Děkuji za pozornost a přeji Vám krásný zbytek večera!
Fotbalisté Manchesteru City porážejí Barcelonu 3:1 a katalánský celek tak ztrácí v letošním ročníku Ligy mistrů první body! Hosté přitom od 21. minuty po gólu Lionela Messiho vedli, ovšem ve 39. minutě potrestal hrubku Roberta Ilkay Gündoğan a od té chvíle na trávníku vládli svěřenci Pepa Guardioly. V 51. minutě strhl vedení na stranu bleděmodrých z přímého kopu Kevin De Bruyne a v 74. minutě podtrhl skvělý výkon Manchesteru City svým druhým zásahem v utkání Ilkay Gündoğan, jenž byl na konci rychlého protiútoku svého týmu. Domácí hráli po přestávce vynikající fotbal a ukázali, že pod Guardiolou budou mít jen ty nejvyšší cíle.
90+3
90+3
Domácí ovšem získali míč a Sergio Agüero ještě na hranici šestnáctky hledal prostor ke střele. Vzal si moc velké sousto a obrana Katalánců mu vzala balón.
90+3
Ter Stegen rozehrává výhozem jednu z posledních akcí svého týmu.
90+2
Umtiti odehrál před Agüerem jen na roh. To domácím velmi vyhovuje.
90+1
Na centr Neymara po standardní situaci si naběhl Lionel Messi. Jeho hlavičku ukryl v rukavicích Willy Caballero.
90+1
Rozhodčí Kassai nastaví tři minuty.
90
Jesus Navas fauloval Neymara. Jedna z posledních šancí Barcelony zdramatizovat závěr.
89
Z trávníku odchází jeden z hrdinů druhé půle, Kevin De Bruyne. Nahrazuje ho Nolito.
88
Citizens dělí jen pár minut od důležitého vítězství. Domácí si zaslouží za to, co předvedli ve druhé půli, obrovskou pochvalu.
86
Vše definitivně vyřešil Willy Caballero, který lapil do rukavic centrovaný míč.
86
Neymar ani Messi se ve vápně neprobojovali ke střele. Oba hráči byli hned ztrojeni.
85
Ani hvězdné ofenzivní trojici Barci se nedaří kombinace. Defenziva bleděmodrých s ní překvapivě po přestávce nemá tolik práce.
84
Akce už byla zpomalena, nicméně Citizens drží míč a to jim přesně vyhovuje.
83
Teď už se domácí definitivně ubránili a ještě mohou jít dopředu.
83
Neymar bude rozehrávat už třetí roh během nějakých 30 sekund...
82
Přímý kop rozehrál Lionel Messi. Trefil jen zeď, která míč přizvedla na rohový kop.
81
Otamendi naskočil do Luise Suáreze, který od něho dostal ránu kolenem někam do zad. Poměrně překvapivě se to obešlo bez žluté karty.
80
David Silva vysunul krásnou přihrávkou Sergia Agüera. Ten zakončoval z ostrého úhlu do boční sítě.
78
V dobré šanci se ocitl Neymar. Jeho centr na Messiho ale přizvedl konečky prstů Caballero a navíc se ukázalo, že byl Brazilec v ofsajdu.
77
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází André Gomes, přichází Rafinha.
76
Domácí po přestávce dominují a musím konstatovat, že průběžné skóre je zcela zasloužené.
74
Žlutou kartu dostává Sergio Busquets (FC Barcelona).
74
Manchester City právě vstřelil branku!
Nádherně sehraný protiútok Citizens! Agüero předal míč De Bruynemu, který vysunul na pravém křídle nabíhajícího Jesuse Navase. Španělský rychlík předkládal míč před odkrytou bránu Sergiovi Agüerovi, který v pádu sice nedokázal usměrnit nabídku svého spoluhráče do sítě, ale balón se od něho odrazil k ILKAYOVI GÜNDOĞANOVI a ten už to měl snadné – 3:1.
74
Neymarův rohový kop vyboxoval Caballero. Domácí následně obrali o míč Messiho.
73
Digne si zabíhal za obranu domácích, ale Jesus Navas srazil míč ve skluzu na roh.
72
Velmi dobrý centr posílal do šestnáctky Zabaleta. Tam číhal David Silva, ovšem o něho se postarala dvojice Digne – Busquets.
72
Domácí nepouštějí Barcelonu do tlaku. Ve druhé půli hrají výborný fotbal.
71
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Raheem Sterling, přichází Jesús Navas.
