To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Španělský velkoklub dnes dotáhl k výhře famózní Leo Messi, který se, hlavně ve druhém poločase, dostal do skvělé herní pohody a ne příliš přesvědčivý výkon z první půle byl zapomenut.
Ajax Amsterdam se dnes, zejména v prvním poločase, prezentoval velmi sympatickým výkonem. Proti Barceloně chtěl hrát aktivně, chtěl hrát útočně a domácí svou rychlostí často dokázali zamotat hlavu bránícím hráčům Barcelony.
Je to tak, je konec. Barcelona slaví cenné tři body, které tak zřejmě definitivně rozhodly o tom, kdo z této skupiny postupuje. Pro Ajax je tak důležitý už hlavně souboj o třetí místo, které ještě zaručuje postup do Evropské ligy.
90+2
Zákroky brankáře Barcelony ter Stegena – 1.
Zákroky brankáře Ajaxu Cillessena – 6.
90+2
Van Rheijn se ještě prezentoval skvělým obranným zákrokem a to je zřejmě to poslední, co se v dnešním zápase stalo.
90+1
Sudí Proença nastavil dvě minuty, které se zřejmě odehrají na polovině Ajaxu.
90+1
Rohový kop se hostům nepovedl podle představ, Messi stále "krouží" kolem vápna Ajaxu, patrná snaha o rekordní střelecký zápis!
90
Poslední minuta řádné hrací doby, hosté kontrolují závěr zápasu, Messiho střelu zblokoval Moisander, rohový kop pro Barcelonu.
89
Cillessen vykopává daleko od své branky, míč končí na polovině Barcelony v autu.
88
Hosté vhazují z pravé strany, na polovině Ajaxu, který již v zápase tak trochu rezignoval, za tohoto stavu, navíc pouze s deseti hráči, se není čemu divit.
87
A nechybělo mnoho, Messi si opět naráží s Pedrem, nabíhá do vápna, obránci Ajaxu to mají těžké, zkouší technickou střelu, kterou ale Cillessen chytá.
86
El Ghazi fauluje Jordi Albu, sudí píská faul a míč získávají hosté ve středu hřiště.
84
Leo Messi si jen tak vykračuje po hřišti a pohledem sleduje i světelnou tabuli amsterdamské arény.
83
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Dani Alves, přichází Adriano.
81
Xavi Hernández rozehrál rohový kop z levé strany, ale hosté neohrozili branku, přesto Barcelona drží míč.
80
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Ivan Rakitić, přichází Rafinha.
80
Střídání v týmu Ajax Amsterdam: ze hřiště odchází Thulani Serero, přichází Stefano Denswil.
79
Rakitićův pokud vytěsnil Cillessen na roh, který Barcelona rozehraje až po vystřídání.
77
A hosté znovu s míčem u pokutového území Ajaxu, ale Dani Alves pokazil pas z pravé strany.
76
Barcelona právě vstřelila branku!
Pohledná kombinace Barcelony, LIONEL MESSI si naráží s Pedrem, který mu vrací zpět z levé strany do vápna, kde si Messi naběhl za obránce Ajaxu a ve skluzu dává čtvrtý gól ve čtvrtém zápase, dnešní druhý.
75
Hvězdný Brazilec, který v zápase naběhal 8,4 km, odchází za pískotu zaplněných tribun, dnešní zápas pro něho končí, branku nevstřelil, ale nepodal špatný výkon.
75
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Neymar, přichází Pedro.
74
Dani Alves v ofsajdu, míč získávají domácí.
73
Statistika držení míče: 46% : 54%.
72
Střídání v týmu Ajax Amsterdam: ze hřiště odchází Lucas Andersen, přichází Jairo Riedewald.
72
Těžká situace pro Ajax, nejen proto, že Barcelona má nyní k dispozici volný kop. Ten rozehrál Messi, který přestřelil bránící zeď, ale míč končí pouze nad brankou Ajaxu.
71
Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Jöel Veltman (Ajax Amsterdam) za faul na vlastní půli, kdy nedovoleně zastavil pronikajícího Messiho, byť to vypadalo, že to byl úmysl Argentince, který do Veltmana spíše sám narazil.
70
Míč se však postupně vrací až k brance Ajaxu, Cillessen rozehrává.
69
Mascherano nedokázal odehrát míč na pravé straně a domácí tak mohou zahrozit.
67
A na centr z pravé strany si ve vápně udělal prostor Milik, kterého tam nikdo nehlídal, hlavička a míč končí jen těsně vedle branky Barcelony!
67
Míč směřuje na bližší tyč, kde ovšem odvrací bránící hráč FCB, ale domácí zůstávají u míče.
67
Diváci slaví první rohový kop Ajaxu v utkání.
