Liga mistrů - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Maribor : Liverpool - 17. října 2017   20:45

Maribor
Maribor
0:7
(0:4)
Liverpool
4' Firmino  (M. Salah) • 13' Coutinho  (Milner) • 20' M. Salah  (Firmino) • 40' M. Salah  (A. Moreno) • 54' Firmino  (Coutinho) • 86' Oxlade-Chamberlain  (Sturridge) • 90' Alexander-Arnold  (Coutinho)
Maribor
Handanovič – Milec, Rajčevič, Šuler, Viler – Kabha, Vrhovec – Kramarič (58. Hotič), Ahmedi (58. Pihler), Bohar (81. Mešanović) – Tavares (C).
Obradović – Billong, Pihler, Hotič, Vršič, Mešanović, Palčič.
Kassai – Ring, Tóth (vš. HUN)
Ljudski vrt, Maribor
Liverpool
Karius – Alexander-Arnold, Matip, Lovren, A. Moreno – Can, Wijnaldum (77. Solanke), Milner (C) – M. Salah (57. Oxlade-Chamberlain), Firmino (69. Sturridge), Coutinho.

Z mé strany je to pro dnešek vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Dobrou noc!
Držení míče: 34 % : 66 %.
Střely na branku: 2:13. Střely mimo: 2:7. Rohy: 0:9. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 10:10.
Je konec! Liverpool zvládl důležité utkání na půdě Mariboru a po vysoké výhře 7:0 poskočil do čela tabulky skupiny E! Hosté o své výhře rozhodli už v úvodní dvacetiminutovce, po které vedli 3:0! Trenér Klopp navíc může mít radost, že se dnes prosadil kompletní hvězdný útok Firmino, Salah, Countiho a navíc se prosadil také střídající Alex Oxlade-Chamberlain! Maribor byl směrem vpřed zcela bezzubý a nevypracoval si vyloženou příležitost.
90+2'
90'
Liverpool právě vstřelil branku!
A ještě jedna branka na závěr! TRENT ALEXANDER-ARNOLD napřáhl zpoza hranice pokutového území a jeho přízemní rána zapadla za záda domácího brankáře!
89'
V závěru utkání přichází ještě jedna žlutá karta. Za faul na Emreho Cana ji vidí Dino Hotič.
88'
Další akci Liverpoolu zastavuje ofsajd! Daniel Sturridge si nepohlídal své postavení a za posledním obráncem stál takřka dva metry.
86'
Liverpool nakonec přidává ještě jednu branku! ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN si naběhl na přihrávku mezi obránce a uklidil míč mimo dosah domácího brankáře!
86'
Alberto Moreno si v pokutovém území Mariboru zpracoval vysokou přihrávku a pohotově vypálil levačkou. Střela mu vůbec nesedla a jeho pokus minul branku.
85'
Před rozběhnutým Solankem odkopl skákavou přihrávku Marko Šuler. Zadáci Liverpoolu nedali Tavaresovi šanci na úspěch a znovu rozehráli.
84'
Alex Oxlade-Chamberlain operoval s míčem v pokutovém území. Letní akvizice Liverpoolu si navedla míč na pravačku, nicméně jeden z obránců mu balón odkopl.
83'
Trent Alexander-Arnold si na pravé straně obhodil Mitju Vilera, který jej fualoval a hostující obránce se poroučel k zemi. Liverpool bude zahrávat přímý kop.
82'
Joël Matip nepustil do úniku Tavarese a uklidnil hru z pohledu hostujícího výběru. Liverpool opět kombinuje na polovině hřiště a spíše vyčkává.
81'
Střídání v týmu NK Maribor: ze hřiště odchází Damjan Bohar, přichází Jasmin Mešanović.
80'
Žlutou kartu dostává Blaž Vrhovec (NK Maribor).
80'
Daniel Sturridge sprintoval do pokutového území za odraženým míčem. Hostující útočník se natlačil před obránce, jenže Jasmin Handanovič měl k míči o kus blíže.
79'
Philippe Coutinho si na zadní tyči naběhl na vysoký centr z pravé strany, jenže z ostrého úhlu a přes dva obránce Mariboru nedopravil míč mezi tři tyče.
78'
Alberto Moreno dostal přihrávku na levou stranu, nicméně ani on už nikam nespěchá a raději rozehrál na krátkou vzdálenost. Divákům se tento fotbal moc nelíbí.
