Liga mistrů - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lipsko : FC Porto - 17. října 2017   20:45

Lipsko
8' Orban  • 38' Forsberg (Sabitzer) • 41' Augustin
3:2
(3:2)
FC Porto
FC Porto
19' Aboubakar  (Felipe) • 44' Marcano  (H Herrera)
Lipsko
Gulácsi – Klostermann, Orban (C), Upamecano, Halstenberg – Keïta, Sabitzer, Kampl – Bruma (75. Werner), Augustin (77. Y. Poulsen), Forsberg (90+1. Bernardo).
Mvogo – Bernardo, Y. Poulsen, Konaté, Werner, Laimer, Demme.
Tagliavento – Di Fiore, Manganelli
Red Bull Arena (Leipzig)
FC Porto
J. Sá – Layún, Felipe, Marcano, Telles – Marega, H Herrera (C) (82. Hernâni), D. Pereira, S. Oliveira (58. Ó. Torres) – Aboubakar, Brahimi (76. J. M. Corona).
Casillas – Hernâni, Ó. Torres, J. M. Corona, R. Pereira, D. Reyes, Otávio.

To je z mé strany vše, hezký večer.
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 6:2. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 8:14.
Je dobojováno. Lipsko zvládlo důležitý duel s Portem a doma nakonec vyhrálo 3:2. Německý celek je tak stále ve hře o postup do další fáze, naopak Porto si to trochu zkomplikovalo. Nutno ale dodat, že Lipsko dnes bylo lepším celkem a dle mého vyhrálo zcela zaslouženě. Porto toho příliš nevymyslelo.
90+3'
90+3'
Domácí kontrolují své vedení a vypadá to, že se už nic nestane.
90+2'
Rozhodčí přidal tři minutky.
90+1'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Emil Forsberg, přichází Bernardo.
90'
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
89'
Porto se drží na polovině Lipska a snaží se něco kloudného vymyslet.
87'
Hosté získali míč a hned šli dopředu, ale znovu je zastavil ofsajd.
86'
Portu už příliš času nezbývá, ale vypadá to, že Lipsko si to pohlídá a získá potřebné tři body.
84'
Poprvé na sebe upozornil Timo Werner! Ze strany se dostal do vápna, ale s jeho přízemním pokusem si José Sá dokázal poradit.
82'
Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Héctor Herrera, přichází Hernâni.
81'
Vincent Aboubakar to vyzkoušel z dálky, ale Péter Gulácsi byl pozorný a s tímto pokusem si dokázal poradit, takže Lipsko deset minut před koncem stále vede o jednu branku.
79'
Na hranici velkého vápna byl Yussuf Poulsen, ale místo střely ješte zvolil kličku a tím to celé zastavil, protože o míče přišel.
77'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Jean-Kévin Augustin, přichází Yussuf Poulsen.
76'
Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Yacine Brahimi, přichází Jesús Manuel Corona.
75'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Bruma, přichází Timo Werner.
75'
Jean-Kévin Augustin má křeče a rozhodčí hru přerušil. Je pravda, že domácí útočník toho dnes naběhal opravdu hodně.
73'
Z hranice velkého vápna vystřelil domácí Jean-Kévin Augustin, ale jeho pokusu pár decimetrů chybělo a míč skončil nad šibenicí hostující branky.
71'
Další bleskovou akci Porta zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd. Hosté z Portugalska se zlobí, ale k ničemu jim to není.
69'
Ale domácí míč ztratili a Porto šlo rychle dopředu, ale ani tento brejk k ničemu nevedl.
68'
Nyní už znovu kombinují domácí fotbalisté, ale Porto dobře napadá a Lipsko s tím začíná mít značné problémy.
66'
Nyní se velmi dobře prosmýskl do vápna domácího celku Yacine Brahimi, ale nakonec vše pokazil nepřesnou přihrávkou.
64'
Další akce Lipska skončila nepřesnou přihrávkou a míč si sebral pozorný José Sá.
62'
Po hezké akci šel Bruma sám na brankáře, toho nakonec i překonal, ale míč směřující do branky vykopl Iván Marcano, který se dobře vrátil a zachránil svůj celek!
60'
Je před námi posledních třicet minutek a vzhledem k tomu, že Lipsko stále vede poouze o jednu branku, tak je jasné, že to bude ješte velmi zajímavé.
58'
Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Sérgio Oliveira, přichází Óliver Torres.
57'
Ošetřován byl hostující Alex Telles, ale už je v pořádku a v duelu bude pokračovat.
56'
Po centru měl práci domácí brankář Péter Gulácsi, ale zvládl to na jedničku a před protihráčem míč pohodlně sebral.
54'
Rychlý Emil Forsberg se hnal dopředu, ale nakonec ho rukou chytil Sérgio Oliveira a vyfasoval za to žlutou kartu.
54'
Domácí Lipsko se stále tlačí dopředu, ale ve druhém poločase jim to ve finální fázi trochu vázne.
53'
Směrem dopředu se dnes hostujícímu celku příliš nedaří. Nutno ale dodat, že ani defenzíva nefunguje Portu nejlépe.
51'
Domácí fotbalisty tentokrát zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.
49'
Ale Héctor Herrera poslal míč jen do zdi a poté ho napálil nad branku Lipska, takže stav utkání se nemění.
48'
Hostující Porto bude zahrávat standardní situaci z hranice velkého vápna.
47'
Na druhé straně zatáhl za záchranou brzdu Orban a také uviděl žlutou kartu.
