Rozhodčí Artur Soares Dias svým hvizdem napsal poslední tečku za dnešním parádním zápasem, který nakonec hodně překvapivě ovládl domácí Rostov! Domácí začali druhou půli velice dobře a po faulu Boatenga proměnil penaltu Poloz – na to Bayern zvládl velice rychle odpovědět, když dvě minuty nato dokázal dostat míč do sítě Bernat. Na následnou parádní ránu z přímého kopu, kterou vyslal Noboa, hosté už odpověď nenašli a odjíždějí tak s prázdnou! Naopak Rostov si připisuje historickou výhru.

Ode mne je to pro dnešek vše, já se loučím a přeji Vám pěkný zbytek večera, třeba u některého ze zbývajících duelů Ligy mistrů!
90+5
90+4
Na druhé straně to ještě zkusil po rychlém kontru Ezatolahi, jeho rána byla zablokována na roh a domácí to už asi dohrají.
90+4
Jeden z posledních centrů zápasu skončil po rohovém kopu od Douglase Costy pouze v náruči Džanajeva a domácí už skoro slaví.
90+3
Domácí ještě natahují hru a naposledy střídají – odejde střelec druhé branky Dmitrij Poloz, na poslední vteřiny přijde Ezatolahi.
90+2
Rychlý centr chtěl do vápna poslat Thiago, ale tomu se míč svezl po noze a netrefil ho dobře, tento pokus tak skončil za bránou.
90+1
Nastaveny jsou čtyři minuty nad rámec hrací doby!
90+1
Ve vápně kličkoval Ribéry, který se dostal nakonec i ke střele, do té mu ovšem dal nohu obránce a poslal ji na roh.
90
Tak toto byla opravdu dobrá šance hostů! Po sérii odvrácených centrů a odrazů se dostal k míči za vápnem Thiago a zkusil ihned pálit, jeho projektil k tyči ale vyrazil Džanajev!
88
Do konce zbývá i s nastavením něco kolem pěti minut, Bayern je tak blízko veliké blamáži a navíc si může zkomplikovat cestu do osmifinále.
87
Je tu druhé střídání pro domácí celek, ze hřiště odejde Kalačev, na hřišti ho na poslední minuty nahradí Terentěv.
86
Už to vypadalo, že se Lewandowski dostane do dobré šance po Costově centru, ovšem nakonec nahoru vyletěl praporek pomezního a akce je tak přerušena.
85
Ve vápně nejvýše vyskočil Müller, který si sice naskočil dobře, ale byl dost daleko od brány a navíc ve špatné pozici, i vinou toho tak svůj cíl minul.
84
Další Costův střílený centr celkem v pohodě odpálila domácí obrana, který si s těmito zatím zvládá celkem v pohodě poradit.
82
Ze hřiště odchází hrdina domácího celku, Sardar Amzoun, nahradí ho Maksim Grigorjev.
82
I nadále ale obrana Rostova drží a ruský celek je pouze minuty od historické výhry, kterou by porážka německého giganta zajisté byla.
80
Ve vápně se po přiklepnutí Lahma dostával k šanci Müller, ale obrana jeho pokus zablokovala! Ten tlak už je vskutku enormní.
79
Hosté to zkouší všemi způsoby, ale prostě to nejde! Teď to zkusil po křídle Costa, ovšem ani to nevyšlo a o míč přišel ještě předtím, než ho vůbec stačil poslat do vápna.
78
A tlak Bayernu sílí! Po krásném centru z levé strany se dostal ke střele hlavou Müller, jenže ji neumístil dobře a gólman Džanajev si poradil.
77
Velkým tlakem a množstvím domácích obránců byl donucen ke střele z hodně nevýhodné pozice Costa, trefil ale pouze prostředek brány a tím i Džanajeva.
76
Teď se před Džanajeva cpal Lewandowski a snažil se zasáhnout centr Costy, ovšem ruský gólman si šel pro míč důrazně a dokázal ho včas zkrotit!
75
Poprvé se k míči ve vápně dral Thomas Müller, jenže ani německé šutér zakončit nedokázal, protože byl hned obklíčen několika beky.
74
Rostov i nadále brání celkem aktivně, sice už delší dobu neměl žádné zakončení, ale i tak se dost často dostává na polovinu Bayernu a tím tak umně šetří další vteřiny.
73
Zápas se pokusí Carlo Ancelotti zvrátit za pomoci Thomase Müllera, který na hrací ploše nahradí ve druhé půli zcela neviditelného Renata Sanchese.
72
I další přihrávka, která měla jít na Sanchese, hodně postrádala přesnost a obrana ruského týmu tak míč odkopla do bezpečí.
71
Z dálky to zkusil Rafinha, který ale rozhodně není žádný zakončovatel a teď to jenom potvrdil ránou vysoko nad.
