Porto bylo od začátku zápasu aktivnějším týmem, krátce po přestávce ale Šachtar Doněck z ničeho nic udeřil, když se parádní hlavičkou po rozehrání rohového kopu prezentoval Taras Stěpaněnko. Porto se však s prohrou nechtělo smířit a tři minuty před koncem zápasu dokázal vyrovnat krásnou střelou z 25 metrů Vincent Aboubakar. Konečný výsledek. FC Porto 1 Šachtar Doněck 1.
90+3
90+2
Ilsinho fauloval Kelvina a v dnešním zápase se už nic nestane.
90+1
Nad rámec dnešního zápasu, v němž jsme nakonec viděli dva góly, byly nastaveny 3 minuty.
90
Blíží se závěr zápasu, do jehož vypršení už zbývá jen několik okamžiků. Dokáže Porto ještě zápas otočit?
89
Porto chce zápas otočit, Quaresmův centr z rohového kopu ale opět žádného z jeho spoluhráčů nenašel.
88
První zápas skončil nerozhodným výsledkem 2:2 a i dnes to necelé tři minuty před koncem zápasu vypadá na remízu.
87
Porto právě vstřelilo branku!
VINCENT ABOUBAKAR se prosazuje a v závěru zápasu vyrovnává na 1:1!! Vincent Aboubakar se s tím nepáral a z 25 metrů napřáhl k tvrdé střele, která zapadla přesně do horního rohu brány.
86
Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Taras Stěpaněnko, přichází Fernando.
84
Evandro nyní hrozí ze standardních situací, tentokrát ho našel přesným centrem Maicon, jeho následná střela ale skončila mimo.
84
Ofsajd, v němž se tentokrát ocitl Oleksandr Hladkij.
83
Ricardo Quaresma rozehrál rohový kop, do kterého se dobře zavěsil Evandro, Andrej Pjatov ale dokázal jeho střelu skvělým zákrokem zneškodnit!
82
Domácí přešli do útoku, ze kterého bude pramenit rohový kop.
78
Tentokrát se zhostil rozehrávky rohového kopu Taison, ale také jeho centr byl nepřesný.
77
Marlos rozehrál rohový kop Šachtaru Doněck a po zásahu hráčů v bílo-modře pruhovaných dresech bude následovat další.
75
Quaresma je dnes poměrně hodně aktivní, do skóre se to ale zatím nikterak nepromítlo.
74
Vzápětí další ofsajd a opět na straně FC Porta. Tentokrát se v něm však ocitl Ricardo Quaresma.
73
Ofsajd a v něm Vincent Aboubakar.
72
Dobrým pasem se při předchozí šanci prezentoval Ricardo Quaresma, který dobře rozehrál standardní situaci.
71
Střídající Bruno Martins Indi se ocitl v obrovské šanci, jeho střela ale orazítkovala břevno! Domácího toho v dnešním zápase příliš nepředvedli, nyní je ale od vyrovnávacího gólu dělily centimetry, respektive branková konstrukce.
70
Porto u míče.
69
Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Juan Quintero, přichází Óliver Torres.
68
Ofsajd, v němž se ocitl Oleksandr Hladkij.
67
Střídající Marlos se ihned vrhl k rozehrávce rohového kopu, hosté se ale po jeho následném centru k ničemu nedostali.
66
Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Bernard, přichází Taison.
66
Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Douglas Costa, přichází Marlos.
66
Alex Teixeira se dostal ke střele, tu ovšem zablokoval dobře postavený Maicon.
65
Iván Marcano vytáhl ostřejší zákrok, kterým poslal k zemi Douglase Costu.
64
Žlutou kartu dostává Iván Marcano (FC Porto).
63
Juan Quintero se pokusil vyrovnat střelou zpoza šestnáctky, do té se ale dobře položil Fred, který ji zablokoval.
62
Vjačeslav Ševčuk fauloval Ricarda Quaresmu.
61
Douglas Costa je během posledních okamžiků ve středu veškerého dění a nyní napřáhl ke střele, ta ovšem zamířila mimo tři tyče.
