Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Bayern : Besiktas Istanbul - 20. února 2018   20:45

Bayern
43' T. Müller (Alaba) • 52' Coman (Lewandowski) • 66' T. Müller (Kimmich) • 79' Lewandowski (Hummels) • 88' Lewandowski (T. Müller)
5:0
(1:0)
Besiktas Istanbul
Bayern
Ulreich – Kimmich, J. Boateng, Hummels, Alaba – Arturo Vidal (83. Tolisso), Javi Martínez, James Rodríguez (44. Robben) – T. Müller (C), Lewandowski, Coman (81. Ribéry).
Starke – Wagner, Süle, Ribéry, Robben, Rafinha, Tolisso.
Hațegan – Șovre, Gheorghe (ROU)
Allianz Arena, München
70000 diváků
Fabri – Adriano, Pepe, D. Vida, Erkin (69. Gönül) – Hutchinson (C), Medel (85. Arslan) – Quaresma, Talisca, Babel – Love (57. D. Tošić).
Zengin – D. Tošić, Negredo, Özyakup, Lens, Arslan, Gönül.

To už je z mé straně vše. Přeji dobrou noc!
Držení míče: 66 % : 34 %.
Střely na branku: 13:1. Střely mimo: 13:4. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 16:14.
Fotbalisté Bayernu Mnichov deklasovali v prvním osmifinálovém utkání Besiktas 5:0 a odveta v Turecku už tak bude pouhou formalitou. O osudu zápasu hodně napověděla již 15. minuta, kdy obdržel Domagoj Vida červenou kartu. Hosté v deseti drželi bezgólový stav téměř až do konce poločasu, ale krátce před přestávkou neuhlídali Thomase Müllera. Bayern úvodní gól uklidnil a po změně stran už nebylo co řešit. V 52. minutě přidal druhý gól Kingsley Coman a v 66. minutě se podruhé v zápase trefil Thomas Müller. Skóre utkání pak uzavřel dvěma zásahy Robert Lewandowski.
90+3'
90+3'
Ještě žlutá karta pro Duška Tošiće, který fauloval brankáře Ulreicha.
90+3'
Standardní situaci zahrával Quaresma, který ale odcentroval pouze do rukavic brankáře Ulreicha. Tím utkání končí.
90+2'
Ryan Babel si ještě došel pro faul. Provinil se Müller.
90+1'
Rozhodčí nastaví ještě dvě minuty.
89'
Hosté už jistě doufají, že toto utkání co nejrychleji skončí. Jejich naděje na postup do čtvrtfinále zhasla hned v úvodním utkání.
88'
Bayern právě vstřelil branku!
Hosté inkasují popáté! Tohle už byla exhibiční akce. Arjen Robben na pravé straně vysunul Thomase Müllera, který balón nesobecky nabídl na zadní tyč ROBERTOVI LEWANDOWSKÉMU a ten měl před sebou prázdnou bránu.
86'
Domácí se skvěle vykombinovali z naivní snahy Besiktase o presink a po krásné akci, kdy míč putoval z nohy na nohu, mohl zvýšit Javi Martínez. Z hranice šestnáctky pálil k tyči, ale Fabri tentokrát zasáhl výborně.
85'
Střídání v týmu Besiktas Istanbul: ze hřiště odchází Gary Medel, přichází Tolgay Arslan.
84'
Hummelsův pas sklepával Müller k osamocenému Lewandowskému. Ten byl ale v ofsajdu.
83'
Arturo Vidal by měl být v pořádku, ale kouč Jupp Heynckes ho raději stahuje ze hry. Zahraje si Corentin Tolisso.
81'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Kingsley Coman, přichází Franck Ribéry.
80'
V souboji s Tošićem to nepříjemně schytal Arturo Vidal. Ten spadl na trávník a v té chvíli mu hostující obránce šlápl na koleno. Snad ale bude vše v pořádku.
79'
Domácí vedou už 4:0! Mats Hummels vystřelil z dobrých 23 metrů a Fabri jeho přízemní střelu vyrazil jen před sebe. Odražený míč si následně našel ROBERT LEWANDOWSKI a pohodlně ho zblízka doklepl za brankáře Besiktase.
77'
Müller fauloval Tošiće, který vyvážel míč dopředu. Balón pro Besiktas.
75'
Talisca se pokusil prosadit individuálně. Hostující fotbalista zakončoval už v pádu a zamířil nad bránu.
74'
Joshua Kimmich si ještě při své snaze ublížil, ale nic vážného to nebude. Už se opět hraje.
74'
Kimmich byl v ofsajdu. Rozehrávat budou hosté.
