To je z mé strany vše, hezký večer.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 10:2. Střely mimo: 10:5. Rohy: 7:6. Ofsajdy: 2:7. Fauly: 9:7.
Je dobojováno. Lyon potvrdil roli favorita a nakonec porazil Dinamo Záhřeb jasně 3:0! Domácí celek byl jasně lepší, měl mnoho šancí a vyhrál zcela zaslouženě. Dinamo se hlavně bránilo a směrem dopředu toho moc nevymyslelo.

Francouzský celek tedy vstoupil do Ligy mistrů skvěle a hned v prvním utkání získal tři body. Dinamo si na první body musí počkat.
90+3
90+3
Ale ani z tohoto rohu nic nebylo a je jasné, že se nic zajímavého už nestane a Lyon vyhraje nad Záhřebem 3:0!
90+2
Rohový kop pro hosty.
90+1
Rozhodčí přidal 3 minutky.
90
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
88
Domácí drží míč a kombinují na polovině svého soupeře. Už ale Lyon nikam nepospíchá.
86
Žlutou kartu dostává Rafael (Olympique Lyon).
84
Střídání v týmu GNK Dinamo Záhřeb: ze hřiště odchází Jonas, přichází Amer Gojak.
82
Nakonec se jeden z hráčů do zakončení dostal, ale jeho projektil přesný nebyl a stav se nemění.
81
Domácí kombinují na polovině hostů a snaží se dostat do zakončení. Hosté ale nyní velmi důrazně brání.
79
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Corentin Tolisso, přichází Rachid Ghezzal.
78
Míč poslal do vápna Rybus, ale žádný z jeho spoluhráčů se do zakončení neprotlačil a zhruba patnáct minut před koncem se stav utkání nemění.
77
Sedmý rohový kop pro Lyon.
76
Kombinační akci Lyonu zastavil pomezní rozhodčí, který odmával ofsajd. Na tahu je tedy hostující Dinamo.
74
Po krásném centru se do zakončení skvěle položil El Arbi Hillel Soudani, ale míč skončil těsně vedle levé tyče!
72
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Maxwel Cornet, přichází Aldo Kalulu.
70
Dinamo se nakonec přeci jen ubránilo a je u míče. Uvidíme, zda hosté něco kloudného konečně vymyslí.
69
Rohový kop pro Lyon.
67
Střídání v týmu GNK Dinamo Záhřeb: ze hřiště odchází Paulo Machado, přichází Mario Šitum.
66
Domácí jsou stále lepším celkem a směrem dopředu dnes předvádí velmi dobrý výkon.
64
Po rohu se dostal do zakončení jeden z hostujících hráčů, ale z blízkosti poslal míč jen do břevna! Lyon měl nyní velké štěstí!
63
A další rohový kop pro chorvatský celek.
62
Ale Dinamu se nedaří a ani tentokrát nic nevymyslelo. Nutno dodat, že Lyon dnes skvěle brání.
61
Rohový kop pro Dinamo.
60
Posledních třicet minutek je před námi, tak uvidíme, zda se dočkáme ještě nějaké branky.
58
Lyon právě vstřelil branku!
A o vítězi je zřejmě rozhodnuto, protože Lyon jde do vedení už 3:0! Po krásné kombinaci se do šance dostal MAXWEL CORNET, který nezaváhal a zkušeně překonal brankáře.
56
Ani z tohoto rohu nic nebylo, takže stav se nemění.
56
55
Střídání v týmu GNK Dinamo Záhřeb: ze hřiště odchází Ante Ćorić, přichází Ivan Fiolić.
53
Ani z jednoho rohu nic nebylo a Lyon tak i nadále vede o dvě branky a kráčí za úvodním vítězstvím v novém ročníku Ligy mistrů.
53
A po zásahu domácího hráče je tu další roh pro Dinamo.
52
A poprvé musel zasahovat i Lopes! Z úhlu vyzkoušel jeho pozornost El Arbi Hillel Soudani, ale domácí brankář míč vyrazil na roh.
50
2:0 pro Lyon! Domácí získali na polovině hřiště míč a hned se vydali dopředu. Cornet vymyslel zajímavou přihrávku a JORDAN FERRI šel sám na brankáře, kterého hezky překonal.
48
Už se opět hraje. U míče jsou domácí fotbalisté, kteří kombinují na polovině Dinama.
46
A hned po tvrdém střetu zůstal ležet na trávníku hostující hráč a bude se ošetřovat.
46
Hráči obou celků se vrací zpět na trávník, takže druhý poločas začne za malý okamžik.
Druhý poločas začne přibližně v 21:50.
První poločas je za námi. Sledujeme duel, ve kterém jasně dominuje Lyon, který vede nad Dinamem 1:0, když o branku se postaral Tolisso. Domácí měli i několik dalších šancí, ale neprosadili se. Dinamo směrem dopředu nic nevymyslelo a pouze se brání. O tom, že je domácí celek jasně lepší svědčí i to, že Lyon vede 13:1 na střely!

