Skončilo fantastické utkání, které muselo fanoušky doslova strhnout! Leverkusen v něm rychle vedl 2:0, Římané ovšem skóre otočili až na 2:4, ale Bayer zase v závěru dvougólové manko srovnal! Ale pěkně popořádku...

Domácí šli do vedení již ve 4. minutě, kdy se z penalty trefil Javier Hernández. Stejný hráč pak v 19. minutě zvýšil na 2:0. Římané se ale nevzdali a nadechli se k velkému obratu. Ještě v prvním poločase se dvakrát prosadil kapitán Daniele De Rossi a bylo vyrovnáno. V 54. minutě se navíc z trestného kopu nádherně trefil Miralem Pjanić, a když se v 73. minutě zapsal do střelecké listiny také střídající Iago Falqué, zdálo se, že si hráči AS odvezou do "věčného města" všechny tři body. Také celek Leverkusenu ale prokázal obrovský charakter. V 84. minutě nejprve snížil Kevin Kampl a o dvě minuty později srovnal na konečných 4:4 Admir Mehmedi. Již v nastavení mohl dokonce strhnout vítězství na stranu Bayeru Hernández, ale jeho rána skončila těsně vedle tyče.
90+4
90+3
Po dlouhém nákopu Çalhanoğla končí míč za hostující bránou. Víc už toho asi neuvidíme.
90+3
Začala už poslední minuta nastavení, vhazuje Bayer.
90+1
Javier Hernández mohl přivést domácí fanoušky do stavu totální extáze! Mexičan dostal přihrávku do běhu a z pravé strany šestnáctky vypálil na zadní tyč! Míč minul bránu o centimetry!
90+1
Rozhodčí Kassai nastaví tři minuty.
90
Wendell zajel skluzem do Torosidise a vysloužil si žlutou kartu.
90
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Alessandro Florenzi, přichází Juan Iturbe.
89
Ten ale nyní nepřijde. Hakan Çalhanoğlu totiž na útočné polovině fauloval Pjaniće.
89
Fanoušci ženou Leverkusen za vítězným gólem.
88
Nádherné utkání vrcholí. Dokáže ještě některý z týmů strhnout vítězství na svou stranu?
86
Leverkusen právě vstřelil branku!
Neskutečný comeback Bayeru! Kampl rozběhl krásnou přihrávkou Wendella, který míč naservíroval před odkrytou bránu ADMIROVI MEHMEDIMU, který zblízka nemohl nedat. 4:4 a začínáme zase od nuly!
85
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Gervinho, přichází Edin Džeko.
84
Přeci jen přichází drama! KEVIN KAMPL se na rohu šestnáctky ujal míče, navedl si ho na levačku a střelou, která se otřela o břevno, překonal Szczęsného.
83
Na centr Donatiho naskakoval Jurčenko, který ale fauloval Torosidise. Rozehrávat bude Szczęsny.
80
Hernández fauloval bránícího Manolase.
79
A avizované střídání je tu. Vladlen Jurčenko jde na trávník místo kapitána Ömera Topraka.
79
Domácí kouč ještě připravuje poslední střídání.
78
Domácím se nedaří. Kamplovi míč odskočil do autu.
77
Pjanić zahrával rohový kop hostí. Digneho střelu zblokovala obrana Bayeru.
76
Po rohu Çalhanoğlua hlavičkoval Papadopoulos přímo do rukavic hostujícího gólmana.
76
Do šance se dostal Brandt. Už byl ale ve velkém úhlu a neprostřelil Szczęsného, který dobře vyběhl.
74
Giallorossi jsou velmi blízko třem bodům, které by římský tým vrátily do hry o postup ze skupiny!
73
AS Řím právě vstřelil branku!
Teď už se IAGO FALQUÉ trefil! Hlavní zásluhu na jeho gólu má Gervinho, který si povodil stopera Taha a nahrál před bránu právě Falquému, jenž v souboji tváří v tvář nedal Lenovi šanci zasáhnout – 2:4.
71
Římané mohli udeřit počtvrté! Florenziho zakončení reflexivně vyrazil pravou rukou Leno a dorážka Falquého, jenž míč zasáhl hlavou, skončila na břevně!
69
Hosté se nyní nikam neženou, především si hlídají své vedení.
67
