Liga mistrů - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Manchester City : Neapol - 17. října 2017   20:45

Manchester City
9' Sterling  • 13' Jesus (De Bruyne)
2:1
(2:0)
Neapol
73' Diawara
Ederson – Walker, Stones, Otamendi, Delph – De Bruyne, Fernandinho, Silva (C) (76. Gündoğan) – Sterling (69. B. Silva), Jesus (87. Danilo), Sané.
Bravo – Danilo, Gündoğan, Agüero, Mangala, B. Silva, Y. Touré.
Antonio Mateu – Pau Cebrián, Roberto Díaz, Teodoro Sobrino (všichni Španělsko)
Etihad Stadium, Manchester
Neapol
Reina – Hysaj (70. Ch. Maggio), Albiol, Koulibaly, Ghoulam – P. Zieliński, Diawara, Hamšík (C) (78. Ounas) – Callejón, D. Mertens, L. Insigne (57. Allan).
Sepe – Allan, Ch. Maggio, Nikola Maksimović, Rog, Ounas, Jorginho.

Ode mě je to pro dnešek vše. Já se s vámi tímto loučím a přeji vám příjemný zbytek dne.
Manchester City tak zůstává na prvním místě se ziskem devíti bodů. Na druhém s šesti body je Šachtar Doněck, na třetím se třemi body SSC Neapol a na posledním místě bez bodu je Feyenoord Rotterdam.
Máme dobojováno. Po prvním poločase to vypadalo na jednoznačnou demolici od Manchesteru City, nicméně Neapol se probrala, přidala na tempu a ve druhém poločase snížila ve 73. minutě, když se z penalty prosadil Amadou Diawara. Manchester City pak sice vstřelil třetí branku, gól ale nebyl uznán. Ke gólům Raheema Sterlinga a Gabriela Jesuse z prvního poločasu tak domácí v tom druhém žádné jiné nepřidali a oba týmy se tak rozešly za stavu 2:1 pro domácí. Body tak zůstávají na Etihad Stadium.
90+5'
90+5'
Mertensův centr odhlavičkoval pryč Fabian Delph, jenže pouze na Ounase. Ten si všiml nabíhajícího Josého Callejóna a právě i Mertense, tak centroval. Pravděpodobně jednu z posledních šancí Neapole však chytil do rukavic Ederson.
90+4'
Kevin De Bruyne se vydal individuální cestou ve snaze otevřít si prostor pro centr, jenže se mu to moc nepovedlo a místo toho získal dvě autové vhazování po sobě. Celkově se Manchester City nyní drží hodně v tomto rohu hřiště bez odcentrování.
90+3'
Leroy Sané sice ztratil míč, nicméně jej nazpět vybojoval a ještě předtím, než stihl poslat míč na Bernarda Silvu byl faulován. Manchester City tak získává volný přímý kop nedaleko od rohového praporku.
90+2'
Manchester City se neúnavně tlačí k brance hostující Neapole ve snaze vsítit třetí branku, Neapol však poctivě brání.
90+1'
Nastavovat se bude 5 minut nad rámec řádné hrací doby!
90'
Fabian Delph našel Fernandinha, který ještě ve snaze posunout balón na útočníky hledal Danila. Balón však zůstal vesměs u půlící čáry v držení Citizens.
89'
Ilkay Gündoğan se dostal do šance a i přes nabíhající jiné hráče, kteří však nebyli v nejlepší pozici, se rozhodl pálit. Pepe Reina však předvedl skvělý zákrok proti střele střídajícího hráče!
88'
Po volném přímém kopu se dopředu tlačila Neapol, která standardní situaci Manchesteru City ubránila. Jejich snažení ovšem ukončil John Stones a dopředu tak jdou opětovně Citizens ve snaže vrátit si zpátky dvoubrankové vedení.
87'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Gabriel Jesus, přichází Danilo.
86'
Gabriel Jesus byl zezadu přidržen Abiolem a zepředu sražen k zemi Koulibalym, nicméně karta se neuděluje, byť se toho Gabriel Jesus hojně dožaduje.