66
El Ghazi zkusil něco vymyslet na pravé straně, ale po pár metrech nedokázal přihrát do vápna, míč končí v autu.
65
Neymar v těžké pozici přihrává zpět do vápna, i zády do hry dokázal přesně najít Xaviho, k němuž však vystoupil obránce Ajaxu a míč odehrál.
64
Luis Suárez znovu rozpačitý v pokutovém území, místo zakončení ve vápně přihrává, ovšem je to nepovedený pas, zmar v jeho podání.
63
Úspěšnost přihrávek – 79% : 85%.
62
Střídání v týmu Ajax Amsterdam: ze hřiště odchází Kolbeinn Sigþórsson, přichází Arkadiusz Milik.
62
A nakonec se Xavi dostává ke střele zpoza vápna, ta mu ovšem "nesedla", Cillessen v pohodě chytá.
61
Volný kop Barcelony z nějakých třiceti metrů rozehrál Xavi Hernández, ale nebyla to střela, hosté rozehráli "na krátko".
60
Van Rhijn fauluje Neymara, kterého si trochu přidržel.
59
Dvě gólové šance Barcelony, nejprve se za obranu Ajaxu dostal Suárez, Cillessen opět skvěle vyrazil nohou, poté se k míči dostal i Messi, který ale z levé strany netrefil branku.
58
Pohledná akce Ajaxu, na jeden dotek, ale nakonec si Klaassen nestihl přebrat míč ve vápně aby mohl zakončit.
57
Domácí drží míč na polovině soupeře, ale zatím není kudy dostat se k pokutovému území.
56
El Ghazi a Jodri Alba nyní do sebe trochu "vjeli" na polovině FCB, hraje se dál.
55
Messi hledal ve vápně Neymara, jeho pas z levé strany ale nebyl přesný.
54
K vidění spousta osobních soubojů, hra rozhodně zatím nenabrala takových obrátek, jako v první půli.
53
Po sérii nepřesných přihrávek se ale domácí sami připravují o šanci ohrozit branku FCB.
52
Boilesen s míčem na levé straně, ale nešel do vápna Barcelony, volí přihrávku na střed.
50
Luis Suárez se nedokáže prosadit na pravém křídle, ani nyní nepřešel přes jediného obránce Ajaxu.
49
Xavi Hernández rozehrál z levé strany, ale defenziva Ajaxu v pohodě odvrací.
48
Barcelona vybojoval rohový kop, hosté rozehrají z levé strany, zákrok bránícího van Rhijna nebyl zrovna z těch nejjistějších.
47
Rakitić vrací míč k ter Stegenovi, který rozehrává, přesný míč na Xaviho.
46
Oba týmy nastupují na hrací plochu, druhý poločas za malý okamžik začne.
Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhý poločas začne přibližně v 21:47 hodin.

Držení míče: 52% : 48%
V prvním poločase jsme sledovali parádní fotbal, velká kvalita je patrná z obou stran. Barcelonští dokázali alespoň jednou skórovat, když se díky důrazu v pokutovém území prosadil hlavou Messi, pro něhož vybojoval míč Bratra. I Ajax měl nějaké šance, z nichž tu největší Klaassen ve 26. minutě nevyužil. Tento stav však rozhodně dává domácím naději do druhého poločasu, zvlášť, jsou-li hráči Ajaxu schopni podat tak dobrý výkon, jako v první půli.
45+1
45+1
Proença nastavil jednu minutu nad rámec základní hrací doby první půle.
45
Žlutou kartu dostává Dani Alves (FC Barcelona) za "zahození" Schøna.
44
Barcelona drží míč, po levé straně proniká Neymar, který se nakonec dostal až do vápna, kde ovšem podklouzl, nakonec ani nevystřelil.
43
Neymar na levé straně drží míč, mezitím pohled na jednoho z hráčů Ajaxu, je to Nicolai Boilesen, který dostal míčem do obličeje.
42
Žlutou kartu dostává Jordi Alba (FC Barcelona) za útočný faul na Klaassena.
41
Probíhá poslední pětiminutovka prvního poločasu, Barcelona vede nad Ajaxem brankou Messiho z 36. minuty, ovšem výkon domácího týmu je velmi sympatický, ke gólu chybí Ajaxu málo.
40
Moisander fauuje Messiho, byl to ostrý skluz, který sudí Proenca trestá žlutou kartou.
38
Až nyní bude ošetřován domácí El Ghazi, který evidentně není úplně fit po tom střetu ve vápně Barcelony, který předcházel gólové situaci.
38
Sigthórsson však fauluje Bartru a sudí píská faul, míč tak získávají hosté.
