Karius – Joe. Gomez, Matip, Lovren, A. Moreno – Can (80. Klavan), Henderson, Milner – Mané (74. M. Salah), Firmino (62. Ings), Lallana.
Casillas – Maxi Pereira, Felipe, D. Reyes, Dalot – B. Costa, Ó. Torres, A. André (63. S. Oliveira), J. M. Corona – Aboubakar (80. Paciência), Waris (68. R. Pereira).
J. Sá – R. Pereira, Paciência, Brahimi, S. Oliveira, Otávio.

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Dobrou noc!
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 5:6. Rohy: 1:3. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 11:13.
Je konec! Liverpool si dnes s naprostým přehledem pohlídal náskok z úvodního duelu a po bezbrankové remíze postupuje do čtvrtfinále Ligy mistrů! Na první šanci jsme museli čekat až do 32. minuty, kde nebezpečně střílel Mané a jeho ránu zastavila až branková konstrukce! Po přestávce mohlo jít do vedení Porto, nicméně Loris Karius střelu zpoza pokutového území vyrazil mimo tři tyče. V samotném závěru mohl o výhře Liverpoolu rozhodnout Danny Ings, jenže jeho hlavičku parádním zákrokem zlikvidoval Iker Casillas!
90+3'
90+2'
Diogo Dalot v nastaveném čase zastavil rozběhnutého Ingse a za zápasnický chvat dostává žlutou kartu.
90+1'
Nastavují se tři minuty!
90'
Ings v samotném závěru dotíral na rozehrávku Porta na jeho polovině. Zadáci portugalského celku si s jeho přítomnosti poradili a s přehledem rozehráli.
89'
Liverpool mohl rozhodnout o svém triumfu! Danny Ings si mezi stopery Porta naskočil na centr z levého křídla, jenže jeho hlavičku vytěsnil Casillas na roh!
88'
Joe Gomez ustál souboj v blízkosti pokutového území, připravil si balón k odcentrování, jenže rozběhnutý Mohamed Salah na jeho pobídku nedosáhl.
87'
Joe Gomez vhazoval na pravé straně. Alberto Moreno se probil až do šestnáctky, ale posunul si míč mezi obránce hostujícího celku, kteří mu jej ukopli.
86'
Liverpool nadále kombinuje s míčem na vlastní polovině. Domácí fotbalisté už chtějí dohrát dnešní utkání s nulou a nepůjčují soupeři balón.
85'
Alberto Moreno se v pokutovém území prodral k přetaženému centru. Domácí obránce střílel těsně po zpracování hrudí, jenže levačkou poslal míč vysoko nad tribunu.
84'
Porto zahrávalo přímý kop v blízkosti pokutového území Liverpoolu. Na malém vápně se do zakončení tlačil Óliver Torres, ale jeho střelu zablokoval Klavan.
83'
Střídající Sérgio Oliveira se zpoza hranice pokutového území opřel do míče. Jeho ránu ještě tečoval Klavan, od nějž se balón odrazil na rohový kop.
82'
Mohamed Salah dohnal prudkou přihrávku do pokutového území a z ostrého úhlu vystřelil levačkou. Brankář Iker Casillas jeho pokus schoval do rukavic.
81'
Vincent Aboubakar při svém odchodu sklidil obrovský potlesk hostujících fanoušků. Ti jeho jméno vyvolávají ještě po jeho usednutí na lavičku.
80'
Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Vincent Aboubakar, přichází Gonçalo Paciência.
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Emre Can, přichází Ragnar Klavan.
79'
Mohamed Salah si řekl o přihrávku na pravou stranu, jenže i on nyní zůstal poněkud statický a nenašel recept na dobře postaveného obránce.
78'
James Milner tentokrát dostal prostor na pravém křídle. Zkušený fotbalista Liverpoolu hledal Salaha, ale toho fantasticky bránil Felipe.
77'
Jesús Manuel Corona si brousil zuby na Pereirovu přihrávku podél pravé postranní čáry, jenže James Milner obětavým zákrokem srazil míč do autu.
76'
Zadáci Liverpoolu opět kombinují v zadních řadách. Obrana domácího celku nemá moc možností, jelikož zbývající hráči Liverpoolu pohybem zrovna nehýří.
