To je z mé strany vše. Děkuji za pozornost a někdy zase u dalších fotbalových on-line přenosů na počtenou!
Basilej dnes byla lepším mužstvem, vytvořila si více šancí a zaslouženě zvítězila. Oba góly padly po rohových kopech. Skóre otevřel již v 11. minutě Fabian Frei a na konečných 2:0 zvýšil v 79. minutě střídající Philipp Degen, který byl v tu chvíli na trávníku teprve dvě minuty.

Statistiky zápasu:

Střely celkem – 16:5
Střely na bránu – 11:2
Rohové kopy – 5:4
Držení míče – 48%:52%
Je konec! FC Basilej dnes večer porazila Ludogorets 1947 Razgrad 2:0 a po venkovní výhře 4:2 suverénně postupuje do skupinové fáze Ligy mistrů. Fanoušci na St. Jakob-Parku oslavují postup do milionářské soutěže a mohou se těšit na páteční los, který jejich mužstvu přiřkne soupeře. V Razgradu se musí spokojit "pouze" s Evropskou ligou.
90+2
Fábio Espinho hledal spoluhráče na blížší tyči, ale tento pokus zablokovala obrana domácích.
90+2
Ještě rohový kop pro hostující tým.
90+1
Rozhodčí Collum nastaví dvě minuty.
89
Stocker měl na kopačce třetí gól Basileje. Delgado mu prostrčil míč za obránce a Stocker šel sám na brankáře. Stojanov proti němu vyběhl a domácí kapitán ho přeloboval. Balón však dopadl těsně vedle tyče.
88
Marcelinho míč šikovně prostrkával na Vitinhu, kterého ale bránící hráč vytlačil ven ze hřiště. Sommer bude rozehrávat od brány.
86
Střídání v týmu FK Ludogorets 1947 Razgrad: ze hřiště odchází I. Stojanov, přichází Vitinha.
85
Alexandrov měl na levém křídle hodně prostoru, ale absolutně nezvládl přihrávku a protiútok Ludogoretse zazdil.
84
Fábio Espinho standardku rozehrál pouze do rukavic Yanna Sommera.
83
Delgado zastavil faulem Fábia Espinha a hosté budou moci ohrozit bránu soupeře.
82
Alexandrov z levé strany centroval, ale domácí ohrožení svého brankáře nedopustili.
79
Basilej právě vstřelila branku!
PHILIPP DEGEN se po dvou minutách na hřišti trefuje! Po rohu Delgada se k němu ve vápně odrazil míč od těla Alexandrova a zkušený obránce Basileje ho napálil z penaltového puntíku přesně do šibenice. Stojanov byl bez šance – 2:0.
78
Střely celkem – 13:4
77
Poslední střídání domácího kouče. Místo Safariho si zahraje Philipp Degen.
76
Safari pohlídal míč až do autu před kapitánem Razgradu Djakovem.
75
Tempo hry teď není nijak závratné, o postupujícím je již přece jen dávno rozhodnuto.
73
Střídání v týmu FK Ludogorets 1947 Razgrad: ze hřiště odchází Misidjan, přichází Alexandrov.
72
Stocker hledal krásnou přihrávkou za obranu Safariho. Ten byl sám před Stojanovem, ale také už příliš blízko a nedokázal tak hostujícího brankáře překonat. Nicméně hezký fotbalový moment.
70
Právě Salah již dohrál, nahrazuje ho Delgado.
70
Frei posílal dopředu Salaha. Ten absolvoval souboj s obráncem, po kterém se bude pouze kopat od brány.
69
Střely na bránu – 9:1
68
Rohový kop zahrával Díaz, který nacentroval přímo na hlavu Stockera, jenž naštěstí pro hosty hlavičkoval pouze do náruče brankáře Stojanova.
67
Po sraženém centru Safariho budou domácí kopat roh.
67
Choco si seběhl až k rohovému praporku, ale nevyšlo mu zpracování a míč mu odskočil za brankovou čáru. Vykopávat bude Sommer.
65
Po centru Ivana Stojanova míč uklidil do bezpečí Díaz. Basilej poměrně snadno zastavuje útočné snahy soupeře.
63
Moţi si při snaze zastavit Sia sáhl na míč rukou a rozhodčí mu ukazuje žlutou kartu.
62
Basilej má zápas pod kontrolou a hráči Ludogoretse se budou muset s nějvětší pravděpodobností spokojit se skupinovou fází Evropské ligy.
61
Sio zřejmě Stojanova zasáhl kopačkou do hlavy a bulharský brankář tak zůstal chvíli ležet na trávníku. Nyní se ale již pokračuje ve hře.
60
Stocker vysílal kolmicí dopředu Sia. Stojanov ale rychle vyběhl a byl u míče dříve.
59
Střídání v týmu FK Ludogorets 1947 Razgrad: ze hřiště odchází Zlatinski, přichází Fábio Espinho.
59
Stocker viděl na pravém křídle rozběhnutého Sia, adresoval mu však nepřesnou přihrávku.
57
Xhaka se dostal ke střele z nějakých 25 metrů. Asi o metr jeho pokus minul pravou tyč hostující brány.
55
Střídání v týmu FC Basilej: ze hřiště odchází Schär, přichází Sauro.
55
V šestnáctce si hledal prostor na střelu Sio, Moţi ho ovšem nepustil před sebe.
53
Misidjan se sám zahnal s míčem až za autovou čáru. Míč pro Basilej.
