To je ode mě pro dnešek vše, na shledanou u nějakého dalšího online přenosu!
Je konec! FK Rostov končí svou premiérovou účast v základní skupině Ligy mistrů na třetím místě, takže se předvede v pohárech i na jaře. Eindhoven potřeboval vyhrát, aby se dostal na třetí příčku, ale domácí zabrali příliš pozdě. PSV hrálo většinu zápasu špatně směrem dopředu, nedokázalo si vytvářet šance a první střelu na bránu si připsalo až 15 minut před koncem. Závěrečný tlak sice přišel, ale branka z toho nebyla, takže se po výsledku 0:0 radují hosté. Nutno říct, že za tento výkon si Eindhoven výhru nezasloužil.
90+6
90+6
Pět minut nastavení je za námi a Džanajev bude odkopávat od brány Rostovu.
90+5
Obrana Rostovu nepustila domácí do zakončení a začíná již poslední minuta nastavení.
90+4
Hosté se ubránili pouze za cenu dalšího rohu a následně opět odvrátili míč do zámezí, takže následuje třetí roh v řadě pro PSV. Do šestnáctky Rostovu se vydal i domácí brankář Zoet!
90+3
PSV bude zahrávat rohový kop.
90+2
Hosté vyvezli míč do šestnáctky Eindhovenu, kde se jeden z hráčů ruského týmu dokonce dostal do zakončení, ale slabá přízemní střela Zoeta neohrozila.
90+1
Nastavuje se pět minut, takže PSV ještě má nějaký čas na vstřelení potřebné branky.
90
Střídání v týmu FK Rostov: ze hřiště odchází Sardar Azmoun, přichází Saied Ezatolahi.
89
Střídání v týmu FK Rostov: ze hřiště odchází Dmitrij Poloz, přichází Alexandr Bucharov.
87
Žlutou kartu dostává Héctor Moreno (PSV Eindhoven).
86
Obrovská šance domácích! Brankář Džanajev trochu zmatkoval při výběhu z brány, první střelu dokázal zlikvidovat, jenže míč vyrazil přímo k Ramselaarovi, který okamžitě pálil na odkrytou bránu, ale jeho střelu zastavil před čárou obránce Granat.
85
Hosté teď vyvezli míč až do šestnáctky PSV a ušetřili cenné vteřinky.
83
Rostov teď výborně brání a nepouští domácí do nebezpečných situací. Čas běží a bezbranková remíza začíná vypadat velmi reálně.
80
Střídání v týmu FK Rostov: ze hřiště odchází Timofej Kalačev, přichází Denis Terentěv.
79
Po přihrávce z pravé strany pálil ve vápně levačkou z první Siem de Jong, jenže střelu umístil jen do dosahu gólmana, který dokázal míč vyrazit.
78
Pereiro se snažil projít s míčem přes dva bránící hráče, ale pokus to byl velmi naivní. Dopředu mohou jít hosté.
77
Domácí již využili všechna svá střídání, zatímco hosté neprovedli ještě ani jednu změnu v sestavě. Trenér ruského celku si evidentně takticky šetří střídání na závěr zápasu.
77
Střídání v týmu PSV Eindhoven: ze hřiště odchází Nicolas Isimat-Mirin, přichází Luciano Narsingh.
74
První střela na bránu v podání domácích! Bergwijn pálil zpoza šestnáctky, jeho střelu lehce tečoval bránící hráč, ale míč přesto mířil přímo na připraveného brankáře.
72
Domácí začínají zjednodušovat hru a více centrovat do šestnáctky, což by mohlo přinést výsledky. Uvidíme, zda se PSV neprobouzí příliš pozdě.
70
Nebezpečný centr hledal u vzdálenější tyče Luuka de Jonga, který v gólové pozici na balón jen těsně nedosáhl!
67
Dlouhý výkop hostujícího gólmana nadělal domácí obraně velké potíže a v šanci se zničehonic ocitl Poloz, který se dostal za obranu, ale vystřelil jen přímo na brankáře. PSV Stadion se v 67. minutě dočkal první vážnější situace a první střely na bránu.
64
Žlutou kartu dostává Steven Bergwijn (PSV Eindhoven).
62
Střídání v týmu PSV Eindhoven: ze hřiště odchází Olexandr Zinčenko, přichází Siem de Jong.
