Real Madrid tak stejně jako Chelsea postupuje do semifinále. O dalších týmech se rozhodne zítra. Budeme na onlajnech u toho. Díky za pozornost a hezký večer.
První zápas zvládl Real Madrid 3:0 a díky tomuto výsledku postupuje do semifinále. Dnes to ale neměl vůbec lehké a především první poločas totálně prospal. Že nedal penaltu, je věc jiná, ale Dortmund dvakrát pustil do šance a jeho naděje žila. Pak velká šance a tyč Mchtitarjana, ale gól už žádný nepřišel.

Real Madrid – Borussia Dortmund 3:0, 0:2 (3:2) – postupuje španělský celek.
I když chytil penaltu a dělal co mohl, nakonec to na postup nebylo. Borussia sice nebyla daleko od prodloužení, ale takový je fotbal. Němce může mrzet především první zápas, ve kterém vysoko prohráli. Dnes to byl zcela odlišný výkon a může mít příslib do budoucna. Teď už se mohou svěřenci Jürgena Kloppa soustředit pouze na Bundesligu, kde potřebují hájit druhé místo před dotírajícím Schalke.
Je dobojováno. Real Madrid přežil obrovský tlak svého soupeře, který ve druhém poločase sahal po dorovnání svého manka. V jednom případě pomohla i tyč. Pochvalu zaslouží i výtečný Casillas, který v kritických momentech neskutečně španělský tým podržel. Pravdou je, že Real chodil do brejků, ale nedokázal s nimi naložit nejlépe. I Weidenfeller působil velice jistě.
Dnešní utkání sledovalo 65 829 diváků.
90+3
Žlutou kartu dostává Kevin Großkreutz (Borussia Dortmund).
90+3
...zatímco Weidenfeller hned celou šestici. Hlavně z brejků Realu dokázal svůj tým podržet.
90+3
Casillas si v tomto zápase připíše čtyři zákroky...
90+3
Už běží třetí minuta nastavení, už nám rozhodčí přetahuje. Vypadá to, že už to Borussia nemá šanci stihnout.
90+2
Hektický závěr Real nakonec zvládá. Kouskuje hru a tím střídáním Dortmund totálně vypadl z tempa.
90+2
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Karim Benzema, přichází Raphaël Varane.
90+2
Žlutou kartu dostává Karim Benzema (Real Madrid CF).
90
Nastavují se pouze dvě minuty nad rámec zápasu. Mnoho času nezbývá, navíc bude Real takticky střídat.
89
Znovu se uvolnil Benzema a přihrál do ohně, ale tam byl připravený hasič požáru Weindenfeller. Důležitý zákrok před dotírajícím Balem.
88
Špatný centr a Bale šel do útoku s Benzemou. To bylo přímo smrtící přečíslení a zdálo se, že ve vápně přišlo stažení, ale pokutový kop se podruhé v zápase nepíská.
87
Lewandowski vybojoval rohový kop. Vše se stěhuje před Casillase.
86
Německý klub kombinuje po pravé straně, ale protivník výborně napadá. Možná si domácí trochu pomáhají za hranicí pravidel, ale dřou neskutečně. Bojují, to se jim musí nechat.
85
Čeká nás jistě dramatický závěr, na hřišti to přímo vře. Borussia hraje o všechno. Potřebuje jeden gól na prodloužení.
84
Emoce na pochodu mají oba celky, jde skutečně o hodně. Čas se ovšem domácím neskutečně krátí a Real drží zuby nehty těsný rozdíl.
83
Žlutou kartu dostává Casemiro (Real Madrid CF).
82
Žlutou kartu dostává Pierre-Emerick Aubameyang (Borussia Dortmund).
81
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Piszczek, přichází Pierre-Emerick Aubameyang.
80
Opět se před bránou pohyboval Benzema, ale svou akci překombinoval a nenašel svého parťáka Modriče. Ten byl mnohem lépe postavený.
78
Činit se musel i skvělý Weidenfeller, kterého diváci musí milovat. Naprosto výborný výkon a další z mnoho důležitých zákroků. Další pokus na něj vyslal Karim Benzema, ale neuspěl. Jistý zákrok a Dortmund je stále ve hře.
76
Velká škoda pro Großkreutze nebo šikovného Mchitarjana. Oba měli velké šance v tomto druhém poločase a vždy mnoho nechybělo. Především individuální akce druhého jmenovaného volala po gólu. Tyč však překazila zástupci Bundesligy radost.
75
No, tak tohle ne. Reus velice ochotně upadl na trávník a jeho divadelní vložku ocenil slovinský rozhodčí Skomina žlutou. Nicméně diváci stále ženou svůj tým kupředu a hraje na území doposud postupujícího celku.
75
