Liga mistrů - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  CSKA Moskva : Basilej - 18. října 2017   20:45

CSKA Moskva
CSKA Moskva
0:2
(0:1)
Basilej
Basilej
29' Xhaka   • 90' Oberlin  (Xhaka)
CSKA Moskva
Akinfejev (C) – Vasin, Ignaševič (46. B. Natcho), A. Berezuckij – Mário Fernandes, Golovin, Wernbloom, G. Milanov (70. Kučajev), Ščennikov – Žamaletdinov (77. Čalov), Vitinho.
Pomazun – Gorďušenko, Čalov, Kučajev, Nababkin, B. Natcho, Olanare.
Kuipers – van Roekel, Zeinstra
VEB Arena, Moskva
Basilej
Vaclík – Akanji, Suchý (C), É. Álvarez Balanta – Lang, Xhaka, Zuffi, Petretta – Steffen (86. Bua), Al. Ajeti (61. Oberlin), M. Elyounoussi (90+3. Fransson).
Salvi – Bua, Fransson, Itten, Oberlin, B. Riveros, Dié.

A je dobojováno! Basilej bez potíží držel dlouhou dobu své jednogólové vedení a nakonec ještě přidala v závěru zápasu pojišťující branku. CSKA dnes nebylo opravdu ve své kůži a nevyslalo na brankáře Vaclíka ani jednu střelu na branku, to se pak sbírají body těžko. Basilej proto rázně vykročila za případným postupem do vyřazovací části Ligy mistrů. Nutné je ale třeba dodat, že ještě zbývá odehrát tři kola skupinové fáze.
90+3'
90+3'
Střídání v týmu FC Basilej: ze hřiště odchází Mohamed Elyounoussi, přichází Alexander Fransson.
90+2'
Další rychlý protiútok se nyní Basileje nepovedl dovézt do zakončení, když Oberlin pokazil centr z levé strany.
90+1'
CSKA ztrácí jeden balon za druhý a možná ještě uvidíme nějakou branku.
90'
Basilej právě vstřelila branku!
Do třetice všeho dobrého, přesně to se nyní potvrdilo! CSKA v posledních minutách zcela hořelo v obraně, kterou opět dokázal nachytat DIMITRI OBERLIN, jenž sdostal parádní kolmici od Xhaky a tentokrát zachoval při brejku chladnou hlavu, když poslal balon podél vyběhnuvšího gólmana Akinfejeva do branky!
89'
A nyní znovu Oberlin shořel jako papír při gólové šanci! Tentokrát dostal nabito z pravé strany přesně do prostředka vápna, odkud z voleje trestuhodně přestřelil branku!
88'
Nyní se řítil do šance Elyounoussi, jenž ale rovněž nedokázal adekvátně zakončit, když poslal z levé strany míč vysoko nad.
87'
Neskutečné, co nyní zazdila Basilej! Oberlin se řítil sám na Akinfejeva, ale celou akci nedokázal vůbec zakončit, když mu utekl balon, aby následně se k němu dostal Bua, ale svojí pomalou kličkou si nepřišel na gólmana CSKA, jehož fanoušci nyní vyvolávají!
86'
Střídání v týmu FC Basilej: ze hřiště odchází Renato Steffen, přichází Kevin Bua.
85'
Vitinho znovu pálil, i tentokrát jeho pokus šel vysoko nad branku.
84'
Domácí mužstvo se přesto probírá poměrně poněkud pozdě.
83'
Nyní to zkoušel Natcho, jehož pokus byl naopak zblokován.
82'
Balon se nečekaně dostal až k Vitinhovi, jehož prudká střela zpoza vápna letěla daleko mimo Vaclíkovu klec.
80'
Moskva marně hledá cestu přes obranu Basileje, je to stále hodně platonický tlak.
78'
Basilej hraje, to co potřebuje, a nechává v klidu na domácích, aby kombinovali s balonem.
77'
Střídání v týmu CSKA Moskva: ze hřiště odchází Timur Žamaletdinov, přichází Fjodor Čalov.
76'
První šance CSKA v zápase! Stoper Suchý si paradoxně nerozuměl s Vaclíkem, který si běžel pro centrovaný balon, ale český obránce ho odvrátil jen k Natchovi, jehož hlavička jen těsně přelétla prázdnou branku, kde na brankové čáře hlídkovali pouze obránci Basileje!
75'
Na druhé straně budou mít nyní výhodu volného přímého kopu hráči CSKA:
74'
Zodpovědnost na sebe vzal Petretta, jehož pokus letěl zcela mimo prostor tří tyčí branky gólmana Akinfejeva.
73'
Žlutou kartu dostává Bibras Natcho (CSKA Moskva).
73'
A další slibný brejk Basileje končí faulem Natcha, který na poslední chvíli zastavil aktivního Oberlina.
72'
Co chybělo, aby šla Basilej do dvougólového trháku! Oberlin obral na polovině hřiště obránce soupeře o balon a dostal až do vápna, kde ovšem ztroskotal na brankáři Akinfejevovi, jenž výborně vyběhl a zastavil pokus hostujícího útočníka.
70'
Střídání v týmu CSKA Moskva: ze hřiště odchází Georgi Milanov, přichází Konstantin Kučajev.
68'
Po dlouhé době se míč dostal do vápna švýcarského celku, kde se ovšem Zamaletdinov utopil ve svých kličkách.
67'
Platonický tlak domácího celku stále pokračuje. Vaclík zatím nemusel za celé utkání řešit žádnou ošemetnou situaci.
65'
Záložník Basileje je zatím za postranní lajnou a CSKA může pokračovat ve svém dobývání.
64'
Xhaka utrpěl v souboji nějaké zranění a bude potřebovat nejspíše ošetření na hrací ploše.
62'
Steffen táhl slibný brejk Basileje po pravé straně, ale včas byl zastaven obránce Moskvy.
61'
Střídání v týmu FC Basilej: ze hřiště odchází Albian Ajeti, přichází Dimitri Oberlin.
60'
Domácí tým nadále drží balon, ale zatím je to vše bez potřebného nápadu.
58'
