To je z mé strany pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a někdy se u fotbalové Ligy mistrů těším opět na počtenou!
Ve druhém utkání skupiny B remizoval Juventus Turín s Realem Madrid 2:2, což znamená, že na čele tabulky zůstává Real s 10 body, druhý je se 4 body Galatasaray, ale Kodaň je nyní třetí pouze kvůli horšímu skóre ze vzájemných zápasů s tureckým soupeřem. Překvapivě až na poslední čtvrtou příčku se propadl Juventus, jenž nasbíral pouze 3 body za remízy.
Zaplněný stadion Parken slaví! FC Kodaň totiž vítězství 1:0 uhájila a plnohodnotně se tak vrací do hry o postup ze skupiny. Druhý poločas už toho zdaleka nepřinesl tolik jako úvodní dějství, což bylo dáno tím, že se domácí soustředili především na bránění těsného vedení. Vše podstatné jsme tak viděli v první půli. Rozhodující gól padl už v 6. minutě, kdy z malého vápna poslal míč do sítě Braaten.
90+4
Bruma zahrál roh hodně špatně. Jeho centr končí za domácí bránou a Wiland bude rozehrávat. Je asi rozhodnuto.
90+4
Ještě roh pro hosty.
90+3
Po centru Amrabata se ve vápně otáčel s míčem Burak, ale k zakončení ho domácí nepustili.
90+2
Hráči Galatasaraye to zkouší dlouhými nákopy, zatím však také bez výsledku.
90+1
Rozhodčí nastaví čtyři minuty.
89
Po nákopu Riery a prodloužení Drogby se Wiland nedohodl s obráncem Sigurdssonem, který před domácím brankářem odhlavičkoval míč. Naštěstí pro Kodaň z tohoto nedorozumění hosté nic nevytěžili.
88
Hosté si přihrávají na půlce v době, kdy by už měli tlačit vše do vápna...
87
Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází Claudemir, přichází Georg Margreitter.
87
Galatasaray nyní ztratil balón a domácí mohou šetřit vteřinky. Hostující zdlouhavé kombinace postrádají efekt.
85
Drogba se tlačil před zkušeného Mellberga příliš důrazně a sudí Atkinson mu odpískal faul.
85
Střídání v týmu Galatasaray Istanbul: ze hřiště odchází Burak Yilmaz, přichází Nordin Amrabat.
84
Riera na půlící čáře trefuje skluzem Bolañose a dostává vůbec první žlutou kartu, kterou jsme v utkání viděli.
83
Kapitán hostí Inan rozehrával standardku z levé strany. Slabá hlavička Buraka Yilmaze ale nemohla Wilanda překvapit.
82
Domácí fanoušci reklamují faul Chedjoua na Braatena. Místo toho budou vhazovat hosté.
81
Domácí se již soustředí jen na obranu, případné vítězství by je reálně vrátilo do hry o postup.
80
Rierův centr z levé strany boxuje nad hlavami nabíhajících soupeřů Wiland.
79
Jørgensenův centr odvrácen hostujícím obráncem. Průnik Braatena pak nevedl ani k rohovému kopu. Rozehrává hostující brankář.
78
Domácí chtěli trochu podržet míč, ale Bolaños pokazil přihrávku.
77
Po rohu Riery míč vyboxoval Wiland a domácí obránci následně uklidili míč přes půlící čáru.