69
Pokračuje výborné fotbalové představení. Ve druhé půli se nám zápas skvěle rozjel.
67
Další zajímavý brejk domácích! David Silva ale obdržel od Gündoğana příliš pomalou přihrávku a nemohl střílet z první.
66
Sledujeme parádní fotbal, kdy se hra přelévá ze strany na stranu! Rychlý protiútok City zakončoval z hranice šestnáctky Kevin De Bruyne. Jeho kroucené střele scházely decimetry k tomu, aby zapadla k tyči. Ter Stegen se jen ohlédl.
65
John Stones namazal hostům míč a to mohl po nahrávce Suáreze potrestat André Gomes! Ten trefuje ve velké šanci břevno!
63
Domácí v další velké šanci! Na malém vápně zasáhl Umtiti, který uklidil míč na rohový kop!
62
Do zakončení se tlačil Luis Suárez. Otamendi jej stačil rozhodit a míč končí v rukavicích Caballera.
61
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Ivan Rakitić, přichází Arda Turan.
60
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Fernandinho, přichází Fernando.
60
Pronikajícího Rakitiće fauloval Aleksandar Kolarov. Trochu přísná žlutá karta pro srbského obránce.
58
Hosté jsou teď hodně rozhozeni. Umtiti se s míčem zahnal až do autu.
58
Busquets fauloval Fernandinha. Domácí opět u míče.
57
Standardku z levé strany zahrával David Silva. Do vzduchu se dostal Sergio Agüero a jeho hlavička zamířila jen těsně vedle pravé tyče!
56
O odpověď se snažil Lionel Messi. Jeho centr ale nebyl dostatečně přesný.
55
Barcelona je teď pod velkým tlakem. Tohle nejsme zvyklí vídat!
53
Domácí zahrozili po další standardce. Na zadní tyči se natahoval po míči Otamendi, ale kvůli teči Umtitiho na něj nedosáhl.
51
Domácí zahrávali přímý kop z 22 metrů, který KEVIN DE BRUYNE přetavil ve vedoucí gól! Belgičan poslal míč sice na stranu brankáře, ale tak prudce, že na něj plachtící ter Stegen nedosáhl.
48
Defenziva Barcelony dnes rozhodně není bezchybná. Toho by bleděmodří mohli využít.
48
Vzápětí pálil Gündoğan. Z 18. metrů tak o metr minul bránu.
47
Tohle Raheem Sterling zazdil! Anglický křídelník byl sám před ter Stegenem, ale při zpracování si dal míč daleko od nohy a musel zakončovat z ostrého úhlu. Zamířil do boční sítě!
46
Fotbalisté Barcelony rozjíždějí svou charakteristickou kombinaci, zapojili do ní i brankáře ter Stegena.
46
Oba týmy se vracejí zpět na trávník. Pep Guardiola ještě u střídačky něco vysvětluje Sergiovi Agüerovi.
Statistiky 1. poločasu:
Střely na bránu – 2:2
Střely mimo – 1:1
Rohové kopy – 2:3
Držení míče v % – 40:60
Po prvním poločase bitvy gigantů hraje Manchester City s Barcelonou nerozhodně 1:1. Hosté se ujali vedení ve 21. minutě, když po rychlém brejku a přihrávce Neymara skóroval Lionel Messi. Katalánci poté měli hru dlouho pod kontrolou, ovšem ve 39. minutě přišla obrovská chyba Sergia Roberta, kterou potrestalo duo Raheem Sterling – Ilkay Gündoğan. Prvně jmenovaný nahrával a německý reprezentant už to měl poměrně jednoduché. Hráči Citizens okamžitě ožili a myslím, že hosté jsou rádi, že už mohli zamířit do kabin k přestávkové poradě.
45
45
Standardní situaci domácích rozehrál David Silva. Balón odkopl do bezpečí Lucas Digne.
45
Po centru na zadní tyč se snažil hlavou sklepnout balón pod sebe Fernandinho. Tam ale byli jen hráči Barcelony.
44
Mascherano odehrál míč na rohový kop.
42
Ožili domácí hráči i diváci. Před vyrovnáním Gündoğana přitom měla Barca hru jasně pod kontrolou.
41
No a Citizens už mohli klidně vést! David Silva našel zpětnou přihrávkou Fernandinha, který nastřeloval míč na zadní tyč, kde se po něm natahoval Agüero. Tomu ke gólu chyběl snad krok!
