To je z mé strany vše. Přeji hezký zbytek středečního dne. Na počtenou.
A je dobojováno. Bayern tento těžký zápas zvládl na výbornou a porazil CSKA Moskva 3:1. Nutno ale dodat, že ruský celek dnes předvedl velmi dobrý výkon a odehrál naprosto vyrovnaný zápas. Domácím se ale příliš nedařilo v útočné fázi a na to nakonec doplatili. Bayern se prezentoval zkušeným výkonem a nakonec si dokráčel pro desáté vítězství v řadě!
90+3
Je konec! Bayern vyhrává tento zápas 3:1 a získává další tři body. Navíc vyhrává desáté utkání v řadě!
90+3
Bayern se ale i tentokrát v pohodě ubránil.
90+3
Domácí ale bojují a po zisku míče je tu další roh pro CSKA.
90+2
Hosté drží míč na své polovině.
90+1
Z rohu ale domácí celek nic nevytěžil.
90+1
Z dálky to zkusil aktivní Honda a Neuer měl co dělat, aby mířč vyrazil alespoň na rohový kop!
90
CSKA střídá. Odešel Milanov a zahraje si Vitinho.
90
Držení míče: 35% – 65%.
90
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
89
Z následného rohového kopu Bayern nic nevytěžil a stav zápasu se tedy nemění.
88
Mnichovský celek ještě střídá. Dohrál Götze a zahraje si Green.
87
Bayern se dostal do přečíslení tři na dva. Boateng našel Robbena, který byl zcela sám před Akinfejevem, ale ten ho parádně vychytal! Roh pro hosty.
86
Typický Robben. Dostal se do vápna, hodil si míč na levou nohu, ale pouze trefil domácího hráče.
85
Je před námi posledních pět minutek a už je jisté, že tři body poputují do Mnichova.
84
Ale domácí se dnes v útočné fázi trápí. Ani tato akce k ničemu nevedla a Bayern stále vede o dvě branky.
83
Na sebe to nakonec vzal Arjen Robben, ale byl skvěle zastaven a na tahu je moskevský celek.
82
Hosté si přihrávají a nikam nepospíchají, což je za současného stavu zcela pochopitelné.
81
Thomas Müller se dostal s míčem do vápna CSKA, ale nakonec se střelou tak dlouho váhal, až z toho nic nebylo.
80
A střídá i domácí celek. Odešel Musa a přišel Bazeljuk.
79
Bayern střídá. Odešel Martínez a zahraje si Kirchhoff.
78
Tošić se objevil zcela sám na hranici penalty, ale po jeho ráně skončil kulatý nesmysl pouze na břevně!
77
Vše ale nakonec skončilo útočným faulem, kterým se prezentoval Alcântara. Ten navíc uviděl i žlutou kartu.
76
Bayern ale získal míč a podnikl rychlou akci, ze které je nakonec rohový kop.
75
Domácí přidali a je to znát. CSKA je o poznání aktivnější a neustále se tlačí dopředu.
74
Z dálky to zkusil domácí Nababkin, ale s jeho slabou střelou neměl Neuer žádné problémy.
73
Ale tentokrát domácí hráče zastavil nepřesná přihrávka, po které doputoval kulatý nesmysl do zámezí.
72
Domácí rychle vybojovali míč a pospíchají dopředu, čas se jim velmi rychle krátí.
71
Konec zápasu mohl ještě zdramatizovat Tošić, který se dostal ke střele z hranice penalty, ale branku Bayernu přestřelil!
70
Do konce zápasu zbývá zhruba dvacet minut a hosté vedou o dvě branky. Vypadá to, že Bayern si na své konto připíše desáté vítězství v řadě!
68
CSKA střídá. Odešel Zuber a zahraje si Elm.
67
Nakonec se ke střele dostal Arjen Robben a jen těsně minul pravou tyč!
66
Zajímavá standardní situace pro Bayern. Hosté budou zahrávat nepřímý volný kop uvnitř pokutového území domácích.
66
U míče jsou opět hráči Bayernu, kteří v klidu kombinují na polovině CSKA.
65
Bayern právě vstřelil branku!
K míči se postavil THOMAS MULLER, který nezaváhal a Bayern opět vede o dvě branky – 1:3.
64
Ale pozor, po faulu domácího hráče je tu pokutový kop pro Bayern!
63
Nyní se do dobré šance dostal Götze, ale trefil pouze tyč!
63
Ke střele se dostal Müller, ale branku domácího celku netrefil.
62
Hostující hráči se ale okamžitě tlačí dopředu.
61
CSKA právě vstřelilo branku!
K míči se postavil KEISUKE HONDA, který penaltu s přehledem proměnil a snižuje na rozdíl jedné branky – 1:2.
61
Dante zahrál v pokutovém území rukou a je z toho pokutový kop pro CSKA!
60
Žlutou kartu uviděl hostující Dante.
59
Honda pokazili rozehrávku a k míči se dostali borci z Mnichova, kteří nikam příliš nepospíchají.
58
Domácí fotbalisté jsou u míče a snaží se něco vymyslet.
57
Domácí ale dnes hrají velmi sympaticky a vůbec se nebojí a tlačí se dopředu, jenže v útočné fázi se jim zatím vůbec nedaří.
56
A je to 2:0 pro Bayern! MARIO GOTZE si vzal míč, obešel tři protihráče, dostal se do vápna CSKA a zkušeně prostřelil bezmocného Akinfejeva.
55
Bayern se po delší době vydal dopředu, ale i tentokrát to skončilo nepřesnou přihrávkou, kterých je dnes k vidění opravdu velmi mnoho.
54
Vzápětí pálil z hranice velkého vápna Tošić, ale rána mu nesedla a Neuera nemohl překvapit.
53
Honda napřáhl z dobrých dvaceti metrů, ale s jeho přízemním projektilem si Manuel Neuer i tentokrát výborně poradil!
52
Do vápna domácího celku si nabíhal Alaba, ale na těžkém terénu míč nezpracoval a ten skončil v zámezí.
51
Trenér Pep Guardiola už vstal z lavičky a dává pokyny svým svěřencům, kteří se zatím ve druhém dějství trápí.
50
Hráči moskevského celku jsou ve druhém poločase o poznání aktivnější a hlavně nebezpečnější. Bayernu se zatím příliš nedaří.
49
Honda měl na noze vyrovnání! Dostal parádní přihrávku na malé vápno, ale na těžkém terénu nedokázal míč trefit ideálně a s jeho slabým zakončením si Neuer nakonec v pohodě poradil!
48
Mnichovskému celku se zatím ve druhém poločase v útočné fázi příliš nedaří. I tentokrát Bayern o míč rychle přišel.
47
Honda dostal parádní dlouhou přihrávku a řítil se sám na Neuera, ale nakonec ani nevystřelil, protože mu nevyšla klička a hostující brankář míč sebral!
47
Tentokrát ale Bayern nic nevymyslel a na tahu je CSKA.
46
Hosté mají míč na svých kopačkách a v klidu kombinují.
46
Vše je připraveno a druhý poločas může začít.
Hráči se vrací zpět na trávník. Druhý poločas začne za malý okamžik.

