Liga mistrů - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Juventus : Sporting - 18. října 2017   20:45

Juventus
29' Pjanić  • 84' Mandžukić (Costa)
2:1
(1:1)
Sporting
Sporting
12' Sandro (vl.)
Juventus
Buffon (C) – Sturaro (84. Costa), Benatia (46. Barzagli), Chiellini, Sandro – Pjanić, S. Khedira (61. Matuidi) – Cuadrado, Dybala, Mandžukić – Higuaín.
Szczęsny – Costa, Matuidi, Barzagli, Asamoah, Bentancur, Bernardeschi.
Oliver – Burt, Bennett
Juventus Stadium, Turin
Sporting
Patrício – Piccini, Coates, Mathieu, Coentrão (77. J. Silva) – W. Carvalho (C), Battaglia (87. Doumbia) – G. Martins (76. Palhinha), B. Fernandes, Acuňa – Dost.
Salin – J. Silva, A. Pinto, B. César, Podence, Palhinha, Doumbia.

Juventus si na své konto připisuje 3 body a v tabulce se posouvá na 2. příčku. To Sporting odjíždí do Portugalska s prázdnou a v tabulce klesá na 3. pozici. Děkuji všem za pozornost a přeji dobrou noc.
Rozhodčí Oliver dnes naposledy foukl do píšťalky a ukončil utkání mezi Juventusem a Sportingem, které nakonec skončilo lépe pro domácí Juventus, který byl označen za favorita, avšak průběh hry tomu úplně jednoznačně nenapovídal. Sporting nepředvedl vůbec špatný výkon, ale k bodovému zisku mu chybělo štěstí. Zajímavostí však je, že Sporting ani jednou nezahrával rohový kop a podařilo se mu vystřelit pouze jedenkrát na bránu, v samotném úvodu hry. Nicméně tým z Portugalska držel často míč a svého soupeře neustále nepříjemně napadal. Juventus byl hrou Sportingu nejprve zaskočen, ale pak přišel na správný recept, se kterým nad týmem z Portugalska vyzrál.
90+3'
90+3'
Higuaín chtěl Juventusu pojistit vedení, ale gólman Patrício byl proti a skvělým zákrokem svůj tým v závěru podržel.
90+2'
Nejprve fauloval na jedné straně Carvalho a poté na druhé straně Cuadrado.
90+1'
Rozhodčí přidává 3 minuty nad rámec řádné hrací doby.
89'
Juventus měl na starost rohový kop, ale Dybala ani jeho spoluhráči ze standardní situace vůbec nic nevytěžili.
87'
Battaglia se dostává na hřiště a chviličku si zahraje, naopak na lavičku si odchází odpočinout Doumbia.
84'
Juventus právě vstřelil branku!
Poslední střídání se Juventusu povedlo na výbornou. Costa hned po svém příchodu přihrál na gól a domácí tým jde dnes poprvé do vedení. Costa na levém křídle obehrál svého protihráče a na malé vápno poslal nadýchaný centr, kterého se ujal výborně postavený MARIO MANDŽUKIĆ a přesnou trefou rozvlnil síť.
84'
Poslední změna v sestavě Juventusu: odešel Sturaro a místo něj přišel Costa.
83'
Chiellini se provinil proti pravidlům a od rozhodčího vyfasoval žlutou kartu.
82'
Do konce utkání už příliš času nezbývá a pokud se v samotném závěru nic nezmění, tak si oba celky připíšou jednobodový zisk za remízu.
82'
Fotbalisté v pruhovaných dresech rozehráli a s míčem se pohybují na soupeřově polovině.
82'
Nejprve pálil Dybala, který ale trefil jen bránícího protihráče a poté ještě Higuaín vybojoval rohový kop.
81'
Držení míče: Juventus FC 50%:50% Sporting Lisabon.
79'
Hráči Juventusu rozehráli a míč drží na svých kopačkách. Po delší době si na balon sáhl i gólman Buffon, který vypomohl s rozehrávkou.
79'
Sandro si na levém křídle udělal prostor a poté ze své kopačky poslal nebezpečný centr. Gólman Patrício nechtěl nic nechat náhodě a raději zasáhl, avšak míč neudržel na hrací ploše a nabídl Juventusu rohový kop.
77'
Coentrão nemůže pokračovat ve hře, a tak ho nahrazuje Silva.
77'
Po krátkém přerušení se pokračuje ve hře.