39
Obrovská chyba v rozehrávce Barcelony dostává domácí do hry! Přihrávku Sergia Roberta zachytil před pokutovým územím Sergio Agüero, jenž hned předal míč na pravé křídlo Raheemovi Sterlingovi. Ten jej předložil volnému ILKAYOVI GÜNDOĞANOVI, který pálil do prakticky odkryté brány.
39
Další roh Barcelony, Neymar tentokrát rozehrál nakrátko.
38
Neymar centr pokazil. Domácí se tak velice snadno ubránili.
37
Hosté budou zahrávat rohový kop.
36
Hosté se nadechli k náporu! Luis Suárez opět střílel jen do Stonese.
35
Po standardní situaci Messiho se míč dostal ke Gomesovi, který ve velké šanci napálil pouze Johna Stonese! Následně Messi hledal před bránou zcela volného Luise Suáreze, ale nedal mu přesnou přihrávku.
34
André Gomes vyškolil Otamendiho. Po jeho akci se míč odrazil k Neymarovi, který už mohl střílet, ale místo toho šel do tří protihráčů a o balón přišel.
33
De Bruyne poslal ze standardní situace do šestnáctky centr, na který nedosáhl nikdo z nabíhajících spoluhráčů.
32
Půl hodiny hry je za námi. Barce stačil k zatím rozdílovému gólu jediný podařený kontr.
30
Rakitić nezpracoval výkop ter Stegena a míč mu odskočil do autu. Vhazují tedy domácí.
29
Neymar se nechal Sterlingem obrat o míč a z frustrace podkopl svého soupeře. Jasná žlutá karta.
28
Neymar táhl další nebezpečnou akci Barcelony. Zkusil to sám, ale Caballero střelu, která mířila na přední tyč, vyrazil na roh.
26
Držení míče – 37 % : 63 %
25
První zákrok ter Stegena. Toho prověřil ranou z dálky Gündoğan, který trefil jen střed brány.
24
Z nadějné akce domácích byl nakonec jen roh. Ten zahrával De Bruyne, obrana Barcelony si poradila.
23
Tempo se hned zvýšilo. Hra se teď několikrát rychle přesunula od jedné šestnáctky ke druhé.
21
Barcelona právě vstřelila branku!
Jeden podařený brejk stačil Kataláncům ke vstřelení vedoucího gólu! Sergio Agüero si v šestnáctce dělal prostor ke střele, ale byl zblokován. Míč se tak okamžitě dostal na levé křídlo k Neymarovi, který ho zatáhl dopředu a předal ho LIONELOVI MESSIMU, jenž chladnokrevně obstřelil vybíhajícího Caballera.
20
Je tu první žlutá karta zápasu. Ivan Rakitić sestřelil Gündoğana a rozhodčí Kassai už kartičku vytáhl.
20
Dlouhý pas měl oslovit Sergia Agüera, ovšem Argentinec to měl k míči příliš daleko.
18
Agüero si chtěl píchnout balón před Umtitiho, ale mladý francouzský stoper zahrál dobře tělem. Bude se kopat od brány Barcelony.
17
Na pravém křídle měl dost času na centr Sterling. Míč, který měl směřovat na Agüera, sebral gólman ter Stegen.
16
Katalánci se usadili na své útočné polovině. Domácí teď brání hodně hluboko.
15
Zahrával ji David Silva, ale jeho centr nebyl příliš povedený. Barcelona se snadno ubránila.
14
Mascherano poslal k zemi svého spoluhráče z argentinské reprezentace, Sergia Agüera. Standardní situace pro domácí.
12
Fanoušci Manchesteru rozhodnutí sudího Kassaie těžko skousávají a dávají svou nespokojenost hlasitě najevo.
11
Sergio Agüero táhl rychlý kontr Citizens. U šestnáctky předložil míč Raheemovi Sterlingovi, který si chtěl obhodit Umtitiho a po lehkém škobrtnutí o jeho nohu upadl. Kdyby domácí hráč pádu hodně nepřidal, tak by se možná dalo uvažovat i o penaltě. Místo toho tu je žlutá karta za filmování.
10
Lionel Messi poslal centr ze standardky jen do zámezí. Caballero bude vykopávat.
9
Fernandinho vlétl nohama napřed do souboje s Rakitićem. Také tady se dala klidně udělit karta, ale maďarský rozhodčí je zatím hodně shovívavý.
9
Neymar dokázal obejít hned tři hráče soupeře. Jeho přihrávka na Messiho ale neprošla.
7
Domácí získali na vlastní polovině balón a Sterling s ním rychle vyrazil dopředu. Lucas Digne zatáhl za záchrannou brzdu a může být rád, že to sudí Kassai řešil pouze domluvou.
