Liga mistrů - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Manchester Utd. : Benfica - 31. října 2017   20:45

Manchester Utd.
45' Svilar(vl.)  • 78' Blind
2:0
(1:0)
Benfica
Benfica
de Gea – Darmian, Bailly, Smalling (C), Blind – McTominay, N. Matić – Lingard (46. Mchitarjan), Mata (68. A. Herrera), Martial (75. Rashford) – R. Lukaku.
Romero – Lindelöf, Young, Rashford, A. Herrera, Mchitarjan, Shaw.
Gediminas Mažeika – Vytautas Šimkus, Vytenis Kazlauskas (všichni Litva)
Old Trafford, Manchester
74 437 diváků
Benfica
Svilar – Pereira, Jardel (C), Rú. Dias, Grimaldo (64. Eliseu) – Fejsa – Salvio, Samaris, Pizzi (79. Jonas) – Jiménez (74. Seferović), Gonçalves.
J. César – Lisandro López, A. Živković, Jonas, Seferović, Eliseu, Cervi.

Ode mě je to pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a u dalších online přenosů se zase někdy příště budu těšit na počtenou.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 8:3. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 13:11.
Je dobojováno, po vítězství v Lisabonu zvládl Manchester také domácí utkání s Benficou, kterou porazil 2:0. United tak i nadále zůstávají neporaženi, naopak portugalský celek na první bodový zisk v tomto ročníku Ligy mistrů stále čeká. V prvním poločase si přitom nepočínal ale vůbec marně, na favorizovaného soupeře vletěl a překvapil jej svou aktivní hrou. Čtrnáctá minuta ale přinesla Martialův parádní průnik a nařízenou penaltu, francouzský mladík si ale vylámal zuby na brankáři Svilarovi. O chvíli později se mohli vedení ujmout hosté, dalekonosný pokus z kopačky Gonçalvese ale de Gea fantasticky vytěsnil. Poté zápasové otěže plně převzali The Red Devils, kterým se před odchodem do šaten podařilo prosadit, když si po Matićově ráně a nešťastného odrazu od tyč míč do sítě smolně srazil Mile Svilar.

Vstup do druhé pětačtyřicetiminutovky opět lépe vyšel Orlům. Velice aktivní Diogo Gonçalves pořádně protáhl de Geu, který ale vytáhl další skvostný zásah. Největší šanci Benficy měl v šestašedesáté minutě po Baillyho minele Raúl Jiménez, domácímu brankáři tentokráte pomohla tyč. Lisabonští byli znovu potrestáni za neproměnění vlastních příležitosti, po faulu na Rashorda totiž sudí v jejich prospěch nařídil už druhý pokutový kop, který bezpečně proměnil Daley Blind. United se tak stále drží na čele tabulky skupiny A, naopak Encarnados zůstávají poslední, a boj o druhé postupové místo už se zřejmě objede bez jejich účasti.
90+3'
90+2'
V zřejmě poslední šanci tohoto mače hledal Gonçalves za obranou soupeře se uvolňujícího Jonase, ten ale na jeho prudkou přihrávku o kousek nedosáhl, čehož rezolutním odkopem využil dnes opět spolehlivý Smalling.
90+1'
Na trávník jsou přivoláni zdravotníci, ve středu hřiště totiž došlo k nepříjemné srážce mezi Douglasem Pereirou a Blindem. Oba hráči jsou poněkud otřeseni, zbytek utkání ale dohrají.
90'
Nad rámec základní hrací doby se budou nastavovat tři minuty.
89'
Další povedený zákrok v podání domácího brankáře! Jonas si počkal na ideální moment a poté z otočky odcentroval až ke vzdálenější tyči, kde Blinda ve vzduchu předčil Eduardo Salvio, s jeho hlavičkou si ale David de Gea poradil.
88'
Málem jsme měli zaděláno na dramatický závěr. Eduardo Salvio se díky rychlé kličce zbavil Blinda, jeho následný centr pak bez povšimnutí domácích zadáků doputoval až na zadní tyč, kde na něj ale nestačil dosáhnout Gonçalves.
87'
Na druhé straně dostal znovu až příliš mnoho prostoru běhavý Rashford. Mladičký Angličan nyní nepostupoval individuálně, místo toho nahrával pro z druhé vlny si sbíhajícího Lukaka, jeho bombu ale zablokoval Rúben Dias.
86'
Po několikaminutové odmlce se kupředu vydala také Benfica. Příliš dobře si ale nepočínala, když střídající Seferović místo k Jonasovi balon pouze odevzdal do náruče domácího gólmana de Gey.
