Ode mne je to pro dnešek vše, přeji Vám poklidný zbytek večera a těším se u dalších onlajn přenosů.
Ozval se hvizd hlavního arbitra, který značí konec utkání. Ve druhé půli jsme stejně jako v té první byli svědky jedné branky. I tato padla do sítě Lyonu. Na svědomí jí má Seferovič, který se v 50. minutě trefil výstavní střelou. Real Sociedad si tak do odvety odváží výborný výsledek 0:2. Dalším problémem pro Lyon je fakt, že Biševač dostal červenou kartu a v odvetě tak bude chybět.
90+3
Domácí již jen kombinují s míčem na vlastní polovině, jasně vědí, že dnes už s utkáním nic neudělají.
90
Sudí nastaví v dnešním utkání ještě tři minuty nad rámec hrací doby.
89
Ohromná šance na konci utkání pro hosty! Pardo se dostal s míčem až do vápna, kde udělal kličku brankáři a mířil do odkryté branky, tam však na poslední chvíli zaskočil za Lopese Bedimo a dokázal dostat míč mimo branku! Třígólový náskok by se už horko-těžko doháněl.
88
Praporek pomezního sudího vlaje ve vzduchu, to znamená jediné – ofsajd a v něm Vela.
86
Cadumuro fauloval kousek od vápna Greniera a vykoledoval si tak žlutou kartu.
84
Carlos Vela se vydal na další výlet do vápna domácích, tentokrát si s ním dokázal obránce poradit, i když to podle mého trochu zavánělo faulem.
81
Poslední střídání v dresu hostí, Zurutuzu nahradí Pardo.
80
Hostující kapitán Xabier Prieto vidí žlutou kartu za svůj herecký výkon ve vápně soupeře.
79
Fotbalisté Lyonu začínají působit poněkud odevzdaným dojmem, což není v právě probíhající 79. minutě zrovna dobrým znamením.
77
Standardní situaci si na starost vzal Granero, jeho pěknou střelu přes zeď zneškodnil tygřím skokem Lopes!
76
Biševač fauloval Velu na hranici vápna a vidí za to druhou žlutou kartu, následně tedy i červenou. To je další velká nepříjemnost pro Lyon.
74
Ve velké šanci se ocitl Miguel Lopes, proti kterému ale včas vyběhl Bravo a jeho šanci zneškodnil! Teď hosty zachránil od pohromy brankář.
74
V tuto chvíli má Lyon až drtivou převahu, konečně se také probudili a fanoušci.
73
Další rohový kop však už nebezpečí znamenal, Fofana však hlavičkou nemířil vůbec přesně.
73
Domácí znovu zahrávali roh, tentokrát ale míč propadl mezi hráči až k postranní čáře.
71
Druhá změna v sestavě hostí je tu, na hřišti nebude pobíhat už žádný dnešní střelec, Griezmanna nahradí Gonzalo Castro.
70
Žlutou kartu vidí za potažení za dres Zurutuza.
69
Nedovoleně si ve středu pole počínal Gonalons, který poslal k zemi nového muže na hřišti Granera.
67
Na druhé straně pelášil na branku Griezmann, toho ale dobře pokryl tělem Bedimo.
66
Exekuci si vzal na starost Granier, který našel hlavu Gonalonse a ten svým pokusem rozezvučel pouze břevno! Asi největší šance domácích zůstává nevyužita!
66
Tentokrát se Fofana prezentoval dobrou útočnou aktivitou, když vybojoval pro svůj celek roh.
64
Poprvé střídá i trenér hostí, ten ze hřiště stahuje střelce druhé branky hostů, Seferoviče, kterého nahradí Granero.
62
Rychlý protiútok Lyonu skončil nepřesnou přihrávkou Lacazetty, ten se teď trochu unáhlil.
61
Do vápna Lyonu mířil krásný centr z pravé strany, k němu si našel cestu Seferovič, v dobré pozici ale branku minul. To by byla pro Lyon hodně velká rána.
58
O minutu později provedl domácí kouč hned dvě změny ve své sestavě. Hřiště opouští Benzia a Malbranque, které nahradí Danič s Bahlouhlim.
58
57
Granier fauloval před pokutovým území Realu Sociedad Bergaru, ani teď se tak Lyon nedostane k ohrožení branky.
56
Kapitán hostí, Xabier Prieto, byl nachytán v ofsajdu.
55
Hosté jsou naopak v dobrém rozpoložení, po rohovém kopu se k hlavičce dostal Inigo Martínez, Lopes byl tentokrát na místě.
53
Domácím fanouškům se vcelku pochopitelně nelíbí průběh utkání, což dávají svým pískotem jasně najevo.
50
Real Sociedad právě vstřelil branku!
Fotbalisté Sociedadu se rozhodli, že dnes budou střílet pouze výstavní branky! HARIS SEFEROVIČ se z levé strany vápna opřel do skákajícího míče a trefil se fenomenálně, Lopes se natahoval marně! Náskok Španělů je tak už dvoubrankový!
48
Fofana dnes již poněkolikáté propadl v obraně a dal tak šanci Seferovičovi, ten však pokazil nahrávku do vápna.
47
Následně si domácí vybojovali rohový kop, po němž se k hlavičce protlačil Gonalons, prostor mezi třemi tyčemi však netrefil.
46
Vela se tentokrát ocitl v roli faulujícího hráče, když položil k zemi Gourcuffa.