76
Střídání v týmu Galatasaray Istanbul: ze hřiště odchází Semih Kaya, přichází Umut Bulut.
75
Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází Youssef Toutouh, přichází Thomas Kristensen.
74
Po několika narážečkách před domácím vápnem se dostal ke střele Drogba. Jeho pokus však směřoval jen do míst, kde stál Wiland, který si snadno poradil.
73
Domácí už mají v útoku pouze Braatena. Ten zase číhal za obránci Galatasaraye, ale neutekl.
71
Hosté kopali dva rohy v krátkém sledu. Po tom druhém vznikl v šestnáctce domácích závar a po následném centru si na zadní tyč nabíhal Chedjou. Na míč však nedoskočil.
69
Drogba se za šestnáctkou opřel do míče a pořádně protáhl Wilanda. Ten byl však u své levé tyče včas a vytlačil balón mimo.
68
Po dlouhém autu Claudemira skončil balón v Iscanových rukavicích.
68
Iscan centr Bengtssona vyboxoval.
67
Hostující obranu otravovali Bolaños s Braatenem a je z toho rohový kop.
66
Burak Yilmaz se zapomněl v ofsajdu.
65
Drogbův centr domácí odklidili a právě zkušenému útočníkovi Galatasaraye byl následně odpískán faul na domácího kapitána Jacobsena.
64
Braaten se snažil zaběhnout za hostující obranu, ale přes stopery tureckého týmu se nedostal.
62
Střídání v týmu Galatasaray Istanbul: ze hřiště odchází Aydin Yilmaz, přichází Ceyhun Gülselam.
62
Bengtsson si na levé straně pěkně narazil s Toutouhem, ale ve finále akce podklouzl.
60
Další ostrý centr z levé strany posílal Bruma. Drogba na míč jen o kousíček nedoskočil.
59
Drogba posílal hodně nebezpečný míč na zadní tyč, kde před Burakem Yilmazem na poslední chvíli zakopl míč na roh jeden z domácích hráčů.
58
Po Bengtssonově rohu se na míč nedostal brankář Iscan, který jen naprázdno prolétl vzduchem a naštěstí pro něho ani nikdo z hráčů v bílém.
57
Jørgensen rychle vhodil aut právě na Bolañose, před kterým hosté zahráli na roh...
56
Zraněný Rúrik Gíslason nemůže pokračovat, střídá ho Christián Bolaños.
56
Galatasaray stále častěji drží míč na polovině dánského celku.
54
Ošetřován je domácí křídelník Gíslason, který si ublížil ve vzdušném souboji s Rierou.
53
Rieru v souboji 1 na 1 výtečně ustál Mellberg a je z toho aut pro domácí.
52
Několik tvrdých soubojů ve středu hřiště skončilo odpískaným faulem domácího Braatena.
50
Gíslason posílal pěknou kolmicí vpřed Braatena. Jeho souboj s Kayou však skončil faulem útočícího hráče.
49
Drogba byl v ofsajdu.
48
Centr z kopačky Aydina Yilmaze přelétl všechny v šestnáctce a míč skončil v autu.
47
Jacobsenův centr našel pouze hlavu Riery, jenž balón odklidil alespoň do autu.
47
Aktivní Gíslason si na polovině hřiště vynutil faul na svou osobu.
46
Ani jeden z trenérů o přestávce nesáhl ke střídání.
46
Statistiky 1. poločasu:

