S konstatováním toho, že dnešní utkání na Etihad Stadium sledovalo 41 829 diváků, se s Vámi loučím. Přeji dobrou noc a u dalších online přenosů se těším na počtenou!
Je konec, Manchester City díky famózní závěrečné desetiminutovce poráží Borussii Mönchengladbach 4:2 a vzhledem k tomu, že Juventus prohrál v Seville, obsadí anglický celek ve skupině D první příčku! Naopak Hříbata se propadla až na poslední pozici, a jarní fáze evropských pohárů se tak odehraje bez jejich účasti.

První poločas příliš atraktivní fotbal nenabídl, ovšem viděli jsme hned tři branky. Nejprve se po Sterlingově parádním pasu nekompromisně prosadil David Silva, o tři minuty později však hosté zásluhou Juliana Korba dokázali srovnat. V závěru úvodní pětačtyřicetiminutovky, konkrétně ve dvaačtyřicáté minutě, se Gladbach ujal vedení, Johnsonovu nepovedenou ránu za Hartova záda lehce tečoval pohotový Raffael!

Druhý poločas se odehrál v jasné režii Citizens, kteří celou dobu svého soupeře neskutečně tlačili, hosty však dlouho držel nad vodou fantasticky chytající Sommer. Jak už bylo výše zmíněno, domácím parádně vyšlo posledních deset minutek – nejprve se dvakrát v rozmezí jedné minuty prosadil Raheem Sterling, dnešní oslavenec a zároveň i muž zápasu, a v pětaosmdesáté minutě přidal čtvrtou branku Wilfried Bony, čímž definitivně rozhodl o tříbodovém zisku pro svěřence kouče Manuela Pellegriniho!
90+4
90+3
Počet zákroků brankáře Harta (MAC) – 2

