Fernando Torrres na tiskové konferenci prohlásil, že každý očekává hladké vítězství Atlética Madrid, ale tak jasné to není, no a jeho slova se dokonale potvrdila. Atlético Madrid vstupovalo do zápasu v roli obrovského favorita, Astana ale zhruba 70 minut byla španělskému týmu vyrovnaným soupeřem, a přestože ji v závěru došly síly, o senzační bod se připravit nenechala. Konečný výsledek. FC Astana 0 Atlético Madrid 0.
90+4
90+4
Střídající Yannick Ferreira-Carrasco mohl rozhodnout dnešní utkání, když si na značce pokutového kopu zpracoval pas z pravé strany a poté napřáhl k přízemní střele, která směřovala přesně ke vzdálenější pravé tyči, brankář Nenad Erić se ale překonat nechal a předvedl skvělý zákrok!
90+3
Pokud zápas skutečně skončí remízou, tak tento výsledek může Atléticu zkomplikovat cestu do vyřazovací části. Benfica má totiž 6 bodů a za ní navíc ještě číhá Galatasaray, přičemž oba týmy mají ještě zápas k dobru.
90+2
Jedna minuta ze tří nastavených už je za námi a FC Astana má na dosah obrovský úspěch, remízu z finalistou UEFA Champions League. A to se počítá!
90+1
Nad rámec zápasu byly nastaveny 3 minuty.
90
Astana mohla vyrazit do rychlého protiútoku, ten ale zastavil včasným skluzem v blízkosti středové čáry Tiago.
89
Střídání v týmu FC Astana: ze hřiště odchází Bauržan Džolčijev, přichází Abzal Bejsebekov.
88
Jako by je mé tvrzení, že toho směrem vpřed příliš mnoho nevymysleli, zdravě naštvalo.
87
Útočná akce Atlética nic nepřineslo, ale během posledních minut jsou hosté z Madridu jasnými pány na hřišti.
86
Atlético Madrid rozehrálo skvělou kombinační akci, následná zpětná přihrávka z levé strany pokutového území už ale byla příliš.
85
Yannick Ferreira-Carrasco napřáhl ze standardní situace k přízemní střele, která byla ještě tečována a zamířila těsně vedle pravé tyče!
84
Žlutou kartu dostává Georgij Žukov (FC Astana).
83
Yannick Ferreira-Carrasco rozehrál rohový kop, po kterém se na vzdálenější tyči natahoval Diego Godín, míč ale hlavou nedokázal usměrnit v dobré pozici mezi tři tyče.
82
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Koke, přichází Óliver Torres.
81
Pokud jsem dobře viděl, tak Atlético Madrid připravuje další a poslední střídání.
80
Střídání v týmu FC Astana: ze hřiště odchází Junior Kabananga, přichází Alexej Ščetkin.
79
Střídající Yannick Ferreira-Carrasco je po příchodu na hřiště hodně aktivní, jeho centr byl ale tentokrát z pravé strany příliš dlouhý.
78
Střídání v týmu FC Astana: ze hřiště odchází Serikžan Mužikov, přichází Georgij Žukov.
77
Nerad Erić předvedl skvělý zákrok a včasným skokem k levé tyči zneškodnil nebezpečnou hlavičku Atlética Madrid!
76
Yannick Ferreira-Carrasco skvěle odcentroval z levého křídla a míč se od břevna odrazil zpět do hry!
75
Jako bych to zakřikl! Antoine Griezmann si vyměnil míč před šestnáctkou s jedním ze svých spoluhráčů a z levé strany pokutového území napřáhl k diagonální přízemní střele, která těsně minula vzdálenější pravou tyč!
75
Ano, Atlético Madrid mělo dvě skvělé šanci, když Fernando Torres pálil těsně mimo a Koke ze standardní situace orazítkoval břevno, ale jinak hosté žádnou šanci nevytvořili.
74
Atlético Madrid bylo v dnešním utkání považováno za velkého favorita na vítězství, hosté ale svou roli zatím vůbec nenaplňují.
73
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Saúl Ñíguez, přichází Yannick Ferreira-Carrasco.
72
Dmitrij Šomko dobře odcentroval z levého křídla, ale v šestnáctce Atlética nebyl žádný z jeho spoluhráčů a míč stáhl ze vzduchu pozorný Jan Oblak.
71
Diego Godín hledal kolmou přihrávkou v blízkosti levé postranní čáry některého ze svých spoluhráčů, Koke ale na jeho přihrávku nedosáhl.
70
Útok Astany zastavil ofsajd, v němž se ocitl Foxi Kéthévoama.
69
Astana mohla vyrazit do rychlého protiútoku, ten ale zastavil těsně před pokutovým územím skvělým obranným zákrokem Diego Godín.
