Máme za sebou velice pohledné utkání, ve kterém padlo až sedm branek a Šachtar Doněck se i zásluhou výborné druhé půle může radovat ze zisku tří bodů. V dresu hostí zářili především Wilian a Luiz Adriano - první z nich vstřelil dvě branky, jeho spoluhráč dokonce o jednu více. Hlavně o první brance Adriana se bude zřejmě hodně diskutovat.

To nejdůležitější však je, že Šachtar dokázal vyhrát na půdě Nordsjaellandu 2:5 a získat tři důležité body do tabulky skupiny E. V souběžně hraném utkání v této skupině doma vyhrál Juventus nad Chelsea 3:0 a dost tím zamotal postupovovou tajenku.

Z mé strany je to pro dnešek již vše a budu se těšit u dalších onlajn přenosů.
90+3
Přímý kop z šestadvaceti metrů byl zakončen přímou střelou Srny, který však minul prostor brány.
90+2
V samém závěru se nám roztrhl pytel se žlutými kartami. Michael Parkhurst musel zatáhnout za záchranou brzdu a byl za to patřičně odměněn.
90+1
Ve druhém poločase nastaví hlavní rozhodčí tři minuty!
90
Žlutý kartónek neminul ani Kuchera na straně Šachtaru.
90
Na domácí straně byl potrestaným hráčem Christiansen.
90
Začala plynout poslední minuta utkání a v té došlo k menší roztržce mezi dvěma hráči a oba kohouti budou potrestáni.
88
Srna si hodně zaběhl ze svého postu obránce a snažil se doběhnout míč, který letěl mimo hřiště a to se mu i povedlo, jeho následný centr však nikoho ze spoluhráčů nenašel.
87
Už to vypadalo, že domácí půjdou do brejku, ale nakonec si musel jeden z hráčů v červeném pomoci faulem a bylo po šanci.
86
Poslední změna na straně Šachtaru. Hřiště opouští autor dvou branke Willian, kterého nahradí Ilsinho.
85
Hosté kombinují v blízkosti domácí brány a jistě by rádi navýšili své vedení o další branku.
82
Střídá i Šachtar a trávník neopuští nikdo jiný než autor tří branek Luiz Adriano a nahradí ho Eduardo. Adriano se místo potlesku za svůj výkon dočkal pouze pískotu domácího publika, které mu nemůže zapomenout jeho branku na 1:1, která padla za hodně podivné situace a Adrianovi bude jistě dlouho vyčítána.
82
Poslední střídání na domácí straně. Hřiště opustil John, kterého nahradil Aynaoglu.
81
Šachtar Doněck právě vstřelil branku!

A je rozhodnuto! LUIZ ADRIANO se dostal k míči po přiťuknutí hlavičkou od střídajícího Dougalase Costy, který našel svého spoluhráče úplně volného a Adriano vstřelil již svou třetí branku.
80
Na krátko přiťuknutý míč, po kterém následoval okamžitý centr do vápna, tam však Nordsjaelland nic zásadního nevymyslel.
79
Bojovný souboj u rohového praporku dopadl lépe pro domácího hráče, který vybojoval rohový kop.
78
První střídání i na straně Šachtaru. Hřiště opustil Teixeira, místo kterého si zahraje Douglas Costa.
76
Až hluboko na útočnou polovinu vysunuli domácí pressing a nepříjemně narušují rozehrávku domácích, která se tím hodně komplikuje.
75
Ano je to tak, hřiště opouští Nordstrand, kterého nahradí Tičinovič.
75
Šachtar drží míč na svých kopačkách a to mu nyní naprosto stačí, na domácí lavičce je rušno a připravuje se zřejmě další střídání.
72
Do rychlého brejku se dostali i domácí a celou jejich akci zakončoval Lorentzen a ani domácí kouč Kasper Hjulmand nemůže uvěřit tomu, že ještě není sníženo.
71
Domácí přišli zbytečně o míč při přechodu do útoku a na druhé straně se hned čtveřice hráčů Doněcku vypadala do protiútoku, ve kterém si však hosté nedokázali přesně přihrát a to celou akci zbrzdilo.
68
Stokholm se odhodlal ke střele z větší vzdálenosti a jeho pokus byl tečován Rakitskiym, který měl velké štěstí, že se od něj míč odrazil těsně vedle brány Šachtaru.
67
Adriano je druhým fotbalistou, který dnes vidí žlutou kartu.
67
Hlavička Christiansena mířila hodně mimo.
66
Domácí se snaží tlačit směrem dopředu, ale pozorná obrana Doněcku je k ničemu nepouští a naopak jsou nebezpečnější směrem dopředu právě hosté.
64
Je zde první žlutá karta zápasu a zcela po právu ji dostal domácí Adu.
62
Domácí obrana působí občas hodně otevřeně a opět se v naprosté pohodě prohnal její pravou stranou jeden z hráčů Šachtaru a jenom málo chybělo k tomu, aby jeho centr našel někoho v bílém.
61
Dlouhý míč letěl právě na Johna, který ať dělal co mohl, tak ho nedokázal doběhnout.
60
John se probíjel proti dvěma protihráčům, ale počínal si nedovoleně.
58
Máme zde první střídání a pochopitelně na straně domácích. Hřiště opustil Christensen, kterého nahradil Christiansen.
58
Míč opět na kopačkách hostí, kteří nemají důvod pospíchat dopředu.
56
Obrana Šachtaru trošičku podcenila vzniklou situaci a k odraženému míči se tak opět dostal domácí fotbalista, který se přes veškerou snahu nedostal k pořádné střele.
54
Vzrušení i na druhé straně, ale Lorentzen nedokázal poslat míč mezi tři tyče.
53