Žluté karty: 0:1
První poločas je za námi. Sledujeme utkání, které zatím nenabídlo příliš mnoho šancí. Jako první zahrozili domácí, ale Tošić se neprosadil. Bayern se dočkal v 17. minutě, kdy se trefil Arjen Robben. Žádná další šance už k vidění nebyl a mnichovský celek tak po prvním poločase vede o jednu branku. Uvidíme, co nám nabídne druhý poločas. Nutno dodat, že hosté byli aktivnější a vedou zaslouženě. Zápas ale velmi komplikuje sníh.
45+1
Musa se dostal na hranici penalty, ale byl tísněn a s jeho slabou střelou si Neuer v pohodě poradil!
45+1
Hlavní rozhodčí nastavil jednu minutu.
45
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
44
Robben se zjevil sám na malém vápně, ale byl v ofsajdu.
44
Domácím se ale v útočné fázi vůbec nedaří. I tentokrát přišli rychle o míč dopředu se žene Bayern.
43
Hosté ale chybovali a bleskovou akci CSKA musel zastavil Javi Martínez, který za to uviděl žlutou kartu.
42
Stále se hraje na polovině moskevského celku, který se v posledních minutách pouze brání.
41
Po centru z levé strany se k míči na malém vápně dostával Müller, ale nakonec kulatý nesmysl netrefil!
40
Po další nepřesné přihrávce mají míč na svých kopačkách hostující fotbalisté.
39
Hráči CSKA drží míč na své polovině a nikam nepospíchají. První poločas se blíží ke svému konci a Bayern stále vede nejtěsnějším možným rozdílem.
38
Nakonec se Müller dostal k centru, ale pouze trefil domácího hráče.
37
Tak hosté nakonec celou akci zpomalili a nyní v klidu kombinují na své polovině.
36
Domácím to ani tentokrát nevyšlo a dopředu už pospíchají hráči z Bavorska.
36
Držení míče: 38% – 62%.
35
Robben hledal ve vápně Danteho, ale ten se nakonec k míči nedostal. Od své branky bude rozehrávat Akinfejev.
34
U míče jsou hráči Bayernu, kteří rozjeli tradiční přihrávkový kolotoč.
33
Nyní sledujeme pasáž plnou nepřesných přihrávek. Oba celky se tlačí dopředu, ale zatím se jim v útočné fázi příliš nedaří.
32
Domácí fotbalisté nyní dobře kombinovali na polovině Bayernu, ale nakonec se nedostali ani ke střele a stále tak prohrávají o jednu branku.
31
Musa postupoval sám na Neuera, ale zastavil ho pomezní rozhodčí, ofsajd.
30
Rafinha chtěl odcentrovat z pravé strany, ale míč z voleje netrefil ideálně a poslal ho do zámezí.
29
Bayern musel střídat. Zřejmě zraněného Lahma nahradil Alcântara.
29
Na druhé straně hledal Kroos šikovným obloučkem rozeběhnutého Götzeho, ale ten byl výborně pohlídán a k míči se nedostal.
28
Chyboval ale i Bayern. Zpětnou přihrávku vystihl Musa, který to nakonec zkusil z hranice velkého vápna, ale poslal míč pouze nad branku mnichovského celku.
27
Nakonec z toho byla velmi nepřesná zpětná přihrávka, po které skončil míč v zámezí.
26
Bayern ale výborně napadá a většina přihrávek domácích putuje zpět na vlastní polovinu.
26
Hráči moskevského celku jsou opět u míče a tlačí se dopředu. Uvidíme, co domácí borci vymyslí.
25
Honda se dostal na velké vápna Bayernu, ale se střelou váhal a nakonec o míč přišel.
24
Ke střele z vápna se nyní dostal Rafinha, ale rána mu nesedla a Akinfejev nemusel zasahovat.
23
Domácí o kulatý nesmysl velmi rychle přišli a dopředu pospíchají hráči z Mnichova.
22
Nakonec z toho byla další šance! Robben dostal parádní přihrávku do vápna, ale míč nakonec nezpracoval. Kdyby ho mnichovský střelec pouze tečoval, tak by z toho byla zřejmě další branka, protože Akinfejev vyběhl, ale míč netrefil.
21
Hostující hráči stále kombinují, ale daleko od branky CSKA.