58
Ricardo Quaresma podruhé v zápase vypálil na hostující bránu, jeho střelu ale opět dokázal Andrej Pjatov zneškodnit!
57
Ricardo Quaresma se po rychlém útoku portugalského klubu dostal do zakončení, jeho pokus ovšem postrádal přesnost.
56
Bernard rozehrál rohový kop, po němž byl Fredovi odpískán útočný faul.
55
Vjačeslav Ševčuk vypálil zpoza šestnáctky, jeho pokus ale zablokoval Ricardo.
54
Šachtar z ničeho nic udeřil a nyní se snaží pojistit své vedení.
53
Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Adrián López, přichází Kelvin.
52
Vincent Aboubakar se skvěle položil v šestnáctce do dlouhého pasu svého spoluhráče a pohotovou střelou poslal míč těsně vedle pravé tyče!
51
Porto mohlo přispěchat s rychlou odpovědí.
50
Šachtar Doněck právě vstřelil branku!
TARAS STĚPANĚNKO posílá Šachtar Doněck do vedení!! Stěpaněnko si skvěle naběhl na vzdálenější tyči na Bernardův centr od rohového praporku a přesnou hlavičkou uklidil míč o břevno do sítě. Krásná hlavička v podání záložníka Šachtaru.
49
Porto rychle rozehrálo standardní situaci nakrátko a Juan Quintero vypálil zpoza šestnáctky, jeho střela ale byla sražena na rohový kop.
48
Hosté rychle rozehráli, stejně rychle ale také o míč přišli.
47
Alex Texeira byl faulován ve středu hřiště po přihrávce Vjačeslava Ševčuka.
46
Začal druhý poločas, který rozehráli hráči hostující Šachtaru Doněck.
46
Oba týmy už se vrací zpět na hrací plochu a druhý poločas začne za několik málo okamžiků. V prvním poločase jsme gól neviděli, Porto hraje s Šachtarem zatím nerozhodně.
Na Estádio do Dragão odcházejí hráči obou týmů do kabin za bezbrankového stavu. Jedinou vážnější střelou se prezentoval v průběhu úvodních 45 minut Ricardo Quaresma, jeho pokus zpoza šestnáctky ale směřoval pouze doprostřed brány, kde byl připravený Andrej Pjatov. V závěru poločasu se potom zranil Rubén Neves, který byl odnesen ze hřiště na nosítkách. Skóre po prvním poločase. Porto 0 Šachtar 0.
45+2
45+2
Andrej Pjatov stáhl ze vzduchu centr domácích hráčů z levého křídla a v prvním poločase se už nic nestane.
45+2
Jaroslav Rakyckyj se dostal po rozehrání rohového kopu v šestnáctce ke střele, jeho přízemní pokus z blízkosti byl ale zablokován.
45+1
Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny 2 minuty.
45
Útok Šachtaru zastavil ofsajd a za chvíli se dozvíme, kolik minut se bude nastavovat za ošetření Rubena Nevese.
44
Adrián López hledal v šestnáctce Aléxe Sandra, přihrávka z levé křídla na něj ale neprošla.
43
Žlutou kartu dostává Taras Stěpaněnko (FK Šachtar Doněck).
42
V závěru poločasu nepříjemná zpráva pro Porto, Ruben Neves musel kvůli zranění odstoupit ze hry. Místo něj vyběhl na trávník s číslem 3 Bruno Martins Indi.
41
Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Rúben Neves, přichází Bruno Martins Indi.
40
Jeden z hráčů Porta zůstal ležet na hrací ploše a na nosítkách je odnášen za postranní čáry. To není zrovna to, co bychom chtěli vidět.
39
Alex Teixeira se toho nebál a u postranní čáry si troufl proniknout hned přes trojici protihráčů, ti ho ale dál nepustili.
38
Šachtar z následného kopu nezahrozil, stejně jako na druhé straně po nepřesné přihrávce FC Porto.
