Liga mistrů - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Liverpool : Spartak Moskva - 6. prosince 2017   20:45

Liverpool
4' Coutinho  • 15' Coutinho (Firmino) • 19' Firmino  • 47' Mané (Milner) • 50' Coutinho (Milner) • 76' Mané (Sturridge) • 86' M. Salah (Milner)
7:0
(3:0)
Spartak Moskva
Liverpool
Karius – Joe. Gomez, Lovren (60. Alexander-Arnold), Klavan, A. Moreno (45+1. Milner) – Coutinho (C), Can, Wijnaldum – M. Salah, Firmino (72. Sturridge), Mané.
Marciniak – Sokolnicki, Listkiewicz (vš. POL)
Anfield Road, Liverpool
Selichov – Ješčenko, Tasci, Bocchetti, Džikija (60. Pašalić) – Zobnin, Glušakov (C), L. Adriano, Fernando, Promes (75. Samedov) – Luís (51. Melgarejo).
Rebrov – Samedov, Melgarejo, Kutěpov, Pašalić, I. Popov, Pedro Rocha.

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Polský sudí Marciniak již nenechal ruský tým více trápit na hřišti a ukončil zápas po vypršení devadesáti minut. Z pohledu Spartaku to bylo opravdu utrpení, hlavně v obraně, která dnes prostě hořela a ofenzivní kvalita Liverpoolu rozbourala defenzivu hostujícího týmu neskutečně. Liverpool mohl soupeři nasázet více gólů, kdyby trochu nepolevil již v průběhu první půle. Spartak se dnes nezmohl na odpor a konečný výsledek je spravedlivým odrazem toho, co bylo k vidění na trávníku.
90'
89'
Zákroky brankáře Spartaku Selichova – 3.
89'
Zákroky brankáře Liverpoolu Kariuse – 4.
89'
Mohamed Salah znovu v akci, tentokrát jeho pokus dokázal zblokovat obránce Spartaku na roh.
88'
Spartak na útočné polovině, ale Ješčenko ztrácí míč na pravém křídle a hrát mohou domácí.
86'
Liverpool právě vstřelil branku!
Další školení mužstva v podání domácího týmu, který nyní parádně rozebral defenzivu Spartaku... Emre Can poslal výtečný pas za obranu, Milner hlavou vrátil míč před branku, Daniel Sturridge přenechal za sebe, kde si MOHAMED SALAH položil obránce a v poklidu rozvlnil síť za zády Selichova.
84'
Trent Alexander-Arnold (Liverpool) poslal přihrávku před branku Spartaku, Daniel Sturridge ale nedokázal nasměrovat míč pod břevno, branku přestřelil.
83'
Útočným faulem Ješčenka končí akce Spartaku, míč má Loris Karius.
81'
O osudu utkání je již dávno rozhodnuto, otázkou jen zůstává, jestli zůstaneme u tohoto skóre či nikoliv.
80'
Posledních deset minut dnešního utkání, hosté se dostávají na útočnou polovinu, jejich akci zakončil Lorenzo Melgarejo střelou mimo.
79'
Tentýž hráč si nyní vzal trochu víc, než by bylo bývalo zdrávo, proti trojici bránících borců v bílém neuspěl a o míč přišel.
78'
Mohamed Salah (Liverpool) se dostal za obranu Spartaku, ale Alexandr Selichov včas vyběhl, navíc je pískán ofsajd.
76'
Spartak opět chybuje ve středu hřiště, Mohamed Salah nachází na pravé straně rozběhnutého Daniela Sturridge, který ještě nezakončil, místo toho přihrál zpět před branku, kde i v těžké pozici dokázal poslat míč do branky SADIO MANÉ.
75'
Střídání v týmu FK Spartak Moskva: ze hřiště odchází Quincy Promes, přichází Alexandr Samedov.
74'
Quincy Promes (Spartak) zkusil střelecké štěstí střelou zpoza vápna, ale branku Liverpoolu netrefil.
73'
Daniel Sturridge (Liverpool) na levé straně v ofsajdu.
72'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Roberto Firmino, přichází Daniel Sturridge.
69'
Od vlastního vápna začínají domácí další útočnou akci.
68'
Spolupráce Coutinho – Firmino končí ztrátou míče, Spartak se po inkasovaných gólech v úvodu poločasu opět dokáže lépe mobilizovat při útočných manévrech soupeře.
67'
Lorenzo Melgarejo (Spartak) na útočném výletu, obránce Spartaku nabíhal za obranu Liverpoolu, ovšem z ofsajdu.
66'
