Liga mistrů - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Atlético : AS Řím - 22. listopadu 2017   20:45

Atlético
69' Griezmann (Á. Correa) • 85' Gameiro (Griezmann)
2:0
(0:0)
Atlético
Oblak – Partey, J. Giménez, Lucas Hernández, Luís – Saúl Ñíguez, Augusto Fernández (58. Á. Correa), Koke (C) (63. Gabi (C)), Ferreira-Carrasco (67. Gameiro) – F. Torres, Griezmann.
Moyà – Godín, Á. Correa, Gabi (C), Vietto, Gameiro, Gaitán.
Björn Kuipers – Sander van Roekel, Erwin Zeinstra (všichni NED)
Estadio Wanda Metropolitano, Madrid
AS Řím
Alisson – Peres, Manolas, Fazio, Kolarov – Pellegrini (62. Strootman), Gonalons (78. El Shaarawy), Nainggolan (C) – Gerson (70. Defrel), Džeko, Perotti.
Skorupski – Juan Jesus, Strootman, H. Moreno, De Rossi, Defrel, El Shaarawy.

SESTŘIH Ligy mistrů: Atlético Madrid - AS Řím 2:0. Domácí si udrželi naději na postup

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 6:3. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 15:14.
Utkání je u konce a domácí se mohou radovat z důležité výhry. I po pauze bylo Atlético tím aktivnějším týmem a za svou snahu bylo odměněno dvěma góly. Jako první se v 69. minutě trefil skvostným volejem Antoine Griezmann a chvíli před koncem potvrdil vítězství Kévin Gameiro. Výhra 2:0 znamená, že Atlético si zajistilo poháry i na jaro, první kolo vyřazovací fáze Evropské ligy už má jisté, ale stále je i ve hře o postup do jarní části Ligy mistrů. Nemá to však ve svých rukou, navíc je čeká těžký zápas na půdě Chelsea. AS Řím bude naopak hrát doma s Karabachem, což Italům dává jednodušší startovní pozici. Jenže ve fotbale je možné všechno, důležité je, že i v šestém kole základní skupiny je o co hrát.
90+3'
90+2'
Griezmann neuspěl středem, za tohoto stavu už jej to ale nemusí tak moc trápit.
90+1'
Rodil se rychlý kontr Atlétika, hned ve čtyřech se domácí vydali na zteč, vše zhatil prudký a nepřesný Parteyho centr.
90'
Rozhodčí bude nastavovat tři minuty.
89'
Oblak v poklidu rozehrává, nikam nepospíchá.
88'
Atlético stále drží míč, na tribunách se už slaví.
87'
Je to teď pouze o jednom týmu, hosté s Říma už pouze stínují.
86'
Faul na Hernándeze, domácí jsou opět u míče a mohou tak kontrolovat dění.
85'
Atlético právě vstřelilo branku!
Vypadá to, že dnes je rozhodnuto. Griezmann vysunul na ofsajdovou linii KÉVINA GAMEIRA, ten udělal gólmanovi kličku a zakončil z ostrého úhlu do odkryté branky – 2:0!
84'
Trochu divoká rozehra AS, míč je po odrazu mimo hrací plochu.
83'
Hosté budou zápas dohrávat v oslabení. Bruno Peres nedovoleně zastavil Filipe Luíse a rozhodčí mu za vystrčenou podrážku kopačky ukázal žlutou kartu. Byla to Peresova druhá, automaticky tak následovala i červená.
82'
Menší odmlka na hřišti, tempo se trochu uklidnilo.
81'
Nainggolanova hlavička postrádala přesnost, Oblak může v poklidu rozehrát.
80'
Přihrávka mezi obránce hostů mířila na Gameira, tomu obrana AS ukopla míč směrem k brankáři. Domácí reklamovali hru rukou po malé domů, rozhodčí nechal pokračovat ve hře.
78'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Maxime Gonalons, přichází Stephan El Shaarawy.
78'
Na lavičce AS Řím se chystá střídání, do hry půjde El Shaaravy.
77'
V útočné fázi to ale u Parteyho nebylo úplně ono, přihrávku na pravé křídlo totiž poslal do autu a zazdil tak možný útok.
76'
Perotti to zkusil levou stranou, odvážně se vydal mezi dva protivníky, Partey jej ale odzbrojil tak šikovně, že z toho nebyl ani rohový kop.
74'
Hosté rozehráli rohový kop, centr však poklidnou hlavičkou uklidil Saúl.
72'
Z dálky to zkusil Saúl, táhlá střela šla nad Alissonovu branku.
71'
Atlético je najednou ve velkém laufu a náskok mohl navýšit Torres. Jeho prudkou ránu po zemi lapil pohotový Alisson.