Střídání v týmu PSV Eindhoven: ze hřiště odchází Santiago Arias, přichází Gastón Pereiro.
62
60
Hodina hry je za námi, domácí tým připravuje rovnou dvě střídání, což se dá vzhledem k předváděné hře chápat.
58
PSV hraje neskutečně profesorsky. Špatná je hlavně pravé strana, kterou domácí příliš nevyužívají, ale když už ano, útok většinou rychle končí nepřesností.
56
Na poměry Ligy mistrů je to zápas opravdu velice bohatý na nepřesnosti. Domácí si na útočné polovině neví rady s dobře organizovanou obranou soupeře.
54
Domácí fanoušci neúnavně povzbuzují svůj tým, ale hráči se jim zatím příliš neodvděčují. To co PSV předvádí je naprosto bezúčelný tlak, který absolutně nikam nevede. Ani náznak šancí, nic.
52
Brenet se uvolnil na pravé straně, odkud dokázal odcentrovat do vápna, ale tam míč doletěl jen přímo k bránícímu Navasovi.
50
Festival nepřesností pokračuje i ve druhém poločase. Opravdu těžko říct, kdy se dočkáme první gólové šance. Tento průběh zápasu pochopitelně vyhovuje hostům.
48
Centr hostujícího týmu mířil do vápna na Poloze, který si však při snaze dostat se k balónu pomohl útočným faulem.
47
Sestavy obou mužstev jsou v úvodu druhého poločasu beze změn.
46
Nudný první poločas nenabídl žádnou střelu na bránu, ani žádnou gólovou šanci, takže poločasový výsledek je pochopitelně bezbrankový. Domácí si postupem času vytvořili mírnou herní převahu, ale k ničemu nebezpečnému to nevedlo. Blíže Evropské lize je tedy zatím Rostov, kterému stačí i remíza. Druhý poločas začne přibližně ve 21:48.
45+2
45+1
PSV ještě dostalo k dispozici rohový kop a jeden z domácích hráčů se dostal k hlavičce, ta ovšem nebyla přesná.
45
Zdá se, že gól v první půli skutečně neuvidíme. Rozhodčí však nastavuje ještě jednu minutu.
44
Hosté už jen odkopávají balóny na útočnou polovinu a evidentně chtějí dohrát tento poločas za stavu 0:0.
42
Hosté se po dlouhé době na chvíli usadili s míčem na útočné polovině. Nakonec z toho byla střela, kterou vyslal zpoza vápna Noboa, jehož rána mířila nad horní tyč.
40
K vidění je ovšem první žlutá karta, kterou si za faul na polovině hřiště vysloužil hostující Vladimir Granat.
40
Pomalu se blíží závěr prvního poločasu a zaplněné tribuny PSV Stadionu stále marně čekají na první gólovou šanci. Ani jeden z týmů dosud nevystřelil na bránu.
38
Po pravé straně unikl do rychlého brejku hostující Poloz, který to vzal na sebe a zkusil vystřelit, ale z úhlu nedokázal trefit bránu.
37
Eindhoven hodně presuje a získává díky tomu často míč ještě na obranné polovině Rostovu, který se v posledních minutách soustředí takřka výhradně na obranu.
35
Hostující obrana odvrátila centrovaný míč jen k Bergwijnovi, který chtěl okamžitě střílet, ale v těžké pozici netrefil míč dobře.
34
Domácí dobře kombinovali, ale Brenet poté nepřesnou přihrávkou odevzdal míč soupeři.
33
Dlouhý centr našel v hostující šestnáctce Bergwijna, který si balón dokázal zpracovat, jenže u něj byl včas Navas, který odvedl dobrou obrannou práci.
32
První roh domácího týmu nebyl vůbec nebezpečný. PSV bude muset rozehrávat novou útočnou akci z vlastní poloviny hřiště.
31
Kudrjašov vystihl ve vápně centrovaný míč, ale následně zahrál balón jen do zámezí na rohový kop.
29
Nebezpečný centr nakonec těsně přeletěl v šestnáctce hostů všechny domácí hráče a doputoval až k brankáři Džanajevovi.
28
Statistika držení míče už jasně hovoří ve prospěch domácích, ti mají ovšem velké problémy s překonáváním dobře organizované obranné hry Rostova.