85'
Matić se náramným manévrem zbavil napadajícího Salvia, poté vyslal do rychlého brejku Marcuse Rashforda. Ten si to z ostrého úhlu hodlal namířit směrem do šestnáctky, pomezní sudí mu ale správně odpískal nepatrný ofsajd.
84'
Sudí přehlédl jasný faul na Mchitarjana, nápor ze strany Rudých ďáblů ale i tak pokračoval. Marcus Rashford si zřejmě vzpomněl na kuriózní branku, kterou vstřelil v Lisabonu, když se pokusil Svilara překvapit z podobné pozice, tentokráte ale neuspěl.
83'
Do otevřené obrany hostí přilétl další nebezpečný pas. Daley Blind parádním obloučkem nalezl Henricha Mchitarjana, tomu se ale mezi oběma stopery soupeře nepovedlo prosmýknout, povedeně totiž zasáhl kapitán Jardel.
82'
Matić opět ukázal, jak je pro Manchester důležitý, když obral o balon Fejsu. Poté vyslal na zteč rozběhnutého Marcuse Rashforda, s anglickým mladíkem se ale zodpovědně vrátil Douglas Pereira, který další pohromu nepřipustil.
81'
Daley Blind si balon postrčil okolo blokujícího Pereiry, jeho centrovaný balon ale přeletěl celou šestnáctku soupeře. Mezitím se zajímavé věci dějí v Basileji, kde domácí tým prohrává s moskevským CSKA 1:2. Souboj o druhé místo ve skupině se začíná dramatizovat...
80'
Do konce utkání zbývá už jen deset minut, navíc se nejspíš dočkáme drobného nastavení. Benfica byla v průběhu druhé půle mírně aktivnějším týmem, žádnou ze svých možnosti ale nezvládla proměnit ve vyrovnávací trefu a před pár okamžiky za to zaplatila. Dokáží hosté vykřesat alespoň jiskřičku naděje?
79'
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Pizzi, přichází Jonas.
78'
Manchester United právě vstřelil branku!
Na druhý pokus už Manchester pokutový kop proměňuje, a mílovými kroky se tak přibližuje ke čtvrtému vítězství ve skupině A! Dlouho nebylo jasné, kdo se k penaltě postaví, volba nakonec padla na DALEYHO BLINDA, který se nijak nerozmýšlel a razantní ranou doprostřed branky překonal k tyči skákajícího Svilara.
77'
Žlutou kartu dostává Andreas Samaris (Benfica Lisabon).
77'
Tak pozor, Manchesteru se naskýtá příležitost na definitivní rozhodnutí dnešního mače! Marcus Rashford se po fantastickém průniku propracoval až do šestnáctky, kde jej naprosto jasně fauloval Samaris.
76'
O chvíli později Mchitarjan vyzval ke skórování Scotta McTominaye, do jeho přízemního pokusu ale stačil vpadnout Eliseu. Na druhé straně se míč po kontaktu se Salviem odporoučel do zámezí, sudí ale zcela nepochopitelně nařídil rohový kop pro Orly.
75'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Anthony Martial, přichází Marcus Rashford.
74'
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Raúl Jiménez, přichází Haris Seferović.
73'
Matteo Darmian tentokráte svou přihrávku věnoval Martialovi, jenž se už poněkolikáté ocitl ve velice nadějné situaci. Znovu si ale dovolil o jednu technickou finesu navíc, tentokráte se o zastavení jeho akce postaral střídající Eliseu.
72'
Matteo Darmian se vydal na ofenzivní výlet, který zakončil parádní narážečkou s Mchitarjanem a pokusem o centr. Míč se snášel do míst, kde se pohyboval Romelu Lukaku, toho ale měl pohlídaného pozorně bránící Jardel.
71'
Poprvé v druhém poločase o sobě směrem dopředu dali vědět i domácí! Henrich Mchitarjan mezi dvěma protivníky prostrčil míč na Lukaka, toho ale vychytal vybíhající Svilar. Další zákrok do statistik si belgický brankář nepřipíše, celé situace totiž předcházelo ofsajdové postavení.
70'
Po špatném zpracování v podání McTominaye se balon dostal až k Pereirovi, ten ale ideální moment pro vyslání centr do šestnáctky soupeře prováhal.
69'
Po Pereirově nepřesné nahrávce se do protiútoku okamžitě hnal Nemanja Matić, byl ale stíhán a posléze i faulován Eduardem Salviem, který od litevského sudího vidí zaslouženou žlutou kartu.