Žlutou kartu dostává Marco Reus (Borussia Dortmund).
74
Kouč Klopp ještě nestřídal, ale v podstatě ani nemusel. Jeho tým je v tempu a na střídačce stojící Ronaldo si okusuje nervozitou nehty. Hraje se skvělý fotbal plný šancí a především domácí si chtěji vybojovat minimálně prodloužení.
73
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází di María, přichází Casemiro.
72
Teď už opravdu střídání, Real potřebuje přerušit hru a malinko rozhodit soupeře z toho velkého tlaku.
70
Dvacet minut před koncem základní hrací doby se Real snaží utlumit ten tlak, který poslední minuty prožíval. Byl jako na kolotoči a nevěděl, kde mu hlava stojí. Dortmund hraje fantastický zápas a jeho stíhající jízda stále není u konce.
69
Casillas je pod drtivou palbou soupeře. Dvě tutovky měla Borussia, nejprve opět aktivní Mchitarjan vypálil do připraveného španělského brankáře, aby o pár chvil střílel z malého vápna Großkreutz. Opět trefil jen vyběhnutého hrdinu posledních minut.
68
Žlutou kartu dostává Daniel Carvajal (Real Madrid CF).
67
Už se na to nemohl dívat Carvajal a pořádně přibrousil domácí hráče.
66
Tak tomu se říká drtivý tlak, co předvádí hráči ve žlutých dresech.
65
Dortmund chce vyrovnat, chce vybojovat alespoň prodloužení. K odraženému míči se dostal Piszczek a zakončoval doprostřed brány. Tam Casillase zastoupil jeden z obránců a vykopl míč z brankové čáry.
64
Nic to nemění na faktu, že mohlo být pro Real velmi špatně. Mchitarjan dostal přesný pas na hranici vápna, s míčem se dostal do palebné pozice a dokonce stihl udělat Casillasovi kličku. Pak se však dostal do složitého úhlu, ale ani toho nezlomilo. Střelou z první napálil tyč španělského gólmana.
63
Tak beru zpět, probíhá ošetření. Jednak Großkreutze a jednak Carvajala.
62
Konat se bude střídání, to už je jasné. U lajny je pořádně rušno.
61
Ještě před tím Reus reklamoval faul na svou osobu, ale standardka se nekoná.
60
Hodina hry za námi a vypadá to, že se bude střídat.
59
Především Bale a Benzema, na ty si musí domácí dávat velký pozor. Jürgen Klopp neustále povzbuzuje své hráče a nutí je k větší aktivitě, tou ale nyní hýří Real.
58
První poločas vyloženě prospal, ale teď je lepší. A snaží se využívat mnohem víc otevřenou obranu Dortmundu.
57
Real dělá soupeři problémy, najednou je to ten tým, který první zápas bezpečně zvládl.
56
Další obrovská šance Realu a v ní samozřejmě nezadržitelný Bale. Ten svým pohybem dělá domácí obraně pořádnou neplechu a Weidenfeller málem kapituloval. Střela hráče Realu byla vyslána placírkou, leč šla těsně vedle.
55
Coentrão dlouho držel míč a snažil se odcentrovat z pravé strany, ale neměl šanci ani prostor.
54
Času má stále dostatek, hraje se na území Realu.
54
Nesmí však zapomínat na zadní vrátka, Dortmund do nich začal zase pořádně bušit.
53
Utkání je správně vyhecované a hraje od podlahy. To se musí divákům líbit. Navíc Real se konečně probudil a začal být mnohem nebezpečnější.
52
Na hřišti zůstal ležet Jojič a divákům se to vůbec nelíbilo. Hosté z toho vyvázli bez karetního ocenění.
51
Zápas dostává neuvěřitelný náboj a gradaci. Hraje se nahoru dolů a v obrovském tempu.
50
Těsně před pokutovým územím upadl Marco Reus a dožadoval se standardky, marně.
49
Teď už to bylo vážnější a tutovka pro Real, který zdá se ožil. Ránu vyslal Bale přibližně z dvaceti metrů a Weidenfeller musel balon vytáhnout mimo svou bránu. Opět perfektní zákrok klíčového muže zápasu.
48
No, to nevypadalo vůbec špatně. Vlastně po penaltě druhá solidní možnost Realu to mohla být. Přetažený centr Baleho prošel na Benzemu, ale tomu nedovolil zakončit kapitán a brankář v jedné osobě.
48
Borussia začala útočně, potřebuje ještě jeden gól na to, aby se alespoň prodlužovalo.
46
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Asier Illarramendi, přichází Isco.
46
Hráči se vrací na hřiště a jsem sám zvědav, co bude předvádět Real, který k zápasu přistoupil hodně vlažně.