Počet zákroků brankáře Sommera (MNC) – 5
90+3
Po Christensenově zaváhání neměl Raheem Sterling daleko k hattricku, ale míč mu v klíčový okamžik odskočil od nohy, čehož včasným výběhem využil pozorný Sommer.
90+2
Za potlesku z ochozů Etihad Stadium si domácí tým už jen užívá konec utkání a kombinuje s míčem na vlastní polovině.
90+1
Nad rámec základní hrací doby se budou nastavovat tři minuty!
90
Fantastický Hart! Hosté už nemají co ztratit, proto vrhají všechny zbylé síly do útoku. Z nějakých dvaceti metrů své štěstí zkusil Lars Stindl, míč ještě nepříjemně tečoval Otamendi, ale Hart skvěle zareagoval a předvedl brilantní zásah!
89
Hráči Manchesteru City stále nemají dost! Fernandinho se ukázal býti mistrem geometrem, když milimetrově přesným obloučkem našel Sterlinga, který ještě celou akci chtěl vylepšit přihrávkou na Bonyho, avšak už to příliš překombinoval.
88
Na druhé straně se hezky uvolnil Julian Korb, který na středu hřiště našel zcela volného Xhaku, ten však ranou pouze udělal radost fanouškům sedícím někde v desáté řadě nad domácí svatyní.
87
A reprezentant Pobřeží slonoviny se nakonec dostal i k střele, ovšem svá mířidla si neseřídil přesně a Sommer zasahovat nemusel.
86
Hosté zkusili ihned odpovědět a alespoň vykřesat naději, ale Hazard si v koncovce nerozuměl s Raffaelem, načež se kupředu vydává Touré.
85
Manchester City právě vstřelil branku!
Neskutečné, Manchester přidává čtvrtou branku a dle mého názoru už je rozhodnuto! Kolarov svým centrem z levé strany našel volného WILFRIEDA BONYHO, jehož první ránu ještě zablokoval obránce Nordtveit, ovšem útočník Citizens dostal šanci na reparát a tentokráte už se nemýlil!
84
Na nepříznivý vývoj utkání reaguje André Schubert střídáním, Wendta střídá ofenzivněji laděný Thorgan Hazard.
82
Tak toto je pro hosty šok, během minuty ztratili velice nadějné vedení. Dokáží Hříbata ještě nějak zareagovat?
81
Den svých jednadvacátých narozenin si bude RAHEEM STERLING velmi dobře pamatovat! David Silva vyhrál důležitý hlavičkový souboj a dostal míč k Bonymu, který obešel svého strážce, zvedl hlavu a přesným pasem našel právě anglického mladíka, jenž obstřelil Sommera a poslal Citizens do důležitého vedení!
81
Předchozí gólová akce byla pro Clichyho tou poslední v dnešním mači, na závěrečnou desetiminutovku jej totiž vystřídá jeho krajan Bacary Sagna.
80
Tak to domácím nakonec vyšlo, vyrovnání je to naprosto zasloužené! Po Clichyho přízemním centru se míč dostal k Bonymu, který jej šikovně přepustil přesně do míst, kde stále RAHEEM STERLING a ten přízemní ranou prostřelil marně se přesouvajícího Sommera!
78
Domácí se dožadují odpískání penalty! Navasovu ránu totiž rukou zablokoval Nordtveit, z opakovaného záznamu bylo vidět, že Citizens se nejspíše zlobí oprávněně a pokutový kop mělbýt nařízen!
77
Sterling předvedl parádní sólo, následně míč ještě přenechal Kolarovovi, na jehož nadýchaný centr si naskakoval Bony, ale v hlavičkovém souboji proti důslednému Christensenovi neuspěl.
76
Gladbach pomaloučku vystrkuje růžky. Po Mangalově zaváhání se kupředu hnal střídající Drmić, který ještě našel nabíhajícího si Stindla, jehož rána z otočky se ale mezi tři tyč nevešla.
75
Poprvé v tomto poločase musel zasahovat i Joe Hart. Po Otamendiho faulu se exekuce volného přímého kopu ujal Granit Xhaka, avšak jeho pokus nenadělal brankáři Citizens výraznější starosti.
74
Znovu v akci Aleksandar Kolarov. Další centr z kopačky srbského technika se snášel k nohám Wilfrieda Bonyho, tomu však kulatý nesmysl odskočil a hostující obránci tak další situaci přežili bez úhony.
73
Kolarovův centr nebyl vůbec špatný, ve vápně si na něj nejvýše naskočil Nicolás Otamendi, avšak balón rozhodně nezasáhl podle svých představ a poslal jej vedle branky.
72
Ještě před tím však dochází k dalšímu střídání, Johnsona nahrazuje Josip Drmić.
72
Další faul, tentokráte se obětí Korbova nedovoleného zákroku stal Raheem Sterling – volný přímý kop pro domácí.
71
Obrana Hříbat se opět relativně v pohodě ubránila, míč má ve svém držení Yann Sommer a ten rozhodně nikam spěchat nehodlá.
70
Tlak Citizens roste, dokáží jej domácí přetavit ve vyrovnávací branku? Další šanci mají při rohovém kopu.
69
Exekuce této standardní situace se podle očekávání ujal Yaya Touré, avšak trefil jen ve zdi stojícího Stindla, od kterého se míč odrazil do zámezí.
