Liga mistrů - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Barcelona : Sporting - 5. prosince 2017   20:45

Barcelona
59' Alcácer (Denis Suárez) • 90+2' Mathieu(vl.) (Denis Suárez)
2:0
(0:0)
Sporting
Sporting
Barcelona
Cillessen – Semedo, Piqué (C) (64. Busquets), Vermaelen, Digne – Rakitić, A. Gomes, Denis Suárez – Aleix Vidal (61. Messi), L. Suárez (75. Paulinho), Alcácer.
ter Stegen – Busquets, Messi, Paulinho, Deulofeu, Alba, Roberto.
Thomson – Mulvanny, Stewart (všichni Skotsko)
Camp Nou (Barcelona)
Sporting
Patrício (C) – Piccini, Mathieu, Coates, B. César (64. Coentrão) – Ristovski (46. G. Martins), Battaglia, W. Carvalho, Acuňa – B. Fernandes – Alan Ruiz (46. Dost).
Salin – Coentrão, A. Pinto, Podence, Dost, Palhinha, G. Martins.

S přáním příjemného večera se s vámi loučí Petr Dejnožka. Děkuji za pozornost!
Právě Sporting Lisabon končí v základní skupině na třetí pozici a čeká ho na jaře "pouze" Evropská liga, to Barcelona ovládla celou skupinu a z prvního místa bude vyhlížet los jarní části milionářské soutěže.
Je hotovo! Barcelona zvládla i šestý zápas v základní skupině Ligy mistrů, potvrdila svoje první místo a porazila portugalský Sporting Lisabon! V utkání byla jednoznačně lepší, hosté hrozili pouze z rychlých protiútoků a to na domácí velkoklub prostě stačit nemohlo.
Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 4:2. Rohy: 4:1. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 12:13.
90+3'
90+2'
Barcelona právě vstřelila branku!
Tak přece jen přichází druhá radost katalánského týmu, který v poslední minutě utkání pečetí své vedení! Na levé straně se dostal k centru Denis Suárez, jehož přízemní nákop si smolně do vlastní sítě srazil JÉRÉMY MATHIEU – 2:0!
90+1'
Právě z následného rohu vypálil Lionel Messi z velké vzdálenosti přímo do náruče Patrícia.
90+1'
Tak to byla další velká šance Barcelony na navýšení vedení! Messi chytrou kolmicí posunul míč na Denise Suáreze, který byl sice bráněn vracejícím se obráncem, přesto se mu však podařilo zakončit. Patrício nohou vytáhl jeho střelu na rohový kop!
90+1'
Také na druhé straně si na míč ještě sáhl Cillessen, který sebral ze vzduchu centr Dosta.
90'
Lionel Messi se tentokrát s míčem dostal na levou stranu, jeho centr však našel pouze bránící hráče soupeře.
90'
Nastavovat se budou dvě minuty navíc.
88'
Dvě minutky před vypršením řádné hrací doby se míč stále drží ve velké vzdálenosti od branky gólmana Cillessena.
86'
Barcelona si naopak velmi hlasitě říká o druhý střelecký úspěch, chybí však přesnost ve finální fázi akcí domácího týmu.
85'
Gomes faulován Fernandesem na půlící čáře, akce Sportingu je tím pádem znovu u konce.
84'
Míč znovu patří Barceloně a ta za současného stavu pochopitelně nikam nespěchá. Čas na zvrat v podání Lisabonu se velmi krátí.
83'
Do potíží se dostala i defenzíva Barcelony. Coentrao přesným nákopem do šestnáctky našel Basta Dosta, který akrobaticky ze vzduchu zakončoval. Prudká střela o zem se ale odrazila příliš vysoko, Cillessen pouze kontroval cestu balonu do zámezí.
83'
Centr od rohového praporku vypadal nadějně, nakonec ale přistál na hlavách bránících hráčů.
82'
S příchodem Lionela Messiho se zároveň výrazně zvýšil počet šancí španělské Barcelony! Denis Suárez mu tentokrát přenechal prostor pro zakončení, jeho střela protáhla Patrícia a donutila ho k zákroku! Následovat bude rohový kop Barcelony.