37
Domácí se snaží o rychlou odpověď, Ajax s míčem na polovině Barcelony.
36
Po volném kopu zůstali fotbalisté Barcelony u míče, na pravé straně pokutového území Ajaxu vyhrál Marc Bartra souboj o míč s brankářem Cillessenem, míč se dostal zpět před branku, kde hlavičkuje LIONEL MESSI a byť to bylo v těžké pozici, dokázal míč dostat do branky!
35
Předtím tam však El Ghazi dostal nepříjemný úder buď kolenem nebo přímo kopačkou do obličeje, byl to nezaviněný střet, domácí hráč zůstal ležet ve vápně Barcelony, ovšem sudí Proenca tomu nepřikládal důležitost.
34
Žlutou kartu dostává Jöel Veltman (Ajax Amsterdam) za faul na pronikajícího Neymara, to vše na polovině domácího týmu.
33
Sudí Proensa ještě domlouvá hráčům ve vápně Barcelony, mezitím již Veltman rozehrál volný kop, ale míč prolétl pokutovým územím, aniž by ho kdokoliv zasáhl.
32
Jordi Alba v souboji o míč fauluje El Ghaziho, je to téměř u pravého rohového praporku, v podstatě "malý" rohový kop pro Ajax.
32
Autové vhazování domácích z pravé strany, na polovině Barcelony.
31
Gólová šance Barcelony, tato přihrávka Messimu již vyšla, Jordi Alba si nabíhá za obránce z levé strany, dostal se do zakončení, ale trefil pouze nohu vyběhnuvšího Cillessena.
30
Ale nyní se již míč dostává až na polovinu hostů, Barcelona neohrozila branku Ajaxu.
30
Xavi Hernández rozehrál "na krátko", Barcelona zůstává u míče u pokutového území Ajaxu.
29
Luis Suárez se dostal ke střele zpoza vápna, jeho pokus dokázal Veltman zblokovat alespoň na roh.
29
Další pokažená přihrávka Messiho kazí útočnou akci Barcelony.
28
El Ghazi pronikal ve vápně do zakončení, možná tam byl trochu zatahán za dres, ale bylo to skutečně na hraně, sudí Proenca nepíská, El Ghazi nevystřelil, obrana FCB odkopává.
27
Ajax nyní jasně přehrává Barcelonu, domácí diváci jsou u vytržení.
26
Nádherná akce Ajaxu, Klaassen se z levé strany dokázal prodrat do vápna, pěkným obhozením obránce soupeře, jeho střelu však ter Stegen dokázal vytěsnit!
26
Ajax nyní reklamuje hraní rukou po střele z pravé strany, kterou svým tělem zblokoval Alba, ale sudí Proenca nechává pokračovat ve hře.
25
El Ghazi přihrává z pravé strany do pokutového území, ale byl to takový pas "na slepo", žádný problém pro Barcelonu.
24
Ajax drží míč na svých kopačkách, na polovině domácích nyní pouze Messi, zbytek hráčů ve žlutém vyčkává na polovině FCB.
23
Schøne se dostal ke střele z nějakých sedmadvaceti metrů, ale branku FCB netrefuje.
22
Andersen se probojoval do pokutového území, ale tam nedokázal zakončit, na druhé straně vystavila defenziva Ajaxu Neymara do ofsajdu.
22
Messimu přihrávka na pravou stranu, na Rakitiće, nevyšla, domácí získávají míč.
21
Přihrávku Alby na Neymara odvrací obránce Ajaxu do autu, hosté vhazují z levé strany.
20
Barcelona před pokutovým územím Ajaxu, až nyní se domácím podařilo vymanit se ze sevření.
19
Luis Suárez nepřešel přes bránícího Boilesena, na pravé straně, ale hosté zůstávají u míče.
19
Barcelona zkusila zaskočit domácí defenzivu bleskovým rozehráním a málem z toho byla šance, diváci pískají.
18
A útočnou akci Ajaxu zakončil L. Andersen střelou z levé strany, zpoza vápna, míč prolétl nějaký ten metr vedle branky Barcelony.
17
Napadající trojice hráčů FCB nyní dostala defenzivu do úzkých, nakonec vše zvládl Serero a domácí útočí.
17
Rakitić to nyní ve vápně trochu překombinoval, místo střely volil ještě přihrávku a nakonec se domácím podařilo míč odehrát do bezpečí.
16
Před Rakitičem odehrál Boilesen k Cillessenovi, ten musí rychle rozehrát.
15
Útočný faul Moisandera, který nedovoleně atakoval Luise Suáreze.
14
Schøne nyní uspěl proti trojici hráčů Barcelony, ve středu hřiště, poté ale kazí centr na pravou stranu.
