Vyprodaný stadion ve Vídni oslavuje své hrdiny a doufejme, že rakouský tým po zítřku doplní i Viktorka Plzeň, která má svůj souboj s Mariborem také velice dobře rozehraný. Tolik z tohoto zápasu, loučím se s konstatováním, že Austria Vídeň postupuje do Ligy mistrů. Po výsledcích 0:2 venku a doma 2:3.
Je konec, Austria slaví historický postup do Ligy mistrů. Ve Vídni to bude asi dlouhá noc, na hřišti je pořádně veselo, ale také smutno. V očích hráčů Dinama jsou vidět slzy, hosté byli blízko k postupu. Dokázali nemožné, zvrátit výsledek, výborně bojovat, ale nestačilo to.
90+2
Ačkoliv je Soudani už delší dobu ze hry. Měl nějaké připomínky na střídačce, čehož si všiml italský sudí a udělil mu rovnou červenou kartu.
90+1
Pivaričovi tečou nervy, je potrestán žlutou kartu a domácí tak mohou držet míč daleko od své brány. Nahání tak čas.
90
Tři minuty se bude hrát nad plán tohoto dramatického zápasu.
89
Za vzájemnou strkanici jsou potrestáni žlutou kartu Leovac a Fernándes.
89
88
Střely na bránu 4:11, ale Austrii i tohle k postupu stačí. Štěstí dnes přeje připraveným.
86
Jen to zahučelo. Bečiraj se opřel do míče, který prosvištěl jen těsně vedle brány. Lindner letěl vzduchem, ale asi by na míč stejně nedosáhl.
84
Střídání v týmu FK Austria Vídeň: ze hřiště odchází Hosiner, přichází Leovac.
82
Austria právě vstřelila branku!
To byl přímo mistrovský tah domácího trenéra. ROMAN KIENAST byl na hřišti sotva minutu a v tuto chvíli vystřelil rakouskému mužstvu Ligu mistrů. Tak to je drama a zápletka. Ještě není konec a čeká nás jistě hektická koncovka.
82
35:65% držení míče.
81
Střídání v týmu FK Austria Vídeň: ze hřiště odchází Holland, přichází Kienast.
80
Něco přes deset minut má rakouský mistr na to, aby vstřelil důležitou branku.
78
Rakušané měli utkání venku i dnes doma velice dobře rozehrané, jenže soupeř se nevzdal, poučil se z chyb a nyní je to právě Dinamo, které má k postupu do Ligy mistrů blíže.
76
Střídání v týmu DNK Dinamo Záhřeb: ze hřiště odchází Soudani, přichází Leko.
75
Slyšet jsou nyní pouze fanoušci chorvatského týmu. Austria je totálně zmrazená z vývoje utkání.
73
Střídání v týmu DNK Dinamo Záhřeb: ze hřiště odchází Sammir, přichází Antolič.
71
Dinamo Záhřeb právě vstřelilo branku!
Nedáš a následně dostaneš. Utkání dostává zcela nový rozměr. Střídající FATOS BEČIRAJ si naběhl na Pintův centr z pravé strany a hlavičkou na zadní tyč překvapil Lindnera, který byl až příliš daleko venku z brány. V tuto chvíli postupuje Dinamo.
71
Tentokrát loženka pro Austrii. Mader si naběhl na hlavičku a poslal skákavou hlavičku na Sandomierskiho. Ten musel balon vyškrábnout nad bránu.
69
Tomáš Jun má pro dnešní večer dohráno. Místo něj nastupuje Grünwald.
68
Suttner vybojoval první roh zápasu. Rohy 1:8, střely na bránu už 2:11.
66
Stále se hraje na polovině Austrie, která se musí bránit tlaku soupeře.
64
Velká šance pro Brozoviče. Ten si naběhl na malé vápno a hlavičkoval jen do přesně postaveného Lindnera. Obrovské díky poté sklidil od svých obránců. Už mohlo být pro Austrii hodně špatně.
61
Pořádný vítr v obraně udělal hostující Fernández, který přespurtoval obránce, ale dostal se do těžkého úhlu, odkud se většinou brána trefuje velice špatně.
59
Hosté posilují defenzivu. Místo Husejinoviče nastupuje Bečiraj.
57
O další pokus překonat Lindnera se snažil Fernándes, ale ta pumelice neměla potřebný směr.
55
Mírně se to tempo uklidnilo, každopádně hosté jsou častěji u míče. Austria se spoléha na rychlé výpady.
53
Hraje se útočný fotbal, drama jak má být. Jde skutečně o hodně a oba týmy k tomu také tak přistupují.
51
Pozor na Dinamo, kterému chybí už jen jeden gól k postupu. Husejinovičovu střelu musel Lindner likvidovat rukavicemi.
49
Jen to zahučelo po rychlé kombinaci domácích, kterou zakončoval z malého vápna Tomáš Jun. Jen to zahučelo, míč se vytočil těsně nad bránu. Už mohlo být ve Vídni zase veseleji a blíž k postupu.
47
Ani jeden z koučů neudělal prozatím žádnou změnu v sestavě, pokračuje se ve stejném složení.
46
Nutno dodat, že k postupu nyní potřebuje Dinamo Záhřeb pouze jeden gól. Za chvíli se začíná.
Druhý poločas začíná v 21:47.
Je za námi první poločas, ve které jsme viděli zajímavý fotbal. Úvod patřil domácím, kteří prakticky po náhodné akci vstřelili důležitou branku. Trefil se Mader, kterému pomohl i obránce Šimunič. Poté se však chorvatský tým zvedl a pořádně přiložil pod kotel. Držení míče 32:68, střely na bránu 2:9 a rohy 0:8 jsou toho důkazem. Také přišel zasloužený obrat. Nejpve vyrovnal Brozovič a následně otočil výsledek Fernándes.
45
Nastavuje se jedna minuta a je to v závěru pořádně hektické.
