Daný výsledek posouvá Bayern Mnichov do osmifinále Ligy mistrů, naopak Olympiacos si to o přímý postup rozdá za čtrnáct dní s londýnským Arsenalem. Příjemný zbytek úterního večera přeje Petr Dejnožka.
Dnešní utkání mělo jednoznačného favorita a podle toho se také vyvíjelo. Bayern o svém vítězství rozhodl již během prvních dvaceti minut, následně již pouze výsledek hájil. Mrzet ho může pouze červená karta po zákroku obránce Badstubera.
Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 8:0. Střely mimo: 7:6. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 5:9.
90+2
90+2
Definitivní tečku za dnešním zápase mohl udělat unikající Thomas Müller, svůj postup nakonec zakončil kličkou přes levou nohou a následné zakončení do tyče branky Olympiacosu!
90+1
Roberto (Olympiacos) – 4 zákroky.
90+1
Neuer (Bayern Mnichov) – 0 zákroků.
90
Hlavní rozhodčí se rozhodl nastavit pouhé dvě minuty. Utkání se bude dohrávat před Robertem.
89
Hosté se již snaží držet míč na svých kopačkách a nedovolit Bayernu další brankovou příležitost.
88
Müllerův postup končí kvůli zdviženému praporku asistenta rozhodčího.
87
Neuer se dostal v rozehrávce do potíží, on to ale vyřešil s obrovským sebevědomím a jistotou.
86
Vzápětí uháněl sám na branku střídající Kimmich, ani on si jemným dloubáčkem na brankáře Olympiacosu nepřišel! Roberto je dnes jednoznačně nejlepším hráče řeckého týmu v německém Mnichově!
85
Rychlonohý Coman si jako kočka s myší pohrál s dvěma protihráči na levé straně, následně ještě centrem hledal Thomase Müllera, který však v pádu nedokázal prostřelit Roberta. Akrobatické zakončení sebral brankář Olympiacosu ze vzduchu jako malinu.
84
Odražený centr přistál na noze Fortunise, střídající hráč řeckého týmu zkusil štěstí pravačkou. Střela mu ale vůbec nevyšla, míč skončil mimo tři tyče.
83
Olympiacos vybojoval na útočné polovině rohový kop.
82
Hosté s blížícím se závěrem zápasu směrem dopředu ožívají. Zajímavý centr Fortunise z levé strany defenzíva Bayernu v poklidu odvrátila.
81
Milojevičův centr směřoval až na zadní tyč, kde se ale nikdo v barvách Olympiacosu nenacházel. Bídně rozehraná standardní situace hostí.
80
Sebá si došel pro faul Kimmicha, Olympiacos bude moci pokračovat v útočné kombinaci.
78
Poslední výměnu nachystal hostující trenér. Ellabdelllaouiho nahradil Leandro Salino.
77
Bayern soustavně obléhá v deseti bránící jedenáctku Olympiacosu. Kombinaci nyní narušila ztráta po nepřesném zpracování v podání Rafinhy.
76
Vidal volný přímý kop znamenal střílený centr na přední tyč, kde byl připraven pouze jeden z bránících hráčů Olympiacosu. Mnichovští však zůstanou s míčem na útočné polovině.
75
Rohový kop Thomase Müllera obrana Olympiacosu zvládla, následná kombinace Bayernu vyšuměla do ztracena.
73
Autor čtvrtého gólu Kingsley Coman je již zpět na hrací ploše a zapojuje se do další útočné kombinace Bayernu.
72
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Douglas Costa, přichází Javi Martínez.
71
Sám Coman se u hlavičkového souboje s brankáře Olympiacosu zranil a jeho krvavý šrám v obličeji musí být ošetřen. Pokračovat v duelu mu ale tento zákrok rozhodně nezabrání.
70
Bayern právě vstřelil branku!
Dvacet minut před závěrečným hvizdem přichází čtvrtá branka domácího Bayernu! Thomas Müller hlavou posunul balon na výhodněji postaveného KINGLEYHO COMANA, který hlavičkou našel skulinku u vybíhajícího Roberta – 4:0!
69
Právě střídající Fortunis posunul míč na Ideyeho do šestnáctky, ten ale v souboji jeden na jednoho proti Rafinhovi neuspěl.
68
Několik sekund na to končí i Pardo, zahraje si Hernani.
67
Olympiacos chystá úvodní střídání. Ze hry odešel Kasami, s nepříznivým výsledkem se něco pokusí udělat Fortunis.
66
Costa chytrou kolmicí rozbíhal Müllera, obránci Olympiacosu však jeho myšlenku dokázali včas přečíst.