Z domácím týmem to již vypadá velice špatně. Nástup do druhého poločasu se Nordsjaellandu v žádném případě nevydařil a druhou branku v tomto zápase střílí LUIZ ADRIANO, který dostal do pokutového území přesný pas od Alexe Teixeiry a z bezprostřední blízkosti propálil brankáře Hansena.
50

Po rohovém kopu, který následoval po předchozí akci se Šachtar dostal do zajímavé šance, ze které vybojoval další roh a z toho se již dokázali hostující hráči prosadit. Konkrétně to byl WILLIAN, ke kterému se odrazil míč a z hranice šestnáctky tento brazilský fotbalista mířil přesně do šibenice domácí brány.
49
Velká šance Šachtaru, který se mohl poprvé v utkání dostat do vedení. Moc hezká přihrávka ještě z vlastní poloviny proletěla kolem obránců a šla přesně do běhu útočníka, kterého však se štěstím vychytal domácí brankář.
48
Domácí předvedli hezkou fotbalovou akci, když několika přihrávkami na jeden dotek vyšachovali obranu Doněcku, ale hosté přece jenom na poslední chvíli dokázali přihrávky přerušit.
46
Hosté fauloval a domácí celek si musel rozehrávku přímého kopu zopakovat, protože míč nebyl v klidu a v takovém případě je rozehrávka nepřípustná.
46
Máme za sebou úchvatných čtyřicet pět minut, ve kterých jsme viděli hned čtyři branky a minimálně jedna byla hodně zajímavá a bude se o ní zřejmě ještě hodně dlouho mluvit. Adriano se totiž rozhodl běžet za odkopnutým míčem, který jeho spoluhráč vracel domácím a na jeho únik nikdo z hráčů Nordsjaellandu nereagoval a osamocený Adriano tak s přehledem vsítil vyrovnávací branku.

Spravedlnost se však ukázala v plném výši, když za pár minut vrátil domácím vedení Lorentzen. Před koncem prvního poločasu však dokázal Willian srovnat na 2:2 a před druhým poločasem tak není nic jasného.
45+2
To se však již nepodaří, závěrečný pokus o centr do pokutového území skončil na hlavičce domácího fotbalisty.
45+2
Šachtaru se daří zatlačil svého soupeře a rád by před koncem prvního poločasu přidal ještě jednu branku.
45+1
V prvním poločase se nastavují dvě minuty!
44