85'
Hypoteticky nebezpečný centr Josého Callejóna na Ghoulama dokázal tečovat na rohový kop Fabian Delph. Onen rohový kop Neapoli ovšem moc nesedl.
84'
Po celkem povedeném autovém vhazování se kopal i rohový kop pro Neapol, ten se ovšem hostům nepovedl. Na druhé straně zkoušel z bezprostřední blízkosti skórovat Leroy Sané. Situace prakticky kopírovala Saného gól z víkendu proti Stoke City, nicméně tentokrát mladý Němec jesle netrefil.
83'
Dopředu se dral José Callejón, nicméně byl zastaven Nicolásem Otamendim ještě předtím, než se stihl rozkoukat. Od argentinského beka se však balón odrazil na autové vhazování pro Neapol.
82'
Bernardo Silva dokázal zpracovat těžký míč a udržet jej ve hře, jenže Manchester City to stálo držení míče. Pepe Reina tak rozehrává od své branky, což by dělal i v opačném případě.
81'
José Callejón skvělou přihrávkou našel Driese Mertense, který střílel z větší vzdálenosti. Míč sice za Edersona dostal, jenže branku trefit nedokázal.
80'
Volný přímý kop zahrával Kevin De Bruyne. Zvolil cestu centru k přední tyči, kam si nabíhal Ilkay Gündoğan. Centr De Bruyneho ovšem vyboxoval Pepe Reina pryč.
79'
Leroye Saného fauloval Christian Maggio kousek od pokutového území a vidí tak žlutou kartu.
78'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Marek Hamšík, přichází Adam Ounas.
77'
Albiol obdržel žlutou kartu. Posléze ještě nepřesným zpracováním zavinil rohový kop pro Manchester City.
76'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází David Silva, přichází Ilkay Gündoğan.
75'
Manchester City právě vstřelil branku! Kevin De Bruyne našel Gabriela Jesuse, který obešel Pepeho Reinu a skóroval do odkryté branky. Mladý Brazilec byl ale v ofsajdu a gól tak neplatí.
73'
Neapol právě vstřelila branku!
K penaltovému puntíku se postavil AMADOU DIAWARA a střelou k pravé dolní tyči překonal Edersona, čímž vrátil Neapol do zápasu – 2:1!
72'
Fernandinho za tento zákrok vidí žlutou kartu pochopitelně.
72'
Další penalta pro Neapol! Fernandinho zastavil Ghoulama nepovoleným zákrokem a po zásluze je tak nařízena penalta.
71'
Kevin De Bruyne zkoušel poslat kolmou přihrávku na Gabriela Jesuse, který tak pobíhal ve vápně Neapole. Míč ovšem na poslední chvíli zachytil Ghoulam a rozehrává atak Neapole.
70'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Elseid Hysaj, přichází Christian Maggio.
69'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Raheem Sterling, přichází Bernardo Silva.
68'
V zápase se již pokračuje, obvaz okolo hlavy má nakonec i Hysaj, který taktéž pokračuje v zápase. Nyní zrovna musí bránit atak Manchesteru City.
67'
Davidu Silvovi se právě dělá obvaz okolo hlavy, aby mohl pokračovat ve hře.
66'
Dopředu se dostávali domácí, jenže celá akce byla ukončena faulem Hysaje na Davida Silvu, který zůstává na zemi.
65'
Neskutečné! Po obrovské chybě v obraně Manchesteru City se dostal ke střele Marek Hamšík, jenže před prázdnou brankou trefil skvěle postaveného Johna Stonese! Parádní zákrok obránce domácích, který udržel Edersonovi čisté konto!
63'
Po přihrávce Marka Hamšíka srazil Kyle Walker k zemi Zielińského ve vlastním pokutovém území. To bylo od letní posily Citizens z Tottenhamu trochu riskantní, nicméně se nic nepísklo.
62'
Kombinační hra Manchesteru City u šestnáctky Neapole skončila pádem Leroye Saného na zem, což nebylo ohodnoceno jako faul. Z celé akce tak sešlo.
