Utkání nakonec končí zcela zaslouženým vítězstvím domácího Arsenalu 2:0. Zápas rozhodl úvod utkání, kdy se nejprve v 8. minutě prosadil Özil a v 15. zvyšoval již na 2:0 Giroud. Neapol ve druhém poločase začala hrát a opticky měla víc míč na svých kopačkách, do velké šance se ale probojovat nedokázala. Arsenal si své vedení s přehledem hlídal a nedopustil jeho ztrátu. Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek úterního večera.
90+1
Centr na malé vápno mířil na Girouda a francouzskému útočníkovi chybělo jen pár centimetrů.
90
Rozhodčí Milorad Mažič nastavuje 3 minuty.
89
Behrami fauloval Artetu a nyní si s ním chtěl i něco vysvětlit. Oba jsou od sebe roztrženi.
88
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Aaron Ramsey, přichází Nacho Monreal.
87
Olivier Giroud nyní vysílal vpřed Mesuta Özila, proti němuž ale vyběhl brankář Pepe Reina a balon odkopl.
84
Novic na hřišti Zapata si nyní počínal nedovoleně proti Mertesackerovi. Zápas už je rozhodnutý a víceméně se jen dohrává.
83
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Raúl Albiol, přichází Federico Fernández.
79
Hra je nyní neustále přerušována fauly, s Neapolí to již nevypadá příliš dobře.
77
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází José María Callejón, přichází Duván Zapata.
76
Roh Arsenalu rozehrál opět Özil a mohlo to být již o tři góly. Centr totiž na přední tyči prodloužil Arteta a proti zakončení Koscielného v malém vápně zasáhl Reina.
75
Rychlá akce hostů nevyšla a na druhou stranu se hnali domácí. Nakonec celá situace končí rohem.
74
Roh Neapole rozehrál Mertens a míč na přední tyči domácí odvrátili.
71
Střídající Mertens se poprvé v zápase ukázal a dva metry za vápnem vystřelil. Szczesny neměl žádný problém.
70
Arsenal má dneska opravdu snadný úkol. Neapol je sice ve druhém poločase víc u míče, ale kombinace vázne a když už má šanci dostat se do příležitosti, zbrkle vystřelí mimo.
68
Po neúspěšné akci Neapole centroval na Girouda Ramsey, domácí útočník se k míči nedostal.
65
Giroud nakonec odešel po svých za postranní čáru a bude pokračovat ve hře.
65
Domácí útočník Giroud se střetl s Behramim hlavou na hlavu, nyní je ošetřován na hrací ploše.
63
Mesut Özil rozehrál roh Arsenalu, na který naskakoval Per Mertesacker. Míč ale netrefil ideálně.
63
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Tomáš Rosický, přichází Jack Wilshere.
63
Rychlá akce Arsenalu, Ramsey vysunul Girouda, který ve vápně přihrával pod sebe na Gibbse. Ten se k zakončení nedostal.
61
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Goran Pandev, přichází Dries Mertens.
60
Nejaktivnější hráč Neapole Insigne nyní střílel za šestnáctkou, jeho technický pokus skončil mimo.
60
Arsenal se ve druhém poločase prakticky jen brání. Ne však z toho důvodu, že mu Neapol nic nedovolí, ale proto, že nemá kam pospíchat.
58
Po faulu Britose centroval do šestnáctky Neapole Özil a jeho prudký balon musel tlumit ve svých rukavicích Reina.
56
Do vápna Arsenalu centroval Insigne a pro jeho nadýchaný balon si došel Szczesny.
56
Před Panděvem odkopl míč na roh Mertesacker.
56
Ve druhém poločase zatím nesledujeme tak atraktivní fotbal jako v tom prvním. Více u míče je Neapol, ale zatím bez větších šancí.
54
Tentokrát to zkusil Callejón a úspěšný zákrok si připsal jeden z fanoušků na tribuně.
52
Inler dostal přihrávku ve středu pole a měl před sebou volný prostor, a tak vystřelil. Jeho pokus ale neměl gólové parametry.
50
Artetovi na čele teče krev, nicméně on i Panděv jsou již za postranní čárou.
50
Panděv fauloval Artetu a oba fotbalisté jsou na hrací ploše v nefotbalové pozici.
47
Hned na úvod druhého poločasu velká šance domácích. Olivier Giroud prošel do vápna Neapole, poté pod sebe přihrával na Tomáše Rosického, jenže toho metr před brankou a zakončením zblokoval stoper Miguel Britos.
46
Ani jeden z týmů do druhého poločasu nevystřídal, pokračujeme tedy ve stejných sestavách.
46
Hráči se již vrací na hrací plochu, začátek druhého dějství je na spadnutí.
