S konstatováním, že v semifinále Ligy mistrů se s vámi loučím a přeji vám příjemný zbytek dne nebo dobrou noc.
Na stadionu po závěrečném hvizdu propukla obrovská radost! Domácí tým výborně bránil a přecházel do rychlý protiútoku, což zápas rozhodlo. Barcelona sice držela míč na svých kopačkách častěji a vytvořila si i vyložené šance, ale hrdinou dnešního dne je Jan Oblak, kterého doplní ještě Griezmann.
Atlético Madrid je dalším postupujícím do semifinále Ligy mistrů a po dnešním výkonu musím říct, že zaslouženě!
90+6
90+6
Balon se nachází mimo hrací plochy a Jan Oblak už nikam nespěchá. Vypadá to, že Atlético Madrid se bude radovat z postupu.
90+5
Žlutou kartu dostává Koke (Atlético Madrid), jenž zdržoval hru.
90+5
Další centr mířil na Piquého, jehož hlavička zamířila k bránícímu hráči, který míč odkopl do zámezí. Ovšem tlak Barcelony bude pokračovat i nadále.
90+4
Do konce zápasu schází poslední dvě minuty. Balon se nachází u praporku, kde ho má Atlético Madrid, které pochopitelně šetří čas.
90+3
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Augusto Fernández, přichází Stefan Savić.
90+2
K přímému kopu z hranice vápna se postavil Lionel Messi, jehož pokus zamířil jen nad branku a hostujícímu týmu au moc času nezbývá.
90+1
Žlutou kartu dostává Arda Turan (FC Barcelona), který protestoval proti výroku hlavního sudího a je dalším potrestaným.
90+1
Iniesta trefil ruku Gabiho a je nařízen přímý kop, jenže dle opakovaných záběrů měla Barcelona zcela jistě kopat pokutový kop!
90+1
V tuto chvíli potřebuje dát Barcelona branku, která by utkání poslala do prodloužení!
90
Žlutou kartu dostává Ángel Correa (Atlético Madrid).
90
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Antoine Griezmann, přichází Ángel Correa.
89
Po brance domácí hráči hecují diváky, ale tlak Barcelony opět pokračuje. Domácí trenér ho chce otupit dalším střídáním.
88
Atlético právě vstřelilo branku!
Dost možná je rozhodnuto a domácí přiznivci slaví! ANTOINE GRIEZMANN se rozeběhl k pokutovému kopu a s obrovskou dávkou štěstí ji proměňuje. Brankář ter Stegen si na střelu asi sáhl, ale nedokázal ji vyrazit.
87
Žlutou kartu dostává Andrés Iniesta (FC Barcelona), který v pokutovým území zahrál rukou.
86
Je nařízený pokutový kop proti Barceloně!
85
Žlutou kartu dostává Diego Godín (Atlético Madrid), který si v souboji přidrže soupeře a je dalším potrestaným.
85
Barceloně už moc času nezbývá, ale její aktivita je obrovská. Po jednom z odrazů to vypadalo na ruku bránícího hráče, ale hlavní sudí penaltu proti Madridu neodpískal.
84
Neymar našel v pokutovém území Luise Suáreze, který se rychle otočil, ale jeho zakončení opět chytá gólman Atlétiaca. Ten je zatím opravdovým hrdinou.
83
Míč z volného kopu byl centrovaný a mířil na hranici malého vápna, kde už po několikáté kraluje domácí brankář. Jan Oblak předvádí opravdu výborný výkon.
82
Na stadionu panuje výborná kulisa a domácí fanoušci se snaží dohnat své "miláčky" k vítězství. Ovšem nyní budou muset sledovat volný kop v podání soupeře.
80
Lionel Messi vymýšlel oblouček do pokutového území na Luise Suáreze. Jenže celou situaci přečetl také Jan Oblak, který si pro balon došel a uklidňuje své spoluhráče.
79
Madrid dává svému soupeři ochutnat jeho medicínu, když kombinuje na polovině Barcelony. To se jistě líbí domácím příznivcům, ale po dlouhé kombinace se k míči nakonec hosté dostali.
77
Hra se stále více přerušuje, což nahrává Madridu. To se dostalo na polovinu katalánského klubu, kde vybojovalo autové vhazování, a tak si obrana Atlética může trochu oddechnout.
76
Žlutou kartu dostává Neymar (FC Barcelona), který nesmyslně v zámezí dohrál soupeře. Možná je v tom hostující hráč trochu nevinně, protože z opakovaného záběru to vypadalo, jakoby mu podklouzla kopačka.