Druhý poločas začne přibližně ve 21:48.
Tak to bychom měli. Prvních dvacet minut patřilo Realu, který držel míč na svých kopačkách a zdálo se, že hraje v klidu. Mohlo se uklidnit ještě víc, to by však di María musel proměnit pokutový kop. Weindenfeller předvedl skvělý a nesmírně důležitý zákrok. Díky tomu domácí nastartovali svůj stroj a přišlo vedení po akci Reuse. Ten stejný hráč přidal do poločasu ještě jeden gól a rázem je tu stav, který je pro Dortmund velice nadějný.
45+1
45
Nad rámec poločasu se nastavuje jedna minuta.
44
Kvapem běžel Benzema proti domácímu brankáři, ale ten malou domů v pohodě ustál.
42
Pozvolna se blížíme ke konci prvního poločasu, který nabídl zajímavou zápletku a průběh.
41
Stále se hraje na území Madridu, který do poločasu potřebuje ustát ten tlak.
40
Samozřejmě velký problém penalta di Maríi. Mohlo být ve výsledku 0:4 a komplikace pro Dortmund téměř neřešitelná. Místo toho je zde stav, který je velmi nadějný.
39
Real je pod tlakem a možná za to může i jeho bohorovný přístup. Nastoupil do utkání velice vlažně a chtěl uspat hada. Jenže ten se probudil a zatím dvakrát uštknul soupeře.
38
A dějí se věci i nadále. Lewandowski má chuť ještě dorovnat skóre. Jeho prudkou ránu však brankář Real dokázal zachytit do náruče.
37
Dortmund právě vstřelil branku!
Tak to je neskutečný zápas a jeho samotný průběh. Tlak BVB vygradoval v další lekci pro španělský tým, jenž působí poněkud ospale. Domácí se dostali do dalšího rychlého brejku a Casillas se nestačí divit, co se to kolem něj děje. Nejprve trefil z hranice vápna Lewandowski tyč, od ní se míč odrazil přesně na kopačky MARCO REUSE a německý fotbalista podruhé v duelu dorazil kulatý nesmysl do prázdné svatyně. Asistence: Robert Lewandowski.
35
Real se snaží uklidnit hru a zase je s míčem na svých kopačkách co nejdál od své brány.
34
Posléze znovu exekutor standardek Reus rozehrával rohový kop, tentokrát ale ve vápně nikoho nenašel.
33
Stále se hraje na útočné polovině Dortmundu, který chce ještě do poločasu své skóre vylepšit. Rozhodně k tomu neměl v několika případech daleko.
32
Mohlo být 2:0. Parádní centr poslal Reus na hlavičku Hummelse a ten pořádně protáhl brankáře Casillase. Jeho rukavice vytáhly míč nad bránu.
31
Alonso fauloval Kircha a bude z toho velice zajímavá standardka pro domácí tým.
31
Žlutou kartu dostává Xabi Alonso (Real Madrid CF).
29
Hodně se na obou stranách přitvrdilo, rozhodčí Skomina to nemá vůbec jednoduché. Tentokrát šel do ostrého souboje Alonso.
28
Na druhé straně zahrozil Alonso, ale dlouho se s míčem na kopačkách neohřál.
27
Žlutou kartu dostává Sergio Ramos (Real Madrid CF).
26
Ramosovi tečou nervy a nyní si koleduje o žlutou kartu. Také to vypadá, že ji vyfasuje.
25
Tohle Borussia potřebovala, dostat se do tempa a dostat se do kontaktu. Je zpátky v zápase, teď už jen "dva" góly, aby se případně prodlužovalo.
24
Najednou je Borussia v laufu, přesně tohle potřebovala. Další slibnou šanci měl po centru Durma jeho spoluhráč Reus, ale těsně minul španělskou bránu.
24