70
Německý celek sice drží míč, ale nemůže se vůbec dostat do vápna soupeře – času mnoho nezbývá a toto vědomí hostům asi také moc nepřidá.
69
A Rostov rozhodně nezalézá, naopak se snaží o pokračování v aktivní hře, tlačí se dopředu a Bayern vůbec neví, jak na tuto neobvyklou situaci reagovat.
67
Rostov právě vstřelil branku!
Jedním slovem – neuvěřitelné! Sven Ulreich ani neví jak, ale musí míč ze své sítě lovit potřetí! Exekuci tohoto přímáku si vzal na starost CHRISTIAN NOBOA, který trefil míč zcela dokonale a ten tak zapadl k pravé tyči bezmocného německého gólmana, kterému zbyly jen oči pro pláč!
64
Thiago se hodně nerozvážně vrhl před vápnem do souboje s Polozem, kterého poslal k zemi a je tu tak hodně nebezpečný přímák pro domácí barvy!
62
Prostor na centr dostal Costa, který míč ale netrefil dobře a odvrátil ho první obránce – následně Bernat fauloval Azmouna a hra se tak opět přesune na druhou stranu.
61
Rostov se snažil o aktivní hru, ale centr ze strany od Jerochina sebral pozorný Ulreich a další pokus skončil na bloku od Badstubera.
59
Ribéry se už ale aktivně cpal ve vápně do zakončení, to mu ovšem ovšem nevyšlo a následně navíc fauloval Sanches, takže akce hostů je u předčasného konce.
58
Ze hřiště nejspíše kvůli drobným zdravotním potížím odchází Boateng, kterého nahradí jiný stoper, Hummels.
57
Domácí kapitán Gaţcan to teď hodně přehnal – Ribérymu zcela zbytečně vystavil bodyček a francouzský záložník tak musí být ošetřen, pro domácího hráče pochopitelně přichází žluté napomenutí.
55
Ruský tým hraje vyrovnaný fotbal a dobře se kouká na to, když se outsider snaží hrát vyrovnaný fotbal s o hodně větším klubem – kdo si vybral na sledování tento zápas, určitě neprohloupil.
54
Sledujeme parádní fotbal, kde oba celky hrají velice útočně a teď se do další dobré šance hnal aktivní Azmoun, ovšem Ulreich z brány šel včas a míč mu ukopl ve skluzu!
52
Bayern právě vstřelil branku!
Opravdu hodně krátkého trvání mělo vedení domácího celku! Franck Ribéry prokázal svoji genialitu a ve vápně uvolnil nabíhajícího JUANA BERNATA, jenž dokázal trefit míč zcela čistě a nechytatelnou bombou vymetl horní roh Džanajevovy brány!
51
Toto je opravdový šok pro německý celek, který vstoupil do druhé půle aktivněji, ale musí během následujících čtyřiceti minut duel otáčet.
50
DMITRIJ POLOZ zachoval naprosto chladnou hlavu a tváří v tvář Svenu Ulreichovi se nenechal rozhodit, poslal míč ze svého pohledu z pravé tyči a poslal svůj celek do vedení!
48
Boateng ve vápně složil Nobou, který mu dělal kličku a domácí tak zahrávají pokutový kop – ten si vezme na starost Poloz.
48
Je tu pokutový kop pro Rostov!
47
Netrvalo to ani dvě minuty a Bayern už má za sebou první velkou šanci druhé půle! Na straně vymotal obránce Ribéry a posadil míč na hlavu Lahma (ano, opravdu jsem se nepřepsal) a maličký obránce hlavičkoval pouze těsně mimo vzdálenější tyč!
46
Už už se dostával za záda posledního hráče Bayernu Azmoun, ovšem Boateng natáhl svou dlouhou nohu a nakonec mu míč čistě odebral!
46
Bayern tento zápas zatím asi nezvládá úplně podle plánu – zoufala neefektivita ve finální fázi totiž způsobila, že z velkého tlaku dal německý celek pouze jednu branku, to po dorážce Costy, a Rostov trestal. Domácí mají velice nebezpečné rychlé kontry a po chybném pasu od Rafinhy se hnala dopředu dvojice Poloz – Azmoun, což vyřešil druhý jmenovaný chladnokrevným zakončením. V poločase je tu tak skóre 1:1.
45+2
45+1
Nastavují se dvě minuty nad rámce hrací doby a domácí jsou pořádně nabuzení, snaží se tlačit na německého soupeře a dohrát poločas na útočné polovině.
44
Toto asi nikdo nečekal, ale je srovnáno! Na konci rychlého kontru dal přesný pas do strany Poloz SARDARU AZMOUNOVI, který si povodil Boatenga, počkal si na pohyb Ulreicha a naprosto chladnokrevně poslal míč za jeho záda!