46
Fotbalisté obou celků jsou již na trávníku, druhá půle nám bude moci brzy začít.
Druhý poločas začne přibližně v 21:47.
A ta právě teď vypršela. Zatím jsme svědky velmi pohledného utkání, ve kterém bych se neodvážil ukázat na vítěze. I tak jdou do kabin spokojenější hosté, který se povedlo jednu šanci využít. Po centru Vely se v 17. minutě prosadil Griezmann. Uvidíme, co nám přinese druhá půle.
45
Ani oni ji však nedokázali využít. Hlavní sudí nastaví ještě jednu minutu navíc.
45
Podobnou šanci budou mít i domácí po faulu právě De La Belly.
44
Ze standardních situací ale dnes hosté nejsou nebezpeční.
43
Poslední minuty patří znovu celku ze Španělska, další faul za žlutou kartu spáchal Miguel Lopes, který poslal k zemi De La Bellu. Zkrácený roh pro hosty.
42
Carlos Vela dnes dělá domácí obraně velké problémy, tentokrát ho zastavil za cenu faulu Gonalons.
40
Dalekonosnou střelu Carlose Martineze má ve svých rukavicích Lopes.
38
Hosté zahrávali rohový kop, ten se jim ale zrovna dvakrát nevyvedl, míč z kopačky Griezmanna skončil v náručí Lopese.
37
Biševač vidí od hlavního sudího žlutou kartu za zbytečný zákrok na Velu.
35
Miguel Lopes se pustil do kombinace na malém prostoru s Lacazettem, nakonec z toho vznikla střela, která ale skončila nad brankou.
33
Bedimův zákrok uprostřed pole na Xabiera Prieta byl za hranicí pravidel.
32
Lacazette se s míčem prokličkoval až do vápna, kde se dostal do kontaktu s obráncem a spadl, k nelibosti fanoušků zůstala píšťalka hlavního arbitra němá. Dle mého názoru se ale jedná o správné rozhodnutí.
30
De La Bella se snažil přenést hru, míč se mu ale svezl po kopačce a tak se stal snadnou kořistí pro Lopese.
29
Domácí Lyon se začíná probouzet a dostává Real Sociedad pod tlak, po dalším ze svých rohů ale šance k vyrovnání nepřišla.
27
Gourcuff si teď skvěle narazil a střílel z vápna, jeho prudkou přízemní střelu vyrazil se vším úsilím Bravo na roh! Hodně důležitý zákrok hostujícího brankáře. Následný roh si už Španělé pohlídali.
26
I Lyon si vyzkoušel exekuci rohového kopu, hostující obrana vše ale zvládla.
25
Rohový kop však neznamenal pro Lyon žádné větší nebezpečí. Každopádně jsou hosté v úvodu utkání překvapivě aktivnějším celkem.
24
Griezmann se ocitl v další velké šanci, tentokrát dostal pas za obranu, přesprintoval Fofanu a střelou z úhlu pořádně vystrašil Lopese, který ale dokázal míč vyrazit na roh!
23
Hra se nyní odehrává spíše ve středu pole, ani jeden z týmů se nedokáže usadit na polovině soupeře delší dobu.
20
Domácí evidentně inkasovaná branka dost zaskočila, uvidíme, za jak dlouho se z toho stihnou oklepat.
17
Domácí však záhy přišli o míč a hosté se hnali do brejku, ten táhl Carlos Vela, který krásným centrem z levé strany našel úplně osamoceného ANTOINEHO GRIEZMANNA, který vystřihl parádní nůžky a poslal tak svůj celek do vedení! Opravdu nádherná branka!
16
Exekuci této standardky si vzal na svá bedra Zurutuza, domácí obrana se však měla na pozoru a už má míč ve svém držení.
15
První rohový kop dnešního utkání budou zahrávat hostující fotbalisté.
14
Do vápna hostí mířil pěkný centr, ke kterému si hledal cestu Benzia, při výskoku se ale provinil faulem.
12
První obrovská šance zápasu a v ní kdo jiný, než Carlos Vela! Ten se dostal po krásné přihrávce Griezmanna na vápno, odkud trefil tyč Lopesovy branky! Fanoušci na tribuně si hodně oddychli.
10
I obrana domácích zatím funguje dobře, ofsajdová past tentokrát sklapla na Carlose Velu.
9
Zatím se v Lyonu hraje velmi svižný, líbivý fotbal. Doufejme, že tempo hry alespoň nějaký čas vydrží.
8
Sám postižený se dostal po této standardní situaci ke střele, tentokrát však neměl seřízená mířidla a branku přestřelil.
7
První dnešní žlutou kartu uvidí Inigo Martínez za nepříjemný faul zezadu na Greniera.
6
Na druhé straně o sobě dal poprvé vědět Carlos Vela, jeho pokus z úhlu však rozvlnil pouze boční síť.
5
Po nádherné přihrávce za obranu mohl jít Lacazette sám na branku, jenže ho zastavil zvedlý praporek. Opakovaný záběr potvrdil správnost výroku sudího na lajně.
4
Lacazette se snažil vybojovat u rohového praporku míč pro svůj celek, místo toho ale fauloval.
2
Griezmann se uprostřed hřiště provinil proti pravidlům v souboji s Grenierem.
1
Oba celky již přichází v doprovodu hlavního sudího na hrací plochu za bouřlivého potlesku převážně francouzského publika.