61'
Gabriel Jesus vybojoval další akci Manchesteru City. Ta skončila přihrávkou Raheema Sterlinga do vápna, zde však balón odrazil na rohový kop Diawara.
60'
Srážka kapitánů skončila lépe pro toho domácího. Byť byl David Silva faulován Markem Hamšíkem, tak získal volný přímý kop. Jenže moc daleko od branky Neapole na to, aby tato standardní situace nějako hosty ohrozila.
59'
Další šance Driese Mertense. Útočník SSC Neapole se dostal k hlavičce po centru kapitána týmu Marka Hamšíka, jenže nemířil přesně. Gólman Ederson se tak v klidu může ujmout výkopu.
58'
Po přihrávce Marka Hamšíka se dostal k míči José Callejón, ten ovšem přihrál pouze do Gabriela Jesuse. Od talentovaného mladíka se však balón odrazil do zámezí. Neapol tak bude vhazovat.
57'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Lorenzo Insigne, přichází Allan.
56'
David Silva obdržel od De Bruyneho balón, nicméně místo přihrávání relativně obsazeným útočníkům vrátil míč Fernandinhovi a zakládá tak kombinační hru Manchesteru City na své půlce.
55'
Následoval pak díky tečování rohový kop, který Manchester City rozehrál nakrátko. Z pokusu o pozemní propašování míče do šestnáctky Neapole vzešel vítězně Lorenzo Insigne, který balón zachytil.
54'
Gabriel Jesus se dostal do výborné šance, jenže byl na poslední chvíli připraven o míč! Ten se však dostal k Leroyovi Sanému, ten byl ovšem bráněn dvěma obránci a tak střílel pouze do boční sítě.
53'
Neapol se evidentně po poločasové pauze nabudila a hraje o dost aktivněji. Manchester City se však momentálně v pohodě brání.
52'
Neapol se ovšem s míčem moc dlouho neohřála a domácí Manchester City si jej ihned vzal nazpět. Konkrétně Kyle Walker se snažil centrem rychle rozjet útok, jenže balón zpracoval pouze Pepe Reina.
51'
John Stones si všiml vyběhnutého Raheema Sterlinga a hned se mu snažil poskytnout míč, jenže autor první branky v síti Neapole byl v ofsajdu. Balón tak získávají hosté.
50'
Ghoulamův pozemní centr do šestnáctky zachytil John Stones, který svým odkopem poslal dopředu domácí. Celý útok vedl David Silva, ten ovšem držel míč moc dlouho a nakonec o něj přišel zákrokem Albiola.
49'
Po hezké patičce Leroye Saného se Gabriel Jesus nedomluvil s Fabianem Delphem a Manchester City tak ztratil míč. Ještě to zkoušel celé napravit Kyle Walker, ale tomu sebral míč čistým skluzem Slovák Marek Hamšík.
48'
José Callejón pokazil šanci a dopředu tak mohli jít Citizens. Fernandinho vybojoval balón a nalezl Saného, u kterého ale akce skončila.
47'
Kevin De Bruyne dost nezvykle ztratil míč, když podlehl nátlaku Zielińského. Neapol tak může v klidu rozehrávat od své svatyně.
46'
Po rozehrání druhého poločasu je opět u míče Manchester City a málem z toho byl gól! Raheem Sterling si nabíhal s míčem a snažil se jej poslat na osamoceného Gabriela Jesuse, jenže tomu na poslední chvíli zabránil Koulibaly.
46'
Je za námi famózní první půle tohoto zápasu. Manchester City na soupeře doslova vlítl a Neapol snad k ničemu nepustil. Hned v deváté minutě šli domácí do vedení, když se prosadil Raheem Sterling. Skvělou formu pak potvrdil Kevin De Bruyne další parádní nahrávkou Gabrielu Jesusovi, který měl následně snadný úkol. Změněný Kevin De Bruyne o pár minut později trefil břevno a následně byl ještě v šanci znovu Gabriel Jesus, ale jeho ne moc prudkou střelu na brankové čáře zachytil Koulibaly. Snad jedinou šanci hostů měl ve 38. minutě Dries Mertens při penaltě, ale nad Edersonem nevyzrál. Uvidíme, co nám přinese druhý poločas. Neapol si zatím na Etihadu moc neškrtla.