46'
Brahimi zastavil rychlou akci domácího celku a vyfasoval za to žlutou kartu.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:50 hodin.
První poločas je za námi a nutno dodat, že byl velmi zajímavý. Videli jsme pět branek a Lipsko vede zcela zaslouženě nad Portem 3:2. Domácí celek byl jasně lepší, ale hosté vytěžili z minima maximum a prohrávají tak jen o branku. Bude to ješte zajímavé.
45+1'
45'
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
44'
Porto právě vstřelilo branku!
Hosté snižují na rozdíl jedné branky! Po rohovém kopu vrátil Herrera míč před branku, kde se zjevil IVÁN MARCANO a ten ho takovým karatistickým kopem uklidil za Gulácsiho.
43'
Porto se snažilo něco vymyslet, vydalo se dopředu, ale nakonec z toho byl jen nepřesný centr a rozehrávat bude Péter Gulácsi, který zatím příliš práce nemá.
41'
Lipsko právě vstřelilo branku!
A je to 3:1! Po několika odrazech se k míči trochu se štěstím dostal JEAN-KÉVIN AUGUSTIN, který byl sám před brankářem a toho zkušeně překonal, takže Lipsko udělalo další krok ke třem bodům!
40'
A domácí jsou na koni. Rychle získali míč a znovu se tlačí dopředu. Porto nyní vůbec nestíhá a jen se brání.
38'
Domácí celek jde zcela zaslouženě znovu do vedení. Tentokrát byl na konci celé akce agilní EMIL FORSBERG, který nezaváhal a překonal Sáha.
36'
Po další akci to vzal na sebe Naby Keïta, ale po jeho pokusu skončil míč velmi vysoko nad brankou.
34'
Domácí drží míč a kombinují. Zatím ale velmi daleko od branky Porta.
32'
Aktivní Jean-Kévin Augustin se na hranici velkého vápna hezky uvolnil a poté vystřelil, ale jeho přízemní pokus nebyl přesný a od branky bude rozehrávat José Sá.
31'
Ale ani z tohoto rohu nic nebylo. Ve vápně Porta kraloval Alex Telles, který míč uklidil do zámezí.
30'
Bruma vymyslel velmi dobrý centr z pravé strany, ale nakonec byl u míče jako první hostující hráč. Roh pro Lipsko.
29'
A další akci Lipska zastavil rozhodčí, který nejspíše odpískal útočný faul. U míče jsou hosté, kteří nikam nepospíchají.
27'
Z té ale nic nebylo. Hosté hned šli do brejku, ale celé to pokazil Vincent Aboubakar, který nezvládl jednoduchou přihrávku.
26'
Danilo Pereira fauloval poblíž svého vápna a je tu zajímavá standardní situaci pro Lipsko.
25'
Hostující celek to vyzkoušel dlouhým nákopem, ale ten nebyl přesný a míč sebrali domácí zadáci.
23'
Nyní tempo hry trochu opadlo a na trávníku se nic zajímavého neděje. Hraje se hlavně okolo středového kruhu.
21'
Vyrovnávací branka hosty nakopla a nyní jsou o dost aktivnejší, než před několika minutami.
19'
Ale pozor, protože hosté se snad poprvé dostali do vápna soupeře a hned je vyrovnáno! Po dlouhém autovém vhazování se k míči nakonec dostal VINCENT ABOUBAKAR, který ho pohotově poslal za trochu překvapeného brankáře.
19'
Domácí vedou na držení míče 72% – 28% a na střely 7:0, což jen dokazuje, že Lipsko je jasně lepší a na trávníku dominuje.
17'
Ale tentokrát z toho nic nebylo. Nakonec si Jean-Kévin Augustin pomohl faulem, což rozhodčí velmi dobře viděl a také odpískal.
16'
Rohový kop pro Lipsko.
14'
Po rychlé akci se do zakončení dostal domácí Jean-Kévin Augustin, ale jeho zakončení přesné nebylo a míč skončil nad brankou Porta.
12'
Domácí zahrávali rohový kop, ale tentokrát se Porto ubránilo a stas se nemění. U míče jsou i nadále domácí fotbalisté.
10'
Porto se hned vydalo dopředu, kombinovalo na polovině Lipska, ale tím to také skončilo. Na tahu už jsou znovu domácí borci.
8'
A z první větší šance je tu úvodní branka! Po střele z dálky José Sá chyboval, míč vyrazil jen před sebe, kde se k němu nakonec dostal WILLI ORBAN a poslal ho do branky. Velká chyba hostujícího brankáře.
7'
Nyní z toho ale byla jen další velmi nepřesná přihrávka do vápna, kde s pro míč došel pozorný José Sá.
6'
Obraz hry je stále stejný. Domácí i nadále diktují tempo hry, tlačí se dopředu a Porto se pouze brání. Na první šanci ale čekáme.
4'
Jeden z domácích hráčů se dostal ke střele z dálky, ale ta nebyla vůbec přesná a míč skončil vysoko nad brankou Porta.
3'
Poprvé se dopředu vydalo i Porto, ale Danilo Pereira nezvládl kolmou přihrávku a odevzdal míč domácím fotbalistům.
2'
Lipsko stále drží míč, ale zatím kombinuje daleko od branky, kterou trochu překvapivě střeží José Sá. Zkušený Iker Casillas je pouze na lavici náhradníků.
1'
Domácí to zkusili dlouhým nákopem, ale u míče byl jako první Miguel Layún, který ho ale poslal pouze na polovinu německého celku.
1'
Úvodní výkop obstarali domácí fotbalisté, kteří hrají v bílých dresech. Porto hraje v dresech barvy modré.
1'
Vše je připraveno, tak jdeme na to!
Hráči obou celků jsou na trávníku, takže duel mezi Lipskem a Portem začne za malý okmažik. Na programu je znělka Ligy mistrů.