77'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Georginio Wijnaldum, přichází Dominic Solanke.
76'
Emre Can zastavil rodící se akci Mariboru nedovoleným zákrokem a domácí budou znovu rozehrávat. Fanoušci stále neúnavně skandují.
75'
Domácí obránci si nyní na vlastní polovině vyměňují krátké přihrávky a nepouštějí soupeře k balónu. Nikdo z hostů však rozehrávku Mariboru neatakuje.
74'
Martin Milec získal balón, jenže nepřesnou přihrávkou našel Alexandera-Arnolda, který potáhl balón po pravé straně, ale obránce Mitja Viler jej nenechal odcentrovat.
73'
Daniel Sturridge chtěl prodloužit prudkou přihrávku, jenže míč se mu svezl po kopačce a skončil v rukavicích domácího brankáře. Zápas se už pouze dohrává.
72'
Tavares nyní dokonce vypomohl domácí defenzívě. Útočník Mariboru se natlačil před Dejana Lovrena a nepustil hostujícího obránce k balónu.
71'
Trent Alexander-Arnold si nabíhal na Milnerův oblouček za obranu slovinského celku, jenže tuto akci zastavuje zdvižený praporek asistenta rozhodčího. Ofsajd!
70'
James Milner si řekl o přihrávku na pravou stranu. Pozorný obránce domácího celku proti němu včas vystoupil a vypíchl balón do zámezí.
69'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Roberto Firmino, přichází Daniel Sturridge.
68'
Další akci domácího zastavuje zdvižený praporek asistenta rozhodčího. Své postavení si nepohlídal aktivní Tavares.
67'
Tavares vykouzlil nadýchaný centr na zadní tyč, kam si naběhl Bohar, jenže druhý jmenovaný si míč špatně zpracoval a nedostal se do zakončení.
66'
Hostující trenér Klopp prožívá dnešní duel velice emotivně. Hostující lodivod stojí na hranici svého koridoru a dává svým svěřencům další pokyny.
65'
James Milner se na levé straně snažil zbavit svého strážce, nicméně při průniku do pokutového území se dopustil útočného faulu. Maribor bude rozehrávat.
64'
James Milner se rychlou kličkou zbavil obránce a odcentroval do pokutového území. Jeho vysokou pobídku odvrátil zcela osamocený obránce Mitja Viler.
63'
Trent Alexander-Arnold měl prostor na pravé straně, ale ani on si netroufl na odcentrování a raději zahrál zpátky na vlastní polovinu. Domácí hráči dnes běhají bez míče.
62'
Ani Liverpool se už nikam nežene. Hosté zkrátka kombinují na polovině Mariboru a užívají si držení míče. Rozehrávku zatím diriguje Coutinho.
61'
Martin Milec vykombinoval míč s Rajčevičem a pohotově jej odkopl daleko na polovinu Liverpoolu. Domácí defenzíva si alespoň na chvíli může odpočinout.
60'
Je za námi hodina hry a anglický celek i po přestávce zcela dominuje na hrací ploše. Liverpool neustále kombinuje na polovině Mariboru a hledá si střelecké pozice.
58'
Střídání v týmu NK Maribor: ze hřiště odchází Martin Kramarič, přichází Dino Hotič.
Střídání v týmu NK Maribor: ze hřiště odchází Valon Ahmedi, přichází Aleks Pihler.
58'
Alberto Moreno odcentroval na zadní tyč, kde se do zakončení položil Joel Matip. Stoper hostujícího celku pálil v těžké pozici a o pořádný kus přestřelil branku.
57'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Mohamed Salah, přichází Alex Oxlade-Chamberlain.
56'
Tavares napadal poněkud statickou rozehrávku Liverpoolu, ale ani přes skvělý pohyb neobral soupeře o balón. Zadáci Liverpoolu předvedli parádní kombinaci.
54'
Hosté přidávají další branku! Liverpool zahrával přímý kop. Na povedený centr z kopačky Coutinha si naskočil ROBERTO FIRMINO, který hlavou uklidil míč ke vzdálenější tyči!
53'
Georginio Wijnaldum si v pokutovém území naběhl na zpětnou přihrávku z kopačky Roberta Firmina a zakončoval ve skluzu. Marko Šuler jeho ránu zablokoval včasným skluzem.