72'
Arjen Robben si navedl míč na levačku a vystřelil. Bránu ale poměrně o dost minul
71'
Nyní to zkoušel Kingsley Coman. Mířil do středu brány a Fabri míč lapil.
71'
Do konce zápasu zbývá zhruba dvacet minut. Zdá se, že fotbalisté Bayernu budou chtít ještě nějaký ten gól přidat.
70'
Thomas Müller pomýšlí na hattrick! Po centru Comana hlavičkoval nad břevno.
69'
Střídání v týmu Besiktas Istanbul: ze hřiště odchází Caner Erkin, přichází Gökhan Gönül.
66'
Bayern je jednou nohou ve čtvrtfinále! Robben roztáhl hru na Joshuu Kimmicha, který z pravé strany odcentroval a letící míč si na přední tyči našel THOMAS MÜLLER, který ho poslal za brankáře Fabriho. Ten si sice na balón sáhl, ale nedokázal ho vytěsnit mimo svou bránu.
65'
Arjen Robben a jeho typická střela levačkou na zadní tyč. Hosté ji ale zablokovali.
63'
Diskuse s Ricardem Quaresmou důrazně utnul sudí Hațegan. Hostující hráč už má žlutou kartu.
62'
Žlutou kartu si odnesl ze souboje s Lewandowským Pepe. Ten si musí od teď dávat pozor.
61'
Ten zahrával sám Robben. Centroval na zadní tyč a Javi Martínez balón hlavou přiťukával Hummelsovi. Ten se k zakončení nedostal.
61'
Arjen Robben si došel pro faul. Přímý kop pro Bayern.
60'
Adriano se sice dostal k centru, ale v šestnáctce nebyl nikdo z hostujících hráčů. Balón tak lapil Sven Ulreich.
58'
Kingsley Coman prostrčil míč na Alabu, který se následně snažil oslovit Lewandowského či Artura Vidala. Vše ale končí pouze útočným faulem jednoho z hráčů Bayernu.
57'
Hosté posilují defenzivní linii. Místo útočníka Vágnera Loveho přichází čistokrevný stoper Duško Tošić.
55'
Bayern ale hraje v pohodě a opět okupuje území před šestnáctkou soupeře.
53'
Pepe okamžitě po inkasovaném gólu hecuje své spoluhráče. Besiktas už nemůže znovu inkasovat, pokud si chce do domácí odvety ponechat alespoň malou naději na postup.
52'
Teď už se domácí dočkali druhého gólu! Lewandowski si narazil míč se spoluhráčem a z pravé strany se dostal do pokutového území. Tam naše zpětnou přihrávkou KINGSLEYHO COMANA a ten z nějakých 10 metrů nedal přízemní střelou brankáři Fabrimu šanci.
50'
Ten zahrával sám Robert Lewandowski, jenž orazítkoval levou tyč z pohledu Fabriho!
49'
Tak nakonec ne! Rozhodčí Hațegan se poradil s kolegy a usoudil, že Lewandowski byl stažen k zemi přesně na hranici šestnáctky! Uvidíme tedy jen přímý kop.
49'
Penalta pro Bayern!
48'
Ten zahrával Robben a Mats Hummels hlavičkoval na zadní tyči nad břevno.
47'
Po centru Kimmicha odkopli hosté míč do zámezí. Uvidíme rohový kop Bayernu.
47'
Domácí se usadili na své útočné polovině. To bude určitě častý obrázek.
46'
Po prvním poločase to má lépe rozehrané Bayern, který vede 1:0 a navíc hraje proti deseti soupeřům. V 16. minutě byl totiž za faul na Lewandowského vyloučen Domagoj Vida. Hosté se úspěšně bránili až do 43. minuty, kdy se zblízka prosadil Thomas Müller. Německý šampión bude určitě chtít po přestávce ještě nějaký ten zásah přidat.
45+2'
45+1'
Domácí se ubránili. Rozhodčí nastaví poločas o dvě minuty.
45'
Z pravé strany centroval Quaresma, ale domácí obrana míč odehrála na roh. ještě příležitost pro celek z Istanbulu.
44'
Zřejmě vynucené střídání na domácí straně! Arjen Robben jde do hry místo Jamese Rodrígueze.
43'
Domácí se v závěru poločasu přeci jen prosazují! Kingsley Coman poslal z levé strany míč před bránu, kde ho David Alaba tečoval k THOMASOVI MÜLLEROVI, který balón zblízka uklidil za záda Fabriho. Tomu prošel míč mezi nohama.
41'
