Je tu konec čtvrtého utkání v rámci skupiny H Ligy mistrů mezi Barcelonou a AC Milán. Domácí fotbalisté potvrdili roli papírového favorita a bez větších problémů zvítězili 3:1. Pod výhru katalánského klubu se nejvýznamnější měrou podepsal dvougólový Lionel Messi, jednu branku přidal také Sergio Busquets. Jediný gól hostů si do vlastní brány poslal obránce Gerard Piqué.
90+1
I v nastavení jsou u míče domácí hráči, kteří již nikam nepospíchají. Nemají důvod, tady již dnes drama nebude.
90
Již se hraje poslední minuta normální hrací doby. U míče jsou hráči domácího celku.
89
Dost prostoru ve vápně milánského týmu měl nyní Messi. Jeho střelecký pokus ale zblokoval do rukavic Abbiatiho obránce Mexés.
88
Kapitánskou pásku převzal gólman Víctor Valdés.
88
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Xavi, přichází Alex Song.
87
Pedro zpětnou přihrávkou našel Xaviho, jehož technická rána mířila nad bránu.
86
Hráči Barcelony ve velké pohodě drží vedení 3:1. Mají míč na polovině soupeře a nikam nepospíchají.
85
Birsa zahrával rohový kop, domácí obrana ale zafungovala dobře a fotbalisté AC se k zakončení nedostali.
85
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Neymar, přichází Pedro.
85
Hosté mají možnost zareagovat rohovým kopem.
84
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Kaká, přichází Alessandro Matri.
83
Barcelona právě vstřelila branku!
Střídající Cesc Fábregas vysunul do velké šance LIONELA MESSIHO, který sám před Abbiatim nezaváhal pohodlně zvýšil na 3:1!
81
Balotelli se jen těžko zvedá z trávníku, bude ale v pořádku.
80
Busquets loktem trefil Balotelliho, faul se nepíská, ale hostující útočník zůstal na trávníku.
79
Hosté se snaží zvyšovat tempo hry, zatím se jim to ale nedaří.
78
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Andrés Iniesta, přichází Cesc Fábregas.
77
Daniel Alves kopal další rohový kop Barcelony. Domácí se již snaží hlavně držet balon daleko od vlastní brány, a to se jim daří.
76
O chvilku později se v ofsajdu ocitl Messi, míč mají hosté.
75
Následný rohový kop zahrával Xavi Hernández, zakončení se domácí fanoušci ale opět nedočkali.
75
Alexis Sánchez se dostal k další střele, gólman Abbiati musel znovu zasahovat.
74
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Andrea Poli, přichází Valter Birsa.
73
Krásnou individuální akci nyní předvedl Neymar, ten se dostal až do vápna a vystřelil. Míč prolétl mimo.
71
Čas rychle plyne a hostům se krátí čas. Domácí zatím ve velké pohodě drží své vedení.
70
Tlak Barcelony se začíná opět zvyšovat. Těžiště hry se přesouvá před Abbiatiho bránu.
69
Po centru z pravé strany zkoušel zakončovat Neymar, jeho střelu ale zblokoval dobře Abate.
68
Xavi rozehrál nakrátko na Adriana, který zpoza vápna vypálil tvrdě, avšak také nad bránu.
67
Také domácí přidali a nyní budou kopat rohový kop.
66
Centr do pokutového území posílal Kaká a hlavičkující Zapata poslal hlavou míč mimo.
66
Fotbalisté AC se opět natlačili až do vápna soupeře a důrazný Balotelli dokázal získat další roh pro hosty.
65
Adriano fauloval Poliho a míč tak budou mít opět hosté z Milána.
64
Gól měl nyní na kopačce Kaká, který dostal z pravé strany přihrávku od Balotelliho. Kaká ale v tísni vystřelil mimo.
63
Nyní mají opět lepší momenty hosté, kteří se poměrně snadno dostávají až na dostřel Valdésovy brány.
62
Alexis Sánchez nyní takticky faulem na polovině hřiště zastavoval Mexése a dostává žlutou kartu.
61
Do konce zápasu chybí půl hodiny a přestože domácí vedou, rozhodně nemohou hrát úplně v klidu.
