Naprosto zaslouženě poráží Šachtar Doněck Real Sociedad poměrem 4:0 a připisuje si důležité tři body do tabulky. To je z tohoto onlajn přenosu vše, dobrou noc přeje Petr Dejnožka.
90+1
Bravo (RSC) – 2 zákroky
90+1
Pjatov (SAC) – 5 zákroků
90
Hlavní rozhodčí nastaví nad rámec řádné hrací doby dvě minuty.
89
Zápas se blíží ke svému konci, hráči španělského týmu by se již nejraději viděli v kabinách. Naopak domácí fandové se po zásluze baví.
87
Šachtar Doněck právě vstřelil branku!
A to se jim také daří! Výstavní kombinační akce Šachtaru končí na hlavě DOUGLASE COSTY, který nekompromisní hlavičkou podruhé v zápase překonává Brava! Domácí střelec zároveň oslavil svůj druhý gól saltem – 4:0!
86
Utkání se pouze dohrává, domácí drží míč a snaží se ještě více zatížit účet Šachtaru.
85
Domácí fanoušci hlasitě oslavují vítězství a je jasné, že se v posledním zápase poperou o postup. Naopak pro San Sebastian je jasné, že tým se při své premiérové účasti v Lize mistrů nevyškrábe z poslední pozice ve skupině.
84
Kučer si počínal nedovoleně kousek od pokutového území, rozhodčí se nakonec rozhodl vytáhnout žlutou kartu.
82
Domácí drží balon a nikam dopředu se neženou. Nemůžeme se divit, dnes již mají bohatě nahráno.
81
Mnohem přesněji již mířil Agirretxe, který z rohu pokutového území poslal balon přímo do náruče brankáře Pjatova.
80
Castro vyzkoušel štěstí z poměrně velké dálky, bohužel pro hosty však balon skončil mimo tři tyče.
78
Dario Srna se po kličce dostal pod tlak, a tak raději poslal míč na Pjatova. Brankář Šachtaru dlouhým výkopem posílá balon do bezpečí.
77
Hosté mají ještě závěrečný tlak a snaží se alespoň o čestnou branku. Jak Xabi Prieto, tak Seferovič však míč mezi tři tyče nezamířili.
75
Na straně druhé Alexe Teixeiru nahradí Eduardo Da Silva
74
Přichází hned dvojité střídání na straně hostujícího Realu Sociedad. Pro dnešek mají padla Griezmann a Vela, na jejich místo přišli Agirretxe a Seferovič.
74
73
Ostrý pokus de la Belly zablokoval Costa, následně obrana Doněcku balon odkopla do bezpečí.
72
Trávník opouští také střelec vedoucího gólu Luiz Adriano, místo kterého si zahraje Ferreyra.
71
Hosté již zřejmě poznali, že dnes nemají šanci uhrát nějaký ten bod a příliš dopředu se již netlačí. Domácí hráči i fanoušci si dnešní zápas velmi užívají.
70
Střídá také kouč ukrajinského mužstva, ze hřiště stahuje Bernarda, místo kterého si zahraje Taison.
69
Kouč San Sebastianu pochopitelně střídá, hřiště opustí Pardo, místo kterého přijde skomírající morálku Španělů pozvednout Ros.
68
Neuvěřitelný projektil nyní vyprodukoval DOUGLAS COSTA a dává definitivní tečku do porážky Realu Sociedad! Přihrávka Teixeiry mířila na pravou stranu právě na domácího útočníka, který z voleje nekompromisní ranou do šibenice nedal Bravovi žádnou šanci zasáhnout – 3:0!
65
Elustondo se dostal do nadějné příležitosti v pokutovém území, jenže ke smůle hostí trefil pouze dobře postaveného Rakickiho.
63
Real Sociedad ustavičně kombinuje okolo pokutového území, do jeho nitra se ale dostává velmi těžce.
62
O minutu později byl Costa opět v hlavní roli, tentokrát byl nachytán v ofsajdovém postavení.
61
K míči se na penaltovém puntíku dostal Douglas Costa, sám byl ale překvapen, že se k němu balon dostal, a tak ani nedokázal zakončit.
60
Po patnácti minutách hry je k vítězství rozhodně blíže Šachtar, poslední minuty ale patří hostujícímu týmu.
58
Taras Stěpaněnko zastavil rodící se protiútok San Sebastian faulem a od hlavního rozhodčí si prohlédl žlutý kartónek.
56
Real Sociedad se postupem času začíná probírat z letargie a snaží se ještě zdramatizovat průběh dnešního duelu. Proti zformované obraně Doněcku to ale bude mít hodně těžké.
55
Z rohového kopu sice hosté nic nevytěžili, o několik sekund později měli ale obrovskou příležitost na snížení! Překrásný lob si za obranou Griezmann a z voleje vypálil! Pjatov reflexivním zákrokem vytěsnil míč na tyč!
54
Až nyní se Španělé dočkali alespoň rohového kopu, k jeho rozehrávce se hrne Castro.
52
Hostující mužstvo je ve druhém poločase na útočné polovině naprosto neviditelné, hráči San Sebastianu se ještě k ničemu nedostali.
51
Srna už se opět tlačil k hlavičce, nakonec mu byl odmáván a následně odpískán ofsajd.
50
Trenér San Sebastianu rozhodně není spokojen a začíná šachovat na střídačce. Uvidíme, zda nějaká změna hostům pomůže.
49
Ševčuk se natlačil do pokutového území a padl k zemi. Nakonec je ale faul odpískán jemu. V tuto chvíli to hráčům Doněcku příliš vadit nemusí.
48
Tak tohle si obrana Realu Sociedad za rámeček nedá! Konkrétně de la Bella se nechal nesmyslně přeskočit ALEXEM TEIXEIROU, který ještě přetlačil druhého stopera a v úniku sám před brankářem nezaváhal – 2:0!
46
Hned v úvodu druhé půle mířil do šestnáctky centr Teixeiry, nikoho v barvách Šachtaru však nenašel.
46
