Sporting Lisabon si během prvního poločasu vybudoval dvoubrankový náskok, když se po Bryanovi Ruizovi prosadil Bas Dost. Po přestávce už domácí zápas pouze kontrolovali a v klidu ho dohráli. Legie Varšava se během zápasu nedostala ani k jedné střele na bránu a s tím myslet na úspěch těžko. Konečný výsledek. Sporting Lisabon 2 Legia Varšava 0.
90+3
90
Nad rámec zápasu byly nastaveny 3 minuty.
89
Do konce utkání zbývá pouze jedna minuta a Sporting Lisabon pohodlně kráčí za prvními třemi body, zatímco Legii reparát po debaklu proti Borussii Dortmund nevyšel.
88
Michajl Alexandrov rozehrál na levém křídle po sraženém centru rohový kop, jeho následný pas byl ale odvrácen.
87
Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Bryan Ruiz, přichází Radosav Petrović.
87
Žlutou kartu dostává Jakub Rzeźniczak (Legia Varšava).
87
Jakub Rzeźniczak sestřelil u postranní čáry po nádherné kombinaci Sportingu po pravém křídle Joela Campbella.
86
Střídání v týmu Legia Varšava: ze hřiště odchází Thibault Moulin, přichází Michał Kopczyński.
85
Lazar Marković se snažil prosadit v šestnáctce proti trojici protihráčů, jenže proti přesile neuspěl a poté jen bezmocně rozhodil rukama.
84
Na střídačce už se vysvléká do dresu Aleksandar Prijović, který za pár okamžiků přijde na hřiště.
83
Sporting nikam nespěchá a nyní ve stoje kombinuje na vlastní polovině hřiště. Z pohledu domácích není kam spěchat.
82
Střídající Joel Campbell předvedl uprostřed hřiště krásný slalom navzdory ztrátě stabilitě a poté kolmou přihrávkou našel v šestnáctce Lazara Markoviće, jehož střela levačkou byla zablokována.
81
Vadis Odjidja-Ofoe se rozeběhl proti míči a ze standardní situace zkusil vypálit přímo na bránu, jenže jeho tvrdou ránu zablokovala dobře postavená zeď.
80
Hosté vybojovali na pravé straně hřiště standardní situaci, kterou rozehraje s osmičkou na zádech střídající Vadis Odjidja-Ofoe.
79
Legia využívá toho, že Sporting trochu vyklidil pole a spěchá směrem vpřed.
78
Bryan Ruiz se ve druhém poločase trošku vytratil, byl to ale právě on, kdo otevřel skóre dnešního zápasu a jeho gól je zatím vítězný.
77
Oba týmy mají k dispozici ještě jedno střídání, jenže nelze předpokládat, že poslední změna v sestavě by Legii v dnešním zápase spasila.
76
Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Gelson Martins, přichází Joel Campbell.
75
Sporting připravuje druhé střídání a vypadá to, že na hřišti přijde Joel Campbell.
74
Hra se během posledních okamžiků trochu uklidnila a fotbalisté Sportingu se snaží nyní držet míč na svých kopačkách.
73
Stačí jedna jediná trefa a utkání rázem může nabrat obrovské drama, v současné chvíli jsme od něho ovšem daleko.
72
Asistent trenéra Raúl José na straně Sportingu od postranní čáry pořádně vynadal svým svěřencům za to, do jaké šance před pár okamžiky pustili Legii Varšava.
71
Do konce utkán zbývá necelých dvacet minut a po spálení velké příležitosti na straně Legie domácí Sporting vede stále 2:0.
70
Kdyby si Rui Patrício dnes vzal do brány noviny, tak by udělal moc dobře, zatím se totiž mezi třemi tyčemi musí nudit.
69
Miroslav Radović se pokusil dostat Legii Varšava na dostřel, když se uprostřed šestnáctky dostal po nádherné kombinaci po levém křídle ke střele a jeho přízemní pokus zamířil těsně vedle vzdálenější pravé tyče!