81'
Na branku Sportingu se valí jeden útok za druhým. Po nadějném začátku druhé půle se ale hostující naděje na vítězství každou minutou rozplývají.
80'
Do konce řádné hrací doby zbývá deset minut. Stejně jako v prvním vzájemném zápase se zdá, že nás žádné zběsilé gólové hody nečekají.
79'
Na druhé straně se o podobný kousek pokoušel Busquets, jeho centr sice našel nabíhajícího si Messiho, argentinskému šikulovi se ale nepodařilo balon na hrací ploše udržet.
78'
Střídající Coentrao chtěl ještě zvýšit nelibost domácích fanoušků, po jeho centru ale zapracovala hlava pozorného Vermaelena.
77'
Lucas Digne si jen o kousek nepohlídal ofsajdové postavení, a tak přesná přihrávka Messiho na jeho osobu již nebyla potřebná.
76'
Sporting i nadále spoléhá ve Španělsku na rychlé protiútoky, vše však nasvědčuje, že jeho cesta letošním ročníkem Ligy mistrů se chýlí ke konci.
75'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Luis Suárez, přichází Paulinho.
74'
Luis Suárez nesobecky přenechal zpoza vápna zakončení pro Lionela Messiho, kterému ale levačka tentokrát příliš nesedla. Balon nabral vnější rotaci a skončil mimo tři tyče lisabonské branky.
73'
Digne se z pozice levého obránce dostal až do pokutového území, v souboji s bránícím Piccinim si ale pomohl nedovoleně.
72'
Přízemní centr do vápna sebral do náruče pozorný brankář Patrício. Ten si na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemůže.
71'
Střídající Fábio Coentrao si musí od fanoušků Barcelony vyslechnout hlasitý pískot. Ten je zřejmě spojen s působení portugalského hráče v Realu Madrid.
70'
Gelson Martins si troufl na průnik proti dvěma hráčům Barcelony, odvážnému ale v tomto případě štěstí nepřálo. Hra se obrací směrem k šestnáctce Sportingu.
69'
Pro změnu to Messi zkusil individuálně, jeho klička na hranici vápna ale nevyšla. A tak je tu protiakce Sportingu...
68'
Uzle kolem pokutového území Sportingu Lisabon se utahují! Lionel Messi nyní vymyslel přesnou přihrávku na Luise Suáreze, který mohl ohrozit branku soupeře. Z ostrého úhlu ale barcelonský střelec napálil pouze nohy vybíhajícího Patrícia!
67'
Denis Suárez dostal pěkný míč na pravou stranu, z první zkusil dlouhý centr, nikoho ve vápně v barvách Barcelony ale najít nedokázal.
66'
Po příchodu Lionela Messiho se Barcelona znovu uklidnila na balonu a nikam s ním nespěchá.
65'
Luis Suárez se snažil ve vzájemném souboji s Coatesem prodrat do šance, nakonec byl ale uruguayskému útočníkovi odpískán nedovolený zákrok.
64'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Gerard Piqué, přichází Sergio Busquets.
64'
Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Bruno César, přichází Fábio Coentrão.
63'
Z ničeho nic jsme viděli neskutečnou šanci Sportingu Lisabon na vyrovnání! Bas Dost zůstal za obranou Barcelony naprosto osamocen, dostal míč přímo na nohu a z voleje pálil na branku soupeře! Cillessen se stihl včas přesunout a skvělým zákrokem zachránil vedení Barcelony! Dost to vzal s úsměvem a protivníka ještě za kvalitní zákrok pochválil.
62'
Situace se nyní vyjasňuje ještě více, Barcelona potvrzuje první místo ve skupině, zatímco soupeře z Lisabonu čeká na jaře pravděpodobně jen Evropská liga.
61'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Aleix Vidal, přichází Lionel Messi.
59'
Necelá hodina hry je za námi a máme zde úvodní zápletku dnešního utkání! Rohový kop poslal Denis Suárez přímo na hlavu PACA ALCÁCERA, který se nemýlil a rozjásal zaplněný Camp Nou – 1:0!