Brandt se chvíli po příchodu na hřiště v šestnáctce uvolnil a střelou z levé strany prověřil Szczęsného. Ten byl dobře postaven a míč směřoval přímo na jeho tělo.
67
Kampl tak z 23 metrů pravačkou vypálil, ovšem jeho střele scházela přesnost.
66
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Christoph Kramer, přichází Julian Brandt.
65
Ten zahrával Çalhanoğlu, ale hosté se ubránili.
64
Hernández posunul míč na Kampla, který se ke střele nedostal. Míč se ale odrazil Çalhanoğluovi, jenž z dobré pozice tak o metr minul tyč Szczęsného svatyně. Balón byl ještě tečován, takže budou domácí kopat roh.
63
Leno musel na zem po střele Nainggolana. Té však scházela razance, takže domácí gólman velké starosti neměl.
62
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Mohamed Salah, přichází Iago Falqué.
60
Domácí publikum je zaskočené vývojem utkání. Slyšet jsou fanoušci z Říma.
59
Szczęsny dokázal vyboxovat ostrý centr, který mířil na jeho zadní tyč a následně se neprotlačil k zakončení Hernández.
59
Domácí si to ještě zopakují. Střelu Wendella totiž srazil na roh Manolas.
58
Domácí získali rohový kop.
56
Kouč Bayeru Roger Schmidt reaguje stažením Karima Bellarabiho, jehož nahrazuje Admir Mehmedi.
54
Hosté dokonávají obrat z 2:0 na 2:3! MIRALEM PJANIĆ rozehrával trestný kop z nějakých 25 metrů a přes zeď míč zakroutil k levé tyči z pohledu Lena, jenž se za střelou záložníka AS jen smutně podíval.
53
Bernd Leno domácí opět podržel! Gervinho v šestnáctce obehrál hned několik bránících hráčů v čele s Papadopoulosem, ovšem Leno jeho ránu vyrazil.
51
Rána Kampla Szczęsnému mnoho práce nenadělala. Polský gólman byl na svém místě.
50
Ze střední vzdálenosti to zkoušel Pjanić, míč ovšem končí v náručí Lena.
49
Pjanić kope standardky parádně! Na jeho centr si naskočil kdo jiný, než De Rossi, kterého o hattrick připravil parádním zákrokem Leno, jenž míč vytáhl nad břevno.
49
Toprak fauloval Nainggolana a domácí budou čelit standardní situaci.
48
Bayeru nyní selhala kombinace, Toprak nepřihrál Çalhanoğluovi přesně.
47
Papadopoulos ve vzdušném souboji přeskočil Gervinha a zakládá tak akci domácího celku.
46
Přihrávka Kampla neoslovila žádného ze spoluhráčů. Bude se kopat od brány AS.
46
Ani jeden z trenérů o přestávce nevystřídal.
46
Statistiky 1. poločasu:
Střely na bránu – 4:3
Střely mimo – 2:3
Rohové kopy – 0:4
Držení míče v % – 38:62
Rozhodčí Kassai nakonec nenastavil prakticky nic a ukončil první půli pár sekund po uplynutí 45. minuty. Zatím sledujeme hodně zajímavé utkání. Leverkusen do něho skvěle vstoupil a v 19. minutě vedl po dvou trefách Javiera Hernándeze už 2:0 – první gól zaznamenal domácí forvard z pokutového kopu. Také AS však nalezlo svého střelce, když se po standardních situacích dvakrát prosadil kapitán Daniele De Rossi. Leverkusen tak hraje s AS Řím 2:2.
45+1
45
Domácí budou vhazovat. Za malou chvíli se dozvíme, kolik rozhodčí nastaví.
44
Míč poslal před bránu Pjanić, domácí se tentokrát ubránili.
44
Roh pro AS, což znamená stav nejvyššího ohrožení pro svatyni Bayeru.
43
Hosté jsou na koni a najednou vypadají jistěji než soupeř.
41
Gervinho sklepl míč pro Nainggolana, který z hranice šestnáctky vysoko přestřelil bránu.
40
A začíná se od začátku. Leverkusen přitom zápas skvěle rozehrál, když v 19. minutě vedl už o dva góly.
38
Hosté z následné standardky vyrovnávají! Centr Pjaniće propadl až k DANIELEMU DE ROSSIMU, který míč z malého vápna usměrnil do sítě. Také kapitán Giallorossi se trefil podruhé v zápase.