68'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Juan Mata, přichází Ander Herrera.
67'
Po Salviově ofsajdovém postavení a bleskové rozehrávce přímého kopu se v prostoru pravého křídla netradičně ocitl Lukaku. Belgický kanonýr ukázal, že ani technická práce s balonem mu není cizí, když se náramně zbavil Eliseua a poté hledal Mchitarjana, Benficu ale zachránil Dias.
66'
Orli pokračují ve zlepšeném výkonu, při fotbalistech United teď stáli všichni svatí! Obrovské chyby a laxnosti v rozehrávce se dopustil Eric Bailly, načež se ve stoprocentní tutovce zjevil Raúl Jiménez, trefil ale pouze tyč de Geovy svatyně!
65'
Nyní ale mohli Vitóriovi svěřenci doplatit na hrubou chybu rozehrávajícího Diase. Ten místo přihrávky na Fejsu ukázkově namazal Darmianovi, zaváhání svého kolegy ale stačil doslova za pět minut dvanáct napravit vracející se Jardel.
64'
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Alejandro Grimaldo, přichází Eliseu.
63'
Lisabonští rozhodně nepůsobí dojmem týmu, který v dosavadním průběhu skupiny nezískal ani jeden bod a inkasoval už osm branek. Hosté dnes naopak hrají velice odvážně a s favorizovaným protivníkem sympaticky drží krok.
62'
Douglas Pereira dnes hraje parádní utkání, z pozice pravého beka velice podporuje ofenzivní akce svého celku. Brazilský mladík nyní parádní kolmicí vyslal na zteč Jiméneze, tomu ale naděje těsně před šestnáctkou překazil Bailly.
61'
Na to konto Benfica ještě rozehrávala rohový kop, nic zajímavého z něj ale nevytěžila. První centrovaný balon odvrátil Smalling, o chvíli později zase Grimaldovu nabídku do své moci uzmul David de Gea.
60'
Málem bylo srovnáno! Po Pereirově přihrávce a parádním prvním doteku se až do střelecké pozice dostal dnes velice dobré utkání hrající Diogo Gonçalves, jeho přízemní pokus na zadní tyč ale stačil natahující se de Gea vytěsnit.
59'
Po ose Pizzi – Jiménez se míč dostal až na levé křídlo, kde se pohyboval Alejandro Grimaldo. Španělský obránce si v souboji jeden proti jednomu troufl na Mattea Darmiana, ten se ale nenechal opít rohlíkem.
58'
McTominay vyslal povedenou kolmici pro Juana Matu, ten ale ideální moment pro roztažení hry na vpravo osamoceného Mchitarjana prováhal. O chvíli později do šestnáctky hostí přilétl Martialův centr, do bezpečí ale balon odvrátil Jardel.
57'
Diogo Gonçalves udělal několik rychlých kroků, zvedl hlavu a všiml si na ose hřiště číhajícího Jiméneze. Mexický útočník měl díky kvalitnímu zpracování dostatek času pro střelu, zamířil ale přesně doprostřed branky, kde číhal připravený de Gea.
56'
Eduardo Salvio milimetrově přesným pasem přenesl hru na vlevo stojícího Pizziho. Ten byl nejprve Darmianem vytlačen zpět na obrannou polovinu, poté si alespoň došel pro faul ze strany střídajícího Mchitarjana.
55'
Benfica se dopustila zbytečného zaváhání v přechodové fázi, United na to konto měli zajímavé přečíslení. Lukaku nahrával Martialovi, který chtěl celou akci ještě vyšperkovat kličkou okolo Jardela, míč si ale ukopl až do zámezí.
54'
Po faulu na Lukaka zahrával Manchester standardní situaci. Mata se rozhodl pro rozehrávku na krátko, poté následovalo obléhání soupeřovy svatyně. Svilar ale zasahovat nemusel, Martialova dělovka směřovala pouze na tribunu.
53'
Obránce z Pobřeží slonoviny ale posléze nepřesně hledal Matu, útočná kombinace v podání Orlů tak mohla pokračovat. Pizzi tentokráte nahrával Gonçalvesovi, jenž se odhodlal k dalšímu střeleckému pokusu, na svou dělovku z první půle ale nenavázal.
52'
Poprvé od začátku druhého poločasu se na útočné polovině zdržovali také fotbalisté z Lisabonu. Jejich snaha ale skončila po velmi nedůrazné nahrávce od Samarise, kterou výtečně vystihl dnes pozorně bránící Eric Bailly.
