Liga mistrů - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  CSKA Moskva : Benfica - 22. listopadu 2017   18:00

CSKA Moskva
CSKA Moskva
13' Ščennikov (B. Natcho) • 56' Jardel(vl.)
2:0
(1:0)
Benfica
Benfica
CSKA Moskva
Akinfejev (C) – Ščennikov (50. Nababkin), Ignaševič, Vasin, V. Berezuckij, Mário Fernandes – Golovin, B. Natcho, Dzagojev (84. Gorďušenko) – Wernbloom, Vitinho (78. Kučajev).
Pomazun – Gorďušenko, Čalov, Nababkin, Kučajev, Olanare, Žamaletdinov.
Aytekin – Foltyn, Häcker (všichni Německo)
VEB Arena, Moskva
Benfica
B. Varela – A. Almeida, Jardel, Luisão (C), Eliseu (83. A. Živković) – Pizzi, Fejsa, Augusto (58. Jiménez) – Salvio, Jonas, Gonçalves (46. Cervi).
Duarte – Jiménez, Cervi, Lisandro López, Samaris, A. Živković, Seferović.

Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 4:3. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 18:14.
Je konec! CSKA Moskva nakonec doválčilo toto utkání do vítězného konce a připisuje si tak velmi cenné tři body. Právě tato výhra může být v konečném součtu rozhodující. Nicméně jsme sledovali velice zajímavé utkání, které ve druhém poločase jednoznačně patřilo Benfice. Ta měla ale pouze optickou převahu a žádné brankové příležitosti vůbec nepřicházely.
90+4'
90+3'
Nejdříve nedokázal kloudně nahrát Cervi, posléze se neprotáhl kolem obránce ani Živković. Hosté to tak zkusí po pravém křídle.
90+2'
Na hrací ploše se neděje nic nového. Stále sledujeme zoufalé obléhání poloviny domácího celku. Benfika si je vědoma, že to na body dnes nebude.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
87'
Pečlivé oko nyní prokázal hlavní sudí, který Fernandesovi odhalil drobný faul. Hosté se okamžitě staví k rozehrávce této standardky.
86'
Téměř celý druhý poločas sledujeme pouze jednu polovinu hřiště. Lisabonský velkoklub má výraznou územní převahu, stále se jí ale nedaří zužitkovat.
85'
První kontakty s kulatým nesmyslem má za sebou také střídající Kučajev. Tento talentovaný záložník by měl být přísliben do budoucnosti. Není se čemu divit, stále je mu pouze devatenáct let.
84'
Střídání v týmu CSKA Moskva: ze hřiště odchází Alan Dzagojev, přichází Astemir Gorďušenko.
83'
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Eliseu, přichází Andrija Živković.
82'
Netrvalo dlouho a do balónu uhodil Almeida. Jeho snad šestý pokus o centr skončil na připraveném Vasinovi. Jonas dnes nedostává kloudné nabídky.
81'
Salvio to udělal na pravé straně moc hezky, když vykoupal protihráče jesličkami. Z jeho nohy poté přiletěl centr, který si našel Akinfejev.
80'
Varela vykopával od své svatyně a svým odkopem nalezl pouze hlavu pozorného Vasina. Následně byl domácím hráčům odmáván ofsajd.
79'
Právě střídající Vitinho byl zřejmě střídán ze zdravotních důvodů. Brazilec ve službách moskevského celku se držel za dolní končetinu.
78'
Střídání v týmu CSKA Moskva: ze hřiště odchází Vitinho, přichází Konstantin Kučajev.
77'
Snaha se portugalskému celku nedá upřít. Nicméně domácí fotbalisté velmi dobře pokrývají mezery na hřišti a před šestnáctkou není téměř žádný prostor ke kombinaci.
76'
Salviou cpal přihrávku na Jonase, který zkoušel chytře propustit na nenápadného Jiméneze. Ten se k míči vůbec nedostal, Berezuckij byl velmi precizní.
75'
Na zeleném pažitu se momentálně svíjí tuším, že Natcho, Domácí středopolař byl nešťastně přišlápnut Salviem. Tentokráte se ale žlutit nebude.
74'
Na vzdušnou nabídku si naskakoval smolný střelec druhé branky Jardel. Ten vyhrál hlavičkový souboj s Nababkinem, Jonas ale při dalším souboji fauloval.
73'
Německý arbitr je v této pasáži opět nucen tahat žluté kartónky. Možná je to zapříčeněné i tím, že domácí hráči jsou zataženi na své polovině.
72'
Žlutou kartu dostává Bibras Natcho (CSKA Moskva).
72'
Ani z dalšího přímého kopu se nekoná snížení. Jonasův pokus sice přeletěl zeď, rána byla ale natolik slabá, že jí Akinfejev v poklidu pokryl.
71'
Natcho zkoušel rozehrát zřejmě cvičeným signálem. Centr totiž mířil za šestnáctku, kde číhal Dzagojev. Rána z první ale vyletěla pouze na tribunu.
70'
Žlutou kartu dostává Kirill Nababkin (CSKA Moskva).
70'
Dalekonosný hod do vápna Benfiky musel odvrátit Fejsa a po jeho hlavičce do zámezí tak bude následovat rohový kop pro domácí.
69'
Vitinho nyní sváděl rychostní souboj s Eliseuem, ve kterém byl nakonec úspěšnější. Domácí forvard zastavil míč na čáře a z úhlu pálil pouze do boční sítě.
64'
Wernbloom zkoušel krkolomným způsobem proniknout až do vápna, cestu mu ale zkřížil kapitán Luisao. Ten si pomohl také tělem a balón vyvezl od vlastní šestnáctky.