CSKA pozvolna kombinuje, ale vše se zatím odehrává daleko od šestnáctky švýcarského celku.
56'
Moskvané se jen těžce prokousají k brance gólmana Vaclíka.
55'
Golovin si navedl míč z levé strany před vápno, odkud poslal míč pár metrů vedle pravé tyče.
53'
Ani následné protesty střelce Zuffiho nepomohly, sudí si stojí za svým verdiktem.
52'
Basilej sice nyní vstřelila branku, ale sudí správně posoudil, že byl střelec v době přihrávky v ofsajdu.
50'
Po faulu před vápnem CSKA budou hosté zahrávat standardní situaci.
49'
Basilej je nyní u balonu a diktuje tempo hry.
48'
Zranění ruského hráče nebylo vážného charakteru a po krátké pauze se opět hraje.
47'
CSKA nejspíše změnila i rozestavení do druhé části, kdy bude hrát na čtyři obránce.
46'
Střídání v týmu CSKA Moskva: ze hřiště odchází Sergej Ignaševič, přichází Bibras Natcho.
46'
Do druhého poločasu udělá domácí trenér jednu změnu v sestavě.
První poločas nenabídl zrovna velkou fotbalovou podívanou. Opatrné utkání oživila až branka basilejského Xhaky, který udělal jako první na hřišti něco překvapivé a ihned to znamenalo změnu skóre. Od té doby měla na hřišti mírně navrch Basilej, CSKA se prozatím v utkání hodně hledá, gólmana Vaclíka prakticky domácí tým neohrozil.
Druhý poločas začne přibližně v 21:47.
45+1'
45+1'
Tečovaný balon vyrážel Akinfejev raději bezpečně nad břevno své branky.
45'
Na druhé straně ještě bude moci zahrozit Basilej prostřednictvím volného přímého kopu.
44'
CSKA nyní zahrávalo rohový kop, ale s centrem do ohně si bez potíží poradila švýcarská obrana.
43'
Domácí tým se směrem dopředu nadále hodně trápí, Basilej naopak jakoby více získávala na jistotě s balonem.
41'
Hezká akce Basileje vyústila v šanci Zuffiho, jenž byl ovšem přistižen v ofsajdu.
40'
Následně hosté zahrávali rohový kop a gólman Akinfejev mohl být rád, že létající balon z jedné strany na druhou nezasáhl nikdo z hráčů Basileje.
38'
Na zem nyní musel jít hodně rychle gólman Akinfejev, jehož protáhl mírně střílený pokus Langa zpoza vápna.
37'
Nyní se zápas vrátil zpět do zajetých kolejích v podobě tuhého boje ve středu hřiště o každý centimetr.
36'
Elyounoussiho pokus lehce lapil ruský brankář, jenž má zatím přece jenom více práce než jeho protějšek.
35'
Marek Suchý se snažil poslat překvapivou přihrávku dopředu, ale defenzíva CSKA si pas pohlídala.
33'
Pas do vápna byl sladkou laskominou pro gólmana Tomáše Vaclíka.
32'
Basilej se nyní více zatáhla a čeká, s čím na ní vyrukuje soupeř.
31'
CSKA rázem musí útočit, ale zatím tvrdě naráží na basilejskou obranou hráz.
29'
Hosté se ujímají nečekaně vedení! Ospalý zápas probudil po půl hodině hry TAULANT XHAKA, který si nádherně navedl míč středem hřiště až před vápno, odkud parádně vypálil přesně k levé tyči.
27'
Přetlačovaná ve středu pole nadále pokračuje. Obě mužstva zatím postrádají potřebný moment překvapení.
25'
Míč se dostal až k Vaclíkovi, když hosté se postupně vytlačili až k vlastní brance.
23'
Elyounoussi si dobře naběhl na dlouhý balon, ale následně ho zpracoval jen pro obránce Moskvy.
22'
Faul ve středu pole přerušil akci Basileje. Na hřišti toho ale v posledních chvílích k vidění příliš není.
20'
Zatím hrají obě mužstva hodně opatrně, k vidění nebyl žádný zajímavý moment.
18'
Nyní se Moskva častěji dostává dopředu, prozatím nicméně neohrozila gólmana Vaclíka.
17'
Nakonec se odvážil Vitinho, jehož pěkný projektil těsně přelétl Vaclíkovu branku.
16'
Míč si staví Fernandes, uvidíme, jak s touto situací naloží.
15'
Akanji zatáhl za záchranou brzdu a pozor bude muset rázem dávat gólman Vaclík. Moskva bude zahrávat hodně slibnou standardní situaci.
13'
Domácí rychle ztratili míč a prozatím se spíše hledají.
12'
Defenzíva Moskvy byla na svém místě a snadno si poradila s centrovaným balonem.
11'
Basilej to nesehrála vůbec špatně a z celé akce vyústil nebezpečný centr z vápna, jenž na poslední chvíli odvrátil ve skluzu obránce CSKA na rohový kop.
9'
Nyní se už hosté usadili v blízkosti vápna a zatím hledají cestu dovnitř.
8'
Švýcarský tým přebral nyní mírně iniciativu, ovšem vše se stále odehrává daleko od nebezpečného území.
6'
Balanta zajel na polovině hřiště do Golovina a domácí tým může rázem v poklidu rozehrávat.
5'
Gólman Akinfejev si s lehkým centrem poradil a lapil ho do svých rukavic.
5'
Steffen se prodral po pravé straně a nakonec pro svůj tým vybojoval standardní situaci ze zajímavé pozice.
3'
Oťukávání obou celků nadále pokračuje. Míč se pohybuje ve středu hřiště.
2'
CSKA drží balon na svých kopačkách, ale zatím se jen pozvolna posouvá směrem kupředu.
1'
První akce Basileje skončila neúspěšně poté, co si jeden z hostujících hráčů pomohl při zpracování rukou.
1'
Hráči jsou připraveni na hrací ploše. Dnešní utkání za malou chvíli začne.