45'
45'
Po nepřesné přihrávce Saného ještě dokázal Raheem Sterling vrátit zpátky míč Gabrielu Jesusovi, ten však tváří v tvář gólmanovi Neapole z bezprostřední blízkosti nedokázal skórovat.
44'
Ten se Neapoli nepovedl a dopředu šel Leroy Sané. Po faulu se ovšem k nějakým průpovídkám pravděpodobně dostal Kevin De Bruyne a obdržel za to žlutou kartu.
43'
José Callejón zůstal chvíli ležet na zemi, po omluvě Davida Silvy se ale zvedl a nyní již pokračuje v zápase. Kopat se mezitím bude volný přímý kop.
42'
Z chvilkového pobytu Neapole na polovině Manchesteru City taktéž nic moc nevzešlo, krom faulu Davida Silvy na Josého Callejóna.
41'
Tento volný přímý kop ovšem Citizens úplně nevyšel, jelikož se balón dostal k obráncům Neapole. Posléze si Ghoulam všiml volného Mertense, ten však taktéž nepropálil Otamendiho.
40'
Ačkoliv David Silva nepřihrál do vápna Neapole přesně, tak z následného faulu na Gabriela Jesuse vznikl volný přímý kop pro Manchester City. Ten bude zahrávat Kevin De Bruyne.
39'
Dries Mertens se snažil napravit nepovedenou penaltu a dalekonosnou střelou zkoušel překvapit Edersona. Neuspěl.
38'
K penaltě se postavil Dries Mertens a na nohou měl vrácení Neapole do zápasu, jenže jeho penaltu Ederson vychytal!
37'
Kyle Walker dostává žlutou kartu.
37'
Zieliński centroval do šestnáctky, kde Kyle Walker fauloval Albiola a je z toho penalta!
36'
Do zajímavě vypadající šance se dostal i Dries Mertens, jenže si taktéž nedokázal udržet balón. Nicméně z dalšího odkopu Fabiana Delpha vybojoval italský celek rohový kop.
35'
Leroy Sané se dnes zatím nepotkal moc s formou. Nyní se dostal po špatné rozehrávce hostů do vápna ve veliké šanci, nicméně díky nepozornosti si balón ukopl, i když si vedle do dobré pozice nabíhal Gabriel Jesus.
34'
První šance hostů! José Callejón si nabíhal na nacentrovaný balón do malého vápna a mohla by i z toho být pěkná šance, kdyby balón nezachytil do svých rukavic gólman Ederson.
33'
Mertens patičkou našel Hamšíka, který dalším pasem vytvořil snad první pořádnou útočnou kombinaci Neapole u branky Manchesteru City. Ke střele se však hosté zatím nedostali.
31'
Po faulu Kevina De Bruyneho rozehrával neapolský celek volný přímý kop, jenže z poloviny hřiště a moc k ničemu nevedl. Posléze se pak balón dostal až k Edersonovi, který si i hezkou kličkou pohrál s Mertensem.
30'
Neapol se po chvíli ujala výkopu a začala kombinovat na své polovině. Manchester City však dobře napadá a hosty dopředu moc nepouští.
29'
A opět to mohl být gól! Centrovaný balón Fernandinha ovšem dokázal Pepe Reina svou rukou usměrnit jinam a hlavně dál od Nicoláse Otamendiho, který již vyskakoval na hlavičku.
28'
Další obrovská šance Manchesteru! John Stones se sice nedostal ke střele, jenže Gabriel Jesus dorážel a míč by do sítě i dostal, kdyby jej na brankové čáře nezastavil Koulibaly skvělou poziční hrou!
28'
Volný přímý kop zahrával Leroy Sané, byť u míče byl přítomný i Kevin De Bruyne. Sané však trefil zeď.
27'
Neapol se však bude muset být na pozoru, neboť Manchester City bude zahrávat volný přímý kop z nebezpečné pozice.