63'
Máme za sebou hodinu utkání a o vítězi se zdá být rozhodnuto. Před Benfikou je v tuto chvíli hodně složitý úkol, neboť prohrává už o dvě branky.
62'
Jakýkoliv protiútok domácích hráčů je ale velmi nebezpečný. Další zásah mohl přidat Vitinho, kterému ale v důležitý moment odskočil balón od kopačky.
61'
Žlutou kartu dostává Luisão (Benfica Lisabon).
60'
Hodně podezřelý zákrok předvedl jeden z domácích obránců, který skolil v šestnáctce k zemi Jonase. Tohoto zákroku si sudí ale vůbec nevšiml.
59'
Dzagojev dokázal prudkou přhrávkou oslovit Nababkina, který měl co dělat, aby zastihl míč na hrací ploše. Vitinho ale po několika vteřinách o balón přišel.
58'
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Filipe Augusto, přichází Raúl Jiménez.
57'
Ihned po druhé brance se hosté pustili do dalšího útoku, který skončil ziskem rohového kopu. Ten vyústil pouze ve slabou střelu na Akinfejeva.
56'
CSKA právě vstřelilo branku!
Rázem je tu další branka v hostující síti. JARDEL špatně vyhodnotil Vitinhovo zpracování a při pokusu o zablokování jeho střeleckého pokusu si srazil balón do vlastní sítě.
56'
Postupem času hosté zapomínají na zadní vrátka. Právě po jednom z kontrů mohl Wernbloom přihrávat na osamoceného Dzagojeva. Přihrávka ale neměla patřičnou rychlost.
55'
To ale nyní už neplatilo. Natcho si navedl míč na pravou nohu a svojí táhlou střelu poslal pouze do Jardela. Následná dorážka Vitinha proběhla už z ofsajdového postavení.
55'
Úvodní vteřiny druhého dějství ale jednoznačně patří Lisabonu. Domácí hráči jsou zataženi na své polovině a na druhou stranu se dostávají čistě sporadicky.
54'
Kdepak, standardky prostě dnes nevychází. Ani další vzdušná nabídka nedoletěla na hlavu hráče v červeno-bílé kombinaci.
53'
Nedovolený zákrok na hranici žlutého varování vytasil Vasin. Ten nedosáhl na balón a svým skluzem ostře sestřelil aktivního Pizziho.
52'
Ignaševič využil svojí robustní postavu, neboť nepustil za odraženým balónem Salvia. Zkušený zadák posléze vyvezl hrací předmět.
51'
Posléze to zkoušel individuálně hostující Eliseu, který ale daleko nedošel. Kulatý nesmysl se poté dostal k Varelovi, jenž odkopl až na druhou stranu.
50'
Střídání v týmu CSKA Moskva: ze hřiště odchází Georgij Ščennikov, přichází Kirill Nababkin.
49'
Prachbídně. Technickým obstřelem to zkoušel Jonas, který nepřekopl ani zeď. Míč se odrazil od ní za postranní čáru, Salvio se tak chopí autu.
48'
Hned v úvodu druhého dějství vybojoval Pizzi faul v blízkosti pokutového území. Jednoznačně velká šance na vyrovnání. Uvidíme, jak s ní Benfica naloží.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož rozehrávku si vzali na starost tentokráte domácí. Ti budou hrát pro změnu zleva doprava.
46'
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Diogo Gonçalves, přichází Franco Emanuel Cervi.
46'
Máme za sebou první poločas, který nabídl jedinou branku. O tu se po necelých patnácti minutách postaral Ščennikov, jenž využil výraznou územní převahu svého celku. Postupem času se hra vyrovnala, avšak stále nebezpečnější je zástupce ruské federace.
45+1'
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
42'
Před malým momentem vyslal Dzagojev do samostatného úniku Wernblooma, který touto šancí pohrdl. Už předtím byl ale avizován ofsajd.
41'
Ani ten nepřinesl nic nebezpečného. Jeden z hostujících hráčů ale odvrátil balón zpět za brankovou čáru. Natcho je tak připraven s dalším rohem.
40'
Odpovědnost na sebe vzal Natcho, jehož technický pokus skončil pouze na zdi. CSKA bude ještě rozehrávat rohový kop.
39'
Žlutou kartu dostává Pontus Wernbloom (CSKA Moskva).
39'
Tak pozor! Dzagojev se chtěl otočit s míčem a těsně před šestnáctkou ho Luisao poslal k zemi. Následovat bude přímý kop z velmi dobré pozice.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo přes pět minut. Uvidíme, jestli se bude také něco nastavovat.
38'
Jardel dokázal nadvakrát vyvézt balón. Jeho kolega Fejsa zkoušel pro změnu přenést těžiště hry na Goncalvese, nicméně u balónu byl jako první protivník.
37'
Vasin si nebral u středového kruhu servítky a při naskočení do souboje povalil k zemi hned dva hráče. Oba hráči už jsou na svých dolních končetinách.
36'
Almeida nad ničím dlouho neuvažoval a zkusil z pravé straně poslal před branku polovysoký centr. Ten Vasin ještě udržel na hrací ploše, Eliseu tak bude vhazovat.
35'
Fejsa měl na zpracování vysokého míče hodně času, nicméně realizace samotné myšlenky neproběhla zrovna dle představ. Benfika se ale drží u míče.