76'
Dnes dohrál Martins, místo kterého naskočil Palhinha.
75'
Coentrão zůstal ležet na trávníku a drží se za pravou ruku, vypadá to, že si při pádu nějak ublížil a nejspíš to odneslo zápěstí a loket.
75'
Fotbalisté Sportingu jsou u míče a na Juventus v posledních čtyřech minutách vyvíjí tlak. Domácí tým tento nátlak soupeře zvládá zatím dobře, ale může přijít jakákoliv malinkatá chyba a vše bude najednou jinak.
71'
Sporting dostal výhodu standardní situace a volný přímý kop rozehrál nakrátko. Poté však došlo i na centr do pokutového území, ale k míči se dostali pouze fotbalisté Juventusu.
70'
Rohový kop si vzal na starost Dybala, jenž ze své kopačky vyslal učebnicový centr na přední tyč, kde hlavičkoval Mandžukić, nicméně gólmana nepřekonal.
70'
Pokud dnes Juventus nechce ztratit žádný bod, bude muset pořádně zabrat. Domácímu týmu by teď mohla pomoct standardní situace.
69'
Máme tu další žlutou kartu, tentokrát ji obdržel hráč Stuarto.
68'
Na pravém křídle si řekl o přihrávku Cuadrado, který pak postupoval sám a podařilo se mu balon odcentrovat do pokutového území, avšak nikdo z jeho spoluhráčů se k míči nedostal, takže Juventus branku soupeře neohrozil.
63'
Chiellini si našel cestu k míči, který odcentroval Pjanić, ale pálil pouze nepřesně, takže se v 63. minutě stav skóre nemění. V Turíně svítí na informační tabuli stav 1:1.
63'
Higuaín teď ustál souboj s protihráčem a poté odcentroval míč ke vzdálenější tyči, kde na něj čekal hlavičkující Mandžukić, ale ten branku soupeře neohrozil a vybojoval alespoň roh pro domácí.
61'
Juventus udělal druhou změnu v sestavě. Ze hry odkráčel na lavičku Khedira a místo něj naskočil na zelený pažit Matuidi.
61'
Hra byla přerušena, protože G. Martins se ocitl v ofsajdu. Rozehrávat bude domácí Juventus.
58'
Dybala se po delší době dostal do zakončení, ale jeho rána postrádala razanci.
58'
Vypadalo to, že jeden z domácích fotbalistů zahrál ve vápně rukou, ale rozhodčí si této situace nevšiml a nechal hru pokračovat.
56'
Higuaín obdržel přihrávku od spoluhráče a chtěl se s míčem dostat do pokutového území, ale nepodařilo se mu to, protože mu jeden z obránců vystavil stopku.
55'
Ve druhém poločase jsme toho zatím příliš neviděli, hra probíhá spíše mezi pokutovými územími a šance si ani jeden tým netvoří.
52'
51'
Faulovaný byl Dybala, kterého ještě protihráč zasáhl kopačkou do hlavy, ale nebylo to úmyslně. Dybala potřebuje ošetřit, takže je hra přerušena.
48'
Dost hlavičkoval, ale mířil nepřesně, takže Buffon zasahovat nemusel.
46'
Hned na úvod druhého poločasu se v šanci ocitl Fernandes, ale střela mu nesedla a branku minul.
46'
Ze zdravotních důvodů nemůže pokračovat Benatia, a tak ho na hrací ploše nahrazuje Barzagli.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:49.
Rozhodčí Oliver foukl do píšťalky a ukončil první poločas za stavu 1:1. Do vedení šli už ve 12. minutě hosté, když si nešťastný gól dal Sandro, avšak Juventus nesložil zbraně a ve 29. minutě vyrovnal na 1:1 Pjanić. Zatím sledujeme spíš průměrný zápas, ale fanoušci obou celků si jistě přijdou na své i přesto, že příliš šancí k vidění není. Doufejme, že druhý poločas bude na obou stranách záživnější.
45'
45+1'
První poločas bude nastaven o 1 minutu.
44'
Juventus měl další výhodu rohového kopu, ale tentokrát už se do šance nedostal.
43'
Higuaín se dostal k centrovanému míči a vystřelil, ale gól z toho nebyl.
43'
Higuaín v těžké pozici vybojoval rohový kop pro Juventus. Uvidíme, zda domácí hráči z této standardní situace něco vytěží.