20
Mnichovský celek je opět u míče a snaží se něco vymyslet.
19
Aktivní Müller odcentroval z levé strany, ale k míči se žádný z jeho spoluhráčů nedostal.
18
Mnichovský celek po vstřelené brance ožil a opět se tlačí před branku CSKA.
17
A máme tu první branku. Müller dostal přihrávku do levé strany, podíval se a přihrál pod sebe na vápno, kde byl ARJEN ROBBEN, který pohotově prostřelil Akinfejeva – 0:1.
16
I další akce Bayernu skončila nepřesnou přihrávkou, kterou se opět prezentoval Lahm.
15
Hodna je zatím hodně aktivní. Nyní vymyslel zajímavý centr do vápna Bayernu, ale nakonec z toho nic nebylo.
14
Vzápětí hledal Lahm Arjena Robbena, ale ten záměr německého reprezentanta nepochopil a míč doputoval až k Akinfejevovi.
14
Rafinha vymyslel zajímavou přihrávku do vápna CSKA, ale tam dobře zasáhl Nababkin, který míč odkopl.
13
CSKA se nyní dostalo do přečíslení, ale vše ukončila další nepřesná přihrávka, po které sebral míč Dante.
12
Mnichovští hráči míč rychle vybojovali a dopředu se hnal Robben, ale byl zdvojen a o kulatý nesmysl přišel.
11
Rychlá akce Bayernu skončila nepřesnou přihrávkou a od své branky bude rozehrávat Akinfejev.
10
K hlavičce se dostal Wernbloom, ale s jeho pokusem si v pohodě Manuel Neuer poradil.
10
Po další akci je tu opět roh pro CSKA, už čtvrtý.
9
Do vápna hostů poslal míč opět Honda, ale i tentokrát skvěle zasáhl Neuer, který míč vyboxoval.
8
Musa se prodral do vápna Bayernu, kde na poslední chvíli zasáhl Rafinha, který míč poslal na další roh.
8
Mnichovskému celku se zatím na zmrzlém trávníku příliš nedaří. Domácí se v pohodě brání a navíc se stále tlačí dopředu.
7
Tentokrát ale vše vyřešil Manuel Neuer, který míč sebral a pomohl tak svým spoluhráčům.
6
Následuje další rohový kop pro CSKA.
6
A hned první šance zápasu! Tošić se dostal do zakončení, překonal Neuera, ale míč vykopl z brankové čáry Dante!
5
Alaba pokazil přihrávku na Neuera a je tu rohový kop pro CSKA.
4
Registrujeme první střelecký pokus. Z dálky to zkusil hostující Tony Kroos, ale střela se mu vůbec nepovedla a míč jen těsně minul rohový praporek.
3
Bayern je opět u míče a snaží se něco vymyslet. Domácí ale zatím velmi dobře napadají.
2
K vidění je zatím velké množství nepřesných přihrávek a zřejmě se na kombinaci podepisuje i stav hrací plochy, který není úplně ideální.
1
K míči se ale hned dostali hostující fotbalisté, kteří se tlačí před branku moskevského celku.
1
Úvodní výkop obstarali hráči CSKA.
1
-1
Vše je připraveno a utkání může začít. Jdeme na to...
-2
Na programu je znělka Ligy mistrů.
-3
Hráči už jsou na trávníku. Začalo sněžit, tak uvidíme, jak to zápas ovlivní.
-4
Hráči jsou připraveni a za malý okamžik je přivede hlavní rozhodčí Gautier na trávník.
-10
Pep Guardiola (trenér Bayernu) před utkáním: "Na místní mrazivé podmínky si musíme na hřišti rychle zvyknout. Byl to dlouhý let, ale stejně dlouhý let absolvovali hráči CSKA, když hráli u nás v Mnichově. Musíme podat zodpovědný výkon."
-12
Leonid Slutsky (trenér CSKA) před utkáním: "Naším cílem je předvést co nejlepší výkon. Když se nám to povede, tak máme šanci, protože si myslím, že jsme schopni dostávat se do šancí proti jakémukoliv týmu na světě. V prvním vzájemném utkání se nám v útoku příliš nedařilo, a to se dnes musí zlepšit."
-30
Do začátku utkání zbývá zhruba 30 minutek. Už nyní je jasné, že hráče nečeká nic lehkého, protože teplota se pohybuje na -7 °C.