34'
Golovin nastartoval své nohy a na levé straně přihrál Ščennikovovi. Ten naopak oslovil Natcha, který nedokázal Golovinovi vrátit do ideálního prostoru.
33'
Hostující celek se absolutně nemůže dostat přes půlící čáru. I to svědčí, že CSKA má v tomto klání výrazně navrch.
32'
Standardní situace z hlouby pole měla ideální výšku, Fernandesovo zakončení ale zaplulo přesně do rukavic Varely.
31'
Hra je v posledních minutách hodně kouskována. Nyní musel německý sudí řešit faul na Wernblooma, hostující Eliseu uviděl žlutou kartu.
31'
Berezuckij si dělal v souboji s Jonasem tělem prostor, což nebylo vyhodnoceno jako faul. Hlavní sudí naopak odpískal Pizziho hraní rukou.
30'
Jonas převzal míč zády brance a okamžitě poslal kolmici na Salvia. Ten spolupracoval s dalšímí spoluhráči a výsledkem je prudká střela nad branku.
29'
Z další akce ale domácí už zahrozili! Luisao nepředvedl vůbec jisté odkopnutí, které si našel Dzagojev. Jeho ránu ale reflexivně vyráží Varela.
28'
Berezuckij se rozhodl podpořit své útočné kolegy. Po jeho průniku středem hřiště nahrál na Fernandese, který si ale neporozuměl s Wernbloomem.
27'
Klasický exekutor podobných standardek Natcho poslal do vápna načechraný balón. Ten si ve vzduchu našel Berezuckij, jehož hlavička ze záklonu skončila hodně mimo.
26'
Vitinho využil svých rychlých nohou a po zisku míče byl okamžitě povalen k zemi. Provinil se hostující zadák Eliseu, který tento souboj celkem podcenil.
25'
Odražený balón sebrala dvojice portugalského celku, bojovností se ale prezentoval Natcho, který skluzem vybojoval kulatý nesmysl zpět.
24'
Momentálně sledujeme trochu hluchou pasáž utkání, která nabízí spíše boj ve středu hřiště. Benfika se nemůže prokousat hustinou těl.
19'
U půlící čáry se dopustil nedovoleného zákroku hostující Augusto a po jeho faulu domácí hráči okamžitě rozehráli. Jejich výpad ale končí zablokovanou přihrávkou.
18'
K rozehrávce rohového kopu se postavil Pizzi, který kombinoval nakrátko. Posléze přiletěl do vápna centr, jenž byl pro jeho spoluhráče příliš vysoký.
17'
Eliseu tentokráte vyprodukoval náramně přesný centr na Salvia, jenž chtěl z první vybídnout Jonase. Míč ale putoval pouze na nohu Vasina.
16'
Utkání má od samotného hvizdu velký náboj. Oba celky se střídají v držení míče, což je pro nezaujatého fanouška určitě vítaným faktem.
15'
Záhy mohlo být srovnáno! Goncalves vracel hlavičkou balón na malé vápno, kde Jonas ale neodhadl odskok balónu. První šance také pro hosty.
14'
Na první branku dnešního utkání jsme tak nemuseli dlouho čekat. Nyní se ale domácí budou muset bránit, soupeř je totiž připravený s volným kopem.
13'
Máme tu první branku dnešního utkání! Domácí tak dlouho svírali svého soupeře, až na hranici šestnáctky obdržel přihrávku GEORGI ŠČENNIKOV, který se otočil s míčem a následně zamířil mimo Varelův dosah.
13'
Golovin protančil kolem dvojice protihráčů, ten třetí ale zamezil už jeho driblinku. Ščenikovův centr z levé strany byl taktéž odvrácen.
12'
Dzagojev rozkmital své rychlé nohy a dokázal zastihnout balón na hrací ploše. Následoval kolotoč přihrávek, který nevedl k ničemu nebezpečnému.
11'
Fejsa se vymotal ze těžké pozice a šipkou kopačky posunul balón na Eliseua. Jeho kolmice na Jonase byla na poslední chvíli zastavena.
10'
Ve středu hrací plochy ukořistil balón Natcho, jenž na nic nečekal a okamžitě chtěl oslovit Vitinha. Před ním ale včas zasáhl rychlonohý Eliseu.
9'
Dzagojev se hezkou finesou pokoušel vysunout Ščenikovea, který byl ale čistým způsobem odstaven od balónu. Hlavní sudí ukazuje odkop od branky.
8'
Jardel nevymýšlel nic závratného a balón pouze posunul svému kolegovi v obraně Luisaovi. Ten pro změnu nahrál až na nohu brankáře Varely.
7'
Na opačné straně si rukama pomohl Ščenikov a Benfika se tak chopila volného kopu. Ten na hranici šestnáctky odvrací pozorný Vasin.
6'
První gólovka zápasu! Wernbloom hezky připravil střeleckou pozici pro Vitinha, který ale zamířil trestuhodně mimo. Akinfejev se natahoval zcela marně.
5'
Golovin roztáhl hru na pravou stranu na Fernandese, který se ve spolupráci s prvním jmenovaným neprobojoval do šestnáctky.
4'
Ten byl rozehrán krouceným centrem, který nakonec pouze proletěl pokutovým územím. Moskevský celek bude vhazovat u levé autové čáry.
3'
Goncalves se s míčem řítil po levém křídle, načež ho skopl k zemi protihráč. Následná Pizziho standardka byla sražena na rohový kop.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hosté, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