41'
Coates se v pokutovém území dostal k centrovanému míči a podařilo se mu do něj opřít hlavou, avšak tato střela byla velmi nepřesná a skončila mezi diváky.
37'
Dybala se ocitl v šanci, ale Patrício měl vše pod kontrolou.
36'
Máme tady další žlutou kartu, tentokrát ji vyfasoval naprosto zaslouženě Fernandes.
36'
35'
Hra je v této chvíli přerušena, protože Benatia potřebuje ošetřit.
34'
Cuadrado zahrál rukou a sudí mu nedovolený zákrok odpískal.
32'
Patrício teď obdržel riskantní přihrávku a musel z branky ven, avšak zvládl vše na jedničku a svůj tým podržel. Kdyby Patrício nestačil zareagovat, k míči by se nejspíš dostal Higuaín a to by bylo pro Sporting nebezpečné.
31'
Juventus však ze standardní situace vůbec nic nevytěžil a o míč i přišel.
30'
Vypadá to, že vyrovnávací gól domácí hráče nakopl. Dybala našel přesnou přihrávkou Mandžukiće, který ze své kopačky vyslal jedovatou ránu, ale ta trefila jednoho z obránců a míč se mezi tři tyče nevešel. Nicméně máme tu roh pro Juventus.
29'
Tak to byla nádhera. Standardní situaci si vzal na starost MIRALEM PJANIĆ a nádhernou střelou vyrovnal na 1:1. Gólman Patrício neměl takméř žádnou šanci, protože PJANIĆ výtečně obstřelil zeď a míč namířil do horního rohu branky.
27'
Juventus bude zahrávat standardní situaci z velmi dobré pozice. Na hranici pokutového území byl totiž faulovaný Pjanić. Gólman Patrício si už staví zeď a doufá, že mu spoluhráči v této nepříjemné situaci pomohou.
26'
Domácí tým teď chytřel přenesl hru na pravou stranu, kde číhal Cuadrado, ale Coentrão si se svým protihráčem těžkou hlavu nedělal a připravil ho o balon.
26'
Fotbalisté Juventusu drží míč na svých kopačkách, ale velmi těžce si vytváří jakoukoliv šanci, protože hráči Sportingu jsou aktivní a své protihráče nepříjemně napadají.
25'
Rozhodčí Oliver dnes poprvé musel sáhnout do kapsičky a vytáhnout žlutou kartu. Ošklivě byl totiž faulovaný Higuaín, kterého poslal k zemi Coates. Juventus bude rozehrávat.
23'
Dybala se teď ve velkém vápně šťastně dostal k odraženému míči, přichystal si ho na levačku a poté vystřelil. Jeho rána nebyla vůbec špatná, směřovala k tyči a šla po zemi, ale chyběla jí přesnost.
22'
Juventus tedy dostal výhodu standardní situace, ale rohový kop z učebnice to zrovna nebyl. Hráči Juventusu jsou aktivitou soupeře celkem zaskočeni, nejspíš si takový start zápasu nepředstavovali a už vůbec ne, že budou ve 12. minutě inkasovat.
22'
Mandzukić měl obrovskou šanci na vyrovnání, ale z bezprostřední blízkosti míč netrefil, protože měl u sebe jednoho z obránců, který byl u balonu dříve a odehrál ho na rohový kop.
20'
Higuaín obdržel přihrávku od spoluhráče, ale s míčem se moc daleko nedostal, protože narazil na dva bránící protihráče, kteří mu vystavili stopku.
17'
Ve vápně nejprve pálil Mandžukić, ale trefil jen bránícího protihráče, od kterého se balon odrazil k S. Khedirovi, jenž ze své kopačky vyslal parádní střelu k tyči, ale gólman byl včas na místě a míč uklidil do své náruče.
16'
Juventus získal výhodu rohového kopu, ale Pjanić nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.
12'
Sporting Lisabon právě vstřelil branku!
Smolný okamžik právě prožil ALÉX SANDRO, který si naprosto nechtěně vstřelil vlastní gól. Sporting to udělal dobře, když na polovině hřiště získal míč a okamžitě podnikl rychlou útočnou akci. Finální přihrávku obdržel G. Martins, který postupoval sám na Buffona, ale ten ho výtečně vychytal. Nicméně i přes tento zákrok měl ve finále Buffon smutek v obličeji, protože hned za G. Martinsem dobíhal SANDRO, kterého míč trefil a poté se odrazil do vlastní branky. Obránce Juventusu se snažil míč ještě doběhnout a vlastnímu gólu zabránit, ale nepodařilo se mu to, protože balon letěl příliš rychle.