Olympique Lyon: Lopes – Bedimo, Biševac, Fofana, Miguel Lopes – Grenier, Gourcuff, Malbranque, Gonalons (C) – Lacazette, Benzia

Real Sociedad San Sebastian: Bravo – Carlos Martínez, Cadamuro, De La Bella – Markel Bergala, Inigo Martínez, Xabier Prieto (C), Zurutuza – Griezmann, Seferovič, Vela

Rozhodčí: Milorad Mazič – Milovan Ristič, Dalibor Minič (Všichni Srbsko).
Real Sociedad – To španělský celek zažil vloni velmi vydařenou sezonu. V hodně nabité španělské konkurenci skončil na krásném čtvrtém místě se ziskem 66 bodů. Co se týče pohárové Evropy, vloni jí celek ze San Sebastianu neúčastnil. Ohromné nebezpečí bude pro Lyon určitě představovat Carlos Vela, který vloni rozvlnil síť hned čtrnáctkrát.

Ve Španělsku se stihlo odehrát pouze jedno ligové kolo, ve kterém Real narazil na Getafe, které doma bez problémů porazil 2:0.
Olympique Lyon – Francouzský celek vstupuje do čtvrtého předkola díky zvládnutému dvojutkání se švýcarským Grasshopperem, který porazil v obou utkání 1:0. Loňská sezona jim nevyšla úplně podle očekávání, v domácí lize skončili na třetí příčce za suverénním PSG a Olympique Marseille. Vloni hrál Lyon pouze Evropskou ligu, ale i zde byl jeho výkon trochu zklamáním, poté, co se ztrátou jednoho pouhého bodu skončil první v základní skupině před pražskou Spartou, nestačil v osmifinále na anglický Tottenham.

Francouzská nejvyšší soutěž má v této sezoně za sebou zatím jen dvě kola. V obou byl zatím Lyon suverénní a tak mu díky skóre patří průběžná první pozice.
Dobrý večer přeji všem fanouškům a fanynkám dobrého fotbalu. Liga Mistrů má dnes na programu své první zápasy čtvrtého předkola. Jedním ze zápasů je i utkání mezi Lyonem a Realem Sociedad.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.