68
Bauržan Džolčijev vypálil zpoza šestnáctky, jeho střela ale byla hodně nepřesná.
67
Útočná akce Atlética Madrid přišla vniveč a Astana se může pokusit o vstřelení senzačního vedoucího a třeba i vítězného gólu.
66
Koke byl nepříjemně faulován zezadu.
65
Fernando Torres v dnešním zápase dohrál a zatímco v prvním poločase se dostal k sedmi střelám, během druhého poločasu nebyl na hřišti téměř vůbec vidět.
64
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Fernando Torres, přichází Jackson Martínez.
63
Atlético Madrid založilo útočnou akci dlouhým nákopem vpřed a míč skončil pouze u brankáře Nenada Eriće.
62
Brankář Nenad Erić byl faulován a hra byla přerušena.
61
Antoine Griezmann napřáhl zpoza šestnáctky k táhlé přízemní střele, která zamířila vedle levé tyče.
60
Žlutou kartu dostává Bauržan Džolčijev (FC Astana).
59
Antoine Griezmann se ocitl v ofsajdu.
58
Maksimović je v pořádku a po ošetření bude v zápase moci pokračovat.
57
Nemanja Maksimović utržil v pokutovém území nepříjemný úder do nosu a musí být ošetřován.
56
Koke rozehrál rohový kop, po kterém se na přední pravé tyči dostal k hlavičce Diego Godín a jeho následný pokus o zem zamířil do náruče brankáře Nenada Eriće!
55
Juanfran vybojoval na opačné straně hřiště pro Atlético rohový kop.
54
Dmitrij Šomko napřáhl skutečně k přímé střele na bránu, která byla dostatečně razantní, zamířila však vysoko nad.
53
Foxi Kéthévoama byl faulován José Giménezem a Astana bude mít k dispozici standardní situaci, ze které klidně může být přímé ohrožení brány.
52
Branko Ilič proměnil autové vhazování v centr, ale jeho dlouhý míč dokázali hráči Atlética bez problému odhlavičkoval do bezpečí.
50
Diego Godín odvedl v obraně skvělou práci a nadvakrát míč odvrátil po nebezpečném vysokém pasu Dmitrije Šomka do bezpečí.
49
Marin Aničić ustrážil u postranní čáry Fernanda Torrese a odvrátil před ním míč za postranní čáru.
48
Útočnou akci Atlética Madrid na opačné straně hřiště zastavil faul, po kterém se na zemi ocitl Žakyp Kožamberdy.
47
Dmitrij Šomko napřáhl zpoza šestnáctky levačkou k přízemní střele, ta sice byla poměrně prudká, ale zamířila pouze doprostřed brány, kde byl připravený Jan Oblak.
47
Astana se sice na levém křídle po autovém vhazování k ničemu nedostala, míč se ale rychle vrátil zpět na její kopačky.
46
Atlético Madrid rozehrálo druhý poločas, do kterého oba týmy vstupují za bezbrankového stavu 0:0.
46
Vracíme se zpět do Astana Areny, abychom sledovali druhý poločas velice zajímavého zápasu mezi Astanou a Atléticem Madrid, které se netradičně hraje již od 16:00 hod.
Astana vstoupila do utkání velice dobře a dlouho držela Atlético Madrid na uzdě, nicméně během závěrečné čtvrthodiny prvního poločasu nejprve pálil v obrovské šanci Fernando Torres těsně vedle pravé tyče, zatímco střela Kokeho ze standardní situace orazítkovala těsně před přestávkou břevno. Již v sedmé minutě utkání mohl poslat domácí tým do vedení Dmitrj Šomko, jeho přízemní střelu z ostrého úhlu ale zlikvidoval pozorný Jan Oblak. Skóre po prvním poločase. FC Astana 0 Atlético Madrid 0.
45
45
Koke rozehrál parádně standardní situaci z levé strany v blízkosti rohového praporku a jeho následná technická střela orazítkovala břevno! Ať už to byl úmysl nebo ne, byl to nádherný fotbalový okamžik.
44
Žlutou kartu dostává Jevgenij Postnikov (FC Astana).
43
Astana se vydala do útoku a obránci Atlética Madrid měli co dělat, aby míč dopravili do bezpečí.
42
Guilherme Siqueira nedosáhl na levé straně šestnáctky na dlouhý pas svého spoluhráče a marně se dožadoval odpískání rohového kopu.
41
Foxi Kéthévoama napřáhl zpoza šestnáctky k jedovaté ráně, která zamířila zhruba dva metry nad. To byla pořádná pumelice.
40
Naprosto správné rozhodnutí pomezního rozhodčího.
39
Guilherme Siqueira skvěle odcentroval z levé strany, ale i kdyby někdo z jeho spoluhráčů vstřelil gól, tak by neplatil, protože se v momentě přihrávce ocital v ofsajdu.
