Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Chelsea : Barcelona - 20. února 2018   20:45

Chelsea
63' Willian (E. Hazard)
1:1
(0:0)
Barcelona
75' Messi  (Iniesta)
Chelsea
Courtois – Azpilicueta (C), Christensen, Rüdiger – Moses, Fàbregas (84. Drinkwater), Kanté, Alonso – Willian, E. Hazard, Pedro (83. Morata).
Caballero – Cahill, Zappacosta, Drinkwater, Giroud, Morata.
Çakιr – Duran, Ongun (všichni Turecko)
Stamford Bridge, London
Barcelona
ter Stegen – Roberto, Piqué, Umtiti, Alba – Rakitić, Busquets, Iniesta (C) (90+1. A. Gomes) – Paulinho (64. Aleix Vidal) – L. Suárez, Messi.
Cillessen – O. Dembèlé, Digne, Denis Suárez, Aleix Vidal, Vermaelen, A. Gomes.

Držení míče: 32 % : 68 %.
Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 6:3. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 17:13.
Konec! Dnešní utkání nakonec končí remízovým výsledkem 1-1, což hraje do odvetného zápasu do karet spíše Barceloně. Nutno dodat, že směrem dopředu byl nebezpečnější domácí celek, který dokonce v prvním poločase hned dvakrát napálil tyč. To, co se Willianovi nepovedlo v úvodním dějství, to se konečně povedlo po hodině hry. Brazilský šikula se prosadil ránou zpoza šestnáctky a rázem byl Stamford Bridge ve varu. Barcelona se ale nakonec přeci jenom dočkala odpovědi, neboť Messi využil obrovskou hrubici v domácí rozehrávce.
90+3'
90+2'
Běží nám poslední minuty dnešního zápasu a v tuto chvíli sledujeme nápor domácích hráčů. Naopak Barcelona se nyní pouze brání.
90+1'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Andrés Iniesta, přichází André Gomes.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
90'
Žlutou kartu dostává Sergio Busquets (FC Barcelona).
87'
Messi nastartoval na pravé straně naběhnuvšího Vidala, kterému se nepodařilo propasírovat centr na Suáreze.
86'
Žlutou kartu dostává Álvaro Morata (Chelsea FC).
85'
Domácí hráči mají za sebou slušnou pasáž s míčem na kopačkách, v tuto chvíli se o to samé pokouší také Barcelona. Uvidíme, jak to dopadne.
84'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Cesc Fàbregas, přichází Danny Drinkwater.
83'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Pedro, přichází Álvaro Morata.
82'
Hazard si nevěřil na průnik kolem Umtitiho a místo toho celou akci zbrzdil. Mezitím se stačili vrátit další hráči v tmavě červených dresech.
81'
Žlutou kartu dostává Antonio Rüdiger (Chelsea FC).
80'
Suárez se mohl z levého křídla řítit sám na brankáře, nicméně při přechodu přes Christensena si pomohl rukama. Je pískáno ve prospěch domácích.
79'
Willian se tentokráte neodhodlal k zakončení, nýbrž oslovil vedle stojícího Mosese. Nigerijský rychlík si naváděl míč ke střele, kterou mu nakonec dokázal srazit Alba.
78'
S Willianem to stále nevypadá dobře. Brazilec musel opět opustit hrací plochu a i nadcházející vteřiny budou muset domácí hrát v početní nevýhodě.
77'
Katalánci opět spustili napadání, které znovu hodně trápilo domácí rozehrávku. Vše nakonec řešil Azpilicueta nákopem za půlící čáru.
76'
Žlutou kartu dostává Luis Suárez (FC Barcelona).
76'
No, co říct. Stav je opět nerozhodný a v tuto chvíli se dostává do lepší pozice před odvetným zápasem Barcelona. Do konce zápasu ale zbývá ještě dostatek času.
75'
Barcelona právě vstřelila branku!
Je vyrovnáno! Obrovská hrubice v rozehrávce domácího celku je potrestána! K míči se dostal Iniesta, který předložil ještě lépe postavenému LIONELU MESSIMU, který se v těchto pozicích nemýlí.