51'
Martial opět ukázal svou mimořádnou herní pohodu, když mezi dvěma obránci sklepl míč pro rozběhnutého Darmiana. Jeho přízemní centr byl zablokován příhodně pro Juana Matu, tomu ale rána slabší pravačkou nesedla.
50'
Daley Blind se pokusil zrychlit hru přihrávkou na zpoza ofsajdové linie si sbíhajícího Lukaka. Ten byl ale u míče o chvíli později než pozorný Douglas Pereira, který byl posléze právě belgickým útočníkem nedovoleně atakován.
49'
Domácí se zatím zdržují u balonu, žádný zběsilý útok z jejich strany ale rozhodně nesledujeme. Manchester spíše sází na postupnou kombinaci, obranné řady Benficy ale zatím nechybují.
48'
Dlouhatánský aut v podání Douglase Pereiry doputoval až na kopačky Andrease Samarise, který velice zajímavě myšleným bochánkem hledal Jiméneze, tomu ale v zakončení hlavou doslova za pět minut dvanáct zabránil Bailly.
47'
Druhá půle právě odstartovala, tak doufejme, že nám nabídne stejně pohlednou podívanou jako ta předchozí. Rozehrávky se ujali hosté, kteří v úvodních minutách Manchester sice přehrávali, postupem času ale přestali být aktivní a museli se bránit častým ofenzivním výpadům ze strany favorita.
46'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Jesse Lingard, přichází Henrich Mchitarjan.
46'
První poločas je za námi, do šaten spokojenější odchází fotbalisté Manchesteru, kteří vedou 1:0. Sledujeme velice atraktivní duel, oba celky se totiž prezentují velice ofenzivním stylem hry. Domácí se do vedení mohli dostat už v patnácté minutě, Martial si ale při pokutovém kopu vylámal zuby na skvělém Svilarovi. O chvíli později se zaskvěl také David de Gea, když nad břevno vyškrábl povedenou pumelici z kopačky Gonçalvese. Posledních patnáct minut se odehrálo v režii Rudých ďáblů, kteří se nakonec přeci jen ujali vedení, když si míč po Matićově ráně a odrazu od tyče do vlastní sítě nešťastně srazil do té doby perfektní Svilar.
45+3'
45+2'
Mile Svilar tentokráte předvedl fantastický zákrok! Po chybě v rozehrávce hostující defenzivy se na něj zcela sám řítil Romelu Lukaku, mladičký gólman ale vyběhl v ten pravý moment, zmenšil střelecký úhel a skvěle zasáhl.
45+1'
Nad rámec prvního poločasu se budou nastavovat dvě minuty.
45'
Domácí v posledních minutách převzali zápasové otěže a za svou aktivitu byli odměněni, když svému soupeři dokázali vstřelit velice nepopulární gól do šatny! Po Lukakově nahrávce se míče ujal Nemanja Matić, jehož přízemní projektil skončil na tyči. Kulatý nesmysl poté zamířil směrem k zasahujícímu MILEU SVILAROVI, od jehož zad se nešťastně odrazil do sítě. Smolný moment pro mladičkého gólmana, který se zatím prezentuje velice dobrým výkonem...
44'
Nedlouho nato rozehrával Manchester kop od rohového praporku. Adresátem Matova centru se znovu stal Chris Smalling, domácí kapitán to ale v hlavičkovém souboji s Jardelem přehnal s agresivitou a dopustil se nedovoleného zákroku.
43'
S touto příležitostí šlo určitě naložit lépe. Romelu Lukaku opět dokázal, že ve vzduchu je jen velmi těžko odstavitelný, když znovu uzmul míč pro sebe a navíc přesně nahrál na Martiala. Ten tentokráte pálil svou slabší levačkou a jeho zakončení podle toho také vypadalo, Svilar mohl zůstat v klidu.
42'
Před Grimaldem se na levém kraji hrací plochy otevřelo moře volného prostoru. Nadějný zadák, který v lednu dost možná přestoupí právě k Red Devils, přetaženým centrem nalezl Jiméneze, jeho špatného zpracování ale zvládl využít Smalling.
41'
O chvíli později už spolupráce mezi Matou a Lukakem dopadla lépe. Belgický útočník ji zakončil sklepnutím pro z druhé vlny si nabíhajícího Lingarda, jeho ránu ale příznivě pro Svilara tečoval Rúben Dias.
