Liga mistrů - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  FC Porto : Lipsko - 1. listopadu 2017   20:45

FC Porto
FC Porto
13' H Herrera  • 62' D. Pereira (Telles) • 90+3' Maxi Pereira (Aboubakar)
3:1
(1:0)
Lipsko
48' Werner  (Sabitzer)
FC Porto
J. Sá – R. Pereira, Felipe, Marcano, Telles – J. M. Corona (72. Maxi Pereira), H Herrera (C), D. Pereira, Brahimi (89. D. Reyes) – Marega (12. A. André), Aboubakar.
Casillas – A. André, S. Oliveira, D. Reyes, Hernâni, Ó. Torres, Maxi Pereira.
Haţegan – Șovre, Gheorghe (všichni Rumunsko)
Estádio Do Dragão, Porto (kapacita 50.399 diváků)
Lipsko
Gulácsi – Bernardo, Orban (C), Upamecano, Halstenberg (46. Klostermann) – Kampl, Keïta – Forsberg, Sabitzer, Bruma (46. Werner) – Augustin (75. Y. Poulsen).
Mvogo – Klostermann, Demme, Konaté, Laimer, Y. Poulsen, Werner.

Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 5:4. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 19:21.
Je hotovo! Porto nakonec dokázalo doválčit toto utkání do vítězného konce a z dnešního klání bere všechny tři body. Lipsko sice ve druhém poločasu dokázalo srovnat stav utkání, domácí hráči si ale ještě přichystaly dvě trefy, čímž zpěčetili dnešní vítězství.
90+4'
90+3'
Porto právě vstřelilo branku!
Je hotovo! Aboubakar vysunul do samostatného sóla MAXIMILIANA PEREIRU, který měl spoustu prostoru a i času na zakončení. Domácí hráč se nakonec rozhodl pro přízemní střelu, na kterou byl Gulasci nakonec krátký.
90+3'
Domácí fandové se v tuto chvíli dali na modlení. Lipsko se dostalo do náporu, nicméně stále se nemůže dostat do dobré pozice.
90+2'
Porto hraje přesně tak, jak mu to vyhovuje. Tedy s míčem, co nejdále od vlastní šestnáctky.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
89'
Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Yacine Brahimi, přichází Diego Reyes.
89'
Lipsku se stále nedaří usadit se s míčem na útočné polovině. Domácí hráči brání velmi dobře a na vyrovnání to v tuto chvíli nevypadá.
85'
Žlutou kartu dostává Marcel Sabitzer (RB Lipsko).
84'
Na zelený pažit náhle ulehl Telles, který byl více než minutu ošetřován. Domácí levý obráncde by se měl brzy dostat zpět na hrací plochu.
83'
Rozehrávka rohového kopu patřila k těm lepším v dnešním zápase, i přesto se Sá nedotkl míče. Keitova střela zpoza šestnáctky totiž trefila pouze Andrého.
82'
Keitova snaha o centr byla zastavena o nohu Ricarda. Lipsko se tak pohrne do pokutového území, bude se totiž konat rohový kop.
81'
Konec zápasu se neúprosně blíží ke svému konci. Hrát se bude ještě něco málo přes deset minut. Jistě se bude nastavovat několik minut.
80'
Josého výkop nalezl pouze nohu Orbána, které měl spoustu času na zpracování. Vypadá to, že domácím hubené vítězství stačí.
79'
Werner nyní zkoušel efektivní finesu, která se mu vůbec nepovedla. Tento moment ocenili domácí příznivci bouřlivým ironickým tleskáním.
78'
Hosté se natlačili k brankáři, jenomže jejich útočná snaha byla hodně rychle u konce. Lipsko se totiž dopustilo útočného faulu a je tak vykázáno z oblasti pokutového území.
77'
Žlutou kartu dostává Danilo Pereira (FC Porto).
77'
Hostující lodivod sáhl už ke všem třem střídáním, naopak domácí trenér má stále k dispozici ještě jednu změnu. Tu si jistě nechá na závěrečné minuty.
76'
A právě hostující záložník se dostal k pohotovému zakončení. Jeho přízemní střela nakonec proletěla zhruba půl metru vedle tyče.
75'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Jean-Kévin Augustin, přichází Yussuf Poulsen.
74'
Lipsko se s kulatým nesmyslem vrátilo až na vlastní polovinu, odkud náseldně zahájilo akci po levé straně. Míč má v tuto chvíli na kopačce Sabitzer.
73'
Brahimi se pokoušel zpracovat vysoký balón, což se mu nakonec nepovedlo. Hosté tak budou vhazovat poblíž domácí šestnáctky.
72'
Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Jesús Manuel Corona, přichází Maximiliano Pereira.
71'
Utkání se nám dostalo do závěrečné dvacetiminutovky. Domácí hráči stále drží hubené vedení, které je ale hodně ošidné.
66'
Lipsko se absolutně nemůže prokousat k šestnáctce svého soupeře. Z aktivního nástupu do druhého poločasu je rázem hodně nepřesvědčivý výkon.
65'
Domácí hráči jsou při chuti. Na pravém křídle s míčem čaroval Corona, jehož zasekávačka ho dostala do střelecké pozice. Včas ale stačil zasáhnotu Upamecano.
64'
Žlutou kartu dostává Jean-Kévin Augustin (RB Lipsko).