Byly z toho hned dva rohové kopy. Po tom druhém napálil odražený míč vysoko nad Pepe.
39'
Ricardo Quaresma vystrašil domácí! Hostující křídelník se z pravé strany prodral až před Ulreicha, který jeho zakončení vytěsnil na roh.
38'
Lewandowski za své počínání ještě viděl žlutou kartu.
36'
Robert Lewandowski se dral před bránou do zakončení, ale zastavila ho píšťalka rozhodčího, který viděl útočný faul útočníka Bayernu.
34'
Turecký celek zatím stále odolává náporu Bayernu. Do konce zápasu ale schází ještě dlouhá doba.
33'
Žlutou kartu dostává Ricardo Quaresma (Besiktas Istanbul).
32'
Tlak Bayernu sílí. Z pravé strany posílal míč před bránu Müller. Lewandowski byl ale ustrážen stopery.
30'
Fabri zatím chytá skvěle! Nyní předvedl skvělý reflex, když pravou rukou vytáhl míč po hlavičce Matse Hummelse, který zakončoval z bezprostřední blízkosti!
28'
Kimmichův centr hledal Roberta Lewandowského. Výborné čtení hry ukázal brankář Fabri, který vyběhl a vyboxoval míč z hlavy polského forvarda Bayernu.
26'
Javi Martínez vystřelil z nějakých 23 metrů. Jeho přízemní pokus doskákal do rukavic Fabriho.
25'
Joshua Kimmich se snažil projít dopředu po pravém křídle. Obrana Besiktase si s ním poradila. Navíc se bude jen kopat od hostující brány.
23'
Domácí mají územní převahu. Po rohovém kopu Jamese se ale Turci ubránili.
21'
Uvidíme, jak se hosté s vyloučením Vidy vyrovnají. Hrát na Bayernu v oslabení není žádný med.
19'
Vágner Love se dostal do velké šance! Hostující útočník si obhodil obránce a už směřoval sám na Ulreicha. Vystřelil však nad!
18'
Následoval přímý kop, který zahrával James Rodríguez. Kolumbijský záložník zakroutil míč těsně vedle pravé tyče!
16'
Velká nepříjemnost pro hosty! Hutchinson chtěl hrát míč dozadu na Domagoje Vidu, ale udělal to hodně špatně a jeho přihrávku tak zachytil rozběhnutý Lewandowski. Chorvatský stoper ho musel skluzem poslat k zemi a jelikož byl posledním hráčem v obranné linii Besiktase, tak musela následovat červená karta!
14'
Přetažený centr Javiho Martíneze propadl ke Comanovi. Ten odcentroval a k hlavičce se dostal Thomas Müller, jenž bránu opět netrefil.
12'
Přímý kop zahrávali hosté. Talisca vystřelil jen do zdi.
11'
Další nebezpečí přišlo ze vzduchu. James Rodríguez odcentroval ze standardní situace. Míč si před bránou našel Arturo Vidal, jenž ale nemířil dostatečně přesně.
10'
Další příležitost Bayernu! Z hranice pokutového území to zkoušel Kingsley Coman, ale Fabri balón, který mířil k jeho levé tyči, vyrazil!
9'
Tohle už byla šance domácích! Z pravé strany centroval Thomas Müller a Robert Lewandowski se k míči nedostal jen díky obětavému zákroku brankáře Fabriho. Odražený balón si ještě našel Joshua Kimmich, ale ten z pravého rohu šestnáctky trefil jen obránce.
8'
Hosté nepřijeli jen bránit. Na pravém křídle měl poměrně dost prostoru Quaresma. Centr portugalského křídelníka však zamířil jen do brankáře Ulreicha.
6'
Bayern poprvé zahrozil. David Alaba z levé strany odcentroval a k hlavičce se dostal Thomas Müller. Tento fotbalista obvykle nepotřebuje mnoho na vstřelení gólu, ale zatím se jen zastřeluje. Hlavičkoval vedle tyče.
5'
Míč poslal do šestnáctky Ricardo Quaresma. Domácí obrana ale byla pozorná.
Javi Martínez fauloval Taliscu. Hosté budou zahrávat standardní situaci.
2'
Domácí se ujali míče a zatím rozvážně kombinují.
1'
Hosté to zkoušejí s vysunutým presinkem. Vágner Love napadal rozehrávajícího brankáře Ulreicha.
1'
Vše se chystá k úvodnímu výkopu zápasu. V hledišti vyprodané Allianz Areny neschází ani velké množství fanoušků Besiktase.

