Juventus po remíze a výhře Manchesteru City v Seville klesl na druhé místo, Borussia zůstává se ziskem dvou bodů na příčce poslední, navíc již může na postup do vyřazovací fáze Ligy mistrů zapomenout. Pro dnešek je to z nejprestižnější evropské soutěže vše, program pokračuje hned následující den další osmičkou napínavých duelů.
Držení míče: 67 % : 33 %.
Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 8:8. Rohy: 8:8. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 9:10.
Vyrovnaný a rozhodně zajímavý duel končí remízovým výsledkem 1:1. Juventus je s bodem po průběhu zápasu rozhodně spokojen, přes čtyřicet minut hrál v Německu v deseti a zejména po Hazardově břevnu měl velké štěstí, že podruhé neinkasoval.
90+4
90+4
Za drobné zdržovačky v nastavení se stále ještě hraje. Centr Traoré však skončil pouze v náruči Buffona.
90+3
Domácí se stále snaží o vstřelení rozhodující branku, příliš času na gólovou radost jim ale již nezbývá.
90+1
Xhakova střela již na začátku první minuty nastavení příliš přesná nebyla, Buffon pošle míč do hry z klidu.
90
Následoval další centr na malé vápno, vzrušení však bylo zbytečné. Hazardovi byl tentokrát odmáván a posléze i odpískán ofsajd.
89
Výstavní kombinace Mönchengladbachu končí na břevně! Hazard si na hranici vápna narazil s Xhakou a následně z voleje vystřelil jedovatou ránu! Buffon plachtil vzduchem marně a měl z pekla štěstí, že se balon o horní tyč zvedl mimo branku!
88
Pogba v posledních minutách sází zejména na své individuální dovednosti, jeho průniky ale nemají příliš dlouhého trvání.
87
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Stefano Sturaro, přichází Mario Lemina.
87
Nakonec zvolili rozehrávku nakrátko, po které hledal Xhaka centrem zabíhajícího si čerstvého Hazarda. Marně.
87
Dahoudova střela byla přizvednuta mimo branku, domácí cítí šanci z následného rohového kopu.
86
Chvilka pobytu Juventusu na útočné polovině vyšuměla do ztracena, do útoku se přesouvá znovu celek z Mönchengladbachu.
85
K první výměně sahá také domácí kouč. Stahuje ze hry doposud jediného střelce Mönchengladbachu v dnešním zápase Johnsona, nahradil ho Thorgan Hazard.
84
Pogba se vydal mezi tři protihráč, ukrojil si však velký krajíc chleba a bleskurychle byl o balon odbaven. Směrem dopředu tak znovu hrají domácí.
83
Desítka bránících hráčů Juventusu je zalezlá na vlastní polovině a pouze vyčkává, s čím přijde domácí Borussie. Podobný obraz utkání jsme před samotným duelem rozhodně nečekali.
82
Traoré tentokrát zabojoval také při hře dozadu a po skvělém obranném zákroku vrátil balon do kolotoče Mönchengladbachu.
81
Stindl upadl po souboji v pokutovém území, chtěl si vykoledovat penaltu, jenže to by již bylo pro Juventus moc. Sudí se na návnadu nachytat nenechal a pád domácího fotbalisty ve vápně nezbaštil.
80
Následně pošle míč do hry výkopem brankář Juventusu Buffon.
79
Dahoud se přes bránícího hráče tlačil za přihrávkou Domingueze, zkušený Chiellini si ale cestu balonu do zámezí v poklidu zkontroloval.
78
Dahoud zasáhl Sturara kolenem do obličeji, po tomto souboji může být domácí hráč rád, že nevyfasoval od sudího žlutý kartónek do svých statistik.
77
Prakticky stoprocentní šanci na druhou branku Borussie měl domácí Stindl! Na penaltovém puntíku dostal milimetrový centr, stačilo pouze vybrat správné umístění své hlavičky! Nakonec jí domácí hráč poslal doprostřed, kde ji Buffon vykopl nad břevno!