CSKA Moskva: Akinfejev (C) – Ščennikov, Ignaševič, Vasin, V. Berezuckij, Mário Fernandes – Golovin, B. Natcho, Dzagojev – Wernbloom, Vitinho.
Náhradníci: Pomazun – Gorďušenko, Čalov, Nababkin, Kučajev, Olanare, Žamaletdinov.

Benfica Lisabon: B. Varela – A. Almeida, Jardel, Luisão (C), Eliseu – Pizzi, Fejsa, Augusto – Salvio, Jonas, Gonçalves.
Náhradníci: Duarte – Jiménez, Cervi, Lisandro López, Samaris, A. Živković, Seferović.

Rozhodčí: Aytekin – Foltyn, Häcker (všichni Německo).
Benfica Lisabon

Na druhé straně stojí velmi nevyzpytatelná Benfika, která je své domácí soutěži rovněž na třetím místě. Pro lisabonský celek je to ale jednoznačně málo, navíc na vedoucí Porto mu schází pět bodů. O dost horší je to v Lize mistrů. Tam Benfika ze čtyř utkání ještě ani jednou nebodovala a její postupové naděje jsou na bodu mrazu. Ba co víc, zástupce z Pyrejenského poloostrova zatím skóroval pouze jedinkrát a v kolonce skóre doposud svítí do očí bijících 1:10.
CSKA Moskva

Fotbalisté CSKA Moskva jsou ve své domácí soutěži "až" na třetí pozici, přičemž na vedoucí Lokomotiv ztrácí propastných sedm bodů. Na atakování první příčky to tak nevypadá a momentálně připadá v úvahu spíše boj o kvalifikaci Ligy mistrů. Právě v této milionářské soutěži si ruský celek nepočíná zrovna špatně. Tým z hlavního města ruské federace se zatím nachází až na třetí pozici, nicméně na druhou Basilej mu schází pouze lepší skóre. Jelikož švýcarský celek narazí na doposud suverénní Manchester United, bude se moct CSKA v případě výhry a zaváhání Basileje posunout na druhou pozici.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Milionářská soutěž Liga mistrů má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi CSKA Moskva a Benfica Lisabon.