Tak to je z rozjásaného Signal Iduna Parku vše, Vy si užijte zbytek úterního večera a nezapomeňte, že zítra Liga mistrů pokračuje dalšími dvěma zápasy. Na shledanou.
Trocha statistik z utkání:

Držení míče: 54%:46%
Střely celkem: 15:12
Střely na branku: 11:7
Fauly: 8:12
Je dobojováno a hráči Dortmundu rozjíždí oslavné kreace se svými fanoušky. Zcela po zásluze, dnes to byl jejich zápas a výsledkem byly tři branky v brance Šachtaru. Tu poslední přidal ve druhé půli Blaszczykowski a zbytek zápasu se tak mohl nést v poklidném duchu a těšení se Borussie na další kolo Ligy mistrů.
90+1
Ještě jeden centr Šachtaru, tohle ale byla pro Weidenfellera lahůdka.
90
Zahrajeme si ještě jednu minutu nad plán.
89
Ofsajd hostů a v něm Luiz Adriano.
88
Z tribun se ozývá bouřlivý potlesk, diváci se už těší a radují z postupu do další fáze Ligy mistrů.
85
Je tu koncovka utkání, v podstatě se jen čeká na závěrečný hvizd.
83
Hostům dnes není přáno. Luiz Adriano se dostával do velice dobré pozice, jenže Weidenfeller má dnes skvělou formu.
82
Změnu provedli i hosté, Taras Stěpaněnko nahradil Tomáše Hübschmanna.
82
Dortmund naposledy střídá, odchází İlkay Gündoğan a do hry se zapojí Nuri Şahin.
80
Tohle volalo po gólu! Reusův slalom přes asi čtyři hráče byl úžasný, ale ta střela... Sám se teď drží za hlavu a ví, že to chtělo lépe mířit.
79
Dortmund už si zkouší různé kombinace, ví, že postup je jistý.
77
Po rohu pálil tvrdě Rakitskij, Weidenfeller byl ale na zemi velice rychle a dokázal tuhle pumelici vyrazit.
76
Fernandinho zaútočil středem, přihrál doleva na Raţa, jeho ránu domácí srazili na roh.
75
S touto situací si sice Pjatov poradil, ovšem jeho spoluhráči nehrají už moc soustředěně a velice rychle se nechali obrat o míč.
74
Nakonec se do něj zapojil i Grosskreutz, kterému se dostalo cti zakončit, technickou ránou protáhl Pjatova, ten vyrazil na roh.
74
Rychlý brejk Borussie tři na tři. Co z toho bude?
72
Od Hübschmanna přišel dlouhý pas na Luize Adriana, toho v pokutovém území tvrdě odstavil Piszczek, penalta se však nepíská.
71
Hosté si kombinují s míčem, ale je to všechno daleko od branky.
69
Za potlesku tribun odchází Jakub Blaszczykowski a na zbývající minuty jej nahradí Kevin Grosskreutz.
67
Po třetí vstřelené brance je víceméně jasno, Borussia už zkušeně kontroluje situaci a nemá potřebu se někam bezhlavě hnát.
66
Srna už neudržel míč na hrací ploše, k rozehrání se chystá brankář Borussie.
64
Další skvělá příležitost Dortmundu. Na levé straně se míče chopil Götze, udělal si z protihráčů statisty a i když následně vypálil nad, zasloužil si uznání a potlesk.
63
Rohový kop Šachtaru, ke střele se dostal Rakitskij - Weidenfeller chytá.
62
Lewandowski se nezalekl ani bránící přesily, dostával se na střed, následná přihrávka se mu ale moc nevydařila. Dopředu jdou hosté.
61
O tu první se pokusil Douglas Costa, ale netrefil prostor vymezený třemi tyčemi.
60
Jedno je jasné, prodloužení dnes neuvidíme, Šachtar musí vstřelit čtyři branky, pokud chce postoupit dále.
59
Dortmund právě vstřelil branku!
Je hotovo! Pjatov nedokázal udržet střelu Gündoğana, míč si pro sebe uzmul JAKUB BLASZCZYKOWSKI, udělal kličku gólmanovi a zasunul do prázdné branky - 3:0.
57
Götze rozehrál rohový kop, pouze do Pjatovových rukavic.
56
Další přímý kop Dortmundu, tentokrát z větší vzdálenosti. Centr mířil na malé vápno, kde se stahoval Felipe Santana, před ním však chytá Pjatov.
55
Rychlý protiútok Šachtaru končí sraženým centrem a zákrokem gólmana Weidenfellera.
54
Přímák rozehrál Reus, mířil k tyči, tam už však čekal Pjatov a střelu pokryl.
53
Velice zajímavý přímý kop pro Dortmund, Pjatov si už diriguje čtyřčlennou zeď.
52
Na hřišti je úplně jiný Doněck. Tlačí se dopředu, vytváří si šance a Borussia má najednou starosti.
50
Fernandinho se probil pokutovým územím jako nůž máslem a až Weidenfeller coby poslední instance zabránil gólu. Nakonec to zvládl natolik dobře, že z toho není ani rohový kop.
48
No... Doněck si uvědomuje vážnost situace a tlačí se kupředu. Douglas Costa si dokázal najít prostor a jeho táhlá střela po zemi minula Weidenfellerovu bránu o pouhé centimetry.
47
Blaszczykowskiho centr z levé strany nedolétl díky dobrému obrannému zákroku k brance Šachtaru.
46
Oba týmy udělaly o pauze jednu změnu, u domácích už neuvidíme Svena Bendera, kterého nahradil Sebastian Kehl a v dresu Šachtaru nastoupil Douglas Costa, který vystřídal Taisona.
46
46
Druhý poločas začne přibližně v 21:48.