68
Bony si vynutil faul od Korba – domácí budou zahrávat volný přímý kop z poměrně zajímavé pozice.
67
Famózní Sommer! Silva našel na hranici šestnáctky volného Tourého, jehož ránu odrazil blokující Schulz k Raheemu Sterlingovi, který předvedl parádní volej mířený na vzdálenější tyč, ale švýcarský gólman hostí se opět vytáhl!
66
Se střídáními se nám roztrhl pytel, první změnu nachystal i André Schubert, odpracováno má Dahoud, kterého nahradí Marvin Schulz.
65
Hra se znovu přerušuje a Manuel Pellegrini přichází s druhým střídáním, dnešní utkání končí pro Delpha, podpořit ofenzivu by měl Wilfried Bony.
65
První střídání tohoto utkání. Kevin De Bruyne dnes rozhodně nezahrál podle svých představ, na hřišti jej nahradí Jesús Navas.
64
Manchester City to zkouší zas a znovu, zatím ale bez efektu. Nyní se do vápna jako uragán vřítil Fernandinho, který míč ještě patičkou nahrál na De Bruyneho, pro jeho centr si sebevědomě došel Yann Sommer.
63
Sommer v posledních minutách hodně drží své spoluhráče! Do další šance se po přihrávek od Kolarova dostal Sterling, ale švýcarský gólman v dresu hostí předvedl povedený zákrok!
62
Adresátem dalšího ze skvostných pasů v podání Brazilce Fernandinha byl Kevin De Bruyne, toho však na hranici šestnáctky zradil první kontakt s míčem, čehož rezolutním odkopem využil Korb.
61
Další dobrá možnost pro Pellegriniho partu! Fernandinho nadýchaným bochánkem oslovil Sterlinga, který několikrát naznačil střelu, nakonec ale kulatý nesmysl přenechal pro Davida Silvu, jehož ránu doprostřed brány ale Sommer pokryl.
59
Tohle byla tutovka pro domácí, mělo být srovnáno! Fernandinhův centr sklepával Elvedi pro brankáře Sommera, avšak počínal si nešťastně a připravil stoprocentní příležitost pro Sterlinga, ten však na brankáře Borussie z bezprostřední blízkosti nevyzrál!
58
Krkolomně, ale přece se domácí dostali do další útočné akce, přečíslení 3 proti 2 však k nespokojenosti většiny ochozů končí neúspěchem! Po Silvově pasu se totiž balón zamotal Raheemu Sterlingovi mezi nohama, čehož ihned využil pozorný Christensen.
57
Otamendi na hranici faulu obral o míč Raffaela, přenechal jej Delphovi, jehož pas na volného Sterlinga se ale mezi ty povedené opravdu počítat nedal.
56
Silva vybojoval míč a přihrál jej Kolarovovi, jehož pas do běhu na Fabiana Delpha byl ale příliš dlouhý, celou situaci si navíc zkušeně pohlídal Nico Elvedi.
55
Za vytrvalého skandování fanoušků Borussie se do kombinace domácího týmu zapojuje i brankář Joe Hart.
54
Po ne úplně přehledném souboji mezi Kolarovem a Korbem se míč odporoučel do zámezí, domácí se dožadovali dalšího rohového kopu, ovšem sudí zcela správně přisoudil balón svěřencům trenéra Schuberta.
53
Tohle určitě šlo zakončit lépe! Nejprve pálil De Bruyne, ale trefil jen blokujícího Nordtveita, míč se však následně odrazil k Aleksandru Kolarovovi, do jehož bomby z dobré pozice ovšem vložil nohu Korb a poslal kulatý nesmysl na roh.
52
Až nyní se hosté mohli vydat směrem vpřed, ale Xhakovi míč utekl od nohy a Gladbach se musí honem rychle vracet zpět.
51
David Silva svou přihrávkou oslovil Otamendiho, jenž se vydal na ofenzivní výlet, na jehož konci našel De Bruyneho, ten však přes důsledného Wenda přejít nedokázal.
50
Teď už se Citizens podařilo zakončit, avšak Sommer zasahovat nemusel. Na Clichyho centr si naskočil Sterling, ale potvrdil, že v hlavičkách si úplně nelibuje a míč poslal vysoko nad branku.
49
Úvodu druhé půle se zatím odehrává na obranné polovině Gladbachu, domácí svého soupeře sice obléhají, k žádné vážnější možnosti se ale ne a ne dostat.
48
Další skvělý pas od Tourého, ovšem Raheema Sterlinga zradilo zpracování. Míč se však šťastně odrazil k Delphovi, který chytře myšlenou uličkou ještě hledal Davida Silvu, tomu ale balón z kopačky sebral vyběhnuvší Sommer.
47
Touré povedeným dloubáčkem přenesl hru na Clichyho, který ještě našel volného De Bruyneho, jemuž se ale přes clonícího Nordtveita odcentrovat nepodařilo.
46
Druhá půle začíná! Výkopu se ujali hosté, kteří se ihned vydávají směrem vpřed.
46