70'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Gerson, přichází Grégoire Defrel.
69'
Domácí tým jde do vedení! Za obranu pronikl Correa, zpracoval přihrávku a od brankové čáry poslal centr na zadní tyč. Tam se do vzduchu položil ANTOINE GRIEZMANN a úchvatným volejem napálil míč do sítě – 1:0.
68'
Oblak má za sebou slušný zákrok, v rukavicích skryl táhlou Peresovu střelu.
67'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Yannick Ferreira-Carrasco, přichází Kévin Gameiro.
66'
Po rychlé narážečce pálil z osmnácti metrů Torres, jeho svižná rána šla těsně mimo!
66'
Další poměrně nebezpečný centr hostů, prudká přihrávka pouze prolétla vápnem.
64'
Sám pak pokračoval v akci a zprava vyslal do pokutového území centr. Míč se ale stočil tak, že málem skončil v brance! Oblak byl určitě rád, že soupeř trefil pouze tyč!
64'
Dženo nejprve tělem pokryl obránce a poté přihrával na Nainggolana. Ten předvedl tvrdý zákrok, ale u sudího mu to prošlo.
63'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Koke, přichází Gabi.
63'
Další žlutá, nyní pro hosty. Za tvrdý zákrok na půlce ji dostal Bruno Peres.
62'
Následoval přímý kop hostů, nízký centr však skončil u prvních bránících hráčů Atlétika.
62'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Lorenzo Pellegrini, přichází Kevin Strootman.
61'
Ten poté rychle rozehrál a akci AS musel faulem řešit Filipe Luís. Za zákrok dostal žlutou kartu.
60'
Už se zase hrálo na druhé straně, rohový kop pokryl připravený Alisson.
60'
Rychlý brejk hostů po levé straně zastavil vracející se Griezmann. Ve vlastním vápně předvedl dobrý přehled a zastavil Kolarovovu přihrávku.
58'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Augusto Fernández, přichází Ángel Correa.
56'
Opět trochu nepřesností na obou stranách, zahráli si i Oblak s Alissonem.
54'
Ferreira-Carrasco předvedl dobrou kličkovanou uvnitř pokutového území, pak ale skončil při přihrávce, kterou mu zblokoval Manolas.
52'
Sledujeme nyní fázi nepřesných akcí a pokusů o protiútoky. Taky nepřesných...
51'
Nic z něj ale nebylo. Naopak Atlético se vydalo do protiakce a Torres se pokusil o další centr. Nyní skončil na Faziovi, pro svůj tým vybojoval alespoň rohový kop.
50'
Pellegrini byl sražen k zemi. Chvíli si poležel, poté ale vstal a hosté budou rozehrávat přímý kop.
49'
Nainggolan sice prostrčil míč na Džeka, tomu ale odskočil od nohy, takže ani z této akce nebezpečí nevzniklo.
48'
Torres se na levé straně dostal do souboje s Peresem, ten jej odstrčil ramenem a zastavil tak celou akci.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:46.
Je za námi první poločas, který přinesl snahu domácích o tlak, ale změny skóre jsme se nedočkali. Atlético pouze obléhalo pokutové území soupeře a když už po jedné z mála střel padl gól, nebyl uznán pro Fernándezovu hru rukou. AS toho moc neukázalo, pouze několik rychlých přechod, ovšem zakončených nepřesnou finální fází. Do kabin se tak jde za stavu 0:0.
45+1'
45'
Centr od rohového praporku se hostům nevydařil, míč se velice rychle ocitl až u Alissona.
44'
Džeko dostal parádní přihrávku do běhu, zleva ale neodcentroval přes Giméneze. Je z toho pouze rohový kop.
43'
V pokutovém území upadl Torres, rozhodčí jeho pád po souboji s Faziem jako faul nevyhodnotil.
42'
Akce domácích ale pokračovala a Atlético dalo dokonce i gól, jenže ten nebyl uznán. A bylo to správně, před svou střelou totiž Augusto Fernández zahrál rukou.
41'
Pas se snášel směrem k brance, Alisson z brankové čáry ale vystartoval včas a zvládl míč vyboxovat.
40'
Faul na Torrese, je tu přímý kop pro Atlético. Uvidíme centr z pravé strany.
38'
Nevyšlo to ani Griezmannovi na levé straně. Zvládl sice přijmout přihrávku do běhu, pak se mu ale míč smekl po kopačce a jeho střela šla zcela mimo.