60
Domácí nakonec v krátkém sledu kopali rohy tři, po tom posledním ale fauloval Piqué a hosté se tak definitivně ubránili.
59
Domácí nyní svého soupeře opět hodně tlačí. Gólman Abbiati musel nyní zasahovat po střele Iniesty. Následuje roh.
58
Do slibné šance se dostával Neymar, ocitl se ale v těsném ofsajdu a míč mají hosté.
57
Dalšího taktického faulu na polovině hřiště se dopustil Dani Alves a po zákroku na Muntatiho budou rozehrávat hosté.
56
S nasazením to přehnal de Jong, který tvrdě fauloval Alexise a dostává žlutou kartu.
56
Hra je nyní hodně kouskovaná a sledujeme velký boj o každý metr hřiště.
55
O chvilku později ale Mascherano podruhé v krátké době fauloval Balotelliho. Opět to bylo jen na polovině hřiště, takže bezprostřední ohrožení brány soupeře nehrozí.
54
Ostře nyní před Messim zasáhl hostující Mexés, faul se ale nepíská.
53
Mascherano na polovině hřiště fauloval Balotelliho a hosté mohou rozehrávat.
52
Odrazem od Messiho se míč kuriozně dostal do brány AC Milán, Messi byl ale v ofsajdu a rozehrávat tak bude Abbiati.
51
Hráči Barcelony jsou u míče a postupným útokem se opět blíží k bráně soupeře.
50
Poprvé v zápase se předvedl střídající Balotelli, jeho ránu z úhlu ale v pohodě pokryl Valdés.
49
Domácí jako tradičně rozehráli nakrátko, do šance se nedostali a o chvilku později byl v ofsajdu Neymar.
49
Busquets byl nyní zastavený Polim a rozehrávat budou domácí.
48
Domácí jsou i v úvodu druhé půle aktivnější a tlačí se do zakončení.
47
Jako první se do zakončení ve druhém poločase dostal Xavi, mířil ale nad bránu.
46
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Robinho, přichází Mario Balotelli. Hosté provedli změnu v sestavě před startem druhého poločasu.
46
Druhý poločas začne přibližně ve 21:46.
Je za námi první poločas zápasu mezi Barcelonou a AC Milán. Sledovali jsme výraznou převahu domácího celku, který se dostal do dvoubrankového vedení. Hosté ale dokázali v samém závěru první půle snížit na 2:1 a ve druhém poločase nás tak čeká ještě zajímavé podívaná.
Hned po gólu na 2:1 rozhodčí Mažić ukončil první poločas.
45
AC Milán právě vstřelil branku!
Hosté v samém závěru poločasu snižují a pomohl jim k tomu domácí Gerard Piqué, který si do vlastní brány srazil centr Kaká – 2:1!
44
Po rohovém kopu se domácí již neprosadili a u míče jsou hosté.
43
Povedená rána Adriana byla sice z velké dálky, přesto ji musel Abbiati jen vyrážet na rohový kop.
42
Domácí jsou nadále lepším týmem a hosté se musí jen bránit.
41
Neymar v souboji o balon fauloval Abateho a rozehrávat budou hosté.
41
Pomalu se blíží závěr prvního poločasu a domácí bez větších problémů kontrolují průběh hry.
40
Domácí vedou již 2:0, když si SERGIO BUSQUETS skvěle naběhl na přímý kop Xaviho a hlavou pohodlně překonal brankáře Abbiatiho.
39
Montolivo poslal k zemi Neymara a je pískaný přímý kop pro Barcelonu.
38
Hráči Barcelony se nyní opět natlačili až do vápna soupeře a byl to Messi, který se dostával do zajímavé šance. Byl ale ve velkém úhlu a jeho přihrávku před bránu zastavila obrana.
37
Domácí rychle získali balon zpět a pomalu se blíží k bráně soupeře.
36
Aktivní Alexis posílal přízemní přihrávku do vápna soupeře a vše raději dobrým zásahem přerušil gólman Abbiati.
35
Hosté nyní předvedli zajímavou kombinaci, po které z rohu velkého vápna pálil Montolivo, jeho tvrdá rána se ale točila ven z brány a Valdés nakonec zasahovat nemusel.