Ano, je tomu skutečně tak! První poločas je za námi, zatím rozhodně nesledujeme nějaký oku lahodící fotbal, ve kterém by šance střídala šanci, co je ale důležité – viděli jsme tři branky. Nejprve se prosadili domácí, když Sterlingovu parádní přihrávku v úvodní gól přetavil David Silva! Vedení však Citizens příliš dlouho nevydrželo, o tři minuty později totiž srovnal Julian Korb. Poté se nic zajímavého neudálo a když už to vypadalo, že do šaten půjdou oba celky za nerozhodného stavu, tak Johnsonovu ránu lehce tečoval Raffael a balón skončil až v síti Joea Harta! Druhý poločas bude jistě velmi napínavý, tak si ho nenechte ujít, zpět se přihlásíme zhruba ve 21:48.
45
44
Hosté už si nechtějí konec první půle zbytečně komplikovat a rozhodně se nikam neženou. Christensen si vyměňuje balón se stoperským kolegou Nordtveitem a vypadá to, že úvodních pětačtyřicet minut skončí za vedení 2:1 pro Hříbata.
43
Domácí s řítili do přečíslení 4 proti 3, celé to ale „zadrbal“ Sterling, který místo přihrávky na úplně volného Silvu radši volil kličku a v souboji s Elvedim se se zlou potázal.
42
Mönchengladbach právě vstřelil branku!
No tak se podívejme, Gladbach se zničehonic ujímá vedení! Do poměrně rozházené obrany domácích se vrhl Dahoud, jehož pokus byl zblokován pouze k Wendtovi. Levý bek hostí svým centrem našel volného Johnsona, jehož nepovedenou ránu tečoval na hranici ofsajdu stojící RAFFAEL, čímž dokonale zaskočil brankáře Harta!
41
Po dalším zaváhání v obranné fázi Gladbachu se až k centru dostal De Bruyne, míč nakonec doskákal až na zadní tyč, kde se k zakončení už už chystal Fernandinho, ale radost mu v ten poslední možný okamžik zkazil Elvedi.
40
Sommer si teď neporozuměl s Elvedim a těžit z toho mohl Fabian Delph, jehož rána z hranice šestnáctky ale svůj cíl nenašla.
39
Otamendi dlouhatánským autovým vhazováním našel Sterlinga, na jehož centr ale Fernandinho nedosáhl. Míč se však následně dostal až ke Kolarovovi, ten si však svá mířidla neseřídil přesně a prostor mezi třemi tyčemi minul.
38
Po druhém vstřeleném gólu tempo hry viditelně opadlo, oběma celkům zatím při útočné fázi chybí nějaký nápad a hlavně trocha více klidu.
37
Z tribun Etihad Stadium se ozývá pískot, domácím fanouškům se nelíbí, že je to právě tým hostí, kdo má zatím převahu, co se držení míče a vlastně i herní aktivity týče.
36
Nyní si musí hosté zhluboka oddechnout! Po nepřesném pasu od De Bruyneho vyslal Dahoud velice nepovedenou malou domů směrem k brankáři Sommerovi, jenž ale, naštěstí pro německý celek, včas zareagoval a před dotírajícím Sterlingem míč odkopl do bezpečí.
35
Raffael to teď při napadání přehnal s důrazem a tvrdě poslal k zemi domácího zadáka Otamendiho, sudí ani v tomto případě kartu udělovat nebude.
34
První poločas se nám pomalu ale jistě chýlí ke konci. Dočkáme se ještě nějaké branky?
33
Po sérii nepřesností a odrazů se nakonec kulatý nesmysl dostal na kopačky Kevina De Bruyneho, který jej ještě přiťukl lépe postavenému Tourému, ten ale branku vysoko přestřelil.
31
Silva svým pasem zahnal Sterlinga až k postranní čáře, čímž celou akci City výrazně přibrzdil. Anglický mladík následně nahrál Kolarovovi, jehož centr ale obrana Hříbat s klidem odvrátila.
30
Další akce Manchesteru opět nic světoborného nepřinesla, Touré si v jejím závěru ale vůbec neporozuměl se Sterlingem. Momentálně Gladbach uklidňuje hru, s míčem na vlastní půlce operuje Andreas Christensen.
29
Pěkný fotbalový moment! Wendt efektivní patičkou našel Dahoud, jenž následoval příkladu svého kolegy a vyslal na zteč Wendta, který svým centrem hledal z druhé vlny si nabíhajícího Stindla, avšak jeho záměr přečetl vracející se Fernandinho.
28
Argentinský obránce domácích se dopustil faulu i na druhé straně hřiště, k přímému kopu se postavil ranař Xhaka, avšak trefil pouze ve zdi stojícího Tourého.
27
Citizens svého soupeře i nadále mačkali jako citrón, jejich ofenzivní snažení však zbytečným faulem na Stindla utnul Nicolás Otamendi.
26
Xhaka fauloval unikajícího Delpha, přímý kop rozehráli domácí na krátko a nevymysleli to ale vůbec zle. Nalevo se uvolnil Kolarov, jehož centr do vápna byl povedený, ale Sterlingovi k zakončení scházel jeden krok.
25
Trmu-vrmu, která se odehrála ve středu hřiště, nakonec ukončil Granit Xhaka, který situaci uklidnil přihrávkou směrem vzad na brankáře Sommera. Švýcarský strážce svatyně Mönchengladbachu následně hru roztáhl na volného Korba.
24
Po hlušší pasáži hry se po levé straně utrhl poměrně aktivní Oscar Wendt, ovšem jeho přízemní centr byl pro v šestnáctce bojujícího Stindla příliš dlouhý.
22