52'
Po rohovém kopu se do zakončení tlačil Dejan Lovren. Hostující stoper už takřka hlavičkoval, jenže domácí obránce Aleksander Rajčevič balón na poslední chvíli odklidil do bezpečí.
51'
Trent Alexander-Arnold se rozběhl po pravém křídle a Coutinho tam ihned poslal prudkou přihrávku. Jeden z domácích zadáků stačil míč prodloužit na roh.
50'
Hosté zahrávali další rohový kop. Pro prudký centr od rohového praporku vystartoval na malé vápno Jasmin Handanovič, který míč schoval do rukavic.
49'
Trent Alexander-Arnold si pohybem řekl o přihrávku na pravou stranu. Krajní zadák Liverpoolu sice oklamal Vilera, ale poté obrátil hru na spoluhráče z defenzívy.
48'
Liverpool už opět kombinuje na vlastní polovině a domácím fotbalistům takřka nepůjčuje míč. Hosté mají v zádech komfortní náskok a užívají si hru.
47'
Centr od rohového praporku přiletěl na přední tyč, kde číhal Alberto Moreno, jenže krajní obránce Liverpoolu neumístil svou hlavičku mezi tři tyče.
46'
Domácí celek hned v úvodu druhého poločasu pokazil rozehrávku a Liverpool se prodral do pokutového území. Milnerovu přihrávku srazil Marko Šuler na rohový kop.
46'
První poločas končí! Úvodní pětačtyřicetiminutovka prakticky rozhodla o osudu dnešního utkání. Už ve 4. minutě otevřel skóre Roberto Firmino! O deset minut později se po další rychlé akci prosadil Philippe Coutinho a ve 20. minutě přidal třetí branku Liverpoolu Mohamed Salah! Poté se Maribor sice osmělil a chvílemi se dostával na polovinu soupeře, nicméně pět minut před přestávkou se podruhé v utkání prosadil Mohamed Salah. Do šaten se proto odchází za stavu 0:4.
45'
45'
Martin Milec fauloval na polovině hrací plochy a ostrým skluzem se jako první zapisuje na listinu hříšníků.
45'
Přeci jen si hosté vypracovali ještě jednu obrovskou šanci! Philippe Coutinho si v pokutovém území přehodil míč na pravačku a technickou střelou protáhl domácího brankáře! Jasmin Handanovič vytáhl dobrý zákrok.
44'
Trent Alexander-Arnold hledal Wijnalduma, který si vysokou přihrávku nezpracoval a pozorný obránce Aleksander Rajčevič odkopl balón na polovinu Liverpoolu.
43'
Na nádherný centr z přímého kopu si naběhl Marko Šuler, který se natlačil před obránce, jenže v náběhu hlavičkoval dobré tři metry vedle branky.
42'
Blaž Vrhovec vyvezl balón na polovinu Liverpoolu, kde se pokusil o přihrávku na pravou stranu a Marwan Kabha se nakonec nechal faulovat. Maribor bude zahrávat přímý kop.
40'
A další branka Liverpoolu! Hosté nyní zcela rozebrali obranu Mariboru! Alberto Moreno si naběhl na přihrávku do pokutového území, odcentroval před branku a MOHAMED SALAH navýšil vedení Liverpoolu na 4:0!
39'
Valon Ahmedi dostal přihrávku do volného prostoru a vypálil z dobrých třiceti metrů. Domácí záložník pálil levačkou, což se na jeho ráně projevilo a Karius nemusel zasahovat.
38'
Coutinho se na hranici pokutového území pustil do slalomu s domácími obránci. Brazilský záložník se nakonec prodral do zakončení, ale Handanovič měl snadnou práci.
37'
James Milner operoval s míčem na pravé straně, uvolnil Mohameda Salaha, který se pokusil odcentrovat přes obránce, jenže Aleksander Rajčevič jeho pobídku srazil do autu.
36'
Emre Can roztáhl hru na pravé křídlo, kde byl osamocený Alexander-Arnold. Hostující fotbalista mohl centrovat, nicméně raději přihrál míč obráncům.
35'
Hosté si se soupeřem dělají, co chtějí. Moreno si naběhl na pomalou přihrávku a riskantním způsobem vrátil balón stoperům. Hostujícímu zadákovi jeho manévr vyšel.