51
Z dálky vypálil Díaz, našel však jen místo, kde stál připravený brankář Stojanov.
50
Djakov se pokoušel ve vápně procpat míč na Bezjaka, ale před ním opět zasáhl Ajeti.
49
Ajeti vyhrál sprintérský souboj s Bezjakem a lehce tak zastavil kontr hostí.
47
Salah si vyměnil míč se spoluhráčem a dostal se až do vápna. Tam mu nabíhal Sio, ale Salah vzal vše na sebe a protihráč ho o míč obral.
46
Pokus o vysunutí Misidjana hostům nevyšel, přihrávka byla pro něj příliš dlouhá.
46
Hráči obou týmů jsou již zpět na trávníku St. Jakob-Parku a za malou chvíli započnou druhý poločas.
Po prvním poločase je Basilej už velmi blízko k účasti v hlavní soutěži Ligy mistrů. Nad Razgradem vede 1:0 a vzhledem k tomu, že si z venkovního duelu odvezla výhru 4:2, museli by hosté ve druhé půli nasázet hned čtyři góly, aby vůbec mohli o postupu ještě uvažovat. Jedinou branku dnešního duelu zařídil už v 11. minutě po rohovém kopu Frei.
45
Před vápnem se dostal ke střele Xhaka, trefil ale pouze protihráče.
44
Ajeti zajel tvrdě do Bezjaka a to je za žlutou.
43
Trestňák zahrával Zlatinski, ale nedokázal zamířit mezi tyče.
42
Marcelinho byl faulován před šestnáckou Stockerem. Dobrá pozice pro hosty.
40
Nyní se v dobré pozici zjevil Sio, ale ani on nedokázal skórovat. Bránu hostů netrefil.
39
Salah natáhl do rozehrávky hostujícího hráče ruku a sudí ho za to ocenil žlutou kartou.
38
Choco proti domácí přesile vybojoval alespoň autové vhazování.
36
Salah se dostal ve vápně k míči a pohotovou střelou protáhl Stojanova. Ten se vytáhl a svůj tým podržel.
36
Přímý kop Díaze skončil vysoko nad hostující bránou.
35
Mäntylä ve vzdušném souboji sestřelil loktem Sia, sudí Collum kartu nedává.
33
Dosud největší šance Razgradu! Djakov našel krásným centrem za obranu Bezjaka, který už byl sám před Sommerem, ale bránu těsně minul.
31
Zlatinski zastavil skluzem zezadu Schära a může být rád, že nedostal žlutou kartu.
30
Hezká domácí kombinace, která vyvrcholila Voserovou nahrávkou na Stockera. Hostující obrana však domácího kapitána zakončit nenechala. Následně to ještě z dálky zkusil Frei, ale trefil jen Djakova.
29
Stockerův roh žádnou šanci pro Basilej nepřinesl.
28
Sražený centr jednoho z domácích fotbalistů znamená rohový kop pro Basilej.
28
Díaz posílal před hostující bránu centr, který jeden z obránců odhlavičkoval do bezpečí.
27
Domácí teď v poklidu kombinují u půlící čáry.
24
Po rohu Zlatinského byl před bránou domácích menší závar, ale ani teď Sommer zasahovat nemusel.
23
Ve velké šanci se objevil hostující Marcelinho, který byl úplně volný na zadní tyči. Do střely mu však obětavě skočil obránce Safari a brankář Sommer si mohl oddechnout.
22
Stocker našel ve vápně Díaze, kterému na poslední chvíli zabránil ve střele stoper Mäntylä.
21
Stocker napálil pouze zeď Razgradu.
20
Sio vybojoval faul na Mäntylovi a domácí budou zahrávat přímý kop ze zajímavé vzdálenosti.
18
Domácí mají zápas zatím pod kontrolou. Ludogorets by nyní musel vstřelit čtyři góly, aby mohl pomýšlet na postup.
16
Rychlý protiútok Basileje zakončoval Sio, který se z pravého křídla dostal až do šestnáctky a jeho křížnou střelu zastavila tyč Stojanovovy brány!
15
Zlatinski z přímého kopu zřejmě centroval, ale balón nabral překvapivou trajektorii a Sommer měl co dělat, aby ho vytáhl nad břevno!
14
Schär stáhl na zem pronikajícího Bezjaka a dostává žlutou kartu.
11
Zmiňovaný roh přinesl první gól zápasu! Díazův roh propadl až na zadní tyč, kde byl úplně nehlídaný FABIAN FREI, kterému stačilo hlavou míč poslat do zcela prázdné brány.
11
Centr Safariho odhlavičkoval před Siem na roh Moţi.
10
Průnik domácího kapitána Stockera po levé straně neskončil přesným centrem. Hosté se snadno ubránili.
9
V ofsajdu byl lapen i domácí Safari.
7
Stojanov se dostával za domácí obranu, ale byl v ofsajdu.
5
Úvodní minuty probíhají v docela poklidném tempu.
3
Hosté pokazili rozehrávku a k míči se opět dostala Basilej.
2
Díaz se nyní pokusil zrychlit hru dlouhým pasem na pravé křídlo, ale Salah nestihl míč na hrací ploše.
2
Domácí zatím rozvážně kombinují na vlastní polovině.
1
Úvodní rozehrávku obstarali borci z Basileje. Nyní však budou hosté vhazovat.
1
Dozněla známá znělka Ligy mistrů a za chvíli začne samotné utkání.

