Liga mistrů - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dortmund : Tottenham - 21. listopadu 2017   20:45

Dortmund
31' Aubameyang (Jarmolenko)
1:2
(1:0)
Tottenham
49' Kane  (Alli) • 76' Heung-min  (Alli)
Dortmund
Bürki (90+2. Weidenfeller) – Toljan, Bartra, Zagadou (78. Toprak), Schmelzer (C) – Kagawa (66. G. Castro), Weigl, M. Götze – Jarmolenko, Aubameyang, Guerreiro.
Weidenfeller – Toprak, Dahoud, Şahin, G. Castro, Philipp, Schürrle.
Turpin – Danos, Gringore (FRA)
Signal Iduna Park, Dortmund
Tottenham
Lloris (C) – Dier, D. Sánchez, Vertonghen – Aurier, Winks, Eriksen (85. Moussa Sissoko), Alli (81. M. Dembélé), Rose – Heung-min, Kane (86. F. Llorente).
Vorm – Trippier, Foyth, Davies, M. Dembélé, Moussa Sissoko, F. Llorente.

Fotbalisté Borussie Dortmund dnes jen potvrdili, že se jim v posledních týdnech vůbec nedaří. První poločas byl ze strany Borussie ještě vcelku dobrý a po gólu Pierreho-Emericka Aubameyanga šli domácí do šaten dokonce s jednogólovým vedením. Po změně stran už byl ale Tottenham lepší. Hned ve 49. minutě srovnal pohotovou střelou přes obránce Harry Kane a čtvrthodiny před koncem rozhodl po skvělé práci Deleho Alliho střelou do šibenice Son Heung-min. Kohouti si vítězstvím již zajistili postup z prvního místa tabulky skupiny H.
90+7'
90+6'
Danny Rose při svém průniku narazil do Jeremyho Toljana. Obránce Dortmundu vyfasoval žlutou kartu.
90+4'
Serge Aurier to udělal dobře. Získal roh a Spurs tak mohou šetřit čas.
90+3'
Až teď jsme se dozvěděli, že rozhodčí přidá ještě pět minut. Za námi jsou necelé tři.
90+2'
Roman Bürki bohužel opouští trávník způsobem, který nechceme vídat. Závěr utkání dochytá Roman Weidenfeller.
90+1'
Na trávníku jsou už nosítka. Roman Bürki bude muset střídat. Doufejme, že se nejedná o nic vážného.
89'
Fernando Llorente se řítil sám na domácí bránu, ale dal si míč daleko od nohy a Roman Bürki mu ho uzmul! Domácí brankář ještě schytal od kopačky útočníka Spurs nepříjemný úder a bude muset podstoupit ošetření.
88'
Mario Götze zahrával rohový kop, jeho centr si stáhl ze vzduchu Lloris.
88'
Roman Bürki teď vyběhl daleko ze své brány a odkopl míč dopředu před nabíhajícím Sonem.
87'
Domácí se nastěhovali na svou útočnou polovinu a nadechují se k závěrečnému náporu.
86'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Harry Kane, přichází Fernando Llorente.
85'
Toljanův centr z pravé strany propadl až k Raphaëlu Guerreirovi, kterému však střela vůbec nesedla. Balón skončil daleko vedle tyče.
85'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Christian Eriksen, přichází Moussa Sissoko.
84'
Domácí nakonec zahrávali dva rohy v krátkém sledu. Vyrovnání z nich nevytěžili.
83'
Tohle nebylo špatné. Pierre-Emerick Aubameyang směřoval před bránu přízemní centr a míč těsně před Guerreirem odklidil na roh Eric Dier.
82'
Domácí směřovali několik přihrávek dozadu a ozval se pískot z hlediště. Diváci by rádi viděli přímočarý fotbal, který Dortmund v posledních letech zdobil.
81'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Dele Alli, přichází Moussa Sidi Yaya Dembélé.
81'
A dokonce šance Kohoutů! Z levé strany odcentroval Danny Rose a Christian Eriksen hlavičkoval možná 20 centimetrů vedle tyče!
80'
Fotbalisté Tottenhamu jsou ve velké pohodě a soupeři teď příliš nepůjčují míč.
