To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 2:10. Střely mimo: 8:11. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 4:5. Fauly: 13:11.
Utkání je u konce a skončilo jasnou výhrou anglického favorita. Chelsea byla i ve druhé půli aktivnějším týmem a přidala tři góly. Nejprve v 73. minutě vystřihl Willian parádní přímý kop, o čtyři minuty se hlavou trefil Oscar a v první nastavené minutě uzavřel hlavičkou skóre Zouma. Chelsea má po pátém kole deset bodů a dostala se na první místo. Maccabi je stále čtvrté s nulou na bodovém kontě. Postupová situace ve skupině F je stále otevřená, postoupil mohou Chelsea, Porto i Kyjev, o všem se rozhodne v závěrečném kole.
90+4
90+4
Rajković je v pořádku, už zase stojí ve své brance, byla to jen chvilková záležitost.
90+3
Au, tohle muselo bolet. Ve vzdušném souboji se srazili Rajković s Rémym a vypadá to, že brankář má vyražený dech.
90+3
Costa měl na levé straně hromadu prostoru, pokusil se o technický pokus, Rajković jeho ránu vyrazil, a i opakovaný pokus skončil u domácího brankáře..
90+2
Tel-Aviv se snaží alespoň o čestný úspěch, dnes to ale nevypadá...
90+1
Chelsea právě vstřelila branku!
Ještě jeden gól pro anglický tým. Na Oscarův centr od rohového praporku si naskočil KURT ZOUMA, trefil Rajkoviće do kolene a od něj se míč odrazil do sítě – 0:4.
90+1
Roh tentokrát na straně Chelsea.
90
Domácí rozehráli roh, hlavička Garcíi skončila mimo.
89
Poslední změna Maccabi, Erana Zahaviho nahradil Barak Itzhaki.
88
Pedro velice touží po vstřelené brance. Nyní byl skutečně blízko, ve vápně si udělal prostor a svižnou střelou vystrašil Rajkoviće. Přízemní střela skončila jen decimetry mimo.
87
Chelsea dobře kontroluje závěr utkání, hraje se daleko od Begoviće. A čas utíká.
86
Pedrova velice slušná střela z pravé strany. Jeho křížný pokus skončil jen těsně vedle Rajkovićovy branky.
85
Druhá změna domácího týmu, Gal Alberman jde za potlesku tribun dolů, pouští do hry Shlomyho Azulaye.
84
Faul Cesca Fàbregase, za tento trochu zbytečný zákrok byl potrestán žlutou kartou.
83
Pedro opět v akci a opět porušil pravidla. Nyní se ocitl v ofsajdovém postavení.
82
Pedro se v souboji s Dasou dopustil faulu, Tel-Aviv může jít do útoku.
81
Na levé straně si dělal prostor Costa, po kličce byl ovšem zablokován a míč skončil u Rajkoviće.
80
Střídá i Maccabi, Tal Ben Haim II končí, místo něj si zahraje Eden Ben Basat.
79
Splněno má Willian, na poslední minuty nastupuje Loïc Rémy.
78
Na straně Chelsea se chystá poslední střídání.
77
No a asi je definitivně rozhodnuto. Baba poslal z levé strany přesný centr na OSCAROVU hlavu a ten zblízka překonal bezmocného Rajkoviće – 0:3.
76
Chelsea drží míč a v poklidu kombinuje.
75
Z úhlu to zkusil Rikan, za zdí zasáhl Matić a míč odrazil mimo pokutové území.
75
Faul Baby na Dasu, přímý kop teď rozehrávají domácí.
73
Konečně se WILLIAN dočkal rozehrávky přímého kopu a provedl jej mistrovsky. Míč přelétl zeď a skončil u tyče. Rajković jej pouze zkoprněle sledoval, k zákroku se vůbec nedostal.
72
A dokonce se musí střídat, John Terry nemůže pokračovat, místo něj nastoupil Kurt Zouma.
71
Stále nehrajeme, neboť hostující Terry je v péči lékařů po tvrdém zákroku, notný kus od branky.
70
Faul na Williana, tohle bude velice nebezpečný přímý kop. Perfektní úhel, k brance je to asi dvacet metrů.
69
Hosté střídají, z trávníku odchází dnes nevýrazný Eden Hazard, do hry nastupuje Pedro Rodríguez.
68
Faul ve středovém kruhu na Fàbregase.
66
Ofsajd domácích, v další akci byl zastaven Ben Haim II.
64
Po něm si Begović také sáhl na míč, vyboxoval na něj mířící centr.
63
Udeřit mohlo i na druhé straně. Do úniku se dostal Zahavi, mířil na zadní tyč, Begović jeho štiplavou střelu vyrazil na roh!
63
A teď domácí gólman vytáhl opravdu hvězdný zákrok. Centr mířil na zadní tyč, kde si naběhl Azpilicueta, jenže zblízka nedokázal Rajkoviće překonat! Ten prudkou hlavičku vyrazil před sebe.
62
Ke střele se odhodlal Hazard a dal vyniknout Rajkoviće.
62
Centr od rohového praporku se stáčel do branky, Rajković vyboxoval mimo vápno.
61
Carlos García odvrátil centr Chelsea na rohový kop, k míči už míří Willian.
59
Následná rozehrávka přímého kopu mířil na Peretze, centr byl ale příliš prudký a míč skončil v zámezí.
59
Začíná se přitvrzovat, žlutou kartou byl po faulu na Albermana potrestán Nemanja Matić.
57
Další výpad hostů se zpětnou přihrávkou od brankové čáry. Ani teď to ovšem neskončilo střelou, Rajković mohl zůstat v klidu.
55
Na levé straně si do akce naběhl Baba, měl trochu času si prohlédnout situaci a poté vymyslel zpětnou přihrávku na Hazarda. K tomu se ale vrátili obránci a ke střele ho nepustili.
54
Maccabi je teď v útlumu a přenechává hostům iniciativu.
52
Hostující tým se snaží o rychlé výpady za obranu Tel-Avivu, jenže často to končí ofsajdem – tak jako nyní v Costově případě.
51
Po něm už k nebezpečné akci nedošlo, navíc se pískalo proti domácímu týmu.
50
No a najednou se do nebezpečného útoku dostali domácí fotbalisté. Na pravé straně měl hromadu místa Dasa a z úhlu se snažil prostřelit Begoviće. Ten vyrazil na roh.
49
A další ofsajd. Nyní si za obranu Maccabi naběhl příliš rychle Diego Costa.
48
Ofsajd hostů, v nedovoleném postavení se ocitl Oscar.
47
Ben Haim II rozehrál přímý kop z levé strany, jeho přízemní centr skončil u prvního bránícího hráče.