Na druhé straně Ragnar Klavan zablokoval střelu Glušakova, poté netrefil branku Liverpoolu Mario Pašalić, který pálil zpoza vápna.
65'
Salah, Mané, Firmino, tentokrát souhra nevyšla a Salah nedokázal ideálně ve vápně přihrát.
63'
James Milner dokázal odcentrovat z levé strany, ale nepřesně, míč získává soupeř.
62'
Žlutou kartu dostává Fernando (FK Spartak Moskva).
62'
K míči se před vápnem Spartaku dostal James Milner, jehož střelu zablokoval obětavým zákrokem Denis Glušakov.
61'
Liverpool vybojoval rohový kop, který bude rozehrávat Roberto Firmino z levé strany.
60'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Dejan Lovren, přichází Trent Alexander-Arnold.
60'
Střídání v týmu FK Spartak Moskva: ze hřiště odchází Georgij Džikija, přichází Mario Pašalić.
59'
Luiz Adriano (Spartak) skáče ve vápně Liverpoolu na centr z pravé strany, ale na míč nedosáhl.
58'
Sadio Mané krásně našel za sebou nabíhajícího Milnera, který se ale neprosadil v souboji jeden na jednoho, míč získávají hosté.
57'
Pas Salaha na Firmina, který si nabíhal za obranu Spartaku, byl příliš dlouhý a dříve je u míče Selichov.
56'
Domácí s míčem u půlící čáry, Liverpool se znovu nikam dopředu nežene, dva rychlé zásahy v úvodu druhé půle dokonale uzemnily soupeře.
55'
Luiz Adriano (Spartak) je na hrotu až příliš osamocen, byť to vyřešil dobře, nakonec hosté o míč stejně přicházejí.
54'
Spartak nyní zatlačen na vlastní polovině, domácí nakonec zastavilo hraní rukou Salaha.
53'
Liverpool se po levé straně dostává na polovinu Spartaku, ale nakonec se celá akce přece jenom zbrzdila.
51'
Střídání v týmu FK Spartak Moskva: ze hřiště odchází Zé Luís, přichází Lorenzo Melgarejo.
50'
Další gól domácích, obránci Spartaku jsou v roli učedníků a domácí vyučují! PHILIPPE COUTINHO nyní, trochu se štěstím, kdy míč tečoval obránce soupeře, dostal míč do branky, byť si na míč i trochu sáhl Selichov.
49'
Hosté odpovídají, střelu Promese ale Karius chytá.
47'
Další paráda v podání Liverpoolu, po přesném centru Milnera, z levé strany, napálil míč ve vápně z voleje SADIO MANÉ a nedal šanci Selichovi v brance Spartaku, 4:0 pro Liverpool.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:47.
První poločas je minulostí, kouč Liverpoolu spěchá do šatny, jeho svěřenci jdou v poklidném tempu za ním. Je jasné, že domácí dnes nebudou chtít připustit to, co se stalo na hřišti Sevilly, kde také vedli 3:0 a ve druhém poločase si nechali dát tři góly a o vítězství přišli. Dnes měl Liverpool parádní start do zápasu, Spartak nestíhal, hosté kupili chybu za chybou a domácím se tak povedlo za 19. minut nasázet soupeři tři góly. Poté tempo trochu polevilo, Liverpool nechal více prostoru Spartaku, který několikrát zahrozil, ale nebyly to vyložené gólové šance.
45+2'
45+2'
Hrajeme již druhou nastavenou minutu, Liverpool znovu v podstatě jen odevzdává míč nepřesným nákopem.
45+1'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Alberto Moreno, přichází James Milner.
45'
Mezitím ale sledujeme znovu Alberta Morena (Liverpool), který sedá na trávník a dává jasně najevo, že to prostě dál nepůjde, domácí musí střídat!
45'
Emre Can (Liverpool) fauluje na své polovině a Spartak získává volný kop.
44'
Za potlesku diváků se Alberto Moreno vrací zpět do hry, ale není to ideální, noha stále bolí.
43'
Domácí obránce Moreno nyní odkulhal za postranní čáru, uvidíme, zda bude moci pokračovat dál v zápase, ve tvářích je ale vidět, jak moc ho zranění levé nohy bolí.
42'
Alberto Moreno (Liverpool) se nyní musí nechat ošetřit, po obranném zákroku ve vlastním vápně.
41'