58'
Další kombinace Katalánců přinese favoritovi možnost ohrozit branku Lisabonu z rohového kopu.
58'
Tentokrát to byl André Gomes, ani jemu se ale zeď Sportingu prostřelit nepovedlo. A tak se musí Barcelona snažit znovu kombinačně.
57'
Po zákroku kousek od pokutového území je pro Barcelonu přichystána zajímavá standardní situace. Kdo se ujme její exekuce?
56'
A znovu zkusil Rakitič štěstí, z velké vzdálenosti ale jeho zakončení k Patríciovi znovu ani nedoputovalo.
55'
Standardní situace přinesla zakončení domácího Rakitiče, chorvatský záložník ale trefil z volného přímého kopu pouze dobře postavenou zeď Sportingu.
53'
Střídající Gelson Martins se poprvé pořádně ukázal. V obležení tří hráčů soupeře si dokázal zpracovat ostrý centr a ještě se uvolnit do střelecké pozice. Jen ta střela nestála příliš za řeč.
52'
Luis Suárez z pravé strany dlouhým centrem hledal své kolegy v pokutovém území, trochu neplánovaně ale našel pouze rukavice brankáře Patrícia.
51'
Hosté zkusili hodně rychlé přenést hru a vyslat tím do šance Carvalha, centr na něj ale postrádal větší míru přesnosti.
50'
Aleix Vidal tentokrát zakončil akci domácího týmu poněkud sobecky, jeho střela byla sražena pouze na rohový kop.
49'
Dva nedovolené zákroky na obou stranách rozkouskovaly hru, u míče jsou opět fotbalisté z Lisabonu.
49'
Sportingu je jasné, že remíza mu nepomůže, on musí v Barceloně zvítězit. A podle toho se zatím druhý poločas odvíjí, Portugalci totiž směrem do ofenzívy výrazně přidali.
48'
Ze své aktivity zatím Sporting vytěžil pouze vhazování kousek od rohového praporku, po jeho exekuci ve vzduchu kralovali hlavičkáři Barcelony.
47'
Zatím to je právě Sporting, kdo kombinuje na útočné polovině a snaží se vytvořit si šanci.
46'
Na úvod druhé půle připravil hostující trenér hned dvě výměny, od kterých si slibuje lepší útočnou fázi od svých svěřenců. Uvidíme, zda cíl bude dosažen i v praxi.
46'
Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Alan Ruiz, přichází Bas Dost.
Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Ristovski, přichází Gelson Martins.
46'
Ještě jednou připomenu, že Juventus vede na hřišti Olympiacosu 1:0, což zároveň znamená, že pokud se mu podaří zvítězit, Sporting již nemá ani teoretickou naději na postup. Do konce zápasu ale zbývá ještě 45 minut a stát se tak může cokoliv.
Rozhodčí nakonec v prvním poločase nenastavil ani jednu minutu a poslal hráče bez jediné změny stavu do kabin. Barcelona byla v první půli aktivnější a celou dobu se snažila tvořit, ojedinělé náznaky šancí ale Sporting dokáže dobře eliminovat. A když už se jeden ze Suárezů dostal do šance, byl na druhé straně připravený brankář Patrício.
45'
44'
Aktivní Acuňa se znovu dokázal na své lajně dostat až k centru, nikoho z nabíhajících spoluhráčů ale nenašel. Míč doputoval pouze do rukavic brankáře Cillessena.
43'
Po delší době se míč dostal po kombinaci Barcelony až do pokutového území, ve finální fázi si ale domácí znovu nerozuměli. Balon nakonec doputoval až k připravenému Patríciovi.
42'
Na druhé straně musel rychle dozadu Mathieu, který ale centr za obranu na zabíhajícího si Alcácera dokázal na poslední chvíli zastavit.
42'
Území postup Sportingu Lisabon končí po kvalitním obranném zákroku Semeda, který postup hostí čistým způsobem zastavil.
41'
Za pěkný individuální postup patří potlesk hostujícímu Acuňovi, který si u levé postranní čáry pohrál se Suárezem a následně s Vidalem. Jeho akce ale nepřinesla pro Sporting výraznější úspěch.