A další nepřesnost v kombinaci Gladbachu. Teď to musí hosty hodně mrzet, poněvadž se jim rýsovalo zajímavé přečíslení 4 proti 3, ale Xhaka si vůbec neporozuměl s Raffaelem a celou akci přivedl do hrobu.
21
Hosté dlouho obléhali svého soka kolem jeho vlastního pokutového území, celé jejich snažení ale pokazil hrdina předchozího okamžiku Stindl, jehož pas na Wendta byl opravdu velmi nepovedený.
20
Úvod utkání sice nenabídl nějaké ofenzivní hody, viděli jsme ale dvě branky a jestli takto budou hráči pokračovat, zlobit se rozhodně nebudeme!
19
Vedení Citizens vydrželo jen pouhé tři minuty! Po levé straně se hbitě protáhl Stindl, po jehož následné přihrávce skrze šestnáctku se míč dostal až na nohu JULIANA KORBA, který přízemní ranou na vzdálenější tyč srovnává skóre!
18
Sterling tak dlouho dotíral na Elvediho, až jej nakonec přeci jen donutil k chybě. Ve vzájemné souboji s pořadovým číslem dvě byl ale úspěšnější obránce Gladbachu, který uklidňuje situaci.
17
Hříbata chtěla ihned odpovědět, sám na sebe to vzal Raffael, avšak jeho pokus o proniknutí mezi třemi protihráči úspěch neslavil.
16
Za svůj tlak z posledních minut jsou domácí odměněni vedoucí brankou! Na hranici šestnáctky se míče ujal Sterling, který přihrávkou par excellence našel DAVIDA SILVU, jenž nekompromisní bombou pod břevno nedal Sommerovi šanci zasáhnout!
15
Domácí zahrozili znovu po pravé straně, tentokráte centroval Sterling a vracející se Xhaka míč odklidil na další rohový kop, ze kterého Citizens znovu nic nevytěžili.
14
A z následné protiakce Kevin De Bruyne vybojoval první rohový kop dnešního utkání. Silvův centr směřoval na přední tyč, kde si však nejlépe počínal Elvedi, a zabránil tak hrozícímu nebezpečí.
13
Zajímavě vypadající akce Hříbat nakonec končí neúspěchem. Na levé straně se k odvážnému průniku odhodlal Oscar Wendt, který si na hranici vápna ještě chtěl narazit s kolegou Stindlem, ten si však v rozhodující okamžik počínal nepřesně.
12
Do slibné šance se dral Raheem Sterling, taktickým faulem jej však v postupu směrem vpřed zastavil stoper Nordtveit. Sudí nakonec volí pouze domluvu, ovšem tady se žlutá karta určitě udělit dala.
11
Po souboji mezi Clichym a Wendtem se míč odporoučel do zámezí, sudí chvíli váhal, nakonec ale míč přisoudil Manchesteru.
10
Hra se přesunula na druhou stranu, do rozehrávky domácích byl zapojen i Joe Hart, který svým výkopem našel De Bruyneho, ten si ovšem nepohlídal ofsajdové postavení.
9
Citizens ale zůstali trpěliví a získali míč do svého držení, Tourého douhatánský nákop Sommer úplně zbytečně vyrazil, nakonec celou situaci pro Borussii rezolutním odkopem vyřešil Nordtveit.
8
Za hlasitého skandování hostujících fanoušků jejich miláčci kombinují v blízkosti středového kruhu a čekají na další mezírku v obraně svého oponenta.
7
První zajímavější situace na straně Citizens, napravo se povedeně uvolnil Touré, na jehož centrovaný balón se v šestnáctce marně natahoval osamocený Sterling. Tady by byl Sommer zřejmě bez šance.
6
Manchester přispěchal s odpovědí, avšak svěřenci Andrého Schuberta se v klidu ubránili. U míče jsou opět domácí, na vlastní polovině si kulatý nesmysl vyměňují Mangala s Otamendim.
5
No vida, Borussia už málem vedla! Obrana domácích se dopustila poziční chyby, volného míče se na hranici vápna ujal Julian Korb a poslal jej jen těsně nad horní tyč Hartovy pokladnice!
4
Gladbach měl k dispozici volný přímý kop, hosté ho rozehráli na krátko, avšak opět zbytečně chybovali. Potrestat jejich laxnost mohl Kevin De Bruyne, který chytře myšlenou uličkou hledal Sterlinga, avšak jeho záměr skvěle přečetl obránce Christensen.
3
Máme tu první střelecký pokus tohoto duelu. Dahoudův bochánek odhlavičkoval obránce Mangala je na nohu volného Fabiana Johnsona, ten ale balón netrefil ideálně a poslal jej vysoko nad domácí svatyni.
2
Hráči Borussie se dopustili zbytečné chyby v rozehrávce, využít toho mohl dnešní oslavenec Sterling, ale na důsledného Elvediho si nepřišel a míč získal zpět jen za cenu faulu.
1
Nizozemský sudí Danny Makkelie foukl do píšťalky, dnešní duel je odstartován! Rozehrávky se ujali Citizens, kteří dnes nastupují v tradiční světle modré kombinaci, naopak hosté zvolili černé dresy!
1
A oba týmy nám právě nyní vstupují na travnatou plochu, po zaznění hymny Ligy mistrů a nutných předzápasových nezbytnostech budeme moci začít!