Ve čtyřech se domácí hnali do rychlého protiútoku, ale hostům se toto nebezpečí povedlo zažehnat.
40'
Je před námi poslední pětiminutovka, Spartak se snaží něco vymyslet na polovině Liverpoolu.
38'
Salvatore Bocchetti (Spartak) nyní nedokázal zastavit průnik Salaha, jehož střela končí těsně vedle branky.
37'
Nepřesným pasem na pravé křídlo se nyní Liverpool sám zbavuje míče, hosté vhazují z levé strany, na své polovině.
36'
Stav se nemění ani po rychlé akci Liverpoolu, Sadio Mané totiž branku z pravé strany přestřelil.
36'
Quincy Promes (Spartak) z levé strany prověřil pozornost Kariuse, který jeho střelu chytá.
35'
Statistika držení míče – 50% : 50%.
35'
Mohamed Salah opět v akci, nyní se řítil do vápna Spartaku, ale pod nohy se mu vrhl gólman Selichov, jistý zákrok.
34'
Tentýž hráč, tedy domácí Mohamed Salah, poté nedokázal z levé strany ideálně odcentrovat a je po akci Liverpoolu.
33'
Salah vystihl přihrávku soupeře ve středu hřiště a domácí jdou do rychlého protiútoku.
32'
Od brankáře Selichova začíná další akce Spartaku, který se nyní více dostává do hry.
31'
Nyní si v souboji s dvěma bránícími hráči Liverpoolu pomohl Promes faulem, sudí vše postřehl.
30'
Quincy Promes (Spartak) rozehrál z levé strany, ale míč získávají domácí, kteří ho dostávají až na polovinu soupeře.
29'
Po střele Quincy Promese mají hosté k dispozici rohový kop.
27'
Sadio Mané (Liverpool) fauluje v souboji s bránícím Romanem Zobninem, útočný faul, míč pro Spartak.
26'
Philippe Coutinho (Liverpool) si nyní nabíhal do vápna Spartaku, ale v souboji s obráncem padá, není to další penalta.
25'
Spartak se nyní drží na útočné polovině, ale zatím poměrně daleko od vápna domácího týmu.
23'
Liverpool čtyřikrát ohrozil branku Spartaku a jsou z toho tři góly, výtečná produktivita, Spartak mířil mezi tři tyče jednou.
22'
Rychlá akce Spartaku, jenže vše hatí nepřesný centr z pravé strany, míč získávají domácí.
20'
Liverpool vybojoval roh z levé strany, který se ale Spartaku povedlo ubránit.
19'
To zavání krutým debaklem! Hosté chybují ve středu hřiště v rozehrávce, ztrácejí míč a domácí opět bleskově trestají, Sadio Mané s míčem naběhl k vápnu, kde se s přispěním bránícího hráče Spartaku zastavil před ROBERTO FIRMINEM, který ho neomylně napálil do branky.
17'
Spartak se dostává do nezáviděníhodné pozice, po čtvrthodině hry prohrávat 0:2, to je hodně nepovedený úvod zápasu.
15'
Krásná akce domácích, kterou po parádní přihrávce z pravé strany gólově zakončuje PHILIPPE COUTINHO.
14'
A je z toho první střela na branku Liverpoolu, Loris Karius se musel hodně natahovat na střelu Luize Adriana.
13'
Spartak má nyní potíže dostat se z vlastní poloviny, nakonec se to daří po pravé straně.
11'
Další dlouhý nákop dopředu Livepoolu nevyšel, míč má Alexandr Selichov (Spartak), který vykopává.
10'
Do útoku se ale dostali domácí, akci zakončil Sadio Mané střelou do boční sítě.
10'
Míč již v držení domácích, dlouhý nákop na pravou stranu Georginio Wijnalduma, míč ale končí v autu, hrají hosté.
8'
Žádné nebezpečí pro branku Lorise Kariuse, míč letí do autu, hosté ale zůstávají u míče.
7'
Spartak vybojoval rohový kop z levé strany.
6'
Ostrý zákrok Emre Cana nezůstane bez potrestání, domácí záložník dostává žlutou kartu.
4'
PHILIPPE COUTINHO s přehledem proměňuje pokutový kop a domácí jdou do vedení.
4'
Georgij Džikija (Spartak) zezadu svalil Salaha a dostává za tento zákrok žlutou kartu.
3'
Po levé straně se domácí dostávají dopředu, Philippe Coutinho (Liverpool) centruje do vápna, kde je faulován Mohamed Salah, penalta pro Liverpool!
2'
Zatím sledujeme opatrný úvod zápasu.
1'
Oba týmy právě nastupují na trávník.