78'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Dan-Axel Zagadou, přichází Ömer Toprak.
76'
Tottenham právě vstřelil branku!
Fantastickou práci teď odvedl Dele Alli! Anglický reprezentant si u postranní čáry vychutnal bránící dvojici Bartra – Toljan a dostal se s míčem až do šestnáctky, kde ho předložil SON HEUNG-MINOVI, který vymetl pravou šibenici domácí brány – 1:2.
75'
Kohouti drží balón a rozvážně s ním kombinují. Zapojili i brankáře Llorise.
73'
Teď se hraje poměrně poklidný fotbal. Oba týmy drží míč hlavně ve středu hřiště.
72'
Rozehrával ho Christian Eriksen, jehož centr však dolétl přímo do rukavic připraveného Bürkiho.
71'
Centr Dannyho Rose byl sražen do zámezí. Rohový kop pro Tottenham.
71'
Domácí Raphaël Guerreiro posílal rohový kop na bližší tyč. Tam byli jen hráči v bílém.
69'
Hra se po nástupu Spurs do druhé půle zase vyrovnala.
67'
Centr Schmelzera z levé strany si našel gólman Lloris. Ten má míč v rukavicích.
66'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Šindži Kagawa, přichází Gonzalo Castro.
63'
Na druhé straně zkusil střelecké štěstí Jeremy Toljan. Ten ale netrefil bránu.
62'
Marc Bartra sice dobře zakřižoval Harryho Kanea, ale pak balón doslova daroval Delemu Allimu. Ten posílal do šance Sona, ale Bürki rychle vyběhl a ukradl jihokorejskému útočníkovi míč!
61'
Také hosté měli k dispozici rohový kop. Na rozdíl od soupeře ho rozehráli nakrátko.
59'
Po obranném zákroku Diera zahrával rohový kop Kagawa. Centr japonského fotbalisty odvrátil Danny Rose.
58'
Harry Kane poslal míč za sebe, kam si nabíhal Dele Alli. Rána ofenzivního záložníka Tottenhamu minula levou tyč.
57'
Hosté teď ale drží míč na svých kopačkách. V úvodu druhé půle působí fotbalověji než soupeř.
56'
Domácí ještě samozřejmě bojují alespoň o třetí místo ve skupině, které zaručuje postup do jarní části Evropské ligy. I zde by se Borussii hodila výhra z dnešního utkání.
54'
Kagawa zahrával rohový kop, hosté se ubránili.
52'
Marcel Schmelzer zajel do Auriera a obdržel za to žlutou kartu.
50'
Ofsajd a v něm domácí Andrij Jarmolenko.
49'
Hosté vyrovnávají! Hráči Tottenhamu napadali rozehrávku soupeře hodně vysoko a Toljan tak přišel o míč. Ten se následně dostal k Delemu Allimu, který ho nahrál HARRYMU KANEOVI a ten vystřelil z hranice šestnáctky přes bránícího Bartru po zemi k pravé tyči z pohledu Bürkiho, jenž na balón nedosáhl – 1:1.
47'
Míč po sražené střele Šindžiho Kagawy stihl ještě před brankovou čarou zastavit brankář Lloris. Ten tak zabránil rohovému kopu.
46'
Oba týmy vyrukovaly do druhého poločasu se stejnými sestavami, v jakých utkání i zahájily.
46'
Aktéři utkání se vracejí na hrací plochu Signal Iduna Parku. Za malou chvíli druhý poločas začne.
Po prvním poločase mohou být spokojenější fotbalisté Borussie, kteří vedou nad Tottenhamem 1:0. Od začátku se hrál vyrovnaný fotbal, ale ve 31. minutě domácím vyšla pěkná akce, na jejímž konci Jarmolenko patičkou prodloužil míč na nabíhajícího Pierreho-Emericka Aubameyanga a ten otevřel skóre. Kohouti poté přidali, ovšem brankář Bürki Dortmund podržel při šancích Eriksena i Deleho Alliho.
45+1'
45+1'
Eriksen poslal míč jen na hlavu stopera Zagadoua. První poločas končí.
45'
S Dannym Rosem se dobře vrátil Jarmolenko. Hosté budou zahrávat rohový kop.
