Liga mistrů - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Barcelona : Olympiacos - 18. října 2017   20:45

Barcelona
19' Nikolaou(vl.)  • 62' Messi  • 63' Digne (Messi)
3:1
(1:0)
Olympiacos
Olympiacos
89' Nikolaou  (Fortunis)
Barcelona
ter Stegen – Roberto, Piqué, Umtiti, Digne – Paulinho, Busquets (80. A. Gomes), Iniesta (C) (67. Rakitić) – Messi, L. Suárez, Deulofeu (46. Mascherano).
Cillessen – A. Gomes, Mascherano, Alcácer, Rakitić, Semedo, Denis Suárez.
Olympiacos
Proto – Elabdellaoui, Botía (C), Nikolaou, Koutris – G. Gillet (55. Djurděvić), Romao, Zdjelar – Carcela-González (65. Pardo), Odjidja-Ofoe (72. Fortunis), Androutsos.
Kapino – Djurděvić, Engels, Fortunis, Pardo, Tachtsidis, Vuković.

To je pro tuto chvíli ode mne už vše. Přeji hezký zbytek dne a u dalších online přenosů na shledanou.
Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 10:1. Střely mimo: 6:1. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 7:13.
Je konec! Barcelona dokázala i v deseti uválčit toho utkání do vítězného konce a po třetím skupinovém zápase má plný počet bodů. Dnešní utkání bylo okořeněno nejen čtyřmi brankami, ale i jednou červenou kartou. Předčasně do sprch musel putovat Piqué, který byl vyloučen po dvou žlutých kartách. Olympiacos sice ve druhém poločase vycítil menší šanci na úspěch, tu ale definitivně oddálili Messi společně s Dignem, kteří poslali Barcelona do tříbrankového vedení. V závěru stačil ještě kogirovat Nikolaou, který tak učinil konečnou podobu výsledku.
90+3'
90+1'
Žlutou kartu dostává Omar Elabdellaoui (Olympiacos FC).
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
89'
Olympiacos právě vstřelil branku!
Hosté se přeci jenom dočkali! Dnešní smolný střelec vlastní branky DIMITRIOS NIKOLAOU se vyhoupl na centrovaný balón, který uklidil za záda bezmocného ter Stegena.
88'
Z následného rohu pramenilo další zakončení. V obklopení protihráče se dokázal prosadit Paulinho, jehož snad čtvrtá dnešní střela končí v rukavicích Prota.
87'
Po této akci následoval rychlý protiútok, se kterým si Gomes neporadil dvakrát nejlépe. Portugalský záložník místo střely hledal naběhnuvšího Messiho, který se stačil protlačit pouze ke slabé střele.
86'
Rakitič chyboval ve velmi nebezpečném prostoru, situaci ale dokázala vyřešit hned trojice barcelonských obránců. Olympiacos je stále bez střely na ter Stegena.
85'
První dotyky s balónem má na svědomí střídající Gomes. Ten se účastnil svižného výpadu, po kterém pálil Messi vysoko nad branku.
84'
Poslední minuty se neděje nic světoborného. Ani jeden z celků se nepouští do ničeho vážnějšího a na další branku to už moc nevypadá.
80'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Sergio Busquets, přichází André Gomes.
79'
Digne si nechtěl přidelávat zbytečné starosti a balón raději odpravil pouze za cenu rohového kopu. Z toho ale nevzniklo žádné nebezpečí.
78'
Snad poprvé se výrazněji začali ozývat také domácí příznivci, kteří doprovází poklidnou kombinaci svých miláčku bouřlivým potleskem.
77'
Dnešní utkání doprovází také vydatné množství srážek. Ty trvají už od úvodních vteřin a pro všechny zúčastněné to určitě není příjemnou záležitostí.
76'
Jemným přistrčením si vypomohl Pardo, který loktem zboural Digneho. Hlavní sudí celou situaci viděl a pochopitelně odpískal faul.
75'
Zřejmě už i hosté pochopili, že jakýkoliv bodový zisk je v nedohlednu. Olympiacos se nyní spíše soustřeďuje na poctivou defenzívu.
74'
Hostující kormidelník využil už všechna svá střídání, naopak domácí lodivod bude moci sáhnout ještě k jedné změně.
73'
Rakitič vymyslel lukrativní přihrávku na Paulinha, který z první zpracoval na Messiho. Ten míč dokázal zastihnout, padající Proto mu ale do balónu stihl strčit rukavici.
72'
Střídání v týmu Olympiacos FC: ze hřiště odchází Vadis Odjidja-Ofoe, přichází Konstantinos Fortunis.
71'
Střídající Pardo nyní pomohl kolegům v obraně, na druhé straně se menší hrubice dopustil Umtiti. Francouzský zadák nakonec celou situaci vyžehlil včasným dostoupením protihráče.