26'
Snížit skóre se pokoušel Marek Hamšík, jenže nedokázal doběhnout balón, u kterého byl dřív Ederson. Balón se tak opětovně vrací do držení suverénního Manchesteru City.
25'
Neskutečná šance Manchesteru City! Po famózní kombinaci Citizens se dostal ke střele zpoza vápna Kevin De Bruyne a pořádnou dělovkou trefil spojnici! Veliká škoda pro domácí.
24'
Fernandinho si všiml volného Leroye Saného a nacentroval mu míč. Mladý Sané se pak následně opřel do míče, jenže pálil celkem nepřesně. Pepe Reina se tak ujme odkopu od branky.
22'
Hosté však o míč rychle přišli, balón si vzal Kyle Walker a i díky pomoci ostatních obránců zakládá nový útok Citizens.
21'
Dlouhý odkop Edersona skončil na Josém Callejónovi, který však vrátil míč Diawarovi místo rozehrání nového útoku. Neapol tak začíná znovu útočit z obrany.
20'
Hra se očividně trochu uklidnila, u míče se po dobu pár desítek vteřin držela Neapol a následně i vyrazila dopředu, jejich ofenzivní snažení ovšem skončilo na faulu Fernandinha.
19'
Kevin De Bruyne přes Leroye Saného rozehrál nový útok Manchesteru City, který však skončil na obranném skluzu Albiola, který tak dal alespoň čas neapolským fotbalistům na vrácení se zpátky.
18'
Lehce defenzivní kombinace Manchesteru City skončila centrem na Raheema Sterlinga, který ovšem nedokázal nalézt Kevina De Bruyneho a míč si tak sebral bránící Ghoulam.
17'
Neapol rychle přišla o míč a opětovně se musí bránit ofenzivní hře Citizens. Nicolás Otamendi je však zatím trochu šetří a místo útočné akce si přihrává s Johnem Stonesem a dalšími obránci.
16'
Fabian Delph po křídle rozvíjel novou akci, kterou se snažil zakončit centrem na Gabriela Jesuse. Bohužel pro domácí však míč zachytil Zieliński, který však s rozjížděním útoku hostů nepospíchá.
15'
Manchester City však nepřestává, nadále kontroluje dění na hřišti a obklopuje polovinu Neapole. Navíc fanoušci domácích jsou nyní v pořádné extázi.
13'
Manchester City právě vstřelil branku!
Začíná nám snad demolice doposud suverénní Neapole? V neuvěřitelné formě nacházející se Kevin De Bruyne se dostal do skvělé pozice a výbornou přihrávkou našel GABRIELA JESUSE, který měl už jednoduchou úlohu – 2:0!
12'
Následný rohový kop Manchesteru City rozehrával Fernandinho, jenže se mu moc nepovedl a dopředu tak mohl jít Dries Mertens. Ten se málem dostal k nacentrovanému míči před brankou Manchesteru City, jenže na poslední chvíli míč vyboxoval pryč Ederson.
11'
Další šanci se snažil vytvořit Leroy Sané, jenže jeho centr na Raheema Sterlinga nebyl úplně nejpřesnější. I tak se však Citizens drží u míče na polovině Neapole.
9'
A z první velké šance vidíme hned gól! Manchester City předvedl jednu ze svých typických branek. David Silva si skvěle naběhl na míč a našel Kylea Walkera, který sice trefil stojícího obránce, nicméně míč se odrazil a jako první se k němu dostal RAHEEM STERLING, který už míč do branky dokázal kopnout – 1:0!
8'
Marek Hamšík málem vyslal do slibné akce Lorenza Insigneho, jenže ten neprošel přes Kylea Walkera.
7'
Od začátku zápasu sledujeme spíše opatrnější fotbal. Míč kontroluje hlavně Manchester City svou kombinační hrou, především pak v obraně. Poslední pokus o založení útoku domácích ztroskotal na ofsajdu.
