Tolik z dnešního zápasu Ligy mistrů, zítra se opět přihlásím, tentokrát u zápasu Austria Vídeň – FC Porto. Do té doby na počtenou.
Statistiky zápasu:

Střely na bránu: 7:5
Střely mimo 2:2
Rohy: 4:7
Fauly: 20:14
Držení míče v %: 49:51
Dobojováno. Domácí díky svému náskoku z prvního poločasu vítězí po zásluze 2:0. Sice se ve druhém poločase belgický tým občas dostal k nějakému zakončení, jednou dokonce vstřelil branku, leč z ofsajdu. Korekce ve skóre nebo kontaktní gól se tedy nekonal a Lisabon zahájil tuto skupinu C výhrou za tři body.
90+2
Poté si už defenziva Lisabonu poradila a pozvolna jdeme do finiše toho mače.
90+1
Po rohu si naběhl na hlavičku nedávný hříšník Suárez, ale jen nechal vyniknout připraveného gólmana Artura.
90
Nastavují se čtyři minuty, Anderlecht ještě bude kopat rohový kop.
89
Za protesty vyfasoval žlutou Suárez.
88
Už se zdálo, že je tu gól Anderlechtu. Kouyaté také dopravil po hlavičce míč do Arturovy branky, ale v poslední moment sudí na lajně zvedl praporek a nějaké komplikace pro domácí nepřipustil.
87
Nakonec ne. Dohráno má Cardozo a na poslední minuty jde užívat atmosféru Ligy mistrů Lima.
85
Střídání se ještě odložilo, Markovič je ošetřován mimo hřiště, čeká se, jestli nebude muset právě on opustit zelený pažit.
84
Trenér Jorge Jesus bude ještě jednou střídat, ale až bude hra přerušena, u lajny už je připraven jeden z hráčů.
83
Už to spíše vypadá, že se utkání dohrává. Na hráčích v červených dresech je vidět úsměv od ucha k uchu.
81
Něco přes deset minut do konce zápasu a míč je u Artura, jenž mlže rozehrávat míč od své brány.
80
Brusel už má kompletně vystřídáno, efekt to ale žádný nemá. Nějaké šance ve druhém poločase byly, ale o tutovkách se mluvit nedá. Benfica už se nikam nežene a také si ve druhé části nic moc nevytvořila. Nutno říci, že se soustředila na obranu, a tu zvládá doposud perfektně.
79
Střídání v týmu RSC Anderlecht: ze hřiště odchází Massimo Bruno, přichází Dennis Praet.
78
V držení míče jsou na tom stále lépe hosté, 46:54%, nic to není platné.
77
Žlutou kartu dostává Sacha Kljestan (RSC Anderlecht).
77
Na obou stranách máme vystřídáno, kouskování času spíše vyhovuje domácím, kteří mají stále pohodlný náskok dvou gólů.
76
Střídání v týmu RSC Anderlecht: ze hřiště odchází Aleksandar Mitrović, přichází Gohi Bi Cyriac.
75
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Filip Djuričić, přichází Maxi Pereira.
74
Střídající John napřáhl z velké dálky a ta střela šla vysoko nad. Jeho "jmenovec" Petr John Uličný by jej určitě za tuto zmařenou šanci nepochválil.
73
Posléze štrykoval háčky Markovič, obešel tři bránící hráče, ale ještě tam byl čtvrtý, který jeho střelu zablokoval.
72
Cardozo mohl definitivně potvrdit tři body pro svůj tým. Dostal míč na malé vápno, kde se ale špatně zorientoval a z otočky poslal míč těsně vedle.
70
Mitrovič poslal k zemi ve vzdušném souboji Fejsu a dostává žlutou kartu. Bylo jasně vidět, že si pomohl rukou a německý sudí Gräfe měl dobrý přehled.
69
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Enzo Pérez, přichází Ola John.
68
Domácí budou také střídat, poprvé v tomto zápase.
66
Vázne finální přihrávka. Zdálo se, že by mohl jít Bruno do slibné akce, jenže špatně přihrál na Mitroviče, který se jen smutně ohlédl.
65
Ve druhé části se portugalští hráči příliš nikam neženou. Sem tam vymyslí brejk, který teď zakončil střelou Acheampong, bude z toho alespoň roh.
64
Obrana Benfici působí zatím velice jistě a pokud je nějaký problém, pomůže dobrým zákrokem Artur.
62
Anderlecht stále bojuje o kontaktní gól. Máme momentálně více ze hry, zatím je to však slovy klasika – marný.
60
Tohle už bylo od Suáreze daleko lepší. Napřáhl z hranice vápna a výtečný zákrok předvedl gólman Artur, který si ve druhém poločase rozhodně nemůže stěžovat na nedostatek práce. To v prvním poločase si klidně mohl číst denní tisk.
59
Hlavička Suáreze nadělalala brankáři Arturovi velké problémy, míč u levé tyče jen s vypětím všech sil vyrazil, ale nakonec praporek sudího přerušil celou akci. Proto bylo vzrušení zcela zbytečné.
56
Po delší době střela na Prota, který v poklidu kryje střelu Markoviče.
55
K odraženému míči se dostal Milivojevič a jeho pumelice byla sice razantní, ovšem o dva metry nepřesná.
54
Anderlecht přeci jen zlepšil útočnou aktivitu a hraje se převážně u Arturovy brány. Hosté budou kopat další rohový kop.
52
Kopalo se od brány Prota, který prakticky založil solidní útok, který musel řešit včasným vyběhnutím Artur.
51
Zatímco Edin Džeko se v zápase Plzeň – Manchester střelecky prosadil, v tomto se nějaká dobrá příležitost zatím nekonala. Mohla po akci Garaye, ten však zahrál rukou ve vápně.
49
Opět zde byl souboj krajanů Markovič a Milivojevič, oba kohouti vyvázli ze vzájemné strkanici bez nějakých karetních prohřešků.
47
Dle očekávání se tak také stalo, trenér Van den Brom do druhého poločasu vystřídal.
46
Střídání v týmu RSC Anderlecht: ze hřiště odchází Demy de Zeeuw, přichází Frank Acheampong.
46
Ještě čekáme na rozhodčí, kteří se trošičku opozdili a můžeme jít na další část tohoto zápasu.
Je možné, že především hostující kouč provede nějakou personální změnu ve své sestavě, s výsledkem 0:2 se určitě nebude chtít spokojit.
Hráči se pozvolna trousí na hrací plochu, za pár chvil začíná druhý poločas.