Uvidíme, co přinese druhý poločas, který slibuje zajímavou podívanou a myslím si, že se máme na co těšit.
45+3
45+3
Domácí se ještě přeci jen tlačí dopředu a snaží se něco kloudného vymyslet.
45+1
Rozhodčí přidal tři minutky.
45
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
44
Ani z tohoto rohu nic nebylo a vypadá to, že v prvním poločase se už další branky nedočkáme.
43
42
Zajímavou akci Lyonu ukončil pomezní rozhodčí, který nakonec odmával ofsajd. Na tahu je Dinamo, tak uvidíme, zda v závěru poločasu něco vymyslí.
40
Žlutou kartu dostává Junior Fernándes (GNK Dinamo Záhřeb).
39
Dinamo bojuje, ale kvalita je jasně na straně Lyonu, který se velmi lehce brání a hlavně se pohodlně dostává do zakončení.
37
Po centru se na zadní tyči dostal k míči Sergi Darder, který nic nevymýšlel a vypálil, ale zadní tyč těsně minul a Lyon tak stále vede pouze 1:0!
35
Nakonec se k míči postavil Machado, ale poslal ho hodně vysoko nad branku a Anthony Lopes tedy zasahovat nemusel.
34
Po faulu je tu zajímavá standardní situace pro hosty. Dočkáme se vyrovnávací branky?
33
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Maxime Gonalons, přichází Lucas Tousart.
33
A vypadá to, že domácí celek bude muset střídat.
32
Domácí hráč zůstal ležet na trávníku a rozhodčí hru raději přerušil, bude se ošetřovat.
30
Je za námi třicet minutek a Lyon vede nad Dinamem stále 1:0. Nutno dodat, že domácí jsou jasně lepší a vedou zcela zaslouženě. Chorvatský celek se pouze brání.
28
K další střele se odhodlal Jordan Ferri, ale jeho přízemní pokus se neujal. Hostující brankář Adrian Šemper si na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemůže.
27
Žlutou kartu dostává Josip Pivarić (GNK Dinamo Záhřeb).
26
Kombinační akce Dinama skončila ofsajdem. Hostům se zatím v útočné fázi vůbec, ale vůbec nedaří.
25
Domácí hráč byl po souboji ještě ošetřován, ale je v pořádku a duel může pokračovat.
23
Po centru se k hlavičce z malého vápna dostal Maxime Gonalons, ale míč skončil těsně nad břevnem! Dinamo mělo nyní obrovské štěstí.
22
Domácí celek bude zahrávat další rohový kop.
20
Dinamo konečně podrželo míč a kombinovalo na polovině Lyonu, ale přihrávka do vápna přesná nebyla a na tahu tak zase Lyon.
18
Kombinační akce Lyonu skončila nepřesnou přihrávkou a na tahu bylo Dinamo, které ovšem ani tentokrát nic nevymyslelo.
16
Domácí jsou stále lepším celkem a tlačí se dopředu. Dinamo hraje hodně zakřiknutě a směrem dopředu nevymyslelo zatím vůbec nic.
14
A Lyon jde zcela zaslouženě do vedení 1:0! Rafael poslal míč do vápna, k hlavičce se dostal CORENTIN TOLISSO, který poslal kulatý nesmysl do břevna od kterého se odrazil za bezmocného Šempera.
13
A aktivní Maxwel Cornet dal o sobě opět vědět. Skvěle se uvolnil, ale jeho přízemní střele pár decimetrů chybělo a Šemper nemusel zasahovat.
11
Krásná akce Lyonu brankou neskončila! Po centru se na malém vápně dostal k míči Maxwel Cornet, ale patičkou brankáře nepřekonal! Nutno dodat, že Adrian Šemper předvedl skvělý reflexivní zákrok!
9
Obraz hry je stále lepší. Lyon se tlačí dopředu, je jasně lepší, ale zatím se neprosadil. Dinamo se pouze brání a zatím nepředvedlo vůbec nic.
7
Po rohu se do zakončení prodral Corentin Tolisso, ale jeho hlavička neměla gólové parametry a stav se tedy nemění ani tentokrát.
6
5
Z přímého kopu to zkusil Maciej Rybus, ale s jeho povedeným pokusem si poradil pozorný Adrian Šemper!
5
Žlutou kartu dostává Jonas (GNK Dinamo Záhřeb).
4
Dopředu se vydali i hosté, ale jejich kombinace k ničemu nevedla. Začátek zápasu patří jednoznačně Lyonu.
3
Z dálky to nakonec vyzkoušel Jordan Ferri, ale rána mu nesedla a míč skončil hodně vysoko nad brankou, kterou střeží Adrian Šemper.
3
2
Domácí jsou u míče a tlačí se dopředu. Lyon zatím skvěle kombinuje a dostává se před branku Dinama.
1
Úvodní výkop obstarali domácí fotbalisté, kteří hrají v bílém. Chorvatský celek je v modrém.
1
Vše je připraveno, jdeme na to.
Hráči obou celků jsou na trávníku, takže utkání Ligy mistrů mezi Lyonem a Záhřebem začne za malý okamžik.

