Tímto se s Vámi loučím a přeji dobrou noc.
Neapol slaví na ukrajinské půdě zisk tří bodů, když díky obratu v prvním poločase vyhrála 2:1. O obě branky italského týmu se postaral Milik, jenž začal své působení v Neapoli na výbornou. Kyjev neodehrál špatné utkání, ale na body to dneska nestačilo.
90+3
90+3
Neapol kontroluje míč na vlastní polovině a je velmi blízko k zisku tří bodů. Čeká se na konečný hvizd.
90+1
Jarmolenko z pravé strany dokázal nacentrovat míč před branku, ale tam si udělal Reina dostatečný prostor, aby mohl míč zachytit do svých rukavic.
90+1
Nad rámec základní hrací doby budou nastaveny tři minuty!
90
Rychlý protiútok Neapole nebyl úspěšně zakončen. Gabbiadini se totiž dostal do ofsajdu.
89
Zodpovědnost na sebe vzal Jarmolenko, ale neuspěl. Talentovaný fotbalista míč nasměroval vysoko nad břevno.
87
Garmaš si na útočné polovině vynutil faul a Kyjev bude zahrávat přímý kop z velmi výhodné pozice. Tohle může být klidně i poslední šance domácích v tomto utkání.
87
Střídání v týmu Dynamo Kyjev: ze hřiště odchází Júnior Moraes, přichází Oleksandr Hladkij.
86
Obraz hry se stále vůbec nemění. Italský celek hraje velmi zkušeně a míří za vítězstvím.
84
Neapol v těchto momentech kombinuje s míčem na útočné polovině. Domácím čas utíká velmi rychle.
82
Střídání v týmu Dynamo Kyjev: ze hřiště odchází Serhij Rybalka, přichází Nikita Korzun.
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Arkadiusz Milik, přichází Manolo Gabbiadini.
82
81
Na druhé straně se hnal za dlouhým pasem Milik, ovšem nakonec byl polský útočník bez šance a míč nedostihl.
80
Na hráčích Kyjeva se ovšem začíná projevovat únava, domácím se nedaří svého soka zatlači na delší dobu před branku.
79
Neapol nevyužívá početní převahy a nechává domácí tvořit hru.
77
Na hřišti nastala komická situace, když Jarmolenko nejprve ve skluzu odkopl míč na pomezního sudího, kterého posléze i poslal k zemi. Oba účastníci této události vzali vše s úsměvem.
76
Kyjev z rychlého protiútoku vybojoval rohový kop! Ten rozehrál centrem do vápna Jarmolenko, kterému se nepovedlo najít někoho ze svých spoluhráčů.
75
Neapol se pokouší držet míč na útočné polovině a je v tomto směru úspěšná. Domácí se nemohou dostat na útočnou polovinu.
74
Střídání v týmu Dynamo Kyjev: ze hřiště odchází Viktor Cygankov, přichází Oleh Gusev.
73
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Dries Mertens, přichází Lorenzo Insigne.
71
Neapol má nyní všechno ve svých rukou a pokud neudělá nějakou výraznou chybu, měla by tento duel dotáhnou do zdárného konce.
70
Kyjev však zůstal na útočné polovině a po rohovém kopu střílel Rybalka. Ani tentokrát tento fotbalista nedokázal trefit branku.
68
Kyjev bude dohrávat v deseti! Sydorčuk se pokusil nasimulovat pokutový kop, ale rozhodčí mu herecký výkon neuvěřil a navíc mu udělil druhou žlutou kartu v utkání!
67
Domácí se pokouší kontrolovat hru a chtějí se připravit na závěrečný nápor.
65
Zbytečný skluz na půli hřiště předvedl Milik a dostává žlutou kartu.
65
Po rohovém kopu se k hlavičce dostal Jorginho, ale tento pokus zkušený brankář Kyjeva zastavil.
63
Neapol byla blízko třetímu gólu! Mertens to zkusil šikovně z levého křídla a napálil míč do tyčky!
62
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Marek Hamšík, přichází Piotr Zieliński.
60
Po rohovém kopu Neapol nezahrozila, Kyjev se vydává na útočnou polovinu.
59
Mertens to udělal výborně a proběhl do vápna, odkud prověřil domácího brankáře. Bude z toho rohový kop.
58
Neapol ve druhém poločase nebudí nejlepší dojem. Pokud bude Kyjev pokračovat ve své aktivitě, vyrovnání by se mohl dočkat.
56
Střelec úvodní branky utkání Garmaš se dopustil filmování pádu a vykoledoval si žlutou kartu.
55
Rybalka se podruhé v utkání dostal k zajímavé střele, ale tentokrát branku těsně přestřelil.
53
Kyjev zahrával rohový kop a před brankou Reiny po něm vznikl chaos, který italský celek nakonec přečkal.
51
Garmaš si nedovoleně pomohl v souboji s Hysajem a Neapol se dostane k míči.
50
Neapol vstoupila do druhého poločasu velmi pasivně a domácí se pohybují na útočné polovině. Zatím však bez výraznější šance.
49
Z pravé strany to nyní zkusil Jarmolenko, jenž se pokusil i o zakončení. Jeho pokus byl však obranou Neapole zablokován.
48
Cygankov se z levého křídla dokázal procpat do vápna, kde po souboji se stoperem upadl. Rozhodčí nechává hru pokračovat.
46
Druhý poločas začal útočným faulem Milika, Kyjev se dostane k míči.
46
Druhý poločas začne přibližně v 21:47.
Po prvním poločase se bude v kabině lépe dýchat fotbalistům Neapole, kteří dokázali nejprve srovnat a posléze se v samém závěru dostali do vedení. Největší zásluhu na tom má polský útočník Milik, který se postaral o obě branky italského klubu. Na domácí straně je nejvíce vidět Jarmolenko, který ovšem na přesný zásah čeká. Dočká se ve druhém poločase?