37
Christoph Kramer fauloval u šestnáctky Nainggolana a je z toho žlutá karta.
36
Gervinho a Salah kombinovali u domácího pokutového území. Až do šance se však nepropracovali.
35
Daniele De Rossi neudržel nervy na uzdě a dostává žlutou kartu za nesportovní chování.
35
Hosté po gólu ožili a tlačí se směrem k bráně Bayeru.
34
Gervinho si zaběhl za domácí obranu a dostával i zajímavý míč. V souboji s obráncem však upadl a balón tak sebral Leno.
32
Mohlo to být 3:1! Bellarabi z pravé strany parádně odcentroval a Hernández nedokázal v pádu usměrnit míč do zcela odkryté brány!
31
Nainggolan ve středu hřiště zajel do Hernándeze a může být rád, že do svých statistik nezapsal druhou žlutou kartu!
29
A je sníženo! Rohový kop Pjaniće Leno vyboxoval jen k Manolasovi, který hlavou poslal míč přímo do míst, kde byl zapomenutý DANIELE DE ROSSI a zkušený záložník zblízka překonal domácího gólmana – 2:1.
29
Rohový kop pro AS.
28
Hosté nyní kombinují u šestnáctky Bayeru.
26
Domácí zatím kontrolují hru a drží svůj dvougólový náskok.
24
Hostující Radja Nainggolan zkusil ve vápně nafilmovat penaltu! Zkušený sudí Kassai se však obalamutit nenechal a udělil hráči AS Řím žlutou kartu.
22
Hosté zahrávali rohový kop. Po něm se dostal k odraženému míči Nainggolan, ale z 20 metrů netrefil bránu.
19
JAVIER HERNÁNDEZ se prosazuje i ze hry! Vše začalo hrubkou Lucase Digneho, který se nechal obrat o balón Kramerem. V akci pak pokračoval Hakan Çalhanoğlu, po jehož přihrávce už stál Chicharito úplně sám před Szczęsnym a nadvakrát jej překonal – 2:0.
17
Hosté zahrávali svůj první roh, ale Pjanićův centr jim nic nebezpečného nevynesl.
16
Salah našel zpětnou přihrávkou ve vápně Pjaniće, který vypálil hodně prudce. Naštěstí pro domácí míč mířil blízko místa, kde stál Leno a brankář Bayeru tak stačil zasáhnout a vyrazit balón.
16
Balón odehrál před Kramerem do autu bránící hráč. Vhazuje Bayer.
15
Wendell odvedl vynikající práci, když čistě obral o míč kličkujícího Gervinha.
14
Wendella na půlce odstrčil od míče Mohamed Salah. Domácí budou rozehrávat.
13
Teď Gervinha hledala hodně zajímavá kolmice, ovšem Leno byl rychle z brány a odkopl míč před útočníkem z Pobřeží Slonoviny.
12
Gervinho se nedočkal přesné přihrávky. Domácí budou vhazovat.
10
Hráči Bayeru se okamžitě snaží vyrážet s míčem rychle dopředu. Hosté si budou muset dávat na jejich rychlé kontry pozor.
8
Míč poslal do šestnáctky Çalhanoğlu, ale obrana AS zapracovala dobře.
8
Rüdiger fauloval Kramera a domácí budou zahrávat standardku.
7
To se jim nepovedlo a rychlý přechod do útoku předvedli domácí. Centr Bellarabiho hosté odvrací.
7
Římané se chopili míče a zkouší se prosadit pomalou kombinací.
6
Fotbalisté Leverkusenu do utkání výborně vstoupili. Od začátku působí velmi živě a rychle za svou aktivitu sklidili ovoce.
4
K penaltě se postavil JAVIER HERNÁNDEZ, který ji proměnil střelou na opačnou stranu, než kam skákal Szczęsny. Bayer jde do brzkého vedení!
3
Çalhanoğlu z levé strany centroval a okamžitě reklamoval, že trefil ruku obránce Torosidise. Rozhodčí chvíli váhal, ale na pokyn brankového penaltu nakonec odpískal!
2
Na druhé straně to zkoušel Pjanić, bránu Bayeru netrefil.
1
Hned tu byla velká šance! Kampl našel Hakana Çalhanoğla, který spíše střílel. Jeho pokus však ještě stačil hlavou tečovat Hernández, ovšem zblízka balón neusměrnil mezi tyče.
1
Úvodní výkop provedli fotbalisté Leverkusenu.
1
Vše je připraveno k zahájení zápasu.