Fotbalisté Arsenalu do utkání vstoupili skvěle a během úvodních deseti minut Italům prakticky nepůjčili míč. Z úvodního tlaku vzešel i první gól, který po skvělé přihrávce Ramseyho vstřelil Özil. Německý záložník o sedm minut později naservíroval míč Giroudovi a ten upravil již na 2:0. Neapol se poté dostala do hry, ale na víc, než jen na nepříliš nebezpečné standardky, se nezmohla. Uvidíme, co přinese druhý poločas, který začne zhruba v 21:45.
45
Inler uprostřed hřiště fauloval Artetu a domácí tak budou pokračovat s míčem na kopačkách.
43
Aaron Ramsey se zřejmě zranil a mimo hrací plochu se již rozcvičuje Jack Wilshere.
41
Tentokrát Arsenal zahrozil o mnoho víc, Aaron Ramsey prošel středem pole a na vápně zakončoval. Do rány se mu na poslední chvíli vložil Britos.
40
Centr Özila z pravé strany mířil na zadní tyč na Rosického, ten se však k zakončení nedostal. Naopak jeho spoluhráč Flamini ano, avšak jeho rána z hranice šestnáctky byla sražena.
39
Slovák Marek Hamšík lehce obešel Artetu i Ramseyho před vápnem Gunners, poté si však míč ukopl a od brány odkopává Szczesny.
37
Po rychlém vstupu do utkání se nyní hraje ve středu pole, domácí drží moc a logicky nikam nepospíchají.
35
Flamini nezachytil centrovaný balon z pravé strany a Insigne se dostal ke slabému zakončení. Szczesny nemusel řešit nikterak velký problém.
33
Na centr Özila od rohového praporku skákali domácí hráči i brankář Reina, který míč nezasáhl. To se nepovedlo ani domácím a poté Inlera fauloval Rosický.
30
Míč letěl na zadní tyč na Britose a poté se na velkém vápně hosté provinili faulem. Arsenal se bez větších potíží ubránil.
29
Sagna se postavil do cesty Zuňigovi, hosty tak čeká další standardka. Tentokrát to vypadá na centr.
28
Flamini si vyskočil na Callejóna a domácí středopolař si to ještě vysvětluje s rozhodčím. Opakovaný záběr ukázal, že Flamini hrál míč a o tom se zřejmě celá diskuse nesla.
27
Nakonec to přímo na bránu zkusil Callejón, jenže balon poslal někam mezi fanoušky za bránou Arsenalu.
26
Gibbs fauloval aktivního Insigneho a Neapol bude kopat standardku.
25
Centr Sagny z pravé strany obránce podskočil a Ramsey po rychlé kličce zakončoval na rohu malého vápna. Nastřelil však pouze stopera Albiola.
23
Další chyba v defenzivě Neapole, šanci se snažil využít Aaron Ramsey, ale spoluhráči mu špatně nabíhali a velšský středopolař poté přišel o balon.
22
Insigneho centr zblokoval na roh Gibbs. Na míč si poté naskočil volný stoper Britos, ale balon poslal vysoko nad bránu.
21
Neapol nyní kombinovala na polovině Arsenalu, který ji však dokázal vytlačit.
19
Callejón nyní fauloval Artetu a srbský sudí Mažič mu domlouvá.
18
První kloudnější akci také předvedla Neapol, už bylo načase. Z dálky střílel Insigne, nicméně jeho projektil minul zařízení.
16
Pepe Reina musel ven z brány až na vápno, kde odkopával míč. Ten nakonec doplachtil až na druhou stranu ke kolegovi Szczesnému.
15
Arsenal právě vstřelil branku!
Tak to je vstup do utkání jako hrom. Hosté vhazovali aut u vlastního vápna, přesto o míč přišli. Özil poté prošel do vápna a z brankové čáry přihrával na OLIVIERA GIROUDA, který měl před prázdnou bránou snadný úkol.
14
Poprvé se míče dotkl také brankář Arsenalu Szczesny, ale nic vážného řešit nemusel. Pouze chytil do rukavic hodně nepřesný pas hostů.
13
Další rychlá akce domácích, Arteta nakonec z vápna nevystřelil, ačkoliv to měl na volej. Nakonec roztáhl hru na Gibbse, který nedokázal odcentrovat.
10
Držení míče je v tuto chvíli 75 % ku 25 % pro Arsenal. Před gólem bylo držení míče ve prospěch domácích dokonce až stoprocentní.
9
Další akce domácích, nakonec ji z dálky zakončil Mathieu Flamini a Pepe Reina musel na zem.
8
Krásná akce domácího celku, který využívá svou nadvládu. Giroud skvěle zpracoval dlouhý nákop a poslal vpřed po pravé straně Ramseyho. Ten poté přesným centrem našel na velkém vápně MESUTA ÖZILA, který levačkou z voleje nedal Pepemu Reinovi sebemenší šanci.
7
Panděv posouval míč za záda obránců domácích na Insigneho, ten byl ale nachytán v ofsajdovém postavení.
6
Druhý rohový kop a další zákrok Pepeho Reiny. Tentokrát míč nevyrážel, ale chytil.
5
Rosický se dostal do pokutového území a poté centroval na Girouda. Další roh pro domácí.