Manchester City: Hart – Clichy, Mangala, Otamendi, Kolarov – Fernandinho, Delph – De Bruyne, Y. Touré (C), Silva – Sterling.
Náhradníci: Caballero – Maffeo, Sagna, Adarabioyo, Celina, Navas, Bony.

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Elvedi, Christensen, Nordtveit, Wendt – Korb, Dahoud, Xhaka (C), Johnson – Stindl, Raffael.
Náhradníci: Heimeroth – Brouwers, M. Schulz, Jantschke, T. Hazard, Drmić, Hrgota.

Rozhodčí: Danny Makkelie – Mario Diks, Hessel Steegstra (všichni Nizozemsko).
Ještě jednou Vás všechny srdečně vítám u našeho online přenosu! Domácí kouč Manuel Pellegrini nakonec oproti sobotnímu nevydařenému duelu se Stoke City udělal čtyři změny, od úvodních minut nastoupí Mangala, Clichy, uzdravený Yaya Touré a Fabian Delph, který se odbude premiéru na poli této milionářské soutěžě! Vzhledem k nesmírně cenné výhře na mnichovským Bayernem neměl André Schubert sebemenší důvod něco měnit, Gladbach tak dnes nastoupí ve zcela totožné sestavě jako v sobotu.
Řekli před utkáním