75
Pro centrovaný míč si na hranici malého vápna došel Jan Oblak, jenž pomohl spoluhráčům a balon vyboxoval do bezpečné vzdálenosti, kde jsou opět hráči ve žlutém.
74
Katalánci utahují šrouby, ale zatím je jim to k ničemu, protože domácí tým se stále výborně brání. Barcelona se nastěhovala před pokutové území, kde vymýšlí jednu přihrávku za druhou.
74
Yannick Ferreira-Carrasco se dočkal obrovského aplausu a posledních dvacet minut bude sledovat ze střídačky. Zatím to nevypadá, že by utkání mělo dojít do prodloužení.
73
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Yannick Ferreira-Carrasco, přichází Thomas Partey.
72
Domácí trenér přichystal první střídání, které přijde na řadu v nejbližším přerušení hry. Ovšem nyní opět sledujeme obrovský tlak Barcelony, jenž zesiluje.
71
Vypadá to, že strkanice je definitivně rozehnána a mohli bychom sledovat opět fotbal. K autovému vhazování se dostává Barcelona.
70
Žlutou kartu dostává Luis Suárez (FC Barcelona), který loktem ve strkanici udeřil soupeře a může být rád za kartónek této barvy.
70
Po jednom ze soubojů skončil na zeleném pažitu Diego Godin, jenž se ve vápně srazil se Luisem Suárezem. Po tomto zákroku se v pokutovém území strhla strkanice, kterou vyřešili sudí.
69
Žlutou kartu dostává Gabi (Atlético Madrid), který si pomohl faulem v souboji s Lionelem Messim. Domácí hráč svého soupeře očividně přidržel.
68
Barcelona stále útočí, ale recept na vstřelení branky stále nemůže najít. To svědčí o tom, že Atlético Madrid výborně brání.
66
Luis Suárez se obtočil ve vápně kolem svého strážce a rychle zakončoval. Ovšem střela hostujícího útočníka zamířila přesně do místa, kde stál Jan Oblak.
64
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Ivan Rakitić, přichází Arda Turan.
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Dani Alves, přichází Sergi Roberto.
64
63
Atlético Madrid je opět pod tlakem a musí se bránit. Přihrávku na hranici pokutového území dostal Iniesta, ale také on trefil prostor, kde stál Jan Oblak.
61
Antoine Griezmann ukázal na pravé straně, že má opravdu rychlé nohy, když se dostal do šestnáctky, kde vyslal střelu. Tu chytil s přehledem ter Stegen, a tak se hra otáčí před druhou z branek.
60
Jenže ani z rohového kopu ohrožení branky nepřišlo, a tak se k míči dostalo Atlético. To ovšem nepřešlo ani půlící čáru a bude se muset opět bránit.
60
Před branku posílal přízemní centr Jordi Alba, ale jeho spoluhráče předskočil obránce a celou situaci zachránil. Jinak bych jeden z hostujících hráčů zakončoval do odkryté branky.
59
Z hranice pokutového území se do zakončení opřel Lionel Messi, jemuž se pod nohy vrhl obránce, a tak Katalánci budou kopat jen roh.
58
Jordi Alba chtěl zrychlit hru přihrávkou na střed, kde jeho spoluhráč už svoji přihrávku nezvládl. Ovšem Barcelona se k míči opět vrací a může útočit.
57
Další kombinace hostujícího týmu je tu! Messi si došel pro míč až mezi obránce, ale to není prosto, kde by spoluhráči chtěli superhvězdu vidět.
55
Atlético Madrid je dnes velmi nebezpečné a v posledních minutách je také aktivnější. Barcelona sice předvádí svou kombinační hru, ale do velkých šancí se moc nedostává.
54
A mohlo být pro Barcelonu ještě hůř! Rohový kop byl sice odvrácen, ale balon se do šestnáctky velmi rychle vrátil. Hlavička Ferreiry-Carrasca zamířila do břevna. Sledovali jsme další povedený okamžik v tomto utkání.
53
Po faulu se k balonu dostal domácí tým. Stříleným centrem z pravé strany se prezentoval opět Koke, jehož pokus trefil jen bránícího hráče. Následně Atlético vybojovalo rohový kop.
52
Po velké šance domácího týmu se k balonu dostala Barcelona. Ta kombinovala před šestnáctkou soupeře, ale následně přišla nepřesná přihrávka Daniho Alvese.