FC Basilej: Sommer – Voser, Schär, Ajeti, Safari – Xhaka, Frei – Salah, Díaz, Stocker (C) – Sio. Trenér: Murat Yakin

FK Ludogorets 1947 Razgrad: V. Stojanov – Choco, Mäntylä, Moţi, Minev – Zlatinski, Djakov (C) – I. Stojanov, Marcelinho, Misidjan – Bezjak. Trenér: Stoicho Stojev

Rozhodčí: Collum – Cryans, Conquer – Madden, Beaton (SCO).

FC Basilej: Vailati – P. Degen, Sauro, D. Degen, Delgado, Elneny, Streller.

FK Ludogorets 1947 Razgrad: Čvorović – Barthe, Vitinha, Alexandrov, Fábio Espinho, Hernández, Michel.
V Basileji zhruba 20 minut před začátkem zápasu prší a trávník je tedy mokrý. Uvidíme, jak klimatické podmínky ovlivní zápas.
Utkání v St. Jakob-Parku v Basileji budou mít na povel skotští arbitři. Hlavním rozhodčím je pan William Collum, kterému budou z pomezních čar asistovat Martin Cryans s Williamem Conqueren. Na pozici rezervního sudího byl nominován Gavin Harris. V této fázi Ligy mistrů jsou už na utkání přítomni také brankoví rozhodčí, kterými pro toto utkání jsou Bobby Madden a John Beaton.
Oba týmy již za sebou mají vstup do svých domácích ligových soutěží. Hráčům Basileje patří po šesti kolech v tabulce švýcarské Super League čtvrtá pozice s devíti body za dvě vítězství, tři remízy a jednu porážku. Naposledy si Basilej zahrála v sobotu na hřišti v Luzernu, kde uhrála remízu 1:1.

To Ludogorets po šesti kolech bulharskou ligu s patnácti body vede a zahájil tak velmi nadějně cestu za obhajobou titulu. Fotbalisté Razgradu sice prohráli hned v úvodním kole na hřišti Ljubimece, ale od té doby už jen vítězí. Naposledy o víkendu doma přehráli 3:0 Starou Zagoru.
První zápas: FK Ludogorets 1947 Razgrad – FC Basilej 2:4 (1:1)

V kádru Ludogoretse najdeme mnoho zahraničních posil včetně několika Brazilců, dvou Portugalců, nebo Španěla, ale ani tento mix na Basilej v prvním zápase nestačil. Ta si především díky dobrému výkonu ve druhém poločase, odvezla ze stadionu Vasila Levského v Sofii vítězství 2:4. S domácími to přitom zpočátku špatně nevypadalo. Sice inkasovali už ve 12. minutě z kopačky Salaha, ale Brazilec Marcelinho brzy vyrovnal a hned po nástupu do druhé půle dokonce poslal Razgrad do vedení Stojanov. To však byl pro Basilej signál ke zvýšení obrátek a góly už tak padaly pouze do brány, kterou hájil Vladislav Stojanov. V 58. minutě se trefil podruhé v utkání Salah a o pět minut později otočil skóre ve prospěch Švýcarů Sio. Sedm minut před koncem pak upravil na konečných 2:4 pro Basilej Fabian Schär, který proměnil nařízenou penaltu. Domácí viník Caiçara byl navíc za svůj zákrok vyloučen. FC Basilej si tak do domácí odvety vypracovala velmi výhodnou výchozí pozici.

Branky: 24. Marcelinho (Bezjak), 51. Stojanov (Caicara) – 12. Salah (Frei), 58. Salah (Diaz), 63. Sio (Stocker), 83. Schar (pen.)
Srdečně zde vítám všechny fanoušky toho nejlepšího evropského fotbalu. V úterý a ve středu jsou na programu odvetné zápasy play-off Ligy mistrů, které definitivně určí konečné složení letošního ročníku nejprestižnější klubové soutěže světa. Já vás provedu soubojem švýcarského týmu FC Basilej proti bulharskému šampiónovi FK Ludogorets 1947 Razgrad. Pohárově mnohem zkušenější Basilej má nyní k účasti ve skupinové fázi LM mnohem blíže. Před týdnem totiž zvítězila na trávníku Razgradu 4:2 a v domácí odvetě by musela pořádně zkolabovat, aby ještě o postup přišla.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.