A to již neplatí! Fernandinho předvedl nádherný průlet obranou Nordsjaellandu, při kterém si poradil s trojicí soupeřů a dokázal přesně přihrát na kopačku WILLIANA a tento brazislký fotbalista srovnává na 2:2.
44
Pomalu, ale jistě se blíží závěr prvního poločasu a Doněck, který byl před zápasem velkým favoritem stále prohrává o jednu branku.
41
Mkhitaryan v další zajímavé šanci a opět jeho přízemní střele chybělo několik centimetrů.
40
První přízemní centr proletěl pokutovým územím domácích a dostal se až na kopačku Adriana, který poté vracel míč na Mkhitaryana a ten se střelou po zemi k pravé tyči pokusil o překonání brankáře Hansena. Jeho střela však mířila těsně vedle brány a tak bylo vzrušení zbytečné.
39
Křižnou přihrávku do pokutového území v pohodě pokryl obránce Šachtaru.
37
Na obou stranách je v posledním minutách k vidění mnoho nepřesností, které kouskují hru.
35
Zajímavý míč za obranu Doněcku, po kterém došlo k centru, který však zblokoval hned první obránce.
33
Teixeira za velké radosti domácích fanoušků v ofsajdu.
31
Hosté se docílili toho, že při jakémkoliv doteku s míček je na ně hlasitě pískáno a domácí fanoušci nyní opravdu hlasitě povzbuzují svůj tým.
30
Nordsjaelland právě vstřelil branku!

Neuvěřitelné věci se ději na stadionu a ukazuje se, že spravedlnost přece jenom existuje. KASPER LORENTZEN se dostal k míči v pokutovém území a nedal brankáři Šachtaru šanci.
29
Tak tohle je opravdu neuvěřitelné! Domácí hráč prošel sám přes první čtyři hráče a vypadalo to, že ho obrana Doněcku pustí až před bránu a daruje tím druhou branku domácím. Jenže nestalo se, jeden z hostí vzal domácím míč a ve hře se normálně pokračuje.
26

Velké emoce a vlnu pískota vzbudila vyrovnávací branka Šachtaru! Domácí zakopli míč do zámezí a všichni očekávali, že Šachtar okamžitě odevzdá míč, ale za odkopnutým míčem se rychle vydal LUIS ADRIANO a vzhledem k tomu, že domácí tento počin nečekali, tak šel Adriano úplně sám na brankáře a toho s přehledem překonal. Hodně zvláštní situace, po které je srovnáno!
24

Tak tohle čekal málokdo. Favorit dnešního zápasu od čtyřiadvacáté minuty prohrává 1:0! Vše se zrodilo po výborném centru Johna, který podržel míč na kopačce a poté přesným centrem našel volného MORTENA NORDSTRANDA, na kterého obrana Šachtaru úplně zapomněla.
22
Naopak na druhé straně mohl zahrozit Doněck z rychlého protiútoku, ale obrana domácích se dokázala zformovat včas.
22
Několik rychlých přihrávek na hranici pokutového území domácí blíže k bráně Pyatova nedostalo.
20
Ze čtyřiatřiceti metrů se domácí pokusili o centr do pokutového území, ale ten odvrátil jeden z hostí do bezpečí.
19
Kucher si ve vzduchu počínal nedovoleně a nabídl Nordsjaellandu standartní situaci.
17
A domácí výběr se dostal i k zakončení, ale ještě před tím si pomohli domácí faulem na Rakitskiyeho a ten byl potrestán.
17
Na druhé straně budou domácí zahrávat již svůj třetí rohový kop.
15
Jestli se před malým okamžikem jednalo o větší šanci, tak nyní Šachtar zahodil tutovku! Akce se zrodila na levém křídle, kde se k centru dostal Willian a jeho přihrávka doletěla přesně na kopačku Henrika Mkhitaryana, který však z bezprostřední blízkosti netrefil prázdnou bránu.
15
První větší šance zápasu, kterou si vypracovali hosté. Dobře se po pravé straně prodral Teixera, který prkličkoval až do pokutového území, ale jeho míč pouze proletěl pokutovým územím.
13
Vypadalo to, že Kucher zasáhl při skluzu míč, ale hlavní rozhodčí odpískal faul a podle výrazu ve tváři zasaženého domácího fotbalisty správně.
11
Z pravé strany mířila na Lorentzena velice pohledná přihrávka, ale stopérská dvojice Šachtaru se rychle semkla a nedala domácímu hráči šanci na průnik.
10
Míč opět až u Hansena, který však v naprosté pohodě rozehrává další akci domácích.
8
Hansen rychle pelášil z brány a jeho vyběhnutí mimo šestnácku se mu vyplatilo. Na poslední chvíli dokázal důraznou hlavičkou dostat míč daleko od své brány.
6
Nordsjaelland se snažil postupným útokem překonat obranu Doněcku, ale ta zvládla svou práci na výbornou a k ničemu domácí nepustila.
4
I Šachtar se dostal k rohovému kopu a jeho pojetí přineslo více vzrušení před bránou. Odražený míč se dostal přímo na kopačku Fernandinha, který v pokutovém území poslal dělovku pouze do dobře stojícího obránce, od kterého se míč odrazil do bezpečí.
3
Napodruhé to John zkusil dlouhým centrem do pokutového území, tím však nenašel nikoho v červeném.
3
John rozehrál standartku nakrátko a po rychlé narážečce se sám dostal k centru, který byl však zblokován a na řadě je tak druhý roh v krátkém sledu.
2
Poprvé v útočné akci domácí a hned je z toho rohový kop.
1
V první minutě zápasu se hosté dvakrát snažili o vysunutí dlouhým nákopem. První pokus pokryla domácí obrana, napodruhé se Adriano zapomněl v ofsajdovém postavení.
1
Utkání bylo zahájeno výkopem Šachtaru.
1
-4
Čtyři minuty před plánovaným výkopem přichází na stadion aktéři dnešního utkání. Na stadionu je přívitala velice pohledná choreografie domácích příznivců.
Dnešní utkání budou řídit rozhodčí z Francie. Tím hlavním je Antony Gautier, na čarách mu budou asistovat Michael Annonier a Frédéric Cano. Čtvrtým rozhodčím je Eric Dansault a ještě do utkání zasáhnou i brankový rozhodčí, pánové Ruddy Buquet a Olivier Thual.
Trenér domácích Kasper Hjulmand má k dispozici tyto náhradníky: Kildentoft, Gundelach, Tičinovič, Issah, Christansen, Aynaoglu a do brány je připraven Villadsen.