68
Pro dnešek má splněno Bruno César, který obstaral během utkání několik dobrých rohových kopů a také se párkrát dostal ke střele.
67
Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Bruno César, přichází Lazar Marković.
65
Gelson Martins si vysloužil pochvalu expertů za výkon v dnešním zápase, ve kterém jednadvacetiletý útočník kombinuje své útočné schopnosti s defenzivní hrou, což se jen tak nevidí. Stylem bych ho přirovnal k Wayneovi Rooneymu.
64
Trenér Jacek Mageira již využil dvě možnosti střídání, jenže ani zásahy do sestavy polskému týmu zatím příliš nepomohli a obrázek hry je zatím stejný.
63
Sporting se během dnešního zápasu dostal k celkem 13 střelám, z nichž pět zamířilo mezi tři tyče a dvě skončily v síti.
62
Bruno César se postaral o další střelu Sportingu, brankář Arkadiusz Malarz ale po ní zasahovat nemusel.
61
Ze zápasu uplynula hodina hry a Legia Varšava se stále ještě nedostala ani k jedné střele mezi tři tyče. Takto se vyhrávat zkrátka nedá.
60
Střídání v týmu Legia Varšava: ze hřiště odchází Nemanja Nikolić, přichází Vadis Odjidja-Ofoe.
59
Tomasz Jodłowiec to zkusil z hranice šestnáctky, stejně jako všechny střely Legie, ale ta jeho zamířila mimo.
58
Legia se dostala k míči a rozvážnou kombinací se snaží prodrat k pokutového území Sportingu, což se jí příliš často nedaří.
57
Adrien Silva hraje stejně jako jeho spoluhráči s velkou chutí, jeho následná střela ale zamířila mimo.
56
Sporting v dnešním zápase zahrával již osm rohových kopů, zatímco Legia pouze dva.
55
Adrien Silva zamířil mezi tři tyče, jeho střela ale byla příliš slabá na to, aby překonala pozorného brankáře Arkadiusze Malarze.
54
Sporting se začíná opět vrhat častěji do útoku a hned se hostující obrana ocitá v problémech.
53
Bruno César rozehrál rohový kop, jeho následný centr ale žádné vzrušení nepřinesl. Legia se ubránila.
52
No, že by byl druhý poločas nějak atraktivní, to se zatím povídat nedá. Co ovšem není, může brzy být a Sporting míří do nebezpečného útoku.
51
Zatím se hraje hodně čistě a hlavní rozhodčí Michael Oliver sáhl během dosavadního průběhu zápasu pouhé k jedné žluté kartě, kterou viděl v dresu Leagie krátce před přestávkou Guilherme.
50
Druhý poločas toho zatím příliš nepřinesl a hra se odehrává mezi oběma šestnáctkami. Sporting má nahráno a nemusí se hnát dopředu, od Legie bychom ovšem čekali úplný opak.
49
V úvodu druhého poločasu je hra zatím vyrovnaná. Že by se fotbalisté Legie z průběhu toho prvního poučili?
48
Statistiky střel na bránu je výmluvná. Sporting vyslala na bránu čtyři střely, z nichž polovina skončila gólem, zatímco hostující hráči Legie ještě na bránu nezamířili ani jednou.
47
Legia Varšava sáhla před výkopem druhého poločasu k jedné změně a uvidíme, zda to bude změna k lepšímu. Zatím toho hosté z hlavního města Polska příliš mnoho nepředvedli.
46
Střídání v týmu Legia Varšava: ze hřiště odchází Steeven Langil, přichází Michajl Alexandrov.
46
Sporting Lisabon rozehrál druhých pětačtyřicet minut, do kterých zásluhou Bryana Ruize a Base Dosta vstupuje s dvoubrankovým vedením.
46
Druhý poločas začne přibližně v 21:46.