37
Ricardo předvedl uvnitř šestnáctky skvělý skluz a míč před Bernardem odvrátil na rohový kop.
36
Ricardo Quaresma si musí dávat na podobné zákroky pozor, protože by klidně mohl vidět druhou žlutou kartu.
35
Útočník FC Porta se vzápětí dopustil faulu, když ve středu hrací plochy zasáhl zřejmě do obličeje Bernarda.
34
Ricardo Quaresma napřáhl zpoza šestnáctky, která byla pořádně štiplavá, přesto ji Serhij Kryvcov obětavě zablokoval.
33
Šachtar chtěl přijít s odpovědí, jeho útok ale zastavila nepřesná finální přihrávka, po níž mohl Andrés Fernández v klidu rozehrát.
32
Ricardo Quaresma se postaral o první přesnou střelu na bránu dnešního zápasu, když zpoza šestnáctky napřáhl levačkou ke střele, ta však směřovala pouze doprostřed brány, kdy byl připravený Andrej Pjatov.
31
Ilsinho napřáhl na pravém křídle z velkého úhlu k razantní střele, ta však skončila pouze na tyči, která stojí za bránou a napíná síť.
30
Fred našel uprostřed hřiště Alexa Teixeiru, který roztáhl hru doleva na Bernarda, jeho následný centr byl ale zablokován.
29
Ricardo Quaresma pálil zpoza šestnáctky, do jeho střely se ale dobře postavil Serhij Kryvcov.
28
Bernard chtěl na pravém křídle uvolnit lobem podél postranní čáry Ilsinha, ten se ale k jeho přihrávce neměl šanci dostat.
27
Porto drží míč častěji na svých kopačkách, do žádné velké šance se jeho hráči ale zatím nedostali, což platí i na straně Šachtaru.
26
Juan Quintero zasáhl míč rukou a hra byla přerušena.
25
DRŽENÍ MÍČE: FC Porto 65% Šachtar 35%
24
Andrés Fernández dobře přečetl hru a vyběhl z brány, aby míč uklidil razantním odkopem do zámezí.
23
Letos se Porta tato statistika netýká, Porto vede se ziskem 3 bodů základní skupinu a i kdyby ho dnes Šachtar porazil, dotáhnout se na něj nemůže.
21
ŽLUTÉ KARTY: FC Porto 1 Šachtar Doněck 1
20
Evandro se ocital v šestnáctce ve skvělé šanci, jeho akci ale přerušil zdvižený praporek pomezního rozhodčího.
19
Žlutou kartu dostává Jaroslav Rakyckyj (FK Šachtar Doněck).
18
Kdyby oba týmy dnes daly tři góly, kdo by se zlobil? Možná trenéři a brankáři, jinak ale nikdo.
17
Od dnešního zápasu jsem upřímně čekal ofenzivní koncert, tak uvidíme, zda se ho dočkáme.
16
Vincent Aboubakar se pokusil zpoza šestnáctky přelobovat brankáře Andreje Pjatova, jeho lob byl ale jednak příliš krátký a za druhé mířil mimo. Pjatov si v pohodě došel pro míč.
16
Porto přechází do útoku rozvážnou kombinací, což není zrovna ideální, protože hráči Šachtaru se stihnout vrátit.
15
Hráči Porta se usadili na útočné polovině a v klidu kombinují.
14
Vincent Aboubakar napřáhl ze střední vzdálenosti ke tvrdé střele, ta ale byla zablokována.
13
Proto se snaží útočit především po levém křídle, což hosté postupem času dokáží skvěle číst.
12
Aléx Sandro se snažil prosadit po levém křídle, tam ale cesta k šestnáctce Šacharu tentokrát nevedla.
11
Jaroslav Rakyckyj se prezentoval přihrávkou, která byla velmi čitelná, a domácí ji ve středu hřiště na vlastní polovině bez problému zastavili.
11
Ze zápasu uplynulo deset minut, během nichž jsme mohli zaznamenat na každé straně jednu zajímavou šanci.