Trenér hostí Mircea Lucescu má k dispozici tyto náhradníky: Kryvtsov, Kobin, Gai, Douglas Costa, Ilsinho, Eduardo a do brány je připraven Kanibolotskiy.

FC Nordsjaelland: Hansen - Okore, Mtiliga, Parkhurst, Runje, Adu, Stokholm (C), Christensen, Lorentzen, Nordstrand, John

FK Šachtar Doněck: Pyatov - Kucher, Rat, Rakitskiy, Stepanenko, Fernaninho, Willian, Alex Teixeira, Srna (C), Luiz Adriano, Mkhitaryan

Rozhodčí: Gautier - Annonier, Cano.
Vzájemné zápasy a situace ve skupině E

V prvním utkání ve skupině, které se odehrálo 19. září vyhrál Šachtar na domácí půdě přesvědčivě 2:0. O obě branky se postaral Mkhitaryan Henrikh.

Pořadí ve skupině E vypadá po čtyřech odehraných zápasech následovně:

1. FK Šachtar Doněck - 7 bodů
2. Chelsea - 7 bodů
3. Juventus - 6 bodů
4. FC Nordsjaelland - 1 bod
FK Šachtar Doněck

Ukrajinský celek je naopak v našlapané tabulce skupiny E na první příčce před takovými celky jako je Chelsea a Juventus. Šachtaru na průběžné první místo stačilo sedm bodů, které tým získal za dvě výhry a jednu remízu. Jediná porážka přišla právě v posledním utkání této soutěže na půdě Chelsea, kde ukrajinský celek podlehl 3:2 gólem z 94. minuty!

Ještě suverénější výkon podává Šachtar v lize, kterou vede s náskokem devíti bodů. V šestnácti zápasech prohráli pouze jednou a skóre 45:8 mluví za vše.
FC Nordsjaelland

Tomuto dánskému klubu se v letošní skupinové fázi Ligy mistrů příliš nedaří. Ze čtyř odehraných zápasů vybojoval Nordsjaelland pouhý jeden bod za domácí remízu 1:1 s Juventusem. V ostatních zápasech se však týmu vůbec nedařilo a hovoří o tom i výsledné skóre 1:11.

Nordsjaellandu se daří alespoň v lize, kde týmu patří druhá příčka za Kodaní, na kterou ztrácí celek z dánského města Farun již šest bodů.
Hezký den, vítám Vás při sledování onlajn přenosu z utkání fotbalové Ligy mistrů. Ve skupině E se dnes odehraje utkání mezi FC Nordsjaelland a FK Šachtar Doněck.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.