4
Panděvovi byl pískán faul na Artetu ve středu pole. Evidentně se jednalo o loket do zad.
3
Roh Mesuta Özila musel vyboxovat brankář Pepe Reina a poté ještě míč do varu vracel Tomáš Rosický, ale hosté se ubránili.
3
Centr Bacaryho Sagny z pravé strany skončil na zádech Zuňigy, Arsenal bude kopat roh.
2
Zápas výkopem zahájili Gunners, kteří drží míč na kopačkách a zatím jej Neapoli nepůjčují.
1
Manažer Arsenalu Arsene Wenger se již pozdravil se starým známým Rafaelem Benítezem, který dlouhou dobu vedl Liverpool. Nic tak už nebrání výkopu utkání.
Arsenal do utkání nastoupí ve svých tradičních červenobílých barvách, Neapol v armádním dresu.
Oba týmy už jsou na hrací ploše. Následovat bude znělka Ligy mistrů, los kapitánů a pak samotný výkop.
Hráči jsou již nastoupeni v útrobách Emirates Stadium, který zatím není tak zaplněný. V sektoru fanoušků hostí je však již dlouhou dobu rušno.
Oba týmy se již odebraly z předzápasové rozcvičky zpět do kabin.
Tomáš Rosický v dresu Arsenalu nakonec nastoupí hned od úvodní minuty. Zajímavostí je, že domácí celek nemá v sestavě typického křídelníka a nastoupí s pěti záložníky, kteří nastupují ve středu pole. Ze sestavy Neapole naopak na poslední chvíli vypadl útočník Gonzalo Higuaín, který den před zápasem nedokončil trénink kvůli svalovému zranění.

Arsenal FC: Szczęsny – Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs – Rosický, Flamini, Ramsey, Arteta (C), Özil – Giroud.
Náhradníci: Fabiański – Vermaelen, Monreal, Jenkinson, Wilshere, Gnabry, Bendtner.

SSC Neapol: Reina – Mesto, Albiol, Britos, Zúñiga – Callejón, Behrami, Hamšík (C), Inler, Insigne – Pandev.
Náhradníci: Cabral – Fernández, Cannavaro, Dzemaili, Armero, Mertens, Zapata.

Rozhodčí: Mažič – Ristič, Djurdjevič (Srbsko).
Utkání budou řídit srbští rozhodčí. Tím hlavním bude Milorad Mažič a na lajnách budou pobíhat Milovan Ristič a Dalibor Djurdjevič. Jako brankoví sudí budou rozhodovat Danilo Grujič a Miodrag Gogič.
Dobrou zprávou pro české fanoušky je návrat Tomáše Rosického po zranění, do utkání s Neapolí by měl zasáhnout, ačkoliv není pravděpodobné, že by to mělo být od první minuty. V sestavě hostů naopak nebude chybět slovenská hvězda Marek Hamšík.
Není to tak dlouho, co se oba týmy potkaly. Na začátku srpna si to rozdaly v přátelském turnaji Emirates Cup, který pořádal právě londýnský klub. Zápas nakonec skončil nerozhodně 2:2 a měl zajímavý průběh. Italský tým se totiž dostal díky brankám Insigneho a Panděva do vedení, každopádně ve druhém poločase snížil Giroud a v závěru srovnal Koscielny.
Na Emirates Stadium se tedy potkají dva týmy ve velké formě, přesto jsou jako favorité považováni domácí, kteří by měli prokázat větší kvalitu kádru. Na hřišti je to však jedenáct na jedenáct, papírové předpoklady se většinou trhají, a tak se nechme překvapit, jak tento jistě napínavý duel dopadne.
Neapol je na tom ještě lépe. Od začátku sezony odehrála sedm utkání a ani jednou nepoznala hořkost porážky. V tabulce Serie A tomuto týmu patří druhá příčka, a to jen z toho důvodu, že jednou remizoval, zatímco první AS Řím všechny zápasy vyhrál. Italský celek je tedy ve velké formě, což dokázal i předešlý zápas s Dortmundem, ve kterém zvítězil 2:1. Neapol dokázala zvítězit i o víkendu v lize, výhru 2:0 na hřišti Janova vystřelil Panděv.
Domácí Arsenal je ve velké pohodě. Sezonu zahájil porážkou v lize, ale v dalších devíti zápasech neztratil ani bod. Aktuálně mu tak patří v Premier League první příčka a rovněž v Lize mistrů, kde se však o ni dělí právě s Neapolí. V prvním kole základních skupin svěřenci manažera Arsena Wengera vyhráli v Marseille 2:1 a o víkendu v lize vyhráli na hřišti silné Swansea stejným poměrem.
Příjemný úterní večer při sledování toho nejlepšího fotbalu. Před čtrnácti dny se otevřely brány základních skupin Ligy mistrů a dnes začíná program 2. kola. Londýnský Arsenal bude na svém Emirates Stadium hostit italskou Neapol.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.