40'
Martial zatím hraje ve velké pohodě. Nyní si francouzský mladík učebnicově narazil s Juanem Matou, poté nalezl na hranici šestnáctky bojujícího Lukaka, tomu ale klička okolo pozorně bránícího Jardela nevyšla.
39'
Podobná situace byla k vidění také před brankou lisabonského týmu. Anthony Martial si s protihráčů už poněkolikáté udělal tréninkové kužely, na konci svého parádního sóla si ale balon až příliš předkopl, což byla voda na mlýn pro pozorného Svilara.
38'
Tohle může Orly pořádně mrzet! Po Blindově ztrátě se totiž hosté řítili do přečíslení čtyř proti třem, celou akcí táhnoucí Salvio si ale počínal poněkud sobecky, když místo přihrávky volil individuální postup, což se mu velmi krutě vymstilo.
37'
Velmi pěknou individuální akcí se teď prezentoval Douglas Pereira. Kmenový hráč španělské Barcelony se parádně zbavil McTominaye, poté si okolo Matiće posunul míč na pravačku a vypálil, s včasným blokem ale přispěchal Matteo Darmian.
36'
Jardel si několikrát vyměnil míč s Diasem, poté si všiml na pravé straně se uvolňujícího Eduarda Salvia. Jeho pas ale nebyl dostatečně důrazný, a stal se tak velice snadnou kořistí pro ve vzduchu jistého Nizozemce Blinda.
35'
Do konce prvního poločasu zbývá už jen necelých deset minut. Branku jsme sice zatím neviděli, vzhledem k aktivnímu hernímu projevu obou celků se ale rozhodně nenudíme. Dočkáme se před odchodem do šaten premiérového gólu?
34'
Matteo Darmian si jako adresáta své nahrávky vybral Lukaka, který ze vzduchu hodlal balon sklepnout pro z druhé vlny si sbíhajícího Lingarda, poslal mu jej ale pouze na paty. S protiakcí tedy může vyrazit Ljubomir Fejsa.
33'
O chvíli později dostali Rudí ďáblové k dispozici rohový kop, ideálně s ním ale nenaložili, Matův centr byl totiž zablokován. O chvíli později vracel míč do šestnáctky Matić, hlavičkující Smalling ale číhal v jasném ofsajdu.
32'
Tohle byla velká šance Manchesteru United! Výbornou práci odvedl Matić, který se obtočil okolo jednoho z protivníků a poté zvládl míč předat Martialovi. Ten jej poslal přesně na hlavu dobře postaeveného Lukaka, domácí útočník ale zakončil těsně nad Svilarovu branku.
31'
Výtečný Mile Svilar! Do této chvíle neviditelný Romelu Lukaku dostal přihrávku od Maty, načež se mezi třemi protihráči propracoval až ke střeleckému pokusu, talentovaný mladík v brance Benficy ale předvedl parádní zásah.
30'
Na druhé straně se okolo Blinda obtočil Eduardo Salvio, jenž se velmi dobře zorientoval a hodlal si narazit s Jiménezem. Ten se pokoušel svému kolegovi balon vrátit, jeho záměr ale skvěle přečetl domácí kapitán Smalling.
29'
Pokud opomeneme neproměněnou penaltu, patří Anthony Martial k nejlepším hráčům na trávníku. Nyní francouzský záložník podnikl další sóloakci mezi soupeřovými zadáky, o balon jej až těsně před šestnáctkou se štěstím připravil Jardel.
28'
Hra se v posledních minutách uklidnila. Změnit se to pokoušel Pizzi, který vymyslel zajímavou kolmici pro mezi obránci soupeře si nabíhajícího Jiméneze, ten byl ale u balonu o chvíli později než včas reagující de Gea.
26'
Míč se po nepřehledném souboji mezi Martialem a Pereirou odporoučel do zámezí, sudí jej nakonec po konzultaci s kolegou u postranní čáry správně přisoudil hostujícímu mužstvu.
25'
Celá situace okolo Lingarda má ještě dohru. Anglický záložník totiž zpět na hřiště vběhl bez svolení hlavního sudího, který jej za tento přestupek odměnil žlutým kartónkem.
25'
Jesse Lingard se prozatím vrací na travnatou plochu, v jeho obličeji je ale vidět, že hraje s notnou dávkou sebezapření. Mezitím se domácí dožadovali další penalty, když po kontaktu s Fejsou ve vápně upadl Juan Mata, sudí ale tentokráte na puntík neukázal.
24'
Po Matićove ztrátě musel požár v podobě rychlé protiakce Orlů hasit Eric Bailly, který taktickým faulem zastavil unikajícího Salvia. Následovala zcela oprávněně udělená žlutá karta.