75'
Mohamed Salah si na hranici pokutového území zpracoval prudkou přihrávku, jenže kolmicí do šestnáctky neoslovil nikoho v červeném dresu.
74'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Sadio Mané, přichází Mohamed Salah.
73'
Portugalský celek nakonec dokázal procpat míč do pokutového území, ale centr přiletěl jen do míst, kde kraloval brankář Liverpoolu Loris Karius.
72'
Dejan Lovren na malém vápně neváhal a před dotírajícím Costou bez přemýšlení zakopl míč vysoko na tribunu. Porto bude pouze vhazovat.
71'
James Milner se středem hrací plochy tlačil do pokutového území, jenže na jeho hranici si míč ukopl daleko od nohy a daroval balón obráncům Porta.
70'
Sadio Mané se stáhl pro přihrávku hluboko do herního pole. Mané vymyslel přihrávku na levou stranu, odkud Henderson přihrál jen vlastním obráncům.
69'
Domácí fanoušci se i během druhého poločasu starají o fantastickou kulisu. Příznivci Liverpoolu neúnavně povzbuzují a tlačí své oblíbence do útoku.
68'
Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Majeed Waris, přichází Ricardo Pereira.
67'
Sadio Mané operoval s balónem na levém křídle. Domácí kanonýr odcentroval na malé vápno, kde hlavičkoval Ings, ale Casillas si připsal snadný zákrok.
66'
Majeed Waris dostal přihrávku na polovinu hrací plochy, nicméně dlouho váhal s rozehrávkou a dotírající James Milner jej připravil o balón.
65'
Na nadýchaný centr z pravé strany si na hranici pokutového území nabíhal Ings, jenže hostující zadáci mu nedali prostor k hlavičce.
64'
Dejan Lovren diriguje defenzívu domácího celku. Liverpool se v dnešním utkání nikam nežene. Domácí celek má postup takřka v kapse a hráči Liverpoolu se nechcou zranit.
63'
Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází André André, přichází Sérgio Oliveira.
62'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Roberto Firmino, přichází Danny Ings.
61'
Jordan Henderson fauloval na polovině hrací plochy a za odměnu dostává žlutou kartu.
60'
Roberto Firmino prošel s míčem do pokutového území, kde si udělal prostor, jenže obránce Diego Reyes jeho ránu dokázal zablokovat.
59'
Emre Can v dalším souboji na polovině hrací plochy nedovoleným způsobem atakoval Torrese. Porto může znovu rozehrávat. I po změně stran sledujeme opatrné utkání.
58'
Alberto Moreno si na levém křídle zpracoval vysokou přihrávku. S míčem se chtěl uvolnit k odcentrování, jenže jeho přihrávku zastavila obrana Porta.
57'
Také Liverpool nyní vhazoval v blízkosti pokutového území. Domácí fotbalisté kombinují kolem šestnáctky a hledají si prostor k zakončení.
56'
Joe Gomez skvěle zasáhl na vlastní polovině. Krajní obránce Liverpoolu si efektně přehodil Aboubakara a uklidnil hru malou domů na Ikera Casillase.
55'
André André se zpoza hranice pokutového území položil do padajícího míče. Balón však zasáhl pouze vnějším nártem a jeho pokus končí vysoko nad břevnem.
54'
Jesús Manuel Corona na zadní tyči dohnal oblouček do pokutového území. Coronovi se ale vůbec nepovedlo zpracování. Porto získalo jen vhazování.
53'
Porto zahrávalo rohový kop. Na vzdálenější tyči číhal Bruno Costa, jenže podle asistenta rozhodčího stál v době přihrávky za hranicí ofsajdu.
52'
Poprvé v utkání musel zasahovat také Karius! Hostující brankář musel vytáhnout dobrý zákrok proti přízemní střele zpoza hranice pokutového území!
51'
Adam Lallana na hranici pokutového území pouštěl míč pro lépe postaveného spoluhráče, jenže nikdo v červeném dresu se neprobil k zakončení.
50'
Další akci Liverpoolu zastavuje ofsajd! Milner sice hlavou prodloužil míč za obranu Porta, jenže Roberto Firmino byl v té době dva metry za posledním obráncem.