Sporting Lisabon nedal Legii Varšava žádnou šanci a během prvního poločasu ji jasně přehrával. Z tlaku portugalského klubu pramenilo několik rohových kopů, z nichž jeden přetavil v gól Bryan Ruiz a na jeho trefu krátce před přestávkou navázal po krásném pasu za obranu a následném voleji Bas Dost, který vstřelil během pěti zápasů pět gólů. Skóre po prvním poločase. Sporting Lisabon 2 Legia Varšava 0.
45+1
45
Nad rámec prvního poločasu byla nastavena 1 minuta.
44
První poločas se téměř naplnil a za dominance Sportingu, jak na hřišti, tak v hledišti, se dozvíme, kolik se bude nastavovat.
43
Sporting Lisabon první poločas zcela opanoval a fotbalisté Legie už by se nejraději viděli v kabině.
42
Bas Dost se stal novou posilou Sportingu a zatím se mu daří nadmíru, když během pěti zápasů vstřelil pět gólů!
41
Sebastián Coates mohl rychle přidat další gól, když se v pokutovém území po krásném centru z levé strany dostal k hlavičce o zem, která mířila přesně k pravé tyči, brankář Arkadiusz Malarz ale vytáhl proti jeho nebezpečné hlavičce excelentní reflexivní zákrok!
40
Sporting Lisabon vybojoval další z řady rohových kopů, tentokrát se ovšem po centru Bruna Césara k ničemu nedostal.
39
Žlutou kartu dostává Guilherme (Legia Varšava).
38
Sporting Lisabon vede krátce před koncem poločasu dvoubrankovým rozdílem a Legii varování v pohodě úvodní gólu nestačilo. Polský tým si koleduje, a to výrazným způsobem.
37
Sporting Lisabon právě vstřelil branku!
Adrien Silva nádherným pasem našel za obranou nabíhajícího BASE DOSTA, který překonal Arkadiusze Malarze na pravé straně šestnáctky nádherným volejem. Asistence: Adrien Silva.
36
Bruno César je tím hráčem, který do šestnáctky pošle další nebezpečný centr od rohové zastávky.
35
Legia stále tápe a čelí jedné standardní situaci, respektive rohovému kopu za druhým.
34
Po Jeffersonově centru se dostal do zakončení Bas Dost, jeho následná střela ale byla nepřesná a brankář Arkadiusz Malarz zasahovat nemusel.
33
Jefferson spěchá k rohovému praporku, aby poslal míč do pokutového území.
32
Svěřenci Jaceka Magiery musí přestat ztrácet míče a zlepšit rozehrávku, jinak to nepůjde.
31
Legia Varšava čelí obrovskému množství standardních situací, z nichž ta poslední už byla gólová. Nyní se hra odehrává ve středu hřiště a fotbalisté polského celku se pokouší o odpovědět.
30
Ze zápasu uplynulo téměř úvodních třicet minut, které měl ve své režii Sporting Lisabon a zaslouženě vede nad Legií 1:0.
29
Sporting se zcela po zásluze ujal vedení a nyní jsou na tahu fotbalisté Legie, kteří si dosavadním předvedeným výkonem koledují o další debakl.
28
Obrana polského celku byla hodně vytížena a narůstajícímu tlaku Sportingu dlouho odolávat nedokázala, když po nešťastné teči Miroslava Radoviće po rohovém kopu skóroval na vzdálenější tyči BRYAN RUIZ, který pohotovou střelou levačkou zamířil z první ke vzdálenější pravé tyči.
27
Sporting má neskutečnou převahu a domácí fanoušci ho ženou za vstřelením úvodní branky zápasu, která je na spadnutí.
26
Hráči Sportingu jsou často faulováni, jejich standardní situace ale nejsou zatím až na jeden rohový kop nebezpečné.
25
Legia Varšava naposledy skórovala v základní skupině UEFA Champions League 18. října 1995, kdy se v jejím dresu na evropské scéně prosadil Jerzy Podbrożny.
