A už se nic nestane! Remíza není zasloužená, protože byl Leverkusen po celý zápas mnohem lepším týmem. Do druhého dějství vstoupil Bayer velmi aktivně, vytvářel si šance, ale gól ne a ne přijít. Branka přišla až v 68. minutě, kdy se po krásné akci prosadil Mehmedi. Od té doby se hrálo pouze na jendu bránu, ašak dalšího gólu jsme se již nedočkali, a tak se oba týmy rozcházejí remízou. To je pro dnešek vše. Já se s vámi loučím a přeji hezký zbytek večera.
90+3
90+2
Aby toho nebylo málo, tak za faul dostává Donati kartu žluté barvy. Rozhodčí už dsnes rozdal sedm žlutých karet!
90+1
Domácí se snaží najít posledný zbytky sil a dostali se na útočnou polovinu, kde se jim podařilo alespoň pár vteřin podržet balón. Následně ale o něj přišli.
90
Nastavují se tři minuty nad rámec zápasu!
88
Střídání na straně hostů. Odchází Mehmedi a v závěrečných minutách okusí hrací plochu Jurčenko.
87
Co scházelo Mehmedi zakončoval z úhlu po zemi a Černik jen tak tak dokázal kulatý nesmysl vymanit z prostoru tří tyčí. Následná dorážka mířila těsně vedle.
86
Ba co víc Gordečjuk dostal křeč do nohy a leží na trávníku. Spoluhráči mu pomáhají, nicméně to vypadá, že Borisov šetří čas.
85
V závěrečných minutách se hodně přiostřilo. K vidění jsou časté fauly a nebezpečné zákroky, které ale hru zbytečně zpomalují.
84
Hlavní arbitr tasí kartu žluté barvy opět. M. Volodko neunikne kartě poté, co poslal k zemi protihráče.
83
Balón si vzal na starost tentokrát Julian Brandt. Ten ale svým pasem trefil jen jednoho z bránících hráčů. Borisov následně míč odpálil.
82
Šance pro Leverkusen. Hernandéz byl nedovoleným způsobem stažen k zemi a pro hosty se naskýtá standardní situace.
80
Gordečjuk posunul před velkým vápnem balón na Jablonského, který se s ničím nepáral a vypálil z první. Bránu ale vůbec netreifl.
79
Již patá žlutá karta dnešního střetnutí. Obdržel jí hostující Wendell
78
O pár vteřin později mění hráče také Borisov. Odstupuje Volodko a zahraje si Nikolič.
78
V zápětí hosté střídáhí. Ze hřiště je stažen Calhanoglu, jenž vpustí do hry Brandta.
77
Nakonec přišel další rohový kop hostujícího týmu. Další pas Calhonugla nepřinesl šanci a domácí se dokázali ubránit.
76
Ke kulatému nesmysli se postavil Calhanoglu, který odcentroval do vápna, kde byl míč protečován až k Černik, ale ke střele se nikdo nedostal.
75
Začíná se hrát hodně tvrdě. Bellarabi byl nedovoleným způsobem poslán k zemi A Leverkusen zahrává volný přímý kop.
74
Bellarabi byl v těžké pozici. Byl atakován soupeřem a už to vypadalo, že o míč přijde. Nakonec ho i v pádu přesunul na své spoluhráče dopředu.
73
Střídání na straně domácích. Odstupuje Hleb a ve zbylé části zápasu si zahrake Karnicki.
72
Poprvé ve druhém poločase dostali Bělorusové více prostoru a propracovali se ke kombinační souhře na útopčné polovině.
71
Hosté vytěžili roh o který se postaral Calhanoglu. V něm se Borisov ubránil, avšak odpálil míč pouze k protější straně hřiště.
70
Pro domácí to bude ještě hodně nepříjemný závěr. Remíza momentálně hraje do karet Leverkusenu, ale dá se očekávat, že Němci budou chtít tři body.
68
Leverkusen právě vstřelil branku!