34'
Tempo hry v posledních minutách trošku opadlo. Liverpoolu má k dobru dostatečný náskok a nyní se nikam nežene. Vysokou přihrávku na levou stranu odhlavičkoval Milec.
33'
Další obrovská možnost Liverpoolu! Mohamed Salah se zpoza hranice pokutového území opřel do skákavého míče a prudkou střelou protáhl domácího brankáře!
32'
Trent Alexander-Arnold dostal moře volného prostoru na pravé straně hřiště. Krajní obránce Liverpoolu přesto neodcentroval a raději přihrál spoluhráčům z defenzívy.
31'
Tavares obdržel prudkou přihrávku, rychle se otočil a navedl si míč na levačku. Jeho rána byla sice velmi prudká, jenže pozorný obránce Matip pokus zablokoval.
30'
Valon Ahmedi si na pravé straně hřiště zpracoval vysokou přihrávku, ale netroufl si na individuální průnik a raději přenesl hru na domácí obránce.
29'
Mitja Viler se vydal odčinit svou velkou chybu z úvodu utkání. Krajní obránce domácího celku vypálil mezi nohami Dejana Lovrena, jenže Loris Karius byl na zemi včas.
28'
Domácí brankář si připsal úspěšný zákrok. Jasmin Handanovič se stačil přesunout k pravé tyči a oblouček z kopačky Jamese Milnera schoval do rukavic.
27'
Mohamed Salah si chtěl narazit s Firminem. Druhý jmenovaný mu patičkou přihrál do pokutového území, ale obránce Marko Šuler měl k balónu o kus blíže.
26'
Domácí fotbalisté se stále nemohou vzpamatovat z nepovedené dvacetiminutovky. Fotbalisté Mariboru si nejsou schopni přihrát na krátkou vzdálenost.
25'
Trent Alexander-Arnold odcentroval z pravé strany do pokutového území. Jeho skákavý centr netrefil nikdo z hráčů na hřišti. Liverpool přesto zůstává u balónu.
24'
Tavares se na polovině hrací plochy pustil do souboje s Lovrenem a podle hlavního arbitra si v hlavičkovém souboji pomohl rukou. Hosté budou rozehrávat.
23'
Mitja Viler si na levé straně hrací plochy neporadil se zpracováním prudké přihrávky a míč mu uskočil do zámezí. Liverpool bude vhazovat a může znovu zaútočit.
22'
Domácí fanoušci i přes hrůzný vstup Mariboru do dnešního utkání nepřestávají hlasitě skandovat a spolu s početnou skupinou příznivců Liverpoolu se starají o parádní atmosféru.
20'
Exhibice pokračuje! Liverpool přidává i třetí branku a o osudu utkání je prakticky rozhodnuto! Firmino vykouzlil parádní kolmici do pokutového území, kde byl MOHAMED SALAH, který si levačkou vychutnal domácího brankáře!
19'
Tavares se rozbíhal na polovinu Liverpoolu, ale brazilský útočník ve službách slovinského celku zapomněl míč za sebou a odevzdal jej Liverpoolu.
18'
Philippe Coutinho znovu sprintoval do otevřené obrany slovinského mistra. Tentokrát si brazilského šikulu vzal do parády Marko Šuler, který jej čistým způsobem odstavil od balónu.
17'
Tavaras udržel míč na levé straně hrací plochy a pokusil se o přihrávku na hranici pokutového území. Před rozběhnutým Ahmedim odkopl míč do bezpečí Lovren.
16'
No a byla z toho další zajímavá možnost Liverpoolu! James Milner vykouzlil prudký centr na malé vápno, ale Firminova efektní patička o kousek minula domácí svatyni!
15'
Hostující kapitán James Milner zatím hraje velmi aktivně. Nyní si posunul míč podél pravé postranní čáry a vybojoval rohový kop. Domácí si nemohou oddechnout.
13'
Anglický celek přidává druhou branku a navyšuje své vedení! James Milner se dostal do pokutového území a z pravé strany vyslal nádherný centr, do kterého se položil PHILIPPE COUTINHO, který z voleje uklidil balón do sítě!
12'
Trent Alexander-Arnold vyslal prudký centr vnějším nártem. Na pobídku krajního obránce Liverpoolu si naběhl Salah, který se k míči nedostal a Can zastavil hostující snahu útočným faulem.