45+2
45+2
Neapol právě vstřelila branku!
Z posledního útoku v prvním poločase se Neapol dostává do vedení! Po závaru před brankou se k hlavičce dostal ARKADIUSZ MILIK, jenž dokázal nasměrovat míč k pravé tyči. Polský útočník tedy bude ve druhém poločase útočit na hattrick.
45+1
V prvním poločase bude nastavena jedna minuta.
45
Konec prvního poločasu se velmi rychle blíží, ani jeden z celků se nyní nikam zbytečně netlačí.
43
Mertens se prosmýkl domácí obraně a proběhl z levé strany do vápna. V něm se pokusil o technické zakončení, po kterém míč proletěl těsně vedle protější tyče.
42
Mertens se z levé strany pokoušel před vápnem najít Jorginha, ale tomu se nepodařilo k míči dostat. Výborně se do hry zapojil jeden ze stoperů Kyjeva.
41
Jarmolenko svedl souboj s Koulibalym, který si počínal zkušeně a ukrajinského záložníka o míč obral. Neapol se tedy vrací k míči.
39
Dynamo se pokouší hru trochu zklidnit a drží míč na středu hřiště. Neapol nenapadá příliš aktivně v tuto chvíli.
37
Hosté se okamžitě pokouší přidat další branku. Hamšíkova střela zpoza vápna byla ale jedním z obránců zablokována.
36
V Kyjevě máme vyrovnáno ještě před poločasem. Ghoulam z levé strany našel ve vápně parádním centrem ARKADIUSZE MILIKA, který hlavou poslal míč za bezmocného Šovkovského.
34
Jarmolenko je v prvním poločase velmi aktivní. Tentokrát se pokoušel prosadit po levém křídle, ale Ghoulam svého soka ustrážil.
33
Mertens šikovně z první před vápnem prostrčil míč na Hamšíka, který se však ke střele nedostal, protože mu byl odpískán ofsajd.
31
Moreas a Jarmolenko společně uháněli na jednoho obránce, ale prvně jmenovaný pokazil přihrávku na svého spoluhráče a celá akce skončila neúspěchem.
29
Kyjev využívá euforie a kontroluje v těchto chvílích hru.
28
Neapol se tedy rázem dostává pod tlak a bude muset výrazně přidat, aby na Ukrajině uhrála příznivý výsledek.
26
Dynamo Kyjev právě vstřelilo branku!
Domácí celek se dostává do vedení! Jarmolenko se uvolnil na pravé straně a nacentroval míč před branku. Tam Cygankov sklepl míč na DENISE GARMAŠE, který z hranice malého vápna uklidil míč do sítě.
25
Milik ve vápně prostrčil míč na Mertense, ale ten předvedl špatný první dotyk a míč mu uskočil do zámezí.
23
Cygankov nabral na levém křídle rychlost a pokoušel se natlačit do vápna, tento záměr mu nevyšel, ovšem udržel míč pro své spoluhráče.
21
Jarmolenko se zhostil rozehrání přímého kopu a přízemní střelou napálil míč vedle branky. Tohle nebyl nejvydařenější pokus.
20
Hostující celek se po rohovém kopu bezproblémů ubránil, míč je daleko od branky Reiny.
18
Jarmolenkův centr z pravé strany byl sražen před vápno, kde se do míče opřel Rybalka a trefil bránícího hráče před sebou. Ten ve vápně zahrál rukou a míč srazil do zámezí. Rozhodčí však ukazuje na rohový praporek a pokutový kop nepíská.
17
Kyjevu se na útočné polovině absolutně nedaří, ale nutno dodat, že obrana Neapole působí velmi jistě.
16
Ghoulam na půlící čáře takticky zastavil Jarmolenka a může být rád, že neobdržel žlutou kartu.
15
Po rohovém kopu zakončoval hlavou Albiol, ale míč nasměroval vysoko nad branku.
14
Hamšík se v pokutovém území prodral ke střele, ale tu dokázal Vida srazit na rohový kop.
13
Milik se ve vápně pokoušel procpat k centrovanému míči, ale ztratil rovnováhu a povalil se na trávník.
12
Hosté mají v posledních minutách míč neustále pod kontrolou, ale nedaří se jim propracovat ke střele na branku.
10
Neapol standardní situaci rozehrála nakrátko a pokouší se přes obranu Kyjeva přejít kombinačně.
9
Sydorčuk tvrdě zajel do noh Mertense a dostává žlutou kartu. Tohle nebyl hezký zákrok.
7
Callejón si na útočné polovině špatně pohlídal ofsajdovou linii a nemohl se zapojit do útoku. Kyjev se v posledních chvílích začíná dostávat pod menší tlak.
6
Neapol se po rohovém kopu k zakončení nedostala, ale nadále zůstala u míče. Byl z toho ovšem další nepřesný centr do vápna.
5
Hamšík na levém křídle zabral a dokázal pro Neapol získat rohový kop.
4
Milik si na středu hřiště ovšem v souboji pomohl faulem, k míči se vrací Kyjev.
3
Neapol se poprvé v utkání dokázala na delší dobu udržet u míče a pokouší se postupným útokem dostat k brance svého soupeře.
2
Po rohovém kopu se domácí k zakončení nedostali, ale nadále zůstávají u míče.
1
Obrovská šance Neapole v úvodní minutě! Sydorčuk vybojoval na půlící čáře míč a okamžitě vypálil, protože Reina byl daleko ze své branky. Nakonec se však španělský brankář stihl vrátit a míč vyrazil na rohový kop.
1
Fotbalisté obou celků nastupují na hrací plochu. Na řadu nyní přijde hymna Ligy mistrů.