Borussia Dortmund je velice blízko postupu, neboť po remíze 2:2 v prvním utkání vede v odvetě 2:0. Domácí jsou v utkání jasně lepší, a svou převahu dokázali vyjádřit dvěma góly. Nejprve se hlavou trefil Felipe Santana a o pár minut později dokázal Lewandowskiho přihrávku zužitkovat Götze. Pokud chce Šachtar postoupit, potřebuje dát tři góly, nebo alespoň dva, aby dotáhl zápas do prodloužení. Jestli je to vůbec možné, to zjistíme po přestávce.
45+1
Roh si hosté střihli nakrátko, k zakončení se už ale nedostali.
45+1
No pozor, i hosté dokáží vystrčit růžky. Fernandinho střílel z pravé strany a Weidenfeller musel ukázat své brankářské umění, aby vytlačil ránu nad břevno!
45
Rozhodčí přidá jednu minutu.
44
Rohový kop i na druhé straně, po Srnově centru pálil Kucher, ale minul.
43
Roh tentokrát rozehrál Reus a Piszczekova hlavička prolétla nad Pjatovovým břevnem.
42
Mohlo být vymalováno! Dortmund se dostal do brejku tří na dva, Lewandowski střílel zprava a Hübschmann musel odvracet na roh.
39
Na druhé straně se o střelu pokoušel Mchitarjan, jenže tohle nemělo absolutně šanci na úspěch. Míč jen proletěl daleko vedle Weidenfellerovy branky.
37
No vida a už je to o dvě branky. Další útok přinesl své ovoce, když si Lewandowski na pravé straně všiml nabíhajícího MARIA GÖTZEHO, poslal mu krásný a pas a pak už přišlo pouze sklepnutí k tyči. Pjatov neměl sebemenší nárok.
36
Nyní se domácím nepodařilo zopakovat gólový úspěch z předcházejících minut, ale u míče jsou stále. Na vině je faul Fernandinha.
35
Další rohový kop pro Borussii Dortmund. Rozehraje ho již tradičně Götze.
34
Tak teď zase trochu klidu na hřišti.
32
Před Šachtarem teď stojí velice těžký úkol. Pokud chce ukrajinský klub postoupit, musí nyní vstřelit dvě branky!
31
Domácím se přiblížil postup! Po Götzově rohovém kopu se do vzduchu zavěsil FELIPE SANTANA a přesnou hlavičkou k tyči otevřel skóre dnešního utkání!
30
Domácí začínají přidávat na tempu. Götze stejně jako před chvílí Piszczek potáhl po pravé straně a hosté museli odvracet na roh.
28
Tohle byla velice nadějná šance Dortmundu, jenže žlutočerní to překombinovali! Blaszczykowski posunul na Piszczek, ten měl plno prostoru na střelu, chtěl však vrátit míč na střed a tím celou akci zazdil...
27
Ostrý centr Raţa do vápna Dortmundu, zde musel zasahovat Felipe Santana a díky hlavičce se mu to i podařilo.
25
Po centru se útočného faulu dopustil Kucher. Zrovna on by si měl dávat velký pozor, jednu žlutou kartu už má.
24
Do brejku vyrazili hosté, na hranici vápna se k balonu dostal Fernandinho, jeho pokus byl tečován a i když se to domácím moc nepozdává, je z toho rohový kop.
23
Borussia obléhá pokutové území, jenže zatím se jedná pouze o přihrávky bez střeleckého vyjádření.
21
Ten rozehrál Taison, jenže akorát napodobil své dnešní soupeře, z rohu nic nebylo, domácí už v poklidu kombinují na své polovině.
20
Přímý kop pro Šachtar, za ohlušujícího pískotu jej hosté nerozehráli nejideálnějším způsobem, získali z něj alespoň roh.
19
Standardky zatím Borussii nejdou, tuhle odvrátil Luiz Adriano.
18
Fernandinho nestihl míč na hrací ploše, uvidíme další rohový kop Dortmundu.
18
Lewandowski je zatím podle očekávání velmi aktivní, opět potáhl míč do nebezpečné vzdálenosti od branky, posunul na Bendera, jenže jeho rána zamířila vysoko nad.
16
Schmelzer dostal rovnou dva pokusy na centr na penaltu, jenže ten první byl zablokován obranou Šachtaru a ten druhý byl příliš prudký a nepřesný.
15
Ti se okamžitě vydali do rychlého kontru, který Olexandr Kucher zastavil faulem na středu hřiště a vidí za něj žlutou kartu.
14
Fernandinho to chtěl zkusit přihrávkou na střed, našel však pouze hráče ve žlutočerném.
12
A pozor, Lewandowski se blíží do střeleckého zakončení, hosté vyhlásili nejvyšší stupeň pohotovosti. Střelu z hranice penalty mu zblokovali a pokus o následnou dorážku vyřešili tvrdým, ale dle sudího čistým zákrokem.
11
Hosté poprvé zahrozili, a to po levé straně, celá jejich snaha ale končí útočným faulem.
9
První ostřejší zákrok. Hostující Kucher zajel do Schmelzera, sudí se zatím spokojil pouze se slovní domluvou.
8
Bender vysokým centrem hledal na pravé straně Blaszczykowskiho, jenže tato přihrávka byla příliš prudká a skončila v zámezí.
7
Dlouhý nákop Schmelzera nikoho nenašel, balon končí u gólmana Pjatova.
6
Jenže ten neměl dlouhého trvání, Šachtar míč odevzdal a Subotić přemýšlí, komu by nahrál.
5
Ten už nebyl moc povedený a konečně se také i hosté mohou podívat do útoku.
5
Další rohový kop. Götze potáhl po pravé straně, stál proti dvojici obránců, takže udělal zřejmě to nejlepší - napálil míč do Hübschmanna a získal tak svému týmu standardní situaci.
3
Ten rozehrál Schmelzel, našel Lewandowskiho, jeho pokus zblokoval Rakitskij.
2
Domácí se okamžitě vrhli na svého soupeře, Reus nacentroval na Lewandowskiho, hostům se podařilo odvrátit na rohový kop.
1
O výkop se postarali hosté.
1