Pokračujeme v 21:45.
Máme za sebou první poločas, ve kterém jasně dominovali domácí borci. Již ve čtvrté minutě otevřel skóre Djuričič, ve třicáté minutě jej napodobil Luisão. Anderlecht byl směrem dopředu hodně neškodný, soupeř měl i další šance a výsledek proto mohl být i vyšší. Tak či tak, 2:0 zřejmě odpovídá tomu, co jsme viděli na hřišti.
45
Nad rámec poločasu se bude nastavovat jedna minuta.
44
V závěru poločasu ještě zahrával Milivojevič rohový kop, leč ho zahrál prachbídně.
43
Siqueira zahrával standardku a Proto musel celou situaci vyřešit zákrokem. Následně přišel z levé strany centr Matiče na Markoviče, kterému chyběl kousek k zakončení. Natahoval se marně.
41
Střely na bránu 5:2. Z toho bylo velice nebezpečných, to se říci o hostech příliš nedá. Oba pokusy byly spíše propagačního charakteru.
40
46:54% držení míče. Nic to však Anderlechtu není platné.
39
Zhruba šest minut do konce poločasu, takovou spíše propagační střelu vyslal N´Skala. Artur si míč v poklidu pohlídal.
37
Otěže zápasu mají hráči Lisabonu pevně v rukou. Ta druhá branka je slušně uklidnila a jasně opanují dění na hrací ploše.
36
Tutovka pro Lisabon. To byla obrovská šance, kterou měl Pérez. Míč po jeho střele šel k levé tyči, na poslední chvíli ale zasáhl obránce Mbemba a špičkou kopačky odehrál míč na rohový kop. Pomohl tak svému brankáři.
34
Hůře už hosté, kteří jsou navíc opět potrestáni žlutou kartou, konkrétně de Zeeuw.
32
Nutno zmínit i Almeidu, který má na svém kontě již dvě asistence. Benfica tak do Ligy mistrů vstoupila impozantně.
30
Benfica právě vstřelila branku!
Každopádně, když se vrátíme zpět na hřiště, domácí vedou již 2:0. Almeida opět prokázal, že jeho kopací technika je přesná a velice nebezpečná. Na puntíku totiž našel brazilského fotbalistu LUISAO, ten si zpracoval míč nejprve na prsa a pak ho z voleje poslal nechytatelně do Protovy svatyně.
29
Na druhé straně zastavuje akci Markoviče jeho krajan Lazar Mitrovič. Markovič je zatím hodně aktivní, je hodně vidět. Přiznám, že nevím přesně, jestli tento Srb nemá něco společného s Miroslavem Markovičem ze Zbrojovky Brno. Přeci jen tento hráč je ročník 1994, takže poměrně o dost mladší.
27
Na karty máme stav 1:1. Peréz překazil útočné rejdy Kljestanovi a stáhl ho za dres. I v tomto případě jasná žlutá.
26
Na nějakou dobu se Belgičané usadili před pokutovým územím, ale žádný nápad, ani překvapivá akce nepřišla. Obrana protivníka byla koncentrovaná.
25
Další perfektní zákrok Proto, který kryje technickou střelu Markoviče, jenž do míče spustil placírku a kulatý nesmysl šel do šibenice, kdepak. Druhý gól v síti Anderlechtu se nekoná.
23
Pěkná střela Cardoza, který se s ničím dlouho nepáral a Proto musel prověřit své letecké schopnosti. Míč u levé tyče vyrazil před sebe a pak jej i uklidil do rukavic.
21
Massimo Bruno je prvním potrestaným hráčem dnešního zápasu. Přerušil slibně se rozvíjející útok soupeře a po právu je za svůj prohřešek potrestán.
20
Mitrovič z poměrně velké dálky hlavičkoval na Artura, ten si míč v pohodě ukryl do náruče. O tomto se ani nedá hovořit, že by to byl pro něj nikterak složitý zákrok.
18
...poté stejný hráč nacentroval do ohně a tam bylo poměrně hořlavo. Černý a hůstý dým však honem rychle uhasil obránce De Zeeuw.
17
Lisabon měl k dispozici celkem slušnou pozici pro standardku, ale Cardozo vše zbytečně překombinoval...
15
Milojevič si koledoval o žlutou kartu, když poslal k zemi autora první branky Djuričiče, nakonec se to obešlo pouze s domluvou.
14
Ani tentokrát však nepřišlo nějaké kloudné zakončení. Oba týmy poměrně často chybují v rozehrávce a tak se v těchto minutách baví pouze diváci ve vipkách, kde se mohou věnovat i další bohulibé činnosti.
13
Dlouho se před domácí bránou nehrálo, do útoku se opět vrhli hráči z Portugalska.
11
Centr do vápna zaslal z pravé strany Bruno, ale byl až příliš přetažený a Artur může rozehrávat v klidu od své brány.
10
Anderlecht se už zdá se oklepal z rychlého direktu a snaží se také něco ukázat v ofenzivní činnosti.
8
Tohle už bylo daleko zajímavější, jenže Suárezovi chyběla pouze jedna klička, aby zakončil na Arturovu bránu. Nakonec mu čistě míč odebral obránce Garay.
6
Poprvé v zápase vydali do útoku také hosté, ale Bruno nenacentroval na rozběhnutého Mitroviče přesný míč.
4
Tak to byla rychlost. Obrovskou hrubku udělal hostující brankář Proto, který vyrazil lehkou střelu Almeidy pouze před sebe a na malém vápně se velice rychle zorientoval FILIP DJURIČIČ, jenž pohotově poslal míč do sítě belgického mužstva. Možná nečekaný úvod, ale Benfica vede.
4
Nic složitého pro hostují obranu, která míč bez problémů odvrací do bezpečí.
3
Peréz vybojoval první rohový kop dnešního zápasu a hned ho šel zahrávat.
2
Dle prvních záběrů není zcela plno, stadion v Portugalsku má plno volných sedadel. Nicméně i tak je zde parádní atmosféra hodná této soutěži.
1
Hráči jsou již na hřišti, slyšeli krásnou a chytlavou hymnu Ligy mistrů a jdeme na věc.