74'
Po dalším přerušení hry se Willian musel znovu pakovat z hrací plochy. Krev v jeho obličeji totiž neustála a zapotřebí bude výraznější lékařské ošetření.
73'
Moses výborně dostoupil Iniestu, který neudržel míč na své kopačce. Místo toho budou domácí vhazovat, což jim hraje jednoznačně do karet.
72'
Hra musela být přerušena, neboť na zemi zůstal ležet Willian. Na nic vážného to ale nevypadá, nicméně Brazilec bude muset opustit hrací plochu.
71'
Kanté sympaticky vyvezl balón až k opačné šestnáctce, kde se mu málem podařilo prostrčit míč na Pedra. Na poslední chvíli ale zasáhl pozorný Alba.
70'
O několik vteřinek později se ani Vidalovi nepodařilo ideálně odcentrovat a kulatý nesmysl se navíc svezl za autovou čáru. Chelsea tak bude vhazovat.
69'
Messi si rovnal míče ke střele, ke které se nakonec neodvážil. Naopak balón posunul na Albu, jehož střílený centr v poklidu odvrátil Christensen.
68'
Willian obtěžoval rozehrávku Rakitiče, nicméně z tohoto souboje vyšel úspěšněji nakonec hostující záložník. Míč se posléze dostal na pravou stranu.
67'
Střídající Vidal se poprvé seznámil s kulatým nesmyslem a po krátkém driblinku se skácel k zemi. Hlavní sudí ale nechává pokračovat ve hře.
66'
Christensen dokázal u vápna předskočit Suáreze a zažehnat tak další útočný výpad. Barcelona se ale okamžitě dostává zpět na místo činu.
65'
Jedno je jisté, Barcelona budet muset směrem dopředu výrazně zabrat. Španělský celek stále marně naráží na početnou hradbu před šestnáctkou.
64'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Paulinho, přichází Aleix Vidal.
63'
Chelsea právě vstřelila branku!
Domácí se dostávají do vedení! Chelsea zahrávala rohový kop, načež Hazard oslovil za šestnáctkou volného WILLIANA. Brazilský šikula si navedl míč na pravou nohu a poté zamířil přesně k tyči.
63'
Opět ta stejná písnička. Další rohový kop v podání Barcelony dopadl úplně stejně, jako ten předchozí. Courtois si tak opět nechal vyprášit rukavice.
62'
Iniesta si počkal na náběh Alby, jenomže početná hradba před šestnáctkou v klidu zažehnala toto nebezpečí. Katalánci budou přeci jenom zahrávat roh.
61'
Barcelona zahrávala rohový kop, ke kterému se opět postavil Rakitič. Chorvatský špílmachr směřoval svůj centr na Suáreze, avšak ve vzduchu kraloval pozorný Courtois.
60'
Zejména ve druhém poločase hraje Kanté zatím fantasticky. Bývalý středopolař Leicesteru je důležitým článek ve středu hřiště, kde zatím odráží jeden útočný manévr za druhým.
59'
Avšak to příliš dlouho netrvalo. Hazard chtěl z jedničky vyslat do samostatného úniku Williana, ještě před ním ale hlavou zasáhl maličký Alba.
58'
S výraznou časovou prodlevou nakonec posoudil hlavní sudí Busquetsův zákrok na Hazarda jako nedovolený. Londýňané se konečně dostanou k míči.
57'
Suárez nyní nepochopil záměr levého beka Alby, který se na poslední chvíli hnul špatným směrem. I proto se prudká nabídka nakonec stočila ven ze hřiště.
56'
Rüdiger vystihl přihrávku na Messiho, jenomže to bylo v podání Chelsea naprosto vše. Německý zadák posléze narazil na důrazného Piquého.
55'
Suárez si hezkým způsobem hodil balón kolem Azpilicuety a následně to zkusil z ostrého úhlu. Jeho jedovka ale neměla šanci na větší úspěch.
54'
Hned dvakrát musel obranné linii vypomoct Kanté, který nejdříve zastavil Busquetsovu přihrávku a poté musel odklidit nebezpečný centr do bezpečí.