Naprosto zasloužené vyrovnání! Borisov dlouho čelil tlaku soupeře, ale na zakončení ADMIRA MEHMEDIHO nestačil. Hostující hráč krásným dloubáčkem přehodil brankaře a balón zamířil ke vzdálenější tyči, od které se odrazil za brankovou čáru.
68
Jenže Leverkusen to nemusí mrzet. Domácí mají momentálně obrovské potíže v rozehrávce a o míč přišli po pár vteřinách v jejich sevření.
67
Do volného prostoru si sběhl Mehmedi, jenž poté přenechal míč na Calhonuglua. Druhý zmiňovaný nicméně nepřesně přihrával.
66
Ve druhém poločase si Leno vůbec nesáhl na balón. Kouká na hru z velké dálky, protože se neustále hraje před brankou Černika.
65
Bellarabi je velmi aktivní a patří mezi nejlepší hráče na hřišti. Jeho centr z levé strany byl ale přetažený a nic z toho nevzešlo.
63
Hříšníkem, jenž je dalším se žlutou kartou je Poljakov, který přidržel za dres Hernandéze.
62
Násedoval rohový kop Bayeru. Ani ten ale nepřinesl úspěch a defenzíva soupeře se ubránila. Hosté nicméně získali balón velmi rychle zpět.
61
A tak se pokračuje v dobývání obrany běloruského týmu, který běhá sem a tam, protože tento zápas je pro domácí nesmírně důležitý.
60
Držení míče: 37% – 63%.
58
Stejný hráč se poté postaral o centr z pravé strany, avšak na jeho pas si z žádný spoluhráčů nenaběhl.
57
Zajímavý pokus z kopačky Mehmediho končí u Černika. Rána po zemi nebyla pro gólmana Borisovu nikterak nebezpečná.
56
Stále se hraje na jednu bránu, avšak Borisov se zuby nehty drží. Času je ale stále dost a Leverkusen jde opět do útoku.
55
Nicméně v něm se BATE ubránil a balón zaplul do náruče Černika.
54
Krásná individuální akce v podání Bellarabiho, který se dostal až do pokutového území, kde byl a jeho rána sražena narohový kop.
53
Domácí mají na začátku druhého poločasu velké problémy. Nemohou se propasírovat s balónem přes polovinu hrací plochy.
52
Dobrý pokus Bellarabiho. Zmiňovaný hráč střílel ze střední vzdálenosti, ale Černik číhal na správném místě a zasáhl včas.
51
U postranní čáry přišel Kramer o míč. Zkusil upadnout a vyžádat si faul. Hlavní rozhodčí mu to nicméně nezbaštil a Borisov bude vhazovat.
50
Bayer pokračuje v tom, v čem skončil. Působí aktivnějším dojmem a žene se za vyrovnáním.
49
Už už to vypadalo, že se Leverkusen dostane k dalšímu zakončení. V poslední chvíli ale Hernandéz o balón přišel.
48
Pokud ale hosté pomýšlí na úspěch, musí mnohem více střílet, protože tom se jim v prvním poločase vůbec nepovedlo.
47
Calhanoglu zachytil balón, na nic nečekal a okamžitě vypálil. Jeho rána neměla vůbec špatné parametry, ale míč nakonec mezi tři tyče nezamířil.
46
Ryas už do hry nenastoupí. Nahradí ho Volodko.
46
Úvodní dějství je za námi, ale za zmínku stojí jen začátek a konec poločasu. Již ve 2. minutě totiž poslal do vedení Borisov Gordejčuk, který ranou mezi nohy překonal Lena, jenž střelu hodně podcenil. Od té doby byl Leverkusen o chlup lepší, jenže si nedokázal vypracovat dlouho žádnou šanci. Až v závěru měl na kopačce vyrovnaný Hernandéz, ale ten gólmana Černika nepřekonal.
45
45
Nebude nastavovat žádná minuta k dobru.
44
O minutu později už mohlo být vyrovnáno! Hernandéz dostal naprosto výbornou přihrávku od Mehmediho do malého vápna. Měl před sebou dost prostoru, ale trefil jen nohu bránícího Černika!