45
Mohlo být vyrovnáno. Domácí Hosiner jen těsně minul svým prudkým pokusem Sandomierskiho bránu.
43
Zajímavý první poločas pokračuje a v samotném závěru se trefuje JUNIOR FERNÁNDES. Po sérii zmatků v domácí obraně si našel prostor k zakončení a placírkou překonal marně se natahujícího Lidnera. Opět technická střela hráče Dinama a rázem jsou hosté zpět ve hře.
42
Nicméně, tutovka pro Dinamo. Fernándes se dostal před Lindnera, který vytáhl další perfektní zákrok. Jako dravá šelma se vrhl k levé tyči a míč na poslední chvíli odklidil do bezpečí.
41
Statistiky a zápis se opět měnil. Autorem gólu tedy nakonec skutečně prvně jmenovaný Florian Mader.
40
Skákavá střela Fernándese nenadělala domácí brankáři žádné problémy. Pět minut před koncem poločasu se bude rozehrávat od jeho brány.
39
Sammir to přehnal s tvrdostí, chtěl se až příliš vehementně protlačit přes Kocha, neuspěl.
37
Dinamo zlobí dál. Autor vyrovnávací branky dvakrát v řadě pálil a vždy byla jeho rána zablokována. Byl z toho alespoň roh, celkově osmý.
35
Žlutou kartu dostává Šimunič (DNK Dinamo Záhřeb).
33
Teď už je to ale gól. Domácí jsou za svou pasivitu potrestáni. Nechali na hranici vápna volného MARCELA BROZOVIČE, který levačkou vyslal krásnou technickou střelu a ta zapadla přesně do levé šibenice Lidnerovy brány.
33
Rohy již 0:6. Zajímavá bilance, ale není chorvatským fotbalistům nic moc platná.
32
Po následném rohu hlavičkoval Brozovič a míč šel nad bránu.
31
Obrovská šance Dinama. Soudani už byl hodně blízko Lidnerovi, který ale po jeho střele vytasil levou ruku přesně tam, kam bylo třeba. Reflexivní zákrok domácího brankáře znamená, že se skóre nemění.
30
Je jasné, že Austria bude hrát na brejky. Do jedné takové akce mohla jít dvojice Jun – Stankovič, jenž druhý jmenovaný pokazil celou souhru nepřesnou přihrávkou.
28
Ani teď se nic významného nestalo a nestane. K odraženému míči se dostal Brozovič a jeho pumelice z voleje šla někam do patnácté řady, kde má sídlo domácí kotel.
27
Pěkná střela domácího Stankoviče, který nevěděl co s míčem, tak jej napálil přímo na Sandomierskiho. Ten byl ve svém stanovišti připraven. Po delší době o sobě dala vědět také Austria.
25
Hraje se na jednu bránu, kdo ví co by se dělo, pokud by Austria nevstřelila tak rychlou branku. DNK je zatím jasně lepší, ale kontaktní branku se nedaří vstřelit.
24
Odcentroval pouze do připravené obrany rakouského mužstva.
23
Tři rohy a několik trestných kopů, zatím to není Dinamu nic platné. Uvidíme, co vymyslí nyní Sammir.
22
Hosté jsou stále u míče i po zmíněném rohu krouží kolem vápna, ale zatím je to marné. Hýří aktivitou, chtějí si vynutit tlak, ale jejich situace není růžová.
21
Čistě skluzem odebral Suttner míč Ademimu, bude z toho alespoň rohový kop.
19
Slibně se rozvinutý útok Austrie zastavil Brozovič a je za to potrestán po právu žlutou kartou.
18
Zahrával ji Husejinovič a trefil pouze zeď. Poté se míč ještě odrážel před bránu, kde byl však připraven Lindner. Záslouženě pak sklidil potlesk fanoušků.
17
Prvním potrestaným hráčem zápasu je domácí Rogulj, jenž kousek před vápnem stáhl Pivariče. Bude z toho dobrá standardka.
14
Teď je však v ofsajdu i Hosiner. Kopak se bude od brány hostů.
12
Domácí fanoušci se dobře baví, jejich tým hraje rychlý kombinační fotbal.
10
Nakonec se to tedy dle oficiálního zápisu potvrdilo, skutečně si hostující kapitán připsal úvodní branku zápasu. Dinammo však svůj boj ještě nevzdává, teď několikrát vyrazilo do brejků, leč ofsajd zastavuje snahu Záhřebu.
8
Je možné, že branka bude dodatečně připsána na konto nešťastníka Šimuniče, od kterého se zřejmě míč odrazil do sítě. Každopádně Austria vede a teď už to bude pro Dinamo ještě víc složitější pozice, než před tímto zápasem.
7
Odpověď mohla přijít o něco málo později. Po rohu Sammira střílel Fernándes, ovšem nepřesně.
5
Pro hosty přichází na začátku utkání velice těžký direkt. Domácí zahrávali standardní situaci, na centr Hollanda si naskočil FLORIAN MADER a s pomocí hostujícího beka Šimuniče proletěl míč do Sandomierskiho sítě. Nakonec po různých dohadech byla branka přiznána domácímu hráči a nebyla posouzena jako vlastní.
4
O první akci se snažil Sammir, ale jeho přihrávka postrádala přesnost.
2
Je jasné, že se rakouský mistr nikam zvlášť nepožene. Má přeci jen nahráno. Útočit musí hosté.
1
Jdeme na to, Austria vykopává a jde do prvního útoku.
1
Nakračeno k postupu by bylo, ale dnes se ještě musí potvrdit dobrý výsledek z venku.
Máme za sebou úvodní ceremoniál, ve kterém byla pochopitelně slyšet hymna Ligy mistrů a celý stadion v Rakousku se těší, že ji po dnešku neuslyší naposledy.