10
Iván Marcano se dostal na vzdálenější tyči k hlavičce po dobrém centru Juana Quintera z levého křídla, jeho zakončení ale zamířilo vedle pravé tyče.
9
Do šestnáctce Porta směřoval další nebezpečný centr, pozorný Ruben Neves ho ale dokázal odvrátit za postranní čáru.
8
Ricardo Quaresma se dobře stáhl z útoku do obrany, na pravém křídle ale tvrdě fauloval Bernarda.
7
Žlutou kartu dostává Ricardo Quaresma (FC Porto).
6
Nechybělo mnoho a hosté mohli jít do vedení.
5
Oleksandr Hladkij těsně minul na zadní tyči míč po skvělém centru Vjačeslava Ševčuka z levého křídla! Brankář Andrés Fernández ale zasahovat nemusel.
4
Adrián López se na levém křídle neprosadil a Šachtar navíc mohl vhazovat.
3
Oba týmy dobře vědí, že už mají postup do vyřazovací části UEFA Champions League zajištěný, takže mohou hrát s absolutním klidem.
2
Hlavní rozhodčí Ruddy Buquet dal pokyn k zahájení zápasu a Porto přešlo do prvního útoku po levém křídle, bylo z toho ale pouze vhazování pro domácí.
1
Hráči obou týmů už jsou připraveni na hrací ploše a po zaznění tradiční znělky UEFA Champions League bude vše připraveno k výkopu zápasu, v němž FC Porto hostí Šachtar Doněck. Hlavním rozhodčím dnešního střetnutí je Ruddy Buquet z Francie.

FC Porto: Andrés Fernández – Ricardo, Marcano, Maicon (C), Sandro – Quintero, Neves, Goebel Evandro – Quaresma, Aboubakar, López.
Náhradníci: Ricardo – Martins Indi, H Herrera, Ó. Torres, Martínez, Tello, Kelvin.

FK Šachtar Doněck: Pjatov – Ilsinho, Kryvcov, Rakyckyj (C), Ševčuk – Costa, Fred, Stěpaněnko, Bernard – Teixeira, Hladkij.
Náhradníci: Kanibolockij – Marlos, Fernando, Dentinho, Wellington Nem, Taison, Kovalenko.

Rozhodčí: Ruddy Buquet. Asistenti: Guillaume Debart, Cyril Gringore. Čtvrtý rozhodčí: Cyril Lompre. Brankoví rozhodčí: Benoit Bastien, Amaury Delerue (všichni FRA).
Šachtar Doněck

Šachtar Doněck se potřetí během posledních pěti let kvalifikoval do vyřazovací části UEFA Champions League a lví podíl na tom má nejlepší střelec týmu Luiz Adriano, který během pěti zápasů nastřílel neuvěřitelných devět gólů. Adrianův souboj s Jacksonem Martínezem z Porta se ale ve středu večer neuskuteční, útočník Šachtaru si totiž musí odpykat karetní trest. Hosté se ale budou moci spolehnout na služby Alexe Teixeiry, který má na svém kontě góly tři.
FC Porto

Porto je se 13 body na čele základní skupiny H a druhý Šachtar Doněck už ho nemůže s pětibodovou ztrátou dostihnout. Porto vstoupilo do UEFA Champions League vysokou domácí výhrou 6:0 nad Borisovem, který porazil i v Bělorusku, tentokrát 3:0. Portugalský klub si poradil také s Atleticem Bilbao, když doma vyhrál těsně 2:1 a venku poté 2:0. Ústřední postavou Porta je Jackson Martínez, který během pěti zápasů nastřílel do sítě soupeřů 5 gólů.
První zápas mezi Portem a Šachtarem Doněck nabídl pohledné střetnutí, které skončilo nerozhodným výsledkem 2:2, a všichni fotbaloví příznivci jistě doufají, že se oba týmy budou prezentovat ofenzivním pojetím hry i v posledním zápase základní skupiny UEFA Champions League, přestože už mají oba zajištěný postup do jarní části a rozdíl mezi nimi činí 5 bodů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.