24
Adam Hloušek si společně se svými spoluhráči nemůže dnes stěžovat na nedostatek práce.
23
Sporting si začíná vytvářet obrovskou převahu a Legia se začíná ze hřiště pomalu vytrácet.
22
Bruno César rozehrál rohový kop, po kterém se tentokrát dostal do zakončení Jefferson, jeho pokus ale zamířil mimo.
21
Bryan Ruiz je dnes hodně vidět a nyní se pokusil otevřít skóre zápasu střelou, která byla sražena na rohový kop.
20
Hra se v rychlém tempu přelévá ze strany na stranu, o něco nebezpečnější jsou ale stále fotbalisté Sportingu Lisabon, kteří před pár okamžiky orazítkovali brankovou konstrukci.
19
Gelson Martins se po skvělém Jeffersonově centru dostal na vzdálenější tyči ke střele a jeho následné zakončení z obrovské blízkosti skončilo na horní tyči Malarzovy brány! Centimetry nyní dělily Sporting od úvodní branky.
18
Bruno César před pár okamžiky rozehrál rohový kop, po kterém se uvnitř šestnáctky dostal do zakončení William Carvalho, také jeho pokus byl ale zablokován a následovat bude další roh.
17
Dost se dostal ke střele, která byla sražena na rohový kop, který rozehraje Bruno César.
16
Legia Varšava vyslala na domácí bránu Ruie Patrícia tři střely, ale pouze jedna mířila mezi tři tyče. Také Sporting se dostal k jedné střele na bránu a celkově dvěma.
15
Hra se nyní odehrává mezi oběma šestnáctkami a ani jeden z týmů se na rozdíl od předchozích minut nemůže dostat do šance.
14
Nejnebezpečnější šanci utkání přinesl rohový kop, po kterém si Jefferson málem vstřelil vlastní gól, pro Sporting to ovšem dobře dopadlo a tak pokračujeme za bezbrankového stavu.
13
Sporting byl během úvodních minut nebezpečnější, jenže Legia Varšava dokázala rychle vyrovnat hru a před pár okamžiky jsme byli svědky několika šancí na obou stranách.
12
Vzápětí to zkusil zpoza šestnáctky Adrien Silva, jeho pokus ale na bránu nezamířil a míč skončil mimo.
11
Na opačné straně pálil Bruno César, jehož pokus mezi tři tyče na rozdíl od hráčů Legie zamířil, ale hostující brankář Arkadiusz Malarz byl připraven.
10
Nemanja Nikolić předvedl pěkný sprint, který zakončil dobrou střelou, ovšem ne dostatečně dobrou na to, aby zamířila mezi tři tyče.
9
Thibault Moulin vzápětí rozehrál další rohový kop Legie a Tomasz Jodłowiec se dostal do zakončení, jeho pokus ze středu šestnáctky ale zamířil mimo.
8
Guilherme rozehrál na pravé straně rohový kop a před bránu poslal nebezpečný střílený centr, který se po hlavě Jeffersona svezl těsně vedle vzdálenější levé tyče!
7
Legia se poprvé v zápase dostala ke slovu a z pravé strany šestnáctky dvakrát vypálila, obě dvě střely ale byly zablokovány. Po té druhé v podání Miroslava Radoviće bude následovat rohový kop.
6
Bryan Ruiz předvedl uprostřed hřiště pěknou Zidanovku a poté se snažil do šestnáctky neohroženě proniknout mezi třemi nebo čtyřmi protihráči, proti přesile ovšem neměl šanci uspět.
5
Jefferson na levém křídle znovu hledal kolmou přihrávkou Bryana Ruize, toho ovšem předskočil jeden z protihráčů a kombinace obou hráčů tentokrát nic nepřinesla.
4
Legia Varšava v dnešním zápase na hřišti Sportingu bude chtít odčinit debakl, který v úvodním utkání základní skupiny utrpěla proti Borussii Dortmund, které podlehla vysoko 6:0.