Borussia Dortmund: Weidenfeller - Piszczek, Subotić, Felipe Santana, Schmelzer - Gündoğan, Bender - Blaszczykowski, Götze, Reus - Lewandowski. Trenér: Jürgen Klopp.

FK Šachtar Doněck: Pjatov - Srna, Rakitskij, Kucher, Raţ - Fernandinho, Hübschmann - Alex Teixeira, Mchitarjan, Taison - Luiz Adriano. Trenér: Mircea Lucescu.

Rozhodčí: Damir Skomina - Matej Žunič, Bojan Ul (všichni SLO).
Oba týmy nastupují na trávník, publikum je řádně nažhaveno, utkání za pár okamžiků začne.
Dobrý večer u osmifinálové odvety Ligy mistrů, kde se střetnou Borussia Dortmund a FK Šachtar Doněck a je to souboj, který je po prvním utkání zcela otevřený.

13. února se oba týmy střetly v Donbass Areně a rozešly se smírně 2:2. Do utkání tehdy vstoupili lépe domácí a v 31. minutě skóroval Darijo Srna, když svou plavající střelou překvapil Weidenfellera a ten nedokázal přímý kop zlikvidovat. Šachtar byl v těchto okamžicích lepší, jenže najednou přišel vyrovnávací šok! 41. minuta a gól polského šutéra Roberta Lewandowskiho. Po přestávce to ale byli opět hráči Doněcku, kteří strhli vedení na svou stranu a od 68. minuty vedli po přesné trefě Douglase Costy. Už už to vypadalo, že do Dortmundu pojedou s těsným náskokem a slušným postavením, když v 87. minutě udeřil Mats Hummels. Ten tak smazal chybu u druhé inkasované branky a hlavou dal výsledku konečnou podobu.

V Signal Iduna Parku se dá očekávat pekelná atmosféra, která od 20:45 požene své miláčky za postupem mezi nejlepších osm týmů Evropy. Dozor nad tím bude mít rozhodcovská skupinka ze Slovinska, jako hlavní bude utkání řídit Damir Skomina a na pomezí budou Matej Žunič a Bojan Ul. Čtvrtým rozhodčím je Primož Arhar a k brankám byli nominováni Slavko Vinčić a Roberto Ponis.

Podaří se Doněcku překvapení, nebo bude Šachtar usmažen v černožlutém kotli? K zodpovězení těchto otázek a sledování našeho onlajnu jste samozřejmě co nejsrdečněji zváni.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.