23'
Opakovaný záběr ukázal, že Lingard byl v jednom z hlavičkových soubojů zasažen loktem do levého boku. Nyní je anglický fotbalista ošetřován za postranní lajnou, tak se nechme překvapit, zda bude v tomto utkání moci pokračovat.
22'
Hra se musí přerušit, z trávníku se totiž nezvedá Jesse Lingard, kterého zřejmě trápí nějaké zdravotní problémy s levým bokem. José Mourinho posílá převléknout Rashforda, je tedy možné, že se dočkáme vynuceného střídání na straně United.
21'
Po nedorozumění mezi McTominayem a Smallingem se u balonu zjevil Pizzi. Díky sérii několika naznačení se zbavil napadajících protivníků a poté vypálil, do jeho rány ale na poslední chvíli obětavě padl Eric Bailly, de Gea tedy zasahovat nemusel.
20'
Máme za sebou úvodních dvacet minut tohoto utkání. Na hrací ploše zatím sledujeme mírnou převahu outsidera z Lisabonu, který se favorizovaného soupeře rozhodně nezalekl. Podpoří Benfica svou aktivitu vedoucí trefou?
19'
Z něj už se Orlům zahrozit nepodařilo. Šanci jim ještě ponechal nepřesně odvracející Daley Blind, Samaris ale o chvíli později balon ztratil a zpět jej získal jen za cenu jasného faulu na Nemanju Matiće.
18'
No panečku, ta byla zdravá! Pizzi zvedl hlavu a roztáhl hru na v posledních minutách velice aktivního Gonçalvese, který se díky třem rychlým krokům zbavil Darmiana a poté vyslal směrem k brance soupeře parádní dělovku, David de Gea ale vyškrábl míč na roh.
17'
Pěkná kombinační akce hostí! Pizzi si to s míčem přilepeným u nohy namířil na hranici šestnáctky, odkud mezi obránci soupeře nalezl Gonçalvese. Ten si kulatý nesmysl přehodil na silnější pravačku, trefil ale pouze před sebou číhajícího Baillyho.
16'
Následovala rohový kop domácího celku. Juan Mata svůj centr zakroutil přesně do míst, kam si nabíhal Chris Smalling, razantní hlavička kapitána Manchesteru si ale cestu mezi tři tyče nenašla.
15'
Jenže United velkou příležitost nedokázali využít! K exekuci pokutového kopu se postavil sám faulovaný Martial, jeho přízemní rána k tyči se ale stala snadnou kořistí pro výtečně zasahujícího gólmana Svilara. Osmnáctiletý Belgičan se tak stal nejmladším brankářem, který v historii Ligy mistrů zneškodnil penaltu.
14'
Domácí budou mít k dispozici pokutový kop! Martial se mezi trojicí protihráčů protáhl až do šestnáctky, kde míč rukou zasáhl ležící Douglas Pereira, a Mourinhova družina tak získává velkou šanci ke vstřelení vedoucí branky.
13'
Hostující hráči se zlobí na litevského sudího. Jejich hněv je, dle mého názoru, zcela oprávněný, po souboji Baillyho s Gonçalvesem, v němž domácí obránce svou pozornost vůbec nevěnoval balonu, totiž měla být nařízena penalta pro Benficu.
13'
Zatím jsou to poněkud překvapivě svěřenci Ruie Vitórii, kdo se častěji drží u balonu. Tentokráte Benfica zkoušela zahrozit z levého křídla, Grimaldova přihrávka se ale pro Pizziho ukázala býti příliš prudkou, následovat bude autové vhazování United.
12'
Teď si museli domácí hráči i fanoušci pořádně oddechnout. Nejprve se zbytečné ztráty u vlastní šestnáctky dopustil McTominay, Pizzi ale nezvládl zakončit. O chvíli později nacentroval Pereira přesně k Jiménezovi, po jeho akrobatickém zakončení ale míč skončil mimo tři tyče.
11'
Grimaldo se v nebezpečné vzdálenosti od vlastní pokladnice dopustil nepřesné nahrávky, čehož mohl využít Mata. Španělský šikula ale nadějně vypadající možnost prováhal, když svým bochánkem místo Lukaka nalezl pouze připraveného Milea Svilara.
10'
Svilar tentokráte rozehrál na krátko, balon poslal na pravé křídlo pro rozběhnutého Douglase Pereiru. Ten si všiml za obranu soupeře si nabíhajícího Jiméneze, mexickému útočníkovi ale zpracování nevyšlo, míč totiž zasáhl jeho pravou ruku.