3
Thibault Moulin utrpěl drobné zranění na pravé ruce a musel být ošetřován. Hra se po svižných úvodních dvou minutách trochu zpomalila.
2
Jefferson našel krásnou kolmou přihrávkou na levé straně šestnáctky Bryana Ruize, který si nápaditě snažil obhodit jednoho z obránců Legie, ten mu ale do cesty dobře postavil tělo a vzápětí byl faulován.
1
Hlavní rozhodčí Michael Oliver z Anglie dal pokyn k rozehrání zápasu, jehož výkop obstarali hostující fotbalisté Legie Varšava s Adamem Hlouškem v základní sestavě.
1
Oba týmy se za hlasitého chorálu domácích fanoušků Sportingu seřazují v tunelu Éstadio José Alvalade, odkud za pár okamžiků vyjdou na hrací plochu. Utkání mezi Sportingem a Legií začne za necelých 5 minut!
Legia Varšava prohrála šest z posledních deseti soutěžních utkání a novým příslibem je trenér Jacek Magiera, který v prvním zápase na lavičce Legie dal příležitost Adamu Hlouškovi, bývalému hráčovi Slavie.

Sporting Lisabon: Patrício – João Pereira, Semedo, Coates, Jefferson – Adrien Silva (C), W. Carvalho – Bruno César, G. Martins – Dost, B. Ruiz.
Náhradníci: Beto – Schelotto, Marković, Campbell, Petrović, P. Oliveira, André.

Legia Varšava: Malarz – Bereszyński, J. Czerwiński, Rzeźniczak (C), Hloušek – Jodłowiec, Moulin – Langil, Radović, Guilherme – Nikolić.
Náhradníci: Cierzniak – Odjidja-Ofoe, Kopczyński, Hämäläinen, Broź, M. Alexandrov, Prijović.

Rozhodčí: Michael Oliver. Asistenti: Stuart Burt, Gary Beswick. Čtvrtý rozhodčí: Stephen Child (všichni ENG).
Legia Varšava

Legia Varšava bude vstupovat do zápasu proti Sportingu Lisabon s novým trenérem Jackem Magierou, který prožívá snové dny. Devětatřicetiletý Magiera ještě nedávno vedl Zablebie Sosnowiec ve druhé polské lize a najednou povede tým, se kterým ho na stadionu José Alvalade čeká zápas slavné UEFA Champions League. Podle vlastních slov samozřejmě rád nabídku přijal a bude si ji snažit užít. „Doposud jsem byl více přítomen na tiskových konferencích, než na trénincích. Samozřejmě je to pro mě velká výzva, ale nechci to dramatizovat. Naším cílem je zvednout si sebevědomí a vytvořit silný tým. Máme velice dobré hráče a chci, aby bojovali od začátku až do konce,“ prohlásil Jacek Magiera na pondělní tiskové konferenci.
Sporting Lisabon

Sporting Lisabon ve druhém zápase základní skupiny F proti Legiy Varšava zřejmě nastoupí v základní sestavě s Brazilcem Andrém, který hraje ve skvělé formě a o víkendu vstřelil úvodní gól proti Estorilu, který společně se svými spoluhráči v atraktivním a pohledném utkání porazil 4:2. Pětadvacetiletý André má zkušenosti s UEFA Champions League, které nasbíral v dresu Dynama Kyjev. „Pro každého brazilského hráče je hrát tuhle soutěž velkým oceněním. Proti Sportingu chci začít v základní sestavě. Jsem připravený pomoci týmu, jak jen budu moci,“ uvedl na tiskové konferenci André.
Sporting Lisabon a Legia Varšava si budou chtít po neúspěšném vstupu do základní skupiny UEFA Champions League spravit chuť ve vzájemném střetnutí. Sporting Lisabon v úvodním zápase podlehl těsně 2:1 Realu Madrid, zatímco Legia utrpěla debakl 6:0 proti Borussii Dortmund a má co napravovat.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.