Fauly: 9:1
Je za námi první poločas a do kabin se jde za stavu 0:1. Chelsea byla od úvodu aktivnější a tlak vyvrcholil gólem ve 20. minutě. Po Willianově rohu zakončoval Cahill, Rajković jeho hlavičku sice vyrazil,a le na dorážku už nedosáhl. Pro domácí pak přišel ještě jeden černý okamžik, ve 41. minutě přišli o vyloučeného Ben Haim, který nakopl Costu. Výsledek je ale stále otevřený, těšme se tak na druhý poločas.
45+1
45
Fàbregas poslal za obranu oblouček na Hazarda, ten nedokázal úplně zpracovat a výsledkem byl nepovedený pokus o zakončení.
44
Nyní jej hosté rozehráli na krátko, Oscar ale v levém koutě pokutového území o míč vlastní chybou přišel.
44
Další rohový kop pro Chelsea.
43
Willianův centr sice skončil mimo pokutové území, Chelsea ale pokračovala v útoku a zpoza vápna nakonec pálil Hazard. Rajković s touto poměrně slabou střelou neměl problém.
42
Z následného přímého kopu ohrožení branky nepřišlo, domácí odvrátili na roh.
41
No a pozor! Rozhodčí si všiml, že Tal Ben Haim Costu úmyslně nakopl a ukázal mu rovnou červenou kartu!
40
Faul Ben Haima na Costu, tohle bude na kartu.
38
Na centr si naběhl Baba, branku ovšem netrefil. Rajković se už chystá na rozehrávku.
38
Rychlá kombinace hostů, přes Fàbregase a Hazarda se míč dostal ke Costovi, jeho následná střela byla sražena na roh.
36
Willian skutečně poslal na malé vápno prudký centr, Rajković včas vyběhl a míč vyboxoval.
36
Přímý kop pro Chelsea, u míče je Willian. Patrně to bude centr, na přímé ohrožení to není vhodný úhel.
35
Další rána, Ben Harush ale poslal míč mezi diváky za brankou Begoviće.
34
Domácí se začínají zvedat a snaží se dostat i do zakončení. Střelu Ben Haima II ale zblokoval Matić.
32
Na levé straně si udělal trochu prostoru Oscar, ale jeho pohotová rána skončila nad břevnem.
30
Po centru z pravé strany se do zakončení cpal Costa, ale ani on branku Tel-Avivu netrefil.
28
Peretz fauloval unikajícího Hazarda, píská se proti brance Maccabi. Hosté ale volí postupný útok.
27
Centr byl přetažený a Willian jej celkem bez problémů zpracoval a míč vyvezl.
27
Maccabi se dostalo do protiútoku a i když Peretz na branku nevystřelil, vybojoval alespoň rohový kop.
26
Azpilicueta přihrál do běhu Willianovi, toho zvládl ubránit Ben Harush.
25
Ofsajd domácích, v něm se ocitl Igiebor.
23
Fàbregas a jeho další střelecký pokus. Opět minul.
22
Chelsea by velice ráda přidala co nejrychleji druhou branku a je opět v náporu.
20
Hosté jdou do vedení! Willian rozehrál rohový kop, hlavičku GARYHO CAHILLA ještě Rajković zvládl vyrazit, ale na dorážku už byl krátký! Chelsea zužitkovala tlak a vede 0:1.
19
Hosté opět v náporu, zpoza vápna se o technickou ránu pokoušel Fàbregas, jeho střela skončila nad břevnem.
17
Chelsea začíná stupňovat svůj tlak, v pokutovém území se snažili uvolnit Hazard a po něm i Azpilicueta, oba zastavila plně zaměstnaná obrana Tel-Avivu.
15
Baba posílal centr z levého křídla, své spoluhráče v modrých dresech nenašel...
14
Willian prostrkával na Oscara, obrana Tel-Avivu i nyní zapracovala naprosto perfektně a prudkou přihrávku uklidila do relativního bezpečí.
13
Zprava se o centr pokoušel Azpilicueta, jeho přihrávka byla sražena na autové vhazování.
11
Trochu překombinovaná akce hostů, Hazard se ke střele neodhodlal a o míč přišel.
10
Chybná rozehrávka hostů, obrana musela hasit možnost rodícího se brejku a míč se tak ocitl až u Begoviće.
9
Ofsajd domácího týmu, v něm se ocitl Ben Haim II.
8
Bojuje se o každý míč, vypadá to, že nás čeká tvrdě vedený zápas.
7
K odraženému míči se ještě dostal Azpilicueta, ale ani on nebyl úspěšný, nemířil přesně.
7
Hazard si narazil s Oscarem, jejich kombinace byla zastavena na hranici pokutového území.
6
Faul na Hazarda, Chelsea rozehrává z vlastní poloviny.
5
Na druhé straně se do brejku dostával Zahavi, zleva se sice do zakončení nedostal, ale akce pokračovala a zprava nakonec pálil Dasa. Jeho rána šla nad.
5
Willian si hledal pozici na střelu, zprava se dostal na střed, jenže zde byl čistým zákrokem obrán o míč.
4
Ben Haim II dobŕe napadal rozehrávku hostujícího týmu, Chelsea si nakonec poradila odkopem.
3
Azpilicuetovi utekl míč do zámezí, Maccabi jde do dalšího útoku.
2
Hned v úvodu tu byla nebezpečná akce Tel-Avivu. Zprava přilétl na hranici malého vápna nebezpečný centr a Peretzova hlavička jen o kousek přelétla Begovićovo břevno.
1
O výkop se postarali hráči Chelsea.
1