65
Dvacet minut ze druhého poločasu je za námi, obraz hry se nám ani po vyloučení Badstubera příliš nezměnil. Bayern kontroluje výsledek a také postupovou radost do osmifinále Ligy mistrů.
63
Za očividné držení unikajícího Müllera dostal žlutou kartu Milivojević .
62
Hráči Bayernu nikam nespěchají a kombinují na vlastní polovině. Olympiacos se naopak snaží s průběhem duelu něco zoufale udělat.
61
Na druhé straně mohl vstřelit kontaktní branku Ideye, v záklonu ale z hranice malého vápna poslal míč nad břevno Neuerovy branky.
60
Po hrubém zaváhání hostující obrany postupoval Douglas Costa prakticky od půlící čáry sám na brankáře! Nakonec se rozhodl po přehození Roberta, gólman Olympiacosu však jeho úmysl přečetl a radost z tváře mu sebral reflexivním zákrokem!
59
Bayern má i v deseti hráčích převahu, o vítězi dnešního zápasu je již s největší pravděpodobností rozhodnuto.
58
Po faulu na Kimmicha následovala standardní situace Bayernu, zodpovědnost vzal na sebe Douglas Costa! Prudká rána levou nohou nakonec skončila pouze decimetry od pravé tyče Robertovy branky!
57
Nikoliv. Míč míří daleko od branky Olympiacosu.
56
Vzápětí se hra vrací před branku řeckého celku, z rohového kopu se těší i fotbalisté Bayernu. Naloží s ním lépe?
55
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Robert Lewandowski, přichází Mehdi Benatia.
53
Masuakovo zakončení trefilo pouze Lewandowskiho, Olympiacos dostane k dispozici alespoň roh.
52
Tak to je možná zápletka dnešního střetnutí! Ideye si to namířil přímo do pokutového území, těsně před ním byl faulován Badstuberem, který za své počínání vidí rovnou červenou kartu!
51
Následná odpověď vedoucího týmu tabulky F přináší další ofsajdové postavení, tentokrát byl za obranou nachytán Douglas Costa.
50
Ke slovu se poprvé po pauze dostal i Olympiacos, Elabdellaouiovo zakončení však bylo nepřesné.
49
Následná kombinace německého Bayernu je ukončena pro ofsajd Roberta Lewandowskiho.
49
Chytrá rozehrávka na hranici vápno přinesla ránu Kimmicha pouze do bránícího Ideyeho. Olympiacos se osvobodil pouze za cenu odkopu.
48
Comanův průnik těsně před vápnem zastavil Masuaku, následuje volný přímý kop v podání německého velkoklubu.
47
Bayern začal druhý poločas stejně jako první a ihned se žene blíže k brance svého soupeře. Dočkáme se podobné gólové smršti jako v první půli?
46
První pětačtyřicetiminutovka přinesla německý uragán, Bayern vměstnal do dvaceti minut tři branky a prakticky tím rozhodl o svém vítězství. Olympiacos se směrem dopředu prakticky vůbec neprojevuje a ve druhé půli ho čeká v obraně ještě velmi složitá práce.
45
45
Hlavní rozhodčí nastavil nad rámec prvního poločasu ještě jednu minutu.
45
Běží poslední minuta prvního poločasu, Bayern tradičně kombinuje na své polovině.
44
Do balonu se nakonec opřel Milivojević, k radosti domácích fanoušků branku Bayernu těsně minul!
42
Hlavní rozhodčí po radě od asistenta píská nedovolený zákrok do Boatenga, navíc mu ještě uděluje žlutou kartu. Hosté staví standardní situaci z hodně zajímavé vzdálenosti.
41
Costův centr z levé strany lehkost Bayernu nenapodobil, Roberto znovu v plné pohotovosti.
40
Aktivní Coman znovu neměl na pravé postranní čáře konkurenci, střílený centr na přední tyč Roberto na poslední chvíli ukradl před Lewandowskim.
39
Domácí do kombinace často zapojují také brankáře Manuela Neuera, Olympiacos ho v první poločase vůbec neprověřil. Řecký tým má na kontě střel na branku kulatou nulu.
37
Coman se hodně šikovně uvolnil na pravé straně, prudkým centrem našel Vidala, jenž sice zády k brance zakončit nedokázal, sklepnutím ale vytvořil šanci pro střídajícího Kimmicha. Jeho střela z voleje šla mimo branku.
36
Po centru Douglase Costy vznikla v šestnáctce Olympiacosu velká hlavičkovaná, hosté se pro tentokrát dokázali ubránit.