64'
S míčem se po delší době potkal také brankář Sá, kterému se příliš nepovedl odkop. I přesto stačil balón přelézt půlící čáru.
63'
Domácí si tak po necelých patnácti minutách vzali vedení zpět. Nyní je na řadě opět Lipsko, které v posledních minutách hodně polevilo.
62'
Teď už to vyšlo! Na standardní situaci si seběhl DANILO PEREIRA, který hlavičkou o zem poslal svůj celek do vedení. Ukázkové zahrání podobných situací.
61'
A ten nebyl vůbec špatný. Ideální prostor k hlavičce si totiž našel Danilo, jehož následná hlavička skončila pouze na horní síti.
60'
Corona opět zlobil s míčem na kopačce a jeho centr byl pouze sražen za branku. Následovat bude rohový kop pro portugalský celek.
59'
K hlavičkovému pokusu se dostal Marcano, jehož zakončení ale putovalo úplně mimo branku. Gulasci bude vykopávat od branky.
58'
Hlavní arbitr z Rumunska má dnes spoustu práce. Nyní musel uklidňovat domácího trenéra, který si nedopustil pár slov na adresu rozhodčího.
57'
Porto se konečně dostalo do slušného náporu. Domácí se navíc dožadovali odpískání pokutového kopu, neboť se jim nezdálo Klostermannovo odehrání míče.
56'
Corona měl na pravém křídle spoustu času a i prostoru na přesný centr. Ten letěl na Andrého, jehož hlavička ze záklonu nebyla vůbec nebezpečná.
55'
Švédský křidelník Forsberg operoval zcela sám poblíž rohového praporku, kde ho stačila dvojice protivníků čistě odzbrojit.
54'
Ani Brahimi se nedokázal prosadit proti přesile protihráčů a poté byl Andrému odpískán nedovolený zákrok. Hodně hraniční posouzení sudího.
53'
Danilo se povedlo přenést hru na Tellese, který se nepouštěl do ničeho vážnějšího a pouze posunul balón vedle stojícímu Pereirovi.
52'
Na druhé straně včas uzmul balón Marcano, který ho tak stačil vzít z pod kopačky Keitovi. V tuto chvíli sledujeme spoustu nepřesností.
51'
Porto to zkoušelo přes Aboubakara, který se nedokázal protáhnout kolem Upamecana. Domácí útočník je postupem času čím dál více neviditelný.
50'
Forsberg se postavil k rozehrávce standardní situace zhruba z pětadvaceti metrů. Jeho hezký centr ale nenalezl žádného spoluhráče.
49'
Hosté tak zaznamenali více než dobrý vstup do druhého poločasu. Faktem je, že Lipsko začali čím dál více tlačit svého dnešního soupeře.
48'
Lipsko právě vstřelilo branku!
A rázem je srovnáno! Domácí absolutně nezachytili náběh TIMA WERNERA, který nádherným obstřelem nedal brankáři žádnou šanci. Opravdu povedená akce v podání Lipska.
48'
Lipsko se hned v úvodu dostalo k rohovému kopu, který stačili domácí odvrátit. Porto se tak snaží o následný rychlý kontr.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož rozehrávku si vzali na starost tentokráte hosté. Ti budou ve druhém dějství usilovat o lepší výsledek.
46'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Bruma, přichází Timo Werner.
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Marcel Halstenberg, přichází Lukas Klostermann.
46'
Fotbalisté Porta vstoupili do tohoto utkání o něco aktivněji, což se projevilo na prozatimním výsledku. O jedinou branku prvního poločasu se postaral Herrera, který se nejlépe zorientoval v šestnáctce. Lipsko poté zapnulo na vyšší stupeň aktivity, nicméně k ničemu nebezpečnému se dostat nedokázalo.
45+2'
45'
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
44'
Do pokutového území Lipska přiletěl vzdušný balón, na který zkoušel akrobaticky zareagovat Ricardo. Jeho dlouhé nohy přesto nedokázaly zpracovat balón.
43'
Už poměrně delší časový úsek čekáme na něco nebezpečnějšího. Hlavní sudí má stále spousty práce, neboť hru musí často přerušovat.
42'
Žlutou kartu dostává Marcel Halstenberg (RB Lipsko).
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci. Hrát se bude ještě něco málo přes pět minut, počítat se dá také s nastaveným časem.
38'
Sá vykopával od své branky a na jeho skákavý nákop stačil Corona zareagovat. Domácí křidelník raději vrátil míč zpět na vlastní polovinu.
37'
Na druhé straně to zkoušel zatím nevýrazný Halstenberg, kterého ale velmi dobře dostoupil Ricardo. Lipsko i přesto pokračuje s míčem na kopačkách.
36'
Telles se postavil k rozehrávce této standardky z hlouby pole, jeho nadýchaný centr ale zaplul přesně do rukavic Gulasciho.
35'
Kouskování hry pokračuje. Tentokráte se na zelený pažit dostal Aboubakar, o kterého zaškobrtl Upamecano. Stále se hraje bez žlutého varování.
34'