Benfica Lisabon: Artur – Luisão (C), Siqueira, Garay, Almeida – Fejsa, Djuričić, Matić – Pérez, Cardozo, Marković.
Náhradníci: Lopes – Pereira, Jardel, Lima, John, Rodrigo, Gomes.

RSC Anderlecht: Proto – N´Sakala, Kouyaté, Mbemba, de Zeeuw – Milivojević, Kljestan, Gillet (C) – Suárez, Bruno, Mitrović.
Náhradníci: Kaminski – Deschacht, Nuytinck, Praet, Tielemans, Cyriac, Acheampong.

Rozhodčí: Gräfe – Schiffner, Kleve (všichni Německo).
Benfica prozatím odehrála čtyři utkání a připsala si čtyři body. V posledním kole porazila dalšího účastníka evropských soutěží Paços de Ferreira 3:1. I domácí tak mají z tohoto víkendu dobrou formu a budou chtít vstoupit do skupiny LM co nejlépe. Tak se nechejme překvapit.
Dnes však začínáme a až časem poznáme aktuální formy obou klubů. Anderlecht je prozatím ve své Jupiler lize na čtvrtém místě, po sedmi zápasech má na kontě patnáct bodů a z minulého kola si přenesl do Ligy mistrů celkem slušnou náladu. V generálce na Lisabon vyhrál doma 5:0 s Mechelenem.
Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Hezký večer přeji všem milovníkům té nejlepší evropské kopané. Dnes v rámci skupiny "C" budeme sledovat duel mezi portugalským týmem Benficou Lisabon a belgickým věhlasným klubem Anderlechtem Brusel. Všechny skupiny jsou silné, ale tato je mimořádně. Paris Saint-Germain a Olympiakos Pireus, další dva celky, které budou chtít jít z této kvalifikace dál.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.