51
Pěknou přihrávku do pokutového území po získání míče dostal Koke, jenž mohl vystřelit, ale zvolil zpětnou přihrávku, kterou zachytil obránce.
50
Domácí hlavní trenér hecuje fanoušky, aby jeho svěřencům více pomohli. Madrid je opět pod tlakem, ale stíhá se přesouvat a jeho bránění je výborné.
49
Ještě jedna informace pro připomenutí! Atlético Madrid dnes hraje v tmavě modré sadě dresů a hostující Barcelona zvolila žlutou bravu s červenými proužky. Ovšem teď už se pojďme věnovat jen samotné hře.
48
Dle úvodních minut druhé pětačtyřicetiminutovky to vypadá, že ani jeden z trenérů neudělal v sestavě žádnou změnu. Na hrací ploše se chystal rohový kop, jenž byl zahrán na krátko a následné zakončení zamířilo jen nad bránu.
47
Neymar dostal balon do pokutového území, kde patičkou našel jen soupeře. Ovšem Atlético míč pouze odkopává, tlak katalánského týmu začíná.
46
Hlavní sudí dal pokyn k zahájení druhého poločasu, který s míčem začala Barcelona. Ta zahajuje svou první kombinaci na vlastní polovině hrací plochy.
46
První poločas je minulostí a vyhrálo ho Atlético, které se díky hlavičce Griezmanna dostalo do vedení a v tuto chvíli by postoupilo do další fáze Ligy mistrů. Ovšem před námi a hlavně Barcelonou je ještě pětačtyřicet minut. V úvodní části měl katalánský tým více míč na kopačkách, ale nebezpečnější byl celek z Maridu, jenž se na konec dočkal i gólu. Uvidíme, co nám hráči předvedou ve druhém poločasu.
45+1
45
Hostující brankář ter Stegen si připisuje další zákrok, když střelu těsně nad zemí vyslal Ferreira-Carrasco. Hostující kapitán si po chybě může oddychnout.
44
Blíží se konec prvního poločasu a u balonu je stále Barcelona. Jenže Iniesta přecenil své síly a pustil soupeře do protiútoku.
43
Katalánci se opět usadili na útočné polovině, kde sledujeme další kombinaci hostujícího týmu. Ovšem hráči v tmavě modrých dresech opět velmi dobře brání a soupeře do šancí nepouští.
42
Z dobrých třiceti metrů se napřáhl ke střele Neymar, jehož technické zakončení mířilo do horního rohu branky, ale jeho pokusu chyběla větší razance. Takže i další střelu Barcelony likviduje Jan Oblak.
41
Další kombinace hostujícího týmu končí po nepřesné přihrávce, ale jeden z obránců Madridu zvolil jen vysoký odkop do zámezí, takže následuje autové vhazování Barcelony.
40
Luis Suárez se na útočné polovině dopustil faulu, který spustil vlnu emocí. K balonu se dostává Atlético, kterému narostlo sebevědomí.
38
Dvojutkání nám tedy po vstřelené brance Madridu začíná od nuly. Doufejme, že nás nyní čekají velmi zajímavé minuty, protože i Barcelona se musí začít více tlačit ke střelbě.
36
Na stadionu propukla obrovská radost, když se prosadil ANTOINE GRIEZMANN! Domácí útočník dostal přesný centr od Saúla Ñígueze a svou hlavičku poslal do horního rohu branky! Gólman ter Stegen sice plachtil vzduchem, ale na tuto hlavičku byl krátký.
35
Iniesta předvedl první přímočarý útok, který zakončil Messi. Jenže první zákrok dnešního večera si připisuje i domácí gólman.
33
K míči se postavili Messi a Neymar. Přímého kopu se ujal prvně jmenovaný, ale jeho pokus Jana Oblaka nemohl vyděsit, protože zamířil jen nad branku.
33
Ta vybojovala faul, po kterém je nařízený přímý kop. Ten bude rozehrán z velmi nadějné pozice a uvidíme, jak celá situace dopadne.
32
Pas domácího týmu mířil na Antoinea Griezmanna, který si ve vzdušném souboji s Mascheranem pomohl faulem, a tak se do útoku dostává Barcelona.
31
Po sérii nepřesností se k míči dostala Barcelona a jmenovitě Lionel Messi. Hostující tým mohl jít do otevřené obrany, ale celou situaci zabrzdil a opět kombinuje.
30
Atlético se konečně po dlouhých minutách pod tlakem dostává do hry a nyní se nachází na polovině Barcelony, kde se po několika vteřinách dopustilo faulu na Suáreze.
