A to bude pro dnešek vše, už se nic nestane.

Porto dnes potvrdilo roli favorita. Domácí podali sympatický výkon, za který si určitě zaslouží potlesk, ale nedokázali být tak nebezpeční, aby překonali brankáře svého soupeře. To se podařilo Portu, které vedlo od 41. minuty a zbytek zápasu už víceméně jen kontrolovalo hru.

V závěru druhé půle ještě upravil na konečných 0:2 Steven Defour, což je výsledek, který asi odpovídá dnes předvedeným výkonům.

Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.
90+2
Porto právě vstřelilo branku!
Krásně zahraný únik. Atsu přihrál na úplně osamoceného STEVENA DEFOURA, který s přehledem zakončil a definitivně tak rozhodl o vítězství hostů.
90+1
Porto rozjíždělo zajímavou akci, ale přihrávka na křídlo byla moc dlouhá.
90
Budou se nastavovat 3 minuty.
89
Už to nevypadá na velký nápor domácích a šanci udělat něco s výsledkem.
88
A máme tady poslední střídání. Hostující tým opouští James Rodríguez a nahrazuje jej na hřišti Mangala.
87
Hosté už Záhřebu nic nedovolují a pevně kontrolují vlastní území.
86
A další pokus Porta z hranice velkého vápna. Přiliš vysoko.
84
Atsu se teď krásně uvolnil a dostal do další výborné příležitosti! Kelava mu ale nic nedovolil a míč vyrazil před sebe, kde jej odkopl obránce do bezpečí.
83
Domácí se snaží prosadit jak to jen jde, moc jim to ale nejde.
80
A Záhřeb sahá ke svému poslednímu střídání. Mateo Kovačić nahrazuje Callela.
79
A také Kléber, který akorát přišel na hřišti měl hned výbornou příležitost, ale bohužel pro Porto ji nevyužil.
78
Také Porto podruhé střídá. Přichází čerstvý Kléber a odchází Martinez.
77
Atsu se teď provinil faulem na Vidu a volný kop bude mít Záhřeb.
75
Ani z dalšího rohového kopu, který zahrával Sammir, domácí nedokázali nic vytěžit.
74
Atsu je očividně při chuti teď se málem dostal do velmi dobré příležitosti, nakonec ale výborně zasáhl brankář Helton.
73
Tak velmi rychle se oťukal nově příchozí hráč Atsu a už si i vystřelil, bránu ale netrefil.
72
A střídají také hosté. Hřiště opouští hráč Varela a nahradí jej Atsu.
72
Domácí získali míč a nakonec i vymysleli zajímavou příležitost, ale bohužel pro ně se Begiraj ocitl v ofsajdu.
71
Další pokus hostů teď Záhřeb ubránil, ale u míče je znovu Porto.
70
Míč jen přeletěl velké vápno a rozehrávat bude brankář Porta, Helton.
69
Sammir bude zahrávat další rohový kop domácích.
67
V probíhající 67. minutě probíhá druhé střídání domácích. Hřiště opouští Rukavina a nahrazuje jej Bryan Carrasco.
65
Útočnou akci Porta zhatili domácí obránci, ale z protiútoku nevytěžil nic ani Záhřeb.
64
Helton zachytil míč a vykopl jej na nabíhajícího Rodrígueze, který dokázal utéct a ze vzduchu krásně trefil balón, který perfektně vyrazil Kelava. Dobrá příležitost Porta.
63
A ani z rohového kopu, který zahrával Sammir, domácí nic nevytěžili.
62
Ale ani Záhřeb ze své dobré šance nic nevytěžil, jeho pokus vykopl obránce Porta z velkého vápna pouze na roh.
61
Domácí teď zahnali Porto až ke své vlastní bráně, odkud hostující obránce rozehrál velmi nepřesně přímo na domácího útočníka, který byl vzápětí faulován.
60
Kopu se ujal sám faulovaný João Moutinho, ale jeho střela mířila trochu moc vysoko.
59
Dost jasný faul ze zadu teď předvedl Callelo na Moutinha a je z toho zajímavá situaci pro Porto.
58
Je to tak, na hřiště přichází Beqiraj, který nahrazuje Ademiho.
57
Hosté vytěžili jen další rohový kop a vypadá to, že domácí budou poprvé střídat.
57
Útočná akce Porta, která je vytlačena pouze na rohový kop.
56
Už to vypadalo, že se Čop ocitne v obrovské příležitosti. Nakonec mu však byl odmáván ofsajd.
54
Z ostrého úhlu teď střílel Rodríguez, ale jeho střela letěla hodně vysoko nad branku a je z toho jen odkop od brány.
52
Na obou stranách to teď vypadalo na jednu zajímavou příležitost, ale na obou stranách to zkazily nepřesnosti.
50
Vida si teď u kraje hřiště dobře poradil s Rodríguezem, ale po chvíli domácí ztratili míč a v šanci je znovu Porto.
49
Do útoku přešli domácí. Zajímavý centr na který se snažil vyskočit ve velkém vápně Čop, ale prozměnu obrana Porta byla teď připravena.
48
Šikovná přihrávka na Martinéze do velkého vápna, ale bylo u něj přiliš mnoho domácích hráčů.
47
Hosté míč již vybojovali a zakládají útočnou akci.
46
Domácí rozehrávají a hosté jsou velmi aktivní v napadání.
46
Obě mužstva už jsou na trávníku a čekají na hvizd rozhodčího.
Druhý poločas začne přibližně ve 21:47.
První polovina dnešního úvodního klání Ligy mistrů je za námi. Domácí v ní předvedli velmi sympatický výkon a byli velmi aktivním týmem, dobře běhali a drželi míč, ale ze své šance nakonec udeřilo Porto a tak vede po prvním poločase 1:0.
45
Alex Sandro ještě fauloval Vidu, ale už se v tomto poločase nic zajímavého nestane.
44
A hosté jsou při chuti. O další vytvoření šance se snaží James Rodríguez, ale zatím se nemůže pořádně prosadit.
42
Pěkná branka, na kterou Gonzálezovi přihrál Alex Sandro, způsobila na stadionu teď znatelné ticho.
41
Několik minut před odchodem do šaten dává hostům vedení LUCHO GONZÁLEZ! Který se nakonec dostal k míči ve velkém vápně a uklidil jej za záda brankáře Kelavy.
40
Teď pokus Porta, ale u jejich hráčů byli okamžitě domácí a míč odkopli do zámezí.
38
U míče jsou domácí, kombinují teď na středu hřiště a už se pokouší jít dopředu.
37
Na pravém křídle se teď hezky probil Miguel Lopes z Porta, ale jeho pokus zachytil brankář Kelava.
35
Akce Porta teď ztroskotala před velkým vápnem a domácí se ihned vydali do protiútoku. U kraje hřiště ale přišel o míč Vida.
33
James Rodríguez teď zahrál rukou.
31
Hosté se teď pokusili o útočnou akci, kterou jim ale zhatil výborným zákrokem obránce domácích.
29
Další faul. Tentokráte se provinil Brozović na Miguelu Lopesovi.
28
Martinez se provinil rukou.
27
Sammir je potrestán za faul na Moutinha.
26
Otamendi fauloval Ademiho a domácí tak budou mít volný přímý kop.
25
Lopes se teď snažil najít Rodrígueze, ale akce se nezdařila.
24
Ke střele se dostal hostující Miguel Lopes, ale jeho pokus netrefil branku soupeře.
23
Následný rohový kop odklidil z velkého vápna do rohu hřiště Šimunić.
22
Branku domácích teď ohrozil Lucho González, ale z jeho střely bude pouze rohový kop.
20
Alex Sandro a James Rodríguez se teď snažili projít po křídle, ale domácí obrana znovu výborně zasáhla.
19
Za Porto měl teď příležitost Maicon, ale domácí obránce jeho střelu zblokoval.
17
Tlak Dinama přiměl domácí fanoušky k životu, jsou teď hodně slyšet.
14
Další pokus domácích. Čop se snažil probít krajem hřiště, ale jeho úsilí ovoce domácím nepřinešlo.
12
Z rohového kopu, který zahrával opět Sammir, domácí nic nevytěžili a u míče už je Porto a na středu hřiště rozjíždí svou kombinaci.
11
Sammir se znovu snažil potrápit obranu hostů, ti si s ním ale nakonec ve dvou poradili.
10
James Rodríguez vystřelil, ale ani jeho pokus brankáře Kelavu neohrozil.
9
Sammir teď delší dobu byl u míče, ale nakonec jej ztratil a byla z toho šance hostů, která končí rohovým kopem.
8
Roh pro hosty, který bude zahrávat João Moutinho.
6
Domácí Čop se dostal ke střele, ale bránu neohrozil.
5
Alex Sandro z Porta vysílal zajímavý pas, který ale nenašel svého majitele.
3
Hosté hned od začátku ukazují, že budou dnes velmi nebezpeční.
1