40'
Naopak v poslední době se do pozornosti stále častěji dostává Cillessen, tentokrát si musel dojít pro skákavý centr, který bez sebemenších potíží ukryl do své náruče.
39'
První půlka se blíží ke svému závěru. Domácí mají optickou převahu, kromě jedné velké šance si ale žádnou stoprocentní příležitost proti pozorné defenzívě soupeře vypracovat nedokázali.
38'
Vzruch se rázem přenesl na opačnou stranu hřiště. Denis Suárez se znovu dokázal v akci jeden na jednoho ve středu hřiště uvolnit, následně ale přihrávku na zabíhajícího si Vidala příliš utáhl. Míč nakonec doputoval až do zámezí a do hry ho pošle až výkopem Patrício.
37'
Tak přece jen musel brankář Cillessen poprvé v dnešním závěrečném utkání ve skupině zasahovat. Z velké vzdálenosti vyslal zajímavou střelu Bruno Fernandes. K jeho smůle zakončení mířilo přímo do míst, kde byl brankář Barcelony stoprocentně připraven.
36'
Místo centru zvolili hosté pěknou rozehrávku, kdy vyslali s míčem do šestnáctky Acuňu. Centr levého krajního záložníka ale zamířil pouze na hlavy barcelonských zadáků.
35'
Poprvé se žlutí i na straně Barcelony. Nelson Semedo dostal žlutou kartu a znamená to, že v prvním zápase katalánského klubu v osmifinále Ligy mistrů bude chybět! Navíc je tu standardka Sportingu.
34'
Ohrožení barcelonské branky nemělo dlouhého trvání, po faulu na Piquého bude domácí gólman rozehrávat z klidu.
33'
A nakonec z toho bude první rohový kop dnešního zápasu. Acuňa otřel míč o Semeda a nabídl tím Sportingu první šanci ohrozit gólmana Cillessena.
32'
Rakitič taktickým faulem na polovině hřiště zastavil jeden ze zmíněných protiútoků soupeře. Lisabonští tak budou muset něco vymyslet postupnou kombinací.
31'
Celá čtyřka barcelonské obrany si nyní vyměnila několikrát míč napříč hřištěm, hosté vyčkávají na naději zhostit se rychlého protiútoku.
30'
Po půlhodině hry musel skotský rozhodčí Thomson poprvé vytáhnout kartu žluté barvy. Na půlící čáře poslal nepěkným způsobem Piquého k zemi Alan Ruiz.
29'
Ne, Lisabon si dnes balonu příliš neužije. Jakmile se jeho hráči začnou ve středu hřiště rozmýšlet, kam míč pošlou, jsou zdvojeni a od balonu odstraněni.
28'
Piqué sympatickým nákopem za obranu hledal rozběhnutého Luise Suáreze, zadáci hostujícího týmu však úmysl kapitána Barcelony přečetli a pěkný nákop sebrali do své moci.
27'
Rázem se však Sporting dostával do zajímavého protiútoku, naděje na šanci ale zmařila nepřesná kolmice Fernandese na Alana Ruize.
27'
A znovu se vracíme k tradičnímu obrázku. Barcelona kombinuje s míčem v okolí půlící čáry a postupně se přibližuje pokutovému území soupeře.
26'
Battaglia si při zpracování balonu pomohl rukou a jeho počínání neuniklo zraku skotského rozhodčího.
25'
Luis Suárez měl v polovině prvního poločasu největší příležitost na otevření skóre! Šikovně si ve vápně obhodil posledního obránce, u míče byl dříve než brankář, ale i přesto již neměl dostatek prostoru k obstřelení Patrícia! Gólman Sportingu byl rychle venku z branky a skvělým zákrokem zabránil nejhoršímu!
24'
Nikoliv. Ztráta ve středu hřiště přinesla protiakci Barcelony, která končí nedovoleným zákrokem na André Gomese.
23'
Semedo chtěl pro změnu vyzkoušet své útočné kvality, jeho původní záměr narazit si s Vidalem ale neměl dlouhého trvání. K míči se naopak dostávají fotbalisté Sportingu Lisabon, podaří se jim něco vymyslet?
