Utkání mezi CSKA Moskva a Manchesterem United končí zaslouženou dělbou bodů, zatímco v prvním poločase byli lepší hráči CSKA a zásluhou Seydou Doumbii se ujali vedení, druhý poločas patřil hráčům Manchesteru United, kterým se podařilo vyrovnat zásluhou pohotového zakončení Anthonyho Martiala. Právě útočník United sehrál velice důležitou při prvním gólu soupeře, když v pokutovém území zahrál rukou, po přestávce ale svou chybu napravil. Konečný výsledek. CSKA Moskva 1 Manchester United 1.
90+3
90+3
Svěřenci Louise van Gaala kombinují ve středu hřiště a dnešní utkání už zřejmě nic nepřinese.
90+3
Rozeběhla se poslední minuta utkání. United u míče.
90+2
Seydou Doumbia se snažil na pravé straně najít kolmou přihrávkou Ahmeda Musu, před nímž míč uklidil do bezpečí pozorný Phil Jones.
90+1
Žlutou kartu dostává Pontus Wernbloom (CSKA Moskva).
90+1
Nad rámec dnešního zápasu byly nastaveny 3 minuty.
90
Žlutou kartu dostává Marouane Fellaini (Manchester United).
89
Marouane Fellaini fauloval zezadu unikajícího Zorana Tošiće a musí vidět žlutou kartu.
88
Anthony Martial se pokusil strhnout vedení na stranu United, jeho střela zpoza šestnáctky ale byla zablokována.
87
Střídání v týmu CSKA Moskva: ze hřiště odchází Alan Dzagojev, přichází Aleksandrs Cauņa.
86
Memphis Depay se na levé straně v blízkosti šestnáctky dobře uvolnil a na vzdálenější tyči našel Anthonyho Martiala, jehož střelu Igor Akinfejev vyrazil!
85
Pokud byste se podívali na statistiku držení míče bez názvu týmu, tak byste si klidně mohli myslet, že v Areně Chimki hraje Barcelona. Neskutečná dominance United, co se kontroly míče týče.
83
Střídání v týmu CSKA Moskva: ze hřiště odchází Roman Jerjomenko, přichází Kirill Pančenko.
82
Memphis Depay byl faulován na pravé straně a vybojoval pro svůj tým standardní situaci.
81
Rohový kop United domácí odvrátili a Ander Herrera musel na levé straně u postranní čáry zatáhnout za záchranou brzdu.
80
Žlutou kartu dostává Ander Herrera (Manchester United).
79
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Anthony Martial, přichází Memphis Depay.
79
Phil Jones se vydal na ofenzivní výlet a po průniku do šestnáctky vybojoval rohový kop.
78
David de Gea se zapojil do hry dalekým odkopem od své brány založil útok United, hosté ale vzápětí na levém křídle o míč přišli.
77
Pokud bych měl shrnout dosavadní průběh zápasu, tak první poločas patřil CSKA Moskva, zatímco ten druhý mají pod kontrolou hráči Manchesteru United.
76
Louis van Gaal by v Areně Chimki samozřejmě rád zvítězil, ofenzivním akcím na obou stranách ale po přestávce schází dynamika.
75
Daley Blind nahradil před několika minutami obránce Marcosa Roja, zatím ale není příliš vidět.
74
Po vyrovnávacím gólu Anthonyho Martiala se hra uklidnila a hra se odehrává převážně ve středu hrací plochy.
73
Útočník CSKA Moskva si nyní ukousl příliš velké sousto.
72
Seydou Doumbia se v pokutovém území po přihrávce Alana Dzagojeva odvážně vydal mezi trojici obránců United, ti ho však do zakončení nepustili.
71
Po rohovém kopu se dostal na vzdálenější pravé tyči do zakončení Alexej Berezuckij, jeho hlavička ale zamířila mimo.
70
Georgij Ščennikov odcentroval z levého křídla a jeho následný centr byl sražen na rohový kop.
69
United byli vytlačeni z útočné poloviny a vzápětí o míč přišli.
68
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Marcos Rojo, přichází Daley Blind.
68
Marouane Fellaini se sice na levém křídle neprosadil, vybojoval však pro svůj tým alespoň autové vhazování.