Úvodní poločas přinesl nejprve tlak a šance Realu Sociedad, jenže v poločasové přestávce je všechno zase jinak. Doněck se dostal osm minut před pauzou do vedení a má nyní k vítězství v dnešním zápasu blíže než soupeř.
45+1
Až nyní rozhodčí ukazují, že se bude nastavovat pouze jedna minuta.
45
Bernard fauloval kousek od pokutového území a nabídl standardní situaci hostím. Griezmannovu ránu obětavě zablokoval Stěpaněnko a je vidět, že ho rána bolela. Za pomoci lékařů je odváděn mimo hrací plochu.
44
Rozehrávka volného přímého kopu z pravé strany našla hlavu Iniga Rodrigueze, jehož hlavička byla tečována a nadělala hodně vrásek domácím fanouškům!
43
Tento výsledek a fakt, že Manchester United vede nad Leverkusenem hodně nahrává právě Doněcku. Pokud vše takto skončí, posune se ukrajinské mužstvo na druhé místo ve své skupině.
42
První půle se za soustavného tlaku Doněcku chýlí ke svému konci, Sociedad je průběhem trochu zaskočen.
41
Nyní může Real Sociedad děkovat Bravovi! Douglas Costa nevěděl co s balonem, tak udělal dva rychlé kroky do středu hřiště a vypálil! Míč mířil přesně k tyči, jenže konečky prstů ho na rohový kop vyškrábl hostující gólman!
40
Fred dostal přihrávku přímo na hranici pokutového území, jeho střela z první však byla sražena na rohový kop.
38
Domácí fotbalisty vstřelená branka povzbudila při hře směrem dopředu, nyní jsou hodně namlsaní a chtějí velmi rychle zlomit odpor svého soupeře.
37
Co na plat, že Real Sociedad byl v dosavadním průběhu lepším mužstvem! Na to se fotbal nehraje! Domácí rozehráli rohový kop nakrátko, následný centr na přední tyč jemnou tečí usměrnil do sítě LUIZ ADRIANO – 1:0!
34
Viděli jsme největší šanci dosavadního průběhu utkání! Dario Srna si naskočil na centr svého spoluhráče a prudkou hlavičkou orazítkoval břevno hostující branky!
32
Žlutou kartu si z dnešního zápasu odnese také Elustondo.
30
Třicet minut zápasu je za námi, stále jsme neviděli ani jednu branku. Poslední minuty jsou již střídmější, co se týče šancí. Sociedad se snaží dostat do pokutového území, příliš se mu to ale nedaří.
29
Adriano dostal kolmici za obranu a mohl postupovat sám na branku. Jeho postup ale ukončil praporek rozhodčího.
27
Centrovaný míč z pravé strany od Texeiry bez větších problémů sebral ze vzduchu Bravo.
26
Hosté mají stále mírnou převahu, nyní velmi dlouze kombinují na polovině Doněcku a snaží se dostat do nitra pokutového území.
24
Alex Texeira zkusil štěstí z velké dálky, míč prolétl asi metr nad břevnem. Záložník Šachtaru pouze sklopil oči a vracel se do obrany.
22
Kučer se probíjel k centru, pomohl si při tom faulem, a tak je akce domácího celku přerušena.
20
Dvacet minut hry ukázalo, že nás dnes rozhodně čeká zajímavá podívaná. Rozhodně stojí za to se dívat. Mírně aktivnější jsou nyní hosté, Šachtar se ale jistě ve zbytku mače nenechá zahanbit.
19
Vela se prodral do velké příležitosti, vynikající Pjatov nyní podržel Šachtar Doněck!
17
Rakickij (SAC) to přehnal s důrazem a za svůj ostrý skluz si ze souboje odnáší žlutou kartu.
16
Bernard šněroval na levé straně, po několika klíčkách však přišel centr, který nebyl vůbec přesný. Bravo bude vykopávat od své branky.
15
V úvodní čtvrthodince jsme viděli několik zajímavých příležitostí, zejména na straně Realu Sociedad. Pjatov je ale zatím neprůstřelný, v hostující sestavě zatím nejvíce vyčnívá Vela.
14
Série vhazování u levé postranní čáry pomalu posouvá Šachtar blíže a blíže k šestnáctce Španělů.
12
Zatím si na nedostatek příležitostí stěžovat nemůžeme, na straně hostí si další střelecký pokus připsal Casto, který ale Pjatova překvapit nedokázal.
11
A ta se opravdu povedla! Na pravé straně se po samostatné akci uvolnil Texeira a prodral se až ke střele! Z ostrého úhlu mířil na přední tyč, Bravo bravurně vykopl míč nohou!
10
Kop od rohového praporku již ve vápně příležitost San Sebastian nepřinesl, domácí se snaží o odpověď.
9
Vela je v úvodních minutách hodně aktivní, nyní ho domácí obrana zapomněla úplně volného v šestnáctce. Jeho následná tvrdá rána byla zablokována a sražena na rohový kop.
8
Totožná akce z pravé strany skončila centrem Teixeiry, jeho nakopnutý míč však nikoho v barvách Šachtaru nenašel.
7
Odpověď ukrajinského mužstvo skončila jedovatým centrem Stěpaněnka, který z ostrého úhlu poslal balon přímo do náruče hostující gólmana.
6
První střelecký pokus mezi tři tyče v dnešním zápase má na svědomí již zmíněný Vela. Tvrdá rána kousek za pokutovým územím ale mířila doprostřed branky, kde byl neomylně postaven brankář Pjatov!
4
Hosté postupem času přebírají aktivitu a snaží se o vstřelení vedoucí branky. Obrana Doněcku zatím odolává.
3
Vela se dostával do kvalitní šance, všechno vzrušení je ale zbytečné. Útočníkovi hostí je odmáván ofsajd.
2
Domácí zatím drží soustavně balon a kombinují, soupeř se k němu ještě nedostal. Šachtar se snaží nakouknout do šestnáctky španělského týmu.
1