43
Hernandéz si sbíhal do pokutového území na přihrávku Mehmediho. Do cesty mu skončil Milunovič, který mu skluzem zajel pod nohy, avšak penalta to není.
42
O tom jsme se mohli přesvědčit vzápětí. Leverkusen kombinoval před vápnem, ale opět svou akci překombinoval a o kulatý nesmysl přišel.
41
Blíží se nám závěr úvodního poločasu a stále se na hřišti nic moc neděje. Snaha Leverkusenu končí na strachu z jakékoliv koncovky.
40
Na druhé straně pálil Mozolevskij, ale ani tento zmiňovaný útočník neuspěl. Nepřesnosti trápí stále oba dnešní aktéry.
38
Až teď vyslal projektil Calhanoglu. Jeho pokus nebyl přesný a Černik zasahovat nemusel. Bude se rozehrávat od jeho svatyně.
37
Jakoby se hosté báli pálit. Chtějí to evidentně dohrávat až do kuchyně, ale to k úspěchu nevede, protože Borisov má hru soupeře přečtenou.
36
Bellarabi velmi dlouho držel balón přilepený na své kopačce. Dostal se sice až do pokutového území, ale tam o něj vzápětí přišel.
35
Postupně se Leverkusen snaží převzít iniciativu hry, nicméně zatím v tom není příliš úspěšný.
34
Další karetní trest přichází pro Kampla, který ostřel zajel pod nohy Hleba.
33
Hosté chtěli soupeře překvapit, když si Herndandéz nabíhal za obranu. Přihrávky se ale nedočkal ,protože domácí centr zablokovali.
32
Ani Hleb nepřešel přes dobře rozestavenou defenzívu soupeře. Vzápětí stejný hráč nakopl soupeře a dostává za to žlutou.
31
Bohužel se oba týmy střelecky trápí, a tak k vidění nejsou žádné šance. Chtělo by to více riskovat, jak z domácí, tak i z hostující strany.
30
Na protější straně neuspěl ani Rios, kterého o balón obral pozorný Tah. Borisov je ale u míče a může pokračovat v útoku.
28
Po delší době jsme byli svědky střely. Postaral se o ní hostující Mehmedi, jenž to zkusil z hranice vápna. Rána to nebyla přesná.
27
Až příliš aktivní byl v souboji o míč Poljakov. Tomu je odpískán faul a Leverkusen bude rozehrávat.
26
Po nákopu do vápna si domácí nabíhali do pokutového území, jenže Mozolevski byl až příliš rychlý a zastavil ho ofsajd.
25
Hleb neprošel přes Bellarabiho, a ten jej fauloval. Bude tu první standardní situace dnešního střetnutí, a to ze střední vzdálenosti.
24
Ačkoliv začátek utkání vypadá hodně slibně, když branka padla už ve 2. minutě, tak momentálně sledujeme pasáž, která není záživná.
23
Ale nevymysleli nic. Opět velmi rychle vedoucí tým o míč přišel a hra se obrací k protější straně.
22
Nedaleko velkého vápna domácích byl faulován Poljakov Wendellem. Domácí tak budou mít klid na rozehrávku.
21
Jak je vidět, tak hosté mají drtivou převahu v držení míče, jenže jim to není nic platné, když nestřílejí. Borisov se tak v klidu brání.
20
Držení míče: 27% – 73%.
18
Stále se Bayer snaží přes kombinaci po zemi procpat ke svatyni Černika. Zatím je to neúspěšná snaha.
17
Jenže narozdíl od Němců se Borisov v kombinační souhře trápí a už poněkolikaté vlastní chybou o kulatý nesmysl přišel.
16
Ve stylu Zidana se Kramer postavil na míč a snažil se ho elegantní kličkou přendat přes protihráče. Nepovedlo se a Borisov je u balónu.
15
To se změnilo se zakončením Calhanoglua. Zmiňovaný hráč zakončoval ze střední vzdálenosti, ale bránu o kousek netrefil.