44'
Domácí se konečně ujali míče a trochu zklidňují hru. Určitě by rádi dohráli poločas v klidu.
43'
Hosté v závěru poločasu stupňují svůj tlak. Harry Kane pálil z přímého kopu jen do zdi.
41'
Mohlo být vyrovnáno! Po Eriksenově rohu se dostal k hlavičce Dele Alli, který mířil pod břevno. Roman Bürki však předvedl tygří skok a konečky prstů míč vytěsnil!
39'
Hosté předvedli pěknou akci po levém křídle, kterou zakončoval ranou ze šestnáctky Christian Eriksen. Bürki však zakročil dobře a míč vyrazil.
37'
Fotbalisté Dortmundu jsou i přes průběžné vedení v podstatě mimo hru o postup. Real Madrid totiž vede v Nikósii 2:0 a pokud na Kypru zvítězí, bude druhým postupujícím týmem ze skupiny právě španělský gigant.
35'
Centr Harryho Kanea skončil v rukavicích Romana Bürkiho.
34'
Po pravé straně se řítil dopředu rychlonohý Aubameyang, Eric Dier ho však ve skluzu stačil zastavit.
33'
Danny Rose zahrával rohový kop, balón ale dolétl jen do zámezí. Bylo to ale s přispěním jednoho z bránících hráčů, takže se bude kopat od rohového praporku z druhé strany.
31'
Dortmund právě vstřelil branku!
Domácí se ujímají vedení! Guerreirovu přihrávku prodloužil Andrij Jarmolenko efektní patičkou na rozběhnutého PIERREHO-EMERICKA AUBAMEYANGA, který ve své druhé příležitosti už nezaváhal a přízemní střelou pokořil brankáře Llorise.
30'
Son dostával míč za obranu, ale byl v ofsajdu. Rozehrává brankář Dortmundu Bürki.
30'
Serge Aurier centroval na zadní tyč, kam si nabíhal Danny Rose. Před ním míč odehrál na rohový kop Toljan.
27'
Zatím sledujeme vyrovnaný fotbal. Jedinou větší příležitost měl domácí Aubameyang.
25'
Šindži Kagawa ho kopl na bližší tyč, kde balón lízl Guerreiro. Míč odklidil do bezpečí hlavou Dele Alli.
25'
Domácí budou zahrávat rohový kop.
24'
Serge Aurier podpořil na pravém křídle akci Spurs a nabízel míč na přední tyč Son Heung-minovi. Ten jeho nabídku usměrnil jen do zámezí. Domácí tak budou kopat od své brány.
22'
Pro centrovaný míč si došel Roman Bürki, který tak neumožnil zakončovat Kaneovi.
22'
Toljan chtěl dlouhým nákopem přenést hru na levé křídlo, ale jeho spoluhráče míč přelétl. Vhazuje Tottenham.
21'
Son Heung-min pouštěl Harrymu Kaneovi míč do ofsajdu. Sice to bylo těsné, ale pomezní rozhodčí byl pozorný.
19'
První velká šance zápasu! Jarmolenko vysunul kolmicí dopředu Pierreho-Emericka Aubameyanga, který postupoval sám na brankáře Llorise. Zakončení se mu však vůbec nepovedlo, útočník z Gabonu totiž poslal míč vedle brány.
18'
Andrij Jarmolenko se objevil v ofsajdovém postavení.
16'
Míč se po výkopu domácího brankáře Bürkiho dostal až k jeho kolegovi na druhé straně. Lloris vyhazuje na své stopery.
14'
Tottenham opět sází na postupný útok, který začíná od trojice stoperů.
13'
Na hranici šestnáctky se dostal po pohledné spolupráci s Götzem a Aubameyangem ke střele Andrij Jarmolenko. Ukrajinský křídelník však zamířil jen do středu brány, kde byl připravený Hugo Lloris.
12'
Hosté se snaží kombinovat. Teď do hry zapojili i brankáře Huga Llorise.
10'
V Dortmundu panuje výborná atmosféra. Slyšet je i početný kotel fanoušků Tottenhamu.