67
CSKA Moskva doplatilo na svou pasivitu a uvidíme, zda ve zbytku utkání opět otevře hru a bude se snažit o vstřelení vítězného gólu.
66
Manchester United po přestávce zvýšil obrátky a zaslouženě se mu podařilo vstřelit vyrovnávací gól.
65
Manchester United právě vstřelil branku!
ANTHONY MARTIAL odčinil ruku v pokutovém území a vyrovnal na 1:1!! Antonio Valencia si naběhl na krásnou kolmou přihrávkou na pravé straně a parádním centrem našel uprostřed pokutového území nabíhajícího Anthonyho Martiala, který se pohotově položil do míče a krásnou hlavičkou o levou tyč poslal míč do sítě.
64
Roman Jerjomenko vypálil z pravé strany pokutového území „šajtlí“ a jeho přízemní střela zamířila doprostřed brány, kde byl připravený David de Gea!
63
Marouane Fellaini uvolnil v pokutovém území krásnou kolmou přihrávkou Jsseho Lingarda, který se snažil přízemní střelou zamířit ke vzdálenější pravé tyči, Igor Akinfejev ale jeho pokus zastavil! Vzrušení nakonec bylo zbytečné, pomezní rozhodčí odmával ofsajd, který zřejmě byl, ovšem hodně těsný.
62
Manchester United si začíná vytvářet obrovský tlak a domácí CSKA se pouze brání.
61
Anglický útočník a rekordman v počtu vstřelených gólů v dresu Albionu opět číhal před bránou, tentokrát se ovšem do zakončení nedostal.
60
Ander Herrera skvěle odcentroval z pravé strany a na bližší tyči našel nabíhajícího Wayna Rooneyho, jehož hlavička byla sice nebezpečná, Igor Akinfejev si s ní ale u své levé tyče poradil!
59
Svěřenci Leonida Slutskiho po přestávce vyklidili pole a ve druhém poločase už nejsou tak aktivní jako během úvodních pětačtyřiceti minut.
58
Ander Herrera už se na to nemohl dívat a ze střední vzdálenosti napřáhl k pohotovému voleji, ten však zamířil hodně vysoko, div, že neopustil Arenu Chimki.
57
Antonio Valencia hledal v pokutovém území dobrým centrem Wayna Rooneyho, ten se však v záklonu do zakončení nedostal.
56
Anthony Martial si z levého křídla potáhl míč do středu hřiště, vzápětí ale předvedl velmi nepřesnou přihrávku.
55
Nyní hlavní rozhodčí pochybil, domácí to však příliš mrzet nemusí, stále totiž vedou nad Manchesterem United 1:0.
54
Marcos Rojo zahrál v pokutovém území rukou po centru CSKA Moskva, na rozdíl od prvního poločasu se ale nyní penalta nepískala!
53
Pontus Wernbloom předvedl u postranní čáry ostrý skluz, kterým poslal k zemi střídajícího Marouana Fellainiho.
52
Vypadá to, že CSKA se po přestávce bude snažit především pečlivě bránit a vyrážet do rychlých protiútoků.
51
Mário Fernandes předvedl na pravé straně povedený skluz, kterým uklidil míč do bezpečí před jedním z hráčů United.
50
Manchester United v dnešním zápase sice drží častěji míč na svých kopačkách, co je mu to však platné, když prohrává 1:0.
49
Ahmed Musa svedl na levé straně pokutového území souboj s Philem Jonesem a podle názoru hlavního rozhodčího ho fauloval.
48
Wayne Rooney se ocitl v blízkosti pravé tyče před pár okamžiky v obrovské šanci, té však předcházel odmávaný a také odpískaný ofsajd.
47
Bastian Schweinsteiger je defenzivní záložník, a proto se Louis van Gaal rozhodl pro jeho střídání. Na hřiště místo německého reprezentanta přišel ofenzivně laděný Marouane Fellaini.
46
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Bastian Schweinsteiger, přichází Marouane Fellaini.
46
CSKA Moskva rozehrálo druhý poločas, do kterého vstupuje s jednobrankovým vedením.