22'
Na opačné straně se dopředu dral Fernandse, prvního protihráče se mu sice obejít podařilo, následně ale ztroskotal na pozorném Semedovi.
21'
Vzápětí je nadšení Luise Suáreze při postupu na branku zastaveno pro odmávaný a posléze i správně odpískaný ofsajd.
20'
Paradoxně jsou hráči Barcelony mnohem nebezpečnější zpoza pokutového území. Ostré zakončení ze své dílny vyprodukoval tentokrát André Gomes, který vystrašil fanoušky Sportingu. Prudká rána nakonec prolétla zhruba metr od pravé tyče Patríciovy branky.
19'
Směrem k pokutovému území Sportingu se valí jeden modro-červený nával za druhým. Uvidíme, jak dlouho dokáže třetí tým skupiny favoritovi vzdorovat.
17'
Centr do vápna ale obrana Sportingu hravě zpacifikovala, na míči se však portugalští hráči dlouho udržet nedokázali.
16'
Po faulu na Rakitiče se všichni hlavičkáři Barcelony sunou do pokutového území soupeře.
14'
První kloudný střelecký pokus vyprodukoval Denis Suárez, který se odhodlal k ostré ráně zpoza pokutového území. Jeho zakončení ale nabralo příliš velkou výšku a brankáře Patrícia nedokázalo ohrozit.
13'
Nepříjemná zpráva pro Sporting nyní dorazila z Řecka, Juventus se na hřišti Olympiacosu ujal vedení a má tak nakročeno k postupu do osmifinále Ligy mistrů.
12'
Battaglia dlouhým centrem vybídl k postupu směrem na branku soupeře Acuňu, k němu ale přistoupil pozorný Piqué a čistým způsobem ho o míč odbavil. A rázem se vše důležité vrací zpět před Patrícia.
11'
Pokud platí tvrzení, že první desetiminutovka bývá seznamovací, jsem zvědav, kam až se dokáže tlak Barcelony vyšplhat. Zatím na hrací ploše vidíme pouze jedno mužstvo.
10'
Denis Suaréz nabral na levé straně velkou rychlost, z ničeho nic prolétl až do pokutového území, odkud zkoušel přízemním centrem hledat nabíhající útočníky! Balon prolétl malým vápnem Sportingu a nikým netečován zamířil až do zámezí. Barcelona ale znovu ukázala, že po stranách by to mohlo jít.
9'
A znovu se v hlavní roli s míčem ocitl lisabonský záložník Ristovski, pro změnu mu nevyšla individuální akce proti belgickému Vermaelenovi.
8'
Dnes poprvé se Sporting dostal do těsné blízkosti pokutovému území Barcelony, do jeho nitra se mu ale míč procpat nepodařilo. Centr Ristovskiho skončil ještě před hranicí velkého vápna.
8'
Vidal si říkal o faul na opačné straně hřiště, Piccini mu ale čistým způsobem míč obral a nakonec ještě dokázal založit útočnou protiakci Lisabonu.
7'
Pro změnu to španělský velkoklub zkusil vzduchem, na levé straně ale zazlobilo zpracování Denisu Suárezovi.
6'
Kombinaci Barcelony přerušuje nedovoleným zákrokem Aleix Vidal.
6'
První minuty mají ve Španělsku jednoznačný ráz, Sporting se prakticky ještě nedostal k balonu a je stále pod tlakem domácího celku.
5'
A znovu se Barceloně podařilo prodrat se až do pokutového území, ve finální fázi se ale Suárez neporozuměl s Alcácerem. Brankář Patrício nakonec vůbec nemusel zasahovat, domácí útočníci se sami vyhnali z kvalitní střelecké pozice.
4'
Aktivita domácího celku neutichá, nyní však Barcelonští poprvé zaměstnali asistenta rozhodčího. Vidalovi byl na pravé straně odmáván ofsajd.
3'
Další akci domácích zastavil Coates, který přečetl přihrávku Luise Suáreze.
2'
Sporting se velmi rychle zbavil balónu a znovu musí čelit kombinaci favorizované Barcelony.