Střely na bránu – 5:4
Střely mimo – 2:3
Rohové kopy – 6:1
Držení míče – 50 % : 50 %
První poločas nabídl hodně zajímavý fotbal. Utkání zahájili mnohem lépe hráči Kodaně, kteří se již v 6. minutě ujali vedení zásluhou Braatena a měli i další šance na zvýšení, například Jacobsenova hlavička skončila na tyči. Fotbalisté Galatasaraye se začali probouzet až zhruba po dvaceti minutách hry, kdy nejprve Brumův gól nebyl uznán pro ofsajd a později zachránila tyč i domácí, když do ní poslal hlavou míč Melo. Prvních 45 minut přineslo velmi pěknou podívanou a my můžeme jen doufat, že utkání bude v podobném tempu pokračovat i nadále.
45+1
Bengtssonův centr hosté odvrátili a hned se ozvala píšťalka sudího Atkinsona, který ukončil první poločas.
45+1
Po sražené střele Gíslasona budou domácí kopat ještě jeden roh.
45
Sudí Atkinson nastaví první půli o minutu.
43
Na druhé straně zahrozil Drogba, ke kterému propadl centr zleva. Zkušený forvard však z první mířil nad.
42
Tohle může Kodaň mrzet! Braaten šel od půlící čáry sám na Iscana. Pokusil se hostujícího gólmana po zemi propálit, ale mířil příliš blízko středu brány a Iscan svůj tým zachránil.
42
Pro centr téměř od rohového praporku si došel Johan Wiland.
41
Jacobsen byl nucel poslat k zemi Aydina Yilmaze. Hosté mohou pokračovat ve svém snažení.
40
Na ostrý centr Ebouého jen o kousek nedosáhl Bruma. Domácí pak odklidili míč do bezpečí.
39
Úvod utkání se nesl jasně v režii domácích, ale Galatasaray je nyní stále nebezpečnější. Hráči hostí touží po vyrovnání ještě do přestávky.
37
Na hřišti zůstal ležet Delaney, který po chvilce odešel do zámezí. Ve hře by měl pokračovat.
36
Kolmice Brumy hledala Buraka Yilmaze, který na míč jen těsně nedosáhl. Pokud by dokázal přihrávku převzít, šel by sám na brankáře.
35
Po rohovém kopu Riery vyskočil nejvýše Felipe Melo, který hlavou trefil pravou tyč Wilandovy brány!
34
Eboué motal Bengtssona a nakonec je z toho roh pro Turky.
32
Bengtssonův centr na přední tyč byl odvrácen.
32
Je tu další rohový kop pro dánského mistra.
31
Aydin našel centrem z pravé strany Buraka Yılmaze, ten hlavičkuje pouze do náručí Wilanda.
29
Gíslason ve středu hřiště nedovoleně zastaven Brumou.
28
Průnik Aydina Yilmaze byl zastaven na hranici šestnáctky skluzem Sigurdssona. Aydin se diví, ale faul se nepíská.
27
Po faulu Jørgensena na Rieru zahrávali hosté zajímavou standardní situaci, ale centrovaný míč skončil hned na prvním bránícím hráči Kodaně.
26
Galatasaray se pomalu začíná dostávat do utkání a hra se postupně vyrovnává.
24
Bengtsson zahrával rohový kop z pravé strany, hosté se ubránili.
22
Gíslason byl přistižen v ofsajdu.
21
Na malém vápně se dostal k hlavičce Burak Yılmaz. Wiland ji stačil fantasticky vyrazit a dorážka Brumy sice skončila v síti, ale gól nemohl platit, jelikož mladý hráč Galatasaraye byl v ofsajdu. Ale to bylo opravdu první velké varování od svěřenců kouče Manciniho.
21
Aydin Yilmaz se teď zahnal s míčem až do autu, domácí budou vhazovat.
20
Aydin Yilmaz hledal v šestnáctce Drogbu, před ním dobře zasáhl Sigurdsson.
18
Velká šance domácích. Jørgensen poslal míč za obranu rozběhnutému Gíslasonovi, který se zprava řítil proti Iscanovi. Snažil se umístit míč na bližší tyč a minul jen o centimetry.
17
Riera ještě na útočné polovině fauluje Gíslasona, domácí mají míč.
15
Zdálo se, že Sigurdssonovi skočil v domácí šestnáctce balón na ruku a Drogba okamžitě reklamuje penaltu, ale Martin Atkinson žádné provinění neviděl.
12
Na druhé straně se dostal ke střele Eboué, ale napálil jen protihráče.
11
Domácí kopali krátce po sobě dva rohové kopy, ale ani jeden Bengtssonův centr nebezpečí pro Iscana nepřinesl.
10
Fotbalisté Kodaně hrají ve velké eufórii a Galatasaray je pod obrovským tlakem.
8
A domácí nebyli daleko od druhého gólu! Bengtsson zahrál standardní situaci z pravé strany na vzdálenější tyč, kde se protlačil k hlavičce Jacobsen a míč zastavila až branková konstrukce!
6
Kodaň právě vstřelila branku!
Skvělý začátek pro dánský tým! Claudemir na pravé straně chytře vysunul Gíslasona, který poslal do šestnáctky přízemní centr, jenž přes obranu Galatasaraye propadl až na malé vápno, kde míč pohotově sklepl k tyči DANIEL BRAATEN. Iscan neměl šanci zasáhnout.
4
Jacobsen zahrával roh na přední tyč, obrana hostí odkopla do bezpečí.
4
Bengtsson vybojoval an Ebouém rohový kop.
3
Na trávníku zůstává ležet domácí Claudemir, ale faul se k nelibosti fanoušků FC Kodaň nepíská.
2
Eboué se dostal k balónu pouze za cenu faulu na Bengtssona.
2
V bílém hrající domácí se ujali míče a snaží se v bouřlivé atmosféře něco vymyslet.
1
Riera zastavil na polovině hřiště faulem domácího Gíslasona.
1
Na stadionu Parken je již teď elektrizující atmosféra. O tu se starají nejen domácí příznivci, ale také plný sektor horkokrevných příznivců Galatasaraye.