44
Prvních pětačtyřicet minut se spíše jenom dohrává – německý celek má velkou územní i střeleckou převahu, kterou ale zatím promítl pouze jednou brankou.
42
Bayern v posledních minutách v pohodě kontroluje hru a po navázání hry je opět u míče.
41
Proti Rafinhově tečovavému centru zasahoval Džanajev – to nakonec nemusel, protože Rafinha byl předtím v ofsajdu, ale domácí gólman si navíc něco udělal s rukou o břevno a je tak ošetřován.
40
Dopředu se dostal i Rostov, ale Kalačev s míčem podle názoru asistenta rozhodčího vyběhl ze hřiště a vhazovat tak budou hosté.
39
I ke konci poločasu více drží míč hostující tým, který se ale nikam nežene a hraje se tak spíše kolem středového kruhu.
38
Z přímého kopu poslal kvalitní centr do vápna Thiago, do mlýnice ale vyběhl gólman Džanajev a dokázal míč zkrotit ve svých rukavicích.
36
Rostov se snaží dostat zpět do hry, ale Bayern ji nyní má zcela pod kontrolou, vedoucí gól tomu hodně pomohl.
34
Nakonec je tu ale branka do opačné sítě a Bavoři jdou do vedení! Nejprve si ještě dokázal Džanajev poradil se střelou Sanchese, obrana ale poté míč odklidila přesně proti noze DOUGLASU COSTOVI, jenž dokázal tvrdou ranou pod víko otevřít skóre!
34
Do opravdu velké šance se po dlouhém nákopu hnal agilní Azmoun, ovšem proti němu včas a správě vyběhl Ulreich, který ho dostal pod tlak a míč mu dokázal pohotovým zákrokem sebrat!
32
K dalšímu solidnímu zakončení se dostal brazilský křídelník Costa, jeho bomba ale prolétal nad horní tyčkou, takže Džanajev se do vzduchu pověsil zbytečně!
31
Tak toto se domácím vůbec nelíbí – k míči se dral Azmoun, který si trochu přidržel Badstubera a poté šel sám na bránu, sudí ale píská faul a celou akci přerušuje.
30
Je tu první žlutá karta zápasu – tu vidí Granat za zcela zjevné držení Lewandowskiho, čímž přerušil celkem slibný kontr Bayernu.
29
Po přímáku Jerochina byly ve vápně Bayernu pořádné zmatky, ale domácí se přes dobré bloky nakonec k žádné střele nedostali.
28
I další jedovatý střílený centr před bránu sebral strážce domácí svatyně, který zatím působí velice jistým dojmem.
27
Cožpak o to, Bayern dominuje, ale Rostov velice dobře brání a všechno, co jeho obranou projde, zatím dokáže gólman Džanajev nějakým způsobem zpacifikovat.
25
Teď se dostal k celkem nebezpečné skákavé střele i Renato Sanches, ale střelu portugalského mladíka dokázal vyrazit na roh pozorný Džanajev.
24
K centru se dostal i španělský zadák Bernat, ten sice posílal míč do nebezpečného prostoru, ale obrana ruského celku byla opět na místě.
23
Po rohu se dostal k zakončení hlavou Badstuber, ale je otázka jestli jeho rána vůbec šla do brány – každopádně Džanajev to jistil a míč vyrazil na další roh.
23
I teď ale Bayern hned po rohu přišel o míč a tak sledujeme opět hru ve středu pole, kde se oba celky snaží získat tu zásadní převahu a využít nějakého momentu překvapení.
22
Do velice dobré šance se na druhé straně hnal polský ostrostřelec Lewandowski, jeho klička byla sice kvalitní, ale svojí střelou trefil pouze obránce, který ji srazil na roh.
21
Po delší době se dostal ke střele i Rostov, konkrétně to zkusil Poloz, ale trefil pouze včasně blokujícího Badstubera.
19
Sanches dostal od Costy velice dobrý pas, ale nakonec si až moc dlouho hledal ten nejlepší prostor na zakončení, protože proti němu vystoupila obrana a jeho bombu zablokovala.
18
Opětovný pokus o centr si připsal Brazilec Rafinha, ovšem, jako už je dnes celkem obvyklé, zacílil pouze do míst, kde byli připravení obránci.
17
Momentálně je tu sice pasáž hry, kdy Bayern drží daleko více míč a Rostov jen brání, ale stejně to nevede k zakončení – tyto herní návyky v Mnichově ještě asi zůstaly od Guardioly.
16
Zatím čekáme na nějakou dobrou příležitost hostujícího celku, ten se vůbec nemůže dostat do vápna a střely z dálky se doposud také neujaly.
15
I Bayern byl posléze donucen k dlouhému nákopu – to ale není něco, co by německému mistrovi sedělo a Lewandowski se tak k míči vůbec nedostal.