28
Tribuny i domácí hráči zuří! V šestnáctce upadl Ferreira-Carrasco, jemuž na nohu spadl Gerard Piqué. Ovšem pískat penaltu po tomto zákroku by bylo kruté.
28
Zatím můžeme říct, že sledujeme taktickou bitvu, v níž ani jeden z celků nechce udělat první chybu. Ovšem pro nestranného fanouška je to obrovská škoda.
27
Na centrovaný míč si naskakoval Gerard Piqué, jehož předskočil domácí brankář, který nastartoval další útok svého týmu.
26
Mascherano přihrál na ter Stegena, který si počínal jako zkušený mazák a svému obránci přes útočníka balon vrátil. Barcelona ukázala rychlý přechod, po kterém vybojovalo rohový kop.
24
Po ztrátě balonu se velmi rychle musel vracet Dani Alves, jenž se dopustil faulu na soupeře. Balon získává Madrid, ale ani tentokrát u něj nebude dlouho.
24
Zatím platí pravidlo, pokud má Barcelona míč, tak se nic neděje! Katalánský klub se snaží vylákat soupeře z bloku, což se zatím téměř vůbec nedaří.
22
Katalánci sice o míč přišli, ale velmi rychle se k němu vrátili, když útok podél lajny zastavil Dani Alves. Z tribun se po ztrátě balonu domácího celku spustil pískot.
21
Ferreira-Carrasco si převzal balon u pokutového území od spoluhráče, čímž se vystavil do druhého ofsajdu dnešního večera. K balonu se tak vrací hráči ve žlutých dresech.
20
Kombinaci na pravé straně vyřešil centrem Juanfran. Ovšem míč končí rukavicích ter Stegen, pro něhož to tentokrát byla lahůdka.
19
Ferreira-Carrasco si dal velmi dobře tělo před balon a musel být faulován Neymarem. Domácí obrana si po delší době může trochu odpočinout.
18
Na držení míče zcela jistě vyhrává katalánský tým, jenž v posledních minutách balon soupeři téměř nepůjčuje. Ovšem na střely na branku je nebezpečnější Madrid.
17
Jenže Atlético u balonu opět nevydrželo dlouho a míč se vrací k Barceloně. Ta se nastěhovala až před vlastní pokutové území, kde jsme sledovali špatná pas.
16
Na levé straně se rozeběhl Neymar, jehož zpracování zamířilo mimo hrací plochu, a tak od branky bude Jan Oblak.
15
Neymar si na vlastní polovině s míčem dlouho pohrával až ho k zemi nekompromisně poslal Augusto Fernández. K míči se tak vrací opět hostující tým.
14
Katalánský tým táhl útok po pravé straně, kde dobře zapracoval domácí obránce. Jenže Atlético zvolilo pouze odkop k ter Stegenovi.
13
Dobré napadání Madridu vyhnalo soupeře i s míčem na jeho polovinu. Jenže Barcelona má balon pod kontrolou a vymýšlí, kudy povede další útok.
12
Kombinace Barcelony stále pokračuje a z tribun se místy ozývá slaboučký pískot. Domácí příznivci určitě rádi nevidí, že míč mají na kopačkách hráči ve žlutém.
11
Hostující tým opět nikam nespěchá a sledujeme tradiční hru Barcelony. Hráči ve žlutém dresu kombinují na polovině soupeře, který se s přihrávkami stíhá přesouvat.
10
Po deseti minutách musíme přiznat, že lepší je zatím domácí tým. Ten se nyní zásluhou Ferreiry-Carrasca dostal k centru, ale v pokutovém území nebyl žádný hráč v tmavě modrém dresu.
9
Zdá se, že Barcelona dnes nebude nikam spěchat a opět sledujeme kombinaci katalánského týmu u půlící čáry. Následně se míč dostal k Iniestovi, jenž byl faulován.
8
Hostující brankář si připisuje další zákrok, když se hlavičkou prezentoval Antoine Griezmann. Domácí útoční si sice našel volný prostor, ale jeho hlavičce chyběla razance a lepší umístění.
7
Jenže katalánský klub se po již zmiňovaném hlavičkovém souboji dostal k balonu, ale jeho kombinace byla přerušená na pravé straně hřiště.
6
Sledujeme tradiční hru Barcelony, která dlouho kombinovala na vlastní polovině. Ovšem po pár přihrávkách přišel nákop na Luise Suárez, který hlavičkový souboj prohrál.