70'
Velmi pomalá akce po ose Messi – Roberto nakonec nepřinesla kýžený úspěch. Balón se dostal ven z hrací plochy, Proto bude vykopávat.
69'
Katalánci jsou po další vstřelené míče stále u míče, čímž chtějí jednoznačně dát najevo, že chtějí vstřelit další branku.
68'
S ambicemi hostujících hráčů to v tuto chvíli vypadá opravdu bledě. Nejen, že Olympicaos prohrává o tři branky, do konce zápasu zbývá něco málo přes dvacet minut.
67'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Andrés Iniesta, přichází Ivan Rakitić.
65'
Střídání v týmu Olympiacos FC: ze hřiště odchází Mehdi Carcela-González, přichází Felipe Pardo.
63'
Barcelona právě vstřelila branku!
Na další branku jsme nemuseli dlouho čekat! Messi posílal přihrávku napříč pokutový územím, k míči se dostal LUCAS DIGNE, jenž prudkou přízemní ránou propálil úplně vše.
62'
LIONEL MESSI se postavil k exekuci přímého kopu zhruba ze vzdálenosti dvaceti metrů. Šikovný Argentinec technickou střelou obstřelil zeď, čímž dokázal prostřelit také Prota.
61'
Hosté se postupem času čím dál více osmělují. Rychlý kontr po rohovém kopu vedl Androutsos, jehož vzdušná pobídka narazila pouze na hlavu Umtitiho.
60'
Žlutou kartu dostává Dimitris Nikolaou (Olympiacos FC).
60'
Barcelona se natlačila až k brankáři, výsledkem je zisk rohového kopu. Messiho střílený centr mířil na přední tyč, kde ho stačil odpravit Zdjelar.
59'
Na Iniestu byl spáchán jeden z mnoha faulů a hlavní sudí tak musel opět písknout do píšťalky. Paulinho okamžitě rozehrál nabízenou standardku.
58'
To nebylo vůbec špatné. Koutris si seběhl po levém křídle k přízemnímu centru, který pouze proskákal malým vápnem. Ter Stegen reagoval hodně pozdě.
57'
Na hře Katalánců je patrné, že nechtějí udělat žádnou velkou chybu, která by mohla vést k pohromě. To je vzhledem k početní nevýhodě pochopitelné.
56'
Právě Iniesta režíroval hru na hranici vápna, odkud vysunul rychlonohého Digneho. Domácí levý bek cpal pod sebe centr, který se nesetkal s úspěchem.
55'
Střídání v týmu Olympiacos FC: ze hřiště odchází Guillaume Gillet, přichází Uroš Djurděvić.
54'
Následně je pískáno, nedovoleným zákrokem si pomohl hostující Koutris, který si v souboji s Iniestou pomáhal rukama.
53'
Umtiti si to namířil až k těsné blízkosti pokutového území, odkud adresoval míč Messimu. Maličký Argentinec ale nedokázal posunout míč na Suáreze.
52'
Aby toho nebylo málo tak v pokutovém území upadl Gillet, jenomže píšťalka hlavního sudího zůstala němá. Pokračuje se tak ve hře.
51'
Barcelonští se nyní pokusili vyvézt balón z vlastní šestnáctky, krátká kombiance ale nikam nevedla. Hosté začínají hodně zlobit.
50'
K vidění není nic převratného. Oba týmy se nemohou dostat k souvislejšímu držení míče a navíc je hra hodně často kouskována.
49'
Poprvé s míčem se sžili také hostující hráči, kteří určitě vycítili větší šanci na bodový zisk. Na pravé straně se za půlku dostal Elebdellaoui.
48'
Druhé dějství začalo v klasickém duchu. Míč je na kopačkách barcelonských hráčů, kteří se s ním pohybují v blízkosti středového kruhu.
47'
Hlavní sudí odstartoval druhý poločas, úvodní rozehrávku si vzali na starost hosté, kteří budou zápas dohrávat v početní výhodě.
46'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Gerard Deulofeu, přichází Javier Mascherano.
46'
Barcelona vstoupila do tohoho utkání hodně aktivně. Katalánci doslova zamkli svého protivníka v jeho vlastní šestnáctce a ten může děkovat, že je výsledek zatím pouze 1:0. Navíc se o jedinou dosavadní trefu nepostaral žádný z domácích hráčů, nýbrž byl smolným střelcem hostující Nikolaou. Ke konci poločasu sice ještě domácí vstřelili druhou branku, tu ale dopravil Piqué do brány rukou. Domácí stoper tak uviděl za tento čin druhou žlutou kartu.