Brahimi chtěl vyvézt balón, jenomže do dráhy běhu strčil nohu jeden z protihráčů. O faul se však nejednalo, nicméně píská se až faul na Danila.
33'
Porto se v posledních minutách nemůže dostat k souvislejšímu držení míče. Hosté výrazně zabrali a nyní jich je plné hřiště.
32'
Lipsku se podařila vstřelit vyrovnávací branka, ta ale nemohla být uznána kvůli ofsajdu. Forsbergovo zakončení tak bylo naprosto zbytečné.
31'
Hra byla přenesena na pravou stranu na Bernarda, který zkoušel propasírovat balón na Forsberga. Jeho přihrávku ale zachytil pozorný Pereira.
30'
Nyní sledujeme hodně vyrovnanou podívanou, přičemž se hraje mezi oběma šestnáctkama. K vidění je hodně nevybíravých zákroků.
29'
Nejdříve se nedovoleným zákrokem prezentoval Danilo, posléze ho napodobil jeho kolega Marcano. Hlavní sudí píská první zákrok.
24'
Německý tým trochu sevřel svého soupeře, který má velké potíže. Hosté ještě zahrávali rohový kop, který nevyústil v žádné zakončení.
23'
Odpovědnost na sebe vzal Forsberg, jehož nádherná rána končí pouze na rukavici brankáře. Hodně povedené střela a ještě lepší zákrok.
22'
Aboubakar se vrátil ke svému vlastnímu pokutovému území, kde jemně zatahal protihráče. Sudí bez váhání nařizuje přímý kop pro Lipsko.
21'
Hosté se dostali k rozehrávce rohového kopu, který nebyl dvakrát povedený. Rozehrávka nakrátko zkrátka nebyla dobrou volbou.
20'
Sabitzer vybídl na levé straně Augustina, který se prezentoval velkým důrazem. Celou situaci nakonec vyřešil Marcano ve spoluprácí s brankářem.
19'
Lipsko by si na podobné situace mělo dát pozor. Portugalský celek totiž sází na centrované balóny, na které číhá urostlý Aboubakar.
18'
Brahimi si vyměnil balón s Tellesem, který ihned odcentroval do šestnáctky. Tam předvedl svůj důraz Aboubakar, od kterého se míč odrazil k Andrému. Střídající hráč ale z krkolomné pozice zacílil vysoko nad.
17'
Ricardo vyslal dalekonosnou přihrávku na rozeběhnutého Coronu, na kterýho byl míč dlouhý. Situaci tak kontroloval Halstenberg.
16'
Bruma se nyní zlobil na svého kolegu, který mu adresoval přihrávku do velmi špatného prostoru. Telles se tak ujme autového vhazování.
15'
Hosté se dostali k exekuci standardní situace, která nepřinesla nic nebezpečného. Sá tak bude vykopávat od své svatyně.
14'
Na první branku dnešního utkání jsme tak nemuseli dlouho čekat. Lipsko trochu zanedbalo bránění, čehož soupeř dokázal ihned využít.
13'
Máme tu první branku dnešního utkání! Porto zahrávalo rohový kop, v šestnáctce se utvořil obrovský zmatek, po kterém se nejlépe zorientoval HECTÓR HERRERA. Střela domácího záložníka ještě škrtla rukavici brankáře a posléze skončila v síti.
13'
Pro domácího trenéra opravdu nemilá záležitost hned v úvodu utkání. Ze hřiště musel jeden z nejaktivnějších hráčů.
12'
Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Moussa Marega, přichází André André.
12'
Aboubakar nedokázal vyhrát v hlavičkovém souboji proti Upamecanovi. Následně byl hostujícím hráčům přeci jenom odpískán faul.
11'
Telles nabízel míč Brahimimu, který balón ještě ani nezpracoval a už byl tvrdě dohrán. Momentálně sledujeme hodně důraznou pasáž.
10'
Marega se stále za postranní čárou pokouší rozhýbat zranění a nadcházející vteřiny ukážou, jestli bude moci pokračovat ve hře.
9'
Lipsko nyní trochu uklidnilo poněkud rozhárané úseky utkání. Míč je momentálně na kopačce Orbána, který vyváží míč za polovinu hřiště.
8'
Marega si z dalšího velmi ostrého souboje odnesl menší bolístku, se kterou musel odkulhat za postranní čáru. Na nic vážného to ale nevypadá.
7'
Utkání je od úvodních vteřin hodně ofenzivní, čemuž napomáhají obě mužstva. Porto má přeci jenom o trochu navrch.
6'
Aktivní Bruma si opět seběhl na pravou stranu, kde nedokázal odcentrovat do šestnáctky. Snaha jeho spoluhráčů tak končí.
5'
Velmi důležitý zákrok předvedl hostující zadák Bernardo, který za svá záda nepustil Maregu. Stadionu se ale tento střet moc nepozdával.
4'
První kontakty s míčem má za sebou také Lipsko. Konkrétněji to na pravém křídle zkoušel Bruma, Brahimi mu ale velmi dobře zamezil v pohybu vpřed.
3'
Telles vhazoval u levé postranní čáry a jako adresáta si vybral Brahimiho. Ten jeho nabídku sice zpracoval, posléze ale míč vrátil do úplně jiného prostoru.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní rozehrávku si vzali na starost domácí, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