5
Po rozehrání hostujícího brankáře se k balonu dostala Barcelona, která přešla půlící čáru, ale zpětnou přihrávkou se vrátila na vlastní polovinu.
4
Úvodní minuty jsou poněkud nervózní a na obou stranách je vidět, že se hraje opravdu o hodně. Z poza velkého vápna zakončoval Ferreira-Carrasco, ale jeho pokus zamířil do rukavic gólmana.
3
K odraženému míči se v pokutovém území dostal Gabi, jenž měl sice dost času, ale jeho zakončení mířilo pouze nad branku katalánského celku.
2
Atlético Madrid nastoupilo do dnešního utkání v tmavě modrých dresech a hostující Barcelona zvolila žlutou sadu s červenými proužky. Ovšem nyní už se vraťme na hrací plochu, kde je u míče domácí mužstvo.
2
Od úvodních minut panuje na stadionu výborná divácká kulisa. Míče se chopili hostující hráče, jejich kombinaci doprovází hlasitý pískot.
1
Italský sudí pan Nicola Rizzoli poprvé foukl do píšťalky, takže utkání začalo. Úvodního výkopu se chopili domácí hráči, kteří začínají kombinací z vlastní poloviny hrací plochy.
1
Oba celky za doprovodu rozhodčích vstupují na hrací plochu, kde je vítají zaplněné tribuny, na nichž můžeme vidět krásné choreo domácích příznivců. Soupeři si po tradiční znělce Ligy mistrů podají ruce a následně bude moci začít samotný zápas.

Atlético Madrid: Oblak – Torres Juanfran, Lucas Hernández, Godín, Luís – Koke, Gabi (C), Augusto Fernández, Ñíguez – Griezmann, Ferreira-Carrasco.
Náhradníci: Moyà – Kranevitter, Savić, Á. Correa, Gámez, Partey, Vietto.

FC Barcelona: ter Stegen – Dani Alves, Piqué, Mascherano, Alba – Rakitić, Busquets, Iniesta (C), Messi – L. Suárez, Neymar.
Náhradníci: Bravo – Douglas, Arda Turan, Bartra, Munir, Roberto, Adriano.

Rozhodčí: Nicola Rizzoli – Elenito Di Liberatore, Mauro Tonolini.
Ještě jednou vám přeji příjemný večer u Ligy mistrů, utkání za několik desítek minut startuje a známy jsou již sestavy obou aktérů, které vám za pár minut představím.
Utkání povede jako hlavní rozhodčí Ital Nicola Rizzoli, který v roce 2016 odpískal sedm zápasů, v nichž hráčům rozdal dvaačtyřicet žlutých karet a jednu červenou. Na postranních čarách mu budou pomáhat Elenito Di Liberatore a Mauro Tonolini. Jako čtvrtý sudí byl nominován Gianluca Cariolato.
Ve víkendovém utkání nenastoupil za Barcelonu Luis Suaréz, který zřejmě odpočíval pro jeden z klíčových zápasů jara. Naopak domácí trenér nemůže počítat se službami Fernanda Torrese, jenž v první duelu obdržel dvě žluté karty.
Oba celky se potkávají v této sezóně již po třetí! Atlético i Barcelona se dvakrát potkali ve španělské Primera Division, oba zápasy vyhrál katalánský klub. Všechny tři předchozí duely skončily 2:1 pro Barcelonu a navíc dvakrát odešel Madrid s červenou kartou. Dle vzájemných výsledků by se měl radovat z postupu dnes hostující tým, ale proč by zrovna v tomto utkání nemělo Atlético nelichotivou bilanci přerušit.
První utkání čtvrtfinálové série

Do prvního duelu nastoupilo lépe Atlético, které se díky brance Fernanda Torrese dostalo do vedení. Ovšem španělský útočník byl hrdinou svého celku jen na chvíli, protože v šestatřicáté minutě dostal druhou žlutou karty, po níž následovala červená a Torres se musel poroučet pod sprchy. To byla voda na mlýn katalánského klubu, který se tak dostal do hry a začal ji ovládat. Ve druhém poločasu se Barcelona dvakrát prosadila zásluhou Luise Suaréze, a tak jde do odvety s lepším výsledkem hostující tým. Ovšem vše rozhodne až odveta, jenž začíná v tradičních 20:45.
Vítám vás odvetného duelu čtvrtfinálového zápasu Ligy mistrů, v němž se představí Atlético Madrid a FC Barcelona.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.