39
Hra Atlética Madrid je nyní hodně pomalá a Astana se ve velkém počtu hráčů vrací za míč.
38
Fanoušci Astany při kombinaci Atlética pískají.
37
Junior Kabananga napřáhl zpoza šestnáctky ke střele, kterou zřejmě tečoval jeden z jeho spoluhráčů, a jeho následný pokus zamířil vysoko nad.
36
Pomalu se blíží závěr prvního poločasu, ve kterém zatím Astana až na jednu výjimku předvádí velice dobrý výkon, zejména v obraně.
35
Následný rohový kop nemohl obstarat nikdo jiný než Foxi, jehož centr stáhl ze vzduchu pozorný Jan Oblak.
34
Junior Kabananga sice nedokázal na levé straně odcentrovat přes dvojici fotbalistů Atlética, ale vybojoval pro svůj tým alespoň rohový kop.
33
Na chvilku obránci Astany polevili v koncentraci a mohlo je to vyjít hodně draho.
32
Fernando Torres zahodil první obrovskou šanci Atlética Madrid! Juanfran poslal do šestnáctky Astany z levého křídla fantastický pas, který propadl na vzdálenější levé tyči k Fernandu Torresovi, jehož střela pravačkou zamířila těsně mimo.
32
Ze zápasu je odehráno něco málo přes 30 minut. Astana hraje s Atléticem Madrid bez branek 0:0 a drží nadějný výsledek.
31
Pokud se podíváte na statistiku střel, tak ta je zcela výmluvná. Hosté ze Španělska ještě nevystřelili na bránu, zatímco Jan Oblak už musel dvakrát zasahovat.
29
Foxi Kéthévoama napřáhl zpoza šestnáctky k přízemní skákavé střele, ta ovšem postrádala razanci a navíc směřovala doprostřed brány, kde ji Jan Oblak bez problému chytil.
28
Foxi Kéthévoama tentokrát zvolil rozehrávku nakrátko a po následném centru do šestnáctky se domácí málem dostali do šance, Atlético ale nakonec nebezpečí zažehnalo.
27
Astana se v šestnáctce ocitla ve skvělé příležitosti, následnou střelu ale Guilherme Siqueira srazil na rohový kop.
26
Astana přečkala útočné manévry Atlética a může se vydat směrem vpřed.
25
Juanfran na pravém křídle dobře odcentroval a domácí hráči měli co dělat, aby střílený centr dopravili do bezpečí.
24
Astana se mohla středem hřiště vydat do nebezpečného protiútoku, ten ovšem zastavila příliš prudká kolmá přihrávka.
22
Foxi Kéthévoama rozehrál další rohový kop tentokrát z opačné strany na přední tyč, kde se dostal k hlavičce Jevgenij Postnikov a jeho následný pokus skončil dva metry vedle pravého horního rohu.
21
Foxi Kéthévoama poslal na vzdálenější tyč z levé strany přetažený centr a po jeho exekuci rohového kopu se domácí dostali k hlavičce, ta však nebyla z velké vzdálenosti nebezpečná a brankář Jan Oblak byl navíc faulován.
20
Junior Kabananga na levé straně šestnáctky předvedl dobrý průnik, po kterém pro svůj tým vybojoval rohový kop.
19
Do šestnáctky Astany přilétl z pravé strany hřiště nebezpečný centr, který domácí fotbalisté na vzdálenější levé tyči odkázali z obtížemi odvrátit do bezpečí.
18
Útočnou akci po levé straně zastavila nepřesná přihrávka, na kterou nedosáhl Junior Kabananga.
17
Po rozehrání rohového kopu se dostal v blízkosti brány k hlavičce Koke, jeho pokus ovšem zamířil zhruba metr a půl nad.
16
Antoine Griezmann vypálil z hranice šestnáctky k nebezpečné přízemní střele, která byla sražena na rohový kop.
15
Na obou stranách útočné akce nic nepřinesly a do rozehrávky se zapojili oba brankáři.
14
Fernando Torres se snažil prodrat na polovině Astany k míči a byl mu odpískán útočný faul.
13
Dmitrij Šomko v průběhu hry na levém křídle nechtěně udeřil jednoho z hráčů Atlética do hrudníku a poté se mu sportovně omluvil.
12
Zatím sledujeme velice pohledné utkání, které nepostrádá potřebné tempo.
11
Po rohovém kopu, který vybojoval Fernando Torres, vznikl v šestnáctce Astany zmatek, kterého mohl z blízkosti využít Tiago, jeho přízemní střela ale jeden z domácích obránců obětavým zákrokem zablokoval!
10
Koke na levé straně hřiště rozehrál standardní situaci nakrátko a Juanfran napřáhl ze střední vzdálenosti ke tvrdé střele, která byla zablokována.