RB Lipsko: Gulácsi – Klostermann, Orban (C), Upamecano, Halstenberg – Keïta, Sabitzer, Kampl – Bruma, Augustin, Forsberg.
Náhradníci: Mvogo – Bernardo, Y. Poulsen, Konaté, Werner, Laimer, Demme.

FC Porto: J. Sá – Layún, Felipe, Marcano, Telles – Marega, H Herrera (C), D. Pereira, S. Oliveira – Aboubakar, Brahimi.
Náhradníci: Casillas – Hernâni, Ó. Torres, J. M. Corona, R. Pereira, D. Reyes, Otávio.

Rozhodčí: Tagliavento – Di Fiore, Manganelli.
Utkání mezi Lipskem a Portem začíná klasicky ve 20:45 hodin a my budeme u toho, tak si nenechte tento zajímavý duel ujít. Máme se na co tešit.
FC Porto je na tom o neco lépe. Portugalský celek začal Ligu mistrů překvapivou porážkou. V úvodním utkání totiž doma nestačil na Besiktas a prohrál 1:3. Poté ale vše dokonale napravil. Porto totiž zabralo na hřišti Monaka, vyhrálo 3:0 a vrátilo se tedy do boje o postup. Dnes chtejí hosté urvat další bodík, který by jim velmi pomohl, protože pak hraje Porto dvakrát doma.
RB Lipsko je zatím v tabulce skupiny G na třetí pozici, když vybojovalo jeden jediný bod, a to hned v prvním kole. V tom hrálo Lipsko doma s Monakem a utkání skončili remízou 1:1. Poté zajíždelo Lipsko do Turecka, kde ale nakonec nestačilo na Besiktas a prohrálo 0:2. Domácí dnes bude naplno bodovat, ale proti zkušenému Portu to nebude vůbec jednoduché. Domácím dnes bude chybet Coltorti, který laboruje se zranením.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Liga mistrů má na programu další duely a my budeme sledovat utkání mezi Lipskem a Portem. Mírným favoritem je domácí celek, ale tento zápas může dopadnout opravdu jakkoliv.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.