FK Šachtar Doněck: Pjatov – Ševčuk, Kučer, Rakickij, Srna – Stěpaněnko, Fred, Bernard, Teixeira, Costa – Adriano.
Náhradníci: Kanibolockij – Krivcov, Hübschman, Fernando, Da Silva, Ferreyra, Taison.

Real Sociedad San Sebastian: Bravo – de la Bella, I. Martínez, Ansotegi, Cadamuro – Prieto (C), Elustondo, Pardo – Castro, Vela, Griezmann.
Náhradníci: Zubikarai – M. González, Ángel, Gaztañaga, Ros, Seferović, Agirretxe.

Rozhodčí: Benquerença – Santos, Tavares (všichni Portugalsko).
Real Sociedad jistě touží po odvetě! Zda bude úspěšný či ne se dozvíme ve středu okolo jedenácté hodiny večerní. Buďte u toho, začínáme ve 20:45!
První vzájemný zápas těchto dvou týmů ve skupině A se uskutečnil v polovině září a byl zahajovacím zápasem v celé skupině. Duel měl jediného hrdinu a tím byl Alex Texeira. Hráč ukrajinského Šachtaru ve druhém poločase dvěma góly strhl náskok na stranu hostujícího týmu a nejvýraznější měrou se tak podílel na vítězství 2:0.
Real Sociedad San Sebastian v závěrečném předkole překvapivě vyřadil francouzský Lyon a svoji účast v základní skupině si jisto jistě užívá. Nepříjemnou situací však byly úvodní tři porážky proti všem soupeřům ze skupiny, drobným světlem na konci tunelu byla bezbranková remíza s Manchester United z posledního zápasu.

Nyní by měl Real bodovat na půdě ukrajinského mistra, a i když je šance na postup do vyřazovacích bojů Ligy mistrů již pouze v rovinách bláznivé teorie, stále se hraje o účast v jarních kolech Evropské ligy.
Šachtar Doněck nemá po polovině nejvyšší ukrajinské soutěže konkurenci, v Lize mistrů je to však něco jiného. Z pěti zápasů dokázal Šachtar vydolovat stejný počet bodů a s jeho postupem do další fáze to nevypadá úplně zle. Po výhře právě nad Sociedadem a nadějné remíze s Manchesterem United přišla drtivá porážka v Leverkusenu, která zkomplikovala situaci Doněcku.

Ukrajinské mužstvo tak bezpodmínečně musí dnes svého španělského soka porazit a v příští zápase uhrát nějaký ten bod opět s Manchesterem United.
Základní skupiny Ligy mistrů pro ročník 2013/2014 si v posledním listopadovém týdnu odbudou svoji předposlední kapitolu. Pátými zápasy totiž pokračuje ve středu mimo jiné také skupina A, ve které se proti sobě postaví mančafty Šachtaru Doněck a Realu Sociedad. Situace ani jednoho z týmů není příliš příznivá, a proto se boj o tři body stane velmi klíčovým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.