Bayern Mnichov: Ulreich – Kimmich, J. Boateng, Hummels, Alaba – Arturo Vidal, Javi Martínez, James Rodríguez – T. Müller (C), Lewandowski, Coman.
Náhradníci: Starke – Wagner, Süle, Ribéry, Robben, Rafinha, Tolisso.

Besiktas Istanbul: Fabri – Adriano, Pepe, D. Vida, Erkin – Hutchinson (C), Medel – Quaresma, Talisca, Babel – Love.
Náhradníci: Zengin – D. Tošić, Negredo, Özyakup, Lens, Arslan, Gönül.

Rozhodčí: Hațegan – Șovre, Gheorghe (ROU).
Bayern Mnichov:
Bayern válcuje německou Bundesligu a ani tato sezóna není výjimkou. Bavorský klenot tak vede tabulku soutěže už o 19 bodů. Současnou vítěznou sérii hráči Bayernu natáhli už na deset zápasů a k tomu můžeme přidat ještě dvě výhry v rámci pokalu. Do osmifinále Ligy mistrů tak mohou Mnichovští nastoupit ve velké pohodě, scházet jim navíc bude jen dlouhodobě zraněný brankář Manuel Neuer.

Na začátku sezóny to ale nebyla taková idylka. Trenér Carlo Ancelotti, totiž ztratil podporu kabiny a po porážce v Lize mistrů 0:3 na půdě Paris Saint-Germain byl odvolán. Na jeho místo neusedl nikdo jiný, než klubová legenda Jupp Heynckes, jenž s Bayernem vyhrál v sezóně 2012-13 vše co mohl, včetně LM. Trenérský veterán mužstvo okamžitě nastartoval a udělal z něj zase favorita všech soutěží, do kterých Bayern nastupuje.

Besiktas Istanbul:
Besiktas vyhrál poslední dva ročníky turecké ligy. Letos se mu v domácí soutěži tolik nedaří, když mu patří až čtvrtá příčka, ale vynahradil si to v Lize mistrů, kde se poprvé od roku 1987 probojoval do vyřazovací části. Mužstvo, které vyznává černobílou barevnou kombinaci, má k dispozici velmi slušný a zkušený kádr. Obraně dodává kvalitu známý portugalský stoper Pepe, jeho krajan Ricardo Quaresma zase řádí na křídle. Na druhé straně hřiště pak operuje nizozemský rychlík Ryan Babel a na hrotu brazilský kanonýr Vágner Love.

Skupinovou fázi soutěže vládli Turci skvěle, když ze šesti zápasů ani jednou neprohráli a vyhráli základní skupinu G. Dvakrát navíc porazili i německé Lipsko, což by jim mohlo dodat pro souboj s Bayernem o něco více sebevědomí.

Lipsko – Besiktas 1:2
Vítám tu všechny milovníky toho nejlepšího fotbalu! V úterý pokračuje osmifinálová část Ligy mistrů a já Vás provedu úvodním utkáním souboje mezi Bayernem Mnichov a Besiktas Istanbul. Bavorský gigant je obrovským favoritem tohoto dvojzápasu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.