8'
Ten zahrával Marcel Schmelzer. Balón posunul hlavou na bránu Dan-Axel Zagadou a zasahujícího brankáře Llorise se ještě snažil atakovat Aubameyang. Francouzská reprezentační jednička ale vše zvládla.
8'
Po pravém křídle pronikal dopředu Jeremy Toljan. Ten centroval na zadní tyč a hostující obrana nakonec odklidila míč na roh.
5'
Další rohový kop Spurs. Harry Winks ho kopl do nebezpečného prostoru, ale Vertonghen s Kaneem se k zakončení nedostali.
4'
Ten rozehrával Danny Rose, ovšem domácí se v klidu ubránili.
3'
Právě Son Heung-min se snažil zamotat hlavu obránci Zagadouovi. Domácí stoper stačil srazit zakončení korejského forvarda na roh.
2'
Julian Weigl fauloval na půlce Sona. Hosté budou rozehrávat.
1'
Aktéři utkání už jsou na trávníku. Zní známá znělka Ligy mistrů.
V sestavě Dortmundu neschází Pierre-Emerick Aubameyang, kterému vypršel trest od vedení klubu. Tottenham má sice jistý postup, ale manažer Mauricio Pochettino k utkání přistupuje zodpovědně a nasadil nejlepší možnou sestavu.

Borussia Dortmund: Bürki – Toljan, Bartra, Zagadou, Schmelzer (C) – Kagawa, Weigl, M. Götze – Jarmolenko, Aubameyang, Guerreiro.
Náhradníci: Weidenfeller – Toprak, Dahoud, Şahin, G. Castro, Philipp, Schürrle.

Tottenham Hotspur: Lloris (C) – Dier, D. Sánchez, Vertonghen – Aurier, Winks, Eriksen, Alli, Rose – Heung-min, Kane.
Náhradníci: Vorm – Trippier, Foyth, Davies, M. Dembélé, Moussa Sissoko, F. Llorente.

Rozhodčí: Turpin – Danos, Gringore (FRA).
Borussia Dortmund:
Fotbalisté Dortmundu vstoupili do sezóny velmi dobře, ale v poslední době procházejí velkou krizí. V Bundeslize prohráli už třikrát v řadě, na výhru čekají dokonce pět zápasů a v tabulce klesli z prvního místa až na páté. Vůbec se Borussii nedaří ani v Lize mistrů. Pouhé dva body za remízy s outsiderem z Nikósie jsou opravdu velkým zklamáním. Naděje westfálského klubu na postup jsou tak už jen velmi teoretické. Reálné je spíše už jen třetí místo, které zaručuje účast v jarní části Evropské ligy. Fanoušci klubu stále hlasitěji kritizují trenéra Petera Bosze, který by tak už hodně potřeboval dobrý výsledek na usmířenou.

Do kádru Dortmundu se před utkáním s Tottenhamem vrátil útočník Pierre-Emerick Aubameyang. Ten byl potrestán za pozdní návrat z reprezentačního srazu, který si měl prodloužit výletem do Barcelony a vynechal tak ligový zápas ve Stuttgartu, který Borussia prohrála 1:2.
Tottenham Hotspur:
Fotbalisté Tottenhamu se nacházejí na čtvrtém místě tabulky anglické Premier League. V sobotu se jim nevydařilo derby s Arsenalem, na jehož půdě prohráli kvůli dvěma slepeným gólům 0:2. A porážka v souboji těchto londýnských rivalů vždy dlouho mrzí hráči i fanoušky. Ligou mistrů však Spurs zatím proplouvají s velkou grácií. Body ztratili pouze za remízu 1:1 na hřišti Realu Madrid. Doma dokonce tohoto slavného soupeře přehráli 3:1 a s předstihem si zajistili postup do vyřazovací části milionářské soutěže.
Vítám tu všechny milovníky toho nejlepšího evropského klubového fotbalu! Skupinová fáze Ligy mistrů má na programu už předposlední páté kolo. V úterý večer je na programu velmi zajímavý duel skupiny H, v němž Borussia Dortmund přivítá anglický Tottenham. Zatímco Kohouti mají postup do vyřazovací části soutěže již jistý, tak naděje celku z Westfálska už jsou naopak spíše jen teoretické.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.