14
Ačkoliv Leverkusen nepůsobí vůbec pasivně, nemůže se propracovat k žádné střele. BATE výborně brání svou obrannou polovinu.
13
Bellarabi neudržel balón ve své moci. Aktivní Hleb ho o míč obral, jenže vzápětí o něj přišel, a tak Bayer pokračuje v útoku.
12
Po delší době se běloruský celek propracoval k útoku, avšak přihrávka Hleba nebyla přesná a Leno bude kopat od své branky.
10
Rychlý pokus o přenesení hru na polovinu Borisovu nevyšel. Donati si říkal o přihrávku, nicméně dalekonosný centr usměrnil balón za hranici hřiště.
9
Přichází první žlutá karta utkaní. Gordečjuk fauloval v hlavičkovém souboji protihráče, kterého trefil rukou do obličeje.
8
Paradoxně jsou ale hosté momentálně aktivnějším týmem. Po inkasovaném gólu se herně zvedli a drží se převážně u branky Černika.
7
Hosté vybojovali rohový kop, který rozehráli nakrátko. Calhanoglu centroval do šestnáctky, avšak defenzíva domácích se ubránila.
6
Záhy Borisov kulatý nesmysl pouze odkopl k protější straně hřiště, jenže Leverkusen na nic nečeká a a míří opět do útoku.
5
Calhanoglu se dostal před vápno, jenže se ke střele nepropracoval. Ve chvíli se k němu seběhl houf protihráčů, který jej o míč obral.
4
Momentálně drží balón a kombinují na polovině soupeře.
3
Tohle je pro Leverkusen hodně špatný začátek. Němci se budou muset velmi rychle vrátit do zápasu, pokud tedy pomýšlejí na vítězství.
2
BATE Borisov právě vstřelil branku!
Lepší vstup do zápasu si domácí nemohli snad ani přát! MICHAJL GORDEJČUK si na pravé straně velkého vápna naběhl na přihrávku. Míč si přehodil z jedné strany na druhou a poté pravačkou vypálil. Leno způsobil obrovskou hrubici, když míč neudržel a dostal jesle.
1
Hráči jsou již na hřišti. Přichází krásná znělka ligy mistrů! Domácí budou hrát v modré kombinaci. Leverkusen oblékne červené dresy.

BATE Borisov: Černik – Žavnerčik, D. Poljakov, N. Milunović, Mladenović – A. Volodko (C), Jablonski, Hleb – Ryas, Mozolevski, Gordejčuk.
Náhradníci: Soroko – Jevtić, Dubra, Alexijevič, Nikolić, Karnicki, M. Volodko.

Bayer Leverkusen: Leno (C) – Donati, Tah, Ramalho, Wendell – Kramer, Kampl – Bellarabi, Çalhanoğlu, Mehmedi – J. Hernández.
Náhradníci: Krešić, Yelldell – Boenisch, Brandt, Frey, Ryu, V. Jurčenko.

Rozhodčí: Turpin – Danos, Cano (FRA).
Bayer Leverkusen

je na třetí pozici a má o bod více než dnešní soupeř. Aktuální místo tak stačí na postup do evropské ligy, ale dá se očekávat, že Němci budou bojovat i o postup do osmifinále. K tomu dnes potřebujou bodovat, protože v posledním zápase narazí na největšího favorita, a tím je Barcelona.
BATE Borisov

má po 4 odehraných duelech v nejprestižnější evropské soutěži tři body a nachází se na poslední příčce. Stále ale může pomýšlet na postup, jelikož na druhý Řím ztrácí pouhé dva body. Jedinou výhru si tento tým připsal právě na domácí půdě s italským celkem a pokud dnes vyhraje, tak poslední utkání na půdě Říma může být ještě hodně zajímavé.
Krásný fotbalový podvečer! Je tu opět liga mistrů a s ní i další porce atraktivních zápasů. V tomto duelu se střetne BATE BORISOV s Bayerem Leverkusenem, a to v trochu netradičním čase. Výkop je zahájen na 18:00!