S tímto konstatováním se s Vámi loučím, přeji vám pohodový zbytek večera a těším se u dalších onlajn přenosů.
A je dobojováno! Tak jsem se branky ve druhé půlce dočkali! A nakonec byly hned dvě! A obě zařídil Carlos Vela. Nejprve se trefil po rohu hlavou v 67. minutě. Vše nakonec dovršil v nastaveném čase krásným sólem! Po celkovém výsledku 4:0 postupuje Real Sociedad do základních skupin LM. Lyon si stejně jako vloni zahraje Evropskou Ligu.
90+1
Real Sociedad právě vstřelil branku!
Tak to byla fotbalová nádhera! CARLOS VELA předvedl sólo přes půl hřiště a přehodil padajícího brankáře! Tím tak zatloukl poslední hřebíček do rakve Lyonu!
90
V dnešním utkání nastaví sudí ještě další dvě minutky.
89
Domácí rozehráli roh u na krátko a snaží se s míčem vydržet u rohového praporku, to se jim ale dlouho nepovedlo.
88
Domácí publikum je na nohou! Na tomto stadionu uvidí na podzim zápasy základní skupiny Ligy Mistrů! To už je v tuto chvíli jisté.
87
Centr odvrátil mimo nebezpečí jeden z beků těsně před Fekirem.
86
Bahlouhliho střela skončila v rukavicích Brava.
84
Oba trenéři provedli poslední změny, odchází Markel Bergara a Gonalons, nahradí je Elustondo a Ferri.
84
84
Seferovič byl nachytán v ofsajdové pozici.
83
I další útok Lyonu domácí obrana přežila. Na ukazateli skóre už běží 83. minuta.
82
Pokračuje nekonečné dobývání branky Realu.
79
Xabiho Prieta nahradí Castro.
77
Hřiště opouští Gourcuff, nahradí ho Bahlouhli.
77
Žlutou kartu udělil slovinský sudí Umtitimu.
76
Na hřišti se toho v tuto chvíli moc zajímavého neděje, Lyon drží míč, díky dobrému postavení obránců ale v úctivé vzdálenosti od branky. Moc času jim už nezbývá.
74
Centr z pravé strany lapil bez problémů Bravo.
72
Poprvé střídá domácí trenér, Griezmanna nahradí Granero.
70
Domácí fanoušci hodně oživli, málo kdo již počítá, že by Lyon dokázal vstřelit tři branky, které by jim postup zaručili. Ale času na to mají ještě dost.
67
Domácí celek se dostává do vedení! Griezmann poslal míč z rohu přesně na hlavu CARLOSE VELY a ten nekompromisně překonal Lopese! Sociedad tak vede celkově 3:0 a základní skupiny Ligy Mistrů jsou hodně blízko.
66
Další příležitost pro Seferoviče! Ten se řítil z úhlu na branku, místo přihrávky ale volil střelu, Lopes vyrazil míč na roh.
65
Druhý poločas se nehraje již z daleka v takovém tempu jako ten první. Dá se ale očekávat zvýšená aktivita Lyonu s přibývajícím časem.
62
Lyon měl další standardku z dobré pozice. Zakončení si vzal na starost Gourcuff, z třiceti metrů ale přestřelil. Tato situace vyžadovala spíše centr.
60
Střílený centr do pokutového území nadělal Lopesovi malé problémy, nakonec ale vše zvládl.
58
Lyon opět nezvládl exekuci rohového kopu a domácí se tak hnali do přečíslení 2 na 1. Griezmann přihrál Seferovičovi, který měl odkrytou branku, k udivení všech jí ale netrefil! A tak zůstává skóre bez branek!
55
Estrada se snažil dostat míč na Seferoviče do vápna, to se mu sice povedlo, ale domácího útočníka zradilo pod tlakem obránce zpracování.
52
Exekuci této standardky si vzal na starost Grenier, prostor mezi třemi tyčemi ale netrefil a tak následuje jen odkop od branky, kterou střeží Bravo.
51
Griezmann fauloval těsně před vápnem Fekira. Šance pro hosty.
50
Přizemní centr do šestnáctky domácích zkrotil Bravo.
48
Lacazette se skvěle prokličkoval do vápna do těsné blízkosti Brava, místo střely ale volil další kličku, kterou mu už obránci nedovolili.
46
Do druhého poločasu již nenastoupil Benzia, jeho místo zaujal Fekir.
46
Druhý poločas začne přibližně v 21:46.
Máme za sebou úvodních 45 minut. Branku jsme dosud neviděli, i přesto, že zejména domácí měli dost šancí. Hosté sice asi více drží míč, ale přes důslednou obranu se dostávají hodně těžko. Uvidíme, co nám přinese druhá půle.
45+1
Po rohovém kopu Lyonu musel ven z branky Bravo, vše ale zvládl.
45
Sudí nastaví ještě jednu minutku navrch.
44
Běží nám poslední minutky prvního poločasu. Ke střele se dostal Bergara, jeho pokus ale postrádal přesnost.
41
V nich ale zatím hosté moc štěstí nemají.
40
Grenier našel ve vápně Lacazetteho, který měl proti sobě přesilu, i tak vybojoval alespoň roh.
38
Rázem se ten samý hráč mohl stát hrdinou! To by ale únik po levé straně musel proměnit. Tentokrát se skvěle vyznamenal Lopes!
37
Carlos Vela je dnešním prvním žlutě trestaným hráčem za nafilmovaný pád v pokutovém území.
34
Další centr do vápna Realu skončil zásahem obránce. Vzduchem to asi nepůjde.
31
Griezmann dostal pěkný pas do vápna, stál ale zády k brance a tak to měl dost složité. I tak se ale dokázal otočit a pořádně zaměstnal Lopese!
30
S centrem Bedima si hravě poradil jeden z beků, u míče jsou domácí.
28
Sociedad zahrával rohový kop a to pořádně nebezpečný. Griezmann pěkně našel nohu Vely a ten z první těsně minul branku! Velká šance pro domácí celek!
27
Domácí hrozí zatím převážně z protiútoků, teď jim to však překazila obrana.
26
Další kombinace hostí ztroskotala na perfektní obraně.
24
Tempo hry se poněkud zklidnilo. Zatím však sleduje nadprůměrně zajímavý fotbal.
22
Hosté se ubránili jen za cenu rohového kopu.
21
Estrada pronikal s míčem po pravé straně, stopku mu za hranicí pravidel vystavil Bedimo.
18
Po špatné rozehře Lyonu bude od své branky odkopávat Bravo.
16
Hosté kombinují na polovině soupeře, nic se jim však přes dobře zkonsolidovanou obranu nedaří vymyslet.
13
Exekuce se ujal Grenier, jeho střela kolem zdi však branku minula. To je velká škoda neprověřit z takového místa brankáře.
12
Šanci na branku budou mít i hosté, budou zahrávat volný přímý kop z hranice vápna.
10
Další brejk domácích málem skončil brankou! Griezmann se hnal sám na Lopese, pokus o lob mu ale nevyšel, brankář Lyonu jeho úmysl vystihl!
9
Zatím se hraje velmi zajímavý zápas, po rohu Lyonu zahrál zřejmě jeden z beků rukou, rozhodčí ale nechal hru pokračovat.
8
Po brejku domácích se ocitl Vela v ofsajdu.
7
Griezmannova střela byla zablokovaná, následný roh ale šanci nepřinesl.
6
Seferovič faulován Koném, zajímavá standardka pro domácí.
6
Hosté jsou nastěhováni na polovině soupeře, centr na Benziu byl ale příliš vysoký.
3
Hosté od začátku zmáčkli soupeře na své polovině, odměnou jim byl roh, který ale nevyužili.
1