49'
Maximiliano Pereira zkusil štěstí střelou z úctyhodné vzdálenosti. Hostující obránce natáhl ke střele z dobrých třiceti metrů, ale jeho pokus proletěl nad brankou.
48'
Liverpool se pěknou kombinací prodral do pokutového území. Lallana vyslal prudkou přihrávku do šestnáctky, kde ve skluzu střílel Milner, ale zakončení mu vůbec nesedlo.
47'
Maximiliano Pereira obdržel přesnou přihrávku na pravou stranu hrací plochy. Hostující obránce potáhl balón na polovinu soupeře, kde zasáhl Milner.
46'
Porto obstaralo výkop do druhého poločasu dnešního utkání. Hostující celek se ihned vydal do útoku, nicméně Casillasův nákop odvrátila obrana Liverpoolu.
46'
Hlavní rozhodčí v prvním poločase nenastavil ani jedinou sekundu! V úvodní pětačtyřicetiminutovce jsme sledovali poněkud ospalé utkání. Na obou týmech je vidět, že si jsou vědomi výsledku úvodního duelu. V jediné šanci prvního poločasu se po půlhodině objevil Sadio Mané, ale jeho přízemní střelu zastavil branková konstrukce! Porto je směrem dopředu úplně bezzubé. Obrana Liverpoolu neměla moc práce.
45'
45'
Domácí fotbalisté v závěru prvního poločasu kombinují v zadních řadách a Portu prakticky nepůjčují balón. V úvodní pětačtyřicetiminutovce podle všeho branku neuvidíme.
44'
Emre Can narýsoval krásnou přihrávku za obranu Porta. Moreno se poté prodral do pokutového území, kde po souboji s obráncem upadl, ale faul se nepíská.
43'
Joe Gomez na druhý pokus zavezl míč do blízkosti pokutového území, kde jej předal Manému. Nejnebezpečnější hráč prvního poločasu se tlačil do zakončení, ale Felipe mu zatarasil cestu.
42'
Joe Gomez chtěl urychlit přechod Liverpoolu do útoku. Na pravé straně si však vůbec neporadil se zpracováním vysoké přihrávky a balón mu utekl do autu.
41'
Porto se po dlouhé době podívalo do pokutového území soupeře. Do zakončení se tlačil Majeed Waris, ale v hlavičkovém souboji trefil svého strážce loktem.
40'
Loris Karius měl drobné problémy se zpracováním malé domů. Domácímu gólmanovi se nepovedl první dotyk. Před dotírajícím Aboubakarem stačil balón odehrát.
39'
Bývalý brankář Realu Madrid se v posledních minutách zrovna nenudí. Casillas musel podruhé během krátké chvíle ven z branky. Znovu schoval míč do rukavic.
38'
Roberto Firmino sprintoval za dlouhou přihrávkou za obranu Porta, jenže Iker Casillas prokázal své kvality, vyběhl na hranici šestnáctky a schoval míč do rukavic.
37'
Další akci Liverpoolu zastavuje zdvižený praporek asistenta rozhodčího! Své postavení si nepohlídal Sadio Mané, který zůstal dobré dva metry za obráncem.
36'
Emre Can se v souboji s Pereirou opřel do svého strážce rukou a ve vzduchu jej poslal k zemi. Porto může uklidnit hru kombinací na své polovině.
35'
Liverpool zahrával přímý kop ze zajímavé pozice. Jeho exekuce se ujal James Milner, na jehož centr si naskočil Dejan Lovren, jenže jeho hlavička skončila nad břevnem.
34'
André André fauloval na polovině hrací plochy Morena a za odměnu vidí žlutou kartu!
34'
Roberto Firmino vybojoval balón v blízkosti rohového praporku. Jeho nadýchaný centr z pravé strany se snesl na malé vápno, kde byli jen zadáci Porta.
33'
James Milner tentokrát hledal Adama Lallanu, který si zády k brance nepotykal se zpracováním a balón mu pod kopačkou proklouzl k obránci.
32'
Sadio Mané se zjevil v první vyložené šanci dnešního utkání! K domácímu křídelníkovi přiletěl Milnerův centr, který podběhl obránce. Mané střílel těsně nad zemí, ale trefil pouze tyč!
31'
Na Anfield Road panuje parádní atmosféra. Domácí fanoušci si zkrátka vychutnávají, že své oblíbence vidí po delší době v osmifinále Ligy mistrů.