14
Nakonec získává míč Cillessen, který bude vykopávat od své branky.
13
Rakitić přihrává na levou stranu, kde si nabíhá Neymar, ale tomu odskakuje míč.
12
Vypadá to, že Busquets může pokračovat v zápase, střídat se nebude. Hosté mají míč na polovině Ajaxu.
10
A Busquets musí být ošetřován přímo na trávníku.
9
Žlutou kartu dostává Anwar El Ghazi (Ajax Amsterdam) po zákroku na Busquetse, kterého udeřil pravým loktem do hlavy.
8
Žlutou kartu dostává Javier Mascherano (FC Barcelona) za ostrý skluz ve středu hřiště proti Sererovi, to byl velmi tvrdý zákrok.
8
Celá akce Ajaxu končí nepřesným nákopem Klaassena z pravé strany.
7
Dobrá práce Sigþórssona ve středu hřiště, kde nadvakrát vybojoval míč, domácí útočí po pravé straně.
6
Problémy Ajaxu s rozehrávkou řeší Cillessen odkopem od branky.
5
Rakitić hledá na pravé straně Luise Suáreze, k němu ale míč nedoputoval.
4
Neymar dává gól, který ovšem neplatí, akce na dva doteky, kdy Messi přihrává na levou stranu Albovi, ten nachází ve vápně Neymara, ale již přihrávka na Albu byla ofsajdová.
4
Nepřesná přihrávka domácích ve středu hřiště, hosté se dostávají k míči.
3
Míč má opět Cillessen, který se zapojuje do rozehrávky, domácí to zkouší po pravé straně, kde ovšem neuspěl El Ghazi.
2
Xavi výborným pasem vybízí Messiho, kterému ale nějaký ten metr k míči chyběl, Cillessen rozehrává.
1
Oba týmy právě nastupují na hrací plochu.

Ajax Amsterdam: Cillessen – van Rhijn, Veltman, Moisander (C), Boilesen – Klaassen, Serero, Andersen – El Ghazi, Sigþórsson, Schøne.
Náhradníci: Boer – Kishna, Riedewald, Denswil, Viergever, Zimling, Milik.

FC Barcelona: ter Stegen – Dani Alves, Bartra, Mascherano, Alba – Rakitić, Busquets, Xavi (C) – Suárez, Messi, Neymar.
Náhradníci: Bravo – Piqué, Douglas, Adriano, Rafinha, Pedro, Munir.

Rozhodčí: Proença – Miranda, Trigo (vš. POR).
AJAX AMSTERDAM
Když se naposledy tyto dva týmy utkaly v Amsterdamu, bylo z toho nečekané vítězství Ajaxu 2:1, bylo to téměř přesně před rokem. Tento výsledek by domácí jistě brali i z tohoto utkání a není divu, ve skupině zatím pouze "klopýtají", když mají na svém kontě pouze dva body. Pokud tedy ještě chtějí promluvit do postupové matematiky, musí se dnes pokusit vítězství! Proti ne zrovna v pohodě hrající Barceloně by to nemuselo být tak těžké! Zároveň by tak oplatili svému soupeři porážku z říjnového duelu na Nou Campu, kde Ajax podlehl 1:3.

Předchozí utkání ve skupině:
17.09.2014 / AFC Ajax – Paris Saint-Germain 1:1
30.09.2014 / APOEL Nikósie – AFC Ajax 1:1
21.10.2014 / FC Barcelona – AFC Ajax 3:1
FC BARCELONA
Barcelonský útočník Luis Suárez se vrací na místo činu! Nikoliv na místo činu, kde celý svět přesvědčil o svém chrupu, ale na místo, kde v dresu Ajaxu úspěšně působil! Barcelona je aktuálně druhá v pořadí základní skupiny, na svém kontě má již i jednu porážku, a to z duelu s aktuálně vedoucím PSG (v Paříži 2:3). Další zaváhání, tedy to dnešní v Amsterdamu, by mohlo mít pro FCB nepříjemné následky, ale i tak má Barcelona postup doslova ve "svých rukou", ovšem strašit jí mohou dvě nepříjemné ligové porážky s Realem a hlavně ta domácí se Celtou Vigo!

17.09.2014 / FC Barcelona – APOEL Nikósie 1:0
30.09.2014 / Paris Saint-Germain – FC Barcelona 3:2
Vítejte u dnešního onlajn přenosu 4. kola základní skupiny F fotbalové Ligy Mistrů mezi AJAXEM AMSTERDAM a FC BARCELONOU. Utkání se odehraje v Amsterdam ArenA a provede jím trojice portugalských rozhodčích, hlavní Pedro Proença, asistenti Bertino Miranda a Tiago Trigo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.