35
Coman nadvakrát posílal balon do předbrankového prostoru, jeho tečovaná střela nakonec znamená "pouze" rohový kop Bayernu.
34
Mnichov pokračuje v útočném obléhání šestnáctky Olympiacosu. Navýšit náskok domácích se pokusil také Arturo Vidal, jeho zakončení se však mezi tři tyče vejít nedokázalo.
33
Trenér Guardiola sahá po třiatřiceti minutách hry k úvodní hráčské výměně. Arjen Robben se zřejmě při jednom ze soubojů poranil, místo něj zasáhne do kombinace Bayernu Joshua Kimmich.
32
Badstuber si připsal kvalitní obranný zákrok poté, co zablokoval zajímavou střelu Parda. Na tahu je znovu německý Bayern.
32
Da Costa fauloval domácí Douglase Costu, favorit dnešního utkání staví standardní situaci.
31
Sáhodlouhá kombinace Bayernu nic kvalitního nepřináší, nutno však poznamenat, že domácí již mají nahráno.
30
Hosté zkusili trochu vyrazit štěstíčku naproti, Kasamiho zakončení z velké vzdálenosti ale postrádalo razanci i přesnost. Neuer bude v klidu rozehrávat od vlastní branky.
29
Nepříliš dobrá zpráva pro zatím trápící se Olympiacos dorazila z Londýna, Arsenal se dostal do vedení brankou Özila, což situaci ve skupině F ještě více komplikuje.
28
Costa posunul balon na pravou stranu pokutového území pro Thomase Müllera, který se s ničím nepáral a po zemi zamířil na vzdálenější tyč! Nakonec jí však minul o dobrý metr.
27
Kasami se hodně ostře střetl na půlící čáře s Vidalem, nakonec míč znovu bude patřit vedoucímu týmu.
26
Další akci Bayernu zastavil po dobrém návratu Cambiasso, Olympiacos však vzápětí míč odevzdal prakticky zadarmo.
25
Tentokrát zvolil Bayern akci středem hřiště, Lewandowski byl v obklíčení trojice protihráčů a k zakončení se nakonec nepropracoval.
24
Robert Lewandowski měl na kopačce čtvrtou branku Bayernu! Costa exklusivní přihrávkou udělal ze Siovase pouze přihlížející kužel, polský forvard se sice k míči dostával hodně akrobaticky, nakonec ale dokázal vybíhajícího gólmana Roberta obstřelit! Bohužel pro Bayern spolu s ním minul i branku Olympiacosu!
23
Po dlouhé době se hostující hráči usadili na útočné polovině, příliš dlouho se ale před Neuerem neohřáli.
22
A Bayernu tříbrankový náskok evidentně ještě nestačí, Robben v samostatné akci u pravé postranní čáry neuspěl.
21
Statistiky mluví jasně. V tuto chvíli je držení míče 80 % pro Bayern a pouze 20 % pro Olympiacos. Podobnou pohromu druhého týmu vyrovnané skupiny čekal málo kdo.
20
Tak to je destrukce řeckého Olympiacosu v německém Mnichově! Dvacet minut, tři branky! Po nepovedené akrobatické ráně Comana přistál míč na hlavě Arjena Robbena, holandský záložník ještě vylepšil míč pro THOMASE MÜLLERA, který již neměl před prázdnou brankou složitou práci – 3:0!
19
Lewandowski si při zpracování přihrávky dával přednost s Costou, nakonec drobného zaváhání využili zadáci soupeře.
18
Allianz Arena v Mnichově žene své hráče dopředu do dalších útočných akcí. Olympiacos zatím pouze přihlíží.
17
Rázem se na branku Olympiacosu hnala další pohroma, naštěstí pro hosty tentokrát Coman nedokázal přihrát ideálně.
16
Po šestnácti minutách hry je to již o dva góly! Coman si hodně šikovně vyběhl do středu hřiště a napřáhl pravačkou ke střele, "naštěstí" pro domácí trefil pouze ROBERTA LEWANDOWSKIHO, který si balon zpracoval a nekompromisně ho uklidil k tyči branky Olympiacosu – 2:0!
15
Robben zkusil hodně drzý průnik proti dvěma protihráčům, nakonec si ale ukrojil příliš velký krajíc chleba. Roberto bude vykopávat.
14
Série autových vhazování na pravé straně přiblížila Bayern znovu k pokutovému území soupeře.
13
Hosté se stále nemohou vymanit z úvodního tlaku Bayernu. To výrazně hraje na dálku do karet londýnskému Arsenalu.
12
Exekuci rohu vzal na sebe Arturo Vidal, centr na malé vápno však obránci Olympiacosu v poklidu odvrátili do bezpečí.