9'
Svilarův dlouhatánský odkop doputoval přesně na kopačky Raúla Jiméneze. Ten se neukvapil a rozhodl se pro nahrávku na volného Samarise, který si navedl kulatý nesmysl na pravačku a zkusil své štěstí, branku Manchesteru ale minul.
8'
Matteo Darmian přiběhl do osobního souboje s Diogem Gonçalvesem o chvíli později, načež svého soka ze vzduchu velmi nepříjemně poslal na trávník. Hostujícímu záložníkovi se zpět na nohy dvakrát nechce, vše se ale zřejmě obejde bez zásahu zdravotníků.
7'
Následoval tedy přímý kop v podání Rudých ďáblů. K balonu se postavili Juan Mata a právě faulovaný Martial, nakonec vypálil druhý jmenovaný. Rána se mu ale nevyvedla ideálně a kromě zdi zamířila také nad horní tyč Svilarovy svatyně.
6'
K parádní sóloakci se nadechl Anthony Martial, jenž doputoval až kousek za pokutové území, kde jej ale za cenu jasného faulu a následné žluté karty zastavil hostující zadák Dias.
5'
Na opačném konci hrací plochy si McTominay povedeně narazil s Nemanjou Matićem, poté vymyslel šikovnou kolmici na Jesseho Lingarda. Ten se řítil sám vstříc mladičkému brankáři Svilarovi, v dalším postupu ale byl zastaven zdviženým praporkem pomezního sudího.
4'
Rozehrávky kopu od rohového praporku se ujal Pizzi. Ten sice žádného ze svých spoluhráčů neoslovil, ovšem i tak musel David de Gea zasahovat, balon se totiž odrazil od stehna nešťastně postaveného Smallinga, domácí gólman ale byl připraven.
3'
U balonu se momentálně drží hostující hráči, kteří se ale nikam bezhlavě neženou a zatím pouze kombinují na polovině travnaté plochy. Jejich akci směrem k Salviovi zrychlil Samaris, centr argentinského záložníka zvládl Blind zablokovat jen na roh.
2'
Po přihrávce od mladíčka McTominaye vyslal dlouhý nákop na obrannou polovinu soupeře Daley Blind. Martialovi sice zpracování nevyšlo podle představ, ovšem i tak se francouzský křídelník vydal o míč bojovat, načež jej pouze do autu byl nucen odvrátit Douglas Pereira.
1'
Gediminas Mažeika, jenž bude mít dnešní utkání mezi Manchesterem United a lisabonskou Benficou na povel, právě foukl do píšťalky – pojďme na to! Rozehrávky se ujali domácí fotbalisté, kteří nastupují v tradičních červených dresech, naopak Orli budou hrát v šedém.
1'
Litevský sudí Mažeika shromáždil aktéry dnešního utkání v útrobách Old Trafford a nyní už je přivádí na travnatou plochu před zaplněné tribuny – za pár okamžiků tak budeme moci začít.
V základní jedenáctce Benficy na poslední chvíli došlo ke změně! Během rozcvičky si totiž zranění přivodil Filipe Augusto, kterého ve středu zálohy nahrazuje Andreas Samaris, na lavičku byl dopsán talentovaný Andrija Živković.

Manchester United: de Gea – Darmian, Bailly, Smalling (C), Blind – McTominay, N. Matić – Lingard, Mata, Martial – R. Lukaku.
Náhradníci: Romero – Lindelöf, Young, Rashford, A. Herrera, Mchitarjan, Shaw.

Benfica Lisabon: Svilar – Pereira, Jardel (C), Rú. Dias, Grimaldo – Fejsa – Salvio, Samaris, Pizzi – Jiménez, Gonçalves.
Náhradníci: J. César – Lisandro López, A. Živković, Jonas, Seferović, Eliseu, Cervi.

Rozhodčí: Gediminas Mažeika – Vytautas Šimkus, Vytenis Kazlauskas (všichni Litva).
Ještě jednou Vám všem přeji příjemný úterní večer! Oproti prvnímu vzájemnému mači těchto dvou celků nastupuje Manchester s pěti změnami v sestavě. Od úvodních minut dostávají šanci Jesse Lingard, Matteo Darmian, Eric Bailly či Anthony Martial, na premiérový start v Lize mistrů se může těšit teprve Scott McTominay. Hostující lodivod Vitória se k podobné rošádě neodhodlal a do sestavy sáhl jen nepatrně, na postu stopera nahradí vykartovaného Luisãa Jardel.