38'
Partey už nasazoval k trháku po pravém křídle, zastavit jej ale zvládl pozorný Nainggolan.
36'
Ferreira-Carrasco pálil z hranice vápna. Byl ale v záklonu, takřka už padal a jeho střela postrádala přesnost.
34'
Partey, Torres i Koke kombinovali u pokutového území Říma, ani jeden z nich se ovšem nedostal k finální přihrávce před branku.
32'
Po delší době se do útoku dostal i tým Říma, nízký centr z levého křídla ale neměl moc šancí projít přes domácí obranný val.
31'
Rozhodčí si k sobě volá Fernándeze a hostujícího Nainggolana, kteří spolu svedli tvrdý souboj a ještě si vyměnili několik slov. Rozhodčí oba hráče v rámci možností uklidnil.
30'
Z velké dálky to zkusil Griezmann, sympatický pokus ale skončil o notný kus vedle Alissonovy branky.
26'
Atlético nyní ovládá střed hřiště, AS se ale před vlastním vápnem skvěle brání.
24'
Ferreira-Carrasco poslal zleva parádní pas po zemi, po míči se natahoval Griezmann i Koke, oběma chyběl opravdu jen kousek!
23'
Trocha zklidnění na trávníku, Oblak čeká, kdo se mu nabídne pro rozehrávku.
22'
V pokutovém území se střetli Torres a Fazio, celé to skončilo faulem domácího útočníka.
22'
Alisson má za sebou první vážný zákrok a to proti Kokeho hlavičce. Situaci zvládl a ihned rozehrál.
21'
O prostrčení za obranu se snažil i hostující Pellegrini, prudký pas zastavil Filipe Luis.
20'
A opět v akci Ferreira-Carrasco. Nyní už měl míč u nohy a zkusil to z levé strany. Jeho střela rozvlnila Alissonovu boční síť.
20'
Další Parteyho pas prolétl pokutovým územím, Ferreira-Carrasco na vysoký pas nedosáhl.
19'
Partey po zemi prostrkával přihrávku do pokutového území, vše vystihl Fazio. Alisson mohl zůstat v klidu.
18'
Manolas zastavil další výpad Atlétika, domácí se po ztrátě velice rychle dostali k míči a míří kupředu.
17'
Atlétiku nelze upřít snahu směrem kupředu, zatím ale vše naráží na obranný blok Říma.
15'
Perottimu se nepovedlo přejít přes Giméneze, nebí z toho ani rohový kop. Míč si k rozehraní staví gólman Oblak.
14'
Máme tu menší pauzu, neboť na trávníku leží hostující Nainggolan, který si trochu ublížil v souboji o míč s Torresem.
13'
Domácí trochu propadli v obraně, čehož chtěl využít Perotti, jenže jeho prostrčení na Džeka scházela razance. Míč skončil u obrany madridských.
12'
Zatím pro hosty největší možnost. Po centru a několika odražených míčích pálil Gerson. Jenže vysoko nad.
10'
Už se zase hrálo u Oblaka, ten zatím nemusel zasahovat, neboť vše zvládají jeho obránci, kteří obětavě padají do střel.
9'
Po jeho rozehrání vznikl před Alissonem trochu zmatek, prudká přihrávka hledala Torrese, tomu scházel půlkrok. Už od úvodu sledujeme aktivní fotbal.
8'
Domácí tým je v náporu a vybojoval si rohový kop.
7'
Atlético se vydalo do rychlého kontru a Kostas Manolas musel vše hasit faulem. Za zákrok obdržel žlutou kartu.
6'
Perottimu se podařilo přes nohu poslat do šestnáctky Atlétika centr, Pellegrini se snažil o zpracování a okamžitou střelu. První se mu povedlo, to druhé zastavila domácí obrana.
6'
Alisson rychle rozehrál po rychlém zákroku proti dotírajícímu Griezmannovi. Míč se prakticky ihned ocitl na opačné polovině.
5'
Ferreira-Carrasco hledal centrem Torrese, ten ale stál skrytý za obráncem a k míči se vůbec nedostal.
5'
Oblak vykopává od vlastní branky.
4'
Centr do vápna se však po slabé hlavičce stal snadnou kořistí gólmana Alissona.
3'
Teď už to ale může být zajímavější, neboť Manolas se dopustil faulu a domácím nabídl zajímavou standardní situaci.
3'
Neuspělo ani Atlético, vše skončilo poměrně nepřesnou přihrávkou Ferreiry-Carrasca.
2'
První útok hostů táhl Perotti, zleva se snažil najít spoluhráče, stahující se obrana na poslední chvíli přihrávku zastavila.
1'