7
Jak se dalo předpokládat, Barcelona v úvodu častěji drží míč.
6
Messiho centr sklepával hlavou Suárez. Nabíhající Digne však nedostihl míč na hrací ploše.
5
Sterling nasadil jesličky Busquetsovi. Další protihráč už ho ale odzbrojil.
5
Při vedení míče chyboval na druhé straně Digne. Domácí budou vhazovat.
4
Ilkay Gündoğan to u půlící čáry přehnal s kličkami a o balón přišel.
4
Pronikajícího Andrého Gomese fauloval na půlce Fernandinho. Katalánci zůstávají u míče.
3
Sergio Agüero dostal přihrávku za obranu. Naštěstí pro hosty byl v ofsajdu.
2
Z pravé strany centroval Neymar. Stopeři Citizens neměli těžkou práci. Následnou přihrávku na Luise Suáreze pak zblokoval ve skluzu Otamendi.
1
Domácí vysunuli pressing hodně vysoko. Jistě jde o taktický plán Pepa Guardioly.
1
Úvodní rozehrávku provedli fotbalisté Barcelony. Ti zatím drží míč.
1
Rozhodčí Viktor Kassai právě přivádí aktéry zápasu na hrací plochu. Už pohled na hvězdné sestavy naznačuje, že se dnes máme na co těšit!

Manchester City: Caballero – Zabaleta (C), Otamendi, Stones, Kolarov – Fernandinho – Sterling, De Bruyne, Gündoğan, Silva – Agüero.
Náhradníci: Gunn – Kompany, Clichy, Fernando, Navas, Nolito, Iheanacho.

FC Barcelona: ter Stegen – Roberto, Mascherano, Umtiti, Digne – Rakitić, Busquets, A. Gomes – Messi (C), L. Suárez, Neymar.
Náhradníci: Cillessen – Marlon, Denis Suárez, Arda Turan, Rafinha, Nili Perdomo, Alcácer.

Rozhodčí: V. Kassai – G. Ring, V. Toth (HUN).
První vzájemný duel, který se odehrál ve 3. kole skupinové fáze, skončil jasným vítězstvím Barci 4:0. Zářil především Lionel Messi, jenž nasázel čistý hattrick. Zápas ovlivnilo také vyloučení hostujícího gólmana Brava, jenž šel pod sprchy v 53. minutě za stavu 1:0.

Citizens se s Barcou utkali také v posledních dvou osmifinále LM a ve všech čtyřech případech s Katalánci prohráli.
Manchester City:
Fotbalisté z bleděmodré části Manchesteru začali sezónu pod vedením nového manažera Pepa Quardioly výborně, ovšem v posledních týdnech se zasekli a odehráli hned šest zápasů, v nichž nezakusili příchuť vítězství. Neúspěšné období odstartovala remíza v utkání Ligy mistrů na půdě Celticu a pokračovalo třeba potupným debaklem 0:4 na Barceloně. Na vítěznou vlnu se Citizens vrátili až o víkendu, kdy v anglické PL pokořili 4:0 WBA na jeho trávníku a udrželi se v čele tabulky. V Lize mistrů mají City po třech odehraných zápasech 4 body a v tabulce skupiny C jsou druzí.

Pep Guardiola se musí obejít bez brankářské jedničky Claudia Brava, který pyká začervenou kartu v duelu na Barceloně. Toho tak v domácím zápase nahradí Willy Caballero.
Vítám tu všechny fotbalové fanoušky! Šlágrem úterního programu 4. kola skupinové fáze Ligy mistrů bude rozhodně duel mezi Manchesterem City a Barcelonou. Hodně zvláštní zápas to bude pro manažera Citizens Pepa Guardiolu, který je klubovou legendou Barci. Jeho svěřenci navíc budou chtít soupeři vrátit potupnou porážku z utkání na Camp Nou, odkud si odvezli debakl 0:4.
FC Barcelona:
Blaugranas dosud v Lize mistrů neztratili ani bod, když vyhráli všechny tři zápasy s impozantním skóre 13:1. Katalánci na úvod doma rozdrtili 7:0 Celtic, poté otočili zápas v Mönchengladbach – 2:1 a naposledy deklasovali na Camp Nou 4:0 Citizens. Ve španělské lize patří fotbalistům Barcelony druhé místo s dvoubodovou ztrátou na Real. V sobotu doma udolala 1:0 Granadu, nutno dodat, že soupeře hodně podržel brankář Ochoa.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.