46
Vracíme se zpět do Areny Chimki, kde Manchester United prohrává s CSKA Moskva po prvním poločase překvapivě 1:0 a Louis van Gaal připravuje první střídání, na hrací ploše už je připraven Marouane Fellaini. Záložník United se ale musí vrátit za postranní čáru, aby oficiálně mohlo dojít ke střídání.
Fanoušci CSKA Moskva mohou být po úvodních pětačtyřiceti minutách spokojení, domácí se totiž prezentují pohledným ofenzivním fotbalem, který přinesl gól, o který se postaral Seydou Doumbia. Vedení CSKA poté mohl navýšit nádhernou střelou Ahmed Musa, David de Gea ale předvedl fantastický reflexivní zákrok a jeho střelu vyrazil na rohový kop, zatímco na opačné straně hřiště zneškodnil ojedinělou šanci United a jmenovitě Wayne Rooneyho brankář Igor Akinfejev. Skóre po prvním poločase. CSKA Moskva 1 Manchester United 0.
45+1
45+1
United ztratili míč a CSKA Moskva vyrazilo do rychlého protiútoku. Zoran Tošić hledal na levé straně nabíhajícího Ahmeda Musu, ten byl ale čistým skluzem o míč připraven a v prvním poločase se už nic nestane.
45+1
Nad rámec prvního poločasu byla nastavena 1 minuta. United drží míč a kombinují na polovině CSKA.
45
Chris Smalling zahnal po přenesení hry Antonia Valenciu, ten však zvládl jeho dlouhý pas zpracovat a United se mohou pokusit v závěru poločasu vyrovnat.
44
Vasilij Berezuckij zřejmě v jednom ze soubojů utrpěl zranění, kvůli němuž musel těsně před koncem prvního poločasu střídat.
43
Vasilij Berezuckij přepustil místo svému bratrovi Alexejovi.
42
CSKA po akci Ahmeda Musy mohlo alespoň rozehrát rohový kop, před jehož exekucí domácí trenér Leonid Slutski sáhl ke střídání.
41
Střídání v týmu CSKA Moskva: ze hřiště odchází Vasilij Berezuckij, přichází Alexej Berezuckij.
41
Ahmed Musa se ocitl na levé straně pokutového území United ve skvělé střelecké pozici a už se chystal vypálit, jenže si míč levačkou ukopl.
40
Do šestnáctky CSKA směřoval centrovaný míč, který domácí v pohodě odvrátili do bezpečí.
39
Zoran Tošić byl podle názoru hlavního rozhodčího připraven o míč čistě a United mohli vyrazit do protiútoku.
38
Zoran Tošić zůstal ležet na hřišti, faul se ale nepískal.
37
United zvýšili obrátky, kýženého vyrovnávacího gólu se ovšem zatím nedočkali.
36
Wayne Rooney si na přední tyči nabíhal na centr z levé strany, do zakončení se ovšem zásluhou jednoho z obránců CSKA Moskva nedostal.
35
Do konce prvního poločasu zbývá odehrát něco málo přes deset minut a CSKA Moskva vede nad Manchesterem United 1:0.
34
Pohledné a dramatické utkání v Areně Chimki pokračuje.
33
Antonio Valencia se dostal na pravém křídle k přízemnímu centru, po kterém se na přední pravé tyči dostal do zakončení z ničeho nic Wayne Rooney, Igor Akinfejev ale dokázal jeho střelu z bezprostřední blízkosti vyrazit!
32
Po úvodní půlhodině zápasu nutno konstatovat, že CSKA Moskva je zatím lepším a nebezpečnějším týmem na hřišti.
31
Následoval rohový kop, po kterém před bránu United směřoval z pravé strany nebezpečný centr, domácí se ale do zakončení na vzdálenější levé tyči nedostali.
30
Ahmed Musa napřáhl ze střední vzdálenosti k nádherné střele, která směřovala přesně do pravého horního rohu brány, David de Gea ji ale fantastickým reflexivním zákrokem dokázal vytáhnout na rohový kop!
29
Nezaujatí diváci musejí být nadšení. Areně Chimki se hraje pohledné utkání a hra se přelévá ze strany na stranu.
28
Na opačné straně pronikal do šestnáctky Anthony Martial, který se uvolnil přes dva protihráče, ten třetí už ho ale zastavil.