Maccabi Tel-Aviv FC: Rajković – Dasa, Ben Haim, C. García, Ben Harush – Igiebor, Alberman, Peretz – Ben Haim II, Zahavi (C), Avraham Rikan.
Náhradníci: Lifshitz – Tibi, Azulay, Mitrović, Vermouth, Ben Basat, Itzhaki.

Chelsea FC: Begović – Azpilicueta, Cahill, Terry (C), Baba – Fàbregas, Matić – Willian, Oscar, E. Hazard – D. Costa.
Náhradníci: Blackman – Ivanović, K. Zouma, Mikel, Loftus-Cheek, Pedro, Rémy.

Rozhodčí: Alberto Undiano – Roberto Díaz, Raúl Cabañero.
Oba týmy nastupují na hrací plochu, zní hymna Ligy mistrů, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Sammy Ofer Stadium začne v klasických 20:45, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni srdečně zváni.

Utkání budou řídit pánové ze Španělska. Jako hlavní se představí Alberto Undiano, kterému budou pomáhat Roberto Díaz a Raúl Cabañero. Čtvrtým rozhodčím byl nominován Miguel Martínez a u branek budou hlídkovat Carlos Gómez a Javier Estrada.
Chelsea FC

Hosté naopak bojují o postup do jarní fáze Ligy mistrů. Momentálně jsou na druhém místě se ziskem sedmi bodů a jistotě postupu potřebují bodovat a odrazit dotírající Kyjev. Do dnešního utkání jdou s ligovou výhrou v zádech a také s úspěchem v posledním utkání Ligy mistrů, ve kterém porazili právě Dinamo Kyjev 2:1. O branky na straně Chelsea se postarali vlastencem Dragovic a sedm minut před koncem Willian.

Odehrané zápasy

Chelsea – Maccabi 4:0
Porto – Chelsea 2:1
Dinamo Kyjev – Chelsea 0:0
Chelsea – Dinamo Kyjev 2:1
Maccabi Tel-Aviv FC

Domácí tým ještě hraje o teoretickou šanci na postup do Evropské ligy, ale potřeboval by vyhrát oba zápasy a zároveň se spolehnout na pomoc Porta. Maccabi je zatím poslední s nulou na bodovém kontě. V minulém kole hrál Tel-Aviv doma proti Portu a prohrál 1:3, když se o jedinou branku postaral Zahavi. Šance na postup je malá, ale dá se předpokládat, že se o to tým s podporou svých horkokrevných fanoušků ještě pokusí.

Maccabi – Dinamo Kyjev 0:2
Porto – Maccabi 2:0
Maccabi – Porto 1:3
Dobrý večer u fotbalové Ligy mistrů. Dnes se společně podíváme na utkání pátého kola skupiny G, ve kterém se střetnou Maccabi Tel-Aviv FC a Chelsea FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.