FC Kodaň: Wiland – Jacobsen (C), Mellberg, Sigurdsson, Bengtsson – Gíslason, Claudemir, Delaney, Braaten – Jørgensen, Toutouh.

Náhradníci: Busk Jensen – Margreitter, Remmer, Kristensen, Bolaños, Vetokele, Santin.

Trenér: Ståle Solbakken

Galatasaray Istanbul: Iscan – Eboué, Kaya, Chedjou, Riera – Bruma, Inan (C), Melo, Yilmaz – Drogba, Yilmaz.

Náhradníci: Ceylan – Nounkeu, Sarioglu, Gülselam, Kurtulus, Bulut, Amrabat.

Trenér: Roberto Mancini

Rozhodčí: Atkinson – Kirkup, Long (ENG).
Utkání povedou angličtí rozhodčí. Hlavním je z Premier League známý Martin Atkinson a na autových čarách mu budou s praporky asistovat pánové Peter Kirkup a Simon Long. V LM je samozřejmostí také přítomnost dvojice brankových sudích, kterými dnes budou Andre Marriner a Kevin Friend. Na pozici rezervního rozhodčího byl delegován Stuart Burt.
Předzápasové hlasy trenérů:

Ståle Solbakken (FC Kodaň)
Jsem si jist, že to bude těžký zápas s pár šancemi na obou stranách. Byl bych velmi zklamán, pokud by byla i dnes mezi oběma týmy taková výkonnostní propast jako v Istanbulu. V prvním poločase Galatasaray předvedl nejlepší výkon ze všech jejich zápasů, které jsem v letošní sezóně viděl. V prvních 20 – 25 minutách nás zabili. Nechali jsme je hrát v nebezpečných prostorách. To je však nyní minulostí a my se musíme vrátit k tomu, co umíme nejlépe. Ztráta Wesleyho Sneijdera je pro ně velká rána, ale já sledoval jejich poslední zápas a hráli velmi dobře i poté, co musel odstoupit. Musíme se soustředit na vlastní hru a být disciplinovaní v obraně.

Roberto Mancini (Galatasaray Istanbul)
Tento zápas pro nás bude velmi obtížný. Kodaň má v Solbakkenovi dobrého trenéra. Po porážce 1:6 v prvním kole proti Realu Madrid jsme byli v obtížné situaci, ale nyní stále žijeme. Je to těžká skupina, ale všechno je možné. Eray İşcan (nahradí zraněného Musleru) je mladý brankář, ale věřím mu stejně jako všem mým hráčům. Bude to jiné utkání než v Istanbulu, protože Kodaň je doma silná. Juventus a Real jsou v boji o postup velmi obtížní protivníci, ale věřím, že to můžeme dokázat.
Zatímco domácí kouč Solbakken má k dispozici kompletní kádr, tak lodivod tureckého mužstva Roberto Mancini musí před duelem v Kodani počítat i ztráty. Brankář Fernando Muslera si v pátečním ligovém utkání proti Konyasporu zlomil prst a ve stejném duelu si poranil stehno také Wesley Sneijder. Chybět budou samozřejmě i dlouhodobí marodi Hakan Balta, Gökhan Zan a Ufuk Ceylan.
FC Kodaň (4. místo, 3 zápasy, 0 výher, 1 remíza, 2 porážky, skóre 2:8, 1 bod)
Hráči dánského mistra jsou zatím ve skupině B nejhorším týmem. Hned na úvod sice dokázali doma překvapivě obrat o body slavný Juventus, který si do Turína odvezl pouze remízu 1:1, ale následné dva výjezdy ven už byly jednoznačnou záležitostí soupeřů Kodaně. Nejprve si proti ní s chutí zastřílel Real Madrid – 4:0 a také Galatasaray dokráčel vcelku s přehledem k vítězství 3:1. Fotbalistům FC Kodaň se letos zatím příliš nedaří ani v domácí nejvyšší soutěži, kde jim utekl začátek a po čtrnácti kolech jsou tak až čtvrtí se sedmibodovým mankem na vedoucí FC Midtjylland.
Galatasaray Istanbul (2. místo, 3 zápasy, 1 výhra, 1 remíza, 1 porážka, skóre 6:9, 4 body)
V kádru Galatasaraye figuruje řada zajímavých fotbalistů. Didier Drogba, Wesley Sneijder nebo Felipe Melo mají ve fotbalovém světě velké jméno. Však se tento na pohled silný tým také drží ve hře o postup do jarní fáze Ligy mistrů. Suverénní Real Madrid už sice na první příčce všem výrazně uniká, ale druhý z favoritů, Juventus, se nachází až na třetím místě právě za Galatasarayem. Turecký klub do LM vstoupil ostudným domácím debaklem 1:6 s Realem, ale poté dokázal vyválčit bod za remízu 2:2 v Turíně a na domácím stadionu přehrát 3:1 FC Kodaň. Po deseti kolech turecké ligy je Galatasaray v tabulce čtvrtý se ztrátou šesti bodů na vedoucí městské rivaly z Fenerbahçe.
Tabulku skupiny B vede suverénní Real Madrid s 9 body, druhý je Galatasaray se 4 body a třetí Juventus Turín má body 2. Na posledním čtvrtém místě je s jediným bodíkem FC Kodaň.
Vítám tu všechny příznivce kvalitního fotbalu. V úterý a ve středu je na programu již čtvrté kolo skupinové fáze Ligy mistrů a já Vás provedu soubojem mezi dánským FC Kodaň a tureckým velkoklubem Galatasarayem Istanbul. Tento zápas je pro oba týmy velmi důležitý, neboť může hodně napovědět o postupové tajence ve skupině B. Dánský celek je s jedním bodem v průběžné tabulce na posledním čtvrtém místě, Galatasaray má o tři body více a je druhý za suverénním Realem. Oba týmy se již utkaly před dvěma týdny v Istanbulu a domácí Galatasaray tehdy zvítězil 3:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.