Olympique Lyon: A. Lopes – Yanga-Mbiwa, N'Koulou, Morel – Rafael, Ferri, Gonalons (C), Darder, Rybus – Tolisso – Cornet.
Náhradníci: Gorgelin – Diakhaby, Dzabana, Gaspar, Ghezzal, A. Kalulu, Tousart.

GNK Dinamo Záhřeb: Šemper – Stojanović, Benković, Schildenfeld, Pivarić (C) – Pavičić, Jonas, Machado, Ćorić – Fernándes, Soudani.
Náhradníci: Livaković – Gojak, Fiolić, Henríquez, Sigali, Šitum, Sosa.

Rozhodčí: Strömbergsson – Gustavsson, Nilsson.
Poslední vzájemné zápasy

Dinamo – Lyon 0:7
Lyon – Dinamo 2:0
GNK Dinamo Záhřeb muselo do předkola, kde nakonec vyřadilo hned tři protivníky a probojovalo se do prestižní soutěže, což je pro Chorvaty velký úspěch.

V předkole nejdříve Dinamo porazilo dvakrát Vardar Skopje. Pak narazilo na Dinamo Tbilisi, které doma porazilo 2:0 a na jeho půdě vyhrálo 1:0. V posledním předkole hrálo Dinamo s rakouským Salzburgem a byla to velká bitva. V Chorvatsku skončil zápas 1:1 a stejným výsledkem skončila i odveta. V prodloužení se ale trefil Soudani a rozhodl o senzačním postupu Dinama.
Olympique Lyon skončil v minulé sezoně ve francouzské nejvyšší soutěži na druhém místě a kvalifikoval se tedy do milionářské soutěže. V nové sezoně Ligue 1 zatím Lyon odehrál čtyři zápasy a dva dokázal vyhrát, ale stejný počet jich prohrál. V této skupině se Lyon zřejmě bude prát o postup hlavně se Sevillou, protože skupinu by měl podle odborníků vyhrát posílený Juventus.

Domácím ale dnes bude chybět několik hráčů. Podle posledních zpráv zřejmě nenastoupí Fekir, Grenier, Jallet, Valbuena a hlavně Lacazette, který má poraněné stehno a je to obrovská ztráta pro Lyon, protože tento útočník vstoupil do nové sezony v parádní formě a střílí jeden gól za druhým.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Konečně se rozjela Liga mistrů a my budeme sledovat duel mezi Lyonem a Záhřebem. Favoritem tohoto utkání je domácí celek, ale myslím si, že to nakonec může dopadnout jakkoliv.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.