30'
Je za námi úvodní půlhodina hry a zatím sledujeme průměrný zápas. Ani jeden z týmů se zrovna netlačí do útoku. K vidění je velké množství osobních soubojů.
29'
Vincent Aboubakar vletěl do hlavičkového souboje s Jordanem Hendersonem. Hostující útočník si ve vzduchu pomohl rukou, nicméně faul se tentokrát nepíská.
28'
Roberto Firmino si brousil zuby na povedený centr z pravé strany pokutového území. Před brazilským fotbalistou na poslední chvíli zasáhl Diego Reyes.
27'
Jesús Manuel Corona utekl Manému po pravém křídle. Na polovině domácího výběru k němu bleskově přistoupil Joe Gomez a Coronův postup byl rázem u konce.
26'
Fotbalisté Liverpoolu se nastěhovali na polovinu Porta a přenášejí hru z jedné strany hřiště na druhou. Obrana Porta se však skvěle pohybuje.
25'
Felipe si raději pomohl přihrávkou na Casillase. Porto je podle všeho smířeno se svým osudem a nikam se v prvním poločase netlačí.
24'
Jesús Manuel Corona na polovině hřiště upadl po souboji s Canem. Domácí záložník si při střetu pomohl rukou a poslal soupeře na zem.
23'
Emre Can nepřesnou přihrávkou pořádně prohnal Lovrena. Hostující obránce musel rozkmitat své nohy, aby odehrál míč před dotírajícím Torresem.
22'
Felipe si na vlastní polovině zbytečnou kličkou zkomplikoval situaci. Dotírající Roberto Firmino jej dostal pod tlak, ale stoper Porta si pomohl malou domů.
21'
Felipe si naběhl na přihrávku z autového vhazování a akrobatickým způsobem nakopl míč na polovinu Liverpoolu. Aboubakar v hlavičkovém souboji neuspěl.
20'
Adam Lallana na levém křídle sice dosáhl na vysokou přihrávku, nicméně míč se od jeho hlavy odrazil do hřiště, kde jej sebrali jen zadáci Porta.
19'
Maximiliano Pereira našel Coronu, který z první odcentroval do pokutového území, kde se ke střele tlačil Vincent Aboubakar, jenže pravačkou promáchl.
18'
Vincent Aboubakar se pro přihrávku stáhl na pravé křídlo až k půlící čáře. Hostující útočník od stoperů Liverpoolu nedostává zrovna dostatek času na práci s míčem.
17'
Dejan Lovren vyslal dlouhou přihrávku na polovinu soupeře. Za jeho pobídkou se rozbíhal Roberto Firmino, ale důrazní stopeři Porta mu nedali prostor.
16'
James Milner v pádu nedokázal prodloužit přihrávku na rozběhnutého Firmina. Óliver Torres využil svého postavení a srazil balón do zámezí.
15'
Maximiliano Pereira dojel v souboji na polovině Liverpoolu rozehrávajícího Milnera. Rozhodčí souboj vyhodnotil jako faul obránce FC Porto.
14'
Óliver Torres se krásnou kličkou ve stylu Zinedine Zidana otočil kolem Milnera, jenže sám se zbytečně vytlačil k postranní čáře, odkud už nedokázal odcentrovat.
13'
Roberto Firminokouzlil s míčem na hranici pokutového území. Brazilský šikula si z obránců Porta udělal kuželky, jenže přes Reyese nedokázal zakončit.
12'
Maximiliano Pereira si zpracoval dlouhou přihrávku na polovinu Liverpoolu. Pohotově proti němu vystoupil Moreno, který mu nedovolil rozehrát.
11'
Roberto Firmino neustál souboj s obráncem Felipem na polovině hřiště. Rozhodčí měl souboj přímo před sebou a hostujícímu stoperovi odpískal faul.
10'
Právě Roberto Firmino si nyní brousil zuby na povedenou přihrávku za obranu Porta. Obránce Felipe však skvěle vystoupil a nechal domácího střelce v ofsajdu.
9'
Maximiliano Pereira si vůbec nevšiml dotírajícího Roberta Firmino a z malého vápna zahrál riskantní malou domů. Iker Casillas dával pozor a míč schoval do rukavic.