11'
Také hosté si nyní vybrali slabší chvilku při rozehrávce. Emre Can chtěl oslovit Alexandera-Arnolda, jenže německý záložník zahnal svého spoluhráče do zámezí.
10'
Alberto Moreno si zpracoval vysokou přihrávku na polovinu Mariboru a Martin Milec jej ostrým zákrokem poslal k zemi. Domácí zadák může být rád, že neviděl kartu.
9'
Hosté znovu uklidňují hru v defenzivní řadě. Matip si vyměnil několik přihrávek s Lovrenem a nakonec přenesl hru na levou stranu. Domácí obrana se musí znovu srovnat.
8'
James Milner se krásnou kličkou na hranici pokutového území zbavil obránce a vystřelil placírkou. Jeho technický pokus schoval Jasmin Handanovič do rukavic.
7'
Anglický celek v úvodních minutách zcela kontroluje dění na trávníku. Liverpool kombinuje s míčem na kopačkách a hráčům Mariboru balón prakticky nepůjčuje.
6'
Philippe Coutinho se při průniku do pokutového území dopustil útočného faulu. Brazilský fotbalista fauloval obránce Šulera. Maribor může rozehrát.
4'
Liverpool se hned v úvodu utkání ujímá vedení! Mitja Viler pokazil přihrávku do zadních řad. Jeho pomalou pobídku vystihl Salah, který se protlačil do pokutového území, předložil míč před branku a ROBERTO FIRMINO pohodlně otevřel skóre!
3'
Philippe Coutinho si pokryl míč v souboji na polovině hrací plochy a Valon Ahmedi jej postrčením do zad poslal za postranní čáru. Liverpool bude zahrávat přímý kop.
2'
Georginio Wijnaldum přišel o míč na polovině hrací plochy a Maribor se poprvé v utkání vydal do útoku. Tavares však nedosáhl na prudkou přihrávku středem hřiště.
1'
Liverpool obstaral výkop do dnešního utkání. Anglický celek se ihned vydal do útoku. Nepřesný nákop mezi obránce však pohlídal Marko Šuler.
1'
Oba týmy už nastupují na hrací plochu. Domácí Maribor bude hrát v modrém, zatímco Liverpool přijel v oranžových dresech.

NK Maribor: Handanovič – Milec, Rajčevič, Šuler, Viler – Kabha, Vrhovec – Kramarič, Ahmedi, Bohar – Tavares (C).
Náhradníci: Obradović – Billong, Pihler, Hotič, Vršič, Mešanović, Palčič.

Liverpool FC: Karius – Alexander-Arnold, Matip, Lovren, A. Moreno – Can, Wijnaldum, Milner (C) – M. Salah, Firmino, Coutinho.
Náhradníci: Mignolet – Joe. Gomez, Henderson, Oxlade-Chamberlain, Sturridge, Klavan, Solanke.

Rozhodčí: Kassai – Ring, Tóth (vš. HUN).
NK Maribor

Slovinský mistr postoupil do základní skupiny Ligy mistrů po obrovském boji v předkole, kde nakonec prošel přes Beer Shevu. V úvodním duelu základní skupiny dokonce doma uhrál remízu 1:1 se Spartakem Moskva. Ve druhém duelu hrál Maribor na trávníku Sevilly, kde prohrál 3:0. Ve slovinské lize zatím patří Mariboru druhá pozice za vedoucí Lublaní. O víkendu však prohrál 2:1 na půdě Rudaru.
Liverpool FC

Anglický Liverpoolu bezesporu patří mezi aspiranty na postup ze základní skupiny. Liverpoolu se však ve dvou duelech nepovedlo zvítězit. Nejdříve doma ztratil nadějné rozehrané utkání se Sevillou a remizoval 2:2. Naposledy sehrál utkání v Moskvě proti tamnímu Spartaku a remizoval jen 1:1. Skvělou formou neoplývá ani v domácí soutěži. Po osmi kolech Premier League drží osmou pozici a na vedoucí Manchester City ztrácí devět bodů. V sobotu však doma remizoval se silným Manchesterem United. Dnes budou Kloppovi scházet Lallana a Mané.
Dobrý večer všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Ligy mistrů mezi Mariborem a Liverpoolem. Výkop je stanoven na 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.