Dynamo Kyjev: Šovkovskij (C) – Makarenko, D. Vida, Chačeridi, Antunes – Rybalka – Jarmolenko, Sydorčuk, Garmaš, Cygankov – Júnior Moraes.
Náhradníci: Rudko – Hladkij, Morozjuk, Korzun, Gusev, Bujalskij, Fedorčuk.

SSC Neapol: Reina – Hysaj, Albiol, Koulibaly, Ghoulam – Allan, Jorginho, Hamšík (C) – Callejón, Milik, D. Mertens.
Náhradníci: Sepe – Ch. Maggio, Maksimović, Piotr Zieliński, Gabbiadini, L. Insigne, Diawara.

Rozhodčí: Collum – Mather, Ross.
SSC Neapol

Neapol je ve skupině B favoritem a měla by bez sebemenších problémů postoupit do další fáze této soutěže. V létě opustil italský celek jeho nejlepší střelec a hráč Gonzalo Higuaín, který přestoupil do konkurenčního Juventusu. Jeho absence však není v útočných řadách Neapole vůbec znát, když v úvodních třech duelech v Serii A nastřílela devět branek.
Dynamo Kyjev

Na ukrajinský celek nečeká v úvodním zápase základní skupiny nic lehkého, když se utká se silným soupeřem. I přesto by Kyjev začal úspěšně a z dnešního duelu nějaké body získal. K tomu bude potřeba kvalitní výkon na všech postech, protože zkušená Neapol bude zcela jistě všechny chyby svého soka trestat.

V domácí soutěži to Kyjevu v posledních kolech nejde, když dva zápasy v řadě nedokázal naplno bodovat, získal pouze jeden bod. Ale Liga mistrů je jiná soutěž.
Přeji krásný večer u milionářské Ligy mistrů! Dnešním dnem startují základní skupiny a čeká na nás mnoho zajímavých zápasů. Jedním z nich je zcela jistě i duel Dynama Kyjev, které ve své krajině přivítá italskou Neapol. Zápasem Vás provede komentátor Jan Šlapáček.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.