8'
Po delší době se Liverpool usadil na polovině portugalského celku. Jordan Henderson však obdržel přihrávku do těžké pozice a musel si pomoci rozehrávkou na obránce.
7'
Dejan Lovren se v úvodních minutách hodně zapojuje do hry. Domácí stoper diriguje rozehrávku Liverpoolu na vlastní polovině. Porto jejich kombinaci nenapadá.
6'
Alberto Moreno přečetl úmysl Aboubakara, který chtěl rozběhnout spoluhráče prudkou přihrávkou mezi obránce domácího celku. Krajní obránce Liverpoolu míč vyvezl do bezpečí.
5'
Liverpool uklidňuje hru kombinací na vlastní polovině hřiště. Domácí zadáci si vyměňují krátké přihrávky, jenže nikdo v červeném zrovna nehýří pohybem.
4'
Maximiliano Pereira podpořil ofenzívu Porta dlouhým náběhem po pravém křídle. Krajní obránce portugalského celku musel v tísni zvolit přihrávku na vlastní polovinu.
3'
Sadio Mané vybojoval míč v souboji s Dalotem, našel Jamese Milnera, který si ihned po dobrém zpracování navedl míč na pravačku, jenže jeho centr obrana zablokovala.
2'
Jordan Henderson vymyslel vysoký oblouček za obranu Porta. Za jeho pobídkou sprintoval Emre Can, nicméně obrana Porta nepřesnou přihrávku pohlídala.
1'
Domácí Liverpool obstaral výkop do prvního poločasu dnešního utkání. Za vysokou přihrávkou na levé křídlo ihned spěchal Roberto Firmino, ale balón nedohnal na hrací ploše.
1'
Ještě před úvodním výkopem se bude držet minuta ticha za zesnulého obránce Fiorentiny Astoriho.
Oba týmy už nastupují na hrací plochu. Domácí Liverpool bude hrát v červeném, zatímco portugalské Porto přijelo v modrobílém.

Liverpool FC: Karius – Joe. Gomez, Matip, Lovren, A. Moreno – Can, Henderson, Milner – Mané, Firmino, Lallana.
Náhradníci: Mignolet – Alexander-Arnold, Klavan, Oxlade-Chamberlain, Ings, V. van Dijk, M. Salah.

FC Porto: Casillas – Maxi Pereira, Felipe, D. Reyes, Dalot – B. Costa, Ó. Torres, A. André, J. M. Corona – Aboubakar, Waris.
Náhradníci: J. Sá – R. Pereira, Paciência, Brahimi, S. Oliveira, Otávio.

Rozhodčí: Zwayer – Schiffner, Achmuller.
Úvodní utkání

Liverpool na Valentýna zcela jednoznačně opanoval souboj na hřišti Porta a vykročil za postupem. Postupně se totiž trefila kompletní ofenzivní trojice The Reds. Sadio Mané navíc zaznamenal hattrick!
Liverpool FC

Naopak Liverpool letos prožívá povedenou sezónu a nebýt klopýtnutí se slabšími soupeři, mohla by na tom Kloppova družina být ještě mnohem lépe. V Premier League se Liverpool přetahuje o druhou pozici s rivalem Manchesterem United. V Lize mistrů ale na Valentýna skvěle vykročil za postupem do čtvrtfinále, kde nebyl dlouhé roky. Ofenzivní síla Liverpoolu je nesmírně nebezpečná a The Reds dnes navíc požene zaplněný Anfield Road.
FC Porto

Porto v dnešním utkání čeká takřka nadlidský úkol. V úvodním duelu na svém stadionu totiž nesehrálo vůbec povedené utkání a Liverpoolu podlehlo vysoko 0:5! Hostující trenér dnes navíc bude postrádat Maregu, který se zranil v pátečník šlágru portugalské ligy se Sportingem. Porto tento zápas nakonec díky skvělému vstupu do druhého poločasu vyhrálo 2:1 a upevnilo si pozici na čele ligové tabulky. Pokud se však nestane zázrak, čeká jej dnes poslední utkání Ligy mistrů v letošním ročníku.
Dobrý večer všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z odvetného utkání osmifinále Ligy mistrů mezi Liverpoolem a Portem. Výkop je stanovan na 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.