26
Bergwijn předvedl krásné sólo, když od poloviny hřiště potáhl míč až na hranici šestnáctky, tam přihrál míč do strany na de Jonga, jemuž se následný centr před bránu vůbec nepovedl.
24
Zatím je to opravdu hodně opatrné a nezáživné utkání. Hosté se nemusí nikam hnát a domácí zatím také nijak netlačí. Času má PSV ještě dost.
22
PSV je postupem času jistější na míči a více diktuje tempo hry, ale míč se zatím pohybuje takřka výhradně mezi oběma šestnáctkami.
20
Na druhé straně mířil centrovaný míč do vápna na de Jonga, jenže pozorná obrana Rostovu k domácímu kapitánovi balón nepustila.
19
Přímák rozehrál faulovaný Kalačev, který však centroval přesně na jednoho z bránících hráčů.
18
Brenet fauloval u rohového praporku Kalačeva. Hosté budou mít k dispozici trochu vylepšený "rohový kop".
17
PSV začíná být nebezpečnější, ale na první střelu na bránu v tomto zápase zatím stále marně čekáme.
15
De Jong se teď dostal s míčem do šestnáctky, kde měl podporu spoluhráčů, jenže než stihl cokoliv udělat, včas k němu přistoupil bránící Mevlja, který mu míč ukopl.
13
Brenet teď nasadil krásné jesle Jerochinovi, jenže to bylo k ničemu, protože míč poté mířil jen na dalšího hráče Rostovu.
11
Nepřesností je ve hře domácího týmu zatím opravdu hodně. Tímhle způsobem se Eindhoven nemůže dostat ani k hostující šestnáctce.
9
Zatím má o něco více ze hry Rostov, což je poněkud překvapivé. Jsou to totiž domácí, kdo potřebuje v tomto zápase vyhrát. Hostům stačí k udržení třetího místa remíza.
7
Eindhoven má zatím celkem potíže s dlouhodobějším podržením balónu. Domácí jsou na útočné polovině často nepřesní.
6
Rohový kop rozehrál Kalačev, jehož centr našel jen bránícího hráče Eindhovenu. Domácí mohou jít do útoku.
6
Rostov bude mít k dispozici první rohový kop zápasu.
5
Domácí Arias se rozhodl zkusit střelu z velké dálky, ale jeho rána byla hodně nepřesná.
3
Obrana Eindhovenu trochu zaspala a hosté se dostávali do přečíslení, ale přihrávka před bránu nemířila na nabíhajícího hráče.
2
Domácí ale na balónu dlouho nezůstali. Kalačev bude vhazovat u rohového praporku na útočné polovině.
1
Hosté se postarali o úvodní výkop a získali autové vhazování na útočné polovině, ale to bylo pro tuto chvíli vše. U míče je již PSV.
1

PSV Eindhoven: Zoet – Arias, Isimat-Mirin, Schwaab, H. Moreno, Brenet – Ramselaar, D. Pröpper, Zinčenko – L. de Jong (C), Bergwijn.
Náhradníci: Pasveer – S. de Jong, De Wijs, Jozefzoon, L. Narsingh, Pereiro, S. Poulsen.

FK Rostov: Džanajev – Kalačev, M. Mevlja, Navas, Granat, Kudrjašov – Jerochin, Noboa, Gaţcan (C) – Azmoun, Poloz.
Náhradníci: Medveděv – Bajramjan, Bucharov, Doumbia, Ezatolahi, Prepeliţă, Terentěv.

Rozhodčí: Deniz Aytekin – Guido Kleve, Markus Häcker (všichni Německo).
Ve skupině D Ligy mistrů přivítá PSV Eindhoven na svém stadionu ruský FK Rostov. Zápas rozhodne o tom, který z týmů skončí na třetí pozici a bude hrát na jaře Evropskou ligu. Té je zatím blíže Rostov, který má po senzační výhře nad Bayernem na svém kontě 4 body a k udržení třetí příčky mu stačí remíza. Hostům by tedy vyhovovalo zopakovat výsledek z domácího zápasu s PSV, který skončil 2:2. Naopak nizozemský mistr potřebuje před vlastními fanoušky vyhrát, aby bodově svého soupeře dotáhl a skončil třetí díky vzájemným zápasům. Eindhoven v tomto ročníku LM ještě ani jednou nevyhrál a v důležitém zápase má poslední šanci to změnit. Podaří se mu to?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.