Poprvé to nevyšlo, nyní už ano. Trest za neproměněnou penaltu přichází v tuto chvíli. MARCO REUS se dostal k míči po prodloužení hlavou od nešťastníka Pepeho, kterého ještě chtěl zachránit vyběhnuvší Casillas, ale u míče byl pozdě a Reus mu udělal kličku. Zakončení do prázdné, to už je většinou jasná záležitost.
22
Míč je za bránou německého brankáře, ale nebyla to díky žádné šanci protivníka. Pouze nepřesný centr Modriče.
20
A pak že se nic neděje. Poslední minuty byly velmi zajímavé a udeřit mohlo na obou stranách. Především penalta Realu, to by se mělo dávat. Nicméně pochvalu zaslouží kapitán ve službách dortmundského kormidla Weidenfeller.
18
Vzápětí mohl přijít trest na druhé straně. Do obrovské šance se dostal útočník Lewandowski a jeho pokus skončil těsně vedle Casillasovy brány.
17
Tým Real Madrid CF neproměnil pokutový kop. Tak to je neuvěřitelné, Weidenfeller drží akcie svého týmu stále na nejvyšší úrovni. Střelu di Maríi dokázal německý brankář vytáhnout mimo tři tyče. Vystihl směr a poté s pomocí obránců odpálil míč do zámezí.
16
A je to tak! Piszczek zahrál ve vápně rukou, když blokoval centr Coentrãa a rozhodčí ani na chvíli nezaváhal. Tak to je velká šance pro hosty, kteří mohou jít do vedení.
15
Dle všeho to vypadá na pokutový kop. Ruka ve vápně?
14
Něco změnit se snažil Mchitarjan, ale jeho centr neprošel před Casillasovu bránu.
13
Hosté si však hrají svůj typický ťukec fotbal a domácí běhají bez míče. Nejhorší možná varianta pro Dortmund.
12
Jeho tým by potřeboval najít skulinku, kudy by se dostal přes obranu Realu.
11
Jürgen Klopp pochoduje ve svém výběhu a má rozhodně o čem přemýšlet.
10
Deset minut za námi a je to spíš šachová partie. Real v klidu kolébá soupeře a do ničeho ho nepouští.
9
Zahrával jej di María, ale daleko nepochodil. Jeho pokus zablokovala s jistotou obrana.
8
První rohový kop zápasu, bude ho zahrávat Real Madrid.
7
A také brnká na nervy fanouškům svým bohorovným přístupem. Dlouho drží míč a nikam nepospíchá.
6
Reus se snažil něco vymyslet, ale Real se velice dobře pohybuje a blokuje rozehrávku.
5
Stále sledujeme takový rozháraný zápas, nepřesné přihrávky a nervozita je patrná. Především ze strany Borussie.
4
Dlouhým nákopem to zkoušel Durm, ale lahůdka pro zkušeného Casillase. To je nestor mezi brankáři ve fotbalovém světě.
3
Domácí se nemohou dostat za svou polovinu, čekají na nějakou mezírku, kudy si proklestili cestu přes obranu svého dnešního soupeře.
2
Real ukazuje, že si s míčem velice dobře rozumí a zatím ho má pod kontrolou.
1
Duel odstartoval, u míče ve žlutých dresech hrající Borussia. Ta bude muset čelit hned trojici útočníků Realu. Rozestavení 4-3-3 napovídá, že hosté nebudou chtít ponechat nic náhodě.
1
Teď už je vše připraveno, nažhavený Dortmund bude určitě chtít oživit své postupové šance.
Jdeme na hymnu Ligy mistrů, chytlavou to a přímo posvatnou záležitost.
Slovinský rozhodčí Damir Skomina přivádí na hrací plochu oba týmy, na které čeká fantastická atmosféra v BVB Areně. Jako vždy kolem 80 tisíc natěšených diváků čeká pěkný a útočný fotbal.