11
Müller zkusil štěstí zpoza pokutového území, trefil ale pouze Kasamiho, od něhož se míč odrazil na úvodní rohový kop dnešního zápasu.
10
V úvodních deseti minutách jsme viděli tlak Bayernu, který vyvrcholil vedoucí brankou. Nyní musí útočnou hru vytasit také Olympiacos.
8
Německý šampion se poměrně rychle dočkává vedoucího gólu! Lví podíl na brance má Boateng, jenž napřáhl z obrovské vzdálenosti k povedené střele! Gólman Roberto ji sice skvěle vyrazil, bohužel pro hosty pouze k DOUGLASI COSTOVI, který dorážkou přesně k tyči poprvé rozjásal německé fanoušky – 1:0!
7
Kombinace velkého favorita dnešního utkání pokračuje, Bayern intenzivně atakuje velké vápno Olympiacosu.
6
K první střele se odhodlali také hráči Olympiacosu, Pardo udělal takřka z kroku rychlou kličku na pravou stranu a vypálil po zemi. Jeho pokus ale neměl gólové parametry, Neuer si cestu míče kontroloval očima.
5
Robert Lewandowski sice dostal přesný míč na prsa do šestnáctky soupeře, v době centru byl ale v ofsajdu.
4
Akce Olympiacosu směrem dopředu skončila ještě na svém začátku, centr za obranu z nohy Siovase vůbec nevyšel. Na tahu je znovu Bayern.
3
Obléhání šestnáctky hostujícího týmu ukončil Arjen Robben, který nedokázal zpracovat přenesení hry od Comana. Míč končí v zámezí, následovat bude rozehrávka brankáře Olympiacosu.
2
Mnichov vstoupil do utkání mnohem aktivněji než soupeř a snaží se o první ohrožení svatyně brankáře Roberta.
2
Na druhé straně přišel nadýchaný centr do šestnáctky Bayernu, pro Neuera žádný problém.
1
Jako první si s balonem tykají hráči německého velkoklubu, nákop Badstubera ale defenzíva Olympiacosu zpracovala.
1
Obě mužstva již jsou připravena v tunelu i s trojicí rozhodčích. Bude se dnes radovat favorit či uspěje řecký mistr?

Bayern Mnichov: Neuer – Lahm (C), J. Boateng, Badstuber, Rafinha – Robben, T. Müller, Arturo Vidal, Costa, Coman – Lewandowski.
Náhradníci: Ulreich – Benatia, Kirchhoff, Javi Martínez, Alonso, Rode, Kimmich.

Olympiacos FC: Roberto (C) – Elabdellaoui, M. da Costa, Siovas, Masuaku – Kasami, Cambiasso, Milivojević – Pardo, Brown, Couto Sebá.
Náhradníci: Kapino – Maniatis, Salino, Fortunis, Alejandro Domínguez, Finnbogason, F. Hernâni..
První vzájemné utkání:

Olympiakos Pireus – Bayern Mnichov 0:3 (0:0)

Branky:
52. Müller, 89. Götze, 90. Müller z pen.
.
Olympiakos Pireus: Roberto (C) – Masuaku, Siovas, M. da Costa, Elabdellaoui – Kasami, Cambiasso (66. Fortunis), Salino, Alejandro Domínguez (60. F. Hernâni) – Brown, Pardo (81. Couto Sebá).

Bayern Mnichov: Neuer – Bernat, J. Boateng, Lahm (C), Alaba – Arturo Vidal (78. Götze), Alonso (76. Kimmich), Th. Alcântara – Costa, Lewandowski (59. Coman), T. Müller.
V zápase v Mnichově bude o senzaci sahat Olympiacos! Řecký tým má, stejně jako Bayern, na kontě devět bodů a je hodně blízko k postupu. Šanci si vybojoval zejména výhrou nad Arsenalem 3:2, který následně potvrdil v chorvatském Záhřebu. Dočká se Pireus velkého překvapení a již nyní na dálku vyřadí favorizovaný Arsenal? Jistotu dává remíza.
Bayern Mnichov zatím kráčí milionářskou soutěží s jednou porážkou, kterou vyfasoval na hřišti londýnského Arsenalu. V ostatních duelech německý mistr suverénně vyhrával a jakýkoliv bodový zisk z dnešního utkání ho dovede do osmifinále Ligy mistrů.
Poslední listopadový týden přinese pátý hrací den základních skupin Ligy mistrů, kde se mimo jiné proti sobě postaví první a druhý tým skupiny F. Německý šampion Bayern Mnichov vyzve na vlastním hřišti řecký Olympiacos!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.