FK Austria Vídeň: Lindner – Koch, Rogulj, Ortlechner, Suttner – Royer, Stankovič, Holland, Mader, Jun, Hosiner. Trenér: Nenad Bjelica.

Náhradníci: Kardum – Dilaver, Rotpuller, Okotie, Grünwald, Leovac. Kienast.

DNK Dinamo Záhřeb: Sandomierski – Pinto, Addy, Šimunič, Pivarič – Soudani, Husejinovič, Ademi, Brozovič, Fernándes – Sammir. Trenér: Krunoslav Jurčič.

Náhradníci: Zelenika – Šimunovič, Antolič, Bečiraj, Leko, Halilovič, Čop.

Rozhodčí: Tagliavento – Tanolini, Manganelli (všichni Itálie).
Druhá branka padla již v početní výhodě. Austria hrála proti deseti, když se střídající Rukavina velice rychle klidil pod sprchy. Nastoupil v 71. minutě, aby o minutu později předvedl kop, který by mu rozhodčí uznal maximálně v karate. Složil zemi Rogulje a rovnou vyfasoval červenou kartu.
Pro někoho se možná zrodilo překvapení, ale tým českého útočníka Tomáše Juna je velice blízko k postupu do Ligy mistrů. Bojovné utkání plné faulů a karetních trestů se rozhodlo až v posledních dvaceti minutách. V 70. minutě po přihrávce Juna prostřelil brankáře Zeleniku Leovac, o šest minut později přidal druhou branku Stankovič.
Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Hezký večer přeji při sledování odvetného zápasu o postup do Ligy mistrů. V rámci play-off budeme sledovat duel mezi rakouským mistrem Austrií Vídeň a Dinamem Záhřeb. Mužstvo z Chorvatska první zápas doma nezvládlo a dnes to bude mít hodně složité.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.