Manuel Pellegrini: "Sobotní utkání se Stoke jsme hodili za hlavu, žádné velké zemětřesení sestava nepozná, dojde maximálně ke třem změnám. Samozřejmě, že si přejeme celou skupinu vyhrát, ale soustředíme se pouze a jen na toto utkání, uvidíme, jak to dopadne v Seville. Čeká nás velice těžký soupeř se skvělou momentální formou, který se v několika posledních měsících nesmírně zvedl, což potvrdil o víkendu proti Bayernu."

André Schubert: "Do Manchesteru přijíždíme s obrovským respektem k soupeři, který zcela jistě udělá vše pro to, aby celou základní skupinu vyhrál. Po zápasu s Bayernem jsme samozřejmě sebevědomí, musíme ale zůstat nohama při zemi a hrát naší hru. Juventusu budeme na dálku samozřejmě držet palce."
První vzájemné utkání

30.9. 2015 Borussia Mönchengladbach:Manchester City 1:2

Branky: 54. Stindl (Korb) – 65. Christensen (vla.), 90. Agüero (pen.)

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Korb (78. Traoré), Christensen, Á. Domínguez, Wendt – Herrmann (72. Hahn), Dahoud (84. Nordtveit), Xhaka (C), Johnson – Stindl, Raffael.

Manchester City: Hart – Sagna, Demichelis, Otamendi, Kolarov – Y. Touré (46. Fernando), Fernandinho – De Bruyne, Silva (64. Navas), Sterling (90+3. Zabaleta) – Agüero.
Borussia Mönchengladbach

Gladbach se o postup do osmifinále Ligy mistrů připravil v první polovině základní skupiny D. Po dvou porážkách vybojovali svěřenci kouče Schuberta první bod až v pořadí třetím duelu, když uhráli cennou remízu na půdě turínského Juventusu. S úřadujícím italským mistrem si Hříbata body rozdělila i v druhém vzájemném měření sil, před čtrnácti dny čekal Gladbach klíčový duel proti Seville. Hrál se parádní fotbal, v závěrečné čtvrthodince diváci sledovali gólové hody, ty skončily šťastněji pro celek ze západu Německa, který nakonec zvítězil 4:2!

Borussia má na svém kontě pět bodů, náskok na poslední Sevillu čítá bodíky dva. Je tudíž jasné, že pokud se Mönchengladbach chce probojovat do vyřazovací fáze Evropské ligy, musí v posledním duelu základních skupin získat stejně, nebo ještě lépe více bodů než jeho španělský konkurent. Momentální forma jasně hovoří pro Hříbata, třetí celek Bundesligy, která si o víkendu díky trefám Wendta, Stindla a Johnsona vyšlápla na v této sezoně dosud neporažený Bayern Mnichov.
Manchester City

Manchester už má postup mezi nejlepších šestnáct zajištěn, ještě ovšem není jasné, zda do osmifinále půjde z prvního nebo druhého místa. Pokud chtějí Citizens pomýšlet na vítězství ve skupině D, musí dnešní mač bezpodmínečně zvládnout a zároveň doufat, že Juventus klopýtne v Seville. Z pěti duelů svěřenci trenéra Pellegriniho vydolovali devět bodů, se svým největším konkurentem, jímž byli právě Turínští, však dvakrát prohráli. Zvládli ale zápasy s těmi papírově slabšími mužstvy, Sevillu po výsledcích 2:1 a 3:1 přemohli doma i venku, první vzájemné utkání proti svému dnešnímu sokovi zvládli díky v devadesáté minutě nařízené penaltě, kterou proměnil Sergio Agüero.

Momentální forma anglického celku však není bůhvíjaká, v lize se Citizens sice drží na solidní třetí příčce, ovšem z posledních čtyř mačů získali stejný počet bodů, přičemž museli skousnout třeba i domácí výprask od Klöppova Liverpoolu. Naposledy se parta kolem kapitána Kompanyho představila v sobotu na půdě Stoke City, kde však díky skvělému výkonu dvojice ve složení Shaqiri – Arnautović prohrála 0:2. Toto klání kvůli svalovým potížím vynechal Yaya Touré, klíčový muž celého týmu, jenž by dnes už ale měl být k dispozici.
Příjemný úterní večer přeji všem příznivcům té nejkvalitnější evropské kopané! Základní skupiny Ligy mistrů se nám dostaly do své závěrečné fáze, dnes a zítra jsou na programu šesté duely, které rozhodnou o zbylých postupujících. V tomto podrobném online přenosu se společně zaměříme na souboj mezi Manchesterem City a o Evropskou ligu bojující Borussií Mönchengladbach. Výkop je naplánován na 20:45, tak u toho buďte s námi!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.