CSKA Moskva: Akinfejev (C) – Nababkin, V. Berezuckij, Ignaševič, Ščennikov – Zuber, Wernbloom, Honda, Milanov, Tošić – Musa.
Náhradníci: Čepčugov – Vasin, Karavajev, González, Elm, Vitinho, Bazeljuk.

Bayern München: Neuer – Rafinha, J. Boateng, Dante, Alaba – T. Müller, Martínez, Lahm (C), Kroos, Robben – Götze.
Náhradníci: Starke – van Buyten, Kirchhoff, Alcântara, Weiser, Højbjerg, Green.

Rozhodčí: Gautier – Stien, Gringore.
První vzájemný zápas

První vzájemný zápas se hrál 17. září v Allianz Areně. Bayern tehdy na ruského soupeře vlétl a už ve 4. minutě šel do vedení, trefil se totiž David Alaba. Druhou branku přidal ve 41. minutě Mario Mandžukič a třetí trefu obstaral v 68. minutě Arjen Robbe. Bayern v utkání jasně dominoval a nakonec vyhrál zcela zaslouženě 3:0.
Bayern München

Bayern v loňské sezoně Ligu mistrů vyhrál a také letos válcuje jednoho soupeře za druhým. Ve skupině D zatím vyhrál všechny čtyři zápasy, navíc při impozantním skóre 12:1, což mluví za vše. Celek z Bavorska přijel do Ruska s jasným cílem, vybojovat tři body a zajistit si první místo ve skupině.

Mnichovský celek to ale nebude mít v Rusku vůbec lehké, protože na marodce je stále několik hráčů. Chybí Franck Ribéry, Bastian Schweinsteiger, Xherdan Shaqiri, Claudio Pizarro, Diego Contento, Holger Badstuber a také útočník Mario Mandžukič.

Odehrané zápasy:
Plzeň – Bayern 0:1
Bayern – Plzeň 5:0
Manchester – Bayern 1:3
Bayern – CSKA 3:0
CSKA Moskva

Moskevský celek má na svém kontě zatím tři body, které získal v zápase s plzeňskou Viktorii, kterou porazil 3:2. CSKA tedy bojuje o postup do Evropské ligy a zatím drží postupovou třetí pozici.

Zástupci ruského celku před tímto utkáním uvedli, že Bayernu chtějí tento zápas maximálně znepříjemnit a pokusit se vybojovat nějaký ten bod, ale bude to velmi těžké.

Manchester – CSKA 5:2
CSKA – Manchester 1:2
CSKA – Plzeň 3:2
Skupina D

Z této skupiny postupují do další fáze Ligy mistrů první dva celky. Tým na třetí pozici si na jaře zahraje Evropskou ligu.

Skupina D:
1. Bayern 12:1 12 bodů
2. Manchester City 11:6 9 bodů
3. CSKA 6:12 3 body
4. Plzeň 2:12 0 bodů
Zdravím všechny příznivce té nejlepší kopané. Prestižní Liga mistrů má na programu páté zápasy v základních skupinách a my budeme sledovat duel mezi CSKA Moskva a Bayernem Mnichov. Favoritem tohoto zápasu je německý celek, který tuto soutěž v loňské sezoně vyhrál.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.