76
Mönchengladbach se postupnou kombinací přibližuje pokutovému území Juventusu. Pokud si chtějí fotbalisté z Bundesligy ještě udržet kvalitní naději na postup do vyřazovací fáze, měli by dnes bodovat naplno.
75
Druhá výměna na straně Juventusu znamená odchod Álvara Moraty, na jeho místo se postaví Andrea Barzagli.
74
Traoré je dnes směrem dopředu hodně aktivní. Nyní se pokusil on sám o technické zakončení, jeho pokus byl ale včasně sražen italskými beky.
72
Hernanesovo vyloučení je velmi nepříjemné, Juventus se snaží v deseti odvézt z Německa alespoň bod.
71
Traorého zakončení z pravé strany bylo o bránícího hráče odraženo na další rohový kop. I ten ale Juventus směrem dozadu zvládl s přehledem.
70
Hlavičkovaná v šestnáctce hostí po rohu již žádné nebezpečí nepřinesla, hostující favorit střetnutí se ubránil.
69
Hodně nepříjemné zakončení vyslal zpoza pokutového území Juventusu domácí Xhaka, skákavá střela nadělala Buffonovi velké problémy! Zkušený italský brankář dokázal balon usměrnit pouze na rohový kop!
68
Střídající Cuadrado si připsal první důležitý obranný zákrok, kolmici za obranu zastavil na poslední chvíli úspěšným skluzem.
67
Sturarův zákrok byl přes čáru, rozhodčí z Nizozemska znovu třímá v ruce žlutou kartu.
66
Po červené kartě již není převaha hostujícího týmu tak značná, směrem dopředu se začali mnohem výrazněji projevovat také hráči německého celku.
64
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Paulo Dybala, přichází Juan Cuadrado.
63
Kouč hostujícího týmu se rozhodl pro střídání. Ze hry chtěl stáhnout Paula Dybalu, který příliš nespěchal a za zdržování hry mu byla udělena žlutá karta.
62
Stejnou situaci zkusili hosté nakrátko, pro faul si chtěl dojít u levé postranní čáry Dybala, ale neuspěl. Gólman Sommer bude vykopávat od vlastní svatyně.
61
Rohový kop na přední tyč v podání Dybaly již nebyl to pravé ořechové.
60
Střela Pogby z volného přímého kopu byla díky dobře postavené zdi tečována do boční sítě! Pokud by šlo zakončení přímo, s velkou pravděpodobností by se jednalo o druhou trefu staré dámy v dnešním utkání!
59
Moratův postup ukončil podkopnutím Raffael, čímž nabídl hostům zajímavou standardní situaci.
58
Sturaro se tak moc snažil nedarovat Borussii rohový kop, až jí daroval střeleckou příležitost. Jeho nepřesné rozehrávky využil Dahoud, který zkusil střelu na vzdálenější tyč z rohu pokutového území. Zakončení mu však příliš nesedlo a míč skončil poměrně hodně mimo.
57
Rozehrávka od rohového praporku skončila pouze na hlavách hostujících bránících hráčů, jež odklidili balon do bezpečné vzdálenosti.
56
Dění v posledních minutách povzbudilo domácí hráče i fanoušky. Mönchengladbach bude kopat rohový kop.
56
Hráči Juventusu jsou podráždění a sbírají další karty. Tentokrát "pouze" žlutě je označen po faulu na půlící čáře Marchisio.
55
V následných dohadech k žádnému jinému rozuzlení dojít nemohlo, po krátké pauze již znovu můžeme pokračovat ve hře. Uvidíme, zda bude tlak staré dámy stejný jako před zákrokem Hernanese.
53
Červená karta! Hernanes moc dobře věděl, že souboj do souboje s Domínguezem přijede jako druhý, nakonec se mu sice povedlo zasáhnout míč, jenže spolu s ním vzal i nohy domácího fotbalisty! Sudí neváhal a poslal hráče Juventusu předčasně do sprch!
52
Na brankové čáře ještě došlo ke srážce Bonucciho s brankářem Sommerem, který následně skončil ve vlastní síti. Po otřepání se ale ihned zapojil zpět do hry.
52
Hernanesův nebezpečný centr poprvé obránci odvrátili pouze na další roh, následně hlavičkoval Morata v záklonu příliš vysoko.