34
Domácí zkusili rychlý protiútok, po kterém se v ofsajdu ocitl Alexis. Míč tak lacino získávají hosté.
33
Hosté se sami ve vápně dostali do svízelné situace. Celou situace ale nakonec zvládli a o míč nepřišli.
32
Muntari tvrdě zajel skluzem do Daniho Alvese a dostává žlutou kartu.
31
Hosté nyní zvýšili agresivitu a chtějí s nepříznivým stavem něco udělat.
30
LIONEL MESSI pokutový kop v pohodě tvrdou ranou doprostřed brány proměnil a domácí vedou 1:0!
29
Abate za faul na Neymara dostal navíc žlutou kartu.
29
Penalta pro Barcelonu. Abate poslal ve vápně k zemi Neymara a je pískáno.
28
Domácí se již nedostávají s takovou lehkostí do šancí, jako v úvodu zápasu. Barcelona sice stále více drží balon, jenže daleko od brány soupeře.
27
Hosté zvolili následně postupný útok, po kterém ale přišel nepovedený centr z pravé strany, který schoval do rukavic Valdés.
26
Rodící se rychlý protiútok hostů zastavil Mascherano faulem na Robinha. Domácí stoper může být rád, že nedostal kartu.
25
Akrobaticky přes hlavu zkoušel z těžké pozice zakončit Muntari, byl ale v ofsajdu a rozehrávat mohou domácí.
24
AC Milán kopal dokonce rohový kop, po centru Robinha ale zakončení z kopaček hostů nepřišlo.
23
Hosté se vymanili z největšího tlaku a postupně se obraz hry srovnává.
22
Hostující brankář Abbiati se nyní dostal pod tlak a při rozehrávce nakrátko trefil Alexise. Od něj se míč odrazil do boční sítě.
21
Velkou šanci ke skórování měl nyní Alexis Sánchez, který si naběhl na zadní tyč na centr z levé strany. Byl sice sám před bránou, jenže k míči se dostal o malinkou chvilku později než potřeboval a míč nedokázal poslat mezi tři tyče.
20
Do velké šance se dostával Alexis, byl mu ale správně odmávaný několikametrový ofsajd.
19
Také hosté se nyní připomněli na polovině Barcelony. Po trochu šťastné kombinaci se k centru levačkou dostal Emanuelson, svým stříleným pasem do vápna nikoho ze spoluhráčů nenašel.
18
Už to vypadalo, že se Xavi dostane k přímému ohrožení brány soupeře, jeho střelecký pokus byl ale zblokovaný.
18
Domácí svého soupeře sevřeli v okolí velkého vápna. Milánští fotbalisté se jen brání.
17
Alexis nyní opět vlétl do vápna a tentokrát vybojoval rohový kop pro Barcelonu.
16
Domácí pokračují v nátlakové hře a hosté se zatím musí stále bránit.
15
Z levé strany se pokoušel do vápna centrovat Adriano, nikoho ze spoluhráčů ale nenašel.
14
Hráči Barcelony začínají mít výraznou převahu. Xavi dokázal míč dostat do vápna na Alexise, ten si ale tak dlouho rovnal mířidla, až o míč přišel.
13
Messi si zkoušel zajímavě narazit balon s Xavim, ten mu ale nedokázal balon přesně vrátit a hosté se ubránili.
12
Útočná akce domácího mužstva opět k zakončení nevešla a vzhledem k tomu, že míč opustil hrací plochu, odkopávat bude Abbiati.
11
Abate nyní nedovoleně zastavil Neymara a opět budou rozehrávat domácí fotbalisté.
10
Barcelonští standardku rozehráli opět velmi rychle a záhy přišli o balon. Hosté zkusili rychlý protiútok, jenže Robinho se nakonec k zakončení nedostal.
9
Mexès poslal skluzem k zemi Alexise Sáncheze a rozehrávat budou opět domácí.
8
Domácí Neymar nyní zakombinoval s Iniestou, šance pro Barcelonu ale z toho nakonec nebyla.