Atlético Madrid: Oblak – Partey, J. Giménez, Lucas Hernández, Luís – Saúl Ñíguez, Augusto Fernández, Koke (C), Ferreira-Carrasco – F. Torres, Griezmann.
Náhradníci: Moyà – Godín, Á. Correa, Gabi, Vietto, Gameiro, Gaitán.

AS Řím: Alisson – Peres, Manolas, Fazio, Kolarov – Pellegrini, Gonalons, Nainggolan (C) – Gerson, Džeko, Perotti.
Náhradníci: Skorupski – Juan Jesus, Strootman, H. Moreno, De Rossi, Defrel, El Shaarawy.

Rozhodčí: Björn Kuipers – Sander van Roekel, Erwin Zeinstra (všichni NED).
Oba týmy již nastupují na hrací plochu, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Estadio Wanda Metropolitano začne ve 20:45, takže si na tuto dobu nic nechystejte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Björn Kuipers, kterému budou na pomezí pomáhat Sander van Roekel a Erwin Zeinstra. Čtvrtým rozhodčím byl nominován Mario Diks a u branek budou číhat Pol van Boekel a Dennis Higler. Všichni pánové jsou z Nizozemska.
AS Řím

Hosté jsou ve skupině C na prvním místě a to s osmi body za dvě výhry a dvě remízy. Postup do jarních vyřazovacích bodů je tak poměrně blízko, italskému týmu dnes k jistotě stačí remíza. V posledním odehraném utkání hrálo AS doma proti Chelsea a předvedlo střelecký koncert po výsledku 3:0. Dva góly dal El Shaarawy, jednou se trefil Perotti.

Odehraná utkání

AS Řím – Atlético 0:0
Karabach – AS Řím 1:2
Chelsea – AS Řím 3:3
AS Řím – Chelsea 3:0
Atlético Madrid

Před domácími je velice těžký úkol, neboť po čtyřech odehraných utkáních mají pouhé tři body a patří jim až třetí místo se čtyřbodovou ztrátou na druhou Chelsea. Pokud chtějí postoupit, musí tak dnes bezpodmínečně vyhrát a ještě čekat na zaškobrtnutí soupeře. V minulém utkání se Atlético představilo na domácím trávnímu a pouze remizovalo 1:1 s Karabachem! Španěné v tomto duelu prohrávali od 40. minuty po gólu Míchela, vyrovnání pak přišlo v 56. minutě od Parteyho.

Atlético – Chelsea 1:2
Karabach – Atlético 0:0
Atlético – Karabach 1:1
Dobrý večer u Ligy mistrů. Společně se podíváme na utkání pátého kola skupiny C, ve kterém se střetnou Atlético Madrid a AS Řím.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.