1'
Začínáme hodně odvážně a to konkrétně rychlou akcí katalánského týmu. Kombinace přes celou šíři hřiště přinesla míč až do vápna na nohu Aleixe Vidala. Ten zkoušel něco mezi střelou a centrem a umístil míč přímo do náruče brankáře Patrícia.
1'
A jde se na věc! Z rozehrávky se těší fotbalisté z Barcelony, kteří si hned v prvních vteřinách užívají balónu.
1'
Obě mužstva již nastoupila na zaplněný Camp Nou a vše se tak chystá k úvodnímu výkopu.
Jsou známy základní sestavy obou dnešních soupeřů. Barcelona, vzhledem k jistotě postupu, rozhodně nepostavil to nejlepší, na hráčské lavici bude na šanci čekat například i Lionel Messi. Ani to ale nebude snižovat kvalitu barcelonského kádru a my se budeme mít rozhodně na co těšit!

FC Barcelona: Cillessen – Semedo, Piqué (C), Vermaelen, Digne – Rakitić, A. Gomes, Denis Suárez – Aleix Vidal, L. Suárez, Alcácer.
Náhradníci: ter Stegen – Busquets, Messi, Paulinho, Deulofeu, Alba, Roberto.

Sporting Lisabon: Patrício (C) – Piccini, Mathieu, Coates, B. César – Ristovski, Battaglia, W. Carvalho, Acuňa – B. Fernandes – Alan Ruiz.
Náhradníci: Salin – Coentrão, A. Pinto, Podence, Dost, Palhinha, G. Martins.

Rozhodčí: Thompson – Mulvanny, Stewart (všichni Skotsko).
Postupová matematika:

Pireus a Barcelona. Dvě města, ve kterých si to na dálku rozdají o postup týmy Sportingu a Juventusu. Tabulka hovoří jasně, italský celek má v tabulce skupiny D o jeden bod více než právě Lisabon a z toho důvodu mu k postupu stačí v Řecku zvítězit. Pokud by se mu to nepodařilo, na tahu bude Sporting, kterému bude stačit Barcelonu taktéž porazit. V případě shodného počtu bodů jde díky lepším vzájemným zápasům do další fáze turínský Juventus.
Úvodní vzájemný zápas ve skupině:

Sporting Lisabon – FC Barcelona 0:1 (0:0)
Branka:
49. Coatés (vlastní)
Sporting Lisabon: Patrício (C) – Piccini, Coates, Mathieu, Coentrão (74. J. Silva) – W. Carvalho, Battaglia – G. Martins, B. Fernandes, Acuňa (73. B. César) – Doumbia (44. Dost).
FC Barcelona: ter Stegen – Semedo, Piqué, Umtiti, Alba – Rakitić, Busquets, Roberto (87. A. Gomes) – Messi, L. Suárez (89. Aleix Vidal), Iniesta (C) (80. Paulinho). Sporting Lisabon:
Za to pro lisabonský Sporting je následující duel více než klíčový. Portugalské mužstvo již má jistotu pokračování v pohárové Evropě i v jarní části sezóny, stále ale bojuje o postup do osmifinále Ligy mistrů. Na dálku bude bojovat s italským Juventusem a i přesto, že má horší výchozí pozici, stále živí naději.
Dnešní duel bude zajímavý hned z několika pohledů. Katalánská Barcelona má na svém kontě po pěti zápasech tři výhry a dvě remízy a zároveň jistotu první pozice. Za pět utkání navíc Barcelona inkasovala pouze jednou a i z toho důvodu bude v souboji proti Lisabonu jasným favoritem.
Tabulková část milionářské Ligy mistrů se velkým tempem blíží do svého závěru a pro fotbalové fanoušky bude nesmírně zajímavé sledovat, co přinesou závěrečná utkání v základních skupinách. Španělský gigant FC Barcelona hostí na závěr skupiny portugalský tým Sporting Lisabon. I přesto, že domácí výběr má již postup do další fáze jistý, bude se chtít s fanoušky v podzimní části Ligy mistrů rozloučit jednoznačně vítězstvím.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.