51
Morata se s míčem zastavil v pokutovém území, po zpomalení celé akce dokázal vyslat tečovanou střelu. Nakonec přijde vzruch po dalším rohu Juventusu.
50
Bonucciho nákop za obranu nikoho v růžovém nenašel, Borussia si však na druhé straně vedla totožně.
49
Ukázková Pogbova klička nachytala protihráče, následný centr již byl vystižen a odpálen do bezpečné vzdálenosti od Sommera.
48
Nordtvent ve skluzu odvracel prudký přízemní centr z levé strany mířící na hostujícího Moratu. Juventus má v úvodu druhého poločasu výrazně navrch.
48
I nadále však Juventus zůstal s míčem před brankou německého týmu, po centru od rohového praporku je ale pískán útočný faul Bonucciho.
47
Přesně, jak první pětačtyřicetiminutovka skončila, tak i druhá začíná! Pogba tentokrát nevymyslel žádný exklusivní pas, naopak zkusil sám ohrozit branku Sommera! Jeho technické zakončení na levou tyč skončilo jen těsně mimo!
46
Zajímavý první poločas přinesl v Borussia-Parku v Mönchengladbachu dvě branky. Domácí trochu překvapivě vstoupili do zápasu lépe a během první dvacetiminutovky si vypracovali řadu příležitostí, navíc se po gólu Johnsona dostali i do vedení. Povinný bodový zisk z německého hřiště donutil Juventus zapnout, z čehož nakonec vyplynulo vyrovnání Lichtesteinera ze 44. minuty. Do druhé půle jsou šance obou mužstev vyrovnány.
45+1
45+1
Morata chtěl ještě pro svůj tým vybojovat standardní situaci, sudí však jeho souboj s bránícím hráčem Borussie jako nedovolený neklasifikoval.
45
Hlavní rozhodčí nastaví nad rámec prvního poločasu pouze jednu minutu.
44
Juventus právě vstřelil branku!
Italský favorit v závěru první půle přeřadil na vyšší obrátky a ještě do přestávky zajistil srovnání stavu! Lví podíl na brance má Pogba, jenž přesným oblouček našel naprosto volného STEPHANA LICHSTEINERA, který ranou z voleje otřel balon o tyč a poslal ho do sítě – 1:1!
43
Traorého kličkovaná přinesla střeleckou příležitost pro Stindela, střela pravačkou byla chytře zatočená, jediná kaňka byla, že nemířila mezi tři tyče.
42
Centr na Dybalu nakonec směřoval na hlavu Hernanese, těsně před ním ale obránci Mönchengladbachu míč odkopli do bezpečí. Zavánělo to hrou vysokou nohou, sudí byl ale jiného názoru.
41
Tlak Juventusu je v závěru první půle značný, hosté si ale zatím příliš netykají s koncovkou. Moratova střela nepřesná.
40
Do odraženého centru od rohového praporku se opřel Hernanes, rána ze vzduchu však nepatřila k těm nejpodařenějším v jeho kariéře. Sommer uklidňuje hru a připravuje si pole pro daleký výkop.
39
Dybalův vysoký centr ještě obránci Mönchengladbachu dokázali přizvednout do vzduchu, což dalo příležitost pro hlavičku Evry! Přesné zakončení k pravé tyči však brankář Sommer reflexivně vyškrábl na rohový kop!
38
Obléhání branky Borussie nabývá postupem času na intenzitě, hlavičkáři Juventusu se navíc posunou do šestnáctky po faulu Wendta na Sturara.
37
Série autových vhazování na pravé straně posunula Juventus alespoň na útočnou polovinu, do šance však nikoliv.
36
Přesný centr Xhaky doletěl v šestnáctce až na skluzujícího Raffaela, který byl ale již ve velkém úhlu a kloudněji poslat míč na Buffona nedokázal. Italská persona bude rozehrávat z klidu.
35
Máme za sebou již pětatřicet minut utkání, Borussia zatím poměrně v klidu hájí těsné vedení. Podobný průběh čekal jen málokdo.