8
Jenže ani milánskému týmu se kombinace nepovedla a míč skončil u brankáře Valdése.
7
Rohový kop zahrával Neymar, do šance se domácí již nedostali. Nyní mají míč hosté.
6
Ke střele z hranice vápna se o chvilku později dostal Busquets, jeho pokus byl zblokovaný mimo a přestože se Abbiati snažil míč ještě odvrátit alespoň na aut, je z toho nakonec rohový kop.
6
Xavi přistrčil balon na střed na Messiho, ten ale v tísni zakončit nedokázal.
5
Poli fauloval Adriana, domácí rychle rozehráli a pokračují v útoku.
5
Hosté již na polovině soupeře napadají rozehrávku Barcelony. Domácí to ale zatím zvládají dobře a drží balon.
4
Přímý kop zahrával nakonec Xavi, jehož technická rána jen o kousek minula pravou tyč hostující brány.
3
Montolivo nyní kousek za vápnem fauloval Neymara a je tu zajímavá standardka pro domácí tým.
2
Oba celky začaly trochu opatrně a zatím sledujeme pozvolné kombinace ve středu pole.
1
Dnes se v Lize mistrů hraje celá řada zajímavých utkání, duel mezi Barcelonou a AC Milán bude patřit k těm nejzajímavějším.
Již se tak stalo. Fotbalisté obou mužstev za doprovodu rozhodčích nastupují na hrací plochu. Zápas za pár chvil začne.
Hráči již netrpělivě přešlapují v tunelu v útrobách stadionu a chystají se nastoupit na trávník.

FC Barcelona: Valdés – Dani Alves, Piqué, Mascherano, Adriano – Xavi (C), Busquets, Iniesta – A. Sánchez, Messi, Neymar.
Náhradníci: Pinto – Montoya, Bartra, Fábregas, Song, Pedro, Tello.

AC Milán: Abbiati – Abate, Zapata, Mexés, Emanuelson – Muntari, Montolivo (C), de Jong, Poli – Kaká, Robinho.
Náhradníci: Coppola – Constant, Bonera, Zaccardo, Birsa, Matri, Balotelli.

Rozhodčí: Mažić – Ristić, Djurdjević – Grujić, Gogić (všichni Srbsko).
FC Barcelona
Barcelona začala svou letošní pouť Ligou mistrů oslnivě. Pod vysoké vítězství nad Ajaxem se hattrickem podepsal Lionel Messi, jeden gól přidal Gerard Piqué. Také druhé utkání na hřišti Celticu fotbalisté Barcelony vyhráli, když se v 76. minutě hry prosadil Cesc Fábregas. Katalánci pak poprvé ztratili až na hřišti AC Milán, kde remízovali 1:1.
Výsledky Barcelony v základní skupině H:
Barcelona – Ajax 4:0
Celtic – Barcelona 0:1
AC Milán – Barcelona 1:1
AC Milán
Fotbalisté AC Milán vstoupili do základní skupiny Ligy mistrů domácím vítězstvím nad skotským Celticem 2:0, když oba góly padly až v závěrečné desetiminutovce. V 82. minutě si dal vlastní gól Izaguirre a o čtyři minuty později zvýšil na 2:0 Muntari. Druhé utkání milánského týmu na hřišti Ajaxu bylo dramatičtější. Domácí se dostali do vedení v 90. minutě, jenže ve čtvrté minutě nastavení srovnal Mario Balotelli. Ve třetím zápase se pak AC dostalo doma do vedení nad Barcelonou 1:0 díky brance Robinha, na konečných 1:1 ale srovnal po pětadvaceti minutách hry Lionel Messi.
Výsledky AC Milán v základní skupině H:
AC Milán – Celtic 2:0
Ajax – AC Milán 1:1
Dobrý večer všem fotbalovým fanouškům při sledování online reportáže z velice atraktivního zápasu Ligy mistrů mezi španělskou Barcelonou a italským AC Milán. Čeká nás souboj dvou celků, které mají nejblíže k postupu do osmifinále milionářské soutěže. Barcelona má po třech odehraných zápasech na svém kontě sedm bodů, fotbalisté AC Milán mají bodů pět.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.