6'
Raheem Sterling si nabíhal na přihrávku do běhu od De Bruyneho, jenže míč na poslední chvíli dokázal zastavit Koulibaly, který poté přes Marka Hamšíka rozjíždí útok hostů z Itálie.
5'
Leroy Sané se opět nedostal přes Hysaje, který odkopl přihrávku do běhu od Davida Silvy. Po autovém vhazování se Manchester City opět drží u míče spíše na své polovině a kombinuje.
4'
Do kombinační hry Manchesteru City na své polovině se zapojil i gólman Ederson. Po pár přihrávkách se domácí tlačili více dopředu, když Fernandinho centrem hledal Gabriela Jesuse. Ten se po pár vteřinách dostal do samostatného úniku, který byl ale přerušen odpískáním vysoké nohy od Kevina De Bruyneho.
3'
John Stones s Nicolásem Otamendim skvěle našli Leroye Saného, který se snažil projít přes Elseida Hysaje, nicméně o balón přišel a vhazovat tak bude Neapol.
2'
Po nepřesném útoku Citizens se Pepe Reina ujal výkopu od branky. Ten se ovšem hostům moc nepovedl a svěřenci kouče Sarriho tak ztratili míč, který si vzal k sobě John Stones po autovém vhazování.
1'
O úvodní výkop se postarali fotbalisté Manchesteru City a ihned rychle přecházeli dopředu. Nicméně u kraje byli zastaveni Albiolem.
1'
Za zvuků hymny Ligy mistrů vstupují hráči na trávník Etihad Stadium.
Hráči čekají v tunelu na vstup na hrací plochu. Očekávané utkání začne za okamžik!

Manchester City: Ederson – Walker, Stones, Otamendi, Delph – De Bruyne, Fernandinho, Silva (C) – Sterling, Jesus, Sané.
Náhradníci: Bravo – Danilo, Gündoğan, Agüero, Mangala, B. Silva, Y. Touré.

SSC Neapol: Reina – Hysaj, Albiol, Koulibaly, Ghoulam – P. Zieliński, Diawara, Hamšík (C) – Callejón, D. Mertens, L. Insigne.
Náhradníci: Sepe – Allan, Ch. Maggio, Nikola Maksimović, Rog, Ounas, Jorginho.

Rozhodčí: Antonio Mateu – Pau Cebrián, Roberto Díaz, Teodoro Sobrino (všichni Španělsko).
Utkání na Etihad Stadium začne ve 20:45, takže si na tuto dobu nic nechystejte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Antonio Mateu, kterému budou na pomezí pomáhat Pau Cebrián a Roberto Díaz. Čtvrtým rozhodčím byl nominován Teodoro Sobrino a u branek budou číhat Carlos Del Cerro a Alejandro Hernandez. Všichni pánové jsou ze Španělska.
SSC Neapol

Hosté od porážky na Ukrajině v prvním kole základní skupiny Ligy mistrů válcují soupeře na všech frontách. V Serii A jsou na prvním místě před Interem a nyní se chystají dotáhnout i dnešního soupeře. Se City se Neapol už střetla v Lize mistrů v sezoně 2011/2012 a byla ve skupinové fázi úspěšnější, když v Manchesteru dopadl zápas remízou 1:1 a v Neapoli se italský klub radoval po výhře 2:1. Podobný výsledek by se Hamšíkovi a spol. zajisté zamlouval i dnes.

Odehrané zápasy

Šachtar – Neapol 2:1
Neapol – Feyenoord 3:1

Domácí tým je ve skvělé formě, což kromě Premier League dokazuje i v Lize mistrů. Po dvou utkáních má na svém kontě plný počet bodů a skóre 6:0! Na sílu anglického mužstva neměl Feyenoord, ani Šachtar Doněck, nyní se ale na protější stranu postaví těžký sok a hlavní soupeř v boji o postup.

Feyenoord – Manchester City 0:4
Manchester City – Šachtar 2:0
Dobrý večer u fotbalové Ligy mistrů. Společně se podíváme na utkání skupiny F, střetnou se Manchester City a SSC Neapol. Tímto atraktivním zápasem vás provede Karel Janeba.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.