53'
Už několikátý dnešní faul v podání Alonsa stále nedostal kartičku žluté barvy. I tentokráte se na zeleném pažitu ocitl aktivní Messi.
52'
Až nyní se domácí konečně dostali k delší práci s balónem. Chelsea to zkoušela prudkou přihrávkou na Hazarda, kterého na hranici faulu dokázal zastavit Umtiti.
51'
O pár vteřinek později se nám opět připomněl zkušený Iniesta, který chtěl využít Mosesovi nedůslednosti. Rána v podání španělského středopolař se stočila daleko od branky.
50'
Iniesta pracoval s míčem u rohového praporku, kde si ale nedokázal poradit s napadáním Azpilicuety. Hostující kapitán poté poslal míč za postranní čáru.
49'
Messiho přihrávka putovala na pravou stranu, kde operoval Roberto. Následný centr byl ale prachbídný a skončil daleko v zámezí.
48'
Azpilicueta vyřešil nepříjemnou situaci razantním odkopem na druhou stranu hrací plochy. Tam se v tuto chvílí dostává k autovému vhazování Alba.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož rozehrávku si tentokráte vzali na starost hosté. Ti budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nabídl hodně zajímavou podívanou. Více ze hry sice měla Barcelona, šance si však tvořil pouze domácí celek. Hned dvakrát o sobě dal vědět Willian, jehož dvě rány usedly pouze na brankovou konstrukci. Barcelona toho směrem dopředu moc nepředvedla.
45'
43'
Po standardní situaci se do balónu opřel Hazard a jeho pumelenice měla obrovskou razanci. Míč nakonec vystoupal zhruba metr nad břevno.
42'
Neskutečné! Willian dostal trestuhodně spoustu prostoru za šestnáctkou a jeho rána se opět snesla pouze na tyč. Hosté mají obrovské štěstí!
42'
Paulinho uspěl v hlavičkovém souboji, avšak za jeho zády se nenacházel žádný z jeho kolegů. Rüdiger tak měl spoustu času na uklidnění hry.
41'
Fábregas vymyslel parádní pas na Hazarda, kterému chybělo jen pár čísel. Hostující obrana byla opět rozhozena, naštěstí pro Barcelonu se nic převratného neudálo.
40'
Na rohový kop si na malém vápně naskočil Piqué, jehož hlavička v tísni mířila vedle tyče. Courtois tak nemusel vůbec zasahovat.
39'
První poločas se nám neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo přes pět minut. Uvidíme, jestli se bude také nastavovat.
38'
Do obranné části hrací plochy se vrátil také Messi, který pomohl při bránění Hazarda. Argentinský útočník nakonec vybojoval autové vhazování.
37'
Piqué se dostal do nezáviděníhodné situace, neboť byl zahnán k rohovému praporku. Hostující zadák raději odehrál míč do hlediště.
36'
Hlavní sudí nyní ponechal výhodu pro domácí, která zřejmě nebyla potřeba. Každopádně poslední slovo platí a Chelsea bude rozehrávat z hlouby pole.
35'
To jsou věci! Willian udělal pár rychlých kroků, kterými se zbavil Busquetse a poté dělovkou rozezvučel vzdálenější tyč.
34'
Chelsea mohla zahájit rychlý protiútok, nicméně Pedrova přihrávka na levou stranu byla příliš pomalá. Posléze byl ještě poslán na zem Hazard.
33'
Po Messiho přihrávce byl Busquets okamžitě pod tlakem, nicméně i přesto rozehrávku zvládl. Katalánci tak můžou pokračovat v držení míče.
32'
Zároveň se nám časomíra dostala za třetinu času. Španělský celek sice má více ze hry, směrem dopředu se zatím zdá být nebezpečnější Chelsea.
31'
Po faulu na Williana se Chelsea dostala k rozehrávce přímého kopu z lukrativní pozice. Odpovědnost na sebe vzal Alonso, jehož obstřel zamířil do rukavic ter Stegena.