33
Ostřelování Sommerovy klece ze střední vzdálenosti pokračuje. Štěstí zkusil také Hernanes, pozorně bránící hráči ale jeho střelu utlumili. Pro pomalý míč si v poklidu došel Sommer.
32
Dybala zkusil štěstí zhruba pět metrů za šestnáctkou, rána však nabrala velkou výšku a skončila až v horních řadách Borussia-Parku.
31
Následně si hostující Pogba došel pro faul na půlící čáře a přibzdil tím útočnou akci italského šampiona.
30
Půlhodina hry je za námi, trochu překvapivě se z vedení raduje tým z německé Bundesligy. Po inkasované brance však Juventus zapnul a začíná svého soupeře přehrávat.
29
Pogba nasměroval z levé strany do šestnáctky nadýchaný centr, nikoho v růžových dresech italského Juventusu však před brankou Sommera nenašel.
28
Po krátké odmlce se směrem do ofenzívy projevili také domácí, z voleje se do míče opřel švýcarský kapitán Shaka! Levačkou vyprodukoval zajímavý pokus, který skončil několik decimetrů nad pravou šibenicí Buffonovy branky!
27
Juventus začal pořádně šlapat do pedálů a nyní je na hrací ploše výrazným pánem.
26
A ihned byla velmi zajímavá! Centr Dybaly přistál na hlavě stopera Chielliniho, který vyskočil nejvýše a hlavičkou ohrozil branku Mönchengladbachu! K jeho smůle skončilo zakončení těsně mimo tři tyče!
25
Dybalův postup na druhé straně skončil až na hranici malého vápna sraženou střelou na rohový kop. První standardku od rohového praporku si vyzkouší také hráči z Itálie.
24
K hodně zajímavé ráně z obrovské vzdálenosti napřáhl domácí Nordtveit, jeho pokus vypadal poměrně nebezpečně, gólman Buffon nakonec pouze kontroloval jeho cestu nad břevno.
23
Z druhého rohu z opačné strany již Borussie ohrožení branky Buffona nezaznamenala, hosté se osvobodili pouze za cenu odkopu.
22
Traoré měl na kopačce druhou branku! Domácí fotbalisté rozehráli rohový kop nakrátko právě na nohu Traorého, jenž udělal dva rychlé kroky k brance a prudkou dělovkou protáhl Buffona!
21
Na druhé straně se znovu Borussie podívala do pokutového území, prudký centr Traorého z pravé strany byl však Chiellinim sražen na rohový kop.
20
Po inkasované brance se favorit z Juventusu přece jen začíná trochu probouzet, dlouhé vhazování ale ohrožení Sommerovy svatyně nepřineslo.
19
Mönchengladbach právě vstřelil branku!
Aktivita domácích fotbalistů v úvodních dvaceti minutách hry je po zásluze odměněna! Defenzíva staré dámy totálně zapomněla na FABIANA JOHNSONA, který trefil přesně a poslal Mönchengladbach nečekaně do vedení – 1:0!
16
Hodně aktivní Traoré se chytrou kličkou do středu hřiště zbavil dotírajícího protihráče, svůj následný postup však ničím nečekaným vyšperkovat nezvládl. Hraje znovu Juventus.
15
Následně si Wendt při svém postupu až do šestnáctky Juventusu pomohl útočným faulem.
14
Pokračujeme zostra! Mahmoud Dahoud se opřel kousek za šestnáctkou do balonu a tvrdou dělovkou napálil břevno branky Juventusu! Gólman Gianlugi Buffon pouze kontroloval cestu míče očima a neměl šanci na přesně mířenou ránu zasáhnout!
13
Dlouhé přenesení hry na pravou stranu znamenalo rozběhnutí Dahouda, ani rychlonohý záložník však prudký centr za obranu ve vymezeném území nedokázal stihnout.
12
Trochu překvapivě diktuje tempo hry v úvodních minutách domácí tým, následně si v kombinaci pomohl i s brankářem Sommerem.
11
Na druhé straně útočné poloviny Mönchengladbachu zkoušel podobný průnik Traoré, čistým způsobem ho ale vytlačil do zámezí hostující Marchisio.