DNK Dinamo Záhřeb: Kelava (K) - Šimunić, Tonel, Vida, Pivarić - Brozović, Callelo, Ademi, Sammir, Rukavina - Čop.

FC Porto: Helton - Miguel Lopes, Otamendi, Maicon, Alex Sandro - Moutinho, González (K), Defour - Rodríguez, Varela, Martínez

Rozhodčí: Orsato - Di Liberatore, Grilli - Maggiani.
Dobrý večer,

dnes budeme sledovat on-line přenos utkání prvního kola základní skupiny Ligy mistrů, kde Dinamo Záhřeb přivítá na svém hřišti hosty z Portugalska FC Porto.

Oba dnešní soupeři jsou zatím letos velmi úspěšní, Záhřeb ve své lize zatím nepoznal porážku. Ztratil jediné body za remízu v posledním kole, když na jeho hřiši NK Osijek uhrál bezbrankovou remízu.

FC Porto má zatím taky pouze jednu remízu a to z 1. kola tamní ligy. Když na hřišti Gil Vicente hráli rovněž bez branek 0:0. Ve svém posledním utkání si připsalo plný bodový zisk, za vítězství v Olhanense 3:2.

Oba soupeři se potkávají ne evropské scéně vůbec poprvé a žádný vzájemný zápas spolu v této kategorii odehraný nemají.

Druzí dva soupeři v jejich skupině, Paris Saint-Germain a Dynamo Kyjev se utkání souběžně a bude se hrát ve Francii.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.