27
CSKA Moskva rozjelo rychlý protiútok, po kterém Zoran Tošič roztáhl hru doprava na Mária Fernandese, a ten vzápětí posílal před bránu United nebezpečnou přihrávku. Před bránou hostů ale nebyl žádný z jeho spoluhráčů, který by míč usměrnil na bránu.
26
DRŽENÍ MÍČE

CSKA Moskva 39% Manchester United 61%
25
Ahmed Musa se mohl řítit sám na bránu, Antonio Valencia se ale zaskvěl fantastickým obranným zákrokem.
24
Marco Rojo nedokázal na levém křídle odcentrovat přes Mária Fernandese.
23
Další útočnou akci ruského klubu zastavila nepřesná kolmá přihrávka, po níž mohl David de Gea v klidu rozehrát.
22
CSKA Moskva mohlo po zbytečné ztrátě United podniknout nebezpečný protiútok, ten ale nakonec vyzněl do prázdna.
21
V dresu Manchesteru United dnes chybí Juan Mata, který v předchozím zápase základní skupiny UEFA Champions League na Oldtrafford vyrovnával z penalty proti Wolfsburgu na 1:1.
20
Anthony Martial se stal prvním potrestaným mužem dnešního zápasu, jinak se ale zatím hraje v rámci fair play.
19
Manchester United úvodním venkovním zápase základní skupině prohrál na hřišti PSV Eindhoven a ani ve druhém utkání na hřišti soupeře se mu zatím příliš nedaří.
18
Pokud dnes chtěli fanoušci CSKA vymést z Areny Chimki Rudé ďábli, tak zatím se jim to daří, respektive jejich týmu.
17
Manchester United se rychle vrhl do útoku, ten ovšem nic nepřinesl.
15
CSKA právě vstřelilo branku!
SEYDOU DOUMBIA se prosazuje z dorážky a CSKA Moskva se ujímá vedení 1:0!! Roman Jerjomenko napálil míč z penalty do levé tyče, od které se míč odrazil do noh Davida de Gey a poté k Seydou Doumbiovi, který ho z blízkosti dorazil k levé tyči.
14
Žlutou kartu dostává Anthony Martial (Manchester United).
14
Anthony Martial zahrál v pokutovém území rukou a CSKA Moskva bude zahrávat pokutový kop!
13
Tošićův pokus vypadal na první pohled velmi nebezpečně, David de Gea ale mohl zůstat v klidu.
12
Zoran Tošić pronikl po pravé straně do pokutového území a poté napřáhl k technické střele, která zhruba o tři metry minula vzdálenější levou tyči.
11
CSKA Moskva je u míče a jeho hráči se mohou vydat směrem vpřed.
10
Je za námi téměř deset minut utkání, během nichž se žádný z týmů do šance nedostal.
9
Vasilij Berezuckij čistě odzbrojil v pokutovém území jednoho z hráčů United a penalta se po jeho pádu v pokutovém území CSKA Moskva nepískala.
8
Wayne Rooney se zatím v základní skupině UEFA Champions League neprosadil, ale je potřeba dodat, že útočník Manchesteru United se stahuje pro míče hodně do hloubky hřiště a plní tak roli spíše středního záložníka.
7
Hráči CSKA Moskva zastavili útok United a poté na pravém křídle v blízkosti šestnáctky předvedli pohlednou kombinaci na jeden dotek, k ohrožení brány Davida de Gey se ovšem nedostali.
6
Hra obou týmů je v úvodu opatrná a především Manchester United se snaží místo nějakého bezhlavého útočení přesně kombinovat.
5
Ahmed Musa chtěl na levé straně proniknout do šestnáctky přes Antonia Valenciu, ten se ale nenechal opít rohlíkem a předvedl dobrý obranný zákrok.
4
Domácí CSKA Moskva nastoupilo do dnešního zápasu v tradiční červené sadě dresů, Manchester United tak musel zvolit pro dnešní utkání černou kombinaci.
3
Wayne Rooney si chtěl udělat prostor, aby mohl zpracovat dlouhý pas svého spoluhráče, jenže si pomohl faulem, který neunikl pozornosti hlavního rozhodčího Carballa.
