To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Utkání končí zaslouženým vítězstvím Sportingu, který byl většinu doby jasně lepší. Hostům nepomohlo ani výrazné zlepšení ve druhém poločase, díky nedůsledné defenzivě také navíc znovu inkasovali a zápas byl již tak dlouho dopředu rozhodnutý.
90+4
Zákroky brankáře Mariboru Handanoviče – 5.
Zákroky brankáře Sportingu Patrícia – 1.
90+2
Nakonec to ještě zkouší Mendy z otočky, ale střelou uvnitř vápna netrefuje branku Sportingu.
90+1
Probíhá již první minuta nastaveného času, Carrillo fauluje na vlastní polovině domácího Mejače.
89
Maurício nepustil Mendyho blíž k vlastní šestnáctce, ale bylo to s faulem, sudí přerušují hru.
88
Montero opět ve střelecké příležitosti, branku Mariboru střelou uvnitř vápna, netrefuje.
87
Nyní jsou domácí doslova jako vosy, velmi rychlí a dotěrní, další střela Montera, Handanovič musí zasahovat.
86
Montero střelou z pravé strany přestřeluje branku Mariboru, Handanovič rozehrává.
85
A z útočné akce Sportingu se "narodila" velmi dobrá střele Naniho, který opět branku Mariboru těsně netrefuje.
84
Hostující Mejač nakopává míč dopředu, ale na polovině Sportingu končí míč v autu.
83
Povedený centr Montera z pravé strany, Nani na druhé straně, uvnitř vápna, hlavičkuje, míč prolétl nějaký ten metr vedle branky Mariboru.
82
Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází João Mário, přichází André Martins.
81
Carrillo se nadvakrát dostal ke střele z hranice malého vápna, ale ani jednou se mu nepodařilo skórovat.
81
Filipovič ztrácí míč na polovině Sportingu a domácí vyráží do rychlého brejku.
80
Je před námi závěrečná desetiminutovka dnešního utkání, domácí ustáli nástup Mariboru a dvoubrankové vedení by mělo být do závěrečných minut dostačující.
78
Hned vzápětí ale Tavares fauluje Jeffersona a hosté tak znovu o míč přicházejí.
78
Jenže celá akce Sportingu končí odpískaným faulem Maurícia na Mendyho.
77
Rohový kop Sportingu rozehraje z pravé strany Jefferson.
76
Střídání v týmu NK Maribor: ze hřiště odchází Luka Zahovič, přichází Jean Philippe Mendy.
75
Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Islam Slimani, přichází Fredy Montero.
74
Nani rozehrává volný kop z třiadvaceti metrů, nakonec míč končí mimo branku, rohový kop pro Sporting.
73
Jenže Slimani je vzápětí faulován Arghusem a domácí tak zůstanou před pokutovým územím Mariboru.
73
Nani znovu zkouší dostat míč z levé strany na Slimaniho, to se nedaří.
72
Rajčević fauluje ve středu hřiště, což se hostům vůbec nelíbí, ale nic nezmůžou, domácí Jefferson rozehrává.
70
Filipović v ofsajdu, hrají domácí.
69
Střídání v týmu NK Maribor: ze hřiště odchází Sintayehu Sallalich, přichází Damjan Bohar.
68
Slimani fauluje Ibraimiho a hosté budou mít k dispozici volný kop, to vše ale až po vystřídání.
67
A Slimani mohl opět skórovat, tentokrát po centru Naniho z levé strany hlavičkuje ve vápně, ale Handanovič fantastickým zákrokem vyráží.
66
Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Carlos Mané, přichází André Carrillo.
65
Sporting Lisabon právě vstřelil branku!
Parádní gól, centr z pravé strany nebyl zrovna ideální, ale Nani v těžké pozici ještě dokázal hlavou vrátit míč před branku, kde z voleje zakončil ISLAM SLIMANI, ten zůstal nikým neobsazený a měl dost času na zakončení.
65
Slimani se dere dopředu, ale je v ofsajdu, hosté získávají míč.
64
Carlos Mané opět fauluje, tentokrát Mejače.
62
Zápas se trochu přiostřil, sledujeme velké množství drobných faulů, těžko postřehnutelných sudím Thomsonem.
61
A sudí Thomson nakonec souboj obou hráčů ocenil žlutou kartou, správné rozhodnutí, hlavně zachovat klid na hřišti.
61
Žlutou kartu dostává Cédric (Sporting Lisabon).
61
Žlutou kartu dostává Arghus (NK Maribor).
60
Emoce nyní vzplály na hřišti, João Mário nejprve fauloval Arghuse, po němž se posléze "prošel" Cédric.
59
Ibraimi posílá míč do vápna, ale domácí odvrací do autu.
58
João Mário fauluje Mertelja a hosté rozehrají volný kop v blízkosti pokutového území soupeře.
57
Nani v souboji se Stojanovićem fauluje, dobrá práce bránícího hráče Mariboru.
55
Maribor na polovině Sportingu a domácí se musí bránit! Ibraimi dělá rozruch před pokutovým územím.
53
Cédric fauluje Sallalicha a hosté získávají míč.
52