45+1'
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
44'
Utkání se tak dostává do trochu jiné situace, hosté nyní mají větší šanci na bodový zisk. Navíc Barcelona vede pouze o jedinou branku.
43'
Ani několik opakovaných záběrů nedokázalo prokázat hraní rukou a tak tato událost jistě obeplule španělské tisky v několika příštích dnesch.
42'
Tak pozor! Barcelona totiž vstřelila druhou branku, tu ale podle výroku sudího dopravil Piqué do brány rukou. Jelikož už domácí obránce jednu žlutou měl, logicky tak následovala druhá.
41'
Suárez se dokázal protáhnout kolem Koutrise, poté ale narazil na početný roj hráčů na malém vápně. Barcelonští pokračují v dominantní hře.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci. Hrát se bude ještě něco málo přes pět minut. Uvidíme, jestli sudí sáhne k nastavenému času.
38'
Těžiště hry se nám opět dostalo na opačnou stranu hřiště, tam hrál opět důležitou roli Proto. Hostující brankář dokázal vyrazit Messiho střelu doprostřed.
37'
Odpovědnost na sebe vzal sám faulovaný, včas u balónu byl vytáhlý zadák Piqué. Ten hlavičkoval pouze na kopačku Ofoemu, který sympatickou ránu minul vzdálenější růžek.
36'
Pobyt se hostům trochu protáhne, neboť Carcelona-González byl povalen k zemi. Řecký tým si vyzkouší také exekuci standardní situace.
35'
K ojedinělé práci s míčem se dostal Odjidja-Ofoe, který byl zastaven čistým skluzem. Olympiacos tak bude vhazovat na útočné polovině.
34'
Senzační Proto! Katalánci se opět s lehkostí dostali až k šestnáctce, kde Messi vysunul Suáreze. Uruguayský forvard se tváří v tvář brankáři nedokázal prosadit.
33'
V jednoduchosti je krása. To nyní předvedli domácí, Botía ale dokázal aktivního Deulofeua vytlačit ze střelecké pozice.
32'
K té se dle očekávání postavil Messi, který posílal velmi nebezpečný centr. Ten si ve vzduchu dokázal najít Busquets, jenž hlavičkoval vysoko nad.
31'
Žlutou kartu dostává Jacques-Alaixys Romao (Olympiacos FC).
31'
Po delší době se nám připomněl také Suárez, nicméně hlavní rozhodčí odpískal faul na Deulofeua jako nedovolený. Standardka z pravé strany.
30'
Zatím sledujeme poměrně jednoznačnou podívanou, která se odehrává pouze na jedné polovině hřiště. Barcelona předvádí velmi přímočarý fotbal.
29'
Obětavost hostujících hráčů nyní zastavila další velkou příležitost. Paulinho totiž nabíjel Messimu, jehož technickou střelu zablokoval dobře clonící protihráč.
28'
Řecký celek je uvězněn ve své šestnáctce. Nyní dokázal přečkat další příležitost Deulofeua, jehož prudká rána byla sražena za brankovou čáru.
27'
V ochozech to jen zahučelo! Na hranici malého vápna přiletěl centr, u kterého byl jako první Paulinho, který hlavičkou rozezvučel horní konstrukci.
26'
Domácí nyní naprosto zazdili slibně se vyvíjející situaci. Celá akce skončila na Messim, který chtěl vzít situaci na svojí odpovědnost.
25'
Po naprosto jednoduché kombinaci zakončoval do prázdné branky Paulinho, jeho trefa ale nebude uznána pro ofsajdové postavení.
24'
Na první branku tohoto klání jsme tak nečekali ani dvacet minut. Hosté to budou mít v tuto chvíli hodně těžké, Barcelona je v úvodu totiž hodně aktivní.
19'
Máme tu úvodní trefu dnešního utkání! Gerard Deulofeu posílal do šestnáctky střílený centr, který si do vlastní branky srazil hostující obránce DIMITRIOS NIKOLAOU.
19'
K velice pohotové střele napřáhl Brazilec Paulinho. Letní akvizice Barcelony se odhodlal ke střele zhruba z pětadvaceti metrů, míč se nakonec vyšphal nad břevno.
18'
Paulinho se dopustil ve středu hrací plochy nedovoleného zákroku na Gilleta a hosté se tak opět dostanou k hracímu předmětu.
17'
Barcelona to v úvodu hodně často zkouší křídelním prostorem. Nyní byl pro změnu na levé straně aktivní Alba, jeho centr se taktéž neujal.
16'
Levý křidelník domácího celku se dostal k centru i o několik vteřinek později. Tentokráte byl jeho pokus hodně mizerný.
15'
Deulofeu měl na pravém křídle spoustu času na centr. Ten si připravil na svojí pravou nohu a od přesného adresáta ho dělilo jen několik čísel.