CSKA Moskva: Akinfejev (C) – Vasin, Ignaševič, A. Berezuckij – Mário Fernandes, Golovin, Wernbloom, G. Milanov, Ščennikov – Žamaletdinov, Vitinho.
Náhradníci: Pomazun – Gorďušenko, Čalov, Kučajev, Nababkin, B. Natcho, Olanare.

FC Basilej: Vaclík – Akanji, Suchý (C), É. Álvarez Balanta – Lang, Xhaka, Zuffi, Petretta – Steffen, Al. Ajeti, M. Elyounoussi.
Náhradníci: Salvi – Bua, Fransson, Itten, Oberlin, B. Riveros, Dié.

Rozhodčí: Kuipers – van Roekel, Zeinstra.
Obě mužstva se v dostupné historii ještě neutkala. Je proto otázkou, jaký bude poměr sil na hřišti. V ligové soutěži se oba týmy nachází shodně na třetím místě tabulky. Překvapivý je tento fakt především u Basileje, která v posledních letech výhradně ovládá svojí soutěž. Aktuálně ztrácí na první Young Boys pět bodů, o víkendu si ovšem zastřílela v Luganu – 4:0. Moskva ztrácí na první Petrohrad naopak čtyři body a nyní orvněž zvítězila, když vyválčila výhru v Krasnodaru – 1:0.
FC Basilej má na svém kontě stejně bodů jako její protivník. navíc i Švýcaři zvítězili nad Benfikou, kterou doma vyklepli vysoko 5:0. Katem Basileje se stal naopak opět Manchester, jenž zatím proplouvá skupinou jako velryba, když Basilej utrpěla v Anglii porážku 0:3. Nynější zápas proto může výrazně napovědět, kdo z obou týmů bude mít blíže k případnému postupu do vyřazovací fáze milionářské soutěže. Nutné je třeba ale také říci, že až po tomto utkání budeme v půlce všech zápasů.
CSKA Moskva vstoupilo do své skupiny na výbornou, když si odvezlo všechny body z portugalské Benfiky po výsledku 2:1. Následně ale čekal ruský celek těžký oříšek, a to anglický Manchester United, jenž potvrdil svojí sílu a z hlavního města Ruska si odvezl vítězství, CSKA prohrálo vysoko 1:4. Nyní proto budou chtít Moskvané určitě odčinit předchozí nezdar v domácím prostředí. zvláště když jsou o skóre na třetí pozici právě před svým následujícím soupeřem.
Vítejte u Ligy mistrů! V rámci třetích zápasů skupinové fáze na sebe ve skupině A narazí fotbalisté ruského týmu CSKA Moskva a švýcarské Basileje, která má v týmu dva české reprezentanty.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.