Bayer Leverkusen: Leno – Donati, Tah, Papadopoulos, Wendell – Toprak (C), Kramer – Bellarabi, Çalhanoğlu, Kampl – J. Hernández.

Náhradníci: Krešić – Ramalho, Jedvaj, Boenisch, Brandt, V. Jurčenko, Mehmedi.

AS Řím: Szczęsny – Torosidis, Rüdiger, Manolas, Digne – Florenzi, Nainggolan, De Rossi (C), Pjanić – Salah, Gervinho.

Náhradníci: De Sanctis – Castán, Maicon, Iturbe, Falqué, Vainqueur, Džeko.

Rozhodčí: Viktor Kassai – G. Ring, v Tóth (HUN).
Oba kluby se už v LM jednou utkaly. Ve skupinové fázi v roce 2004 byl úspěšnější Leverkusen, který zvítězil doma 3:1 a z Říma si odvezl remízu 1:1.
Bayer Leverkusen:
Německý celek zvládl vstup do milionářské soutěže velmi dobře, když v úvodním utkání na svém stadionu zdolal 4:0 BATE Borisov. Poté Bayer zajížděl na Camp Nou, kde hvězdné Barceloně statečně vzdoroval. Hráči Leverkusenu dokonce vedli díky brance Papadopoulose, ovšem Barca duel otočila slepenými zásahy Sergiho Roberta a Suáreze z 80. a 82. minuty.

V Bundeslize Bayer hned dvakrát po sobě ztratil body. Nejprve totiž doma remizoval 1:1 s Augsburgem a naposledy si přivezl bezbrankovou remízu z Hamburgu. V tabulce soutěže patří Leverkusenu průběžné sedmé místo.
AS Řím:
Římanům vstup do Ligy mistrů příliš nevyšel. Ze dvou zápasů totiž dokázali vytěžit jediný bod a v tabulce skupiny jsou poslední. Paradoxně lépe hráči AS zvládli ten těžší duel, na úvod totiž doma remizovali s favorizovanou Barcelonou 1:1. Fanoušci si z tohoto utkání pamatují především nádherný gól Alessandra Florenziho, jenž překonal hostujícího brankáře ter Stegena dělovkou z poloviny hřiště. Naopak druhý zápas na půdě outsidera skupiny z Borisova Giallorossi totálně podcenili. S místním BATE prohrávali už po půlhodině 3:0 a ani závěrečný nápor už nestačil na víc, než na snížení na rozdíl jediného gólu.

Domácí Sérii A si naopak tým z věčného města vede velice dobře, v tabulce je na tom o bod lépe pouze Fiorentina. Poslední tři zápasy navíc fotbalisté AS jasně ovládli, když se do sítí soupeřů trefili hned dvanáctkrát.
Vítám tu všechny fotbalové fanoušky! V úterý a ve středu pokračuje Liga mistrů již třetím kolem skupinové fáze. Já Vás zavedu do skupiny E, ve které se odehraje atraktivní duel mezi Bayerem Leverkusen a AS Řím. Tento zápas může mnohé napovědět o tom, kdo postoupí do vyřazovací fáze soutěže společně s favorizovanou Barcelonou. O něcé lépe je na tom zatím Bayer, jenž je se ziskem tří bodů na druhém místě tabulky skupiny. To Italové získali jediný bodík a jsou poslední.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.