Liverpool FC: Karius – Joe. Gomez, Lovren, Klavan, A. Moreno – Coutinho (C), Can, Wijnaldum – M. Salah, Firmino, Mané.
Náhradníci: Mignolet – Milner, Henderson, Sturridge, Oxlade-Chamberlain, Solanke, Alexander-Arnold.

FK Spartak Moskva: Selichov – Ješčenko, Tasci, Bocchetti, Džikija – Zobnin, Glušakov (C), L. Adriano, Fernando, Promes – Luís.
Náhradníci: Rebrov – Samedov, Melgarejo, Kutěpov, Pašalić, I. Popov, Pedro Rocha.

Rozhodčí: Marciniak – Sokolnicki, Listkiewicz (vš. POL).

Vzájemné zápasy

V prvním vzájemném zápase v této základní skupině spolu hrálo Liverpool a Spartak na hřišti ruského celku a utkání skončilo remízou 1:1. Oba góly padly už v prvním poločase. Ve 23. minutě otevřel skóre Fernando, o osm minut později vyrovnával Coutinho.

Tato dvě mužstva se potkala v Lize mistrů už v sezoně 2002/03. Liverpool ve skupině porazil Spartak doma 5:0 a na jeho hřišti 3:1.

Poslední vzájemný zápas: Spartak – Liverpool 1:1
Poslední vzájemný zápas na hřišti LIV: Liverpool – Spartak 5:0
FK Spartak Moskva

Spartak je v základní skupině E Ligy mistrů zatím třetí se šesti body. Na úvod dvakrát remizoval Mariborem (1:1) a Liverpoolem (1:), následně překvapil vysokým vítězstvím 5:1 na domácím hřišti se Sevillou. Na hřišti španělského týmu pak ovšem Spartak prohrál 1:2. V pátém skupinovém zápase pak přišla pro Spartak velká ztráta, když pouze remizoval 1:1 s Mariborem. V současné chvíli má tedy ruský tým šest bodů a má již jisté minimálně třetí místo, které by pro něj zajímalo účast v jarní části Evropské ligy. Pokud chce Spartak postoupit do osmifinále LM, musí Liverpool porazit. V tu chvíli by měl stejný počet bodů jako on a lepší bilanci ze vzájemných zápasů.