30'
Žlutou kartu dostává Ivan Rakitić (FC Barcelona).
30'
Moses si chtěl odstavit od balónu Umtitiho, při této záležitosti použil také ruce. Turecký sudí okamžitě odpískal ve prospěch Barcelony.
29'
Kanté si možná trochu zbytečně pohrával s míčem, což bylo jednoznačně špatné řešení. Následný Paulinhův centr ale skončil v rukavicích Courtoise.
28'
Rakitič se dostal do operativní pozice, odkud oslovil na pravé straně Roberta. Jeho hezký centr nakonec doplachtil na hlavu Christensena.
27'
Albova patička nebyla příliš pochopena Suárezem, který navíc fauloval Mosese. Domácí tak budou rozehrávat kousek od vlastního pokutového území.
26'
Chelsea začíná být opravdu hodně pasivní. Courtoisův další odkop od branky nakonec zamířil až opačné šestnáctce, kde se s míčem po delší době seznámil ter Stegen.
25'
Suárezovi se podařilo v souboji s Christensenem vydolovat balón. Těžiště hry se následně přesunulo do šestnáctky, kde se Messi vůbec nedostal k zakončení.
24'
Tak ani v tuto chvíli se obrázek hry příliš nemění. Londýňané nikterak nenapadají rozehrávku soupeře, což jednoznačně hraje Barceloně do karet.
23'
Rohový kop také pro Katalánce. Odpovědnost na sebe vzal Rakitič, jehož nástřel před branku málem propadl k osamocenému Umtitimu.
22'
Belgický brankář poslal svůj odkop k pravé postranní čáře, kde se ale k míči nedokázal dostat Moses. Hosté se tak zdarma dostávají k autovému vhazování.
21'
Alonso tak dlouho zpracovával Messiho, až musel hlavní sudí odpískat nedovolený zákrok. Barcelonští okamžitě rozehráli nabízenou standardku.
20'
Rázem přišla průniková přihrávka na rychlonohého Albu, přičemž ani jeho rychlé končetiny nezastihly balón na hrací ploše. Courtois bude vykopávat.
19'
Chelsea se už delší časový úsek nemůže dostat k míči, se kterým i nadále operuje záložní řada soupeře. Velmi aktivní je především Messi.
18'
Rüdiger byl jako první ve vzdušném prostoru, avšak po jeho nedůrazném odklizení míče se ke střele z první dostal Suárez. Rána ale putovala do zad protihráče.
17'
Messiho fantastický centr mířil na zcela osamoceného Paulinha, který nedal své hlavičce větší přesnost. Zakončení tak směřovalo vedle tyče.
16'
Suárez se dostal v souboji o míči jako první ke kulatému nesmyslu. Ihned poté následovala přihrávka zpět na Iniestu, který uklidnil hru.
15'
Wilianova zpětná přihrávka našla pouze prostor, ve kterém se pohyboval Iniesta. Španělský kapitán postupoval kupředu, avšak přihrávka pod sebe nebyla úspěšná.
14'
Alonso přenesl hru na levou stranu na Hazarda, který okamžitě rozhýbal hru. Najednou s ním měla dvojice protihráčů velké problémy, nicméně pár vteřinek poté zahrál Kanté rukou.
13'
Messi přiťukl vedle stojícímu Iniestovi, jehož okamžitá přihrávka směřovala na Suáreze. I tentokráte byla nabídka příliš čitelná a druhý jmenovaný se k míči vůbec nedostal.
12'
Messi si chtěl před vápnem narazit se Suárezem, tento úmysl ale přečetl také početný blok protihráčů. Barcelona to tak zkouší znovu.
11'
Německý brankář ve službách Barcelony si musel dát pozor při rozehrávce, kterou nakonec zvládl na jedničku. Hosté spěchají kupředu.
10'
Domácí měli k dispozici úvodní rohový kop dnešního utkání. Balón směřoval na malé vápno, kde Rüdiger předskočil Umtitiho a poté zamířil hodně vedle brány.