Real Sociedad San Sebastian: Bravo – Ansotegi, Estrada, De La Bella, Martínez – Markel Bergara, Xabi Prieto, Zurutuza, Griezmann – Seferovič, Vela

Olympique Lyon: Lopes – Bedimo, B. Koné, Miguel Lopes, Umtiti – Fofana, Gonalos, Grenier – Benzia, Lacazette, Gourcuff

Rozhodčí: Damir Skomina (Slovinsko).
Olympique Lyon – Hostům příliš nepomohlo po psychické stránce utkání domácí ligy se Stade Reims, které doma prohráli 0:1. Po dvou předchozích výhrách nad Nice a Sochaux jim patří třetí pozice. Loňský osmifinalista Evropské ligy se dnes pokusí splnit hodně složitý úkol. A to vyhrát ve Španělsku alespoň o dvě branky. V domácím utkání měli fotbalisté Lyonu spoustu příležitostí ke skórování, ani jednu však nevyužili. Pokud se letos chtějí ale podívat do základních skupin Ligy Mistrů, budou muset nějakou tu branku vstřelit.
Real Sociedad – Španělský celek zatím v této nové sezoně neprohrál. V prvním kole Primera División si doma poradil s Getafe 2:0. O víkendu si odvezl s Elche bod za remízu 1:1. Celek ze San Sebastian sice brzy prohrával, ale v 74 minutě dokázal vyrovnat na konečných 1:1 Carlos Vela.

Dnes budou chtít fotbalisté ze Španělska jistě uhájit náskok, který si přivezli z Francie. Tam totiž dost překvapivě zvítězili 2:0 po brankách Griezmanna a Seferoviče.
Dobrý večer přeji všem fanouškům a fanynkám dobrého evropského fotbalu. Liga Mistrů má dnes na programu odvety čtvrtého předkola. My se společně podíváme na utkání mezi Realem Sociedad a Olympiquem Lyon.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.