14'
Ten byl rozehrán hodně mizerně, neboť nadýchaný bochánek našel hlavu jednoho z barcelonských. Hosté se posléze dopustili útočného faulu.
13'
Olympiacos se po delší době podíval k šestnáctce svého soupeře, ihned z toho byl zisk rohového kopu. V dnešním utkání úvodní roh.
12'
Největší hvězda domácích Lionel Messi je zatím velmi dobře střežena. Soupeř nedává argentinskému ostrostřelci téměř žádný prostor.
11'
Žlutou kartu dostává Gerard Piqué (FC Barcelona).
11'
Proto se tak ujal výkopu od své svatyně, kterým našel ve středu hrací plochy Romaa. Hostující záložník ale hlavičkoval do země domácích.
10'
Po krátkém vedení míče byl na hrací plochu poslán Paulinho. Akce domácích ale hodně rychle skončila, přihrávka na Digneho byla příliš dlouhá.
9'
Centr z kopačky Deulofuea doletěl pouze na hlavu Botíi, který míč odhlavičkoval. Nicméně barcelonští okamžitě vybojovali hrací předmět zpět na své kopačky.
8'
První ofenzivný výpad předvedli také hosté, avšak bylo to jen na krátký časový úsek. Alba uplatnil své rychlé nohy a získal balón zpět.
7'
Katalánci si svojí aktivitou vybojovali úvodní rohový kop. Ten doplachtil na hlavu Umtitiho, který ještě prodlužoval na zadní tyč na Suáreze, jenž střelou ve skluzu trestuhodně minul branku.
6'
Olympiacos se k míči vůbec nedostává, doteky s míčem bychom spočítal na prstech jedné ruky. Barcelona má drtivý nápor.
5'
Deulofeu se prodral přes pravou stranu až ke střílenému centru, ten ale stačila zablokovat početná skupina hráčů v bílém kompletu.
4'
Domácí se v úvodu tohoto klání dostali k první standardní situaci. Messiho exekuce mířila přímo na branku, nakonec míč stačil brankář vyboxovat.
3'
Barcelona začala se svojí klasickou hrou založenou na krátkých přihrávkách na malém prostoru. Těžiště hry je momentálně na kopačce Roberta.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

FC Barcelona: ter Stegen – Roberto, Piqué, Umtiti, Digne – Paulinho, Busquets, Iniesta (C) – Messi, L. Suárez, Deulofeu.
Náhradníci: Cillessen – A. Gomes, Mascherano, Alcácer, Rakitić, Semedo, Denis Suárez.

Olympiacos FC: Proto – Elabdellaoui, Botía (C), Nikolaou, Koutris – G. Gillet, Romao, Zdjelar – Carcela-González, Odjidja-Ofoe, Androutsos.
Náhradníci: Kapino – Djurděvić, Engels, Fortunis, Pardo, Tachtsidis, Vuković..
Olympiacos FC

Na druhé straně stojí řecký Olympiacos, který se po jednoleté odmlce podíval zpět do skupinové fáze Ligy mistrů. V sezóně 2015/16 pořádně potrápil své skupinové protivníky Bayern Mnichov a Arsenal, avšak v konkurenci těchto dvou gigantů nakonec usedl na třetí příčku. Těžká skupina byla pro Olympiacos připravena i letos, přičemž na řecký celek narazí Juventus a Barcelona. Pozadu není ani vítěz portugalské ligy Sporting, který patrně odsunul právě Olympiacos do role outsidera skupiny. Hostující celek dnešního utkání nezačal skupinovou pouť vůbec dobře, v prvních dvou utkání nezískal ani bod a pokud by opravdu chtěl pomýšlet o postupu, bude muset dnes předvést nadlidský výkon.
FC Barcelona

Španělská Barcelona začala letošní sezónu ve velkém stylu. Ve své domácí soutěži okupuje první pozici a na druhou Valencii se dívá se čtyřbodovým náskokem. Kataláncům se daří také v Lize mistrů, neboť dokázali zvítězit v obou prvních zápasech. Nejdříve si hladce poradili s loňským finalistou Juventusem poměrem 3:1, poté vybojovali na horké portugalské půdě těsnou výhru 1:0 proti místnímu Sportingu. Barcelona se i v letošní sezóně opírá zejména o střelecké schopnosti Lionela Messiho. Ten je totiž s velkým náskokem nejlepším střelecem svého týmu, druhý v pořadí je Luis Suárez, který ale vstřelil o jedenáct branek méně.
Hezký den všem fanynkám a fanoušků! Liga mistrů pokračuje dalšími skupinovými zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi FC Barcelona a Olympiacos FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.