Spartaku se daří, ve všech soutěžíš téměř neprohrává. Z posledních devatenácti zápasů se mu to stalo jen jednou, to když nestačil v Lize mistrů na Sevillu. Z posledních pěti utkání Spartak čtyři vyhrál. Na stadionech soupeřů Moskvané prohráli jen jednou z předešlých devíti zápasů, minulé dva vyhráli.

V ruské Premier Lize Spartaku momentálně patří čtvrtí příčka, ale díky dobrých výsledků z poslední doby je na dostřel druhému místu. Na to ztrácí jen dva body. Na první Lokomotiv Spartak ztrácí bodů osm. V domácím poháru je Spartak ve čtvrtfinále, kde ho bude čekat utkání se Samarou.

Poslední zápas: Arsenal Tula – Spartak 0:1
Poslední zápas v LM: Spartak – Maribor 1:1
Poslední venkovní zápas: Spartak – Zenit 3:1
Poslední venkovní zápas v LM: Sevilla – Spartak 2:1
Liverpool FC

Liverpool se nachází před poslední zápasem na prvním místě skupiny E, ale postup ještě jistý nemá, za určitých okolností může zamířit místo do osmifinále jen do Evropské ligy. V dosavadních pěti utkáních Liverpool vybojoval devět bodů. Začal dvěma remízami se Sevillou (2:2) a Spartakem (1:1). Výhry nad Mariborem (7:0 a 3:0) pak Liverpoolu zařídili první místo v tabulce. To následně Reds udrželi i v zápase se Sevillou. Na jejím hřišti vedli už 3:0, ale nakonec brali jen bod za remízu 3:3. Právě Sevilla je za Liverpoolem ve skupině jen o bod na druhém místě, třetí je o tři body zpátky Spartak. Pokud by Spartak nad Liverpoolem vyhrál a Sevilla by porazila poslední Maribor, Liverpool by klesl na třetí místo. V případě remízy Sevilly, by měly všechny tři týmy devět bodů a rozhodovala by minitabulka mezi nimi. K postupu nicméně stačí anglickému týmu remíza, v případě výhry má jistý postup z prvního místa.

Liverpoolu se v posledních zápasech dařilo, prohrál naposledy ještě v říjnu v Premier League s Tottenhamem. Od té doby má sérii osmi neprohraných zápasů v řadě, šest z nich vyhrál. Minule Liverpool porazil v domácí soutěži Brighton jasně 5:1. Na domácím stadionu Reds v té to sezoně ještě neprohráli, z deseti zápasů šest vyhráli a čtyři remizovali. Naposledy se s Chelsea rozešli nerozhodně po výsledku 1:1.

V domácí Premier League je Liverpool aktuálně na čtvrté příčce, přičemž na pátý Arsenal má náskok jednoho bodu a na týmy před sebou, Chelsea a Man United, ztrácí tři, respektive šest bodů. V Ligovém poháru Liverpool už nefiguruje, vypadl už ve třetím kole s Leicesterem (0:2). F.A. Cup ještě pro Liverpool v této sezoně nezačal.

Poslední zápas: Brighton – Liverpool 1:5
Poslední zápas v LM: Sevilla – Liverpool 3:3
Poslední domácí zápas: Liverpool 1:1 Chelsea
Poslední domácí zápas v LM: Liverpool – Maribor 3:0
Zdravím a vítám všechny fotbalové příznivce u sledování on-line přenosu utkání základní skupiny E Ligy mistrů mezi týmy Liverpool FC a FK Spartak Moskva. Zápas se odehraje na stadionu Anfield Road.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.