10
Domínguez si udělal útočný výlet podél levé postranní čáry, jeho nákop do vápna byl zablokován a nebezpečí před Buffonem nepřinesl.
9
Mönchengladbach drží Juventus v obklíčení, do šestnáctky se mu ale nakouknout nedaří. Hráči z Apeninského poloostrova potvrzují, že kvalitní obrana v jejich případě je samozřejmostí.
8
Domácí fotbalisté jsou v posledních minutách mnohem aktivnější, do šance se rázem znovu hnala dvojice Rafael – Traoré, i v tomto případě to však nezvládli! Přihrávek na malém prostoru bylo mnoho, hráči Borussie celou akci překombinovali.
7
Následně zvolil domácí Traoré samostatnou akci, přes hustou defenzívu Juventusu se ale proháčkovat do šestnáctky nedokázal.
6
Odpověď domácího týmu přinesla rychlý a zajímavě vyhlížející protiútok, kolmice Traoré za obranu ale nebyla přesná a celou akci Mönchengladbachu ukončila.
4
Vzápětí se do balonu opřel zpoza šestnáctky hostující Hernanes, jeho pokus tentokrát k brance Borussie nedoputoval. Zablokoval ho Dahoud.
3
A rázem se poprvé blýskalo v pokutovém území Mönchengladbachu! Odražený centr přistál na noze Evry, jemuž rána pravačkou z voleje nesedla ideálně. Každopádně to byl první varovně zdvižený ukazováček pro obranu německého celku.
2
Juventus však následně vybojoval míč na svoji stranu, po nedovoleném zákroku Wendta čeká hosty první standardní situace.
1
První minuta hry přinesla míč zejména na kopačkách domácích fotbalistů, kteří se postupnou kombinací snažili probít na polovinu italského favorita.
1
Obě mužstva jsou již nastoupena na hrací ploše a čekají na úvodní hvizd holandského rozhodčího.

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Nordtveit, Christensen, Á. Domínguez, Wendt – Traoré, Dahoud, Xhaka (C), Johnson – Stindl, Raffael.
Náhradníci: Heimeroth – Brouwers, M. Schulz, T. Hazard, Drmić, Hrgota.

Juventus FC: Buffon (C) – Lichtsteiner, Chiellini, Bonucci, Evra – Hernanes, Sturaro, Marchisio, P. Pogba – Dybala, Morata.
Náhradníci: Neto – Sandro, Barzagli, Lemina, Zaza, Cuadrado, Mandžukić..
První vzájemné utkání:

Juventus FC – Borussia Mönchengladbach 0:0

Juventus:
Buffon (C) – Barzagli, Bonucci, Chiellini – Cuadrado (60. Pereyra), S. Khedira, Marchisio, P. Pogba, Sandro – Mandžukić (70. Zaza), Morata (81. Dybala).

Mönchengladbach: Sommer – Korb, Christensen, Á. Domínguez, Wendt – Traoré (82. Hahn), Dahoud (87. Nordtveit), Xhaka (C), Johnson – Stindl, Raffael (74. T. Hazard).
Naopak Borussie Mönchengladbach zažila proti italskému šampionovi první bod v milionářské soutěži, se skóre 1:5 se zatím krčí na posledním místě tabulky. O doposud jedinou branku se postaral doma proti City Lars Stindl, porážce 1:2 po obratu soupeře ale nezabránil.
Juventus hned na úvod základní skupiny vykradl Etihad Stadium, kde porazil 2:1 právě největšího konkurenta z Manchesteru. Následně vstřelil doma dva góly také Seville, doposud jediné zaváhání přišlo právě s Borussií, na vlastním hřišti obě mužstva remizovala bez branek.
Příjemný úterní podvečer! Základní skupiny Ligy mistrů dnes vstupují do druhé fáze, jako první svedou odvetu fotbalisté italského Juventusu Turín a německé Borussie Mönchengladbach. První jmenovaní vedou tabulku skupiny D před stíhajícím Manchesterem City a dnes budou chtít přivézt z Německa tři body.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.