Borussia Dortmund: Weidenfeller (C) – Piszczek, Friedrich, Hummels, Durm – Großkreutz, Jojić, Mchitarjan, Kirch, Reus – Lewandowski.
Náhradníci: Langerak – Papastathopulos, Hofmann, Şahin, Ducksch, Aubameyang, Schieber.

Real Madrid CF: Casillas (C) – Carvajal, Pepe, Ramos, Coentrão – Illarramendi, Alonso, Modrić – di María, Benzema, Bale.
Náhradníci: Diego López – Varane, N. Fernández, Casemiro, Isco, Ronaldo, Morata.

Rozhodčí: D. Skomina – B. Ul – G. Cariolato.
Vzájemný zápas:

Real Madrid CF – Borussia Dortmund 3:0 (2:0)

Branky: 3. Bale (Carvajal), 27. Isco, 57. Ronaldo (Modrić)

Karty: 18. Reus (DOR), 29. Kehl (DOR), 87. Großkreutz (DOR)

Držení míče: 59 % : 41 %

Střely na branku: 15:8

Střely mimo: 4:5
Rozhodčí:

Damir Skomina (Slovinsko) – B. Ul (Slovinsko) – G. Cariolato (Itálie).

Čtvrtý rozhodčí: J. Praprotnik (Slovinsko).
Borussia Dortmund:

Druhý celek Bundesligy sice vítězí, ale už to není ten top výkon, na který jsou diváci zvyklí. Remíza s Schalke 0:0, těsná výhra 3:2 ve Stuttgartu a nedávno 2:1 s Wolfsburgem, který v duelu vedl. Nebylo mu to však nic platné.

Pokud se chce německý celek probojovat po roce znovu do semifinále, čeká ho nelehký úkol. Naděje sice umírá poslední, ale ta šance je hodně teoretická. Nechme se překvapit, každopádně nás čeká kvalitní mač hodný Ligy mistrů.
Real Madrid

Španělé mají momentálně obrovskou formu a hrají ve velké pohodě. Vždyť poslední tři zápasy zvládli naprosto famózně. Výhra 5:0 s Vallecanem, 3:0 s Dortmundem v rámci LM a o víkendu vysoká výhra 4:0 v San Sebastianu.

Ani jednou neinkasovali a jejich obrana působí jako pevná žula. Dnes budou odolávat německým nájezdníkům, kteří potřebují vstřelit minimálně tři branky a ani jednou neinkasovat. V tomto případě by se prodlužovalo.
Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Hezký večer přeji u odvetného zápasu v rámci Ligy mistrů. Čtvrtfinále je v plném proudu a dnes čeká na účastníka Bundesligy pořádně velké sousto. Nejen, že přijede věhlasný Real Madrid, ale je potřeba smazat náskok z prvního zápasu. Ten se svěřencům Jürgena Kloppa vůbec nevydařil a ve Španělsku prohráli žlutí 0:3.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.