Hosté začali druhý poločas přece jenom o něco aktivněji a na hře je to hned vidět.
50
Střelec druhého gólu Sportingu kulhá za postranní čáru a je velmi rozezlen.
49
Žlutou kartu dostává Petar Stojanović (NK Maribor) za faul na Naniho.
49
Ale ani z tohoto rohového kopu hosté branku Sportingu neohrozili.
48
A v krátké době podruhé budou hosté zahrávat rohový kop z pravé strany, znovu rozehraje Ibraimi.
47
Hned v úvodu druhého poločasu rohový kop pro Maribor, hosté rozehrají z pravé strany.
46
46
Střídání v týmu NK Maribor: ze hřiště odchází Dare Vršič, přichází Agim Ibraimi.
Hráči se rozcvičují a začátek druhého poločasu je stanoven na 22:35.
Oba týmy zpět na trávníku, vypadá to, že druhý poločas přece jenom začne!
Kvůli problémům se světly se prodlužuje přestávka a oddaluje výkop druhého poločasu.
Druhý poločas začne přibližně v 21:47.
První poločas nabídl celkem jasnou podívanou, kdy domácí soupeře téměř k ničemu nepustili. Maribor se celou dobu pouze bránil, nakonec ale přece jen dokázal snížit, byť to bylo zásluhou ukázkového "vlastence" Jeffersona.
45+1
45
Poslední minuta prvního poločasu, rozhodčí ale ještě jednu minutu nastaví.
44
Mertelj fauluje Slimaniho na vlastní polovině, volný kop pro Sporting.
43
Hosté se tak mohou "vrátit do zápasu", chce to přečkat bez inkasování do konce první půle.
42
Maribor právě vstřelil branku!
Ojedinělý protiútok hostů, po levém křídle sprintuje s míčem Mejač, který posílá míč před branku a JEFFERSON si dává nešťastně vlastní gól, když míč nasměroval do branky, za záda překvapeného Patrícia.
40
Žlutou kartu dostává Tavares (NK Maribor) za faul na Carvalha.
39
Nani rozehrál z levé strany, míč směřuje na bližší tyč, kde hosté odvrací.
38
Rohový kop pro Sporting vybojoval Slimani.
37
Maribor marně hledá protizbraň na technicky lépe vybaveného soupeře, domácí si na hřišti dělají doslova, co chtějí.
35
Neskutečné. NANI dlouhých osm vteřin "tančil" v pokutovém území s míčem, před ním se snažilo bránit hned několik hráčů ve žlutém, ale ani jeden nedokázal zabránit gólové střele.
33
Handanovič má míč ve svých rukavicích a rozehrává, hosté se ale těžko dostávají ze "sevření".
32
Rozehrál Maurício, z celé akce je pouze autové vhazování domácích z levé strany.
31
Stojanovič fauluje Jeffersona a domácí tak rozehrají volný kop ve středu hřiště.
30
Nani drží míč před pokutovým územím a trojice bránících hráčů Mariboru pouze přihlíží.
29
Mertelj fauluje Maného a domácí rozehrají volný kop na polovině Mariboru.
27
Nani odcentroval z levé strany, ale hosté odvrací, přesto právě Nani nyní svádí souboj s bránícím Stojanovičem.
26
Rohový kop pro Sporting, domácí rozehrají z levé strany.
25
Nepřesný centr domácích odvrací bránící Arghus.
24
Hosté pod tlakem, domácí pronikají čím dál více k brance Mariboru.
23
Mané se dostal do velké šance, z hranice malého vápna nakonec pouze orazítkoval břevno! Handanovič nezvládl zákrok, gólová šance domácích!
21
João Mário hledá na levé straně Jeffersona, ten si netroufl na průnik a vrací míč zpět do obrany.
20
Z pravé strany rozehrál Nani, ve vápně se dostal do zakončení João Mário, ale střela byla zblokována.
19
Nakonec pálí Cédric zpoza vápna, dobrou střelou musel s námahou Handanovič vyrazit na roh.
19
Domácí na polovině soupeře, drží míč a vyčkávají na ten správný okamžik.
17
Nakonec míč končí v autu, domácí vhazují z levé strany.
16
Stojanovič nepřesně přihrává na polovině Sportingu, ale hosté ještě dokázali udržet míč na svých kopačkách.
14
Dobrá akce domácích, z levé strany přihrál do vápna Mário, tam zakončuje Adrien Silva, ale míč končí vedle branky.
12
Hosté zkouší napadat rozehrávku brankáře Patrícia a nakonec ho donutili k špatnému výkopu.
10
Jefferson přihrává z levé strany před branku, kde si nabíhá CARLOS MANÉ a přesně umístěnou střelou dává první gól zápasu.
9
Následuje rychlý přesun na polovinu soupeře, domácí útočí po levé straně.
8
Autové vhazování domácích, ale na vlastní polovině, z pravé strany.
7
Hosté nyní drží míč na svých kopačkách, na polovině Sportingu, z hlediště stadionu se ozývá pískot.
5
Nani rozehrál, zkusil to přímo na branku, ale Handanovič chytá.
4
Jefferson faulován Rajčevičem, volný kop Sportingu.
2
Domácí zahajují zostra, drží se na polovině Mariboru.
1