2
Zoran Tošić předvedl v úvodu zápasu velmi nepřesnou zpětnou přihrávku, kterou založil rychlý protiútok Manchesteru United, ten ovšem domácí hráči CSKA těsně před pokutovým územím dokázali zastavit.
1
Hlavní rozhodčí Carlos Velasco Carballo dal pokyn k zahájení zápasu, jehož výkop obstaral Manchester United.
1
Arenou Chimki se právě rozezněla tradiční a nádherná znělka UEFA Champions League a do výkopu utkání mezi CSKA Moskva a Manchesterem United zbývá jen několik okamžiků.
V sestavách obou týmů nechybí dva skvělí útočníci. Na straně domácího CSKA Seydou Doumbia, který v letošním ročníku UEFA Champions League vstřelil 5 gólů, zatímco v týmu United kapitán Wayne Rooney, jenž vstřelil v odvetě předkola proti Bruggám 4 góly, od té doby však na evropské scéně střelecky mlčí.

CSKA Moskva: Akinfejev (C) – Fernandes, V. Berezuckij, Ignaševič, Ščennikov – Z. Tošić, Wernbloom, Jerjomenko, A. Musa – Dzagojev – Doumbia.
Náhradníci: Čepčugov – A. Berezuckij, Nababkin, Cauņa, G. Milanov, Golovin, Pančenko.

Manchester United: de Gea – A. Valencia, Jones, Smalling, Rojo – Schweinsteiger, Schneiderlin – Lingard, Rooney (C), A. Herrera – Martial.
Náhradníci: Romero – Darmian, Mata, Carrick, Blind, Fellaini, Depay.

Rozhodčí: Carlos Velasco Carballo. Asistenti: esús Gil Manzano, Carlos Del Cerro. Čtvrtý rozhodčí: Angel Nevado Rodriguez. Brankoví rozhodčí: esús Gil Manzano, Carlos Del Cerro (všichni ESP).
Vzájemná bilance

CSKA Moskva a Manchester United se v základní skupině UEFA Champions League potkaly dvakrát v roce 2009, kdy ruský klub doma nejprve prohrál nejtěsnějším rozdílem 1:0, v odvetě na Old Trafford ale poté uhrál v pohledném zápase remízu 3:3.
Manchester United

Manchester United vzpomíná na Rusko velice rád, v roce 2008 dosáhl v Moskvě na titul UEFA Champions League, když po dramatickém závěru utkání a pokutových kopech porazil ve finále londýnskou Chelsea. O rok později se Rudí ďáblové na východě střetli s CSKA Moskva, který zásluhou Antonia Valencii porazili nejtěsnějším rozdílem 1:0. United vstoupili do letošního ročníku nejprestižnější evropské klubové soutěže špatně, když prohráli na hřišti PSV Eindhoven a na Old Trafford ve druhém zápase skupiny po necelých čtyři minutých prohrávali s Wolfsburgem, svěřenci Luise van Gaala ale dokázali otočit, když domácí fanoušky rozradostnili Mata a Smalling.
CSKA Moskva

Skupiny B je nesmírně vyrovnaná a všechny čtyři celky mají na svém kontě po dvou odehraných zápasech tři body, které CSKA Moskva získalo v domácím prostředí proti PSV Eindhoven. Svěřenci Leonida Slutskiho vedli po prvním poločase 3:0, utkání ale nakonec nabídlo drama, když nizozemský klub vstřelil po přestávce dva góly a v závěru utkání ještě sahal po cenném bodu. CSKA Moskva bude mít proti Manchesteru United výhodu domácího prostředí Areny Chimki, kde neprohrál již šest měsíců. „Soustředíme se pouze na výsledek a nezáleží na tom, kolik gólů Igor Akinfejev pustí. Pokud to skončí 10:9 pro nás, bude to fajn,“ vtipkoval před utkáním Leonid Slutski.
Manchester United se po šesti letech vrátí zpět do Ruska, kde ho čeká ve středu večer utkání UEFA Champions League proti tamnímu CSKA Moskva. Utkáním základní skupiny nejprestižnější klubové soutěže z Areny Chimki Vás provede Tomáš Reiner.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.