FC Porto: J. Sá – R. Pereira, Felipe, Marcano, Telles – J. M. Corona, H Herrera (C), D. Pereira, Brahimi – Marega, Aboubakar.
Náhradníci: Casillas – A. André, Dalot, S. Oliveira, D. Reyes, Hernâni, Ó. Torres.

RB Lipsko: Gulácsi – Bernardo, Orban (C), Upamecano, Halstenberg – Kampl, Keïta – Forsberg, Sabitzer, Bruma – Augustin.
Náhradníci: Mvogo – Klostermann, Demme, Konaté, Laimer, Y. Poulsen, Werner.

Rozhodčí: Haţegan – Șovre, Gheorghe (všichni Rumunsko).
RB Lipsko

Německé Lipsko zažilo v uplynulém ročníku naprosto famózní putování německou nejvyšší soutěži. Tento nepříliš známý celek nakonec skončil na druhé pozici, přičemž za svými zády nechal týmy jako Dortmund či Hoffenheim. Druhá příčka tak znamenala účast v Lize mistrů, což je pro tento skromný celek jedinečnou záležitostí. Lipsko vstoupila do své skupiny remízou s Monakem, poté následovala prohra na horké turecké půdě v podání Besiktase a v posledním zápase dokázal hostující celek dnešního utkání přestřílet 3:2 právě Porto.
FC Porto

Portugalské Porto válí na své domácí scéně, nicméně o něco horší už je to v pohárové Evropě. Domácí celek dnešního utkání se po třech odehraných zápasech nachází na třetí pozici, která označuje "propad" pouze do vyřazovacích bojů Evropské ligy. Nicméně stále ještě zbývají další zápasy, přičemž Porto ztrácí na druhé ambiciózní Lipsko pouhý jeden bod. Portugalský tým se v letošní sezóně opírá o střelecké schopnosti forvarda Vicenta Aboubakara, který napříč všema soutěžema nastřílel jedenáct branek.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Liga mistrů má na programu další skupinové zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi FC Porto a RB Lipsko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.