Sporting Lisabon: Patrício (C) – Cédric, Maurício, Oliveira, Jefferson – Mário, William, Silva – Mané, Slimani, Nani.
Náhradníci: Marcelo – Sarr, Silva, Martins, Montero, Capel, Carrillo.

NK Maribor: Handanovič – Stojanović, Rajčevič, Arghus, Mejač – Vršič, Mertelj, Filipovič, Sallalich – Tavares (C), Zahovič.
Náhradníci: Cotman – Viler, Živko, Ndiaye, Ibraimi, Mendy, Bohar.

Rozhodčí: Thomson – Conquer, McGeachie (vš. SCO).
                    NK MARIBOR

________________________________________

Ani slovinský Maribor ještě po čtyřech kolech neztratil šanci na postup ze základní skupiny! Byť se aktuálně nachází na poslední čtvrté příčce se třemi body, činí jeho ztráta na postupové druhé místo pouze dva body, což v tříbodovém systému tolik neznamená. Po třech remízách by však Maribor nutně potřeboval vyhrát, i vzhledem k případným ambicím postoupit ze třetího místa do Evropské ligy. Je otázka, zda toho budou Slovinci schopni právě dnes na hřišti Sportingu.

Utkání Ligy Mistrů:
17.09.2014 / NK Maribor – Sporting CP 1:1
30.09.2014 / Schalke 04 – NK Maribor 1:1
21.10.2014 / Chelsea FC – NK Maribor 6:0
05.11.2014 / NK Maribor – Chelsea FC 1:1
SPORTING CP

Portugalský tým bojuje stále o postup ze skupiny, k čemuž dnes nutně potřebuje porazit Maribor. Na svém kontě má Sporting čtyři body za jednu výhru a remízu, dvakrát ve skupině prohrál, ovšem díky "přešlapování" druhého Schalke, které má o bod více, drží Sporting naději na postup. Právě se Schalke odehrál poslední dva zápasy, když nejprve v Gelsenkirchenu podlehl 3:4, aby pak na svém stadionu oplatil soupeři porážku vítězstvím 4:2!

30.09.2014 / Sporting CP – Chelsea FC 0:1
21.10.2014 / Schalke 04 – Sporting CP 4:3
05.11.2014 / Sporting CP – Schalke 04 4:2
Vítejte u dnešního onlajn přenosu 5. kola základní skupiny G fotbalové Ligy Mistrů mezi SPORTINGEM CP a NK MARIBOR. Utkání se odehraje na Estádio José Alvalade v Lisabonu a provede jím trojice skotských rozhodčích, hlavní Craig Alexander Thomson, asistenti William Conquer a David McGeachie.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.