14
Německý tým se snaží hru trochu zklidnit a rozehrává pomalu od svých stoperů – to se ovšem minulo účinkem, protože následně o míč individuální akcí přišel Ribéry.
13
Od Rafinhy přiletěl už několikátý centr, ovšem ani tentokrát si brazilský bek s přesností moc nepotykal a pro míč si v pohodě došel gólman Džanajev.
12
Řekněme, že Bayern zatím v obraně jistotou neoplývá a vysoký míč od Jerochina mu přidělal problémy, nakonec ho ovšem odkopl daleko do autu Boateng.
11
Teď fauloval u postranní čáry hrdina předchozích okamžiků, Juan Bernat, a hosté tak budou mít výhodu přímého kopu.
10
Bavorský celek se snaží hned odvětit a ke střele se po přiklepnutí od Costy dostal Thiago, jenže míč mu asi trochu skočil, jak sám ukazuje, a tak ho poslal vysoko nad.
9
Tak toto byla obří chyba gólmana Ulreicha! Ten vyběhl na dlouhý nákop, jenže neměl absolutně žádnou šanci na to, aby ho zasáhl a hlavou ho tak přehodil Jerochin! Ovšem kousek před brakovou čárou dokázal míč z brány vykopnout vracející se Juan Bernat!
8
První střela na bránu přišla z nohy zatím celkem aktivního Costy, ovšem míč mu moc nesedl a doskákal pouze do náruče připraveného gólmana Džanajeva.
6
Ale i další nákop domácího celku skončil neúspěchem a Bayern tak může dál hledat cestičku do vápna ruského týmu.
5
Následný přímák dokázal odvrátit hlavou do autu Azmoun a domácí obrana si poradila i s rohem od Douglase Costy.
4
I nadále diktuje německý mistr tempo hry, teď byl poměrně tvrdě faulován Douglas Costa a přichází první domluva pro Kudrjašova.
3
Zatím oba celky mají problém s překonáním středu pole – dominantnější pochopitelně jsou svěřenci Carla Ancelottiho, ovšem zatím vyprodukovali pouze několik nepřesných centrů, většinou z pravé strany.
2
Rostov se dostal dnes vůbec poprvé k míči a snažil se ho rychlým sklepnutím od Azmouna dostat dopředu, ale Boateng byl na místě a včas vystoupil.
1
Zápas v mrazivém Rusku tak začal – domácí do něj vstupují v modrých dresech, hostující Bayern zvolil červeno-bílou kombinaci.
1

FK Rostov: Džanajev – Kalačev, M. Mevlja, Navas, Granat, Kudrjašov – Jerochin, Gaţcan, Noboa – Azmoun, Poloz.
Náhradníci: Medveděv – Terentěv, Ezatolahi, Grigorjev, Doumbia, Bajramjan, Prepeliţă.

Bayern Mnichov: Ulreich – Rafinha, J. Boateng, Badstuber, Bernat – Lahm (C), Th. Alcântara, Sanches – Costa, Lewandowski, Ribéry.
Náhradníci: Starke – Hummels, Alonso, T. Müller, Alaba, Kimmich, Green.

Rozhodčí: Artur Soares Dias – Rui Licinio Tavares, Paulo Soares (všichni Portugalsko).
V prvním vzájemném duelu zvítězil Bayern Mnichov na domácí půdě, vysoko 5:0. Na listinu střelců se zapsal Lewandowski, Muller, Bernat a dvakrát Kimmich. Fotbalisté Bayernu dnes čekají složitější utkání, protože Rostov doma bude chtít získat všechny 3 body a týmu z Německa nedá nic zadarmo.
Dnešní utkání bude řídit hlavní sudí Artur Dias, na čarách mu budou asistovat Rui Tavares a Paulo Soares. Jako čtvrtý rozhodčí bude vypomáhat Nuno Pereira. Dále tu máme také brankové rozhodčí, kterými jsou Tiago Martins a João Pinheiro. Všichni pánové jsou z Portugalska.
Bayern Mnichov se v tabulce nachází na 2. pozici a na svém kontě má 9 bodů. Fotbalisté Bayernu třikrát zvítězili a jedenkrát byli poraženi, když nestačili na Atletico Madrid. Dosavadní stav skóre je 11:3.
Ze čtyřech odehraných zápasů si FK Rostov nepřipsal žádný tříbodový zisk, protože ve třech případech prohrál a jedenkrát remizoval, a to s PSV 2:2. Rostov je v tabulce na 3. místě a na svém kontě má 1 bod, skóre je 3:10.
Příjemný podvečer všem fotbalovým fanouškům. Dnes máme na programu Ligu mistrů a přiblížíme si zápás z mrazivého Ruska, kde domácí FK Rostov přivítá tým z Německa, a to sice Bayern Mnichov. Textovým přenosem Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.