9'
K rozehrávce se postavil technik Fábregas, jehož vzdušný bochánek doplachtil na hlavu hned prvního bránícího hráče, kterým byl Busquets.
8'
Willian si to namíříl do přehuštěného prostoru, kde mu vystavil stopku Alba. Je pískáno ve prospěch anglického celku, který bude zahrávat standardní situaci.
7'
Messi si počkal na náběh Roberta, před kterým včas přihrávku dokázal ukořistit pozorný Alonso. Chelsea se ale hodně rychle zbavila míče.
6'
První střelecký pokus dnešního utkání měl na svědomí Hazard. Belgický forvard si navedl míč na levou nohu a poté vypálil těsně nad břevno.
5'
Rychlý kontr domácích táhl na pravém křídle Wilian, který si ale na hranici šestnáctky neporozuměl s Hazardem. Velmi dobře se navíc vrátila početná skupina v opačných dresech.
4'
Také Katalánci se pořádně seznámili s kulatým nesmyslem, se kterým hodně dlouho kombinovali u vlastního pokutového území.
3'
Chelsea zahájila dnešní utkání klasickou kombinací na vlastní obranné polovině. Po dalekonosném nákopu zahrál rukou Willian a s míčem si zahraje také hostující celek.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodná slovo si vzali domácí, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Chelsea FC: Courtois – Azpilicueta (C), Christensen, Rüdiger – Moses, Fàbregas, Kanté, Alonso – Willian, E. Hazard, Pedro.
Náhradníci: Caballero – Cahill, Zappacosta, Drinkwater, Giroud, Morata.

FC Barcelona: ter Stegen – Roberto, Piqué, Umtiti, Alba – Rakitić, Busquets, Iniesta (C) – Paulinho – L. Suárez, Messi.
Náhradníci: Cillessen – O. Dembèlé, Digne, Denis Suárez, Aleix Vidal, Vermaelen, A. Gomes.

Rozhodčí: Çakιr – Duran, Ongun (všichni Turecko).
FC Barcelona

Na druhé straně stojí hodně silný kalibr, kterým je španělská Barcelona. Blaugranas zahájili letošní sezónu v solidním stylu, přičemž s dostatečným náskokem vévodí španělské nejvyšší soutěži. Ba co víc, Katalánci jsou stále jediným celkem, který ještě neucítil hořkost porážky. Hodně podobným způsobem se odvíjela také základní skupina Ligy mistrů, ve které se Barcelona střetla s Juventusem, Olympiakosem a Sportingem Lisabon. Španělský gigant nakonec dokázal svojí skupinu vyhrát, přičemž z odehraných šesti zápasů inkasoval pouze jedinkrát. Právě defenzivní činnost je pod taktovkou Ernesta Valverdeho výrazně zlepšena, na ligové scéně je v tomto ohledu lepší pouze Atlético Madrid. V dnešním utkání můžeme určitě počítat s útočnou hrozbou v podání Lionela Messiho a Luise Suáreze.
Chelsea FC

Fotbalisté Chelsea chtějí po loňském úspěchu v podobě zisku mistrovského titulu opět usednout na trůn anglické Premier League. Londýňané ale letošní ročník nezahájili úplně dle představ, neboť se ze čtvrtého místa dívají na vedoucí Manchester City s propastným devatenáctibodovým mankem. Zároveň se Chelsea nenachází v úplně dobrém rozpoložení, avšak v minulém ligovém zápase dokázala přerušit dvouzápasovou šňůru bez zisku jediného bodu. Co se týče pohárové Evropy, tam se londýnský celek dostal do hodně nepříjemné konfrontace s AS Řím, Atléticem Madrid a Karabachem. Chelsea nakonec dokázala postoupit z druhého místa, přičemž AS Řím vyhrál základní skupinu díky lepším vzájemným zápasům. I v letošním ročníku táhne toto mužstvo Belgičan Eden Hazard, jenž je s patnácti trefami nejlepším střelcem svého celku.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Liga mistrů má na programu další zápasy, my v rámci osmifinále budeme společně sledovat velmi pikantní souboj mezi Chelsea FC a FC Barcelona.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.