Vzájemné utkání

18.10. 2017 – Benfica Lisabon:Manchester United 0:1

Branky: 65. Rashford

Benfica Lisabon: Svilar – Pereira, Luisão (C), Dias, Grimaldo – Salvio (83. Cervi), Fejsa, Augusto, Gonçalves (69. Jonas) – Pizzi (59. Živković) – Jiménez

Manchester United: de Gea – Valencia (C), Lindelöf, Smalling, Blind – Herrera, Matić – Mata (83. Lingard), Mchitarjan (90+2. McTominay), Rashford (76. Martial) – Lukaku
Benfica Lisabon

K tomu, aby postoupila do vyřazovacích bojů minulého ročníku Ligy mistrů, stačilo Benfice v rámci základní skupině posbírat pouhopouhých osm bodů. Osmifinále se pro svěřence trenéra Vitórii ale stalo konečnou, po výsledcích 1:0 a 0:4 je vyřadila dortmundská Borussia. Letos má celek z hlavního města Portugalska k účasti v jarní fázi velmi daleko, svými výkony zůstává daleko za očekáváními. Asi málokdo by tipoval, že po polovině odehraných mačů budou Orli na samém chvostu tabulky skupiny A. Je to ale opravdu tak, parta okolo kapitána Luisãa nemá na svém kontě ani jeden bod, navíc se může „pyšnit“ velmi nelichotivým skóre 1:8.

S tím, že přijde porážka od Manchesteru United, se asi dalo počítat, jenže Águias nezvládli ani domácí utkání s moskevským CSKA, kterému podlehli 1:2. Vrchol zmaru přišel v Basileji, kde Encarnados totálně vyhořeli, od dvaašedesáté minuty hráli bez vyloučeného Almeidy a outsiderovi skupiny nakonec podlehli vysoko 0:5. Ani v domácí soutěži se Vitóriově družině nedaří podle představ, po deseti odehraných kolech se totiž drží na třetí příčce. O víkendu lisabonský celek zvládl domácí klání s Feirense, ovšem i tak na Sporting, svého městského rivala, a Porto v tabulce ztrácí. V médiích se během minulého týdne objevila zpráva, že na trase Benfica – Manchester by se v lednu mohl udát jeden zajímavý přestup. Do United by dle posledních zpráv mohl zamířit talentovaný obránce Alejandro Grimaldo.
Manchester United

Manchester sice v loňském ročníku milionářské soutěže chyběl, chuť si ale spravil díky vítězství v Evropské lize. Nyní jsou The Red Devils zase zpět a nutno poznamenat, že si v Lize mistrů zatím vedou nadmíru dobře. V úvodních třech duelech základní skupiny A totiž nepoznali hořkost porážky, díky čemuž se se ziskem devíti bodů a solidním skóre 8:1 drží na čele tabulky. Na druhou stranu je třeba dodat, že Mourinhovi svěřenci jsou jasným favoritem a ani jeden ze soupeřů nedosahuje jejich kvalit. Názorným příkladem budiž úvodní dva zápasy, v nichž United nejprve před vlastními fanoušky poměrem 3:0 přehráli Basilej, dva týdny nato pak v Moskvě zvítězili 4:1.

Na body se parta okolo kapitána Valencii nejvíce nadřela v prvním vzájemném měření sil se svým dnešním oponentem. V Lisabonu se jí dlouho nedařilo prosadit, utkání nakonec rozhodla šťastná trefa Marcuse Rashforda, pod níž byl podepsán především brankář Svilar. Co se anglické nejvyšší soutěže týče, tak v ní si Manchester také počíná velmi slušně. Po deseti odehraných kolech se totiž drží na druhém místě, na vedoucí Citizens, kteří zatím hrají v neuvěřitelné pohodě, ztrácí už pět bodů. O víkendu si Rudí ďáblové vyšlápli na londýnský Tottenham, jediný gól zaznamenal střídající Anthony Martial, a Mourinhova družina dala tak alespoň částečně zapomenout na šokující prohru s nováčkem z Huddersfieldu.
Příjemný úterní večer přeji všem fanynkám a fanouškům kvalitní evropské kopané! Po krátké pauze se zpět o slovo hlásí základní skupiny Ligy mistrů, my se v tomto online přenose zaměříme na souboj doposud neporaženého Manchesteru United s Benficou Lisabon. Úvodní výkop je naplánován na tradičních 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.