár metrů potáhl míč a pak jej poslal na kopačku prvního hráče Málagy. Hosté toho sice nevyužili, pro celý Dortmund je to ale velmi důrazné varování. Statistika úspěšnosti přihrávek bude po prvním poločase velmi zajímavá.
28
Málaga to, když může, nadále zkouší po stranách. Je vidět, že ani jeden krajní bek Dortmundu není v příliš oslnivé formě.
27
Zatím to nevypadá, že by se Borussia pokusila nějakým způsobem změnit hru a nadále vyčkává.
26
Pro Dortmund je to teď o to větší komplikace, že chtě nechtě musí vstřelit dvě branky. Joaquín nám tím zároveň zajistil, že se v Signal Iduna Parku nebude prodlužovat.
25
Je tady to, o co si domácí celou dobu koledovali. Isco na šestnáctce přiťukl míč JOAQUÍNOVI, jenž si pohrál s protihráči před sebou a pak ze šestnácti metrů překonal Weidenfellera přesnou střelou k levé tyči.
22
Vše ale pokazil poměrně zbytečným faulem na Gündogana Júlio Baptista.
21
Málaga má po Reusově faulu na Dudu možnost usadit se před Weidenfellerem.
20
Tentokrát už Blaszczykowski po kombinaci s Götzem odcentroval, bylo to ale jen po zemi a Sergio Sánchez tak měl jen velmi málo problémů s odkopnutím míče.
19
Spolupráce Piszczeka s Blaszczykowskim poprvé v utkání dostala reálné rozměry, druhý jmenovaný se pak ale v rozhodujícím okamžiku ukopl.
18
Gündogan po další ztráce míče zabojoval ve středovém kruhu a svou akci přes Götzeho dovedl až k Lewandowskému, který tentokrát nestřílel, nicméně zkusil přihrávku do pravé strany na Piszczeka a ta byla sražena k Willymu.
16
Götze dobře mezi stopery našel Lewandowského, ten si chytrým stažením míče poradil i s Antunesem, jenomže pak svůj lob poslal nad Willyho branku!
15
Reus sice signalizoval, že se nezapojí do hry, postavení mimo hru ale bylo odpískáno i Götzemu, jenž se na rozdíl od něj za přihrávkou vydal.
14
Gámez teď měl velké štěstí, že Pizsczekův pas za něj na Reuse nebyl o něco vyšší, protože jinak by Reus šel sám na Willyho.
13
Až po nějakých dvou minutách se Borussia odvážila k odvážnější akci a Piszczek byl ihned s míčem zahnán za postranní čáru.
13
Ne snad, že by někomu tady tato hra domácích lezla na nervy, toto jsme od nich ale rozhodně nečekali.
11
Borussia si po posledních zkušenostech příliš nevěří v kombinaci středem a míč si vyměňují jen hráči v obranné řadě.
10
Gündogan předvedl již několikátou hrozivě špatnou přihrávku v řadě, Sven Bender pak možná až zbytečně tvrdě zajel do Joaquína a automaticky dostal žlutou kartu.
8
Borussia se poprvé v utkání dostala k rychlé kombinaci kolem šestnáctky Málagy, Lewandowski se ještě snažil vylepšit pozici pro Reuse, přihrávku mu ale dával z velmi těsného postavení mimo hru.
7
Domácí středoví hráči zatím ztrácejí hodně míčů, což je způsobeno i velkou aktivitou Málagy při napadání.
5
Málaze se podařilo vyšachovat Borussii také na pravé straně, rozhodčí pak k ní ale byli zbytečně přísní a těsný aut posoudili v její neprospěch.
4
Málaga má v úvodu utkání více ze hry, aktivní je zejména Joaquín, jeho přetáhnutí hry nalevo k Dudovi ale nevyšlo.
3
Jen ještě jedno doplnění k začátku utkání: Manuel Pellegrini nakonec po pohřbu svého otce navzdory předpokladům dorazil do Německa včas a je momentálně na lavičce Málagy.
3
Teď to po pravé straně zkoušel Joaquín, v souboji s Reusem ale podle skotského sudího Thomsona použil až příliš ruce.
2
V akci jsme zatím mohli vidět oba stopery Dortmundu, v obou případech to bylo poté, co Schmelzer propadl na své straně.
1
Antunes se pokusil poslat první centr do šestnáctky na Júlia Baptistu, Weidenfeller ale mohl zůstat v klidu, neboť míč přeletěl jeho branku.
1
Míče se na úvod chopili domácí, přišli ale o něj v momentě, kdy jej u postranní čáry nezpracoval Schmelzer, jenž opět hraje s obličejovou maskou kvůli zlomenému nosu.
1

Borussia Dortmund: Weidenfeller – Piszczek, Subotić, Santana, Schmelzer – Gündogan, Bender – Blaszczykowski, Götze, Reus – Lewandowski.

Málaga CF: Willy – Gámez, Demichelis, Sergio Sánchez, Antunes – Toulalan, Camacho – Joaquín, Duda – Isco – Júlio Baptista.

Rozhodčí: Thomson – Rose, Ross (SCO).
Borussia Dortmund se dnes poprvé po dlouhých patnácti letech může znovu probojovat do semifinále Ligy mistrů a není vyloučeno, že si historii zopakuje opravdu naplno. Los semifinálových bojů, který je naplánován na tento pátek, jí do cesty stejně jako před patnácti lety může přihrát stejného soupeře – Real Madrid, který se ve stejnou dobu představí v Istanbulu. Ještě předtím je ale potřeba uklidit z cesty Málagu.

Velký rozdíl v postavení obou potenciálních semifinálových soupeřů dělají výsledky z prvních zápasů. Dortmund po dvou neproměněných velkých šancích Maria Götzeho, jemuž mimochodem při poslední úspěšné čtvrtfinálové účasti BVB nebylo ani šest let, a několika šťastných zákrocích Romana Weidenfellera uhrál v Andalusii bezbrankovou remízu.

Borussia sice o víkendu definitivně přišla o naději na německý titul, který si v rekordním předstihu zajistil Bayern München, stále ale hraje o druhé místo a pořádně se zapotila. Na její hřiště přijel zachraňující se Augsburg a i přes úvodní branku Schiebera po poločase vedl 1:2. Borussia pak ale ve druhé půli nastřílela tři branky a zlepšila si náladu před dnešním zápasem.

Do karet týmu Jürgena Kloppa hraje také fakt, že oproti prvnímu utkání bude moci využít dříve zraněné Matse Hummelse a Jakuba Blaszczykowského. Kromě těchto dvou o víkendu bojovali se zdravotními problémy i Roman Weidenfeller a Marco Reus – oba proti Augsburgu nenastoupili, dnes by ale měli být připraveni.

To Málaga se nachází v mnohem svízelnější situaci. Do Dortmundu si přivezla bezbrankovou remízu a porážku ze San Sebastiánu, kde proti Realu Sociedad už po půlhodině prohrávala 0:3 a zvládla už jen zmírnit porážku na 2:4.

Aby toho nebylo málo, ještě předtím, než do letadla s výpravou Málagy na palubě udeřil blesk, oznámil trenér Manuel Pellegrini, že s týmem k utkání do Vestfálska neodcestuje, neboť mu v Chile zemřel otec.

I tak ale bude muset společně se svými trenérskými kolegy vyřešit změny v sestavě – kvůli žlutému karetnímu zámku totiž do hry nezasáhnou kapitán a stoper v jedné osobě Weligton a střední záložník Manuel Iturra.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.