9
Na opačné straně rozehrál standardní situaci Gabi, jeho centr ale domácí fotbalisté dokázali odhlavičkovat do bezpečí. Diego Godín se po míči natahoval marně.
8
Astana vstoupila do utkání velice dobře a její hráči se postarali o první šanci.
7
Astana vybojovala na pravém křídle standardní situaci a po skvělém centru do šestnáctky se na vzdálenější levé tyči dostal do zakončení z úhlu Dmitrij Šomko, jehož přízemní pokus Jan Oblak dobrým zákrokem zneškodnil!
6
Dmitrij Šomko chtěl odcentrovat z levého křídla, jeho pas do šestnáctky byl ale sražen na autové vhazování.
5
Rohový kop obstaral Gabi a do pokutového území Astany posílal pěkný centr a brankář Nenad Erić ho s obtížemi dokázal dopravit do bezpečí.
4
Saúl Ñíguez se sice proti trojnásobné přesile neprosadil, vybojoval však pro svůj tým první rohový kop.
3
Astana se po pravém křídle vydala za ohlušující vřavy svých fanoušků do prvního útoku, ten ale zastavila nepřesná kolmá přihrávka.
3
Juanfran se po autovém vhazování snažil něco vymyslet u rohového praporku, nic kloudného ovšem jeho snaha nepřinesla a brankář Nenad Erić mohl odkopávat od své brány.
2
Atlético Madrid vybojovalo míč a podniklo první protiútok, po kterém na pravém křídle obstaralo autové vhazování, jmenovitě Juanfran.
1
Hlavní rozhodčí Anthony Taylor právě zapískal do píšťalky a utkání mezi Astanou a Atléticem Madrid začalo! Výkop obstarali domácí fotbalisté.
1
V Astana Areně panuje elektrizující atmosféra, kterou ještě umocňuje hecování fanoušků v podání místního hlasatele. Oba týmy za malou chvíli přijdou na hrací plochu a po zaznění tradiční znělky UEFA Champions League bude vše připraveno k výkopu.
Astana se nachází během posledních týdnů ve formě, když vyhrála čtyři ligové zápasy v řadě, a to včetně důležitého střetnutí proti klubu Kairat Almaty, s kterým bojuje o titul. Atlético Madrid o víkendu remizovalo 1:1 na hřišti Deportiva, kde odehrálo fantastický první poločas a sedm minut před přestávkou bylo po gólu Tiaga za svou snahu odměněno, jenže domácí fotbalisté dokázali v závěru utkání vyrovnat a utkání skončilo dělbou bodů.

FC Astana: Erić – Ilič, Postnikov, Aničić, Šomko – Cañas, Maksimović – Džolčijev, Kéthévoama (C) – Kabananga, Mužikov.
Náhradníci: Loginovskij – Achmetov, Pikalkin, Bejsebekov, Žukov, Dedečko, Ščetkin.

Atlético Madrid: Oblak – Torres Juanfran, Godín, J. Giménez, Siqueira – Tiago, Gabi (C) – Ñíguez, Koke – F. Torres, Griezmann.
Náhradníci: Moyà – Luís, Savić, Partey, Jackson Martínez, Ferreira-Carrasco, Ó. Torres.

Rozhodčí: Anthony Taylor. Asistenti: Michael Mullarkey, Stephen Child. Čtvrtý rozhodčí: Harry Lennard. Brankoví rozhodčí: Martin Atkinson, Jonathan Moss (všichni ENG).
První vzájemné střetnutí

Atlético Madrid se v prvním zápase proti Astaně představilo v domácím prostředí, kde před vlastními fanoušky zvítězilo s přehledem 4:0, když se v jeho dresu postupně prosadili Niguez, Martinez a Torres, zatímco tvrtý gól padl po vlastní brance Dedečka.
Atlético Madrid

Atlético první vzájemný duel v domácím prostředí zvládlo na jedničku, je však otázkou, jak si jeho hráči povedou ve velice chladném počasí. Španělský celek má na čele skupiny po dvou výhrách nad Astanou a Galatasarayem šest bodů, stejně jako druhá Benfica Lisabon, a v případě výhry se přiblíží postupu.
FC Astana

FC Astana se chystá na druhé vzájemné střetnutí s Atléticem Madrid. Trenér kazachstánského celku Stanimir Stoilov věří, že by rozjeté Španěly mohlo zpomalit chladné počasí. „Atlético je favoritem, ale ve fotbale se může stát všechno. Možná, že chladné počasí způsobí Athléticu problémy,“ prohlásil Stoilov.
Astana podruhé během 14 dnů změří v základní skupině UEFA Champions League síly s Atléticem Madrid, proti kterému se tentokrát představí v domácím prostředí. Zápasem z Astana Areny, který má jasného favorita, Vás provede Tomáš Reiner.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.