10'
Rozhodčí musel přerušit hru, protože G. Martins uvízl v ofsajdu. Rozehrávat bude domácí tým.
9'
Sporting se po zisku míče přesunul na soupeřovu polovinu a podnikl útočnou akci podél pravé postranní čáry. Do velkého vápna pak přistála parádní přihrávka, ale nikdo z hostů se k míči nedostal, takže si obrana Juventusu určitě ulevila.
8'
Juventus teď v polovině hřiště získal míč a chtěl hned zaútočit, ale přihrávka pro Higuaína byla příliš okatá a soupeř ji zastavil.
7'
Opět jsme slyšeli hvizd píšťalky, protože Piccini fauloval.
6'
Juventus rozehrál, ale branku soupeře vůbec neohrozil, protože sudí odmával ofsajd, ve kterém se zapomněl Benzema.
6'
Ke vzdálenější tyči přilétl parádní centr, ale k míči se nikdo z domácích hráčů nedostal, protože obrana Sportingu byla pozorná. Následuje další standardní situace pro Juventus, ale tentokrát v podobě rohového kopu.
5'
Rozhodčí opět musel písknout do píšťalky, protože byl k vidění další faul. Juventus bude zahrávat standardní situaci.
5'
Na vlastní polovině hřiště byl faulovaný Cuadrado, který pozorně bránil svého protihráče a získal míč pro Juventus.
4'
Juventus v Lize mistrů neprohrál už ve 20 domácích zápasech v řadě za sebou. Uvidíme, zda tuto statistiku prodlouží na 21 zápasů.
3'
Balon na kopačkách mají zpět hosté a nyní mají výhodu autového vhazování na soupeřově polovině.
2'
Juventus dnes hraje v tradičních pruhovaných černobílých dresech. Domácí tým se po zisku míče pokusil o útočnou akci, ale ta mu nevyšla.
1'
O úvodní výkop se postarali hráči Sportingu, kteří do dnešního zápasu nastoupili v černozelených dresech. Hosté se s balonem přesunuli na vlastní polovinu hřiště, ale pak o něj přišli.
1'
-2'
Hlavní sudí přivedl dnešní aktéry na zelený pažit.

Juventus FC: Buffon (C) – Sturaro, Benatia, Chiellini, Sandro – Pjanić, S. Khedira – Cuadrado, Dybala, Mandžukić – Higuaín.
Náhradníci: Szczęsny – Costa, Matuidi, Barzagli, Asamoah, Bentancur, Bernardeschi.

Sporting Lisabon: Patrício – Piccini, Coates, Mathieu, Coentrão – W. Carvalho (C), Battaglia – G. Martins, B. Fernandes, Acuňa – Dost.
Náhradníci: Salin – J. Silva, A. Pinto, B. César, Podence, Palhinha, Doumbia.

Rozhodčí: Oliver – Burt, Bennett.
Na dnešní utkání bude dohlížet hlavní sudí Michael Oliver, na čarách mu budou asistovat pánové Stuart Burt a Simon Bennett, čtvrtým rozhodčím je zvolen Harry Lennard. Máme tu také brankové rozhodčí, kterými jsou Andre Marriner a Paul Tierney. Všichni pánové jsou z Anglie.
Fotbaloví experti favorizují dnes večer Juventus FC, který má výhodu domácího prostředí a Sporting Lisabon naopak označují jako úplného outsidera. Nicméně, když nahlédneme do tabulky ve skupině D, tak můžeme vidět, že jsou na tom oba týmy skoro totožně. Sporting na úvod uloupil 3 body v Řecku (Olympiakos 2:3 Sporting) a poté doma podlehl Barceloně 0:1, takže má skóre 3:3 a v tabulce mu patří 2. příčka. To Juventus nezvládl úvodní zápas s Barcelonou, které podlehl 3:0, ale poté si zlepšil chuť, když doma porazil Olympiakos 2:0. Italský celek má skóre 2:3 a v tabulce mu patří 3. příčka.
Příjemný večer všem fanouškům Ligy mistrů. Skupina D nám dnes nabídne 3. kolo zápasů a my si přiblížíme souboj Juventusu FC se Sportingem Lisabon. Veškeré dění se bude odehrávat na stadionu Juventusu Stadium v Turíně. Textovým přenosem Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.